Adenauer zal Sovjet-invitatie na overleg aanvaarden Zweeds vrachtschip in brand na aanvaring met vrachtboot Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Westen laat bondskanselier vrij in zijn beslissing Van de bemanning van zouden er tenminste 25 42 koppen zijn gered Engelse spoorwegstaking kan komend weekeinde eindigen Bonn wacht uitslag van topconferentie af Troonrede van Koningin Elizabeth II KMS-leiders te Djokja veroordeeld Brand in kurkenfabriek in centrum van A'dam Het woord is aan Sfeer van wederzijds vertrouwen voor onderhandelingen is hersteld Arbeidsonrust in de Verenigde Staten 69e JAARGANG No 279 DONDERDAG 9 JUNI 1955 299e JAARGANG No 126 Regering gaat topconferentie met vertrouwen tegemoet Eerlijke neutraliteit Roger Bannister en Henry Moore onderscheiden Hoogste straf - tien jaar - voor opperbevelhebber Jacob Attlee stelt aftreden uit Verdachte Versteegh uit voorarrest ontslagen Fraaie halsgevel bleef behouden Staal- en spoorwegarbeiders stellen nu ook looneisen Watersnood in Frankrijk, vorst in Zuid-Zweden hitte in Zuid-Italië zo Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. f7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Bonn) Hoewel dit van de kant van de regering nog niet officieel bevestigd is, neemt men te Bonn met zekerheid aan, clat bondskanselier Adenauer de uitnodiging van de Sovjet-Unie zal aannemen en zich persoonlijk naar Moskou zal begeven. Men wijst er op dat hij het zich niet zal kunnen veroorloven het aanbod niet te aanvaarden of slechts een plaatsvervanger naar de Russische hoofdstad te sturen. De regering te Bonn heeft gisteren tweemaal over de aangelegenheid beraad slaagd. Het kabinet heeft besloten de onlangs benoemde West-Duitse ambassa deur te Parijs, Von Maltzan, opdracht te geven via de Russische ambassadeur in Frankrijk enkele aanvullende vragen tot het Kremlin te richten. Tevens werd be sloten dat de besprekingen tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie niet voor de conferentie van de Grote Vier te Genève zal dienen te beginnen, opdat deze conferentie niet uitgesteld zou behoeven te worden. Op de Russische uitnodiging zal geen de finitief antwoord worden gegeven voordat overleg gepleegd is met de Westelijke mo gendheden, waarmede West-Duitsland mo menteel verbonden is. Men heeft er de aandacht op gevestigd dat zelfs wanneer normale diplomatieke betrekkingen zouden worden aangeknoopt tussen de West-Duitse bondsrepubliek en Moskou, waar reeds een ambassadeur van de Duitse democratische republiek geaccrediteerd is, dit geen erken ning van de bestaande toestand van ver deeldheid inhoudt. WASHINGTON/LONDEN (Reuter/AFP) „Ik weet dat bondskanselier Adenauer in gedachtenwisselingen met de Sovjet- Russische leiders zijn bondgenoten en vrien den getrouw zal blijven", aldus heeft pre sident Eisenhower op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard. De president be schouwt de Russische uitnodiging aan Ade nauer als een logisch gebaar en een natuur lijk gevolg van de recente West-Europese ontwikkelingen. „Het is uitsluitend aan de West-Duitse regering en bondskanselier Adenauer, om een beslissing te nemen om- LONDEN (Reuter) Koningin Elisa beth hèeft heden in een troonrede by de opening van het nieuwe parlement ver klaard, dat de Britse regering „in een geest vaft vertrouwen en goede wil" vruchtbare onderhandelingen met de Sovjet-Unie tege moet' ziét. De regering voelt zich hierby „gesterkt door de groeiende eenheid en kracht van de vrye volken". De regering zal, samen met de andere betrokken staten, „ernstig blyven streven naar een vreedza me regeling" van de toestand in de straat van Formosa. Zij juicht de vorderingen toe die onlangs zyn gemaakt bij de internatio nale besprekingen over ontwapening. De Britse regering zal haar steun blijven geven aan de UNO, de NAVO en de West- Europese Unie en zij zal nauw blijven sa menwerken met de Verenigde Staten. Ook zal gestreefd worden