ZIE VAN NELLE'S MAJESTIC Het „jonge gelukdoet oude standsvete ontwaken In Zandvoort praat men niet meer over het koude voorseizoen Verpleegsters Inzet zomerseizoen Piano-leerlingen van A ad Plas Aafje Heynis zong met Hervormd Kerkkoor Hillegom Tjebbes en De Vreng in Stoop's Bad Vijfhuizen Bennebroek HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 HFC Heemstede vierde zilveren jubileum Helicopter-lijn Brussel- Eindhoven-Duisburg officieel geopend Staking bij de Amerikaanse Ford-fabrieken Laatste seizoenvlucht van „De vliegende schotel" Jubileumtocht voor bejaarden De Sportweek Burgemeester van Genemuiden: „Middeleeuwen terug' Scheepvaart Geslaagd schoolreisje van lagere schoolleerlingen Vier clubs speelden voor ouden van dagen woonruimte VIRGINIA SHAG MAANDAG 6 JUNI 1955 Zag het er Zaterdagavond bij een grauwe lucht en flinke regenval niet naar uit, dat de eerste Zondag na Pinksteren voor Zandvoort een succes zou worden, de stralende zon en milde temperatuur die Zondagmorgen volgden, vormden de voorboden dat Zandvoort opnieuw een grote drukte te verwerken zou krijgen. En dit is inderdaad werkelijkheid geworden, want opnieuw beleefde de badplaats na de zo geslaagde Pinksterdagen een Zondag, die mee mag tellen onder de topdagen van seizoen 1955. Duizenden en nog eens duizenden bezoekers werden per tram en trein, die met vele extra diensten reden, aangevoerd en alle parkeerplaatsen waren tjokvol. Op het strand ook nu weer de door de strandpachters zo graag geziene volte, hoewel het nog altijd koude zeewater ook deze Zondag nog niet veel baders kon verlokken. Tot 's avonds half tien stond men in de rij in de schapenhokken om een plaatsje in de toen nog altijd overvolle trams te bemachtigen. Wie praat er dan nog over het koude voorjaar? Dat is men in de badplaats alweer vergeten! bereiken. Een daad overigens, die men al- In Bloemendaal was het niet alleen al druk in bos en duin, maar van des morgens vroeg af trokken duizenden mensen met de fiets, de auto of de autobus naar het Bloe mendaalse strand en langs de boulevard. Hoe druk het daar wel was blijkt wel uit een rij geparkeerde auto's, in de breedte gemeten honderd auto's dik in drie tot vier rijen van de kop Zeeweg af in de richting van Overveen. Zo vol was het op de par keerplaats, dat deze noodoplossing voor het parkeerprobleem door de politie genomen moest worden. Ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Zo is het meestal bij flinke drukte, want dan blijkt men over het algemeen voor zichtiger te zijn. En de zee was te koud dan dat men er te lang in bleef. Hier bleven ae ongevallen beperkt tot enige E.H.B.O.- gevallen van weinig betekenis. Viskotter aan het spelevaren In het begin van de middag verscheen er een viskotter dicht onder de kust van het Bloemendaalse strand. Zo dicht zelfs, dat een zwemmer er kans toe zag .de boot te Het jubileumfeest, waarmee de'H.F.C. ..Heemstede" Zaterdag haar vijfentwintig jarig bestaan heeft gevierd, begon met een druk bezochte receptie, die 's middags in „Groenendaal" gehouden werd. Er bevonden zich op de bestuui'stafel behalve de schriftelijke gelukwensen van de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard: de heer G. A. Schipper, directeur van de Heemsteedse Sportparken en de heer J. Brunt, secreta ris van de K.N.V.B., verder onder meel de geluktelegrammen of felicitatiebrieven van de Gymnastiek- en Sportvereniging „Heemstede" en de voetbalverenigingen „Spaarndam". ..Bloemendaal'', ,,E.H.S.", „Zandvoortmeeuwen", „T.Y.B.B.", de R.K. V.V. „Bennebroek" en „G.M.S." uit Nieuw Vennep. Daarnaast werden vele vereni gingen nog door een of meer afgevaardig den vertegenwoordigd; zoals de afdeling Heemstede van de K.V. voor E.H.B.O. door de heer G. Rekoert, R.C.H. door voorzitter .Tac. de Geus en verder de vertegenwoor digers van „Morgenstond". „D.C.O.", „Geel wit", ...S.H.S.". enzovoort. Daa.rnaast had een dertigtal vereni gingen van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. een gezamenlijke gelukwens ge zonden, die duor een geschenk onder en veloppe