Hyacintenkwekers kunnen drie ton van Bedrijfschap terugkrijgen Vijf pommies en twee geiten vragen oni een goede stal Huwelijk Er zijn teveel zilver meeuwen in ons land Gift uit Canada voor wielrennertjes Scheveningse havenver betering in studie Woningnood der dieren in Haarlems binnenstad Schermutseling met klewang en fiets Vliegboot neergestort; vier personen vermist ZATERDAG 4 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT Maar dan moeten ze zonder uitzondering van verdere aanspraken afzien Haarlemse Muggenronde Collecte „Meer en Bosch" Franse parlementsdelegatie waarschijnlijk naar de Sovjet-Unie Haarlemse timmerman in arrest Heemsteedse vuilnisbelt in brand Russische roeiers opnieuw naar Henley Scheepvaart draai-, schaaf-, zaag-, cn laswerk ongemeubileerde WOONRUIMTE aangeboden apothekers assistente Marnix apotheek (Van onze correspondent in de Bollenstreek) De vereniging „De Hyacint" is tot de conclusie gekomen, dat de verordening „nuttig areaal" naar de letter goed is uitge voerd, maar niet volgens de bedoeling welke in 1953 bij de maker voorzat. Het heeft de hyacintenkwekers drie ton gekost. Een bedrag dat ze terug kunnen krijgen als alle kwekers, niet één uitgezonderd, het Bedrijfschap zwart-op-wit geven dat ze geen verdere aanspraken zullen laten gel den. De discussies op de gisteren in „Tres long" te Hillegom gehouden vergadering van „De Hyacint" over dit geval hebben geen ruimte tot twijfel gelaten. Iedereen verklaarde absoluut niet te hebben door zien wat er in de verordening precies stond, toen zij werd gepubliceerd. Zeven procent van de areaalheffing zou gezamenlijk wor den gedragen en degenen die te veel had den geteeld zouden daarna aan de beurt komen om hun onbenutte areaal te be talen. Toen de verordening practisch tot uitvoering moest worden gebracht bleek, dat men 7 procent moest betalen hoewel er een kleiner surplus was en zij die meer dan 88 procent van hun areaal hadden be- teeld, kregen nog eens 180 gulden per are te betalen. Er was niet onder uit te komen. Men kon de door het Bedrijfschap voorge stelde schikking aanvaarden, maar dan moest men ook allemaal tekenen. De heer Douwes wilde trachten het met verlaging van de normen voor elkaar te brengen, de heer S. Nieuwenhuis wilde een deputatie naar het ministerie zenden om de verordening gewijzigd te krijgen en de heer D. W. Lefeber nam de gelegenheid waar om te vertellen, dat geen mens meer wist hoe het Bedrijfschap de percentages vaststelde, wat er mee gedaan werd en kwam tot de conclusie, dat de vereniging „De Hycint" contact moest opnemen met „De Tulp" en „De Narcis" om een reken kamer samen te stellen, waarin geen mens mocht zitten, „die in 'dienst van de percen tages (het Bedrijfschap) was." „We willen ons geld terug" Er kwamen nog meer suggesties en alles culmineerde in één conclusie: „We willen het geld, rechtvaardig verdeeld, terug hebben." Toen men dan zover was en dit had vastgesteld werd het bestuur gevraagd een commissie te vormen. Een ander maak te de opmerking dat het bestuur het zelf wel kan opknappen, wat ook weer handge klap ontlokte en toen wist niemand meer wat er moest gebeuren. De heer Jac. Nieuwenhuis had de areaal heffing een aantrekkelijk punt in zijn ope ningsrede genoemd. Een ander even aan trekkelijk was het aftreden van de voor zitter, zei hij. Hij was nu vier jaar voor zitter geweest. Toen hij de functie aan vaardde heeft hij gezegd: „Selecteer". Nu hij zijn tijd er op heeft zitten, zegt hij het nog, want de Plantenziektenkundigé Dienst en de Yankees vinden dat er niet veel schot in het groen worden van de partijen zit. Ook in andere landen wil men een veldkeuring met certificaten. De contro lerende diensten hebben nog begrip voor de moeilijkheden, maar dat zal niet zolang meer duren en dan zullen er partijen ver nietigd moeten worden als er niet hard aan wordt gewerkt. In het jaarverslag zei de secretaris, dat er in 1954 82 millioen hyacinten zijn uitge voerd, wat tien millioen meer is dan in het recordjaar 1938 toen de wereld cn de prij zen vrij waren! Door het opheffen van tal van kleine bedrijven is het ledental van 841 tot 734 teruggelopen. Het keuringsverslag van de directeur van de keuringsdienst, de heer F. Limburg, heeft zich hoofdzakelijk beziggehouen met de bestrijding van het virus. Hij had de zeer bijzondere ervaring opgedaan, dat men wel doodsbenauwd is voor een besmetting door geelziek, maar rustig virus en groene partijen door elkaar zet. Overigens gaat het goed met de gewassen. De gevaarlijkste ziekten, geelziek en aaltjesziek na het virusziek