San Francisco maakt toilet voor het UNO-juhileum CRAMA Adenauer handhaaft omstreden ontwerp -vrijwilligers wet HERENKAPPERS" JONGE HANEN Bondsdag drijft minister Blank met puntige vragen in het nauw Schilderijen van zijn schoonvader gestolen Nederlandse delegatie op atoomconferentie Eisenhower houdt een welkomstrede Wij hebben ontvangen ANALYST bankwerker leerling bankwerker A. TROMP Negatief albums ZWARTSER FOTO-ARTIKELEN lN HPM nPUNl dERB &HGSTELUHG 6 Herziening overwogen van Indonesisch kabinet Plaatsing in krankzinnigen gesticht geëist Tegen vertegenwoordiger twee jaar geëist Belgen willen geen borrel in horecabedrijven Bouwkundige expositie Scheepvaart TE KOOP BIBLIOTHEEK ASSISTENTE ZONNEBRILLEN OPTICIEN Smedestraat 36 PIANO te koop GEVRAAGD aankomende en leerling verkoopsters VRIJDAG 17 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT BONN (ANP) In de West-Duitse Bondsdag heeft Theodor Blank, de minister van Defensie, verklaard, dat de bondsregering niet van plan is, het door de Bondsraad niet aanvaarde ontwerp-vrijwilligerswet in te trekken. Het ontwerp zal in dezelfde vorm aan de Bondsdag worden voorgelegd. De regering is van oordeel, dat de Duitse trouw aan de verdragen generlei uitstel van de bewa pening gedoogt. De bondsregering heeft het voornemen aangekondigd, bij de eerste behandeling van de vrijwilligers wet in de Bondsdag een verklaring af te leggen, waari zij wil trachten de door de Bondsraad geopperde bezwaren uit de weg te ruimen. Zij wil bij deze gelegenheid ook de algemene lijnen van de komende militaire wetgeving uitstippelen en zodoende de oppositie de wind uit de zeilen nemen. Daarenboven laat de regering verluiden, dat het kernstuk der militaire wetten, de soldatenwet, reeds in een vergevorderd stadium verkeert en waarschijnlijk reeds terstond na de terugkeer van dr. Adenauer door het kabinet kan worden aanvaard. De regering wil dit wetsontwerp nog in Juli aan de Bondsdag voorleggen. Blank, die een uiterst nerveuze indruk maakte en weigerde uit het parlement ge stelde vragen te beantwoorden, was uit Parijs naar Bonn gevlogen om dec' te nemen aan een zitting van het kabire': waarin over de impasse van het w:'- ontwerp werd gesproken. Blank legde verklaring voor het parlement af, nalat de socialist Erler tijdens de behandeling van de begroting scherpe critiek op de start van de minister had geuit. Erler ver langde van minister Blank, dat deze het omstreden ontwerp zou terugnemen, ten einde daardoor de kans te krijgen zijn ministeriële loopbaan opnieuw te be ginnen. Het tegen Adenauers eerste militaire wet gekeerde front wordt steeds breder. Nadat de Bondsraad eenstemmig zijn goed keuring had geweigerd, lopen ook in de Bondsdag steeds meer afgevaardigden storm tegen het plan om de regering vol machten te geven nog voor over de be ginselen van de, militaire wetgeving zal zijn beslist. De liberalen hebben zich bij het front aangesloten. De bondsregering wenst evenwel voor deze drang niet te wijken. De bondskanselier heeft de zo heftig omstreden wet het verzet er tegen is ook in Adenauers eigen partij doorgedron gen om redenen van buitenlands poli tieke aard ingediend. In het lieht van de komende conferenties tussen de Grote Vier heeft hij een ondubbelzinnig bewijs willen leveren, dat het de bondsregering met de militaire banden met het Westen bittere ernst is en dat zij geenszins van plan is deze militaire banden in te ruilen voor een status, die de bondsrepubliek minder eng met de Westelijke wereld zou verbinden. Dr. Adenauer heeft kennelijk gemeend, dat woorden in deze niet voldoende over tuigingskracht zouden hebben en hij heeft metterdaad willen bewijzen, dat Duitsland de, militaire verdragen heeft aangegaan met de bedoeling deze ook te verwezen lijken. NAVO dringt Ten overvloede heeft ook