Spoorwegstaking ontwricht het Engelse openbare leven ernstig Indirecte huurverhoging door verlaging der grondbelasting Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Compensatie door geringere ver mindering van de Inkomstenbelasting Frans-Tunesische overeenkomst Inzake zelfbestuur geparafeerd Een zonnige Pinksteren verduisterd door het zoveelste arbeidsconflict Peking liet vier Amerikanen vrij Het woord is aan Compromis-voorstel van mr. Burger K Londen zonder trein Het Westen stelt Lausanne voor Ook een Engelsman losgelaten A fwezigheid Hoofdredacteur Na ruim negen maanden onderhandelen Sastroamidjojo sprak in Peking Kabinet van Jordanië vraagt ontslag Weerrapport Definitieve uitslag der Britse verkiezingen 69e JAARGANG No 271 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 31 MEI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 118 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen) Engeland bevindt zich sinds Zaterdagnacht in de worgende greep v~ rle spoorweg- wegstaking, welke ondanks de poging van de regering en het Britse vakverbond, de T.U.C., niet kon worden voorkomen. Het raderwerk van de spoorwegen is nagenoeg tot stilstand gekomen. Driekwart van de bestuurders en ma chinisten van electrische treinen is bij de stakende bond, de vereniging van machi nisten en stokers, aangesloten. Dit is het ernstigste arbeidsconflict in Engeland sedert de algemene werkstaking van 1926. Wanneer de arbeid niet spoedig hervat wordt zal de economische en maatschappelijke schade, door de staking aangericht, weldra in de millioenen lopen, temeer daar de havenstakingen ook nog onverminderd voortduren. Bij langere duur van de staking is het waarschijnlijk dat de regering bij konink lijke proclamatie de officiële noodtoestand zal afkondigen. In dat geval zal het parle ment zo goed als zeker eerder bijeenkomen dan 7 Juni, de datum waarop het na de verkiezingen is bijeengeroepen voor het vervullen van formaliteiten. De eerste zit ting zal op 14 Juni worden geopend. AG kondiging van de officiële noodtoestand zou de regering bevoegdheid geven de openbare diensten, inclusief de spoor wegen, te handhaven en de toevoer van grondstoffen voor de export en diverse es sentiële bedrijven te verzekeren. Zondag en Maandag reden er in het ge hele land slechts 200 treinen in plaats van de vele duizenden, die er anders op feest dagen rijden. Het Zuidelijke net is het ern stigst getroffen. Slechts zes percent van de treinbestuurders en machinisten kwam daar opdagen. In het centrum van het land was de opkomst gisteren nog 30 pet. In het Oostelijke spoorwegdistrict reden zelfs nog honderd Pinkstertreinen, maar de rest van de spoorlijnen was zo goed als verlaten. Een aantal leden van de niet-stakende nationale unie van spoorwegpersoneel sloot zich bij de staking aan. De algemene noodtoestand zal pas vandaag In volle omvang aan het licht treden, want gedurende de Pinksterdagen waren slechts vakantiegangers de dupe van de staking. Dit was trouwens al erg genoeg. Het was voor het eerst in weken uitzon derlijk mooi weer, zonnig en warm, spe ciaal op de tweede Pinksterdag. De staking heeft het pleizier van honderdduizenden dan ook grondig bedorven! De stations in Londen waren bijna geheel verlaten. De enkele treinen, die vertrokken, waren leeg, omdat niemand zich aan een treireis durf de wagen, uit vrees onderweg te zullen 6tranden. Vanmorgen begon zich intussen de sta king pas goed te doen gevoelen. In het Lon- dense gebied alleen al worden immers 370.000 mensen uit de voorsteden dagelijks naar de stad vervoerd. De regering heeft bij monde van premier Eden, die Zondag op zijn buitengoed Chequers in een radio rede maatregelen van de