West-Duitse Bondsraad zendt eerste militaire wet terug r Weerbericht Parlement eist voor alles grondwettelijke waarborgen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Europese betalingsunie weer voor een jaar verlengd Ontstemming over ijltempo van dr Adenauer Nehroe nodigde Sovjet leiders niet uit Vrije inwisselbaarheid der valuta's opnieuw naderbij gebracht Wrijving tussen Bonn en Wenen over bezittingen Wellicht heden einde Britse staking Bus met schoolkinderen in brand gevlogen Heuvelwand ingestort; fabrieken onder water Onthulling vissersmonu ment door Koningin Het woord is aan JJIIIP Malenkov onthult iets over atoomeentralen Men weet niet wat men zegt Uitgebreide regenzone Zonder goedkeuring Receptie op Indiase ambassade Opheldering gevraagd Geheimzinnig waas Grote Drie confereren me' Adenauer in New York Oostenrijkers vrezen represaille Vier doden, vijf anderen in levensgevaar In Zuid-Limburg IwA. Weerrapport 69e JAARGANG No 281 ZATERDAG 11 JUNI 1955 299e JAARGANG No 128 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BONN (ANP) Bondskanselier Adenauers eerste militaire wetsontwerp heeft in de West-Duitse Bondsraad (Eerste Kamer) een slechte start gehad. Ofschoon de landelijke regeringen, met uitzondering van het socialistische Hessen, zich in beginsel uitspraken voor een zonder verwijl uitwerken van de verdragen van Parijs, heeft de Bondsraad eenstemmig geweigerd in dit stadium zijn goed keuring te geven aan de door Adenauer ingediende vrijwilligerswet. Grond voor de weigering van de Bondsraad was de ontstemming over de „bijna omvaardige tijdnood", waarin het ijltempo van de bondskanselier het college der landelijke regeringen heeft gebracht en het wantrouwen, dat door de vrijwilligerswet zou worden vooruitgelopen op de vorm der organisatie van het toekomstige leger. Deze moet naar de opvatting der negen landelijke en stedelijke regeringen eerst in de grondwet worden verankerd, teneinde de federale structuur van de bonds republiek niet in gevaar te brengen. Een woordvoerder der regering sprak het vermoeden uit, dat het wetsontwerp in ongewijzigde vorm naar de Bondsdag zal gaan. De leiders der landelijke regeringen zullen hun definitieve beslissing over de wet pas geven, nadat deze door de Bonds dag is aanvaard. Ook Adenauers eigen partijgenoten in de Bondsraad sloten zich bij de critiek aan. De rapporteur der veiliglieidscommissie van de raad, Adenauers partijgenoot dr. Strater, sprak van een „door geheimen omgeven bliksemwet van drie paragrafen". Het wezenlijke gevecht om de vrijwilligers wet was reeds achter gesloten deuren in de commissie geleverd, waar de door de CDU overheerste regering van het groot ste land der bondsrepubliek, Noord-Rijn- Westfalen, mede in het voorste gelid van het front tegen dr. Adenauers toeleg stond. De socialistische minister-president van Hessen, dr. Zinn, verklaarde niet te hopen dat de Duitse soldaten ooit zozeer in een terugtrekkende verdediging zouden wor den gedrongen als de bondsregering bij het eerste optreden van minister Blank in de Bondsraad. Kern van het verzet der als voorlopig aangekondigde wet in feite de toekomstige structuur van de militaire organisatie zal bepalen. Dr. Adenauer heeft getracht deze vrees weg te nemen door schriftelijk te verzekeren, dat de vrijwil ligerswet slechts tot Maart 1956 zou gel den en dat tot dan toe niet meer dan 6000 vrijwilligers zouden zijn opgeroepen. De bondskanselier had daarmee aan vankelijk een betere stemming in de Bondsraad gekweekt, totdat hij plotseling werd geconfronteerd met budget-voorstel len van het ministerie van Financiën, waarin 87 millioen werd gevraagd voor het opbouwen van een federale militaire administratie. Tegen zulk een organisatie kwamen de landen in verzet, daar zij in deze geen centralisatie willen gedogen. Dr. Strater zei, dat deze voorstellen „een sterk wantrouwen" tegen de bedoelingen