de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano, daar nog eens de aandacht op gevestigd. De complicaties der materie maakten het voor de bondskanselier even wel onmogelijk nog voor de conferentie van Genève met zijn gehele concept voor de militaire wetgeving voor het voetlicht te komen. Daartoe moet nog een reeks van interne moeilijkheden in de regerings coalitie zelf worden overwonnen. Om des ondanks reeds terstond met de eerste op leiding te kunnen beginnen en de bonds republiek in staat te stellen zo snel moge lijk haar plaats in de militaire organen der NAVO in te nemen, heeft dr. Ade nauer naar zijn vrijwilligers wet gegrepen. Alles bijeen zouden op grond van de in gediende vrijwilligerswet volgens Ade nauer niet meer dan 6000 man worden opgeroepen. Het gaat hierbij om de kern der troepen en juist bij het terugkeren van deze kern wil de oppositie een woord je meespreken. Ongelukkigerwijs heeft minister Blank tegelijk al geld gevraagd voor de uitrusting van 10.000 man en daardoor is de twijfel aan Adenauers toe zegging verscherpt. Alvorens het eerste uniform wordt aan gemeten, wenst men in Bondsraad en Bondsdag van de regering opheldering over de algemene conceptie der nieuwe weermacht. Onopgelost is de vraag of bondspresident of bondskanselier het poli tieke opperbevel zal krijgen. Liberalen en socialisten stemmen voor de bondspresi dent, daar zij van mening zijn, dat de positie van de kanselier toch reeds al te sterk is geworden. Daar voor deze beslis sing een grondwetwijzigende meerderheid nodig is, is Adenauer aangewezen op cie medewerking der liberalen. Het streven is naar een compromis. Nationale defensieraad Daarnaast verlangt een sterke stroming In de Bondsdag de vorming van een natio nale verdedigingsraad. Daarin zouden de fracties van alle partijen een plaats moe ten krijgen en zodoende zou de raad het grote steunpunt moeten worden voor een afdoende parlementaire controle op het leger. Niet alleen socialisten en liberalen dringen er op aan, dat zulk een raad zal worden gevormd, doch de drang komt hier ook van de kant der Christelijk Democra tische Unie. Deze wenst via deze raad haar afgevaardigde Strauss naar een sleutel positie in het militaire bestel te doen stijgen. De liberale partij heeft nu de eis ge steld, dat ook de spionnage-afweerorgani- satie rechtstreeks onder deze raad zou worden geplaatst. Deze organisatie bestaat reeds in de vorm van de met Amerikaanse steun opgebouwde „particuliere" dienst van de, vroegere generaal Gehlen. Zij zal binnenkort door de bondsregering worden overgenomen en aanduidingen, dat bondskanselier dit apparaat onder zijn di recte bevelen zal nemen, hebben de op positie doen opschrikken. Een personeelscommissie, die het hogere personeel der weermacht zou moeten selecteren, is door dr. Adenauer reeds lang toegezegd. Socialisten en liberalen vinden het echter verdacht, dat deze com missie nog altijd niet gevormd is, hoewel de regering al terstond met de militaire scholing wil laten beginnen. Een punt, waarop de Bondsraad zich schrap gezet heeft, is voorts de administratie van de dienstplicht. De Bondsraad heeft het tot onvoorwaardelijke eis gemaakt, dat deze administratie in civiele handen zal worden gelegd en dat de landelijke besturen als uitvoerende organen zullen worden inge schakeld. Hier Huurt de voortdurende vrees der negen landen voor een al te sterke cen tralisatie om de hoek. Die komt overigens ook tot uiting in de Beierse actie voor eigen militaire eenheden. Het gaat vol gens de Beieren niet aan de soldaten uit *eel Duitsland maar kris kras door elkaar sa'en. Zij dienen veeleer te worden ge- niseerd naar gelang van de eigen aard alle delen van het land. Zo blijft er een menigte vraagstukken op te lossen. De komende besprekingen daarover zullen wel geladen zijn met een flinke dosis wantrouwen