Muiterij in de luchtmacht van Argentinië tegen regiem-Peron OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Twee honderd man gevlucht met 38 vliegtuigen Weerbericht Centrum van Buenos Aires gebombardeerd Havenarbeiders willen loonsverhogingen Patiënt overleden door verkeerde narcose? „Sluisweg" ontlastte ponten gevoelig Argentijnse prelaten begrijpen Peron niet Oost-Duitsland stuurt delegatie naar Genève Dertien doden bij duikbootramp Spoorstaking stoorde productie vrijwel niet Het woord is aan Ir. F. Voiker eervol ontslag verleend 69e JAARGANG No 286 VRIJDAG 1? JUNI 1955 299e JAARGANG No 135 Schandvlek Palestijnse kwestie voor de Veiligheidsraad Collectieve arbeidscontracten opgezegd 5 Hoe staan de zaken I in Tanganyika Nog niet op volle capaciteit: in 10 uur 3800 auto,s Mgr. Tato en mgr. Novoa in Rome aangekomen West-Duitse socialisten eisen NAVO-lidmaatschap op agenda Zeeliedenstakin^ nan de Amerikaanse Oostkust Marine-chirurg bij redding omgekomen Labour-niotie tegen economisch conservatief beleid verworpen Kostelijk geschenk voor Delfzijl Molotov vindt slachterijen in Chicago „niet slecht'' Keizerlijke familieraad in Vietnam verstoot Bao Dai Wecrrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie: Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BUENOS AIRES (Reuter-AFP) Straalvliegtuigen, bemand door muiters van de Argentijnse marinebasis Punta Del Indio hebben Donderdag, enige uren nadat de regering van president Peró'n door het Vaticaan in de ban was gedaan wegens het optreden van de Argentijnse overheid tegen de Rooms-Katholieke Kerk in Argentinië, bommen geworpen naar het regeringsgebouw in de hoofd stad Buenos Aires. De verbindingen van de internationale persbureaux met Argentinië zijn verbroken. De haven van de hoofdstad is gesloten; de inter nationale vliegdiensten zijn gestaakt. De staat van beleg is in het gehele land afgekondigd. Volgens berichten van de officiële Argentijnse radio-omroep en een redevoering van president Perón is de opstand onderdrukt. Een aantal vliegtuigen, volgens de laatste berichten 38, is naar het nabuurland Uruguay uitgeweken, waar de bemanningen zijn geïnterneerd. Een der laatste uitge weken toestellen had elf gewonden aan boord. gewone Volgens de uitgeweken bemanningen heeft het slechte weer het uitwerpen van bommen boven gestelde doelen verhinderd en konden opstandige mariniers niet op „vrijgemaakte" plaatsen in Buenos Aires landen. Het aantal uitgewekenen bedraagt ongeveer 200. Verscheidene vliegtuigen die aan de overzijde van de Rio de Ia Plata landden, hadden hun bommenlast nog bij zich. Enkele toestellen vertoonden kogel gaten. Een gevluchte officier verklaarde, dat de opstand is mislukt doordat het leger zich niet aan zijn afspraken heeft gehou den. In de officiële bekendmaking van de Argentijnse regering, waarin de opstand van de marine-luchtvaartdienst bekendge maakt werd, werd gezegd, dat bij een lucht gevecht een vliegtuig van de opstandelin gen was neergeschoten en dat drie toestel len tot landen gedwongen waren. Radio- Montevideo meldde vannacht, dat door het bombardement het aartsbisschoppelijk pa leis, vlak bij de kathedraal van Buenos Aires en andere gebouwen in het centrum van de stad nabij het regeringsgebouw, in brand staan. In clandestiene radio-uitzendingen is verklaard, dat de opstandelingen de stad Rosaxio in handen hebben. Rosario is na Buenos Aires de belangrijkste stad van Argentinië. Men vreest, dat in Buenos Aires vele slachtoffers zijn gevallen. In de eerste berichten werd gesproken over twin tig doden. In de binnenstad werden Don derdagmiddag betogingen voor president Perón gehouden, georganiseerd door de Peronistische vakbond, op het goenblik, dat