zijn aardig bestreden. Het huid- ziek is nog een probleem dat nog steeds niet is opgelost. De financiën bleken ook hier in orde te zijn, de boeken en dus waarschijnlijk de daarin vermelde cijfers klopten. De be stuursverkiezing leverde geen moeilijk heden op. De heer Nieuwenhuis ruilt zijn zetel met. de heer A. J. J. Arentshorst cn de heer Nic. Berbèe Azn. uit Lisse gaat op de stoel van de heer Nic. Roozen Jaczn. uit Heemstede zitten. Na al dit huishoudelijke kwam dan het reeds genoemde beruchte punt areaalhef fing aan de orde, waarbij het zeer opval lend was, dat men het in principe roerend met elkaar eens kan zijn, als er maar geld aan vastzit. Alleen de wijze van uitvoering maakte de tongen los. Er zijn te veel zilvermeeuwen in ons land. Het is gebleken, dat deze vogels grote schade toebrengen aan de overige vogel stand. De zilvermeeuwen eten de eieren of de jongen van andere vogels, waardoor deze Standen ernstig nadelig worden be ïnvloed en vaak sterk verminderen. Op de terreinen van de duinwaterleiding van 's-Gravenhage is men thans reeds be?.ig zilvermeeuwen te doden. Dit geschiedt met een vergif dat op brood wordt gesmeerd. Naar schatting zijn in ons land 25.000 pa ren zilvermeeuwen. Het zal wenselpk zijn, dit aantal terug te brengen tot 2500. In twee jaren tijds wil men dit bereiken. De dode meeuwen worden verzameld en daarna verbrand. De beperking van de zilvermeeuw-stand wordt, behalve te 's-Gravenhage, verricht in alle kolonies in ons land door de Nederlandse Heidemaat schappij. Op de terreinen van de Haagse Duinwaterleiding kwijt de Haagse Ver eniging van vogelvrienden zich van deze onaangename maar noodzakelijke taak. De organisatoren van de Haarlemse Mug genronde, het wielerfestijn voor zestig Haarlemse jongens, dat van 1 tot en met 6 Augustus op de Veluwe zal plaats hebben krijgen op het ogenblik van diverse zijden prijzen binnen en bij deze giften bevond zich onder meer een brief van de heer J. D. Bakker, wonende 812, Elphinstonestreet, Regina-Saskatchewan in Canada. De heer Bakker, die in Haarlem gewoond heeft is een jaar geleden naar Canada ge- emigreerd, maar toch bleef hij op de hoogte van het leven in de Spaamesfad omdat zijn familieleden hem geregeld Haarlems Dag blad-O.H.C. toezonden. Op 16 April las hij in onze krant een artikel over de Haarlemse Muggenronde en aangezien de heer Bakker, toen hij nog in Nederland woonde, bijzonder veel belangstelling had voor de wielersport juichte hij van verre het plan van de heer Hartman natuurlijk toe. Daar liet hij het echter niet bij. want per luchtpostbrief stuurde hij een Canadese dollar, waarbij hij zoals hij schreef, uitging van het standpunt, dat vele kleintjes een grote maken. In Haarlem krijgen de winkeliers boven dien ook belangstelling voor de Muggen ronde. De neringdoenden op de Schoterweg schonken bijvoorbeeld tezamen een grote wissel beker voor de eerst aankomende ren ner en de eigenaar van de rijwielzaak „Wil- helmjna" aan de Krocht stelde niet minder dan honderdvijftig gulden aan prijzen be schikbaar. Er is echter nog veel geld nodig en daarom -.oemen wij nogmaals het gironummer van de penningmeester van de ronde. drs. W. Hazevóët, 514953, adres Raamsingel 38. In de week van zes tot elf Juni zal in Haarlem en omgeving een collecte worden gehouden, georganiseerd door „de macht van het kleine", het landelijk fonds tot steun aan het werk van de Christelijke vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten. Het werk in de orachtige observatiekliniek ter epilepsie- 5estrijding„Meer en Bosch" te Heemstede 7 wel zo bekend dat een woord tot steun i medewerking aan deze jaarlijkse col late welhaast overbodig lijkt. Toch willen ■jij nog even wijzen op het goede doel van deze inzameling, die men niet alleen als gulle gever maar ook als collectant kan steunen. Uw aanmelding wordt gaarne op het kantoor Boschhuis, Dreef 40, ontvan gen. „De wereld veroordeelde haar" (Li do) In deze ietwat zwaaropdehandse variant op het aloude thema der kamertjeszonde speelt Aiida Vallf een van de weinig Ita liaanse filmschónen, die werkelijk acteren kunnen met veel beheersing de rol van het gevallen meisje dat* moedig maar te vergeefs probeert de ware liefde deelachtig to worden. Afkomstig uit een provincie stadje in de Abruzzen, jaagt haar zucht naar avontuur haar al jong naar Parijs, waar zij het slachtoffer wordt van een doortrap te jongen-van-de-vlakte, die haar dwingt, haar bekoorlijkheden te zijnen bate te gaan exploiteren. Tenslotte wordt zij bij een raz zia van de politie opgepikt en op transport naar Italië