naar verdere uitvoe ring van de in Genève gesloten overeen komst voor Indochina en versterking van de vrede, veiligheid en het openbaar wel zijn in Zuid-Oost Azië door middel van de Zuid-Oost-Aziatische Verdragsorganisatie (ZOAVO). De regering zal streven naar verdere vorderingen op de weg naar een vrij internationaal handels- en betalings verkeer. Het overleg met de landen van het Gemenebest zal worden versterkt ter „ver vulling van de gemeenschappelijke doelen". De koningin was in een zwarte limousine naar het Hogerhuis gereden. De rit naar het parlementsgebouw in de Ierse gouden koets had men dit jaar laten vervallen, om het verkeer in Londen, dat als gevolg van de spoorwegstaking nog drukker is dan an ders, niet te ontwrichten. trent de Russische Eisenhower. uitnodiging", aldus In anttvoord op de vraag, of hij bezwaar heeft tegen herstel der diplomatieke be trekkingen tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie, antwoordde Eisenhower: ..Niet in het minst". Hij bracht warme hul de aan dr. Adenauer, „een der grootste staatslieden, die er is en een burger met volmaakt gezonde denkbeelden, bij wie de behartiging der West-Duitse belangen in volmaakt goede handen is". Omtrent de komende besprekingen door regeringsleiders der „Grote Vier" zeide Eisenhower, dat er met het oog op de be palingen van de Amerikaanse grondwet, een grens moet worden gesteld aan de tijd, gedurende welke hij aan de besprekingen kan deelnemen. De president herhaalde zijn vroegere waarschuwing, dat de wereld niet te veel van de bijeenkomst moest ver wachten. „Indien aanmoediging uit de gang van zaken ter conferentie wordt verkre gen, zullen de Verenigde Staten zeker niet verzuimen dit in hun buitenlandse politiek tot uiting te brengen". ..De Russen pogen verschillende landen voor het begrip „neutraliteit" te winnen. De Verenigde Staten moeten pogen deze landen te laten zien, dat hun overtuigingen beter zijn". Gezien de veranderende geest in de wereld is het „wellicht mogelijk een weg te vinden, welke kan leiden tot een vertrouwenwekkend vergelijk", aldus Eisenhower. In antwoord op de vraag, of hij in zou stemmen met een neutraliteits politiek voor andere landen in het alge meen West-Duitsland uitgezonderd, zeide Eisenhower niet te menen dat de Verenigde Staten voldaan zouden zijn, zo lang er nog één land met een historische onafhankelijkheid zou zijn, dat thans door een ander staat wordt overheerst. De president sprak in dit verband ook over de mogelijkheid ener „eerlijke neutraliteit" van de. „Oostelijke satellietstaten". Tenslotte werd Eisenhower gevraagd of hij meende, dat de Verenigde Staten hun politiek van hulpverlening aan Joegoslavië zouden moeten herzien, na de te Belgrado gevoerde Joegoslavisch-Sovjet-Russische besprekingen. De president antwoordde niet te menen dat de Amerikaanse belangen in een bepaald land zouden moeten worden verminderd, indien dit enige neiging tot neutraliteit aan de dag ging leggen. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn volledige vertrouwen uit gesproken in de trouw van Adenauer je gens het Westen. De Britse woordvoerder zeide, dat het weliswaar „normaal gebruik" zou zijn als West-Duitsland zijn bondge noten over de kwestie zou raadplegen, doch een „dergelijk overleg is geenszins ver eist". In het Noordzeekanaal bij de Noordersluis wordt op het ogenblik de laatste hand gelegd aan de bouw van de werktoren, waarmee de bergingsmaatschappij „Renate Leonhardt" een aanval wil doen op de goudschat in de ruimen van het gelijk namige schip, dat in 1917 voor het eiland Texel vergaan is. De toren in aanbouw. LONDEN (United Press) Ter gelegen heid van haar officiële verjaardag heeft Koningin Elizabeth een aantal onderschei dingen uitgereikt. De Britse athleet, dr. Roger Bannister, werd begiftigd met het commandeurschap van de Orde van het Britse Empire (OBE) een koninklijk geschenk bij het huwelijk van de eerste man die de mijl binnen de