regering aankon digde, de hulp van automobilisten ingeroe pen om het publiek zoveel mogelijk te laten meeliften. De toevloed van auto's in het toch al propvolle Londen zal enorm zijn. Vandaar dat parkeren in de binnenstad zal zijn ver boden. Alle verloven van de Londense po litie zijn gisteren ingetrokken. Normaal ar riveren dagelijks 150 a 200.000 mensen per particuliere auto in centraal Londen. Van daag zullen het vermoedelijk ongeveer een millioen zijn. Het vervoer van melk heeft volstrekte voorrang, zelfs boven passagiers. Speciale maatregelen hiervoor zijn genomen. De industrie wordt alom met werkloosheid bedreigd als grondstoffen en brandstoffen op de duur zullen uitblijven of afgewerkte goederen zich zullen ophopen, Dagelijks worden in normale tijden door de spoor wegen een millioen ton vracht verwerkt. 80 pet van de hoeveelheid steenkool, welke wekelijks wordt gebruikt, wordt per spoor aangevoerd. De meeste fabrieken bezitten echter een steenkoolreserve van 2 tot 4 we ken. Gasfabrieken en electrische centrales ontvangen hun brandstof over het algemeen per schip of per vrachtauto. Op de duur zal de krachtsvoorziening waarschijnlijk worden ingekrompen. Indien de mijnen hun productie niet kwijt kunnen, zullen zij langzamer moeten werken of moeten worden stopgezet. Er zal geen huisbrand meer worden afgeleverd aan particulieren, behalve in bijzondere gevallen. De pakket postdienst is stop gezet. Het publiek is verzocht zo weinig moge lijk van de postdienstengebruik te ma ken. Dit geldt trouwens ook voor telefoon en telegraaf. Sir Anthony Eden heeft verklaard dat er geen reden is voor prijsverhoging in de winkels omdat zij over behoorlijke voor raden beschikken. Aanleiding De onmiddellijke aanleiding tot het con flict in Engeland is de grief van de machi nisten, stokers en treinbestuurders dat de extra betaling, waarop zij altijd als ge schoolden aanspraak maken, door de jong ste loonregelingen in het gedrang is geko- cozcc/yx<x>yy:c/x<xcayx<xryr>zcccccoy:-,yocxxxc:cc~>xcc<>yyys De stad Londen vertoonde vanmorgen de werkelijk fantastische aanblik van een rij auto's van meer dan tien kilometer, die slechts langzaam voorwaarts kroop. Q Wie in de buitenwijken op een bus was aan- 0 gewezen, moest een uur of langer in de rij 0 staan, terwijl de bussen zelf zich met een 8 slakkengang voortbewogen. Geen auto scheen ongebruikt te zijn gelaten. Elke oude j rammelkast, waar nog enig leven in zat, deed mee. De inzittenden waren overigens welgemoed, immers het was pas de eerste dag van de staking. Men vatte de toestand nog sportief op. Een Engelsman ergert zich trouwens niet gauw, althans niet openlijk Grote firma's brachten hun personeelvoor' zover dat in een bepaalde buurt woont, met bussen naar het werk. Lifters werden over het algemeen zoveel mogelijk meegenomen. In Londen zelf zag men duizenden naar hun werk wandelen, maar velen moesten daarbij enorme afstanden afleggen aangezien auto's j het centrum niet mochten binnen komen en er wegens personeel-tekort maar weinig j extra bussen reden. Extra staanplaatsen in 3 de bussen waren overigens niet toegestaan. 3 Gebeurde dit wel dan waren de busconduc- 3 teurs onmiddellijk gaan staken fOOOcböCIOOODCJCOOOOMCCOOOCOO^COOOOOOCOOOOOOOOOOOCXWOCpÓ men. In December kregen de machinisten meer, kort daarna kreeg de rest van het spoorwegpersoneeel, na dreiging met sta king. in verhouding een grotere verhoging, zodat de loco-mannen opnieuw meer eis ten, waarbij zij eveneens met staking dreig den. De staking werd gedurende de verde re onderhandelingen opgeschort, maar thans zijn de besprekingen, vooral door de onwil van de locomotief-mannen vastgelo pen. Plet gaat slechts om een gering