jegens de re gering, die de indruk heeft gewekt als wilde zij door haar vrijwilligerswet al deze kwesties naar het tweede plan sturen. Dr. Adenauer stelt daar tegenover, dat de voorlopige vrijwilligerswet de regering juist in staat stelt het militaire apparaat in beweging te brengen en de kans open Iaat om de nog open kwesties naderhand te regelen. DJAKARTA (P.I.A.) De Indonesische regeringspartijen leggen op het ogenblik een levendige activiteit aan de dag. Enkele overwegen de mogelijkheid van een her schikking van het kabinet. De P.S.I., de Nahdatul'Ulama en de P.N.I. hielden be sprekingen, die naar verluidt in het bijzon der de financiële en economische toestand betroffen. De Nahdatul Alama zou aan de regering een financieel-economisch voor stel hebben voorgelegd, nadat zij het beleid van minister Ong Eng in beschouwing had genomen. Ook de kwestie van het leger werd onder ogen gezien. De ministers van de Nahdatul Ulama steunen de benoeming tot staf-chef van Bambang Utoyo, waartegenover, blij kens inlichtingen uit kringen van de N.U., minister Jawa Kusuma Sumantri (Defen sie) kolonel Z. Lubis naar voren bracht. De Nahdatul Ulama zal de volgende week weer een vergadering houden ter bespre king van deze kwesties. Het kabinet heeft Woensdagavond de voorstellen besproken van de ministers van Financiën en Economie voor anti-infla toire maatregelen, die tegen de volgende kabinetszitting in concreter vorm zullen worden uitgewerkt. De schrijver eerste klas bij het departe ment van Verkeer en Waterstaat G. F. B. erkende Donderdag voor de Haagse recht bank, dat hij in Augustus 1954 te Rijswijk drie schilderijen en een vulpen van zijn schoonvader had gestolen. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde wel bewezen, maar de verdachte niet straf baar en eiste plaatsing in een krankzin nigengesticht. De verdachte woonde aanvankelijk bij zijn schoonouders in. Er waren moeilijk heden ontstaan, toen bleek dat verdachte niet de veelbelovende student was waar voor hij zich aanvankelijk had uitgegeven. Hij moest tenslotte hel huis verlaten. Hij wilde evenwel toch zijn vrouw en kind ontmoeten en kwam telkens terug. Uit haat tegen zijn schoonvader had hij de diefstal gepleegd. Ook had hij zijn schoon vader eenmaal met een bijl bedreigd. Het psychiatrisch rapport vermeldde sterke haat- en wraakgevoelens. Ter be schikkingstelling van de regering en plaat sing in een krankzinnigengesticht werd geadviseerd. De verdediger, mr. M. Thoolen, zei dat de schoonvader alles had gedaan om het huwelijk ontbonden te krijgen. Pleiter achtte het psychiatrisch rapport niet vol doende om er een vonnis op te baseren. Hij verzocht de rechtbank, de verdachte eerst te laten onderzoeken in de psychia trische kliniek van professor Baan te Utrecht. De uitspraak volgt op 28 Juni. Oplichting en verduistering tot totaal van 100.000 De officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam mr. J. C. Louet Feisser, heeft Donderdag tegen de 62-jarige vertegen woordiger J. van B. uit Rotterdam twee jaar met aftrek geëist. Zoals de president, mr. J. G. L. Reuder, opmerkte zou Van B. in nog geen twee jaar oplichtingen en ver duisteringen gepleegd hebben tot een to taal bedrag, dat tegen de ton liep. Onge veer f 33.000.bleek hij er van te hebben terugbetaald. De verdachte, die het hem ten laste ge legde toegaf, was als vertegenwoordiger in dienst bij een koffie- en theehandel in Rotterdam; bovendien had hij een agen tuur voor een Delftse distilleerderij en roomgistfabriek. In beide posities had hij met geld geknoeid. Wat de officier hem vooral kwalijk nam, was dat hij bij het ministerie van Oorlog valse brieven had laten tikken op departementspapier, waar door iemand was ontslagen. Volgens een van de benadeelde direc teuren zou Van B. zo'n goede vertegen woordiger zijn