vier minuten aflegde. De beeldhouwer Henry Moore werd lid van de Orde van de „Companions of Honour". Eugene Goossens, de dirigent van het symphonie-orkest van Sydney werd geadeld en zal voortaan Sir Eugene zijn. Het 7.256 ton metende Panamese vrachtschip „Buccaneer" en het 10.788 ton metende. Zweedse tankschip „Johannishus" zijn in de afgelopen nacht op ongeveer 10 mijlen ten Westen van het Nederlandse lichtschip „Noordhinder" in aanvaring gekomen en in brand geraakt. De brand aan boord van het vrachtschip kon na enkele, uren worden bedwongen, doch de toestand aan boord van het Zweedse tankschip laat zich ernstiger aanzien. Het tankschip, dat in 1952 is gebouwd, had een bemanning van 42 koppen, onder wie een vrouw. Tot dusverre is één dode geborgen. Een Britse helicopter is thans op weg naar de plaats van de ramp met een dokter aan boord, die dringend nodig is voor een zwaargewonde overlevende. Andere berichten maken melding van 22 slacht offers en drie geredden, de rest is nog vermist. Twee opvarenden van de „Johannishus" zyn aan boord genomen van het Engelse schip „Emsworth", dertien aan boord van de Apollo", eveneens een Brit, en drie aan boord van het Nederlandse schip „Arak". De „Gloria" uit Hamburg heeft eveneens geredden aan boord en is op weg gegaan naar Dover. Enige bemanningsleden van de „Johannishus" worden nog vermist. De „Apollo" is op weg naar Ramsgate. Van het nabij Ramsgate gelegen Margate vaart een loodsboot met een dokter aan boord de „Apollo" tegemoet. Toen de „Apollo" langszij van het Zweed se schip kwam om de in het water gespron gen bemanningsleden te redden, werd zij door vlammen bedekt. De bemanning van de „Apollo" gooide emmers water over het dek om te verhoeden van het schip in brand zou raken. Woensdagmiddag arriveerden op Schiphol vijf van de bemanning slèilt. un de Sch 204 „Dolfijn", die Zaterdag voor de Schotse kust is vergaan. Het zijn, voorop: machinist W. Pronk; stuurman Joh. Zier-Vrolijk en de matrozen M. Vink, N. Dongen en M. Bron. i Van de dertien opvarenden van de Zweed se tanker, die door de „Apollo" aan boord zijn genomen, was er één overleden. Om 7.35 uur heeft de loodsboot van Margate de mannen van de „Apollo" overgenomen. De „Buccaneer", die op weg is naar Rot terdam, heeft geen assistentie meer nodig. Het Engelse schip „City of Brussels" meldde dat het tot zeven uur de omgeving van de „Johannishus" heeft afgezocht. Het is tot op drie kabellengtes afstand van de Zweedse tanker geweest. Aan boord van de „City of Brussels" achtte men het onmoge lijk dat er nog levenden aan boord van de „Johannishus" zijn. „Het is er een hel", zo seinde het Britse schip. De „Arak" is met drie geredden aan boord op weg naar Dover. Het schip wordlt daar omstreeks de middag verwacht. De namen van de geredden zijn: de 17-jarige Klaus Brente, lichtmatroos; de kok Karl Volraadt, 43 jaar en de magazijnmeester Albert Melin, 60 jaar oud. De „Buccaneer" heeft brand gehad in het voorschip. De bemanning van dit vaar tuig bestaat uit Grieken. De 19de giroep van de Royal Air Force heeft alile bij het reddingswerk betrokken schepen gevraagd, hoeveel overlevenden zij aan boord hebben. Volgens in Margate binnengekomen berichten zouden 25 van de 42 opvarenden van de „Johannishus" gered zijn. Zee in brand Twee „Albatross"-amphibievliegtuigen voor zeereddingswerk van de Amerikaanse luchtmacht zijn kort na de aanvaring van een vliegbasis in Zuid-Engeland opgeste gen. De piloten rapporteerden dat het red dingswerk van de schepen bemoeilijkt werd door de geweldige hitte, veroorzaakt door de brand aan boord van het tankschip. Het schip stond over de gehele lengte in brand. Een zegsman van de reddingboot van Ramsgate meldde da<t de reddingboot door de vlammen niet dicht bij de „Johan nishus" kon komen. „Ook de zee staat in brand1", vertelde hij. De Johannishus" is eigendom van Trei- leborgs Angfartygs A.B. te Trelieborg. Het schip is in 1952 gebouwd bij de scheeps