Haarlemmermeer heeft weer een gemeentevlag Aanmeldingsformulier Haarlems Dagblad Blauw-wit dundoek vanmorgen in verbouwd raadhuis aangeboden Lisse Hillegom Bennebroek Zandpoort Nederlands Ballet in Bloemendaal Haarlemmerliede Hyacintenkwekers krijgen geld terug HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Burgerlijke Stand van Heemstede HUWT nieü^JBBBB Lisserdijk viert feest Lisser Boys zomertournooi Oefenwedstrijd SIZO Zwemfeest op 2 Juli Hervormde Vrouwen vereniging ging een dagje op stap Kok verdacht van heling Toneelvereniging Phoenix" Muziekkapel krijgt nieuwe instrumenten Viering verjaardag Prins Bernhard Oud-wethouder v.d. Mooier» uitsluitend ernstig ziek Met het N.Ph.O. Beste rashonden van Nederland naar Zandvoort Scheepvaart VRIJDAG 2 4 JUNI 1955 De leden van de gemeenteraad van Haarlemmermeer en een aantal genodig den zijn vanmorgen reeds in de sfeer ge bracht van de viering van het eeuwfeest. Zij waren in de gelegenheid de verbete ringen. die in en om het Raadhuis te Hoofddorp tot stand zijn gekomen, in ogenschouw te nemen. Ook hebben zij een kijkje genomen op het Gemeentelijk Sportterrein en waren zij tegenwoordig bij het overhandigen van dé' gemeentevlag aan het gemeentebestuur. Met een verga dering van de gemeenteraad is de ochtend besloten. Het college van B. en W. en de ambte naren hebben de laatste maanden de bouwvakarbeiders in het raadhuis aan het werk gezien. De raadsleden vergaderden tijdelijk in het Polderhuis, omdat het la waai van het timmeren de besprekingen bemoeilijkte. -De raadzaal moest veranderd worden. Zij is groter geworden en maakt een prettige indruk. In deze zaal kwamen de raadsleden bijeen en hebben zij beslo ten een geldlening aan te gaan. Naar het concoursterrein Het gezelschap kwam het eerst op het Gemeentelijk Sportterrein bijeen, waar de laatste hand gelegd wordt aan de accom modatie voor de feestelijkheden, die voor binnenkort op het programma staan. In het bijzonder toonde men belangstelling voor de grote overdekte tribune, die in de afgelopen maanden tot stand is gekomen. Vervolgens werd het verbouwde raadhuis bezichtigd, waar de gasten rondgeleid wer den door burgemeester mr, J. F. Janso- nius en de architect de heer C. W. de Geus. In het raadhuis zijn thans twee trouwzalen, de ene wordt ook gebruikt voor de raadsvergaderingen en de andere binnenkort voor de zittingen van het kan tongerecht. Er zullen vier strafzittingen per maand worden gehouden. De datum van de eerste zitting is nog niet bepaald. In de raadszaal is een korte plechtig heid gehouden, namelijk het aanbieden van twee gemeentevlaggen. Vroeger heeft Haarlemmermeer over een vlag beschikt, maar die is verloren gegaan. Thans be schikt men over een vlag, die binnenkort bij het raadhuis zal wapperen ter gele genheid van het eeuwfeest. De vlaggen zijn vervaardigd door leerlingen van de Meisjes-vakschool te Hoofddorp. Mejuf frouw Hen van Groningen heeft er een aan mr. Jansonius aangeboden. De vlag heeft de kleuren wit en blauw; in het midden staat het wapen van de gemeente Haarlemmermeer. Burgemeester Jansonius dankte voor het geschenk. Hij roemde de Meisjes-vakschool,; waar uitstekend on derwijs gegeven wor^t. Verbouwing" Vervolgens heeft de burgemeester een toespraak gehouden wegehs .'het gereedko men van de vex-.bouw%g;. Na"drie jaar hard werken is het raadhuis >zo gï'oöt geworden dat er nu voldoende ruimte te wer ken, te vergaderëix en de gastèn öp waar dige wijze te ontvangen. De