gesteld. Op weg daarheen pro beert zij zelfmoord te plegen, maar een me de-passagier, een jong ingenieur, verhin dert dit. Dan biecht zij hem haar verleden op en hij belooft haar te helpen. Natuurlijk raakt het tweetal verliefd op elkaar, maar terug in haar geboortestad begrijpt Alida, dat die liefde uitzichtloos is en dat het le ven haar ook verder niets te bieden heeft, waarom zij zich in een klooster terugtrekt. Afgezien van het waarlijk ontroerende spel van Valli en de uitzonderlijk-mooie fotogra fie, biedt deze rolprent weinig dat haar van 't gros van haar voorgangsters in dit genre onderscheidt. Er wordt ook waarschijn lijk ter voorbereiding van de kloosterapo theose wel wat al te veel gemoraliseerd. Wat niet wegneemt dat de liefhebbers van dit soort films er alles in vinden zullen, wat z\j ervan verwachten. H. C. „Liefdesnes" (F r a n s H a 1 s) De ge schiedenis van de man, die zijn echtgenote verlaat om zijn geluk te zoeken bij een meestal aantrekkelijker en met meer uiter lijk schoon bedeeld meisje is niet nieuw. En ook in deze film met Frangoise Ar nou 1 en Raf Vallone is men er niet in geslaagd dit probleem op een origineler wijze tot een oplossing te brengen. Frangoise Arnoul is dit keer het meisje, dat na tientallen avontuurtjes haar hart verliest aan een getrouwde man, die ondanks het feit. dat hij beseft, dat hij zijn vrouw in het onge luk stort steeds weer zijn vriendinnetje opzoekt. Tenslotte besluit hij met zijn nieuwe „enige" liefde te emigreren en op deze wijze alle moeilijkheden op te lossen. Dan pas ziet het meisje in, dat zij verkeerd ge handeld heeft en op het laatste moment trekt zij zich terug. Het camerawerk valt in deze film voornamelijk te prijzen in de landschap-opnamen. De regie kon de af faire niet boven het normale peil verheffen. H. de G. „Vermist" (Studio). In deze film wordt een familie-oorlogsverhaal in beeld gebracht: een moeder moet met haar 2 dochters de spanningen het hoofd bieden, die ontstaan door het vertrek van de vader naar het front, waar hij later wordt ver mist. Men ziet niets van het werkelijke oorlogsgebeuren; alleen hoe dat doorwerkt in een vrouwen-huishouden, waar een an der soort moed, thuisfront-moed, wordt geVèrgd. Het is een onderhoudende, soms sentimentele film, waarin Claudette Col bert, Shirley Temple en Jennifer Jones zeer goed spel laten zien. Wie de oorlog „van de andere kant" wil zien, mag deze film niet verzuimen. N. „Ontvoerd uit Singapore" (Lux or). om zijn kennis van de H-bom zeer belang rijk is en daardoor een goede bron van inkomsten voor een gewetenloze bende. Aan deze ontvoering werkt mee een jonge man, die er een centje bij wil verdienen, waarvan zijn bekoorlijke echtgenote echter niets afweet. Een oud vriend van hen (gespeeld door Dan Duryea) die tevens de vroegere geliefde van deze dame is, be looft haar echtgenoot terug te brengen. Na enige spannende avonturen vindt hij in een verlaten dorp zowel de professor als de op het slechte pad geraakte echtgenoot. Uit zelfverdediging moet hij deze laatste echter doden. Dan blijkt echter dat de vrouw nog steeds haar eigen man het meest liefheeft en de ander die voor haar zijn leven riskeerde enkel met verwijten weet te overstelpen. Van begin tot eind blijft het verhaal spannend, daarmee de voornaamste kwa liteit van de film uitmakend. H. S. Twee prolongaties deze week. In R e m- brandt de musical-show „There's no business like show business" en in Cine ma Palace „Heidi en Peter". .Brood, liefde en fantasie", een aller aardigste Italiaanse comedie, wordt tot en met Zondag vertoond in Miner v a. Maandag en Dinsdag volgt dan een her vertoning van „De goede aarde". „Een mooi portret" (Roxy), waarmee bedoeld wordt de Engelse komiek George Formby, die de laatste tijd bepaald weer in de running is. Men kan zijn zotte avon turen tot Maandag waarnemen. Daarna krijgen we een,dier Italiaanse dramatische geschiedenissen voorgezét, die de titel draagt „Onteerd". (Van onze Haagse redacteur) Ten aanzien van een mogelijke verbete ring van de Scheveningse buitenhaven vindt op het ogenblik overleg plaats tus sen de departementen van Verkeer en Wa terstaat, van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, van Financiën, van Econo mische Zaken en van Oorlog en Marine. Dit interdepartementaal overleg zal na tuurlijk enige tijd in beslag nemen, onge acht het resultaat daarvan wordt, naar de wethouder van Economische Zaken van Den Haag, mr. J. van Aartsen, ons mee deelde, van gemeentewege de voorberei ding van de plannen ten aanzien van de binnenhavens, welke plannen