werf Kockums te Malmö. De „Buccaneer" heeft Panama als thuishaven en is eigen dom van de Alba S.S. Co. Ltd. Dit schip is in 1944 gebouwd in Victoria, Brits-Colunr- bia (Canada). Volgens de laatste berichten zijn ter plaatse de sleepboten „Romanda" (Engels), Robuste" (Frans) en een onbekende Franse sleepboot. Tevens zijn de Belgische ..Scaldis", die van Vlissingen uit ter assi stentie vertrok, en de reddingboot van Ramsgate ter plaatse. De sleepboten kun- nen het schip niet naderen, daar tot op 700 meter een geweldige vuurzee woedt. Vijftien overlevenden van de „Johannis hus", onder wie de enige vrouw aan boord, de 33-jarige echtgenote van de eerste ma chinist, zijn in Margate en Dover aan land gebracht. In Margate is ook een stoffelijk overschot aan de wal gebracht. Verschei dene overlevenden zijn in ziekenhuizen opgenomen. Tot dusver zijn tenminste 23 opvarenden van de „Johannishus" gered. Men vreest, dat van de ongeveer negentien personen, die nog worden vermist, velen om het leven zijn gekomen. De bemanning van de tank boot bestond hoofdzakelijk uit Duitsers. DJAKARTA (PIA/AFP) De krijgsraad te Djokja heeft twaalf Ambonese leiders veroordeeld tot straffen, variërend van drie tot tien jaar gevangenis wegens op stand tegen de Indonesische regering. Samson D. Jacob, die optrad als opperbe velhebber van de RMS. strijdkrachten, werd veroordeeld tot tien jaar en zijn staf-chef Thomas Nussy, kreeg zeven jaar. (Tegen Jacob was 26 Mei vijftien jaar ge- eist en tegen Nussy tien jaar). Het persbureau Indonesia meldt de vol ledige uitspraak: president Manuhutu vijf jaar (eis zes), minister-president Wairisal vijf jaar (zes), minister van Binnenlandse Zaken Gaspers vierenhalf jaar (zes), mi nister van Financiën a.i. Apitulay 5 'A jaar (acht), minister van Voorlichting Pessuwariza vijfenhalfjaar ('acht), minis ter van Voedselvoorziening Ibrahim Ohorilla vierenhalf jaar (vijf), minister van Welvaart Norimarna vijfenhalfjaar (acht), minister van Verkeer Pieters vier jaar (zes), dr. Pattiradjawane 4K jaar (vijf). Het argument van de verdediger, mr. Stof fels, dat de zaak van de RMS-leiders dient te worden voorgelegd aan het Internatio nale Hof van Justitie is afgewezen. De rechter verklaarde, dat deze kwestie een .zuiver binnenlandse aangelegenheid is. LONDEN (Reuter) Clement Attlee, de leider van de Britse Labourpartij, heeft een verzoek van de Labourparlementsfractie ingewilligd om zijn terugtrekken als par tijleider uit te stellen. DJAKARTA (Pia). De heer E. I. M. Versteegh. een Nederlandse verdachte in de zaak Bandjarnegara is uit voorarrest ontslagen. De 53-jarige administrateur van de onderneming Bandjarnegara, die de rechtszitting in een rolstoel moest bijwonen wegens gestoorde bloedcirculatie in de be nen, heeft stadsarrest gekregen, op verzoek van de verdediger, mr Boegheim. die een medisch attest overlegde. De mede-verdach- I ten Schmutzer en Caton blijven in arrest. In een zeventiende-eeuws pand in de straat achter Berlage's koopmansbeurs te Amsterdam, waarin de kurkenfabriek W. Schotte en Zonen N.V. is gevestigd, heeft Woensdagmiddag op de vijfde verdieping een hevige brand gewoed. Het vuur vrat zich snel door de hanebalken en het dak heen. Het aan de straatzijde gelegen deel der verdieping brandde geheel uit. Twee weken geleden was het achterste gedeelte van deze bovenverdieping reeds uitgebrand. Het warmlopen van een machine, waar in kurk gemalen wordt, was de oorzaak, dat kurk, gedrenkt in collodium, vlam vatte. Met drie slangen was het vuur spoe dig overmeesterd. De nablussing had een zeer spectaculair karakter. De verkoolde dakspanten werden met de dakpannen van vijf hoog op straat geworpen. Grote hoe- DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S André Maurois: Hollandse mannen en vrouwen stemmen overeen in hun beducht heid voor complicaties. veelheden geblakerd papier, en honderden kurken werden door de brandwachten in vlot tempo naar buiten