met inhoud werd vergezeld. Van de trainer van ..Heemstede'", de heer C. Prevost, mocht het bestuur nog een fraai assortiment sigaren ontvangen. De heer M. van der Ham, voorzitter van de Harmonie „Eensgezindheid" uit Heem stede. kwam eveneens een enveloppe met inhoud aanbieden. De lyeöen en donateurs van „Heemstede" wensten zich evenmin onbetuigd te laten, zodat de heer .1. A. J. Ie Nobel namens de eerstgenoemden een nieuwe schrijfma chine en de 'neer C. van der Heuvel na mens de donateurs en donatrices een sten cilmachine kwam aanbieden, geschikt voor zes-kleurendruk. De damesleden van de afdeling handbal verrasten het bestuur daarop met een fraaie clubvlag en een wedstrijdbal. De voorzitter van „Heemstede", dc heer W. ':an Hengel, toonde zich over deze be wijzen van clubliefde buitengewoon er kentelijk. Alk-on meende hij tot zijn spijt over oen zwarte schaduw op deze feesle- kike receptie te mos-ten spreken, cmdat het bestuur vernomen heeft dat het ge meentebestuur de terreinen, welke door zijn vereniging worden bespeeld, wellicht als parkeergelegenheid voi.r het komende „Linr.eaushof" zal moeten inrichten. (Het verheugt ons deze zwarte schaduw te kunnen verdrijven, daar ons bij infor matie gebleken is. dat het gemeentebe stuur een dergelijke bestemming der ter reinen nog niet in overweging heeft. Wel is deze grond opgenomen in het nieuwe uitbreidingsplan, doch men verzekerde ons dat ook in dit plan voldoende ruimte voor sport- en ontspanningsterreinen werd ge reserveerd. Red.) bloemetjes builen" Het jubileumfeest werd daarop 's avonds voortgezet in restaurant „Dreefzicht". waarbij een beroep op de medewerking van liet Revue en Cabaretgezelschap „Luna", onder leiding van Mart. van Del den uiteraard allerminst vergeefs was ge weest. Het geslaagde jubileumfeest werd beslo ten met een geanimeerd bal. Onder de toejuichingen van duizenden toeschouwers landde Zondagmiddag een eskader van vijf Sabena-helicopters op de nieuwe heliport van Duisburg en daarmee was de nieuwste helicopterlijn Brussel EindhovenDuisburg van de Sabena offi cieel geopend. CHICAGO (United Press) Om mid dernacht is in een aantal Ford-fabrieken een staking uitgebroken, nadat de onder handelingen tussen hun vakbond en de lei ding van Ford over de eisen der arbeiders tot instelling van een gegarandeerd jaar loon nog steeds geen oplossing hadden ge geven. Het is de eerste staking van de Uni ted Automobile Workers tegen de Ford-fa brieken in de geschiedenis van de maat schappij. (United Press) de Amerikaanse rege ring heeft geen plannen om op korte ter mijn drastisch in te grijpen indien het tot een grote staking bij Ford zou komen, zo verklaren ingelichte kringen. leen maar met de meeste klem kan ont raden, omdat zulke zwemmerij bij op komend water nog wel ernstige gevol gen voor zwemmer en. redder kan heb ben. Uit voorzorg stuurde de uitkijkpost van de Bloemendaalse Reddingsbrigade er dan ook maar de reddingsflotteur Evaneha op af. om de jongeman vrijgeleide naar het strand te geven. Van de zijde van de Bloemendaalse red dingsbrigade wordt er nog op gewezen, dat de zeven reddingsstokken met grijptouwen. die op een onderlinge afstand van honderd meter langs het Bloemendaalse strand zijn geplaatst, niet bestemd zijn om er kleren aan op te hangen of fietsen tegen aan te zetten. Gelukkig worden deze daden ook maar weinig geconstateerd, maar de stok ken moeten op elk moment terstond te ge bruiken zijn zonder eerst obstakels te moe ten verwijderen. Er kan een mensenleven mee gemoeid zijn. Het is steeds opnieuw een genoegen leer lingen-uitvoeringen op muziekgebied te beluisteren, om te horen hoe na het eerste krampachtig pogen van de jongeren bij vele jeugdigen begrip, gevoel en bovenal liefde voor de muziek zich gaat openbaren en tot ontwikkeling komt. Zaterdagmiddag legden in hotel Keur pianoleerlingen uit Zandvoort van de muziekschool Aad Plas proeven van hun bekwaamheid af. Van de werken voor de pauze moeten speciaal 1 genoemd worden de Ballade van Jan Nie- land. de Wals opus 69 nr 2 van Chopin en de