in elk geval zullen worden uitgevoerd, voortgezet. De bouw van een nieuwe pier pri mair een aangelegenheid van de exploi- atiemaatschappij „Scheveningen" wordt door het gemeentebestuur, met het oog op het vreemdelingenverkeer, van zeer groot belang geacht. Een officiële aanvrage om financiële medewerking heeft het college van B. en W. nog niet bereikt. In gewoonlijk betrouwbare kringen te Parijs wordt medegedeeld, dat een Franse parlementaire delegatie naar verwachting dit jaar nog naar de Sovjet-Unie zal gaan. In November is een uitnodiging van de Ontvoerd wordt een Engelse professor die Opperste Sovjet ontvangen. In een bergplaats aan 't Krom in de Haarlemse bin nenstad staan Ellie, Iwan, Donny, Othello en Bento, in leeftijd variërend van een tot zeven jaar. Ellie, Iwan, Donny, Othello en Bento zijn ponies en eigendom van de 25-jarige B. J. van der Sluijs. Deze Haarlemse jon geman, die zijn vader dage lijks bijstaat in diens vlees- warenbedrijf, kan voor het werk in die vlees-branche niet zoveel liefde opbren gen, dat hij er later „in door zou willen gaan". Zijn hart gaat meer uit naar levend vlees, in dit geval de vijf ponies, die hij met grote tederheid verzorgt. „Er moeten er nog drie bij komen", zegt hij, wan neer we samen in het pak huis staan en de dieren in specteren. „Dan wordt het pas echt". Hij wijst naar een hout-partij in een hoek: een in losse stukken op elkaar gestapelde houten circus piste, geschilderd in rood witte kleuren. „Zelf ge maakt", zegt hij, niet zonder trots; „ik bouw 'm hier op de binnenplaats altijd op en dan laat ik de dieren kunst jes doen. Ik heb ze altijd voor kinderen laten optre den". En dan komen er foto's te voorschijn: ponies, die over hekjes springen, met de vier benen op een klein tonnetje zich in evenwicht houden en meer van die kunstjes. Terwijl we staan te pra ten steekt en der ponies telkens zijn hoofd onder de arm van zijn baas of likt aan zijn handen, waarna hij hem met zijn grote ogen trouw aankijkt. Van der Sluijs laat zijn ogen gaan over zijn vijf speelmakker tjes. Er ligt iets wanhopigs in die blik en dat is begrij pelijk, want de dieren gaan een onzekere toekomst tege moet. Het pakhuis, waarin deze ponies met elkaar al zeven jaar hebben gewoond, zal namelijk spoedig wor den afgebroken om plaats te maken voor een nieuw. In Januari kreeg Van der Sluijs, die het pakhuis ge huurd heeft, het verzoek, voor de paardjes en de twee geiten, die zich (nog) onder dit dak bevinden, naar een ander onderdak uit te zien. Maar dat valt niet mee: tot nu toe heeft hij nog niets gevonden. Onlangs heeft hij bericht gekregen, dat de dieren nu spoedig moeten verdwijnen, aangezien zij anders bij het op handen zijnde afbreken van de bergruimte in gevaar zul len komen te verkei-en. De Haarlemse Dierenbe scherming heeft haar uiter ste best gedaan, een oplos sing te vinden. Al is deze vereniging in principe tegen het dresseren van dieren, zij vond, dat in dit geval toch zeker hulp geboden moest worden, omdat de dieren een uitstekende verzorging genieten en thans in nood verkeren. Maar ook deze mensen zijn er niet in ge slaagd, het huisvestingspro bleem op te lossen: gister middag kwam de heer D. J. H. Di'eux, bestuurslid, ver tellen, dat de enige (tijdelij ke) oplossing 'zou zijn een noodstal ling in het slacht huis. Maar dat zou een dure geschiedenis worden, vooral wanneer er niet spoedig een ander onderdak zou worden ontdekt. Daarom doen thans Ellie, Iwan, de ene geit, Donny, Othello, Bento en de ande re geit een beroep op de Haarlemse dierenvrienden, van wie hopenlijk één de reddende hand zal uitste ken. Een verschil van mening: tussen een 27 jarige bouwvakarbeider en een Vijftig jarige timmerman, beiden uit Haarlem, is zo hoog gelopen, dat er een vechtpartij uit is ontstaan, waarbij door de bouwvakar beider een fiets en door de timmerman een klewang als wapen werd gebruikt. De timmerman is door de Haarlemse politie in verzekerde bewaring gesteld, verdacht van poging tot zware mishandeling. Het geschil liep over de vraag of de bouwvakarbeider een vrouw, die bij de timmerman in de omgeving van de Zijl- weg een kamer had gehuurd, geregeld mocht bezoeken. Aanvankelijk had de bouwvakarbeider met haar op hetzelfde adres samengewoond. Nadat de vrouw énige tijd in een ziekenhuis had vertoefd verbood de timmerman aan de bouwvak arbeider na haar terugkeer verdere bezoe ken. Hierover ontstond een twistgesprek. Daarbij is de bouwvakarbeider op een ogenblik de deur uitgerend om een fiets die buiten stond te pakken en daarmée in machteloze woede een ruit van