bedrag. De speciale moeilijkheid voor de spoorweg leiding is dat wanneer aan de misschien niet onredelijke verlangens van de machi nisten zou worden tegemoet gekomen, de rest van het spoorwegpersoneel heeft laten weten dat het in actie zal komen voor een nieuwe loonsverhoging. Dit is een toestand, welke door de spoor wegen onmogelijk kan worden aanvaard. De diepere oorzaak van het conflict is de reeds tientallen jaren bestaande rivali- 'teit tussen de kleinere organisatie van het locomotiefpersoneel en de nationale unie van spoorwegpersoneel. WASHINGTON (United Press) De drie Westelijke grote mogendheden hébben Rusland voorgesteld dat de vier regerings leiders in de tweede helft van Juli bijeen komen in Lausanne. Begin Juni zullen de ministers van Bui tenlandse Zaken der Westelijken in New York een bespreking hebben over de ge zamenlijke strategie alvorens door te reizen naar de herdenkingsbijeenkomst van de UNO in San Francisco ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, welke op 20 Juni wordt geopend onder voorzitterschap van mr. E. N. van Kleffens. Memorial Day Op „Memorial Day" zijn in Amerika 413 personen tengevolge van ongelukken om het leven gekomen. Het verkeer eiste 280 levens en 94 personen verdronken, terwij] de overblijvende 39 hun leven bij andere ongelukken inboetten. HONGKONG, (United Press) Na twee jaar in Chinese gevangenschap te heb ben vertoefd zijn vier Amerikaanse vlie gers, na op 24 Mei door een communis- wijfcs. Aan degenen die zich schriftelijk of Onze hoofdredacteur Robert Peereboom heeft wegens ziekte sinds een week zijn functie; niet kunnen vervullen. Zijn afwe zigheid zal nog enige weken moeten voort duren. De hoofdredactie wordt waargeno men door zijn plaatsvervanger J. L, Lode- tische volksrechtbank tot „deportatie te zijn veroordeeld", vandaag op vrije grond terug gekeerd. Vanmorgen vroeg passeerden zij de grens tussen communistisch China en Hongkong. Zij werden daar begroet door luit.kolo- nel Dwinghton Simpson, verbindingsoffi cier van de Amerikaanse luchtmacht. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren persoonlijke boodschappen ge zonden naar de secretaris-generaal van de UNO, Dag HammarSkjoeld, en premier Nehroe van India om hun dank te brengen voor hun hulp om communistisch China er toe te bewegen de vier Amerikaanse vlie gers vrij te laten. Er zijn nu nog elf Ame rikanen in Chinese gevangenschap. De vrijgelatenen zijn Roland W. Parks, Edwin L. Heller, Harold Fisher en Lyle W. Cameron. Ook een Brit. De Brit Robert Webster Ford, een voor malige radiotelegrafist in Tibet, is Zondag onverwacht uit China in Hongkong aange komen. Hij heeft vier en een half jaar in Chinese gevangenschap doorgebracht-, een gedeelte van de straf waartoe hij was veroordeeld op beschuldiging van spionnage. Hij is vrij gelaten en gedeporteerd voor zijn straftijd om was, omdat hij „spijt heeft betuigd over zijn misdaden", aldus njeldt het Chinese persbureau „nieuw China". Na aankomst in de Britse kroonkolonie Hongkong is Ford onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht voor medisch on derzoek. Journalisten mochten hem niet bezoeken, doch naar verluidt is de gezond heidstoestand van de 30-jarige Brit „vrij goed". anderszins met de hoofdredacteur persoon lijk in verbinding willen stellen wordt dus verzocht, zich tot hem te wenden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Petit-Senn: Wij hechten te weinig belang aan hetgeen wij van anderen zeggen en veel te veel aan hetgeen ande ren van ons zeggen. De eerste! Pronk's logger „Martha" voer Zondagmiddag 12 uur met de 45 kantjes malse Hollandse nieuwe de IJmuidense vissershaven binnen en won daarmee de haringrace, die