I WOONHUIS MET GARAGE Enige nette meisjes gevr. 100 Geborduurde Lakens Chauffeur gevraagd WOENSDAG Petitie Haarlemse artsen is vanmiddag in Den Haag aangeboden Kort en bondig ACTIEF AGENT Weg ten Westen van Haarlem Zandvoort Staking in diamant industrie voorbij Studieconferentie over minder ontwikkelde gebieden In paleis Noordeinde in Den Haag Haarlemmermeer Nieuw Vennep Ds. IJ. van der Zee hartelijk gehuldigd Halfweg Speelt Hutton geen cricket meer? 1.89 4.98 DINSDAG 21 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Actie in Aerdenhoui Geslaagden verkeersexamen in Bloemendaal bijeen Afscheidsavond van ULO- eindexamen-candidaten Hartenlustschool gaat het veertigjarig bestaan vieren Kleren-uitdeling berustte op vergissing Botsing bij de Tolweg Haastige spoed. Programmaverkoper op circuit bestolen Vijfentwintig jaar bij de politie werkzaam In een tuin geslapen Veertig jaar predikant bij de Gereformeerde Kerk Geldlening voor woningbouw Grond voor bouwkaswoningen Van balkon gevallen Scheepvaart PIANO gevraagd beschaafde dame a. NETTE MEISJES b. DAMES - ver beneden prijs - Hedenmiddag zullen de artsen II. D. G. A. Immink, voorzitter van de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der geneeskunst, dr. R. Vedder uit Haar lem en L. "Wijnberg uit Heemstede op het Departement van Sociale Zaken en Volks gezondheid In Den Haag de petitie tegen de aanleg van de Westelijke randweg door het bos van het Huis te Vogelenzang overhandigen. Deze petitie, welke de artsen in Haar lem en omgeving hebben georganiseerd om uiting te geven aan hun ongerustheid over de bedreiging van de geestelijke volksgezondheid welke door de aantasting van de schaarse nog ongerepte natuurge bieden in deze omgeving wordt gevormd, is door niet minder dan 156 artsen gete kend, een zeer hoog percentage, vooral wanneer men de vacantietijd in aanmer king neemt en het vele drukwerk, dat artsen uit andere hoofde reeds pleegt te bereiken. Wegens vacantie van de directeur-gene raal van Volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, wordt de petitie aangeboden aan diens plaatsvervanger. Deze zal var- zocht worden de petitie ter kennis te brengen aan de ministers van Sociale Za ken en Volksgezondheid, van Verkeer en Waterstaat en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Het bestuur van de Vereniging Buurt- belang Aerdenhout-Bentveld heeft zich in een brief tot de leden van de vereniging en tot de bewoners van Aerdenhout, Bent veld en Vogelenzang gewend, waarin het schrijft, dat het nuttig en belangrijk is de volle aandacht te vragen voor het onder werp: de aanleg van een weg, die de af- en aanvoer van het motorisch verkeer van en naar de Velser tunnel zal moeten kun nen verwerken. Hoewel hierover geen of ficiële berichten bekend zijn, mag gevoe gelijk worden aangenomen, dat bij rijks- en provinciale instanties aan het ontwer pen van de weg hard wordt gewerkt. „Het is" - aldus de brief - „onder de huidige omstandigheden uiterst moeilijk zich een juist beeld te vormen van de consequen ties van cle wegenaanleg, maar niet moei lijk is het te bedenken dat, hoe het tracé ook zal zijn aan de woongebieden van Bloemendaal, Overvee'n, Aerdenhout- Bentveld, waardoor de weg zal komen, ernstige schade zal worden toegebracht, of dit nu is via Willem de Zwijgerlaan te Overveen, Spiegelenburghlaan, Zonne bloemlaan of Teding van Berkhoutlaan, Boekenrodeweg via Mariënweide door het bos van Huize Vogelenzang, dan wel iets meer ten Westen van deze strook". Dat het landelijk karakter van deze streek zal worden bedorven is even dui delijk. Onvermijdelijk zal het zijn, dat bij elk ontwerp flinke doorbraken zullen moeten worden uitgevoerd. Het is dan ook niet te verwonderen, dat, waar er geen en kele officiële aanwijzing wordt ver- Van de 519 meisjes en jongens, die on langs deelnamen aan het verkeersexamen, dat jaarlijks door de onderwijs verkccrs- commissie in Bloemendaal woidt afge nomen, moesten er 41 worden afgewezen en 43 jongens en meisjes legden slechts een deel van het examen af. Van de grote meerderheid