vliegtuigen van de opstandelingen voor de tweede maal een aanval op het stadscen trum deden. In een rede voor de Descomisados (Hemdlozen), een arbeidersorganisatie die het regiem steunt, verklaarde president Perón, na de verzekering te hebben gegeven dat de redering de toestand beheerst: „wij hebben een leger dat er voor zal zorgen dat de orde gehandhaafd blijft. Doch deze dag zal een schandvlek betekenen voor die leden der strijdkrach ten die niet hebben geweten wat de plicht van hen eiste". De president riep de mui ters op zich over te geven. „Ik spreek van uit mijn commandopost niet van uit het regeringsgebouw. Daarom waren alle oorlogsacties tegen dit gebouw nutte loos", aldus Perón. Volgens zijn zeggen hadden de opstandelingen die in het mi- NEW YORK (AFP) Uit Amerikaan se bron verluidt dat de voorzitter van de Veiligheidsraad, de Amerikaan Henry Cabot Lodge, de secretaris-generaal van de UNO. Hammarskjoeld, zou hebben mede gedeeld, dat de Veiligheidsraad mogelijk de volgende week in San Francisco bijeen geroepen zal worden voor de behandeling van de Palestijnse kwestie. In de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires wordt een kerkganger nabij de kathedraal door politieagenten gefouilleerd. In het afgelopen iveekend hebben in deze stad, naar aanleiding van de anti-katholieke betogingen relletjes plaats gehad, waarbij 400 tot 600 mensen werden gearresteerd. Ongeveer 22 personen werden bij botsingen tussen katholieken en Peronisten gewond. Er dreigen moeilijkheden met de haven arbeiders. Dit werd Donderdag duidelijk door het besluit van de Centrale Bond van Transportarbeiders op zijn vergadering, welke werd gehouden in een lokaliteit aan de Sarphatistraat te Amsterdam. De collectieve arbeidscontracten met de werkgevers werden namelijk opgezegd, zo wel wat de scheepvaartvereniging Noord (Amsterdam) als wat de scheepvaartver eniging Zuid (Rotterdam) betreft. De eisen van de Centrale Bond van Transportarbei ders zijn: een loonsverhoging van f 63,60 tot f 67,20, een vacantietoeslag van 2 per cent, 3 weken vacantie in plaats van 2 we ken en een 46y>-urige werkweek. A p Onze reisredac-teur is op zijn Afri- jjj kaanse reportage in Tanganyika ge- arriveerd, het geweldige gebied aan Afrika's Oostkust dat met Kenya en Oeganda Brits Oost-Afrika uitmaakt. Tanganyika wordt door Groot-Brit- itannië als UNO-trustschapsgebied be- heerd en het is de proeftuin voor een I politiek en economisch experiment, ïdat voor de toekomstige ontwikkeling Ijj van Afrika van het grootste belang can zijn. Op pagina 3 geeft onze reis- B edacteur zijn eerste indrukken van f lit boeiende land weer. yzozxaozozoooccccozococcoziooocxyzaogoozxxcGooacQz&xc*^ De officier van justitie te Amsterdam, mr. P. W. Bakhoven, heeft een onderzoek ingesteld naar de dood van een vrouw, die in een ziekenhuis te Amsterdam was opgenomen. Er is een sterk vermoeden dat deze 38-jarige mevrouw H. J. B.-H., die Zondag in haar woning niet goed werd en naar het ziekenhuis werd vervoerd, door het toedienen van een verkeerde nar cose om het leven gekomen is. De eerste dag van de openstelling van de nieuwe verbinding via de IJmuidense sluizen heeft het grote nut van deze weg direct al bewezen al was de doorvoer van licht verkeer nog lang niet op volle sterkte, de opstoppingen bij de pontveren waren aanzienlijk minder erg dan op andere dagen het geval kan zijn. De politie telde in de middaguren per uur 170 auto's, een aantal, dat, tegen de avond vooral door het toenemend verkeer uit het Noorden, nog aanzienlijk toenam. Aangenomen kan worden, dat tussen 10 uur en 17 uur 1400 wagens passeerden. Wanneer straks de Sluisweg op volle capa citeit werkt (en dan moet de electrische installatie