gewerkt. Het per soneel zorgde hierbij voor de kleine water val door het bluswater van de lager ge legen etages met blikken en bezems naar buiten te hozen. De fraaie zeventiende- eeuwse halsgevel, die weliswaar geblakerd, het vuur had getrotseerd, werd gestut, aangezien gevaar voor instorting bestond. Deze gevel komt op de monumentenlijst voor en werd daarom niet neergehaald. (Van onze correspondent in Londen) Er is alle kans (lat de thans twaalf dagen durende spoorwegstaking het komende weekeinde zal eindigen. Gisteren werd het i.is gebroken. Sir Brian Robertson, de voor zitter van de Britse Transportcommissie en James Baty, secretaris van de stakende macliinistenbond, hebben het ministerie van Arbeid vijf uur lang onderhandeld, waarna met algemene opluchting is vast gesteld dat de misverstanden zijn wegge nomen en het wederzijds vertrouwen is hersteld. Dit. was het eerste contact van de leiders der tegenover elkaar staande partijen in het conflict. Het kwam tot stand op initia tief van Sir Brian. Het doel was de atmos feer te zuiveren als voorwaarde voor spoe dige vruchtbare onderhandelingen. Het conflict was veroorzaakt doordat de machi- nistenbond de Transportcommissie er van beschuldigd had dat deze haar einde April, toen de staking reeds dreigde, jegens de machinistenbond gedane belofte de loon- toeslagen weer te herstellen, had verbro ken. Sir Brian heeft Baty er van kunnen overtuigen dat hier geen sprake van is. Sir Brian heeft verklaard dat de Trans portcommissie er allerminst naar streeft een overwinning te behalen op het eigen personeel. Het vertrouwen diende te wor den hersteld. Dit is gebeurd. Daarom is het psychologische ogenblik aangebroken om het conflict op te lossen. Gezien deze gun stige vooruitzichten zal het Lagerhuisdebat over d'e spoorwegstaking, dat vandaag na de troonrede zou beginnen, niet doorgaan. De kwestie van de loontoeslagen zelf hebben Sir Brian en Baty niet besproken. Deze zal onderwerp van bespreking zyn zodra de werkelijke onderhandelingen zul len beginnen. Later zal de niet-stakende nationale unie van spoorwegpersoneel bij de besprekingen worden betrokken. Het wachten is nu op de opheffing van de sta king door de machinistenbond. Het standpunt van de regering en Transportcommissie blijft onwrikbaar dot er niet formeel kan worden onderhandeld zo lang de staking voortduurt. Aangezien beide partijen hebben verklaard dat er thans niets meer is dat een regeling in de weg staat, dient te worden aangenomen dat de staking zal worden opgeheven. De DETROIT (Reuier) Bij de Amerikaanse autofabrieken van Ford en General Motors zijn nu bijna 58.000 arbeiders in staking. De stakingen zijn niet-officieel. Vakbonds leiders hebben aangedrongen op beëindi ging van de stakingen bii de General Mo tors omdat dergelijke onofficiële stakingen de nationale onderhandelingen „sabote ren". De arbeiders van Ford hebben het werk in vier fabrieken neergelegd, waar men ontevreden is over de bepalingen van het nieuwe contract waarover Maandag na een staking van 68.000 arbeiders overeenstem ming werd bereikt. Er wordt over een soortgelijk contract onderhandeld voor de arbeiders van General Motors. In een aan tal fabrieken van deze maatschappij wordt gestaakt, onder meer ook wegens plaatselijke grieven. In Pittsburgh, het Amerikaanse staal- centrum, hebben vakbondsvertegen woor- digers van 600.000 arbeiders van de Beth lehem, United States en Republic Steel Corporations aanzienlijke loonsverhogin gen geëist. Bij drie andere staalmaatschap- pijen zullen later in de week looneisen worden ingediend. Het huidige contract van de arbeiders in de staalindustrie loopt op 30 Juni af. In Chicago is medegedeeld, dat de vak bond van spoorwegpersoneel „Brother hood of Railroad Trainmen" volgende week voor zijn 215.000 leden een loons verhoging van twee-en-een-halve dollar per dag zal vragen. De betrokken spoorwegbeambten werken in treinen op 300 trajecten. De Amerikaanse