Nadruk hoort op rijksweg ten Oosten van Haarlem Snelverkeer naar Zandvoort kan Zuidelijk om Heemstede heen Haarlems Dagblad Rijwielen f 150.50 Discussies over „bescheiden" huizen van dertig mille Bloemendaalse raad spreekt zich uit over zvegenvraagstuk Geprojecteerde traversen door Overveen en Aerdenhout onaanvaardbaar geacht A anmeldingsfo rmuiier Reebok vertoeft in de Kennemerduinen Afscheid van mr. J. Bierens de Haan Zandvoort Bennebroek Lisse Hillegom HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Ongebruikte jar x>r Extra-bouwvolume voor Bloemendaal NS weten weer van niets Niet te scherp Voor veertig dagen De kosten v.a. NICO VAN SCH/\GEN ZONEN Gierstr. 42 - Haarlem --tef 17768 maar oh-wee als bloemen zélf praten konden! Deel van honderdduizend viel in Haarlem Burgerlijke Stand van Heemstede Zomeravond-stilten in Hervormde Kerk Den Haag volgt Amsterdam; borden voor voetgangers J aarvergadering Woningbouwvereniging Oefentocht met reddingboot Turnfeest J. B. S. „Kindervreugd" opent Zaterdag de poorten Nieuwe straatnamen Betaling abonnementsgeld per giro VRIJDAG 17 JUNI 1955 NA DE HAARLEMSE heeft thans ook de Bloemendaalse gemeenteraad in een motie blijk gegeven van zijn visie op het wegenvraagstuk in Haarlems omgeving. De Bloemendaalse raad heeft uitgesproken, dat de aanleg van de rijksweg ten Oosten van Haarlem van de Velser tun nel naar een aansluitingspunt met de rijksweg van Amster dam naar Den Haag door de Haarlemmermeerpolder een dringende eis is. De raad heeft de huidige voorgestelde vorm van de Weste lijke randweg, waarover immers tijdelijk al het verkeer naar en van de Velser tunnel zal worden afgewikkeld, onaan vaardbaar genoemd: dit heeft met name betrekking op de traverse welke door de Willem de Zwijgerlaan zal worden gevormd, onderdeel van de Noord-Zuidverbinding welke elk lokaal verkeer via de Julianalaan in Overveen zal be lemmeren en de 1500 kinderen die de vier in de onmiddel lijke nabijheid gelegen scholen bezoeken evenals de vele jeugdige zwemmers(sters) van Stoops bad aan grote gevaren zal bloot stellen. Beter kan als tijdelijke oplossing zolang de Oostelijke rijks weg nog niet gereed is worden gedacht aan het volgen van het tracé van de weg welke tijdens de bezetting achter de eerste duinenrij vlak langs de zeekust is aangelegd, aldus de raad in zijn toelichting op de motie. Vervolgens heeft de raad zich met grote nadruk uitgespro ken tegen een eventuele snelverkeersweg naar Zandvoort ten Noorden van Aerdenhout. Aard noch omvang van het daar op te verwachten verkeer wettigen de onherstelbare aan tasting van landschap en natuurschoon van Aerdenhout en de opoffering van de weinige gebieden welke voor de zo ur gente woningbouw zo noodzakelijk zijn, welke het gevolg zouden zijn van deze „luchtbrug". Daartegenover wordt gesteld, dat in samenwerking met de viaductenbouw in de spoorlijn te Heemstede volstaan kan Alvorens de raad tot de door de heer Smidt van Gelder (VVD) voorgestel de en algemeen aanvaarde, zij het dan door een redactiecommissie op enige pun ten ingrijpend gewijzigde motie kwam, gaf de burgemeester, dr. D. H. P e e r e b o o m Voller, een uitvoerige toelichting op de huidige stand van zaken. Hij beschikte daartoe zelfs over de jongste gegevens, want over deze belangrijke problemen was juist de afgelopen Maandag en Woensdag een bespreking tussen B. en W. en Gedepu teerden geweest nadat 't College op 2 Maart voor het eerst door Gedeputeerden op de hoogte waren gesteld. Uit zijn woorden viel af te leiden, dat het provinciaal bestuur plotseling haast is gaan maken: nadat