van de draaibruggen over de middensluis nog verder geperfectionneerd '-orden, terwijl ook de stoplichten nog uiige kleine onvolkomenheden vertonen) kan er gerekend worden op 4 tol 5000 auto's per dag of meer. Inmiddels heeft de telling tussen gister morgen 10 uur en vanmorgen 8 uur een totaal aantal auto's van 3800 opgeleverd. nisterie waren verschanst, zich overgege ven. Hij bracht het leger hulde wegens zijn trouw en beloofde een nieuwe opstand nog strenger te zullen onderdrukken. De rebellen, die zich nog in enkele centra handhaven, zullen overmeesterd en aan de justitie worden overgeleverd. De strijd moet door militairen worden uitgevochten. De bevolking behoort kalm en geduldig af te wachten. De Peronistische vakbond heeft een al gemene staking van 24 uur afgekondigd ter herdenking van de doden. Ooggetuigen meldden dat de wacht van de regerings gebouwen Donderdagochtend een aanval van ongeveer 300 man troepen, gewapend met zware mitrailleurs, had afgeslagen. Na deze aanval verschenen tanks in de bin nenstad van Buenos Aires. In de straten van de stad patrouilleerden later op de dag groepen gewapende burgers. ROME/LISSABON (Reuter) Mgr. Manuel Tato, hulpbisschop van Buenos Aires en mgr. Ramon Novao, kanunnik van het diocees, die door de Argentijnse regering uit hun posten zijn ontzet, ge arresteerd en vervolgens verbannen, zijn in Rome aangekomen. Op het vliegveld van Lissabon waar hun toestel een tussen landing maakte, verklaarde mgr. Tato tegenover journalisten: „Ik kan geen ver klaring vinden voor onze arrestatie, die werd uitgevoerd zonder beschuldiging en zonder enige nadere uitlegging. Wij wer den twaalf uur vastgehouden en vervol gens naar het vliegveld gebracht, nadat men ons gedwongen had een valse ver klaring te tekenen, dat wij tegen pokken waren ingeënt. Wij hadden slechts de klé ren, die wij aan hebben en kregen zelfs onze paspoorten niet". „Uit menselijk oogpunt bezien bestaat er geen verklaring voor de campagne in Argentinië tegen de Rooms Katholieke kerk, daar 95 percent der Argentijnen rooms katholiek is. De kerkelijke autori- BERLIJN (AFP/Reuter). De Duitse Democratische Republiek zal een afvaar diging zenden naar de conferentie van de regeringsleiders van de Grote Vier, die op 18 Juli te Genève zal beginnen, aldus heeft de Oost-Duitse radio bekend gemaakt. Se dert de jongste Vier-Mogendhedenconfe- rentie, die vorig jaar te Berlijn werd ge houden, heeft de Oost-Duitse regering voortdurend geëist, dat vertegenwoordi gers van beide delen van Duitsland deel nemen aan Vier-Mogendhedenconferen- renties over het lot van Duitsland. De voorzitter van de West-Duitse socia listische partij Ollenhauer, heeft gezegd, dat de verklaring van bondskanselier Adenauer, volgens welke de bondsrepu bliek nooit haar plaats in de Westelijke defensie-organisatie zal opgeven in ruil voor een hereniging van Duitsland, de mislukking van de topconferentie heeft voorbereid. Teneinde een impasse op de conferentie te voorkomen dienen volgens Ollenhauer de accooi'den van Parijs (Duitslands opneming in de NAVO) op het program te staan. Geleide ontwapening De bondskanselier heeft er ter gelegen heid van zijn erepromotie aan de Harvard universiteit te Cambridge in de Ameri kaanse staat Massachusetts op aangedron gen, dat. de Verenigde Staten het initiatief nemen tot „geleide ontwapening" door on derhandelingen met de Sovjet-Unie. Indien de Verenigde Staten er in zouden slagen ontwapening te verwezenlijken, zou dat het hoogtepunt zijn van hun historische op dracht, Adenauer waarschuwde dat de ko mende internationale besprekingen hard, langdurig en langdradig werk zullen ver eisen, en lang moeten duren „zelfs een of twee jaar". De wereld is te veel