de woning stuk te slaan. Hierop stoof de timmerman op met in zijn hand een vervaarlijke kle wang waarmee hij de ander wilde attaque ren. Deze wist, de fiets als schild gebrui kend, de slagen af te weren, totdat de fiets hem uit de handen geslagen werd. Onver vaard greep hij toen een andere fiets en het drieste schermspel ging onverminderd door. Ook dit verdedigingsmiddel verlooi de bouwvakarbeider in de strijd, waarop hij ijlings een huis binnenrende, Waarvan de deur toevallig open stond. De inmiddels gealarmeerde politie-agenten namen toen de vechtlustige timmerman mee. Gelukkig heeft niemand bij deze schermutselingen enige verwondingen opgelopen. De juiste gang van zaken in deze affaire wordt thans nader onderzocht. EASTBOURNE (United Press) Een vier-motorige vliegboot van de Royal Air Force, die op weg was naar een vergade ring van de R.A.F. in Eastbourne heeft van morgen om 09.15 Nederlandse tijd een noodlanding moeten maken boven het En gelse kanaal. Volgens de eerste berichten zijn negen van de 13 inzittenden gered; de vier anderen bevinden zich aan boord van het vliegtuig. De hertog van Edinburgh, die de verga dering zou presideren, was niet in het toe stel, maar kwam per helicopter naar de vergadering. Twee reddingsboten van de R.A.F., een reddingsboot van de kustwacht en twee helicopters zetten onmiddellijk koers naai de plaats waar het vliegtuig met een reus achtige duik naar beneden kwam en onder water verdween. Honderden vacantiegangers verzamelden zich op de pier van het badplaatsje, dat aan de Zuidkust van Engeland ligt.. Een reddingsboot keerde kort na het ongeluk terug met drie overlevenden die naar het ziekenhuis werden overgebracht De andere boten kwamen terug met zes geredden, allen veteranen van de R.A.F. zij waren licht gewond. Vanmorgen om even over half twaalf ls de 'Heemsteedse brandweer gealarmeerd voor een brand in de vuilnisopslagplaats aan de Cruquiusweg. Met groot materiaal uitgerukt trof zij een aanzienlijk deel van de belt in vlammen en zware rook gehuld aan. Het blussingswerk duurt bij het ter perse gaan van ons blad nog voort. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door het overslaan van vlammen van een naburig deel van het complexwaar men takken aan het verbranden was naar de vuilnisbelt zelf. De drie tropheeën: de grand challenge voor achten, de Stewards Cup voor stuur- manloze vieren en de silver goblets voor stuurmanloze tweeën, welke de Russen het vorig jaar in Henley hebben gewonnen, zul len dit jaar door hen worden verdedigd. Voorts schreef Rusland met twee boten in voor de wedstriiden in de double sculls. Tukalov. die in 1954 werd uitgeschakeld voor de diamond sculls (skilff) zal opnieuw voor dit nummer starten. De Zwitser Schriever, die in 1954 met Stebler in een recordtijd winnaar van de double sculls werd. heeft thans voor de diamond sculls ingeschreven. Massachusetts institute of technology (V. S.) zal in de wedstrijden om de Thames cup (achten) uitkomen. Aaröijk, 2 Rotterdam. Aiamak, 1 v. Genua n. Port Said. Alcyone, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpnerat, 3 Victoria. Axeldijk, 3 Rio de Janero. Aibiasaei dijk, l Houston. Aideiamin, 3 Rotterdam. Alioth, 3 Rotterdam. Aiendskerk, 3 v. Djibouti n. Penang Agatha, 3 v. Singapore n. Sorong. Aagtedljk, 3 v. Freeport n. Antwerpen. Adonis, 3 v. New York n. Pon au Prince. Agamemnon, 4 te Georgetown. Akkrumdljk, 4 v. Mobile n. Corpus Chrlsti. Aldabl, 4 Victoria Alhena, 5 Montevideo' verwacht. Alkald, 3 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Almkerk, 4 Genua. Alhatl, 3 Rotterdam. Amstelland, 4 Santos. Amstelvaart, 3 Rotterdam. AppiiTgedijk, 3 New Yoik n. Curagao. Arendsdijk, 3 v. New York n. Boston. Argos. 3 v. Catania n. Algiers. Amedijk, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Aalsdljk, pass. 3 Vllss. 4 te Antwerpen. Abbedijk, 4 te Antwerpen. Arnedljk, 3 te Antwerpen. Bantam, 2 v. Bahrein n. Bombay. Boschfontein, 3 290 m. Z. Dakar. Bonaire, 3 v. Georgetown n. Paramaribo. Blljdendijk, 3 te New York, Bennekom, pass. 3 Vliss. 4 te Antwerpen. Coryde, 2 v. Curagao n. Angoango. Cottlca. 3 v. Amsterdam n. Georgetown. Cradle of Uberty, 3- te Port Said. Calllsto, 3 v. Rotterdam n. Montreal. Celebes, 4 v. Port Said n. Napels. Charls, 4 Curagao. Clnulla, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Caltex Lelden, 4 Sldon. Daierdljk, 31 v. Vancouver te Port Albernl. Drente, 2 Singapore. Delft, 4 Cristobal. Eendracht, 3 v. Bosporus n. Constanza. Enggano. 