verbouwing is niet vanzelf gegaan, aldus de burgemees ter, die er aan herinnerde, dat onder lei ding van burgemeester Vap Amersfoort het raadhuis in 1867 gebouwd.Hs. In de loop van dé negentig jaren is dèvgemeente ge groeid;- het aantal inwoners i'k--uitgebreid T,ot veertigduizend. In het oude gebouw woonden vroeger de gemeentesecretaris eh de concierge. De gemeentesecretaris woont reeds vele jaren elders, en voor de con cierge is een woning naast het gebouw tot stand gekomen. De burgemeester roemde architect De Geus, die geen gemakkelijke taak had om van het oude gebouw iets nieuws te maken. Spreker" dankte allen, die aan de totstandkoming van de verbete ring hebben meegewerkt en voorts richt te hij zich tot de dames Ineke Boks en E. van Blerkom, twee binnenhuisarchitecten uit Amsterdam, die de inrichting van het gebouw uitstekend verzorgd hebben. Om twaalf uur kwam de gemeenteraad GEBOREN: Petrus Antonius z. v. J. Dek kers en M. C. J. 'Soellaart; Johan Paul. z. v. P. Franzen en M. T. Hi C. H. van- Kamen; Johannes Laurentius z. v. J. L. Krapels en H. M. J. Robijn; Jacoba Johanna, d. v. D. Luiting en M. den Helder; Elske d. v. A. W. Hettema en E. J. Allirol: Paul Marie z. v. J. L. M. Reukers en L. M. V. Kimman; Johanna Maria d. v. H. J. Hijner en T. Stevens; Anna Christina Elisabeth Petronella d. v. M. G. J. van Wouw en E. J. Windmeiier. ONDERTROUWD: L. C. du Rieu en P. L. Corstius; A. Cl. Dekker en J. M. E. W. Janus; R. H. Willard en J. P. M. Brouwer; H. Silvis en B. Knook; J. P. Meijer en H. M. Weijers; A. de Wagt en E. M. Claij; J. W. Doornebos en M. Jager; R. P. Frieseman en I-I. J. A. van Rummerden. GETROUWD: G. Beerthuizen en H. de Vries; O. A. Immink en F. J. Mourits; J. H. Jonker en I. Rosman; H. J. van der Kaaij en M. van Luin. OVERLEDEN: Mej. T: Cassée, 74 jaar, Groenendaalkade .6; G. Meijer, 89 j., Laan van Rozenburg 14; Baronesse "de Wed. C. T. L. d'Engelbronner—van Reede van Oudtshoorn. 70 jr. Ant. Duycklaan 17; Wed. J. B. Kruijer Gordinou de Gouberville, 87 j.,; Kcrklaan 101'; E. C. Lantzius. 86 .iLandziehtlaan 11; W. T. M. Balm, 7 j., Achterweg 5; Jkvr. R. S. A. van Houtsde Jonge van Zwijnsbergen, Swce- linckplein 8: Mevr. A. I-I. J. M. Reijnders van Well. 59 j„ Spaarnzichtlaan 30; E. R. Peters, 74 j., Timo'rstraat 46. van Haarlemmermeer voor het eerst in de gerestaureerde raadzaal bijeen. Burge meester mr. Jansonius memoreerde de verbouwing van het raadhuis en hij zeide, dat hetgeen tot stand gebracht is, gezien mag worden. De verbouwing was nood zakelijk voor de bloeiende gemeente, waarin zoveel welvaart heerst. Spreker verheugde zich er over, dat de restauratie nog voor het einde van zijn ambtsperiode gereed is gekomen en besloot met de wens uit te spreken, dat de gemeenteraad verfler zal werken aan de bloei der gemeente. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening van f 1.000.000 tegen een rente van 3B/i« percent met het bankierskantoor Staal en Co. te Den Haag. Ter toelichting deelden B. en W. mee dat de uitvoering van grote kapitaalswerken in de komende maanden het noodzakelijk maakt te voor zien in de geldmiddelen ter financiering van deze uitgaven. Alleen reeds de stichting van een riool waterzuiveringsinrichting te Zwanenburg (f 580.000,en de verbetering van de Sloterweg te Badhoevedorp (f 319.000, maken het sluiten van een nieuwe geld lening nodig, maar daarnaast komen nog diverse andere kapitaalswerken aan de orde die gezamenlijk nog een bedrag van ongeveer