geweest, dat de zaak zien derogen vooruit ging. Mr. S. Ivens, de raadsman, zei, dat zijn cliënt zichzelf altijd bij iedere verkoop benadeelde. Volgens hem zou hij er prac- tisch niets aan verdiend hebben. Verder had hij wat geld opzij willen leggen voor zijn vrouw, indien hem iets zou over komen. Pleiter vroeg de rechtbank met alle omstandigheden rekening te willen houden. De .uitspraak volgt over veertien dagen. si BRUSSEL (A.N.P.) Bij het Belgische parlement is een wetsontwerp ingediend nopens wijziging van de wet van Vande- velde die reeds sedert jaren de verkoop van alcohol in café's cn restaurants ver biedt. Sterke drank wordt dan ook alleen maar in privé-clubs geschonken. Café- en restauranthouders hebben herhaaldelijk aangedrongen op een wijziging van de wet in dien zin, dat ook zij dranken met een hoog alcoholgehalte zouden kunnen schen ken. Het Belgische instituut voor opiniepeiling heeft dezer dagen een onderzoek ingesteld, waaruit blijkt dat 82 percent der bevol king gekant is tegen een verzachting van de wet en van oordeel is dat deze in zijn bestaande vorm gehandhaafd moet blijven. Niet meer dan 15 percent der ondervraag den waarschijnlijk de café- en restau ranthouders is van mening dat de wet moet worden afgeschaft. Meer dan 28 per cent antwoordde, dat het gebruik van al cohol niet alleen in café's en restaurants, doch ook in de particuliere clubs verboden moet worden. Het ziet er dus naar uit dat men ook in de toekomst in de Belgische café's en restaurants slechts bier zal kun nen krijgen. Van 8 tot en met 20 Augustus a.s. wordt te Genève een Internationale Conferentie op het gebied van vreedzame toepassing van atoomenergie gehouden. De Neder landse regering zal daarbij vertegenwoor digd worden door de gedelegeerden: prof. dr. C. J. Gorter, hoogleraar aan de rijks universiteit te Leiden, voorzitter van de Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der materie. Hij is voorzitter der delegatie. Vervolgens maken van de delegatie dee! uit: prof. dr. J. H. de Boer, buitengewoon hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, wetenschappelijk adviseur bij de staatsmijnen in Limburg; prof. dr. J. M. W. Milatz, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. B. G. Ziedses des Plan- tes, hoogleraar aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam; mr. H. F. Eschau- zier, directeur-generaal Politieke Zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Als adviseur is benoemd dr. E. L. Kra mer, directeur-generaal voor de Industria lisatie en Energievoorziening van het mi nisterie van Economische Zaken. Aan de delegatie zijn verder dertien des kundigen toegevoegd, onder meer: prof dr. A. H. W. Aten Jr., buitengewoon hoog leraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; prof. dr. H. B. G. Casimir, bijzonder hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Leiden, directeur van het Natuur kundig Laboratorium van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken; prof. dr. V/. J. D. van Dijck, adviseur in bijzondere dienst van de directie der N.V. de Bataafse Pe troleum Maatschappij; prof. ir. H. Kramers, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Deifi; prof. dr. A. Polman, buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Gro ningen, voorzitter van de gezondheidsorga nisatie T.N.O. en prof. dr. A. C. van Schui felen, hoogleraar aan de Landbouwhoge school te Wageningen. De heer G. W. Bendien, referendaris vaat het ministerie van Buitenlandse Zaken treedt op als algemeen secretaris van de delegatie. - 5ÉÉÉ SAN FRANCISCO (USIS) San Fran cisco, de stad die reeds cosmopolitische allures had in de tijd toen het niet meer dan een dorp was, maakt zich gereed de UNO opnieuw te verwelkomen op de plaats waar de wereldorganisatie tien jaar ge leden werd gesticht. De bijeenkomst