2 v. DJeddah n. Djibouti. Eos, 2 v. Amsterdam n. Constanza. Eernland, pass. 3 St. Vincent n. Recife. Eendracht 4 Constanza. Esso Den HaaR. pass. 4 Aden n. Rastanura. Friesland (SSM). 2 Blyth Gafoet, 3 v Akaba n. Aden. Ganymedes, 3 v. Amsterdam n. San Juan. Graveiand, pass. 3 Fern. Noronha n. Las Paimas Groote Beer, 4 te Quebec. GuMeekust, 4 te Banana. Hector, pass. 2 Malta n. Rotterdam. Hecuba. 3 Paramaribo. Hoogkerk, 3 Amsterdam. He eis urn, 4 te Brownsville. Houtman, 3 v. Beira n. Lindl. Haarlem, Rotterdam. Heemskerk, pass. 3 Finisterre n. Lissabon. Hersilia, 3 Rotterdam. .Japara (KRL), pass. 2 Kp. Guardafui n. Singa pore. Java, pass. 4 Sabang n. Belawan. Kalyclon, 3 v. Curagao n. Kaapstad. Kanmun, 31 Belawan. Kuta Agoeng, 3 Rotterdam. Ko.a Baioe. 3 v. Genua n. Port Said. Kabylia, 3 v. Rotterdam op proeftocht. Kabylia, terug te Rotterdam. Katelysia, 4 Mena ei Ahmadi. Laagkerk, 2 v. Lissabon n. Antwerpen. Lawak, 30 v. San Francisco n. Vancouver. Leopoidskerk, 3 v. Bushire n. Karachi. L.issekerk, 2 v. Lo-nden n Ummsaid. Laurenskerk 3 v. Aden n. Suez. Leersuni, 3 Amsterdam. Loosdrecht, 2 Koevvait. Loppersum. pass. 2 Finisterre n. Port Talbot. Larenberg, 3 te Port Taibnt. Liberty Bell. 3 te Port Said. Luna, 3 te Saloniki. Laertes, 5 Poit Said. Verwacht. Loenerko-k, 3 v. Cochin n. Bombay. Hinge, Monrovia gepass n. Dakar. Llndekerk. pass. 3 Vlissingen Hamburg Mapia, 3 Pnok. Mitra, 3 Sydney. Maas, 4 te Alexandrië. Maashaven, pass.'3 Kp. Finisterre n. Las Paimas Macub'a, 5 Suez verwacht. Markelo, 3 dwars OJand n. Stockholm. Marpessa, 4 v. Balikpapan n. Cebu. Maasdam, 5 Port au Prince verw. Noordam, 3 660 m. W.ZW. Lands End. Nig'erstroom, pass. Finisterre n. Dakar. Oberon. 2 v.- New York n. Curagao. Oranjestad, 3 Fto Limon. Oranje. 4 150 m. W. Sabang. Ouwcrkerk, 4 v. Hongkong n. Shanghai. Poelau La ut. 3 Algiers. Prins Fred. Willem, 2 Rotterdam. Prins Joh. Willem Friso, 3 v. Antw. te R dan- Prins Willem II, pass. 2 Kp. Race n. Montiea'. Prins Willem IV. 2 Bremen- Prins Maurits, pass 3 Vlissingen n. Bremen Peperkust, 3 te Antwerpen. Prins Fred. Hendrik, pass. 3 Fatherpoint naar Le Havre. Prins Caslmir, 5 Le Havre verwacht. Prins Philips Willem 31 v. Toronto n. Hamilton Prins Willem v. Oranje, pass. 3 Kp. Race naai Montreal. Riouw, 31 rede Singapore. Rljnkerk. pass. 4 Kp. Guardafui n. Aden. Roepat, 31 Priok. R;ouw. f Singapore v. d. rede. Rijndam, 3 300 m. Z.t.W. Kp. Race. Schiedijk, 1 v. New Orleans n. Le Havre Sliedrechl, pass. 2 Kreta n. Philadelphia. Soestdijk, 2 v. New Orleans n. Havanna. Stad Rotterdam, 2 v Wabana n. Engeland. Straat Mozambique, 3 Kaapstad. Samarinda. pass. 3 Perim n. Djibouti. Sarangan, 1 v. Cristoba o. Trinidad. Stad Maastricht, 2 v. Emden n. Savona. Said.ja, 3 v. Bangkok n. Pladju. Stad Dordrecht, pass. 3 Kp. St. Vincent naar Palermo. Sumatra. 3 te Aden. Saltiga, 1 Portland Oreg Salawati, 3 v. Dakar n. Freetown. Schie, pass. 3 Barbados n. Antwerpen. Sloterdijk, 3 v. Port Swettenham n. Singapore. Stad Amsterdam. 2 v. Kaapstad n. P. Elizabe'h Stad Leiden, 5 Dar es Salaam verw. Sibajak. 4 420 m. W.ZW. Cocos eil. Stad Viaardingen. 8 Rotterdam evrw. Saparoea, 4 v. E^bjeig n. Amsterdam. Singkep, 3 te Colombo. Themisto, pass. 3 Vlissingen n. Wabana. Tegelberg, 3 v. Singapore n. Penang. Tiberius, 3 te Paramaribo. Tjimenteng, 2 v. San Francisco do Sul n. Kaap stad. Tamo. 1 Buenos Aires. Teiresias, 4 Amsterdam. Trajanus, 4 v. Amsterdam n. Paramaribo. 'fnbinta, 3 v. New Orleans n. Philadelphia. Taria, 4 bestemming gewijzigd n. Curagao. Teiamon, 3 v. Savanna n. Baltimore. Utrecht, 4 Aden. Van Neck, 4 Rotterdam. Westérdam, 2 540 m. O.ZO- Kp. Race. Westland, 2 v Montevideo n. Paranagua. W. Alton Jones, pass. -3 Perim n. Suéz. Westertoren, 4 te Calcutta. Wieidreeht, 6 Suez verw. Waal, pass. 4 Ouessant n. Hamburg. Waterman. 3 740 m. NW. Fayal. Willem Ruys. pass. 4 Ouessant n. Port Said. Wonorato, 3 v. Marseille n. Barcelona. Use], 3 v. O ran n. Malta. Zuiderkruis. 3 v. Fremantle n. Soerabaja. Zijpenberg, 3 v. Dagenham n. Melilla.. Zaan, pass. 3 Oland n. Zaandam. Zuiderkruis, 4 330 m. N.NW. Fremantle. Schepen met passagiers, repafcrlërendon en emigrerenclcn A Ida bi, 6 Ilheos, 7 Bahia verw. Alhena, 5 Montevideo, 8 Buenos Aires verw. Alnati, 3 v. Buenos Aires te Rotterdam. Bloemfontein, verrn. 8 v. Amsterdam, n. Durban Bonaire, 3 v. Georgetown n. Amsterdam. Boschfontein, 7 Las Paimas, 11 Southampton verwacht Cottica, 3 v. Amsterdam n. Georgetown. Groote Beer, 4 v. Rotterdam te Quebec verw verm. 6 v. Quebec n. Rotterdam. Indrapoera. 5 Marseille. 