vierhandig gespeelde „Uitnodiging tot de dans" van C. M. von Weber. Na de pauze kwamen de meer gevorder den aan de beurt. Hier trokken de aandacht een Ariëtta con variazione van Haydn, twee Menuetten van Schubert, Andaluza van Granados, Arabesque van Schumann, twee walsen van Chopin en het Impromptu opus 142 van Schubert. Onze grootste belangstelling ging uit naar het Concerto in Bes van de Engelse componist John Garth, dat deze middag een eerste uitvoering in Nederland kreeg. Het behoort tot één van de zeven pas ont dekte cello-concerten van deze 18de-eeuw- se componist en werd door het strijkorkest van Jan Plas onder diens leiding ten gehore gebracht. Het bleek een boeiend werk, dat een typische barokstijl openbaarde, met breed uitgewerkte melodieuze motieven en een bijzonder sprekend tweede deel. Het werd op betrekkelijk virtuoze wijze ge speeld door de jeugdige soliste, dapper bij gestaan door het strijkorkest, dat goede dingen deed. doch vooral in het eerste deel af en toe de nodige trefzekerheid miste. De uitvoering werd met het optreden van de pianovirtuoze Meie Gottschal besloten. Zij was soliste in Handel's Pianoconcert in Bes. Dankbare pupillen huldigden Aad Plas na afloop met bloemen. BEGIN VAN DUINBRAND Voor een begin van brand in de duinen tussen Brederodestraat en Zandvoortselaan werd de brandweer van Zandvoort Zondag middag om kwart over vijven opgeroepen. Men behoefde echter niet op te treden, daar het vuur inmiddels door wandelaars was geblust. De aangerichte schade was zeer gering. Was het op zichzelf reeds een genot op de eerste uitermate drukke seizoendag na Pink steren in Zandvoort binnen de muren van Zandvoorts oude dorpskerk te mogen vertoe ven. waar het Hervormd kerkkoor onder leiding van de heer Herman Dees een con cert gaf, er werd aan deze uitvoering bijzon dere glans verleend door het optreden van de ali-soliste Aafje Heynis, met Louk Nelissen aan het orgel. Zij heeft met haar devote voordracht van een zestal liederen wezenlijk ontroerd. „Bist du bei mir" van Joh. Seb. Bach werd één der hoogtepunten van haar optreden. Verder bracht zij „Dignare Do- mine" en „Dank sei dir Herr" van Handel ten gehore, gevolgd door „Oneindig goed" van B. van de Sigtenhorst Meyer. „Gij badt op enen berg alleen" van Cath. van Rennes met „Herr, nun sing ich Dir" van Dvorak tot besluit. Tezamen met koor en orgel zong Aafje Heynis tenslotte uit de „Geestelijke Liede ren" van Mendelssohn „Lass o Herr" en ..Deines Kind's Gebet erhöre". Het koor toonde bovendien zijn vaardigheid in de voortreffelijk gezongen Psalmen 122 en 138 van J. P. Sweelinck. moeilijke opgavgn voor a-capella-zang. Zeer fraai was voorts het koraal „Jesu joy of man's desiring" van Joh. Seb Bach, in de bewerking van Elly Ney, waarbij wederom de prachtige orgelbegelei ding opviel. Een aanvulling van de mannen stemmen bij het koor zal echter noodzakelijk zijn. Louk Nelissen deed zich kennen als een uitermate vaardig en muzikaal organist, vol komen vertrouwd met het oude instrument, dat Zandvoorts dorpskerk rijk is. Hij opende het concert met een fraai geregistreerd Prae- ludium en fuga in b van Bach en besloot met een eigen Improvisatie, waarin hij op een aantrekkelijk thema vele mogelijkheden van het orgel deed uitkomen. Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema. woonde deze avond bij. die gesloten werd door ds. C. de Ru met. een kort woord, waarin hij dank bracht voor alle medewer king. De Zandvoortse Hervormde jongerenver eniging „De Vliegende schotel" besloot Zaterdagavond het winterseizoen met een puzzlerit voor wielrijders. Het regende pijpe- stelen, toen men om 7 uur bij tramhalte Kostverloren van start ging en dit. slechte weer was er zeker oorzaak van. dat slechts twee meisjes en dertien jongens aan deze rit deelnamen. Het parcours voerde door het binnendorp van Zandvoort. waar in de kleine straatjes in het dorp de moeilijkheden lagen opge- stapel. Winnaar werd tenslotte Rob Keur met 8.3 strafpunten, gevolgd door Albert Pool met 10.35; terwijl Wim Ccnse. Jaap Brugman en Hans