f 500.000,zullen vergen, de voornaamste werken zijn: verbouw raad huis, woningbouw Hoofddorp, verbetering Kerkhoflaan en aanleg trottoirs en ver betering van de Hoofdweg te Hoofddorp. Het voorstel werd goedgekeurd. ADVERTENTIE complete diners, aardappelen, vlees en groente, apart in één blik. Vraag» de NOACK's DINER.KRANT bij Uw winkelier of rechtstreeks bij NOACK, Amersfoort Verfijnd van smaak,, voortreffelijk in kwaliteit, VOORDELIG in PRIJS. BURGERLIJKE STAD VAN HA ARLEMMERMEER Week van 17 t/m 23 Juni GEBOREN: Johanna Cornelia d.v. W. Maas en.M. F. den Haan; Robert Michael z.v. J. Franenf elder en F. A. van der Zwet; Hubertus z.v. J. Beukers en P. de Kooker; Karei Peter z.v. H. P. in 't Velt en K. W. P. Bosman; Lodewika d.v. J. Jonker en T. van Elittcrswijk;. Gerhardus Johannes Maria z,v,. J, .F. .Otte en J. C. Séssink; Maria He lena Anna d.v.. .T. R. Huiberts en D. J. Schipper; Hendrika Johanna Maria d.v. J. P. Hiiib'e'rt's en, P. Totté;Jitze; zv. P. G. Thinners .eb M. Verhoeff; .Aaltje Adriana d.v. J. Korsuize en E. Burgstede; Marinus z.v. M. Kant en C. M. Sengers; Hendrik z.v. J. Splinter en M. Visser; Carolina Catha- rina d.v. F. C. Schenkel en C. C. Stotijn; Cornelis Joseph z.v. J. Weel en J. C. Blom; Marinus Willem zv. A. A. Vis en A. E. var; Breda. ONDERTROUWD: Cornelis Johannes Stange en Jannetje Kolle; Andries Johan nes Bakker en Margaretha Cuvelier; Hen drik Kooyman en Anje de Vries; Willy Ko- revaar en Kommerina Ruighaver; Hendri- cus Johannes Jacobs en Maria Adriana Francisea Luijben. GETROUWD; Adrianus Petronella Der- signi en Theodora Maria van Egnxond; Hen- drikus Wilhelmus Kortekaas en Petronella Cornelia Wessels; Adrianus van den Berg en Cornelia Wilhelmina Huibers, Cornelis Jan Peters en Antje Koning; Hille Euwen en Marie Janmaat; Martinus Slootweg en Leintje Imanse; Jacobus Wilderom en Ma ria Pieternella Schouten. OVERLEDEN: Simon van Voorst; Adri- aan van de Werken, 65 jr., echtgenoot van M. P. in 't Veld. VEEMARKT LEIDEN Op de veemarkt te Leiden zijn heden aan gevoerd: aantal: stieren 15. melkkoeien 70, vette koeien 280, vare e. a. koeien 261, vette kalveren 49. nuchtere kalveren 147. geiten 19, vette schapen 70, weideschapen 94, vette lammeren 60, zuiglammeren 300, varkens, zeugen 47, weidelammeren 1262, schrammen 235, biggen 752, veulens 6. totaal 3669 stuks. Notering: stieren, slacht schoon 235270, melkkoeien 7501080, vette koeien schoon 225290, vare koeien 540780, vaarzen 580— 840, pinken 375500. vette kalveren levend 180225, nuchtere kalveren slacht 4058, nuchtere kalveren levend 110125, vette schapen 80—105, vette lammeren 95120, zuiglammeren 80100, weidelammeren 50 75, drachtige zeugen 225325, schrammen 55—100, biggen 3045, geiten 1535. Voor stieren en vette koeien was de han del stroef, melk- en varekoeien en vaarzen stil, vette kalveren en geiten matig, nuch tere kalveren en weidelammeren stug, duur, vette schapen en zuiglammeren vlot. zeugen, schrammen en biggen lui, t.b.c. vrije afde ling gewone aanvoer 82, runderen en varkens grote aanvoer. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURnMT S f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zjj, die zich met ingairg-vatr l Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot cn met 30 Juni 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet. voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen AMATEUR-FOTOGRAFEN Voor de amateur-fotografenvereniging „De Bollenstreek" in Lisse hield drs. Sloot weg een interessante causerie over het ma ken van vacantie-foto's. Door hem werd opgemerkt, dat men in een veertiendaagse vacantie-periode 150 foto's kan maken, doch het is echter de vraag hoe men die maakt en in welke omstandigheden. In September zal de vereniging haar sei zoen openen met de wedstrijd van de mooiste foto's van Keukenhof. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de Haarlemmermeer is het feestprogram ma voor de Lisserdijk als volgt samenge steld. De feestweek wordt op 4 Juli ge opend met een concert van de fanfare „O. K.K.". Op 5 en 6 Juli worden er kinder spelen gehouden, terwijl de ouden van da gen een goed verzorgde middag in de zaal „Van Dijk" krijgen. Voor Donderdag 7 Juli staan zwemwedstrijden op het programma. Vrijdag 8 Juli wordt er weer volop gemu siceerd en des Zaterdags 9 Juli wordt het feest besloten met een Gondcltocht in de Ringvaart. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Cathariria Petronelle Maria d. v. J. A. Bakker en L. M. Verbruggen; Ge- rardus Cornelis z.v. C. M. Koomcn en J. A. Grimbergen; Johan Herman z. v. E. Hollan der en C. Möhlman; Jacobus Franciscus z. v. F. J C. v. d. Veek en E. D. Ruigrok. ONDERTROUWD: S. L. Beugelsdijk en C. Onderwater; A. H. Schakenbos en J. T. M. Baltus. OVERLEDEN: Maria Johanna Catharina Berbë, echtg. van P. C. Heemskerk, oud 54 j. GESLAAGD De heer C. Moolenaar uit Lisse heeft het eindexamen handelsschool met vierjarige cursus met goed gevolg afgelegd. Voor het Lisser Boys-zomertournooi kwamen Donderdagavond Rijnsburgse Boys en Lisser Boys in het veld voor de derde en vierde prijs. In deze spannende wedstrijd moest de bekerhouder Rijns burgse Boys het onderspit delven. De Lis- sers namen na tien minuten door links buiten Vaneveld de leiding. Rijnsburg maakte gelijk, doch L.B. nam spoedig daar na weer de leiding. Met 12 werd ge draaid. De Lissers staken weer stevig van wal en hun aanvallen werden bekroond met een doelpunt van Vaneveld, waarna R.B. de achterstand weer inliep met een doelpunt uit een scrimmage. Een snelle doorbraak der Lissers bracht de stand op 24. Kort voor het einde bracht R.B. de stand op 34 waarmede het einde kwam. De stand is nu Ter Leede 4 punten, V.V. Lisse 4 pt., Lisser Boys 2 pt. en Rijnsburg 0 pt. Zaterdagavond spelen V.V. Lisse en Ter Leede om de beker en de tweede prijs. Zaterdagavond zal SIZO een oefenwed strijd spelen tegen Teylingen. Het ligt in de bedoeling, dat het elftal op dezelfde wijze wordt samengesteld als Zaterdag j.l. tegen Lisse. Verder heeft het bestuur van SIZO besloten deel te nemen aan de serie wedstrijden, die in Rijp Wetering gehou den zullen worden. Zaterdagavond 2 Juli zal in het Gemeen telijk zwembad een zwemfeest gehouden worden, dat georganiseerd wordt door de HZV. Allereerst zullen er onderlinge wed strijden gehouden worden. Verder staat er op het programma schoonspringen, dat ver zorgd zal worden door de damesleden van Haarlem. Tot slot zal er een polowedstrijd gespeeld worden tussen een Hillegoms en een Haarlems zevental. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Catharina Clazina Johanna, d. van J. Stijnman en M. C. van der Zande; Hedwigis Alida Maria, d. van F. Brouwer en A. C. Prins; Johanna Anna Maria, d. van A. Nederstigt en G. C. Lieverse; Sylvia Alida Maria. d. van C. Heemskerk en Th. J. M; Heer es; Aloysia Antonia Regina Maria, d. van E. C. Hulsebosch en A. H. M. Waasdorp. ONDERTROUWD: Chr. van Olphen en C. M. van Rooijen. GETROUWD: Th. J. Snaar en E. van Roo- den; M. van Groen en M. de Vries. OVERLEDEN: geen. De Hervormde Vrouwenvereniging van Bennebroek heeft, begunstigd door zeer geod weer het jaarlijks uitstapje gemaakt dat ditmaal Arnhem ten doel had. Hier werd een bezoek gebracht aan het open luchtmuseum, dat de bewondering van alle deelneemsters oogstte. Het diner in Utrecht was het tweede hoogtepunt van deze dag, hetgeen mede te danken was aan de declamaties van mejuf frouw De Graaf. BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: J. Zwemmer, m., 65 j., echt genoot van M. Treffers. In een pension te Zandvoort werd door de politie aangehouden, verdacht van he ling, een 41-jarige kok, afkomstig uit Am sterdam en werkzaam in Zandvoort. In zijn pensionkamer werd een partij boter en zuidvruchten aangetroffen. Daar men meent, dat deze partij verkregen is door diefstal, gepleegd in Amsterdam, is de kok thans aan de Amsterdamse politie overge leverd. Op de algemene ledenvergadering van de Zandvoortse toneelvereniging „Phoe nix" werd het bestuur gewijzigd en als volgt samengesteld: voorzitter de heer J. Volder, secretaris de heer F, W. Jacobs, Stationsstraat 13, le penningmeester de heer M. Paardebek Jr., tweede voorzitter de heer H. C. van der Straaten, tweede secretaris de heer W. Emous, tweede pen ningmeester de heer S. M. de Zwarte en commissaris de heer P. Ster. Tevens werden de speeldata voor het eerstkomend seizoen vastgesteld, n.l. op 29 October 1955, 14 Januari 1956 en 14 April 1956. Naar wij vernemen is het geld om de Zandvoortse muziekkapel geheel van nieuwe instrumenten te voorzien thans bij een. In een vergadering, welke de kapel Zaterdagavond zal beleggen, zal een en ander nader met de leden worden ge regeld en tot de bestelling van nieuwe instrumenten voor alle leden, waarmede een bedrag van ongeveer zevenduizend gulden gemoeid is worden overgegaan. De oude instrumenten zullen dan dienst gaan doen bij de opkweking van nieuwe leden en bij de jeugdkapel, waarvan de oprich ting thans in voorbereiding is. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard op Woensdag 29 Juni worden door de Oranjevereniging „Zand voort" enkele feestelijkheden voorbereid. In de morgenuren worden, met mede werking van hoofden en personeel van alle lagere en kleuterscholen, op deze scholen wedstrijden met de kinderen ge houden, met prijzen voor de winnaars en een tractatie voor alle kinderen. In de avonduren is er muziek op het Raadhuisplein van 811 uur. Van 8 tot 9 uur concei'teert de Zandvoortse accordeon vereniging, van 9 tot 11 uur met een korte onderbreking de Zandvoortse muziekkapel. Zandvoortse raad bijeen ADVERTENTIE Donderdagavond om 8 uur kwam de ge meenteraad van Zandvoort in openbare vergadex-ing bijeen. Ingekomen stukken bleken niet aan wezig, waarna de voorzitter-, burgemeester mr. H. M. van Fenema mededeelde, dat de heer Weber door verblijf in buitenland verhinderd was, de vergadering bij te wonen. Daar één der wethouders op 6 September met vacantie buiten Zandvoort vertoeft, verzocht de voorzitter voorts er nota van te willen nemen, dat op verzoek van deze wethouder de raadsvergadering, welke oorspronkelijk was vastgesteld op 6 September, werd verschoven naar Don derdag 1 September. Tenslotte memoreerde de voorzitter, tot zijn groot leedwezen de raad in kennis te moeten stellen van de verontrustende be richten die hem hadden bereikt over de gezondheidstoestand van oud-wethouder A. J. vaix der