in wan orde om te kunnen denken, dat in enkele maanden tijds een redelijk goede orde ge schapen kan worden, zei hij. De president van de universiteit, Nathan March Pusev noemde Adenauer „de re solute staatsman van de Duitse opbouw, de energieke voorvechter van vrede en eenheid in Europa" Ook de Amerikaanse ambassadeur in West-Duitsland, dr. Co- nant, promoveerde honoris causi in de rechten. De twee door president Perón uit Argen tinië verbannen katholieke hoogwaardig heidsbekleders na hun aankomst in Rio. Het zijn mgr. Manuel Tato (links) assis tent-bisschop van Buenos Aires en mgr. Ramon Novoa (rechts), kanunnik van het diocees Buenos Aires. De twee geestelijken kónden op hun vlucht slechts hun lijfgoed meenemen. teiten hebben steeds om bewijzen verzocht van de beschuldigingen, jegens de rooms katholieken, doch zij werden nimmer ge leverd. De campagne heeft haar uitgangs punt bij de regeringsleiders. Vóór de cam pagne begon, heeft president Perón zich immer een volgeling van de Rooms Katho lieke kerk betoond. In de Argentijnse grondwet staat, dat de president Rooms Katholiek moei zijn en dat het Rooms katholicisme de godsdienst van Argen tinië is". Toen de prelaten op het vliegveld van Barajas in Spanje, een tussenlanding maakten, werden zij begroet door de her tog van Terranova, hoofd van de afdeling Vaticaan-zaken van het. Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Te Madrid wordt deze begroeting beschouwd als een aan wijzing dat de Spaanse regering het niet eens is met de houding der Argentijnse autoriteiten. (AFP) Kerkelijke autoriteiten in Ar gentinië hebben verklaard, dat zij mgr. Tato en mgr. Novoa slechts als ..absent" beschouwen. De Braziliaanse Bondsraad heeft met. algemene stemmen een resolutie aanvaard, waarin solidariteit wordt uit gesproken met „kerk en volk van Argen tinië" en waarin uiting wordt gegeven aan „het leedwezen, waarmede democratische Amerikanen kennis hebben genomen van de vervolging, waaraan zij bloot staan". Paus Pius XII heeft hedenochtend mgr. Tato en mgr. Novoa in particuliere audiën tie ontvangen. Het onderhoud duurde een half uur. Duizend schepen opgehouden NEW YORK (Reuter) het Ameri kaanse toeristenverkeer naar Europa, dat reeds ernstig te lijden heeft van de Britse scheepvaartstaking, ontmoet nieuwe moei lijkheden doordat de Amerikaanse na tionale bond van zeelieden zijn 28.000 le den. die werkzaam zijn bij veertig scheep vaartondernemingen aan de Oostkust dei- Verenigde Staten, heeft opgeroepen bet werk neer te leggen, zolang er geen nieu we loonregeling is getroffen in plaats van het oude arbeidscontract dat Woensdag avond afliep. De staking treft achttien havens aan de Oostkust en de Golf van Mexico. De werkgevers hebben de looneisen van de vakbond „buitensporig" en onaanvaard baar genoemd. De eisen betreffen zeeva renden op vracht-, tank- en passagiers schepen. Tot nu toe zijn een duizendtal schepen door de staking getroffen. Er zijn evenwel geen grote liinschepen bij. Onze correspondent in Londen meldt: Gistermiddag moest alle hoop op de red ding van de dertien officieren en man schappen van de in Portland gezonken duikboot Sidon worden opgegeven. Aan genomen wordt dat zij onmiddellijk bij de ontploffing zijn omgekomen en niet later bij het zinken. De explosie geschiedde tijdens het laden van een torpedo. Men hoorde een ontzet tende slag. Opvarenden, met bloed op het gezicht, klauterden naar dek. Gewonden werden naar boven geholpen. Eerst leek het alsof de duikboot niet zou zinken. Red dingstroepen, voorzien van rookmaskers, zochten tastend een weg door de duisternis. Zij slaagden er in verscheidene gewonden naar buiten te brengen, maar het schip zakte geleidelijk dieper weg. Het