onder zulke vreemde omstandigheden begon en verliep. Vanmorgen brachten de kantjes met 900 tot 1000 haringen in Katwijk drie a. vierhonderd gulden het stuk op. (Ven onze parlementaire redacteur) Zaterdag is er in het Tweede Kamergebouw druk geconfereerd. Het resultaat van de verschillende toen gevoerde besprekingen is in hoofdtrekken dat tussen de voor zitters van de fracties van de K.V.P., A.R., C.H.U. en de P.v.d.A. in beginsel overeen stemming is bereikt op de grondslag van het door mr. Burger geopperde denkbeeld om op het ogenblik niet tot een directe huurverhoging over te gaan die de huurders zou treffen, maar om ten eerste een indirecte huurverhoging, namelijk een hogere opbrengst voor de verhuurders van huizen, te bereiken door middel van schrapping van de opcenten op de grondbelasting, hetgeen op een verlaging van deze belasting met ongeveer veertig millioet, neerkomt en ter, tweede door het verlenen van grotere faciliteiten ten aanzien van de afschrijving. Een en ander tezamen zou neerkomen op een indrecte huurverhoging van vijf percent voor alle voor-oorlogse woningen. Voorshands schijnt men vast te houden aan de stelregel dat de belastingverlaging totaal niet meer dan f 502 millioen zal mogen bedragen, zodat de f 40 millioen die de staat zou opofferen aan grond belasting, gevonden zou moeten worden door ongeveer datzelfde bedrag minder De vijfde internationale luchtvaartshow Ypenburg leverde heel iaat spectaculaire ogenblikken op (met het spektakel, dat de straaljagers maakten). Eén zo'n moment ziet man in beeld gebracht. Bij de demonstratie parachute-springen kwam een deelnemer aan de rand van het vliegveld in een sloot terecht. Zijn „redder" had er nogal schik in om hem op het droge te trekken. (Reuter) De Indonesische premier Sastroamidjojo, die een officieel bezoek brengt aan Peking-China, heeft Zaterdag op een massabijeenkomst te Peking ver klaard, dat Indonesië en Peking-China vastbesloten zijn ieder hun eigen weg te gaan, als goede buren en zonder inmenging in eikaars zaken, aldus wordt door het pers bureau „Nieuw-China" gemeld. Hij zei verder, dat de beide landen ver schillende wegen volgens om „het beste gebruik te maken van onze vrijheid in het belang van de millioenen, die tot voor kort door een koloniaal bestuur werden over heerst of de invloed daarvan voelden en wier levensstandaard tot de laagsten ter wereld behoorde". JERUZALEM (United Press) Koning Hoessein heeft het ontslag van de premier van Jordanië, Aboe El Tewfik geaccep teerd, maar de premier en zijn ministers gevraagd aan te blijven tot een nieuw ka binet gevormd kan worden. Hoewel het hof de reden van het ontslag niet heeft bekend gemaakt, zijn waarne mers in Beiroet van mening dat deze gang van zaken is voortgevloeid uit de wen^ van de koning, wijzigingen in lvet kabinet aan (e brengen en twee ministers te ontslaan. In één moeite door Tien Joegoslaven, onder wie twee vrou wen, die naar Turijn waren gekomen voor een interland voetbalwedstrijd, hebben om politiek asyl gevraagd. PARIJS (AFP/Reuter) De overeen komst waarbij Tunesië zelfbestuur ver krijgt is Zondag vroeg na meer dan negen maanden onderhandelen geparafeerd door premier Edgar Faure namens Frankrijk en premier Tahar Ben Amar namens Tunesië. De officiële ondertekening zal Vrijdag aan staande geschieden. Tunesië zal op grond van de overeenkomst een nationale verga dering krijgen, maar Frankrijk zal zich blijven belasten met dc defensie en de bui tenlandse betrekkingen van het land. De voormalige Franse premier, Mendès- France, beloofde vorig jaar autonomie aan Tunesië, dat 70 jaar geleden een Frans protectoraat werd. De onderhandelingen begonnen in September. De overeenkomst