Moolen. Sinds Woensdag is diens toestand zó critiek geworden, dat de familie het bericht ontving, rekening te moeten houden met een ernstige ont wikkeling. In sympathieke bewoordingen herinnerde spreker vervolgens met een kort woord aan het vele belangrijke werk, dat oud-wethouder Van der Moolen in dienst dér gemeente had verricht en die men óók om zijn prettig karakter nog zo gaarne in actieve dienst had geziexx, om tenslotte de hoop uit te spreken op een gunstige wending in diens ernstige ziekte. Vervolgens had de beëdiging plaats van het nieuwe raadslid, de heer C. Paap, die in de fractie van de Partij van. de Ar beid mr. H. M. Porrenga komt opvolgen. Na door de gemeentesecretaris te zijn binnengeleid, sprak de bui-gemeester -het nieuwe raadslid vóór zijn beëdiging nog een ogenblik toe. Spreker toonde zich bijzonder verheugd, dat de raad van Zandvoort. thans weer voltallig was en wees de ""heijr- Paap op het feit, dat deze zijn intrede in^te^SancL voortse gemeenteraad maakt-Og een "zéér belangrijk ogenblik in' de--"öhtwikk'eling van de badplaats, die zich door haar snelle uitbreiding en vele mogelijkheden voor -ontwikkeling voor uitermate belangrijke beslissingen in de nabije toekomst zal ge steld zien. Spx-eker wenste het nieuwe raadslid bij zijn te nemen beslissingen een ruime en vooruitziende blik toe, die bij het nemen van ingrijpende besluiten in de eerste plaats nodig zal zijn. Tenslotte hoopte mr. van Fenema. dat het nieuwe x-aadslid een aangename tijd in Zandvoorts raad zou mogen doorbrengen. Hierna legde de heer Paap voor de burgemeester de eed af, waarna hij aan de raadsleden werd voorgesteld. De openbare vergadering werd vervol gens door de voorzitter voor gesloten ver klaard, waarna de raad in besloten zitting bijeen bleef, in welke bijeenkomst Zand voorts gemeentesecretaris, de heer W. M. B. Bosman zijn aangekondigde causerie hield over de positie der gemeente Zand- vooi-t in verband met de financiële pers pectieven. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN:. Ronald, z.v. K. Hakhoff en S. Hoogendijk; Anna Sophia, d. v. B. Fijma en P. Kraaijenoord; Marijke, d. v. .T. Terol en T. van den Bor; Sylvia, d. v. A. J. G. Kroorie en J. M. van Zanten. ONDERTROUWD: P. J. van der Wolf en H. Coenraad. OVERLEDEN: E. Zijlmans, 69 j., wed. van N. de Boer. Onder vrij grote belangstelling heeft het Nedex-lands Ballet gisteravond in Bloemen- daals Openluchttheater een voorstelling gegeven, waaraan medewerking werd ver leend door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, dat door heesters gecamou fleerd terzijde van het plankier stond op gesteld. Het was zo een heel wat beter gezicht dan enkele jaren geleden, toen het U.-S.O. zonder enige afscherming en in regenjassen het Ballet van de Markies de Cuevas begeleidde. De klankwerking was nog niet erg gelukkig, maar daar kwam verbetering in naarmate de avond vorderde. Peter Fester dirigeerde. In het algemeen kan men zeggen, dat openluchttheaters meer geschikt zijn voor folkloristische programma's of toneelvoor stellingen dan voor klassiek ballet, dat van de openheid geenszins enig voordeel trekt, integendeel. Er was uit het répertoire even wel een zeer geschikte keuze gedaan. Spe ciaal „La Somnambule" van George Ba- lanchine, waarvan de Nederlandse première onlangs in de Kunstmaand Amsterdam plaats had, kon bevrediging schenken. Het is immers heel gemakkelijk zich voor te stellen, dat deze melodramatische geschie- dens met haar