7 Valencia, 13 South ampton, 14 Rotterdam verwacht. Jagersfontein, verm. 11 v. Durban n. Amsterdam Joh. v. Oidenbarnevelt, verm. 9 v. Amsterdam naar Sydney. Maasdam, verm. 16 v. New York n. Rotterdam Nieuw Amsterdam, 8 New York verw. Noordam, 6 v. New York te Rotterdam verw. Oranje. 6 Colombo verwacht. Oranjefontein, verm. 30 v. A'dam n. Durban. Oranjestad, 4 v. Amsterdam te Cristobal verw. Rijndam, 8 Cobh, 9 Southampton, 10 Rotterdam verwacht. Slbajak. 9 Fremantle verwacht. Waterman, 8 Southampton, 9 Rotterdam verw. Westerdam, 6 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 9 Port Said verw. Willemstad, verm. 9 v. Amsterdam n. Cristobal Zuiderkruis. 7 v. Melbourne te Soerabaja verm 8 v. Soerabaja n. Tj. Priok alwaar 10 verw. KLEINE VAART Aardemburgh, 3 te Amsterdam. Adara, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Admiralengraeht, 3 v. Mantyluoto te Raumo. Ary Scliefler, 3 v. Liverpool te Rotterdam verw. Atlantis, 2 v. Rostock n. Stettin. Auaacia, verm. 3-4 v. Goole n. Esbjerg. Alcetas. 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Aibergen, 2 v. Gent te Rotterdam. Alja, pass. 3 Noordhinder n. Kotka. Amstelborg, 2 v. Antwerpen te Rotterdam. Anna, 3 v. Alphen a. d. Rijn te Amsterdam. Annie G, 2 v. Hamina te Delfzijl. Arak, 2 v. Casablanca te Rotterdam. Bernard John, nacht 3-4 te Tanger verw. Betty, 3 v. Vlissingen n. Londen. Borneo, pass. 3 Vlissingen n. Dublin. Bestevaer, 3 v. Maassluis n. Boston. Beekbergen, 3 v. Kopenhagen te Aalborg. Bernisse, 2 v. Civ. Vecchia n. Fleetwood. Boreas, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Capella, pass. 3 Vlissingen n. Stockholm. Casana, verm. 3 v. Rotterdam n. Aarhus. Cinderella, yerm. 3 v. Rotterdam n. Antw. Carpe Diem, verm. 3 v. Rotterdam n. Kopen hagen. Capella, 3 dwars Scheyeningen n. Stockholm. Corrie b II. 2 v. Londen n. Port Slade. Dollard, 3 v. Gothenburg n. Antwerpen. Draco, 2 v. Amsterdam. Deni, 3 v. Skagen te Rottea-dam. Diana V, verm. 2 v. Londen n. Antw. Domburgh, 3 v. Londen te Rotterdam. Da Capo, 2 v. Guernsey te Rotterdam. Deneb, 2 v. Londen n. Duinkerken. Duurt, 2 v. Grangemouth te Rotterdam. Ellewoutsdijk, 3 te Duinkerken. Fivelhorg, pass. 3 Barrow n. Londen. Eljo, 2 dwars Hebriden n. Sligo. Fedala, 2 t.h.v. Stampalia n. Bourgas. Fivelborg, 2 v. Rotterdam n. Londen. Frejo. 2 v. St Malo te Rotterdam. Flora, 3 v. Oirschot te Hansweert. Gaasterland, 3 v> Rotterdam te Harllngen. Gefle. 3 v. Gefle te Parijs verw. Hoc Vinces. verm. 3 v. Rotterdam n. Rcarboro. Hontestroom. pass. 3 Vlisingen n. Gent. Houtman, 3 v. Amble fe Lubeck. Haaksbergen. 2 v. Bilbao n- Requejada. Hast I, 2 v. Kingsbergen n. Liverpool. Hebe Nebel, 3 v. Quc-enboro ,te Rotterdam. Heerengracht, 2 v. Rotterdam n. Abo. Hunzeborg, 2 v. Rotterdam n. Colchester. Ingeborg, 4 te Harburg verwacht. Jaba, verm. 3 v. Colchester n. Maassluis. Koningshaven, 3 v. Duinkerken te Rouaan. Keuzergracht, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Liberty, pass. 3 Vlissingen n. Gent. Leonard, 3 v. Rotterdam n. Skutskaer. Leuvehaven, 2 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Lydia (i), 2 v. Londen te Rotterdam. May Mere, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, 3 v. Rotterdam te Stockholm. Merwehaven, 4 v. Safi te Duinkerken verw. Muta Fides. 3 v. Great Yarmouth te Amsterdam Matthew, verw. 3 v. Grangemouth n. Varberg. Merwehaven, 3 30 m. W. Guernsey. Monica, 3 v. Irvine te Belfast. Neeitie b, 2 v. Rotterdam n. Plymouth. Nassauhaven, verm. 3 v. Antw. n. Gothenburg. Nottingham, 3 v. Sunderland te Rotterdam. Nero, 2 v. Amsterdam n. Genua. Nieuwehaven. verm 4 v. Gothenburg n. R'dam Necton, 3 v. Mantyluoto te Viaardingen. Oranjepolder, 3 te Hamburg verw. Oostzee, pass. 3 Vlissingen n. Terneuzen. Phoenix, 2 v. Londen te Amsterdam. Po-nza, 3 v. Zaandam te Rotterdam. Procyon, 3 v. Londen te Amsterdam. Rose Marie, verm. 3 v. Kopenhagen n. R'dam. Rijnstroom, 2 v. Londen te Amsterdam. Strabo, 3 v. Amsterdam n .Rotterdam. Surte, 3 v. Londen te Amsterdam. Sian, 3 v. Hamburg n. Kopenhagen. Spaarnestroom, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Spurt, 2 v. Rotterdam n. Gent. Strijpe, 2 v. Avonmouth te Barry. Sambre, 3 v. Rotterdam te Amsterdam. Soemba, 2 te Portsmouth. Spirit, 3 v. Hamburg te Rotterdam. Texel, 3 dwars Casquets n. Liverpool. Taurus. 2 v. Newcastle te Rotterdam. Tilly, 3 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Tiny. 3 dwars Borkum n. Rotterdam. Turgail, 2 v. Rotterdam n. Tpswich. Tyro. pass. 3 Dungeness n. West Hartlepool. Twee Gebroeders. 2 v. Amsterdam te Delfzijl. Veenenburgh, 3 v. Middlesbro te Rotterdam. Wiebold Bohmer, 3 Le Havre verw. Zeehaan. 