Maandag over de Oosl-Westverbinding was gesproken, kwam Woensdag de Noord- Zuidweg aan de orde. En de burgemeester gaf de raad te verstaan, dat een beslissing nu geen maanden, maar ten hoogste enige weken zou kunnen uitblijven. De beslissing zou volgende week al worden voorbereid. Aan de wand van de raadszaal hingen de getuigen van zovele ongebruikt gelaten jaren: de kaarten waarop wegen en plan nen genoeg stonden aangegeven, maar die nimmer in een bestek-, laat staan beste- dingsklaar stadium waren gekomen: de Westelijke randweg met niet minder dan vier varianten, de kaart van de streekplan- commissie met het reeds lang opgegeven tracé van de Oostelijke randweg langs de Oostelijke oever van Spaarne en Ring vaart, kaarten met verschillende verkeers pleinoplossingen bij het station Heemstede- Aerdenhout en tenslotte de jongste kaart, nog geurend naar verse inkt: de in de afgelopen nacht uit Rotterdam door Bloe- mendaals stedebouwkundig adviseur ir. De Ranitz ontworpen snelverkeersverbinding Zo,ndvoort-Amsterdam ten Zuiden van Aerdenhout en Heemstede, met aansluitin gen in de Haarlemmermeerpolder op de rijksweg Velsen-Den Haag ten Oosten van Haarlem. En nog veranderen de lijnen op de kaar ten voortdurend, zo zei dr. Peereboom Vol ler. En de paaltjes, die hier en daar zo ijverig geslagen worden, hebben geen andere be tekenis dan die van probeersels van we genbouwkundigen. Intussen ontwikkelde spreker een be toog, dat de lezers van dit blad uit onze talrijke aan dit onderwerp gewijde artike len wel bekend is: de te verwachten toe neming van het verkeer, in deze omgeving straks door de Velser tunnel nog versterkt, de plannen voor de Westelijke en een Oostelijke randweg langs Haarlem. De Bloemendaalse burgemeester maakte thans ook gewag van de oplossing van het ge meenschappelijke front van Haarlem en Bloemendaal tegen de plannen van de pro vincie om de Westelijke randweg van het kruispunt Delftlaan/Kleverlaan onder de spoorlijn naar Velsen door naar de Willem de Zwijgerlaan/Dompvloedslaan te leggen, vandaar de Willem de Zwijgerlaan vol gende met een kruising van de Juliana laan en een viaduct onder de spoorlijn HaarlemZandvoort, de Zijlweg kruisen- sende naar de Lorentzkade en verder. Haarlem immers verklaarde zich op 22 September van het vorige jaar met dit tracé accoord. Dr. Peereboom Voller noemde dit voor Overveen ronduit funest. In de aanhef vermeldden wij reeds de ge varen welke de schoolgaande kinderen in die omgeving en trouwens ook het overige locale verkeer bedreigen. Ook met verkeerslichten zou hier niets te regelen vallen: d» weggebruikers moesten zich op de W~steii'k" randweg doorlopend met honderd, honderdtwintig kilometer per uur kunnen verplaatsen worden met de verbetering en verbreding van de Zand- voorterweg en- laan, waarbij na de staking van de tram- dienst de trambaan voor fietsers en brommers kan worden gebruikt, terwijl voor het verkeer met Amsterdam en ver der de aanleg van een weg noodzakelijk wordt geacht, wel ke ter hoogte van de Manége aan de Zandvoortselaan in Bentveld zal beginnen om vervolgens in Zuid-Oostelijke richting buiten de bebouwing van Aerdenhout en Heemste de (Groenendaal inbegrepen) om de Haarlemmermeerpol- der te bereiken, waar onder meer aansluiting kan worden verkregen op de reeds genoemde toekomstige rijksweg ten Oosten van Haarlem. Hieruit vloeit voort, dat de viaducten in de spoorlijn bij Heemstede gericht moeten worden op aansluiting op de Zandvoorterweg en niet op de door de provincie gedachte weg ten Noorden van Aerdenhout. De Bloemendaalse raad onthield zich van een