Limbach resp. de 3de. 4de en 5de plaats bezetten. Na afloop verzamel den zich de deelnemers in café-restaurant De Rotonde, waar inmiddels vele andere jongeren waren gearriveerd om deel te nemen aan het slotbal. De voorzitter, de heer Ger Cense. herinnerde eraan, dat de nog maar kort bestaande Vliegende schotel op een geslaagd seizoen kan terugzien, het geen het bestuur stimuleert om voor het komende seizoen een programma samen te stellen, dat elk wat wils zal bieden. „The Blue Stars" onder leiding van Cees van Varik. verzorgden daarna op uitstekende wijze het gezellige bal. waaraan medewer king werd verleend door „The Carnegie Hall Stars" onder leiding van Bert van Berckel Bik uit Zandvoort en de Zandvoortse goo chelaar Adri Hendriks, die met hun op treden groot succes oogstten. Jubilaris. De heer G. H. Knoef. wo nende Fiihropstraat 19, Haarlem, hoopt Dinsdag 7 Juni de dag te herdenken, dat hij voor veertig jaar in dienst trad van Werf Conrad en Stork Hijsch N.V., tot 1932 in Hengelo, daarna in Haarlem. Vanavond wordt in Stoops Bad in Over veen in het programma van de Haarlemse Sportweek een nationaal zwemfeest ge houden waaraan diverse prominente zwem mers en zwemsters hun medewerking ver lenen. O.a. kan men een spannende strijd tege moet zien >p de 100 meter vrije slag tussen Nederlands snelste zwemmers Joris Tjebbes en Wim de Vreng, die met de HPC-ers Rudi Prins en Wim Geurtsen. Ad Boxem van DAW en Fred Pieters wel voor een zeer sterke bezetting op dit populaire nummer hebben gezorgd. De beide damesnummers (100 meter rug slag en 100 meter vrije slag) zijin eveneens goed bezet terwijl de waterpolowedstrijd HaarlemAmsterdam, naast de 100 meter vrije slag heren wel het hoogtepunt vormt van deze zwemavond, die om kwart voor acht begint. De Haarlemse Reddings Brigade zorgt voor een demonstratie en de kunstzwemgroep van de Zwemclub Haarlem zorgt voor een pak kend slot. Voetbal HaarlemDen Haag Op Vrijdagavond spelen twee B-elftallen van Haarlem en Den Haag een wedstrijd op het EDO-terrein. Aanvang zeven uur. Het Haarlemse elftal is als volgt samen gesteld: doel: Klop (DCO); achter: Tigel- over (Ripperda) en Winnubst <TYBB); mid den: Starmans (DEM), Tol fHBC) en v. d. Werff (Zandvoortmeeuwen); voor: Voor- meer (ADO), De Boer (DEM), Duivenvoor den (HBC), v. d. Heyden (Velsen) en Tim mer (DEM). Voetbal op sluitingsfeest Op het sluitingsfeest van de Haarlemse Sportweek speelt een Haarlems KNVB-elftal een wedstrijd tegen een Amsterdams elftal. Uiteraard had men niet de beschikking over de spelers van de eersteklassers, die nog in een zware competitie-strijd zijn gewikkeld. Maar Haarlem brengt toch een attractief elftal op de been dat als volgt is samen gesteld: doel: v. d. Lee (HFC); achter: Le- jeune (Kennemers) en v. d. Brink (RCH>; midden: Kruyer, De Vos en Hoogendoorn (allen RCH); voor: v. d. Mey (Wijk aan Zee), Springer (Beverwijk). Ketting (Beverwijk); Biesbrouck (RCH) en Berendregt (Schoten), Donderdag zal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Comité Ouden van Dagen een jubileumtocht worden ge organiseerd. Met ruim 129 auto's zal 'smiddags cm één uur een tocht-aanvan gen en zal Wassenaar met een bezoek wor den vereerd. Dit jaar gaat men niet te ver van huis, omdat er nog meer on het pro gramma staat. Om half zeven hoopt men weer in Hillegom te arriveren en vooraf gegaan door muziek, gaat het dan naar Treslong, waar alle deelnemers zich aan de feestdis zullen scharen. Tijdens deze maaltijd zal het zilveren comité met de aanwezige zilveren jubilarissen worden gehuldigd. Het zijn namelijk de heren Kla ver, Velthuv's en Van Zanten, die ook in het zilver zitten die dag. STICHTING 1940—1945 De lijstehcollecte in Hillegom gehouden voor de Stichting 19401945 heeft f 945.23 opgebracht. NIEUWE OUDERLING Door de kerkeraad der Gereformeerde kerk te Hillegom is tot ouderling benoemd de heer M. Vink, Venneperweg. RODE KRUISCOLLECTE De collecte gehouden ten bate van het Rode Kruis heeft f891 opgebracht. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor te Hillegom en het daaronder ressorterende randgebied werd gedurende de maand Mei ingelegd f 70.042.65 en terugbetaald f 51.357.64. VERFRAAIING DEMONSTRATIETUIN Tijdens de jaarvergadering van de ver- niging „De Lelie" werd besloten de de- monstratietuin Treslong te verfraaien met een aantal lelies. Uit dit besluit blijkt, dat men het grote nut inziet van de voornoem de demonstratietuin. Dank zij de gunstige ligging van deze tuin vlak bij het Beurs gebouw. zal hij door dit besluit nog meer aan waarde winnen. ..Met deze onaangename historie is Gene muiden teruggekeerd tot de Middeleeuwen; wat men hier wil toepassen is gewoon een volksgericht." Met deze woorden typeert de burgemeester van Genemuiden, de heer J. G. Hamer, de toestand die in Genemui den is ontstaan rondom de gelieven VViile- mientje V. en Herman J. De ouders van het meisje achten haar omgang met de jongeman ongewenst, maar de Genemui- dérs zijn van andere gevoelens en het ge volg is zoals reeds is gemeld dat de familie V. overlast wordt aangedaan. „Natuurlijk gaat, het niet aan, dat buiten staanders zich met een gezinskwestie be moeien," aldus de burgemeester, „het is een zaak van de ouders en van de ouders alleen, met wie het meisje al of niet zal omgaan. Dat gaat anderen totaal niets aan. Maar de toestand is nu eenmaal zoals hij is, en daarom zijn er maatregelen van overheidswege genomen." 7.ij er goed wordt verzorgd. Hij is in Gene muiden teruggekeerd met gunstige berich ten. Wellicht zal dit mede leiden tot de „terugkeer van Genemuiden uit de Middel eeuwen naar de twintigste eeuw." Alnati. 3 Rotterdam. Amstélland, 4 Santos. Amstelvaart, 3 Rotterdam. Appmgedijk, 3 New York n. Curasao. Aiëndsdijk, 3 v New York n. Boston. Anieaijk, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Ainedijk, ie Antwerpen. Aalsdijk, 5 v. Antwerpen n. New York. Akkrumdijk, 5 te Corpus Christi. Albireo, 4 v. Maceio n. Rotterdam. Alölasserdijk, 5 te New Orleans. Aldabi, 4 v. Victoria n. Ilheos. Albe-na, nacht 4-5 90 m. O. Rio Grande do sul Aikaid, 5 te Bahia Blanca. Alwaki, (1 te Karachi. Amoi, pass, a ouessaut n. Sevilla. Amstelveen, 3 v. Honolulu n. Shimonoseka. Armilla, 5 v. Tj. Priok n. Balikpapan. Abbedijk, 6 te Rotterdam. De burgemeester heeft namelijk in over- |p llheos leg met de rijkspolitie een samenscholings- Alioth.' pass. nacht 5-6 ouessant n. Rio de verbod uitgevaardigd: de Genemuiaers mogen niet met meer dan drie personen in groepen op de openbare weg samenscholen. Bovendien moet ieder, „die 's nachts buiten niets te maken" heeft, binnen blijven; „wie wel om een of andere reden buiten moet zijn, kan natuurlijk zijn gang gaan," zo zegt de burgemeester. „De oude aard van Genemuiden spreekt opeens weer duidelijk; de verschillen tus sen werkgevers en werknemers, tussen hoog en laag, zijn hier vroeger altijd scherp geweest. Nu zegt men hier, dat de familie van de jongeman niet goed genoeg wordt geacht voor het meisje en dat heeft onmiddellijk weer alle oude gevoelens wakker gemaakt," aldus de burgemeester. Hoelang de politiemaatregelen gehand haafd zullen blijven? „Waarschijnlijk nog een paar dagen, tot de gemoederen weer wat zijn gekalmeerd. Het is de laatste dagen, sinds de maatregelen werden ge troffen, vrij rustig geweest, en ik voorzie, dat over een paar dagen iedereen wel weer tct bezinning zal zijn gekomen. De politie treedt zeer tactisch op en legt beslist niet op ieder slakje zout. Waarom zouden we de zaak onnodig scherp stellen?" Inmiddels is het meisje in Ede onderge bracht bij familie. De jongeman is er het weekeinde op bezoek geweest om te zien of Bij stralend zomerweer hebben de leerlin gen van de Openbare Lagere School te Vijf huizen hun schoolreisje gemaakt. Om negen uur vertrokken de kinderen per bus naar Den Haag, waar men langs het Vredespaleis en het paleis Noordeinde reed. Het hoofddoel van de reis was Rotterdam. De tunnel werd tweemaal „genomen", eerst met de bus en daarna wandelend door de voetgangerstunnel terug. Na een rondvaart door de havens werd een bezoek gebracht aan Diergaarde „Blijdorp". Des avonds om ongeveer half acht arri veerden de kinderen, die een prachtige dag hadden gehad, in Vijfhuizen. RODE KRUIS COLLECTE IN VIJFHUIZEN De collecte in Vijfhuizen, welke ten bate van het Rode Kruis werd gehouden, heeft 177.35 gulden opgeleverd. Zaterdagavond hadden op het B.S.M.