van de Algemene Vergadering van 20 tot 26 Juni heeft een bijzondere betekenis ver kregen na de verklaring van president Eisenhower, dat hij de gedelegeerden per soonlijk welkom zal heten. Men venvacht dat zes oud-voorzitters van de Algemene Vergadering een herdenkingsrede zullen houden. Dr. Van Kleffens, de voorzitter van de negende Assemblée (1954) zal de zitting presideren en tijdens de openingszitting op Maandag 20 Juni de Assemblée toespreken. De bijeenkomst belooft ook van bijzondere betekenis te worden, omdat de ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier een agenda zullen opstellen voor de ont moeting op hoog niveau in de naaste toe komst. De tweede wereldoorlog was nog in volle gang in het gebied van de Stille Oceaan toen honderden diplomaten in het voorjaar van 1945 in San Francisco samenkwamen om over te gaan tot de oprichting van do organisatie van de Verenigde Volkeren. Het is bijna vanzelfsprekend voor dit ge bied met een inwonertal van bijna drie millioen om internationaal te denken. Noord Californië dankt zijn ontstaan aan de onderlinge wedijver tussen Mexicanen, Spanjaarden. Fransen, Amerikanen. Rus sen en Britten in de jaren veertig van de vorige eeuw. Sedertdien hebben handel en immigratie er toe bijgedragen van het ge bied rondom San Francisco een Westerse LaiSltkroes te maken Er verschijnen 33 publicaties in een vreemde taal en er zijn 49 consulaten gevestigd. Men vindt er een Frans ziekenhuis, diverse Boeddhistische bedehuizen en de grootste Chinese kolonie in het Westelijk Halfrond. Het bekendste restautant wordt beheerd door een Arme niër, de populairste wijk om uit eten te gaan is zo Italiaans dat Engels slechts door een minderheid gesproken wordt. De eerste zittingen van de UNO in 1945 werden gehouden in het Operagebouw, waar thans vele werklieden bezig zijn kan toorruimten in te richten voor de mede werkers van secretaris-generaal Ham- marskjoeld en president Van Kleffens. Zes honderd plaatsen zullen dagelijks ter be schikking van het publiek worden gesteld en verder nog 1300 plaatsen in de gehoor zaal van de Veterans Building waar de ver gaderingen op het televisiescherm gevolgd kunnen worden. Van 25 Juni tot 10 Juli zal er in Saint- Cloud over een oppervlakte van vijftien hectaren, tussen de Sèvres-fabrick en het begin van de grote autoweg, een inter nationale tentoonstelling op het gebied van bouwmaterialen worden gehouden. Dit zal de eerste zijn van deze soort. Daar men tegenwoordig snel en goed moet kunnen bouwen en bovendien ook nog goedkoop, hebben de bouwers van alle landen de behoefte gevoeld om hun diverse tech nieken met elkaar te bespreken en elkaar de laatste vindingen mede te delen. Deze tentoonstelling, waarom architecten, in genieurs en vele technici dringend hadden verzocht, is georganiseerd door „Formes et Techniques". De Britse onderzeeboot „Sidon", die Don derdag na een explosie in de haven van Portland, aan de Engelse Zuidkust is gezonken. Altair, pass. pass. 15 Rio Grande do Sul naa Santos. Abbekerk. 17 te Nacala. Aldabi, 16 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelland, 15 v. Montevideo n. Buenos Aires. Argos, 16 te Amsterdam. Aaisdijk, 14 te New York. Andijk, 15 te New Orleans. Aagtekerk, 17 v. Brisbane n. Townsville. Agatha, 11 te Sorong. Alblasserdijk, 15 v. New Orleans n. Havanna. Almdijk, 16 te Vera Cruz. Anoenkerk, pass. 16 Ouessant n. Genua. Antonia, 16 v. Pladju n. Tjilatjap. Arendsdijk, 16 te New York. Aardijk, 17 te Antwerpen. Abbedijk, 16 te Rotterdam. Akkrumdijk, pass. 17 Brunsbüttel n. Gdynia. Alkaid, 17 te Santos. Altair, 17 te Santos. Aagtedijk, pass. 16 Scilly's n. Antwerpen. Amsteldijk, pass. 17 Vlissingen n. New Orleans Arundo, 16 v. Baltimore n. R'dam of A'dam Aldabi, 17 270 m. ZW. Kp. St. Vincent. Ampenan, 17 te Alexandrië. Bali 15 te Amsterdam. Blijdendijk, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Boschfontein, 16 te Amsterdam. Bloemfontein, 16 70 m. ZW. Kp. Blanco. Bonaire. 