uitspraak over het tracé van de Westelijke randweg ten Zuiden van Aerdenhout met de beruchte doorsnijding van het bos ach ter het Huis te Vogelenzang. Dit tracé is nog in bespreking. Aan deze motie met de uitvoerige toelichting zal op grote schaal bekendheid worden gegeven. Zij gaat naar de minis ters van Verkeer en Waterstaat, Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en van Binnenlandse Zaken, naar de leden van de Eerste en Tweede Kamer, naar de Rijkswaterstaat, de Directeur-Generaal van het verkeer, naar de Commissie voor het Nationale Plan, naar het provinciaal bestuur en de provinciale waterstaat, de streekplancommissie voor Zuid- Kennemerland, de gemeentebesturen van Haarlem, Heem stede, Zandvoort, Bennebroek en Ilillegom, naar de Neder landse Spoorwegen, de A.N.W.B. en de K.N.A.C. en ten slotte naar Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld, dat eigenlijk met zijn telegram aan twee ministers de publieke mening in een "Noo7d-ZuMverbinding "door herdiiïn- Bloemendaal heeft wakker geschud. gebied te volgen. Men kan de suggestie in de motie van het gebruik van de beton weg achter de eerste duinerij als een uit vloeisel van die gedachte beschouwen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan het gemeentebestuur van Bloemendaal meegedeeld, dat aan deze gemeente een extra-bouwvolume van der tig woningen is toegekend. - R Het zal wel niemand verbazen, dat ook de burgemeester van Bloemendaal iets 3 ervaren had van de merkwaardige hou- 8 ding van de N.V. Nederlandse Spoorwe- A gen ten opzichte van het viaducten- vraagstuk in Haarlem en omgeving. Zo- 9 als men weet hebben NS zijdelings te 8 kennen gegeven, dat zij dit najaar wil- j' len beginnen met de bouw van het via- 8 duct over de Zandvoortselaan in Heem- 8 stede. Ten Noorden daarvan, ter hoogte 8 van hel tegenwoordige tramviaduct 2 dient echter een tweede viaduct te ko- 8 men voor de nieuwe verbinding Haarlem 8 (Van Oldenbarneveldlaan)- Aerdenhout- 3 Zandvoort. Bij alle besprekingen die er tussen ge- 8 meentelijke, provinciale en spoorweg- 'A autoriteiten zijn gevoerd is steeds over het geheel van het viaductenvraagstuk 8 gesproken, inclusief die te Haarlem over 9, Pijlslaan en Westergracht. Op een vraag van de burgemeester aan 9 de directie der spoorwegen hoe het nu 8 stond met de bouw van het viaduct ten - Noorden van de Zandvoortselaan, heeft men echter in Utrecht quasi-verwon- 8 derd geantwoord „dat men daar nooit 8 van een tweede viaduct had gehoord". X>XO0<XCO3X»»DCXX>3000C00CO0CO3000O900CX)0CO3DO0C0COCO0 natie in het tram- dan wel busverkeer tijdens de bouw van het viaduct bij Heem stede zou tot enige weken beperkt blijven. Een interessant aspect dat de heer Van Holten in het geding bracht betrof de bevolkingsprognoses volgens welke over een 25 tot 30 jaar de Nederlandse bevol king uit meer dan de helft personen van boven de zestig jaar zal bestaan. „Die rij den geen 120 kilometer!" zei de heer Van Holten, de vitaliteit van sommige raads leden van die leeftijd blijkbaar misken nende. De heer F ij e n (K.V.P.) bleek meer voor De, naar verhouding, beste oplossing zou zijn het maken van een ongelijkvloerse kruising. Op advies van wethouder Van Geluk werd de motie op dit punt toch niet in haar scherpste vorm gesteld, daal de besprekingen met Gedeputeerden hier over in een prettige sfeer waren verlopen. Intussen zijn de problemen welke voor Bloemendaal samenhangen met de Noord- Zuidverbinding nog niet eens zo groot als die van de Oost-Westverbinding. Geogra fisch loopt de Westelijke randweg voor een groot deel over het gebied