water stond al gelijk met het dek, toen de daar liggende gewonden nog op het nippertje in veiligheid konden worden gebracht. De duikboot verdween met een plotselinge voorwaartse beweging in de diepte. De commandant kon op het laatste mo ment nog een reddingsvaartuig vastgrij pen. Hij heeft alles gedaan om de ingeslo- tenen in het voorruim te bevrijden, maar werd door de rook teruggedreven. Dertig der opvarenden, die de Sidon ge reed maakten voor een oefentocht, ont snapten door de commandotoren en een achterluik. Twintig hunner sprongen in het water en werden door reddingsvaar tuigen, welke de zinkende duikboot dade lijk omringden, opgepikt. Anderen wacht ten op het dek op redding terwijl zij de gewonden verzorgden, waarvan er latei- zeven in het ziekenhuis werden opgeno men. De 27-jarige marine-chirurg, luitenant Rhodes, die de held was van het reddings drama dat veertig minuten duurde, is met de duikboot in de diepte verdwenen. Hij zat te ontbijten in het bevoorradingsschip Maidstone toen de explosie plaats vond en snelde dadelijk toe om deel te nemen aan de reddingspogingen. Hij daalde de touw ladder af en sprong op de Sidon. Hierna kroop hij in de toren, waaruit verstikkende dampen opstegen. Hij verzorgde de gewon den in de duikboot, kwam er tien minu ten later proestende weer uit en schreeuw de orn een rookmasker. Toen bij dit gekre gen had ging hij weer naar beneden. Hij is nooit meer teruggekeerd. Hij laat een vrouw en een pasgeboren baby achter. LONDEN (Reuter) De regering-Eden heeft haar eerste overwinning in het nieuwgekozen Lagerhuis behaald, doordat een motie van de Labouroppósitie. waarin critiek werd geleverd op de economische politiek van het. kabinet, met 339 tegen 258 stemmen werd verworpen. In het 630 zetels tellende "Lagerhuis beschikken de conservatieven over 59 zetels meer dan de overige partijen samen. In bet debat verklaarde de minister van Financiën. Butler, dat de productie „niet in zeer grote mate te lijden heeft gehad' van de spoorwegstaking, die zeventien da gen heeft geduurd. De export had men op een flink peil weten te houden, de kolen- productie was gehandhaafd en de bevoor rading van de industrie was beter geweest dan men waarschijnlijk had geacht. Mi nister Butler zeide, dat bij zijn weten slechts één bedrijf had moeten sluiten, een distilleerderij in Schotland, waar men. zo voegde hij er onder bet gelach van de al gevaardigden aan toe het werk had moe ten staken tengevolge van een gebrek aan water. Butlers voorganger, de socialist Gaits- kell. had de Labourmotie toegelicht, waar in werd betreurd, dat de economische poli tiek van de regering niet gericht was op „volledige werkgelegenheid, stabiele prij zen. arbeidsvrede en een voldoende over schot op de overzeese betalingsbalans of op het bereiken van een gelijkére verdeling van rijkdom". Hij was van oordeel, dat Butler eens waf, meer moest spreKen uvt-, de noodzaak voor maatschappijen om haar dividenden te verminderen. Óok mocht de minster volgens Gaitskell wel eens denken over een belasting op kapitaalaanwas. DIT NUMMER BESTAAT UIT 4 ZESTIEN PAGINA'S De heer A. J. Koerts is met zijn gezin uit Amerika overgeko men om de duizend tons driemastbark ..Pietér A. Koerts" in gericht als jeugdher berg, over te dragen aan de gemeente Delf zijl. De heer Koerts ■chonk dit schip aan Delfzijl om de naam aan wijlen zijn vader Pieter Albert Koerts, die in 1906 met zijn gezin naar Amerika 'migreerde, te eren en 'an zijn geboorte- •laats te binden. Foto: ie fraaie jeugdher berg in de haven van Delfzijl. Barbey d'Aurevilly: Bij het geven van een naam aan een zoon moet men denken aan de vrouw, die hem later zal moe ten uitspreken. Interview op Zondag 26 Juni NEW YORK (A.F.P.) Molotov, de Russische minister van Buitenlandse Zaken zal op Zondag 26 Juni te San Francisco een vraaggesprek voor de radio en televisie toestaan, aldus heeft de CBS, een der grote Amerikaanse radio- en televisie-om- roepen, bekendgemaakt. Het zal de eerste maal zijn, dat Molotov in het. buitenland in een directe radio- en televisie-uitzending geïnterviewd wordt. De Sovjet-minister heeft „incognito" een bezoek gebracht aan de slachterijen van Chicago. Hij gebruikte zijn oponthoud al daar onder meer voor een bezoek aan de staalfabrieken van „United States Steel." Hij toonde zich onder de indruk, vooral van de afmetingen en de uitrusting van de slachterijen. „Niet slecht," zo zei hij. SAIGON (AFP/Reuter). De raad van de keizerlijke familie van Vietnam, die vol gens de overlevering reeds eeuwenlang een adviserende stem heeft over benoeming en afzetting van de keizers van A.nnam, heeft besloten Bao Dai af te zetten als staatshoofd van Vietnam en zich uitgespro ken voor benoeming van premier Ngo Dinh Diem tot president van dp Zuid Vietnamese republiek De keizerlijke familie heef; Bao Dai het recht ontnomen zich lid van de keizerlijke familie te noemen. „De voor lopige president van de republiek" wordt verzocht een einde te maken aan de cam pagne tegen Bao Dai's privé leven en de keizerlijke graven te doen eerbiedigen. Het Vietnamese Hoge-Commissariaa' te Parijs heeft medegedeeld, dat de fan raad, bestaande uit naaste en verre w- wanten van de regerende vorst, bevoegd is alle ..interne problemen in de familie" te regelen. Premier Diem heeft niet. de bedoeling om Zuid-Vietnam tot republiek uit te roe pen. aldus verneemt Reuter in gezagheb bende kringen. Volgens Vietnamese' krin gen bevonden zich onder de familieleden van Bao Dai. die deze motie opstelden, in feite geen leden van de „keizerlijke fa milieraad". Tienduizenden kunnen zich familieleden van Bao Dai noemen omdat, de voorvaderen van Bao Dai in de alge lopen eeuwen ieder een groot aantal vrou wen hebben gehad'het hoogste aantal was 99. Bij Koninklijk Besluit is niet ingang van 1 Augustus 1955 wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd aan ir. F. Voiker te 's-Gravenhage eervol ontslag verleend als hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie algemene dienst, zulks onder dankbetuiging voor de belangrijke den lande bewezen diensten. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Oslo Stockholm Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Ztirich Locarno Berlijn Frank fort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca geheel bew. licht bew. half bew. geheel bew. geheel bew. half bew. zwaar bew. half bew. half bew. zwaar bew. regen bui licht bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. licht bew. onbewolkt half bew. half bew. Sc S5 WNW 8 N 4 WNW 12 NO 4 O 4 NO 5 NO 4 windstil WNW 2 WNW 2 windstil windstil windstil WNW 5 NO 4 windstil N W O ©NO NNO fl ZE 12 4 15 0 15 0 17 0 22 0 21 0 24 0 31 0 27 0 22 0 27 0,1 27 0 25 0 15 0 22 0 22 0 22 0 27 0 27 0 26 0 26 0 Neerslag laatste 24 uur. ocococccocc«oCttYiooooo<>(yYvr*v>rY>nrry:r«vv-i^vv-rrir*vYY^roccoc DROOG WEER Verwachting, 'pedegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Dezelfde temperaturen of iets hogere. Vannacht zwakke, mor gen overdag matige wind uit Oostelijke richtingen. 18 Juni Zon op 4.21 uur onder 21.04 uur. Maan op 2.31 uur. onder 19.28 uur. Maanstanden 20 Juni 5.12 uur: Nieuwe maan 27 Juni 2.44 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in Ï.Tmuiden Vrijdag 17 Juni Hoog water' 0 24 en 13 00 uur Laag water- 9 15 en 20 58 uur Zaterdag 18 Juni Hoog water: 1.27 en 14.00 uur. Laag water: 9.16 en 21.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1