16 250 m. ZW. Azoren n. Plymouth. Baarn, verm. 17 v. La Gualra n. Curagao. Caltex Pernis, 15 v. Rotterdam n. Sidon. Callisto, 15 te Quebec. Caltex Leiden, 16 v. Rotterdam n. Sidon. Ceronla, 17 te Balikpapan. Clnulia, 20 Curasao verwacht. Ctstula, 18 Malta verwacht. Clavella. 19 Avonmouth verw. Coryda, 23 Ango Anr.o verw. Cottica, 16 1280 m. NO. Barbados. Diemerdijk, 16 te Antwerpen. Dongedijk, 16 te Rotterdam. Eemland, 16 te Rio de Janeiro. Friesland (SSM), 15 v. Norresundby n. d. Tyne Falco, 15 v. Cadiz n. St. John. Esso Rotterdam, pass. 17 Malta n. Antw. Farmsum, 16 te Bombay. Gaasterland, 16 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Gooiland, 15 v. Montevideo n. Santos. Gaasterkerk. pass. 16 Kp. Guardafui n. Penang Groote Kerk, pass. 17 Gibraltar n. Casablanca Hoogkerk, 15 v. Marseille n. Genua. Hathor, 16 te Algiers. Hera, 15 v. Amsterdam n. Trinidad. Hoogkerk, 16 te Genua. Heemskerk, 16 v. Suez n. Port Soedan. Hersilia, 17 te Rotterdam. Heelsum, 17 v. Jacksonville nLe Havre. Helder, 17 te Rotterdam. Ittersum, 16 v. Suez n Duba. Ivoorkust, pass. 16 Finlsterre n. Bordeaux. Joh. v. O'.denbarnevelt, 16 30 m. W. Kreta. Jupiter, 17 te Rotterdam. Kabyiia, 16 te Curagao. Kieldrecht, 16 v. Colombo n. Bombay. Kalydon, 16 1150 m. W. ten N. Kaapstad 20 verw. Karimata, 17 te Makassar. Katelysia, pass. 16 Mozambique 19 Kaapst. verw Koiitla, verm. 16 v. Rotterdam n. Pta Caidon. Korovina, 27 Rotterdam verwacht. Kota Baroe, 16 v. Djeddah n. Belawan. Krebsia, 25 Curagao verwacht. Kertosono, 16 te Balboa. Korcnia, 17 v. Banias n. Algiers. Kotaria, 16 v. Rotterdam n. Pta Cardon. Korovina, 16 te Suez. Laertes, 15 v. Aden n. Penang. Lissekerk, 16 v. Port Said n. Ummsald. Loenerkerk, 16 v. Bombay n. Karachi. Luna, pass. 16 Ouessant n. Rotterdam. Lutterkerk, 27 te Rotterdam. Laurenskerk, 16 te Marseille. Lawak, 14 te Portland Ore®. Macoma, 16 te Lissabon. Manoeran, 16 te Londen. Molenkerk, 16 v. Hongkong n. Singapore. Markelo, 15 v. Kotka n. Bristol. Macuba, 16 170 m. ZW. Ouessant 18 Stanlow verwacht. Madoera, 16 v. Marseille n. Amsterdam. Malvina, 20 Kobe verwacht. Muiderkerk, pass. 16 Ceylon n. Aden. Mentor, verm. 17 v. Demarare n. Paramaribo. Maasdam, 16 v. New York n. Southampton. Nieuw Amsterdam, 17 v. Southampton n. Le Havre. Nestor, 16 te Amsterdam. Nigerstroom, 16 te Abidjan. Notos, 17 v. Amsterdam n. Gibraltar. Nieuw Amsterdam, 17 te Southampton. Noordam, 16 600 m. ZO. Kp. Race. Oranje, 16 v. Napels n. Southampton. Orion, pass. 16 Finlsterre n. Antw. Oranjestad, 16 v. Barbados n. Madeira. Congostroom. 17 Antwerpen verwacht. Orestes, 17 te Acajutla. Prins Joh. W. Friso. pass. 1 Kp. Race n. Quebec Polvdoi us. 15 v. New Orleans n. Charleston Pgins Fred. Hendrik, pass. 17 Vlissingen n- Antw. Pnns Alexander, 17 te Rotterdam. Prins Casimir, 16 te Rotterdam. Prins Willem IV. 16 v. Le Havre n. Montreal. Rondo, 15 te Beyrouth. Rijnkerk, 15 Genua n. Marseille. Radja, 17 te Tj. Priok. Hotti, 17 te Marseille. Rijndam, 16 Scilly s gepass n. Montreal. Roebiah, pass. 17 Kp. Guardafui n. Durban. Ruys, 16 v. Kobe n. Hongkong. Rijnkerk, 16 te Marseille. Straat Soenda, 15 v. Santos n. Kaapstad. Salland, 17 Amsterdam verwacht. Schouten. 17 Hongkong. Singkep, 17 te Calcutta. Stad Alkmaar, pass. 16 Ouessant n. Antwerpen. Sumatra, 16 te MarsN lie. Samarinda, pass. 16 Azoren n. New York. Scherpendrecht, 14 te Philadelphia. Schie, 17 Amsterdam verwacht. Sirrah, 16 v. Durban n. Beira. Salatiga. 16 v. San Francisco n. Philippijnen. Schiedijk, 16 te Antwerpen. Sibajak, 18 Sydney verwacht. Sommelsdijk, 16 v. Baltimore n. New Orleans Stad Maassluis, 16 v. Immingham n. Narvik Straat Banka, 14 v. Singapore n. Brisbane. Talisse. 