dei- bondsregering hadden gewekt. Hij zei de bondsregering ervan te verdenken, reeds onderhands te willen beginnen met de in richting van een centrale militaire organi satie, hoewel daarvoor nog geen grond wettelijke machtiging bestond. Zulk een streven is volgens Strater in strijd met de beloften van dr. Adenauer. De bondskanse lier had overigens te elfder ure getracht opnieuw olie op de golven te werpen door MOSKOU A.F.P.) Premier Nehroe van India heeft tijdens een receptie op de Indiase ambassade te Moskou ver klaard, dat hij de Russische leiders geen officiële uitnodiging heeft doen toekomen voor een bezoek aan Nieuw Delhi. In krin gen die nauwe betrekkingen onderhouden met de Indiase ambassade hadden geruch ten over een dergelijke uitnodiging de ron de gedaan. Nehroe en hoge Russische autoriteiten hadden tevoren op het Krem lin een zakelijke bespreking van twee uur gehad. Meer dan duizend personen bezochten de receptie, die door ambassadeur K. P. S. Menon en diens echtgenote ter ere van Nehroe werd gegeven. Behalve de Russische regerings- en par tijleiders, waren leden van het corps di plomatique, onder wie de ambassadeurs Bohlen (Verenigde Staten), Sir William Hayter (Groot-Brittannië) en Joxe (Frankrijk), en vooraanstaande personen uit de Russische kunstwereld de schrij ver Ehrenburg en de ballerina Oelanova en de orthodoxe metropoliet Kroetitzki aanwezig. Geen stenge partijdiscipline Het presidium van het bestuur van de Russische communistische partij is tegen verbruik van tabak, aldus hebben presi dent Worosjilov en vice-premier Kaga- novitsj op de receptie tot Westelijke ver slaggevers gezegd. Geen van de leden van het presidium rookt, zo zeide Kagano- vitsj, alleen premier Boelganin maakt soms inbreuk op deze regel, „maar alleen in gezelschap van diplomaten". In het partijbestuur zitten wel rokers. Kagano- vitsj zeide hierover: „Wij hebben geen strenge partijdiscipline". Maarschalk Boelganin viert vandaag zijn zestigste verjaardag. Het presidium van de Op perste Sovjet heeft hem de titel van „held van de socialistische arbeid" verleent. Nehroe en zijn gevolg zijn blijkens een bericht van radio Moskou vandaag per vliegtuig naar Stalingrad vertrokken. te verklaren, dat de minister van Finan ciën in deze zonder goedkeuring van het kabinet had gehandeld. De bondsregering, die van haar soldaten een eed op de grondwet verlangt, dient alles te vermijden wat de indruk kan wek ken, dat zij het zelf met de grondwet niet ernstig meent. Zij dient de grondwet te eerbiedigen, aldus Strater, die daarmede de mening van de veiligheidscommissie van de Bondsraad vertolkte. Met algemene stemmen besloot de raad te verklaren, dat hij niet in staat is reeds een definitief oordeel over de vrijwilligers wet te vellen, aangezien het nog niet mo gelijk was over een aantal principiële kwesties opheldering te verkrijgen. De raad heeft daarnaast de hoop uitgesproken, dat het wetsontwerp zal worden gewijzigd en dat de regering de hoofdlijnen van haar definitieve militaire wetgeving zal bekend maken voordat zij van de parlementaire organen een beslissing over de eerste stap pen op het militaire terrein verlangt. De Bondsraad heeft voorts de eis gesteld, dat de parlementaire controle over het leger dient te worden verzekerd en dat de troe pen onder civiel gezag zullen worden ge plaatst. Voor de overgangsregelingen in het eerste stadium van de militarisatie heeft de Bondsraad uitdrukkelijk een veto recht geëist. Minister Blank heeft terstond na de be slissing van de Bondsraad opnieuw de strijd aangebonden met de commissie voor veiiigheid van dit orgaan. Het wantrou wen tegen een mogelijk, vooruitlopen op later te nemen grondwettelijke beslissingen zal waarschijnlijk ook in de Bondsdag tot een debat leiden. In het parlement heeft de socialistische fractie reeds gevraagd de regering te mogen interpelleren. De so cialisten hebben de vrees