-ter- rein te Bennebroek voetbalwedstrijden plaats tussen VogelenzangV.V.S.V. en H.B.C. S.J.C.. welke wedstrijden voor een aantal be jaarden werden gehouden. Ondanks de regen werd er goed gespeeld en eindigden deze prettige wedstrijden in een 2—0 overwinning voor Vogelenzang op V.V.S.V. en won H.B.C. met 1—0 van S.J.C. Voor de laatste wedstrijd begon hield de heer C. v. d. Wilden, lid van het Comité „Autotocht Ouden van Dagen" ten overstaan van beide elftallen een toespraak waarin hij hen prees om de bereidwilligheid, waarmee de clubs tot het slagen van de jaarlijkse uit gaansdag van de ouden van dagen hadden bijgedragen. Het comité bestaat thans twintig jaar. Het bestuur van H.B.C. had vijf spelers uit lagere elftallen in het eerste een plaats gegeven, waardoor beide partijen vrijwel tegen elkaar waren opgewassen. Aan beide kanten was de verdediging wel het best en tot een kwartier voor het einde was er nog geen doelpunt gemaakt. Na afloop van de wedstrijd trokken spelers en publiek naar „Oud Berg en Dal", waar de heer E. J. Everwijn Lange als lid van het Comité „Autotocht Ouden van Dagen" de bekers;- die het eigendom van de winnende clubs blijven, met enige vriendelijke woorden uitreikte. Op voorbeeld van V.V.S.V. hielden de spe lers daarna een inzameling, waarvan zij de opbrengst aan het Comité ter hand stelden. De heer Everwijn Lange toonde zich met deze zeer sympathieke geste uitermate inge nomen en dankte allen die daartoe hadden bijgedragen. Janeiro. - Ampenan. 5 v. Halifax n. Alexandue. Anoehkerk, 6 te Antwerpen. Ai-gos, 6 te Algiers. Aalsdijk. pass. 5 Vlissingen n. New York. Amsteldijk, 4 te Bremen. Bonaire, 3 v. Georgetown n. Paramaribo. Bennekom. pass. 3 Vliss. 4 te Antwerpen. Beninkust. 5 v. Lagos -n. Douala. Bintang, 6 te Hollandia. BI ij den dijk, 5 180 m. Z. Cp. Sable. Boschfontein 5 60 m. w. Kp. Blanco. Bali 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Bloem fontein, 6 te Amsterdam. Callisto, 3 v. Rotterdam n. Montreal. Celebes, 4 v. Port Said n. Napels. Cinulta, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Caitex Leiden. 5 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis. 5 150 m. O. Kreta. Cistula. 5 v. Berre n. Piraeus. Clavella, 4 v. Pu-nta Cardon n. Avonmouth. Congostroom, 4 v. Freetown n. Amsterdam. Cory da, pass. 4 Barbados n. Ango Ango. Cradle of Liberty, 4 v. Suez n. Mena el Ahmadi Cumulus, 4 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Cleodora, 6 te Colombo. Corilla, 6 te Suez. Caltex Utrecht. 6 te Amsterdam. Chans, verm. 6 v. Curasao n. La Guaira. Cinula, 5 v. Ham-burg n. Curasao. Cottica, 4 v. Dover n. Madeira. Delft, 5 te Cristobal. Dalerdijk, 3 v. Port Albemi n. San Francisco. Eendracht, 4 Constanza. Esso Den Haag, pass. 4 Aden n. Rastanura. Eos. pass. 4 Ouessant n. Thessaloniki. Esso Rotterdam, 4 v. Rastanura n. Antw. Etrema. 4 v. Havana n. Punta Cardon. Elizabeth b, pass. 5 ten O. v. Ceylon n. Londen. Eemdijk, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Enggano, 6 v. Djibouti n. Belawan. Falco, 5 v. Livorno n. Cadiz. Farmsum, 4 v. Aden n. Karachi. Friesland KRL)5 te Port Said. Guineekust, 4 te Banana. Ganymedes, pass. 4 Lizardhead n. San Juan. Gouwe, 5 v. Holtenau n. Toppila. Garoet, 6 te Aden. Haarlem, Rotterdam. Hersilia, 3 Rotterdam. Heelsum, 4 v. Brownsville n. New Orleans. Heemskerk, pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Hilversum, pass. 5 Perim n. Lands End. Helder, 6 te Antwerpen. intirapoera, 6 te Marseille. Java. 4 te Belawan. Kabylia, pass. 5 Ouessant n. Curasao. Karimun, 4 v. Belawan n. Suez. Kertosono, 4 v. Philadelphia n. New Orlea -■ Kieldrecht. 5 rede Madras. Katelysia, 5 v. Mena el Ahmadi n. Kaapstad. Laertes. 