15 v. Amsterdam n. Houston. Tero, 16 te Antwerpen. Tibia, 16 te Rotterdam. Titus, 15 v. Ceuta n. Rotterdam. Tomori. 16 v. Singapore n. Port Swettenham. Tara, 16 te Corpus Chrlsti. Tiba, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Utrecht, 16 te Barcelona. Van Waerwijck. pass. 16 Sabang n. Penang. Van Linschoten. 16 dw. Las Palmas n. Hamburg Westland. 16 te Ilheos. Wieldreeht, 16 v. Sidon n. F.inswardcn. Waterman 16 550 m. W.ZW. Valentia. Westerdam, 16 500 m. N. ten W. Fayal. Willem Ruys, pass. 16 Minikov n. Colombo. Willemstad. 16 m. W.ZW. Madeira. Waal, pass. 16 Ouessant n. Oran. Zonnewijk. 15 v. Willemstad n. Arica. Zuiderkruis, pass. 17 Anderhalfgraadskanaal n. Suez. Zaan, 16 te Stockholm. KLEINE VAART Alcetas. 16 60 m. NO. Kp. Spartel. Anna Sylvia. 16 v. Londen te IJmuiden. Adm. De Ruyter, 16 v. Par te Gothenburg. Anne S, 16 v. Skelleftea te Rotterdam. Audaeia, 16 20 m. Z. Finisterre n. Napels. App;ngedam. 15 v. Rotterdam n. Lissabon. Afiena. pass. 16 Kiel Holtenau n. Kopenhagen. Ary Scheffer, verm. 16 v. Terneuzen n. R'dam. Atlantis, verm. 16 v. Kotka n .Utrecht. Barcelona, 16 v. Vlissingen n. Dublin. Bab T, 14 v. Gent n. Stockholm. Bernard John 18 v. Ceuta te Rotterdam verw. Bree Helle, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam Brem, 16 v. Antwerpen te Oporto verw. Casana. verm. 17 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Corrie b, 16 op de Theems. Corsica. 16 v. Vlissingen n. Londen. Dent. 17 Portsmouth verwacht. Dlligentia, 16 te Ipswich. Driebergen, 16 v. Gent n. Antwerpen. Diannel, 17 Goole verwacht. Draco, 16 te Rotterdam n. Tanger. Elda, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Ella, 16 v. Rouaan te Malmö verw. Erasmus, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Ellewoutsdijk. 16 v. Vlaardingen n. Antw. Flevo, pass. 16 Vlissingen n. Goole. Gerd, 16 v. Boston te Fosdyke. Gaasterland. pass. 16 Newark n. Rotterdam. Gosrie, 16 Halmstad verw. Goote, 19 v. Venetië te Amsterdam verw. Henrica b. verm. 16 v. Kaage n. Lulea. Haaksbergen. 16 v. Gothenburg n. Turku. Hink, 16 v. Londen te Rotterdam. Hera, 15 v. Amsterdam n. Trinidad. Haskerland, 16 50 m. NW. Texel n. Jiarlingen. Henry Denny, pass. 16 Vlissingen n. Londen. Hoogezarid, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Import, 16 v. Rotterdam te Lissabon verw. Ibis, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Isola, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Joost, 13 v. Bungenas n. Lulea. Jonan, 16 100 m. O. Kp. de Gata. Ja-ba. 16 v. Boston te Harllngen. Keyser, pass. 16 Texel n. Helsinki. Kaap Falga. 15 v. Odense n. Simrishamn. Kaap St. Vincent, 14 v. Stocka n. Rotterdam. Leen-dert b, 16 v. Hull te Antwerpen. Leuvehaven, verm. 17 v. Rotterdam n. Gothen burg. Lucas Bols n, 16 v. KemI te Amsterdam. Larix. 14 v. Vasteras n. Haukipudas. Marwit pass. 16 Vlissingen n. Duinkerken. Mutia Fides 16 v. Leith te Amsterdam Marie Christine, 16 25 m. NW. Goeree. Midas, 16 te Rotterdam n. Valencia. Merwehaven, pass. 16 Kp. St. Vincent naar Casablanca. Mutatie, 13 v. Hamina n. Bideford. Marianne, 17 v. Rouaan te Amsterdam verw. Maartje, 16 v. Par te Antwerpen. Monica, 16 v. Dublin te Irvine verw. Muphrid N, 16 v. Gateshead te Le Havre verw. Nautic verm 16 v. Glasgow n. Sligo. Nero, 15 v. Genua n. Napels. Nieuwland, 16 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nassauhaven, verm. 17 v. Rotterdam n. Aarhus. Nederland, 16 v. Par te Rotterdam. Qdile R, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Phidias, 15 v. Candia te Calamata. Porvto, 15 te Wasklot. Pavo, 14 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ponza. IS v. Norrsundet n. Zaandam. Poortvliet, verm. 16 v. Dieppe n. Rouaan. Rejo. 16 v. Whitby te Oudeschild Texel. Repeto, 16 70 m. NO. VS F8 n. Limhamn. Regeja, 16 v. Colchester te Rotterdam verw. Rijnhaven, 16 v. Belfast te Rouaan verw. Roelof Buisman, 15 v. Waterford n. Par. Spirit, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Start, pass. 16 Vlissingen n. Fulham. Soemba, verm. 16 v. Gothenburg n. Delfzijl. Strijpe, verm. 16 v. Rotterdam n. Rochefort. Silvaplana, 16 rede Oostende n. Duinkerken. Spoorhaven, pass. 15 Alicante n. Marseille. Schippersgracht, 16 v. Mantyluoto te R'dam. Stella Maris, 16 v. Kopenhagen te Rotterdam Theano, 16 v. Amsterdam te Rotterdam. Tromp. 