der geslaagden hebben 21 kinderen geheel zonder fouten aan de voorschriften voldaan. Alle geslaagden werden vandaag in het gebouw Domi aan het Zandvoorterpad in Overveen met de traditioneel geworden feestelijke bijeen komst voor hun oplettendheid beloond. De heer R. D. Lagendaal, die de morgen- bijeenkomst opende namens de onderwijs- verkeerscommissie, deelde mee dat de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller verhinderd was op deze feestelijke dag aanwezig te zijn. Burge meester Peereboom Voller heeft altijd grote belangstelling getoond voor de ver- keersexamens en op zijn initiatief is dezer dagen een verkeerstafel gereed gekomen, die binnenkort in gebruik zal worden ge nomen. Spreker bracht ook dank aan de gemeente voor haar steun op financieel gebied en aan de politie die bij het prac- tische deel van de examens behulpzaam was. Hij riep de jeugd op het geleerde in practijk te brengen opdat de Bloemen- daalse jeugd ook op dit gebied een goed figuur zal slaan. Op de feestbijeenkomst werden enkele films vertoond, onder andere „Vier jongens in een jeep", die bij de jeugdige toeschou wers enthousiaste reacties verwekte. In de pauze vond onder leiding van de hoofd- inspetcur van politie in de gemeente Bloe mendaal, de heer J. Voerman, een compe titie in verkeersvragen plaats, waar bij de winnaars elk een reep chocolade kregen aangeboden. De middagbijeenkomst stond onder leiding van de heer R. Stout- hgmer. Na afloop werden aan de geslaagden een door de heer J. T. van Steen wijk ge- calligrafeerd diploma en een verkeers bordenklapper overhandigd. De 21 meisjes en jongens, die het parcours foutloos ge reden hadden, kregen elk een mouw embleem en een verkeersvlaggetje cadeau. Deze 21 gelukkigen waren: Joop Ool- ders, André van Wees (St. Aloysiusschool), Rudi Bakhuis, Nico Slinger, Netty Kleyn, Dory Swart, Rob Lindeman, Diederik Fa- bius (Vondelschool), Ab Bolsenbroek, Henk Goos, Jaap van Heerden (Christelijke Lagere School in Bloemendaal), Frits Beunk (Bloemendaalse Schoolvereniging). Frans van Koetsveld, Dick Lok, Jan Von- keman, Henk Welgemoed, Anky Koek. Annelies Roderkerk, Maaike Wiersma' (koningin Wilhelmina school in Overveen), Rita Brans en Map Pijl (Bornwaterschool). Onder de belangstellenden, die de bij eenkomst bijwoonden bevonden zich do heer D. Verhaar, secretaris van de Ver eniging voor Veilig Verkeer voor Haarlem en omstreken, de heer E. H. Tenckinck, oud-hoofdcommissaris van politie te Haar lem en de heer P. B. van Eerdenburg, vxjxzittfi' van de onderwijs verkeerscom- missie te Haarlem. Rest ons nog te vermelden dat de jeug dige toeschouwers bij het verlaten van ge bouw Domi een tractatie werd aange boden. strekt, velen in Bloemendaal en speciaal in Aerdenhout, Bentveld en Vogelenzang in ongerustheid verkeren over wat mogelijk boven hun hoofd hangt. In de brief wekt het bestuur van de vereniging de bewoners op paraat te zijn, omdat aan Bloemendaal en speciaal Aer denhout-Bentveld grote en onherstelbare schade kan worden toegebracht. Het be stuur stelt er prijs op te weten dat het bij zijn actie gesteund wordt door een zo groot mogelijk aantal inwoners en belangheb benden en heeft verzocht ad'haesie te be tuigen. Evenals het vorige jaar zal voor de leer lingen uit de vierde klasse van de Harten- lustschool voor ULO in Bloemendaal, voor het eindexamen plaats heeft, een afscheids bijeenkomst worden gehouden, die tevens is bestemd voor de oudei's van de eind examen-candidaten. De bijeenkomst wordt Woensdagavond 22 Juni gehouden in hotel Vreeburg in Bloemendaal en wordt voor bereid door de oudercommissie van de school. De voorzitter van deze commissie, de heer G. Kruger, zal de opening verrich ten, waarna het hoofd der school, de heer J. Buys Jr., een afscheidswoord1 zal spre ken. Vervolgens wordt er een uitvoerig „cabaret Miniatuur" door een vijftal scho lieren ten tonele gebracht. De openbare school voor U.L.O. aan de Vijverweg 31 in Bloemendaal, beter be kend onder de naam Hartenlustschool, gaat bij het begin van het nieuwe cursusjaar in September