5 Port Said, verwacht. Linge, Monrovia gepass n. Dakar. Lindekerk, pass. 3 Vlissingen n. Hamburg Liberty Bell, 5 400 m. ZO. Suez. Lissekerk, pass. 5 Kp. Finisterre n. Ummsaid. Loenerkerk, 6 te Bombay Lombok, 6 te Lorenzo Marquez. Lutterkerk, pass. 6 Gibraltar n. Hamburg. Langkoeas, pass: 5 Ceylon n. Singapore. Leto,, 8 Rotterdam verwacht. Limburg, pass. 6 Saba-ng n. Colombo. Leopolds'kerk, 6 te Karachi. Loppersum, 5 te Port Talbot. Maashaven, pass. 3 Kp. Finisterre n. Las Palmas Markelo, 3 dwars Oland n. Stockholm. Marpessa, 4 v. Balikpapan n. Cebu. Maasland, 5 te Santos. Malvi-na, 6 te Singapore. Mariekerk, 5 v. Genua n. Port Said. Meliskerk, 6 te Mombasa. Mitra, 7 Melbourne, verwacht. Molen-kerk, 5 v. Shanghai n. Manilla. Maasdam, 5 v. Port au Prince n. Curasao. Macoma, 5 te Rotterdam. Macuba, 5 v. Port Said n. Rotterdam. Merwede, 6 te Antwerpen. Mirza, 3 te Auckland. Modjokerto, pass. 5 Ouessant n. Tj. Priok. Nestor, pass, nacht 3-4 Azoren n. Bordeaux. Noordam, 6 te Rotterdam. Notos, 6 te Rotterdam. Nlgerstroom, pass. 4 Lissabon n. Dakar. Oosterkerk. 5 te Bremen. Ootrftarsum, pass. 4 Bermuda n. Houston. Ouwerkerk, 7 Shanghai verwacht Ovula, 5 v. Singapore n. Saigon. Oranje. 5 240 m. O. Ceylon n. Colombo. Oranjestad, 6 v. Pto Limon n. Cristobal. Prins Philips Willem 31 v. Toronto n. Hamilton Peperkust, 5 Amsterdam verwacht. Poelau Laut, pass. 5 Malta n. Port Said. Polydorus, 4 v. Mobile n. Houston. Prins Fred. Willem. 5 v. Rotterdam n. Chicago. Prins Joh. W. Friso, 5 v. Rotterdam n. Montreal Prins Willem II, 5 te Montreal. Prins Willem IV. 5 te Rotterdam. Prins W. v. Oranje, pass. 4 eil. Anti Costl naar Montreal. Peperkust. 5 te Amsterdam. Prins Casimir, 5 te Le Havre. Pygmalion, 6 te Antwerpen. Riuuw, 1 Singapore v. d. lede. Radja, 5 v. Colombo n- Belawan. Roggeveen, 6 te Mombasa. Rij-nkerk, 5 v. Aden n. Suez. Rijnland, pass. 4 Kanarische*eil. n. St. Vincent, Rijndam, 490 m. NW. Flores n. Cobh. Rotti, S te Amsterdam. Saltiga, 1 Portland Oreg Saiawati, 3 v. Dakar n. Freetown. Schie, pass. 3 Barbados n. Antwerpen. Sloterdijk, 3 v. Port Swettenham n. Singapore. Stad Amsterdam, 2 v. Kaapstad n. P. Ellzabe'h Stad Leiden. 5 Dar es Salaam verw. Sibajak, 4 420 m. W.ZW. Cocos ell. Stad Vlaardingen, 8 Rotterdam evrw. Singkep, 3 te Colombo. Saiawati, 5 v. Freetown n. Abidjan. Scherpendrecht, 4 v. Trinidad n. Covenas Sh era tan, 4 v. Philadelphia n. Mena el Ahmadi Slied recht, pass. 4 Malta n. Philadelphia. fjtad Amsterdam, 6 te Poll Elizabeth. Stad Haarlem, 4 v. Birkenhead n. Narvik. Sumatra, 5 v. Djibouti n. Massawa. Salland, 6 te St. Vincent. Sibajak, 5 1380 m. NW. Fremantle. Soestdijk. 5 v. Havanna n. Chaleston. Stad Maastricht, pass. 5 Ouessant n. Savona. Saparoea, 5 te Amsterdam Stentor, 4 te Paramaribo. Tamo, 1 Buenos Aires. Teiresias, 4 Amsterdam. Trajanus, 4 v. Amsterdam n. Paramaribo. Tabinta, 3 v. New Orleans n. Philadelphia. Tana, 4 bestemming gewijzigd n. Curacao. Telamon, 5 te Baltimore. Teucer, 4 v. Amsterdam n. Indonesië. Tibia, pass. 5 Malta n. Shellhaven. Titus, 4 v. Thessalomk- n. Tunis Tjipanas, 6 te Hongkong. Tomini, 4 v. Tarakan n. Makassar. Tailsse, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Ternate, pass. 6 Lands End n. Hampton Roads. Tiba, 5 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tiberius, 6 v. Paramaribo n. Georgetown. Triton. 4 v. Amsterdam Madeira. Utrecht. 4 v. Aden n. Port Said. Van Neck, 4 Rotterdam. Van Linschoten, 4 v. Abidjan n. Takoradi. Van Noort, 6 te Brisbane. Van Waerwijck, 4 v. Zanzibar n. Mahe. Westerdam, 6 te New York. Westertoren, 6 te Calcutta. Westland, 4 te Paranagua. Waal, pass. 5 Dover n. Hamburg. Waterman, 5 550 m. W. Scilly's. Willem Ruys, pass. 5 Gibraltar n. Port Said. Waterland. 