geuit, dat de vrijwilligerswet in feite een blanco vol macht aan de bondsregering zou geven, die een parlementaire controle van het leger denkbeeldig zou maken. Minister Blank is in de Duitse pers de laatste tijd onder vuur genomen, aangezien de gehele militaire voorbereiding zich on der een waas van geheimzinnigheid vol trekt. Blank had zich gisteren voor het eerst na lange tijd, bereid verklaard op een persconferentie te verschijnen, maar de tegenslag in de Bondsraad verhinderde hem aan dat voornemen gevolg te geven. (Reuter) De West-Duitse regering heeft bekend gemaakt, dat zij voorlopig slechts 10.000 van de 150.000 nodig ge achte vrijwilligers voor de nieuwe strijd krachten zal aanwerven. Onder deze 10.000 zullen 22 generaals zijn, die worden be last met het bevel over de beoogde twaalf divisies en andere sleutelposities. (Van onze correspondent in Parijs) De tweedaagse conferentie van de Or ganisatie voor Europese Economische Sa menwerking (OEES), die de ministers der zeventien aangesloten landen hebben bij gewoond, is in Parijs besloten met het voornemen een nieuwe stap in de rich ting der vrije inwisselbaarheid der valu ta's te doen. De duur van de Europese Betalings Unie, die het hele multilaterale geldverkeer regelt, en indirect ook de in- en export der verschillende landen be paalt. zal opnieuw met een jaar worden verlengd. Nu de in- en uitvoer steeds verder van beperkingen wordt bevrijd, zal de Euro pese Betalings Unie op den duur vervan gen moeten worden door een „Europees Fonds" van 500 tot 600 millioen dollar. Vooral de Engelsen wensen dat de oprich ting van dit Europese fonds gepaard zal gaan met; een geleidelijke afkondiging van de vrije inwisselbaarheid der valuta's. Londen wil zijn positie heroveren als ban kier van Europa. De Fransen verzetten zich tegen dit Engelse streven. De Franse franc staat tien tot vijftien percent boven zijn werkelijke waarde genoteerd. Die overwaardering zou bij de vrije convertibiliteit onmiddel lijk worden gedemaskeerd. Bovendien zijn de Franse prijzen nog altijd veel te hoog zodat een totaal bevrijd Europees handelsverkeer de Franse binnenlandse economie zou kunnen ontwrichten. Het beroep dat de Fransen op de Europese solidariteit hebben gedaan, is niet geheel onbeantwoord gebleven. Drie voorwaarden De ministers hebben bepaald dat de E.B.U. zal blijven voortbestaan, zij bet dan ook onder twee belangrijke voorwaarden. Het percentage goud waardoor alle beta lingen moeten worden gedekt, zal van 50 op 75 worden gebracht. Verder zal de EBU in de loop van de volgende jaarter mijn door het Europese fonds kunnen wor den vervangen wanneer een bepaald aan tal landen daartoe de wens te kennen geeft. Tenslotte moeten deskundigen voor 31 Juli een methode ontwerpen gericht op de coördinatie van het principe van de vrije convertibiliteit en een formule voor een multilateraal compensatie-systeem. Deze drie besluiten betekenen even zovele WASHINGTON (Reuter) De minis ters van Buitenlandse Zaken van de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië en Frank rijk zullen op 17 Juni te New York aan een lunch een bespreking hebben met bonds kanselier Adenauer, zo heeft het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken medegec? .ld. Een woordvoerder van het State Departement zei dat Adenauer de uitnodiging had aanvaard die was uit gegaan van minister Dulles na overleg met Londen en Parijs. Minister Dulles had reeds voor de Russische uitnodiging aar. Adenauer van zijn voornemen lot zulk een bespreking doen blijken. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke grote drie komen op 16 en 17 Juni te New York bijeen ter voorbe reiding van een bespreking met hun Rus sische collega Molotov in San Francisco. stappen naar de algemene bevrijding van het geld- en handelsverkeer in Europa. De Benelux heeft opnieuw een voor beeld gegeven door zijn gezamenlijke import tot bijna 91 percent te liberalise ren. Bij een vorige zitting was een per centage van 90 genoemd waarnaar voor Juli moest worden gestreefd. Een ander besluit dat voor de toekomst van Europa van belang kan zijn betreft de oprichting van een commissie voor de energie, die ook de samenwerking op atoomgebied zal voorbereiden. De gedachte van nauwe samenwerking in het domein van het atoomonderzoek beantwoordt aan de verlangens van het nieuwe Beneluxpian voor Klein-Europa, dat minister Beyen in Messina heeft toegelicht. Waarschijnlijk zal het plan in wijder verband worden uitgevoerd. Tenslotte heeft de huidige president van de OEES. de Engelse mi nister Butler met voldoening kunnen aan kondigen dat het economische reconstruc tieplan van zijn Italiaanse collega Vanoni definitief door alle landen is aanvaard. De overheersende mening bij het af scheid was dan ook wel dat de OEES een vruchtbare conferentie heeft gehouden, die door verschillende leden en waarne mers zelfs als een historische mijlpaal werd omschreven. (Van onze correspondent in Wenen) Het Oostenrijkse parlement heeft de regering in Bonn duidelijk te verstaan gegeven dat de vier geallieerden Oosten rijk op grond van het staatsverdrag de verplichtingen hebben opgelegd geen Duitse bezittingen met een hogere waarde dan 40.000 gulden aan Duitse staatsbur gers of aan Duitse rechtspersonen te resti tueren. West-Duitsland heeft in de accoor- den van Parijs reeds afstand gedaan van zijn bezit in Oostenrijk en Oostenrijk mag volgens het staatsverdrag geen restitutie eisen voor sinds 1938 in Duitsland ver worven bezittingen. Zowel individuele Duitsers als Duitse autoriteiten blijven echter schadevergoe ding eisen, voorlopig ten bedrage van vijf en een half milliard mark Wanneer de Duitsers zich op dit standpunt stellen, dan kan Oostenrijk een rekening presen teren van ruw geschat 33 milliard mark of 200 millioen schilling. Onder dit bedrag vallen niet alleen de Oostenrijkse goudvoorraad, die in 1938 door Duitsland werd genaast, maar ook de ontwaarding van bankbiljetten, pensioenen, spaarbank tegoeden, girorekeningen, alle oorlogs schade, onkosten van de bezetting en het bedrag van 150 millioen dollar dat Oos tenrijk aan de Sovjet-Unie moet betalen om in het bezit van de zogenaamde Duit se bezittingen te komen. Er gaan in Oostenrijk al stemmen op die op een compromis met Duitsland aan dringen, uit vrees voor Duitse vergel dingsmaatregelen. Volgens mededelingen van het. Oosten rijkse bureau voor vreemdelingenverkeer zou reeds een groot aantal Duitse toeris ten zijn hotelbestellingen voor de aan staande zomer in Oostenrijk ongedaan hebben gemaakt. (Van onze correspondent in Londen Misschien eindigt heden de Engelse spoorwegstaking. De laatste worsteling in het Engelse spoorwegconflict is op het ogenblik aan de gang. Gisteren werd de gehele dag op het departement van Arbeid vergaderd. De Britse transportcommissie, welke aan het hoofd staat van het spoorwegbedrijf en het bestuur van de machinistcnbond zaten gedurende het belangrijkste deel van de conferentie in afzonderlijke zalen, waarbij de chef-bemiddelaar van het ministerie als boodschapper fungeerde en partijen weder zijds op de hoogte hield van elkanders reacties. In weer een andere zaal zat het bestuur van de stakende unie van spoor wegpersoneel te wachten op een beslissing. Deze omslachtige conferentie leverde de concessie op van de zijde van de transport commissie in die vorm dat zij het voltal lige locomotiefpersoneel een loon toeslag aanbood. Dit betekent dat zowel machinis ten, stokers, treinbestuurders als degenen die de locomotieven onderhouden, meer zullen krijgen. Misschien vindt men elkaar dan eindelijk vandaag. In clat geval zou de staking dit weekeinde aflopen. Na de staking zal het nog enige tijd duren voordat het spoorwegverkeer weer normaal is. Het blijkt dat ondanks alle sombere voorspellingen de