het veertigjarig bestaan vieren. Vroeger genoot deze school, toen ook nog verbonden met een school voor lager on derwijs,de tegenwoordige Bornwaterschool, veel bekendheid als „de school van IJzer man". Later is het aantal leerlingen steeds teruggelopen en bereikte de school een dieptepunt, totdat enkele jaren geleden de heer J. Buys Jr. hoofd van de school werd. Sindsdien gaat het in stijgende lijn en na het begin van de nieuwe cursus zal het aantal leerlingen de vierhonderd gepas seerd zijn. Daarom is het prettig, dat het jubileum weer in eigen huis kam worden gevierd, want de in het schoolgebouw ge huisveste Christelijke lagere school zal dan de in het Bloemendaalse bos te plaatsen noodlokalen in gebruik gaan nemen. Het voorlopige programma voor het feest vermeldt een sportdag op Vrijdag 30 Sep tember onder leiding van de heer W. J. Roggeveen. Deze sportdag zal bij slecht weer in het Krelagehuis worden gehouden. Er wordt aan deelgenomen door alle leer lingen van de school en tevens zal getracht worden een hockeywedstrijd te laten spe len tussen oud-leerlingen en het onder wijzerskorps. De grote feestdag is op Zaterdag 1 Octo ber. Dam wordt in het schoolgebouw im de middaguren een receptie gehouden door het hoofd der school en het dagelijks be stuur uit de werkcommissie, die bestaat uit de heer J. G. de Vries, voorzitter; mevrouw C. Pelt-Pooters, secretaresse; de heer Th. Sta-mer, penningmeester en als leden mej. R. Vroom, namens de leerlingen en de heren G. Kruger, H. van Kampen, W. J. Roggeveen, allen namens de oudercommis sie; R. Abas, namens de leerkrachten, als mede het hoofd der school, de heer J. Buys. Des avonds wordt in het Concertgebouw in Haarlem voor de pauze opgevoerd het toneelstuk „Floris ende Blancefloer" door de leerlingen van de school onder regie van de heer R. Abas. Na de pauze wordt een gevarieerd programma ten tonele gebracht, waaraam onder meer medewerking wordt verleend door de oud-leerlinge van de Har tenlustschool, mevrouw Lizzy May. Dit feestprogramma met toneel, zang, dans en cabaret, wordt dus geheel door de eigen leerlingen verzorgd. Begin Juli zal aan de oud-leerlingen een circulaire worden verzonden. Daar niet alle adressen bekend zijn, wordt d'e oud-leer lingen, die deze circulaire half Juli nog niet hebben ontvangen, verzocht zich in verbin ding te willen stellen met de heer W. H. van Paasohen, Essenlaan 12, Bloemendaal. Naar ons uit Zandvoort wordt mede gedeeld, berust het incident met de dum my, die voor de races op het circuit uit een DC-3 werd geworpen op een misver stand. Een van de toeschouwers, die zich in de duinen bevond meende, dat de kleren, die in de dummy zaten voor het publiek be stemd waren en hij belastte zich spontaan met de uitdeling van jasjes, broeken, schoenen en portefeuilles. Pas toen alles verdwenen was werd hem duidelijk gemaakt, dat de goederen, die in de pop zaten toebehoorden aan de para chutisten. Inmiddels is reeds een groot aantal kle dingstukken weer ingeleverd. Op de hoek van Tolweg en Dr. C. A. Gerkestraat is Maandagavond een aanrij ding ontstaan tussen twee auto's, doordat geen voorrang werd verleend. Een der wa gens sloeg bij de botsing om en werd ern stig beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Een autobestuurder, die Zondag zijn auto had geparkeerd op het terrein van de goederen-losplaats der Nederlandse spoor wegen te Zandvoort, kon zijn wagen on mogelijk op de weg brengen, toen hij deze omstreeks vier uur wilde ophalen, daar honderden auto's voor de zijne waren ge parkeerd. Hij wendde zich tot de politie en vroeg op het bureau om assistentie, om zijn wagen te verwijderen, daar hij om halfzes in Rotterdam moest zijn. Een agent ging mee, om te trachten de wagen op de weg te bi-en~~n- meeste wagens waren afgesloten. De autobesturder trok een schoen uit, en begon daarmee een ruit in te slaan, teneinde bij het stuurwiel te kun nen komen. Het gevolg was, dat hij niet om halfzes in Rotterdam, maar op het bu reau van politie terecht kwam. Een programmaverkoper van het circuit van Zandvoort, die