6 te Amsterdam. Willemstad, 5 v. Bremen n. Amsterdam. Wonorato, pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Use], 3 v. Oran n. Malta. Zuiderkruis, 3 v. Fremantle n. Soerabaja. Zijpenberg, 3 v. Dagenham n. Melilla. Zuiderzee, 3 550 m. W. Ouessant. KLEINE VAART Alcetas, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Appingedam, 6 v. Oporto te Rotterdam verw. Atlantis, verm. 4 v. Stettin n. Stockholm. Anna b, verm. 5 v. Liverpool n. Swansea of Bayonne. Audacia, 4 v. Goole n. Esbjerg. Algarve, 4 v. Ipswich te Rotterdam. Ary Scheffer, verm. 4 v. Rotterdam n. Gent. Boreas, 3 te Rotterdam. Baavier III, pass. 4 Burliu-gs n. Duinkerken. Brem, 6 v. Oporto te Antwerpen verw. Brinda, pass. 4 Vlissingen n. Kopenhagen. Beekbergen, 4 v. Aals-borg n. Rotterdam. Bestevaer, 4 v. Maassluis te Boston. Bree Helle, verm. 4 v. Londen n. Rotterdam. Birmingham, 4 v. d. Tyne te Rotterdam. Catharina, 4 v. Londen, te Rotterdam. Conception, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Cinderella, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Diana V, pass. 4 Vlissingen n. Londen. Domburgh, 4 v. Rotterdam n. Londen. Da Capo, verm. 4 v. Rotterdam n. Lissabon. Deni, verm. 4 v. Rotterdam n. Gent. Erasmus, 4 v. Rouaan te Rotterdam verw. Evertsen, 4 v. Rantiers n. Hudiksvall. Eljo, 3 te Sligo. Ferocia, 4 te Algiers verw. Fiducia, 4 te Maassluis. Gaasterland, 4 v. Harlingen n. Leith. Goote, verm. 4 v. Venetië n. Amsterdam. Helvetia, 6 v. Londen te Rotterdam verw. Hoc Vinces, verm. 4 v. Rotterdam n. Scarboro Hondsboseh. 4 v. Vlissingen n. Londen. Haskerland, 4 v. Harlingen n. Goole. Haaksbergen. 4 v. Requejada n. Terneuzen. Hast III, 4 v. Gent n. Hull. Import. 9 v. Lissabon te Rotterdam verw. Julia Mary, 3 te Casablanca. Joost, 3 van Zaandam naar Gent. Jaba, 4 v. Colchester n. Maassluis. Koningin Juliana. 5 v. Vigo te Rotterdam verw. Marietje Bohmer, 7 v. Dakar te Duinkerken verwacht. Meuse, 4 v. Bordeaux n. Rotterdam. Mirfak N. veim. 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Marcella, 4 v. Rotterdam n. Gothenburg. Mynelis, 4 v. Genua n. Ibiza. Nassauhaven, pass. 4 Vlissingen n. Gothenburg Nieuwland, 4 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nottingham, 4 v. Rotterdam n. Kingslynn. Nero, 2 v. Amsterdam n. =etubal. Neeltje b, 5 te Plymouth verw. Olwe, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Oosterburgh, 4 v. Rotterdam n. Stockholm. Po-nza. 3 te Rotterdam. Poortvliet, 6 v. Norrkoping te Zaandam verw. Regi-na, 4 v. Vlissingen n. Boston. Rema, verm. 4 v. Ellesmereport n. Rotterdam; Spurt, pass. 4 Vlissingen n. Portsmouth. Steven, pass. 4 Vlissingen n. Esbjerg. Soemba, 4 v. Vlaardingen verw. n. Norresundby Trito, 4 v. Drogheda te Dublin. Tyro, 4 v. Ajaccio te West Hartlepool. Taonnina. 3 v. Vlissingen n. Londen. Tilly, 3 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Tom v. d. Heide, 4 v. Ceuta n. Port Said. Veenenburgh, 4 v. Rotterdam n. Middlesboro. Vrouwepolder, 7 v. Lissabon te Antw. verw. Vnjburgh, pass. 4 Burlings n. Casablanca. Vindicat Atque Polit, verm. 4 v. Le Legue n. Denemarken. Vrouwepolder, 4 Antwerpen verw. Vigilanter, 4 v. Rotterdam n. Riga. Westereems, 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Westpolder, 4 Antwerpen verwacht. Westkust, pass. 4 Vlissingen n. Stockholm. Zeehaan, 4 v. Ventspils te Odense. Zuidland, pass. 4 Vlissingen n. Gdynia. SLEEPVAART Cycloop, 3 200 m. N. Pararivier. Gele Zee, 3 350 m. NW. Lacadiven. Hudson, 3 80 m ZW. Hansbholm met veerboot Loire, 3 210 m. O.t.N. Aden. Poolzee, 3 240 m. N. Pararivier met drie bakken Rode Zee en Oostzee, pass. 3 Perim met krui ser Australia. Witte Zee. 4 v. Assab n. Massawa. Wegens opening van een nieuwe afdeling kunnen voor direct enige in ons Ziekenhuis geplaatst worden. P.G. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties te richten aan de Besturend Zuster van het Diaconessenhuis, Parklaan 95a, Eindhoven. In Heemstede of omgeving Montessorischool Middenlaan gezocht tegen 1 Sept. door echtgenote van i. h. buiten land werkzaam zijnde amb tenaar, met haar 2 kinderen van 8 en 3 jaar (liefst ongemeubileerd) b. u. zit-slaapkamer en 2 kl. ka mers, met douche en keuken of medegebruik. Br. no. 9084 Kies dus het juiste merk.... Van Nelle's Majestic shag, dat is prima Virginia tabak! U rolt minstens 40 sigaretten uit zo'n pakje! Goed papier is bet halve werk Gebruik Van Nelle's sigarettenpapier

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10