16 v. Amsterdam te Rotterdam. Ton S. 16 v. Portsmouth n. Swansea. Tilly, 15 v. Karstad n. Zaandam, Texelstroom, 16 v. Amsterdam te Londen. Vrouwepolder, 16 v. Vlissingen n. Oporto. Vlieland. 16 v. Parijs te Rotterdam. Wickenburgh, pass. 16 Finisterre n. Casablanca. Wiebold Bohmer, verm. 17 v. Amsterdam naar Kopenhagen. Westpolder, 16 v. Lissabon n. Antwerpen. Willy. 16 15 m. ZW. Texel. Zaanstroom, 16 Amsterdam verwacht. Zevenbergen, 16 v. Rotterdam n. Middell. Zee SLEEPVAART Ebro, 15 75 m. W.ZW. Cherbourg. Loire, 15 75 m. o. ten N. Bougie. Noordzee en Tyne, tezamen met tanker naar Engeland 15 30 m. ZW. ten W. Lands End. Poolzee, 15 1180 m. Z.ZW. Fayal met 3 bakken. Thames. 15 v. Gibraltar n. Santos. wegens verhuizing: compl. 2 pers. slaapk. ameubl. wand- bed, markiezen, alles in pr. staat. Bezichtiging na tel. afspr. 8171, Santpoort. een partijtje prachtige Cou pons Restanten, van le klas confectie voor de halve prijs Doet uw voordeel! LANGER, Verbindingsweg 18 Tel. 25154. Bloemendaal. OPENBARE AANBESTEDING Namens het bestuur der Ver eniging voor Christelijk Volksonderwijs te Hillegom zal op Vrijdag 1 Juli 1955 in het openbaar worden aan besteed: Het bouwen van een Christelijke Lagere School bestaande uit 14 lokalen enz. op een terrein nabij de Willem de Rijkelaan te Hillegom. Bestek en tekeningen zijn vanaf Zaterdag 18 Juni 1955, zolang de voorraad strekt, tegen betaling van f 40 per stel verkrijgbaar ten kan tore van H. W. van Kempen, Architect B. N. A., Zuider Stationsweg 3 te Bloemen daal. Toezending per post f 41. Restitutie f 30 bij on geschonden inlevering op uiterlijk één dag na de aan besteding. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. De Gemeente-Bibliotheken van Haarlem en Heemstede openen per 1 September 1955 weer een opleiding voor voor degenen die einddi ploma gymnasium, H.B.S. of M.S. voo.r meisjes bezitten. Gratificatie le jaar f 500 en 2e jaar f 700 per jaar. Aan melding bij de directie, Prinsenhof 7, Haarlem. Op het research-lab. van de Chem. Ind. Rids kan gepl. worden een pientere jonge man ter opleiding tot: Aanm. Rids, Spanjaardslaan 7, Haarlem. Gevr. in zaak Haarlem-N. EERSTE BEDIENDE of flinke 2e. zelfst. kunn. werken. Prettige werkkring. Brieven no. 9191. Grote sortering in alle prij zen en modellen. Ook zonne glazen in de sterkte van uw eigen brilleglazen. Voorhangers: glas en plastic Kleine Houtstraat 7, Opgericht 1875 Op juiste adres letten a.u.b.! Gevraagd voor direct Keur en Sneltjes, Harmen- jansweg 21. Afd. Apparaten bouw. f 2.50 p. st. (2 pers.) KIP- PENPOULET, heel mooi f 1.75 p.p. SOEP-BRAAD KIPPEN vanaf t 1.25 p. p. GROTE EENDEN f 2.— p. st. BRAADKIPPEN f 3.50 p. st. 14 EIEREN voor f 1.(zo van de kip) Telefoon 12735 ZOEKT U een gebr. rijwiel? Komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben gegar. le kl. merken. A. Koelemeijer, Breestr. 3. Br. met opgaaf van prijs, merk no. 9195. Een practisch cadeau voor Vader voor 144 negatieven 6x6 of voor 144 negatieven 6x9 of voor 960 negatieven kleinbeeld per stuk f 3,75 GROTE HOUTSTR. 3A TEL. 1 7035 HAARLEM Voor VADERDAG naar „De Arend" Ruime keuze Gedistilleerd, Wijnen enz. GEN. CRON Jé STRAAT 152 - TEL. 14752 GEVRAAGD Eventueel vacantie nader te regelen. AU GOUT ARTISTIQUE, Barteljorisstraat 30, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10