Zondag programma's verkocht voor de autorace, stortte het ont vangen geld, wanneer hij dit niet meer bij zich kon houden, in een zakje, dat hij in een in de nabijheid geparkeerde auto had ge plaatst. Toen hij deze handeling wederom wilde verrichten, bleek het zakje, inhou dende een bedrag van pl.m. f300,te zijn verdwenen. Vorige week was het 25 jaar geleden, dat de heer C F. van Landeghem, hoofd agent van politie te Zandvoort in politie dienst trad, eerst bij de Koninklijke Mare chaussee, daarna te Zandvoort. Zaterdag j.l. heeft een deputatie van het Zandvoortse korps een bezoek aan de jubilaris gebracht in zijn woning aan de Haarlemmerstraat. Korpschef H. P. Huijsman memoreerde, dat het 25 jaar in politiedienst zijn op zich zelf niet zulk een bijzonder jubileum is, doch wel wanneer dit zo is op de wijze waarop de heer Van Landeghem deze ja ren in politiedienst doorbracht. Plichtsbe trachting, accuratesse, tact en mensenken nis van deze jubilaris werden door de spre ker aan elke politieman ten voorbeeld ge steld waarna de korpschef de heer Van Landeghem namens het personeel een schemerlamp en diens echtgenote bloemen aanbood. De Zandvoortse politie werd door hevig geschrokken bewoners van een perceel in de Dr. Metzgerstraat gealarmeerd, dat in de achtertuin een „dode" man zou liggen. Bij onderzoek bleek, dat een 30-jarige koopman uit Heemstede aldaar vast lag te slapen. Hij verklaarde slechts enkele gla zen bier te hebben gedronken en zich niet te kunnen herinneren, hoe hij in de tuin was verzeild geraakt. Na onderzoek werd de „slaper" naar huis gezonden. De besprekingen tussen de besturen van de Algemene Juweliersvereniging, de Al gemene Nederlandse Diamantbewerkers- bond en de Nederlandse R.K. Diamantbe werkersvereniging „St. Eduardus" met het College van Rijksbemiddelaars zijn ge slaagd, zo deelt het A. N. D. B. bestuur mede. Beide partijen zullen in. de toekomst nauw samenwerken om de problemen in de diamantindustrie tot oplossing te brengen. Een deskundigencommissie zal worden benoemd die onder leiding van een onpartijdig voorzitter spoedig met haar werkzaamheden zal beginnen. Nu overeenstemming is bereikt over de verdere samenwerking zullen ook de za gers hun werkzaamheden hervatten. Het college van rijksbemiddelaars zal strenge controle uitoefenen op het naleven van de bepalingen in zijn beschikking vastgelegd. In het paleis Noordeinde in Den Haag is een studieconferentie gehouden, over de minder ontwikkelde gebieden, die vandaag zal worden besloten. Maandag spraken prof. Pieters (rector-magnificus van de Kath. Economische Hogeschool in Tilburg) en prof. dr. ir. E. de Vries, (algemeen voorzitter van de conferentie). Prof. Pieters wees op de noodzaak van hulpverlening omdat in onder-ontwikkel de gebieden de inwoners de neiging heb ben communistische leerstellingen aan te hangen waardoor een bedreiging van de wereldvrede kan ontstaan. Prof. de Vries hield een pleidooi voor een ontwikkelingsschema, dat in 50 jaar een drievoudige vermeerdering van pro ductie zal opleveren. De beide inleidingen werden in secties besproken door de congressisten, leden van de Nederlandse Jeugdgemeenschap, de Nederlandse Studentenraad en het Ver bond van Wetenschappelijke Onderzoe kers. Vandaag wordt het congres toegespro ken door dr. C. L. van Doorn en prof. ir. W. Schermerhorn. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer 399 vette varkens. Notering: zware f 161f 153, lichte f 163f 153, slagers varkens f163—f161, zeugen f 136—f 128, handel vlot, enkele boven notering. 