industriële productie weinig heeft geleden en de voedselvoorzie ning nagenoeg normaal is. In Osnabrück is vanmorgen een uit Denekamp afkomstige autobus, waarin kinderen uit Den Ham (Overijssel) een schoolreisje maakten, in brand gevlogen. Vier kinderen zijn om het leven geko men. Twee hunner verbrandden in de bus, twee andere stierven kort na het ongeluk in een ziekenhuis. Twintig kin deren werden gewond; vijf hunner zijn in levensgevaar. De autobus raakte door nog niet bekende oorzaak in brand. Kort daarop ontploften de gassen, die de wagen waren binnengedron gen. De bus stond onmiddellijk in lichter laaie. De kleren van de meeste kinderen vatten vlam. Alle blussingspogingen bleven vruchteloos. Even voor de ontploffing hadden bedien den van een benzinefankstation de bus aangehouden, omdat zij zagen dat deze een rookspoor achterliet. Vrijdagmorgen omstreeks negen uur Is in de Brunssumer beirJe (Zuid-Limburg) bij een voormalige bruinkool vijver een heuvelwand van enkele hectaren pintse- ling in beweging gekomen. De heuvel- wand, die zeer waarschijnlijk tengevol ge van de hevige regenval der laatste da gen was ondermijnd, stortte met bomen en struiken incluis, in de vijver. Het daar door opgestuwde water zocht zich een weg door het lager gelegen land. In een oogwenk stonden alle wegen blank en waren een betonfabriek, een chemische fabriek en een wasserij onder water gezet. Het personeel van deze bedrijven ijlde naar hoger gelegen verdiepingen en moest later per boot worden afgehaald. Het in de buurt gelegen zwembad werd bijna een meter overspoeld, waardoor te gels van wandelgangen en bassins uit hun voegen werden gerukt. Het kinderbad werd door de druk van de grond gekraakt Eén woning slechts had van het water te lijden; tien kippen in de ren verdronken. Het verkeer moest worden omgeleid. In tussen stroomde het water onder de kolen berg door een riool naar Schinveld, waar kelders onder water kwamen en een klei- groeve vol liep. Het ligt in het voornemen van koningin Juliana op 8 Juli a.s. het monument ter na gedachtenis van de omgekomen vissers in IJmuiden te onthullen. Na deze plechtig heid zal de koningin het hospitaalkerkschip „Dc Hoop" officieel in dienst stellen. De koningin heeft de wens te kennen gegeven, indien de weersomstandigheden dit toela ten, de eerste vaardag van „De Hoop" me de te maken. UIT DIT NUMMER BESTAAT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Bernard Shaw: De liefde is een krasse overdrij ving van het verschil tussen één persoon en alle andere. De chef-staf van de Joegoslavische luchtmacht, luitenant-kolonel-gene raai Zdenko Ulepic (een rang, overeenkomende met een generaal-majoor in Nederland) is Vrijdagmiddag op het marine-vliegkamp Valkenburg aangekomen. Hij heeft Vrijdag avond een bezoek gebracht aan de minister van Oorlog en Marine ir. C. Staf en zal de komende dagen enkele Nederlandse industrieën alsook de E 55 bezichtigen. De aankomst op Valkenburg. Van links naar rechts: de gezantschapssecretaris M. Lompar, luitenant-generaal A. Barettachef-staf der Nederlandse luchtmacht, achter deze de gezant van Joegoslavië. Zijne Excellentie Salko Fejic, luitenant:-kolonel generaal Ulepic en de waarnemend commandant van het vliegkamp Valkenburg, kapitein-ler-zee vlieger J. C. Petschi. LONDEN (Reuter). De Russische mi nister van krachtcentralen. oud-premier Malenkov, heeft verklaard, dat nieuwere en grotere Russische atoomkrachtcentralen stellig eerder electriciteit zullen voortbren gen dan de centrale die in Groot-Brittan nië in aanbouw is. Men verwacht, dat deze Britse centrale te Calder Hall in Cumber land tegen het eind van het volgende jaar in gebruik wordt genomen. Dit was de eerste maal, dat Malenkov sedert hij in Februari als premier is afge treden. met Westelijke verslaggevers sprak. Het onderhoud had plaats op de Indische ambassade te Moskou, waar een receptie werd gehouden. Malenkov