zal eind Juni of begin Juli door dp Franse Nationale vergadering ter goedkeuring worden behandeld. Frankrijk vermindert thans zijn veilig heidstroepen in Tunesië om het Franse le ger in het naburige Algerije te versterken, dat optreedt tegen opstandelingen. Hoewel men in vele kringen in Tunesië voldaan is over het door Frankrijk verleende zelf bestuur, doen zich toch nog gewelddaden voor, welke het gevolg zijn van de rivali teit tussen de gematigde nationalisten van de nieuwe grondwetspartij en de extre misten van de oude grondwetspartij. Nabij Constantine werd Zaterdag een ge vecht tussen Franse troepen en ongeveer dertig opstandelingen geleverd. Vijf op standelingen werden gedood en twee ge vangen genomen. Een Franse soldaat werd gewond. De Algerijnen zijn omsingeld. In de nacht van Zaterdag op Zondag hehben de opstandelingen de gevechten afgebro ken. Zij zijn er in geslaagd uit de omsin geling te ontsnappen. Volgens de jongste berichten zijn zes opstandelingen gedood en drie gevangen genomen. ,De bijzonderheden van de voornaamste het toekomstige bestuur en de economische organisatie van het land regelen, zullen niet officieel worden bekend gemaakt vóór de ondertekeningspleeht.igheid op Vrijdag. Volgens semie-officiële berichten kwam men het volgende overeen: „Het Arabisch zal de enige officiële taal in Tunesië zijn, maar het Frans z.al worden gebruikt in of ficiële correspondentie met personen, van wie het Arabisch niet de moedertaal is: Franse leden van de Tunesische stads gemeenteraden zullen worden gekozen, maar moeten door de Bey worden beves tigd; de rechtspraak zal in twintig jaar tijds geheel door Tunesische rechtbanken wor den overgenomen. In de overgangsperiode zullen gemengde rechtbanken worden be last met zaken tussen Fransen en Tune- siërs; de leiding van de politie zal binnen twee iaar worden overgedragen aan de Tu nesische regering. Een derde deel van de politie in grote steden zal echter Frans biijven en bovendien behouden de Fransen politiële bevoegdheden in de grenszones, het vlootsteunpunt Bizerta en de stad Fer- myville, waar het Franse arsenaal geves tigd is; Franse en Tunesische scholen zullen naast elkaar blijven bestaan." Franse kolonisten in Tunesië hebben zich Zondagochtend met bitterheid uitgelaten over de overeenkomst. De meerderheid van de Fransen in het protectoraat be stuursambtenaren en kolonisten heeft zich altijd tegen dergelijke overeenkomsten verzet, omdat de positie van de Fransen in Frans Noord-'Afrika er door zou worden ondermijnd. Een klein aantal Fransen - socialisten en leden van het Frans Tunesi sche comité van actie noemde de para fering een. grote stap. De gematigde nationalisten van de nieu we grondwetsparty begroetten de over- beschikbaar te stellen voor verlaging van de inkomstenbelasting. Intussen verluidt in parlementaire kring dat men van KVP-zijde erop gesteld is het niet bij deze eerste huurronde te la,ten. Men zou daar namelijk, uiterlijk met 1 Januari en liever nog voordien, een tweede „huurronde" van ongeveer vijf percent willen laten ingaan. Hier tegenover schijnt men in PvdA-kringen het standpunt in te nemen dat als het toch vóór het eind van het jaar tot een nieuwe loonronde zou komen, hetgeen in brede kring waar schijnlijk wordt geacht, daarin dan met een de nodige compensatie gevonden zou kunnen worden voor de vijf percent meer huur, die de huurders aan de huiseige naren moeten gaan betalen. In diezelfde kringen zou men er dan vooral op staan dat die vijf percent ver hoging in het bijzonder zou moeten wor den gebruikt voor betere verzorging van het onderhoud door de huiseigenaren. Over de formulering van een en ander schijnt men het onderling nog niet