8 nuch tere kalveren f38f40, levend f 90-f 110. De wegens ziekte van zijn echtgenote uit gestelde bijeenkomst voor ds. IJ. van dei- Zee, Gereformeerd predikant te Nieuw- Vennep, wegens diens veertigjarig ambts jubileum, heeft Maandagavond in de Gere formeerde kerk aldaar doorgang kunnen vinden. Het kerkgebouw was met gemeen teleden, diverse afgevaardigden en kerke lijke autoriteiten gevuld, die ds. Van dei- Zee, zijn echtgenote en kinderen bij hun binnenkomst staande met gezang 23:1 heb ben toegezongen. Nadat de heer H. Boot deze bijeenkomst als voorzitter van het huldigingscomité ge opend had, gaf de secretaris hiervan, de heer C. M. Verkuyl een overzicht van de veertig jaar, gedurende welke de jubile rende predikant zich in dienst, van de Ge reformeerde kerken heeft gesteld. In de eerste plaats herinnerde hij aan de datum 6 Juni 1915 toen ds. Van der Zee in Zwa gerveen als zijn eerste gemeente een plech tige intrede hield. In het kader van deze herdenking werd het podium vervolgens telkens betreden door een afgevaardigde van de gemeente, waar de jubilaris tijdens zijn loopbaan als predikant werkzaam is geweest. Zo vertegenwoordigde de heer H. Verkuyl de periode in Nieuw-Vennep van 1918 tot 1923 en ds. Van der Sijs de jaren tussen 1923 en 1946 in Amsterdam-West: het toenmalige Sloterdijk. Laatstgenoemde was vol lof over de constructieve arbeid van.ds. Van der Zee in het zich snel uit breidende Amsterdam, zodat men tien jaar na zijn vertrek nog steeds op allerlei wij zen dit zegenrijke werk ontmoet. Ds. Van der Sijs concludeerde hieruit, dat de jubi lerende predikant in geestelijke en mate riele zin de kerk heeft voortgebouwd, zodat hij hem de .Vouwer van Jeruzalem" noemde. Op zijn beurt memoreerde de tweede voorzitter van de kerkeraad, de heer J Verhoeven de bijzondere nood waarin de gemeente Nieuw-Vennep in 1946 verkeer de, toen de nieuwe predikant voor de twee de keer zijn intrede deed. Er heerste echter blijdschap over deze terugkeer, omdat men ervan overuigd was, dat ds. Van der Zee de kerk door de branding zou heen helpen. En inderdaad mocht zijn activiteit verleden jaar een symbolische bekroning vinden in de opening van dit nieuwe fraaie kerk gebouw. Hierna bood de heer H. Boot de jubilaris namens de gemeente een huishoudelijk ge schenk aan, gevolgd door een fiets, die na mens de jeugd door de heer K. van Dam me werd gepresenteerd. Na de pauze meldde zich nog een lange rij van sprekers; waaronder ds. Kruiswijk namens de Particuliere Synode, de heer Hogeweg namens de Gereformeerde Man nenbond en ds. J. de Lange namens de Classis, buurtgemeenten en collega's in de Classis. Een alleraardigst intermezzo werd gevormd door de komst van vier leden van de Muziekvereniging „Pro Rege" uit Amsterdam, die ds. Van der Zee als hun ere-voorzitter met bloemen huldigden. Verder werden nog gelukwensen uitge sproken door ds. J. van Boven, Hervormd predikant te Nieuw-Vennep en ds. L. Floor, predikant van de Christelijk Gere formeerde Kerk in dezelfde gemeente. De laatste spreker overhandigde de jubilaris een geschenk namens de autozending. De avond had een stemmingsvol en toch feestelijk karakter verkregen door de medewerking van de Zangvereniging „Ex celsior" en een kinderkoor, die verschillen de liederen en gezangen ten gehore brach ten. Voor het financieren van het aan de wo ningbouwvereniging „Zwanenburg" te ver strekken voorschot voor de bouw van acht tien woningen aan de Kanaalweg stellen B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwou- de de gemeenteraad voor een geldlening op onderhandse schuldbekentenis aan te gaan tot een bedrag van f 285.000 togen een ren te van 3 7/16 per jaar en een looptijd van vijftig jaar. B. en W. van Haaremmerliede en Spaarn- woude stellen de gemeenteraad voor de grond aan de Westzijde van de Schoolstraat en ten Noorden van de Julianastraat te bestemmen voor bouwterrein voor belang stellenden van woningen van de N.V. Bouw- kas Noord-Nederlandse Gemeenten. Op dit terrein kunnen vijf woningen gebouwd wor den. De prijs willen B. en W. stellen op f 6 per m2. HAARLEM EN OMGEVING Geen blaam. In aansluiting op het be richt in ons blad van Maandagavond wordt ons nader medegedeeld, dat de Santpoortse padvindersgroep bij de in Ommen gehouden kaderwedstrijden wel verstek moest laten gaan. De hoofdkwarlierscommissaris voor verkenners, hopman P. J. Middelhoven, die nog enige tijd waarnemend districtscommis saris voor de N.P.V. in Haarlem is geweest, kon namelijk niet accoord gaan met het be sluit van de Haarlemse districtsleiding, dat wegens de grootte van het district