Senaat heeft een door democratische senatoren voorgestelde ver hoging vain het nationale minimum uur loon van 75 dollarcents tot een dollar goed gekeurd. Dit is 10 dollarcents meer dan de verhoging die president Eisenhower had voorgesteld. Het voorstel moet nog worden behandeld door het Huis van Afgevaar digden. Verhoging van het minimum loon tot een dollar per uur zal automatisch lei den tol loonsverhogingen voor ongeveer 2.1 millioen arbeiders, onder meer van de textielindustrie, de confectie-industrie, de hout-industrie en de leder-industrie. machinistenbond beeft alle reden om aan te nemen dat het zijn doel. te weten her stel van de loontoesla.g, zal bereiken, ook zonder een definitief loon voorstel. Vanochtend is er op het ministerie van Arbeid onder leiding van de bemiddelaar, Sir Wilfred Neden, een gezamenlijke bij eenkomst van de Transportcommissie en het voltallige bestuur van de machinisten bond. Deze bijeenkomst draagt nog een in formeel karakter. Definitieve ioonvoorstei- len moeten wachten tot het einde van de staking, maar de prestige-kwestie wie het eerst over de brug moei komen, heeft thans alle kans door de nu gevolgde methode te worden opgelost. GRENOBLE (United Press/Reuter). Overstromingen in het Oostelijk deel van de Franse Alpen hebben gisteren verschei dene kleine dorpen geteisterd. De verbin dingen van telefoon en spoorweg met Italië werden op vele plaatsen verbroken. Ook de spoorlijn Pari.is-Rome staat op verschei dene plaatsen onder water. Voor zover Woensdagavond bekend was, zijn vijf personen om het leven gekomen doordat nabij St. Jean de Maurienne vier auto's door het. water werden meegesleurd. Twee lijken werden geborgen. De twee inzittenden van een andere auto kwamen ternauwernood in veiligheid. Ook in andere delen van West-Europa ondervond men veel overlast van zware stortbuien. Uit Innsbruck wordt gemeld, dat rivieren buiten haar oevers zijn ge treden. In laaggelegen delen staan sommige wegen een meter onder water. In Zuid- Italië was het Woensdag 96 graden. De temperatuur in Stockholm daalde tot zeven graden onder nul. Slagregens en ware stor men. die in de afgelopen 24 uur hoven Pie- mont en Lombardije hebben gewoed en op talrijke plaatsen het weg- en spoorweg verkeer hebben onderbroken, trekken af. Meteorologen voospellen dat het front van koude lucht dat uit Frankrijk gekomen is, spoedig Rome zal bereiken en een einde zal maken aan een hittegolf. Een wervelstorm trok gisteren vergezeld van een hevig onweer over Luton ten Noorden van Londen: overal moest de brandweer te hulp komen om ondergelnoen huizen en verstopte riolen vrij te maken van water. Een hevige hagelbui teisterde Suffolk. Weerrapport (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm licht bew. Oslo licht bew. Kopenhagen zwaar bew. Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Geneve Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio motregen regenbui regenbui half bew. t - s: -o O BZ 5 2 Sn max. temp. Neerslag in mm. N 2 13 0 ONO 1 11 0 windstil 9 13 NNO 6 16 0,6 NNO 5 17 - OZO 1 15 1 ONO 2 18 0 W 3 22 32 ZZW 7 22 0,1 WNW 2 28 0 windstil 18 0,7 WNW 4 21 0 O O 3 zwaar bew. windstil onbewolkt regen regen 1 23 10 nevel licht bew. licht bew. onbewolkt Neerslag laatste 24 uur. 0<XXX030DCOCOOCCXXX^>COC»3COOOCCCOC<X»3C«CCCCCCCOOCOCCOCCC O O z ONO 16 20 3 20 2 23 3 19 3 25 2 24 MEER ZON Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Opklaringen en morgen overdag vrij wel geen buien meei. Matige, tijdelijk vrij krachtige Noordelijke wind. Koud voor de tijd van het jaar. 10 Juni Zon op 4.23 uur. onder 21.00 uur. Maan op 23.47 uur. onder 9.06 uur. Maanstanden 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 0 Juni Hoog water 5.54 en 18 16 uur. Laag wafer- 1 85 pp ]i si uur. Vrijdag 10 Juni Hoog water: 6.29 en 18.50 uur. Laag water: 2.06 en 14.24 uur. cxx»occmxxxxxx)uujuwjcvxxxixm»t«o

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1