van Haarlem en over het tracé ten Zuiden van Aerden hout kon nog niet worden gesproken. De spreker herinnerde eraan, dat er al tijd nog een gedachte van ir. De Ranitz leeft aan een verbinding tussen de Zeeweg ter hoogte van de watertoren via het land goed Lindenheuvel naar het verkeersplein Willem de Zwijgerlaan/Dompvloedslaan en vandaar naar het kruispunt Delftlaan/ Kleverlaan. Hierdoor zou een goede ver binding van Haarlem-Noord en Centrum met de kust ontstaan, met een aansluiting op de Westelijke randweg naar het IJ- mendgebied. Intussen vreesde dr. Peereboom Voller wel heel sterk, dat de provincie veel voelt voor de reeds eerder door ons gesigna leerde Oost-Westverbinding ten Noorden van de bebouwing van Aerdenhout, dwars door het Wethouder Laanpark, dwars door De Vondelschool, over het Bloemendaalse kopje naar de manége in Bentveld. Daarbij zou men zoveel mogelijk van de duintop pen gebruikt maken om de weg vrij te houden van het overige verkeer; een 24 meter brede betonnen luchtbrug zou het worden, die alleen al aan de opoffering van de school en andere gebouwen zes ton zou kosten, overigens een peuleschil in het ge heel van kosten bezien. En waartoe? Locaal verkeer zal niets aan die verbinding hebben, liet gaat dus allen maar om het verkeer op verre afstand van strand- bezoekers. Dat. is er thans op ten hoogste twin- tig dagen per jaar straks, wanneer Zandvoort ook bij slecht weer amusement te bieden heeft, wellicht op veertig dagen per iaar. Maar moe ten al die offers gebracht worden, omdat men sen die van hun recreatie genoten hebben zon ontstellende haast hebben om thuis te komen? Sommigen komen inderdaad van zeer ver! voegde de burgemeester er ironisch aan toe. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT f 6.50 per kwartaal//" 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z(j, die zich met ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niel voor omzetting van week-in kwartaalabonnementen Volgens de stedebouwkundige kan ech ter zeer goed worden volstaan met het ver breden van de Zandvoortselaan tot 17 meter en het verwijzen van fietsers en bromfietsers naar de straks voormalige trambaan. Verkeersopstoppingen zullen na het gereedkomen van het viaduct bij de halte Heemstede-Aerdenhout dan ook niet meer voorkomen. Wel zijn nog steeds op drukke dagen verkeersstoten te verwach ten. Aanvankelijk dacht ir. De Ranitz aan een weg van Zandvoort langs de spoor baan naar de Zeeweg (Watertoren), van welk plan wij enige weken geleden ook melding maakten, maar thans in de nacht van Woensdag op Donderdag kwam hij op liet reeds genoemde tracé van Bentveld uit ten Zuiden van Aerdenhout, A.msterdamse Waterleiding. Heemstede om naar Amsterdam met aansluiting op de rijksweg Noord-Zuid ten Oosten van Haar lem. Bij deze oplossing behoeven geen be bouwde kommen doorsneden te worden. Len aftakking van de Zandvoorterweg in de richting Haarlem (Van Oidenbarneveid- iaan) blijft ook volgens B!o°menc"aals bur gemeester noodzakelijk om verkeerscon- gcslies in Heemstede te voorkomen. Hier mede hangt uiteraard de bouw van een tweede viaduct in de spoorlijn ten Noor den van de lialle samen. Dit viaduct moet dan ook gericht worden op een aansluiting op de weg ten Noorden van Aerdenhout, die oorspronkelijk in het streekplan slechts een recreatief karakter droeg. De burgemeester kon een betrekkelijk geruststellende mededeling doen over de financiering van al die wegen. Daar her hier om regionale of landelijke verbindin gen gaat zullen rijk en provincie de aanleg en de kunstwerken bekostigen, terwijl deze wegen ook