Haarlem niet één maar twee patrouilles naar de na tionale kaderwedstrijden zouden worden af gevaardigd. De Santpoortse padvinders treft hiervoor dus geen blaam. Ook zij waren teleurgesteld over het niet gestand kunnen doen van de hun eerst gedane toezegging. Rijks HBS "eisen. Bi' beschikking van de Staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen zijn voor de cursus 1955 1P56 benoemd tot tijdelijk leraar aan de RHBS te Velsen de heren H. J. Oonk te Heemstede en B. J. J. Naessens te Heems kerk. Benoemd tot raadslid. In de vacature N. J. Tabak is benoemd tot lid van de ge meenteraad van Haarlemmerliede en Spaam- woude de heer N. H. Vriesekoop te Spaarn- woude; deze heeft vroeger ook deel uitge maakt van de gemeenteraad. De heer Vriesekoop heeft de benoeming in beraad gehouden. Wijziging spreekuur. De Haarlemse wethouder van onderwijs de heer D. J. A. Geluk zal in plaats van Woensdag- Donder dagmorgen om half elf snreekuur houden. Landbouwvoorlichtingsraad. De minis ter van Landbouw. Visserij en Voedselvoor ziening heeft een provinciale landbouw voorlichtingsraad voor Noordholland samen gesteld: in deze raad heeft o.a. zitting de heer Joh Verkuyl te Heemstede. Rectificatie. Het gisteren in de agenda aangekondigde jubileumconcert, uit te voe ren doo- het Noordhollands Philharmonisch Orkest, ter geleeenheid van het 125-iarig bestaan der afdeling Haarlem van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, zal niet vanavond in liet Concertgebouw plaats vinden maar Dinsdag 28 Juni. Tweetal Cbr. Ger. Kerk. De Christelijk Gereformeerde Kerk Haarlem-Noord heeft het volgend tweetal ongemaakt: ds. D. H. Biesma te Hoogeveen en ds. W. Heerma te Groningen. Beroepen. De heer H. J. Bos, cand-idaat te Heemstede, heeft een toezegging van be roep ontvangen als predikant hii de Neder lands Hervormde gemeente te Makkinga. Beroepen te Bloemendaal. Bii de Ge reformeerde Kerk te Bloemendaal is beroe- nen tot nreriikant fvacature prof. dr. J. L. Koole) ds. W. van Boeien te Eindhoven. Dag-samenkomst. De afdeling Haarlem Centrum van de Christen Vrouwenbond houdt Donderdag 28 Juni een samenkomst in de kapel van de Hervormde kerk aan de Leeuwerikenlaan te Aerdenhout. De och- tendbiieenkomrt zal een gezellig karakter dragen en des middags spreekt ds. W .M. van Asperen over „Apostolaat onder de arbeiders". Len Hutton zal ook in de tweede test match van Engeland tegen Zuid-Afrika geen aanvoerder zijn. Hutton zal trouwens als zijn gezondheid niet beter wordt hij lijdt aan hevige rheumatische pijnen in rug en armen dit seizoen in het geheel niet meer spelen. Bovendien is er kans dat de vroegere captain van het Engels elftal het cricket definitief om gezondheidsrede nen vaarwel zal zeggen. Hutton speelde in totaal 79 testmatchcs voor Engeland en was 23 maal captain. Een jong meisje, dat op een twee meter hoog balkon op het Stationsplein te Zand voort, Zondag stond te kijken naar de ver keersdrukte, boog zich te ver voorover en viel op straat. Dr. H. K. van Es constateerde een lichte hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en inwendige kneuzingen. Per ziekenauto werd het meisje naar het St. Elisabethsgasthuis te Haarlem vervoerd. Aardijk, pass. 19 Scilly's n. New Orleans. Aldabi, pass. 19 Ouessant n. Antwerpen. Alkaid, 19 v. Santos n. Las Palmas. Almdijk, 20 Tampico. Alphacca, 13 v. Buenos Aires n. Victoria. Aiphard, 20 Rotterdam. Albireo, 20 Rotterdam. Aimkerk, 19 Amsterdam. Amor, 18 v. Piraeus n. Alexandrië. Amst-elkroon, 18 te Bombay. Amstelstaa, 19 te Wellington. Arendskerk, £0 v. Singapore n. Bangkok. Alnali, 20 60 m. NO. Ouessant. Annenkerk, 21 te Genua. Appingedijk. 21 te Buenos Aires. Arnedijk, 21 te Cristobal. Ampenan, 20 v. Suez n. Djeddah. Boissevain, 20 Mauritius. Boschfontein. 19 Bremen. Bantam, 21 te Colombo. Blitar, 20 v. Tj. Prick n. Belawan. Bonaire, 20 360 m. W.ZW. Lands End. Cinuia, 20 Curapao. Cistula, 20 v. Malta n. Berre. Cottica. 21 te Barbados. Delfland. 19 Amsterdam. Drente. 20 v. Tj. Priok n. Cheribon. Duivendijk, 21 te Hamilton. Daphnis, 20 v. Pampatar n. Philadelphia. Esso Rotterdam, pass. 20 Gibraltar n. Antw. Etrema. 