3 Odense verwacht. Zaanstroom, 3 v. Hull te Amsterdam. SLEEPVAART Ebro, 2 260 m. ZW. Gibraltar met baggermolen Hudson. 2 pass. Pitboel n. Gothenburg met veerboot. Noordzee, 2 190 m. Z.t.W. Kp. Finisterre. Rode Zee en Oostzee, 2 m. kruiser Aden gepass. Witte Zee, 2 met ponton v. Aden n. Assab. Zwarte Zee, 2 v. Panama h. San Francisco. VERHUIZEN? DRAAGT HET OP AAN EEN VERTROUWD ADRES OOK VOOR AL UW MEUBELTRANSPORTEN GROOT OF KLEIN RAAMVEST 29. Tel. 14810 OPENBARE VERKOPING Notaris I. JONK te Haarlem zal op Donderdag 23 Juni a.s. des nam. na 2 u. in het No tarishuis Bilderdijkstraat 1, aldaar in het openbaar ver kopen: een huis met schuur, erf en tuin te Santpoort aan de Vlugthovenstraat, ge merkt G 7, groot 85 c.A. Verhuurd op contract voor f 6.90 p. w. Lasten f 33.28 per jaar. Aanv. bij bet., uiterlijk 4 Augustus a.s. Bezicht. Di. en Do. 2-4 uur. Inlicht, bij de not., Wilhel- minastr. 61, tel. 10459. Notaris M. E. A. van Oppen te Heemstede, zal Donderdag 23 Juni 1955, n.m. na 2 ure, in „Het Notarishuis" te Haar lem, publiek verkopen: GEMEENTE HAARLEM 1. Woon- cn winkelhuis, aan de Zijlstraat nr. 31, hk- Witte Herenstraat, groot 0.35 Are. Lasten p',m f 95 per jr. Geheel ontruimd en vrij van huur lè aanvaar den (behoudens vest.verg GEMEENTE HEEMSTED E 2. Hel woonhuis met schuur en tuin, a. d. Landzichtlaan nr. 57, groot 2.17 Are. Lasten totaal f 81.03' per jr. Beneden verh. voor f 40 per mnd. Bovenged. (mei vrije keuken en eigen W.C geheel ontruimd en vr(j van huur te aanvaar den (beh vest.verg Bezichtiging Dinsd. en Hon derd. 2-4 ure. Sleutel perc. sub 2 verkrijgb ten kant no taris vnd. Aanv bij bet. voor of op 4 Augs. 1955. Nadere In 1. ten kant nois. vnd., Hee- renweg 143. Heemstede. (Te.-, lefoon 27727). Notaris G. F. M ROOZEN te Haarlem, zal Donderd. 23 Juni 1955, n.m. 2 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstr. 1 te Haarlem, afz. en gecomb. publiek verkopen, alles ge legen te Haarlem: 1. Zeven huizen met erven a. d. Korteweg 6, 8, 10, 12, 14, 16 cn 18, resp. groot 76, 88, 90, 88, 86, 85 en 100 c.A., elk verh. voor f 6.02 p. w. Lasten f 27.86 p. j. p. perc. 2. Drie huizen met erven a- d. Rijksstraatweg 257, 259 en 261, resp. groot 67, 66 en 86 c-A. Elk verh. voor f 6-73 p. w. Lasten f 30.58 p. j., per perc. 3. Twee huizen met erven a. d. Eerste Hogerwoerd- dwarsstraat 15 en 17, resp. groot 85 en 83 c.A. Elk verh. voor f 6.73 p. w. Las ten f 36.23 p. j. per perc. Aanv. bij de bet. uiterlijk 4 Aug. 1955. Bez. Dinsd. en D«nderd. 2-4 uur. Inl. ten kant. van gen. Notaris, Spaar- ne 14 te Haarlem. NIEUWBOUW-NIC. BEETSSTRAAT. Wij kunnen nog slechts en kele etagewoningen in horz. eigendom aanbieden, met vrije vestiging voor géz. van minst. 3 pei'sonen. Kooppr. f 10.500, ruime hyp. aanwezig Verdere inl. bij: Bouwond. DE BEEK N.V. Leidsevaart 322, telcf. 16982. Dag. o. h. werk telef. 17730. KLOOSTERSTRAAT 79 KOLK STRAAT 3 zw. en rd. ORANJESTRAAT 96 Vrijwillige openbare verko ping, op Donderdag 23 Juni 1955 in het Verkooplokaal „Notarishuis" te Haarlem, ten overstaan van de nota rissen B. M. Serné en M. W Treurniet te Haarlem van: a. Huis met erf aan de Kloos terstraat 79 te Haarlem, groot 0.75 Are. Verhuurd voor f 8 45 per week. Lasten f 35.— p jr b. Huis mot afzonderlijke bo venwoning aan de Kolk- straat 3 zw. en rd. te Haar lem. groot 0.75 Are. Verhuurd voor f 26.30. en f 29.20 per maand. Lasten f 73,37 per jaar. c- Huis met erf aan de Oran jestraat 96 te Haarlem, groot 1.53 Are. Verhuurd voor f 33 65 per maand. Lasten 38.02 p. jr. Betaling bij de aanvaarding vóór 4 Augustus 1955. Bezich tiging: Kloosterstraat Woens dag van 2-4 uur, Kolkstraat ei Oranjestraat Dinsdag en Donderdag van 2-4 uur" In lichtingen bij geroemde no tarissen.- Nieuwe. Gracht 84, Haarlem, tel. 17532. GR. OUDE MAIL RONDE TAFEL te koop gevraagd. Mag beschadigd zijn of wurm gaatjes. Brieven no. 9061. Waarom blijft U toch langer wachten op 'n toevallige ont moeting? Wij beschikken over zeer vele serieuze re laties in binnen- en buiten land. Ook voor U! Gehèim- houding verzekerd. Honder den dankbetuigingen. Gra tis inlichtingen in blanco couvert. Bern.-Kant. „METROPA". Mathenesserlaan 458 B. Tel. 50613. Kanl.u. 9-9 R'dam. Machinefabriek heeft capa citeit beschikbaar voor Tevens rep. van Diesel Mo toren cn machines. N.V. Motoren en Machine fabriek SERNc en KION Kloosterweg 53, Heemstede. Tel. 3834,5. Voor Dame of Heer per 1 Juli a.s. op prima stand te Aerdcnhout, a f 70.— per maand. Vest verg. vereist. Br. onder no. 9066. Gevraagd: voor hele of halve dagen MARNIXSTR. 65.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10