in beheer en onderhoud bij de provincie zullen blijven. Intussen blijven toch nog heel wat kostbare werken voor rekening van de gemeente: riolering, be planting en verlichting. Na deze brede uiteenzetting diende de heer Smidt van Gelder zijn motie in, waarover nog een korte discussie volg de; het bijschaven vergde meer tijd. De heer Van Holten (V.V.D.) kwam na tuurlijk met het tram-of-busprobleem op de proppen; niemand geloofde dat dit bij deze problemen werkelijk essentieel was. Bovendien kon de burgemeester op één punt op grond van een informatie van spoorwegzijde optimistisch zijn: de stag- In de Kennemerduinen is al enige keren een reebok gezien en de directeur van de stichting ir. E. C. M. Roderkerk toonde zich hiermee zeer in zijn schik. Hij hoopt, dat nog meer reeën de weg naar de omgeving van de Zeeweg zullen vinden. De dieren zullen daar voldoende voedsel kunnen vin den, vooral nu er geen konijnen meer in de Kennemerduinen zijn. Ir. Roderkerk is van mening dat door de afwezigheid der konijnen het park er zo bijzonder prachtig uitziet en speciaal de duinen. Het is niet uitgesloten, dat de reebok uit 't Gooi afkomstig is. Het is de laatste tijd meer gebeurd, dat uit die omgeving reeën verdwijnen door de toeneming van het ver keer. Nog niet lang geleden is in Haarlem mermeer ook een ree aangetroffen en toen veronderstelde men ook, dat het dier uit het Gooi kwam. Mogelijk heeft de reebok, die de laatste dagen in de Kennemerdui nen gezien is, des nachts het Gooi verla ten en zich overdag schuil gehouden, om in de nachtelijke uren zijn tocht voort te zetten. Ned. Mij voor Nijverheid en Handel Aan het slot van de jaarvergadering te Enschedé van de Maatschappij van Nijver heid en Handel hebben hoof-'bestuur en leden afscheid genomen van de algemeen secretaris, mr. J. Bierens de Haan te Bloemendaal. De voorzitter sprak hem toe en bood hem een geschilderd portret aan dat van de algemeen secretaris is ge maakt. Tot opvolger werd bij acclamatie benoemd mr. J. A. van Lanschot Hu- brecht, tot dusverre secretaris. De verga dering heeft besloten de volgende alge mene jaarvergadering, de 173e, te houden in Leeuwarden, aangezien het departement Leeuwarden in 1956 het eeuwfeest her denkt. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Bloemen zi/n Uw tolk... Ze zouden er zich over beklagen, dat ze helemaal niet goed verzorgd worden. Want netjes schuin de stelen afsnijden en dan in schoon water zetten, is niet voldoende. Op water alleen kan immers geen mens en geen bloem leven. Wat U doen moet? Voeg alleen maar by het schone water Chrysal. Dat is snijbloemen- voedsel, dat Uw bloemen veel langer mooi houdt. Het water blijft fris en zo'n pakje Chrysal kost bijna niets! Wat Pokon is voor kamerplanten, is Chrysal voor snijbloemen. De behandeling van de korte agenda, welke aan de discussies over het wegen- vraagstuk vooraf ging kostte de Bloemen daalse raad weinig tijd. Zelfs het voorstel tot het plaatsen van acht houten nood- lokalen in het Oostelijk deel van het Bloe mendaalse bos ten behoeve van de Christe lijke lagere school, over welke tijdelijke voorziening in vorige vergaderingen de tongen nogal los kwamen, werd zonder dis cussie aanvaard. De heer Lagendijk (Prot. Chr.) wilde weten wat de gemeente gaat doen met de honderd exemplaren van het boekje met de Geschiedenis van Wildhoef, voor de uit gave waarvan de raad zeshonderd gulden subsidie beschikbaar stelde. De voorzitter wist het nog niet, maar twijfelde er niet aan of de exemplaren zullen hun weg wel vinden. Bij de benoeming van twee onderwijzers aan de