21 te Recife. Kernland. 20 v. Rio de Janeiro n. Santos. Elmina, 21 v. Bordeaux n. Le Havre. Groote Kerk, pass. 20 Finlsterre n. Antw. Groote Beer, 20 420 m. W. Kp. Clear. Hector, 19 Amsterdam. Helder, 19 Amsterdam. Hersilia, 19 Amstredam. Hecuba, 20 te Morrisvilie. Heemskerk, 20 v. Aden n. Adelaide. Ittersum, pass. 20 Perim naar Dubai. Ivoorkust, 21 v. Le Havre n. Amsterdam. Joh. v. Oldcnbarnevelt, pass. 20 Daedalusrif n, Aden. Jupiter, pass. 20 Ouessant n. Lissabon. Jagersfontein, 20 960 m. ZO. St. Helena. Karimun 20 v. Port Said n. Napels. Kabylia, 20 Trinidad. Kenia, 20 v. Miri n. Rotterdam. Leopoldskerk, 20 v Aden n. Port Said. Limburg, 20 Djibouti. Laurenskerk, pass. 20 Gibraltar n. Le Havre. Lieve Vrouwekerk, 20 v. Calcutta n. Bombay. Linge, pass. 20 Ouessant n. Rotterdam. Lissekerk, pass. 20 Perim n. Ummsaid. Lindekerk. 21 v. Amsterdam n. Basra'n. Lombok, 21 te Mombasa. Loppersum, 21 te Almeria. Maashaven, 20 Rio de Janeiro. Modjokerto, 18 v. Suez n. Belawan. Macoma, pass. 20 Las Palmas n. Luanda. Maasdam, 20 580 m. NW. Fayal. Marisa, 20 v. Rastanura n. Fanara. Melis-kerk, pass. 20 Kp. Guardafui -n, Aden. Mataram, 17 v. Houston n. New Orleans. Markelo, 20 te Amsterdam. Nestor, 18 v. Amsterdam n. Paramaribo. Notos, pass. 19 Ouessant n. Gibraltar. Noordam, 20 New York- Overijsel, 20 v. Marseille n. Lands End. Oranje. 21 te Southampton. Oranjestad, 20 1500 m. W.ZW. Madeira. Orion, 21 te Rotterdam. Pendrecht. 20 Paulsboro. Polyphemus, 19 v. Aden n. Suez. Prins Fred. Hendrik, pass. 18 Vlissingen 20 te Bremen. Prins Caslmir, 20 v. Le Havre n. Montreal. Prins Alexander, 20 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Willem George Fred., 21 te Rotterdam. Roepat, 21 te Belawan. Rondo, 20 v. Suez n. Bahrein. Rijndam, 20 180 m. O. Kp. Race. Rijnkerk, pass. 20 Gibraltar n. Le Havre. Saparoea, 19 v. Amsterdam n. Livorno. Stad Alkmaar, 20 Amsterdam. Stad Breda, 19 Amsterdam. Sliedrecht, 19 v. Philadelphia n. Curacao. Saidja, 20 v. Singapore n. Saigon. Schouten, 20 v. Hongkong n. Singapore. Sheratan, 20 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Stad Amsterdam, 20 v. Durban n. Lorenzo Mar- quez. Stad Maassluis, 20 te Narvik. Sibajak, pass. 21 Brisbane n. Soerabaja. Sirrah. 21 v. Beira n. Rastanura. Tegelberg. 19 Durban. Ternate, 2 Norfolk. Titus, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Tomori, 19 v. Belawan n. Colombo. TJisadane, 20 te Buenos Aires. Teiresias, 21 v. Suez n. Aden. Van Heutsz, 19 v. East London n. Mosselbaai. Van Linschoten, pass. 21 Ouessant n. Hamburg. Waal, pass. 20 Gibraltar n. Oran. Westerdam, 20 Rotterdam. Waterman, 21 te Halifax. Weltevreden, pass. 20 Finisterre n. Port Said Willemstad, 20 980 m. NO. Trinidad. Westland. 20 v. Bahia n. Las Palmas. Willem Ruys, 21 te Singapore. Zeeland (SSM), 20 Gravesend. Zuiderkruis, 20 470 m. ZO. Kp. Guardafui. KLEINE VAART Adm. Courbet. 20 v. Gunnebo n. Norkoping. Adm. De Ruyter, 20 v. Gothenburg te Karlstad. Adm. Nelson, 19 v. Heigenas n. Bideford. Albergen, 20 v. Rotterdam n. Horsens. Alceta, 19 v. Barcelona n. Savona. Ambiorix, 20 v. Kopenhagen te Amsterdam. Appingedam, 20 v. Rotterdam te Lissabon. Ardeas, 19 v. Rijeka te Catania. Atlas. 19 v. Gothenburg te Amsterdam. Asuncion. 19 te Montevideo. Bill S. 20 v. Bremen te Amsterdam. Bebox, 20 op Schelde n. Antw. Concepcion, apss. 20 Vliss. n. Antwerpen. Denl, vemr. 20 v. Gent n. Londen. Coolhaven, 19 v. Safi n. Mogaaor. Corrie b, 20 te Thames. Duiveland, 19 te Queensboro. Diligentia, 20 v. Ipswich te Thameshaven. E ernst room, 20 v. Leith te Amsterdam. Eddystone, 20 v. Par te Amsterdam verw. Elsenburgh, 20 v. Casablanca te Duinkerken. Eminent, verm. 20 v. Dublin n. Par. Ferocia, 20 Sables d'Olonne verw. Fedala, 19 v. Haifa n. Massawa of Djibouti. Gaasterland, 20 v. Harlingen te Leith. Geziena Hendrik, 20 v. Gothenburg te A'dam. Haaksbergen, 20 v. Gothenburg n. Turku. Haskerland. 