hele maal eens te zijn. Inmiddels heeft. mr. Burger schriftelijk aan de minister-presi dent de voorstellen, zoals deze nu luiden, toen toekomen, zodat het kabinet vanmid dag zich hierover kan beraden. Het zou voorts in de bedoeling liggen dat van avond een bespreking zal plaats vinden tussen de minister-president en eventueel nog andere ministers enerzijds en mr. Bur ger en de voorzitters van de Kamerfrac ties anderzijds. Verder zou men het ook eens zijn ge worden om over het in een verderaf ge legen toekomst te volgen beleid op volks- huisvestingsgebied tot het zogenaamd „ver- trouwvol beraad" over te gaan, waarbij dan ook het vraagstuk van een huuraf- roming of huurbelasting ter sprake zou kunnen komen; dit alles met het oog op hetgeen mettertijd de derde „huurronde" zou zijn. (van hedenmorgen 7 uur) c toestand 2 t £2 01 C Z 5 LONDEN (Reuter) - Doordat de conserva tieve candidaat in het Schotse kiesdistrict Argyll zijn zetel heeft behouden, heeft de conservatieve partij thans definitief een meerderheid van 60 zetels ten opzichte van alle andere partijen in het Lagerhuis. De verdeling van alle 630 zetels is als volgt: Conservatieven 345 zetels (322 in het oude Huis met inbegrip van de voorzitter). Labour 277 (294 in het oude Huis). Liberalen 6 (6). Ierse Labour - (1). Sinn Fein 2 (-). Terse Nationalisten - (2). Zetel veranderingen Conservatieven: winst 24. verlies 1. netto winst 23. Labour: resp. 1, 18. netto verlies 17. Ierse Labour: verlies 1. Sinn Fein: winst 2. Ierse nationalisten: verlies 2. De winst der conservatieven omvat 18 La- bourzetels. een zetel van de Ierse Labour- partij en de vijf nieuwe zetels. De Labourwinst omvat een conservatieve zetel en de Sinn Fein boekte winst ten koste van de Ierse Nationalisten 76.78 procent der kiesgerechtigden bracht zijn stem uit. tegen 82.60 procent in 1951. conventie en de vijf aanvullende, welke eenkomst met gematigde tevredenheid. Bezoek van Russische huisvestings deskundigen aan West-Europa Op een bijeenkomst van de commissie voor huisvesting van de economische UNO- commissie voor Europa is in Genève be kend gemaakt, dat Groot-Brittannië en Ie Sovjet-Unie deze zemér deskundigen op net gebu'd van huisvesting en woningbouw zullen uitwisselen. Tevens werd bekend, dat Zweden in de komende herfst Russi sche deskundigen voor een studiebezoek zal uitnodigen. Kopenhagen onbewolkt NO 2 20 0 Amsterdam zwaar bew. NO 2 17 0 Londen geheel bew. ONO 2 21 0 Luxemburg onbewolkt NO 6 19 0 Parijs onbewolkt windstil 22 0 Bordeaux onbewolkt NO 2 23 0 Grenoble onbewolkt windstil 20 0 Nice licht bew. NW 4 21 0,4 Geneve onbewolkt windstil 19 0 Ziirich onbewolkt NNO 3 19 0 Locarno zwaar bew. O 2 21 7 Berlijn onbewolkt NW 4 19 0 Frankforr onbewolkt O 2 21 0 Mü nchen onbewolkt windstil 16 0 Wenen licht bew. N 2 17 0 Innsbruck onbewolkt windstil 18 0 Rome half bew. ONO 3 26 3 Ajaccio onbewolkt windstil 21 9 Mallorca zwaar bew. ONO 4 23 - Neerslag laatste 24 uur. .-rri-or*YYyvvvYY*-.-.-rrr*YxYY«>>-)r«YvvYYYvvYyr>-oorxv<y"*ViceC£ 8 5 AANHOUDEND DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist of laaghan gende bewolking, overdag zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost Weinig verandering in tempe ratuur. 1 Juni Zon op 4.29 uur. onder 20.51 uur. Maan op 17.01 uur. onder 2.09 uur. Maanstanden 5 Juni 15.08 uur: Volle maan 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier ïloog en laag water ln IJmuiden Dinsdag 31 Mei Hoog water 12.64 en - uur Laag water 7 17 en 2110? uur. Woensdag 1 Juni Hoog water" 0.35 en 13.07 uur. Laag water: 8.21 en 21.04 uur. i»xxxx>cxx>jcoCi^vAXMX*Axxxx»jjo<xOLo.c«jo(Xu<x^«.ij:>L*coocö

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1