deelde mede. dat hij in Maart een rondreis heeft gemaakt langs krachtcentralen in het Oostelijke deel van Europees Rusland en de Oeral. Hij zei de nu een reis naar het Zuiden te zullen ondernemen. ..waar wij vele cent.ralen heb ben". De Russische regering verwacht hin- nen vijf of zes jaar een verenigd eleclrisch net in geheel Europees Rusland te hebben, aldus Malenkov. De Russische geleerde. Lesjkovtsev, heeft verklaard, dat zijn collega's de theoretische problemen van gebruikmaking van atoom energie voor de voortstuwing van inter planetaire ruimteschepen hebben opgelost. Zij werken op het ogenblik aan een station, waaruit de ruimteschepen kunnen worden geleid. De geleerde zei in een toespraak voor radio-Moskou, dat de practische zijde van atoomvoortstuwing van ruimteschepen nog moet worden uitgewerkt. Het moeilijk ste probleem is het maken van wanden van de atoomoven. die bestand moeten zijn tegen zeer grote hitte. Volgens Lesjkovtsev. werken Russische geleerden ook aan splij ting van waterstof- en lithiumatomen en aan directe omzetting van atoomenergie in electrische energie. De wereldvoedselraad heeft te Rome be sloten, dat de voedsel- en landbouworgani satie van de UNO (FAO) „het uitgestrekte terrein van mogelijke toepassingen" van atoomenergie voor de voedsel- en land bouwproductie moet onderzoeken. als men zegt: Het KNMI deelt mede: Na het wegtrek ken van een lagedruksysteem dat in ons land in Limburg veel regen veroorzaakte over Duitsland naar Rusland, breidde een rug van hoge luchtdruk zich van de Britse eilanden over West-Europa uit. Dit ging vergezeld van langdurige opklaringen waardoor de temperatuur in de nacht sterk daalde. Hier en daar kwam zelfs heel lich te nachtvorst voor. Ondertussen nam de activiteit op de Oceaan ten Westen van Ierland weer toe. Een nieuw depressie- gebied, met een uitgebreide regenzone breidt zich alweer over de Britse eilanden uit. Het regengebied had Zaterdagmorgen om 9 uur Ierland bereikt. Verwacht mag worden dat dit nieuwe storingsgebied zich Zondag ook tot over onze omgeving zal uitbreiden, waardoor de regen kansen weer toenemen en de wind zal gaan aanwakke ren uit richtingen tussen West en Zuid. (van hedenmorgen 7 uur) S ■o t? toestand E-C E 03 O ïz Stockholm onbewolkt NO 2 Oslo zwaar bew. NW 1 Kopenhagen licht bew. W 7 Amsterdam half bew. WNW 5 Londen licht bew. Z 1 Luxemburg half bew. N 4 Parijs onbewolkt NW 1 Bordeaux onbewolkt windstil Grenoble zwaar bew. NW 6 Nice onbewolkt NW 2 Genève nevel windstil Zürich regen NNW 4 Locarno motregen NO 2 Berlijn licht bew. WNW 5 Frankfort licht bew. windstil Mtinchen geheel bew. NNO 2 Wenen zwaar bew. W 5 Innsbruck geheel bew. O 3 Rome onbewolkt Z 7 Ajaccio zwaar bew. windstil Mallorca licht bew. OZO 2 Neerslag laatste 24 uur. il w E 5£ 2 16 0 13 0 15 0,1 14 0,1 13 0 11 3 15 0 17 9 18 6 27 0 17 2 16 4 23 0,1 10 18 13 8 15 1 22 1 20 0,5 26 0 32 0 BOLBOCl_ Aan de hand van enkele vergelijkingen stond spreker een ogenblik stil b:j i ->- DEPRESSIE IN AANTOCHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Aanvankelijk nog enkele opklaringen, later zwaarbewolkt met op de meeste plaatsen enige regen. Vannacht min der koud, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige, later tijdelijk krachtige wind tussen Zuid en West. 12 Juni Zon op 4.22 uur. onder 21.01 uur. Maan op 0.05 uur. onder 11.30 uur. 13 Juni Zon op 4.22 uur, onder 21.02 uur. Maan op 0.23 uur. on'der 12.45 uur. Maanstanden 13 Juni 13.37 uur: Laatste kwartier 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in I.Tmuiden Zaterdag 11 Juni Hoog wrter: 7.06 en 19.30 uur- Laag water- 2.4? en 15.01 uur. Zondag 12 Juni Hoog water: 7.49 en 20.18 uur. Laag water- 3.23 en 15.42 uur. Maandag 13 Juni Hoog water: 8.44 en 21.12 uur. Laag water: 4.05 en 16.31 uur. >OCCOSSCO^DS^COCOOCCOS;cococcxxcccoccoccco-O.X:

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1