Hartenlustschool opperde de heer Van Holten (VVD) de mogelijkheid van 'n nieuwe oproep van sollicitanten. Nu de gemeente in de eerste klasse is inge deeld verwachtte hij daarvan een keuze van „nog betere gegadigden". Maar de webhoudster, mejuffrouw Nol te, geloof de niet dat een verhoging van 126 gulden per jaar daartoe voldoende zou zijn. Waar op de heren R. M. Overhoff uit Hilversum en K. Torna uit Winkel werden benoemd. De vaststelling van een gedeelte van het uitbreidingsplan „Oosterduin" voor wat betreft de bebouwing van een tweetal in pandige terreinen aan de Vondellaan leid de wel tot enige discussie. Inzonderheid de heer Van Holten vond de geprojec teerde bebouwing niet royaal genoeg voor deze omgeving. De omwonenden zouden indertijd niet minder dan tweeduizend meter grond voor hun villa's hebben mo gen kopen. De heer Lagendijk (Prot. Chr.) meende, dat men toch moeilijk van „be scheiden" huizen kan spreken: de terreinen Van de breed uitgewaaide honderddui zend van de Staatsloterij blijkt ook oen deel in Haarlem te zijn terechtgekomen, en wel bij een loterijclubje van 12 man bij de Inter nationale Motoren- en Rijwielenfabriek N.V. in de Maarten van Heemskerkstraat 69. Met moeite, zo vernamen wij, hebben de ze twaalf onder aanvoering van de maga zijnmeester, de heer G. de Reuver, nog be slag weten te leggen op een tiende lot, dat gekocht werd van de collectrice m -"rouw J. C. Kistemaker aan de Kruisweg 3. Het twaalftal, dat nu gezamenlijk 8500 gulden in ontvangst zal nemen, dat is ruim zeven honderd gulden de man, verkeert uiteraard in een opperbeste stemming, want elk van hen kan zijn deel uitstekend gebruiken. GEBOREN: Thomas Adrianus Maria, z. v. P. H. van Hooijdonk en P. M. Post; Gerard Willem, z. v. F. Priem en A. M. van der Meij, Johannes Antonius Hendricus. z. v. A. A. L. Schreurs en C. M. Nagelhout; Michiel, z. v. B. van Hees en C. M. F. Wibaut; Esther The- resia Maria, d. v. H. H, G. Zumpolle en M. W S. Moormann; Gerrit Rombout, z. G- Kleinhout en S. A. Bax. ONDERTROUWD: O. E. Veit en M. S. Crolla; W. G. Weijers en C. M v. d. Vlugt; A. W. ten Wolde en C. Ballot; A. P. de Jong en J M. Smits; V W. Veugen en A. Duindam- GETROUWD: H. A. Fontein en C. M. A- Duijnstee. OVERLEDEN: Mej. M. E. Posthuma, 19 jr Achterweg 5; J. F. Korlmulder, 70 jr.. Val kenburgerlaan 20; Mevr. A. M. Erkelens- Duhen, 57 jr., Lijsterbes'aan 11, P. D. Ne- lemaat, 19 maanden, Esdoornkade 23. Het comité „Bijzonder Kerkewerk" van de Hervormde Gemeente te Haarlem heeft weer een reeks van zomeravond-stilten ge organiseerd, die op Woensdagen van acht uur tot kwart voor negen in de Grote Kerk gehouden worden. Achtereenvolgens zullen in deze bijzondere bijeenkomsten meditaties worden uitgesproken door ds. Joh. Brons geest (22 Juni), dr. H. van der Loos (29 Juni, ds. G. Koch (13 Juli), dr. G. Snijders (20 Juli), ds. D. ter Steege (27 Juli), ds. H. S. J. Kalf (3 Augustus), ds. J. Kroon 110 Augustus), ds. A. Oskamp (17 Augustus) en ds. R. Bijl (24 Augustus). De organist Klaas Bolt, die in deze uren speelt, zal af en toe een solist accompag neren. waar ze op gebouwd worden zullen toch altijd nog in stukken van duizend vierkan te meter worden verkaveld. De burgemees ter vulde deze zienswijze aan door op te merken, dat de aansluiting van de gepro jecteerde bebouwing niet zozeer gezien moet worden als een overgang naar de villawijk dan wel naar de reeds aanwezige kleine gemeentewoningen naast de Vondel school. Wethouder H ij s z e 1 e r stelde de „bescheidenheid" van deze huizen in een wat ander licht door te verklaren, dat de totale kosten toch