19 v. Harlingen te Goole. Hollandia, 20 Delfzijl verw. Harold, 20 v. Sandefjord te Rotterdam. Havik, 20 dwars Thy boron n. Frederikshavn. Heemraadsingel verm. 20 v. Karlskarona ti, Norrkoping. Import, 20 v. Oporto n. Rotterdam. Kortenaer, 20 v. Portsmouth n. Jersey. Koningshaven, 19 v. Port Lyautey n. Mazagan. Leuveiiaven, 20 v. Rotterdam te Gothenburg. Mypuck, pass. 20 Kielerkan. n. Stockholm. Maasym N, pass. 19 Catherine eil. n. Vitoria. Markab N, 19 20 m. ZW. Royai Sev. Martien, 19 te Helsinki. Meres N, 19 120 m. Z.ZW. Rio Grande. Merwehaven, verm. 20 v. Casablanca n. R'dam Muphnd N, 19 v. Rouaan n. Hamburg. Maattje, 20 v. Antwerpen te Vilvoorde. Matthew, 20 dwars Hanstholm n. Varberg. Merak, 20 40 m. Scheveningen n. Aarhus. Monica, 20 v. Ardrossan te Belfast. Nassauhaven, 21 v. Rotterdam te Aarhus verw. Neeltje b, 19 te Clv. Vecchia. Nieuwehaven, 21 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Nieuland, 20 v. Rotterdam te Grangemouth. Phidias, 13 v. Vastirza n. Rotterdam. Plato, 18 v. Oporto n. Amsterdam. Roelof Buisman, 20 v. Par te Amsterdam. Rose Marie, pass. 20 Brunsbüttel n. Dordt. Ruby, verm. 20 v. Bowcreek n. Middlesbro. Spurt verm. 20 v. Portsmouth n. Par. Spoorhaven. 19 v. Marseille n. Casablanca. Stella Maris, pass. 20 Hanstholm n. Holmsun.o. Stie-ntje Mensinga, 19 v. Pomaron n. Berwick. Swift, 19 v. Gothenburg te Esbjerg. Taormina. 20 v. Par te Amsterdam verw. Theano, 20 v. Rotterdam te Dublin. Vivo, pass. 20 Dungeness n. R'darn of A dam. Vrouwepolder, 20 v. Vlissingen te Oporto verw. Westerdok, 18 Amsterdam n. Londen. Westpolder. Nacht 19-20 t.h.v. Kp. Vilano naar Antwerpen. Willem Barendsz, 20 140 m. ZO. Lerwick. IJstroom, 20 v. Swansea te Amsterdam verw. SLEEPVAART Blankenburg, 18 te Maassluis met lichter. Cycloop. 18 280 m. NO. Panamarivier met bag germolen. Ebro, 17 v. Tenez te Maassluis. Hudson. 18 v. Whitby te Rotterdam met kust vaartuig ,.Lea''. Loire. 17 v. Gibraltar n. Rotterdam. Noordholland, 19 700 m. W. St. Vincent. Noordzee met sl.b. Tyne sleep afgeleverd 19 v. Barrow n. Maassluis. Oceaan, 18 v. Portsmouth te Baltimore. Poolzee, 18 820 m. Z.ZW. Fayal met drie bakken Rode Zee en Oostzee, met kruiser Australia n. Engeland 19 55 m. O. Malta. Thames, 18 170 m. Z. Las Palmas. Witte Zee, 17 100 m. NO. Derna met sleepboot. of Vleugel. Winkelman, Klei weg 145, Rijswijk (Z.H.) Tel. K 1700—325642. AANG. DUBBELE WONING, modem en zeer goed onderhou den. Beneden: gr. hall en 2 kam., zeer gesch. voor kantoor of derg. Ineen- lopende le verd. bev.: 3 kam. keuk., badk., telef., in A'dam. Z. Vrij uitzicht; np Amstel. Huur f 60 p. m. Gevr. Heem stede, Aerdenhout of omg. huis met 5/6 kam., telef., tuin en garage. Huurprijs onverschillig. Br. no. 183.404, Bolrek, Kon.pl. 1. A'dam. Grote Knippatronen Firma vraagt voor een der voor aanstaande modezaken te Haarlem een als verkoopster-coupeuse. Werkzaamheden: Het ver kopen van patronen. Dames kunnen adviseren bij het kiezen der juiste modellen. Kleding volgens patroon, kunnen knippen en pasklaar maken. Dames, die aan bo venstaande eisen voldoen en ongehuwd zijn, wordt een prettigp werkkring aange boden.' Brieven met foto (welke wordt geretourneerd) opgave van leeftijd, huidige en vorige werkkring en ver langd salaris no. 9211. OMGEVING SANTPOORT TE KOOP GEVRAAGD in overleg ontr. te aanvaarden. Vest.verg. verzekerd. Br. met opgave van ligging, lasten, koopsom enz. onder no. 9213 aan het bureau van dit blad. WASSERIJ HOLLANDIA. Pakveldstraat, Zandvoort, Tele foon 2887. Vrij reisgeld. Aanm. Boekbinderij „SNIJDER", tussen 8 en 5 uur. Lange Poellaan 3440, Haarlem. Wij vragen voor enige onzer afdelingen WASSERIJ HOEK EN VAART Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station. GROOT LANDELIJK DAGBLAD zoekt voor de stad Haarlem. Brieven onder no. 9154 bur. v. d. blad 2 pers. prachtig geborduurde - LAKENS van 7.90 nu 4.99 van 7.90 nu Bijp. geborduurde SLOPEN 62x 72. Hotelsluiting. 2.90 nu Slechts 65 2-pers. FLANEL LAKENS anti-Rheuma v. 6.90 nu 85 zware BADDOEKEN (iets vuil) maat 45 x .90 00) -a inplaats 1.98 nu 00 LI ANEGANG 22 JnföU TEL. 19743 HAARIEM

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7