altijd wel boven de dertig mille zouden komen te liggen. De heer De Jong Schouwenburg (Prot. Chr.) was van oordeel, dat bij de huidige woningnood voorrang verleend moest worden aan Bloemendalers, maar de wethouder zag daartoe geen andere op lossing dan dat „ze zo gauw mogelijk moe ten opdraven". Vermelden wij nog van de rondvraag, dat de heer Van Holten uiting gaf aan zijn schrik, veroorzaakt door de leiding van „een" middelbare school in de gemeen te, die het nodig had gevonden vlak voor de examentijd een radicale wijziging in de leiding en de methode van die school be kend te maken. Naar Amsterdams voorbeeld is de Haag se verkeerspolitie Vrijdag begonnen op de trottoirs van de Grote Marktstraat, het Spui, de Hofweg, het Buitenhof en de Vij- verdam borden te plaatsen die de voetgan gers vermanen de veiligheid in het verkeer te betrachten en goed uit te kijken bij het oversteken. Ook op andere plaatsen in de stad zullen dergelijke borden worden ge plaatst. De Zandvoortse woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" zal op Vrijdag 24 Juni haar jaarvergadering houden in „Ons Huis". Behalve de verslagen van secretaris en penningmeester vermeldt de agenda bestuursmededelingen over de bouw van 140 woningen, het hoogbouwplan in Zandvoort-Noord, waarmede reeds werd aangevangen. De aan de beurt van aftreden zijnde leden van het bestuur zijn allen herkies baar; het zijn de heren D. van Dijk, D. van Duijn en K. Paap. Voor de heer S. Reitsma zal een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen, daar deze, wegens toekomstig vertrek uit Zandvoort, zijn functie be schikbaar stelde. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT ONDERTROUWD: M. S. van den Boo gaard en E. J. Knijpers Wcnlink. GEHUWD: J. Hekkers en M. G. Heldoom A. L. W. d Gee en M. Roussian. J. H. Bak ker en M. W. van Deursen. BURGERLIJKE STAND VAN JIAAR- LEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE GEBOREN: Maria Johanna, dochter van J. H. A. Overmars en M. A. Tammer: Theodora Agatha, dochter van Th. B. Beém- sterboer en G. M. Kuijer; Christiaan Rober- tus. zoon van G. Cornelissen en M. G. Cor- veleijn. ONDERTROUWD: J. B. Wesseling, oud 26 jaar en M. Th. Valent, oud 25 jaar. OVERLEDEN: G. M. J. Coopmans, oud 72 jaar, echtgenote van D. van Djjk. Met de Zandvoortse reddingboot, de O. A. Dudok de Wit, zal Zaterdag een oefen tocht worden gehouden. Om half drie zal men van het boothuis aan de Thorbecke- straat vertrekken. OPBRENGST COLLECTE De collecte in Zandvoort gehouden ten bate van de gezamenlijke militaire fond sen heeft opgebracht een bedrag van 294.36. Zeven leerlingen van de Karei Doormanschool brachten hiervan 93,43 bijeen. De R.K. Gymnastiekvereniging „J. B. S." te Bennebroek viert Zondag het eerste ge deelte van haar tienjarig bestaan met een gymnastiekfeest, waaraan veertien ver enigingen deelnemen. Des morgens te zeven uur wordt voor de leden in de St. Josephkerk een mis opge dragen voor alle leden en om twaalf uur een mis voor alle deelnemers(sters). Om kwart over een stelt men zich op voor de tocht naar het BSM-terrein waarvoor drie groepen zullen worden gevormd. De eerste groep neemt de route Kerkweg, Meerweg, Schoollaan, Willinklaan, Rijksstraatweg, KI. Sparrenlaan, Duinlaan, Bennebroeker- laan, Zwarteweg, BSM-terrein. De tweede groep gaat via Kerkweg, Meerweg, Ben- nebroekerlaan, Rijksstraatweg, Bijweglaan, Beukenlaan, Eikenlaan, Zwarteweg, BSM- terrein. De derde groep gaat langs de Kerk weg, Meerweg, Schoollaan, Kennemer- beekweg, Verlengde Van Doornicklaan, Doornicklaan, Grote Sparrenlaan, Rijks straatweg, Zwarteweg, BSM-terrein. De jeugd van „J.B.S." gaat afzonderlijk en neemt de kortste weg naar het BSM-ter rein, dus via Bennebroekerlaan, oversteken van de Rijksstraatweg en Zwarteweg. Aan het feest verlenen drie muziekcorpsen medewerking en verschillende verenigingen nemen hun eigen tamboercorps mede. Op het terrein zal eerst gezamenlijk de vaan- delgroet worden gebracht en daarna volgf de officiële opening. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Jan Hendrik, z. v. J. Koning en C- den Butter; Anthonius Hendricus Gerardus, z. v. G. J. van Eijk en J. C. Warmerdam; Balthazer Albertus, z. v. C. J. v. d. Poll en C. A. Beijgersberg; Johannes Leonardus Ma ria, z. v. P- Onderwater en J. C. Kortekaas; Wilhelmus Marcelis Hendrik, z. v. J. N. van Velsen en J. A. M. van Zeijl; Maria Janna, d. v. A. M. Staal en H Vergunst; Cornelia Maria Christina, d. v. W. J. A. Wijnands en J. M. Dofferhoff. ONDERTROUWD: C. van Gronengen en D. A. A. C. Rooderhi.rg, GEHUWD: G. J. van Stijn en G. M. J. Teu- nissen; F. L. M. Dietvorst en L. Faas. OVERLEDEN: Henricus Johannes Kockel- koren, wedn. van C. v. d. Nou'and, 80 jr.; Maria Lucia Jaeintha Franciscus van Dongen, 1 jaar; Adrianus v. d. Vlugt, echtgen. van G. Zandbergen, 78 jr. De speeltuinvereniging Kindervreugd, waar indertijd zoveel over gesproken en geschreven is, heeft haar poorten voor de jeugd opengesteld. Men heeft op de laatst gehouden ledenvergadering besloten met 82 tegen 14 stemmen het huurcontract op de reeds bekende voorwaarden te aan vaarden. Er zal nog heel wat werk ver richt moeten worden, wil men over een speeltuin kunnen spreken. Het terrein is er en een zandbak, maar daar is alles mee gezegd. Het bestuur wacht een zware taak. In ieder geval kunnen de kinderen veilig spelen en dat is heel wat waard. Het ope nen zal Zaterdag met enige feestelijkheden gepaard gaan, maar de eigenlijke opening geschiedt als al'.es prima in orde is. Ver schillende wedstrijden zullen Zaterdag worden gehouden, waaraan aardige prijzen verbonden zijn. Als de gemeenteraad het voorstel van B. en W. aanneemt zullen er binnenkort namen van straten omgedoopt worden en er zullen nieuwe straten namen krijgen. Allereerst gaat het om de nieuwe straten in Meer en Dorp. Hier gaat men door na men te geven, ontleend aan leden van het Oranjehuis. We kijgen de Willem de Zwij gerlaan, Graaf Janlaan en Fredei'ik Hen driklaan. Men heeft het goed gedacht ook de oud-burgemeesters van Hillegom aan het boek der vergetelheid te onttrekken. De Amerikadwarsstraat wordt Burge meester Huyserstraat, de Treslongdwars straat krijgt de naam Burgemeester Hoek waterstraat. Maar er komen er nog meer. Men krijgt het Van Heemstraplein, een Burgemeester Muyskenstraat, een Burge meester Maas Geesteranusstraat. Om even tuele industrieën te lokken komt er een Industriekade, terwijl in de buurt van het Concordiaterrein de Sportlaan komt. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GFBOREN: Johannes Theodorus Maria, d. van Th. S. Boot en J. Schlüter; Willem, z. van Th. Schniedewind en M. Faas. ONDERTROUWD: L. P. Sepp en M. Vink; S. J. Bezu en P. E. Zonneveld: P. Brouwer en K. van den Akker. GETROUWD: C. J. Blokker en C. G. Bouckaert; E. Douma en E. van Dijk; H. W van Elk en M. Stroombergen; D. J. Hart man en C. M. Tolenaars. OVERLEDEN: Geen. OCCCCCOCCOOaX^XJCCCCCOKCaXXOa^CCCCOCCCCOCCCCCOXC'T^ U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50. post- abonnés f 7. U kunt het ons gemakkelijk viaken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit géval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11