fascinerende wisselwerking tussen vorm en bewogenheid zich op een tuinfeest afspeelt, zodat men over een natuurlijk décor beschikte, waarbij de wind voor wat extra vrolijkheid tijdens de divertissementen zorgde. Het is alleen jam mer, dat men met zulke grove belichtings effecten werkte. Ik had de indruk, dat de prachtige pas-de-deux van de slaapwan delaarster en de dichter (het verbaasde spelen met het voorwerp van zijn bewon dering, zichtbaar en tegelijk afwezig, in- spirerend en mysterieus) met bijzondere intensiteit werd uitgevoerd, maar het was helaas moeilijk de voeten voldoende te on derscheiden. Plet ballet wint door de or- chestrale begeleiding (de muziek is een arrangement door Vittorio Rieti van frag ment uit de opera's „La Somnambula" en „I Puritani" van Bellini uit de eerste helft van de vorige eeuw) aanzienlijk asn sfeer. Dat element ontbrak bij de uitvoering van „Les Sylphides" van Michael Fokine op muziek van Chopin als openingsnummer op vrijwel klaarlichte dag. De prestaties dwongen niettemin grote waardering af. Wisten de vorige keer Maria Huisman en Aart Verstegen zich speciaal te doen gel den. ditkeer was het de gevoelige en mooi op de muziek afgestemde vertolking door Johanna Zuiver die de meeste waardering afdwong, nu ook in de moeilijke wals van het begin. Linda Manez excelleerde even eens. In „La Somnambule" heeft deze dan seres een haar niet erg passend emplooi gevonden, evenmin als Willy de la Bye in ..Scènes de Ballet" op de gelijknamige mu ziek van Igor Strawinsky door John Taras, waarin Jaap Flier eveneens haar voorbeel dige partner is. Als onaangekondigde toe gift kreeg men nog het vermaarde duet ..De blauwe vogel" van Tsjaikofsky-Petipa door Maria Huisman en Conrad van de Weetering te zien, welk duet in deze vorm wat mij betreft achterwege had moge blijven. Zo'n programma overziende vraag ik mij 'wel eens af, wat al die mensen er nu van zeggen, die de totstandkoming van dit Nederlands Ballet met regeringssubsidie zo al niet hebben tegengewerkt dan toch geenszins bevorderd. Zij zullen toch moe ten erkennen, dat Sonia Gaskell in minder dan een jaar tijds kans heeft gezien de grondslagen voor de opbloei van een eigen stijl te leggen. DAVID KONING. De Kynologenclub Kennemerland houdt Zondag ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan in hotel Bouwes in Zandvoort een pai-ade van de beste rashonden in Nederland benevens een concoux'S d' élégance. In de jury hebben zitting dr. Gajentaan AmsterdamGodfried Bomans en Frans Funke (Haarlem) en Toon Hermans (Zand- voort). De beschermheer van de Kynologen club, de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal na afloop de prijzen uitreiken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Sary Adriana, d. van H. van Rooijen en G. van der Jagt. ONDERTROUWD: W. F. Spoorenberg en C. M. Rufcte; N. B. van Geldovp en M. G. Buijs; G. Th. Schoonderbeek en J. M. Huiberts. OVERLEDEN: N. J. Tabak, 61 j.; A. den Besten, 9 maanden. De vereniging „De Hyacint" heeft Donderdagmiddag onder leiding van de nieuwe en beheerste voorzitter de heer A. A. J. Arentshorst in een korte vergadering be sloten het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten te verzoeken de te veel betaalde hef fing te restitueren, waarbij de kwekers, die honderd en tachtig gulden per are hebben betaald onxdat zij boven het nuttig areaal hebben geteeld, het gehele bedrag terug krijgen. Hiermede is een bedrag van f 130.000,gemoeid. Er was in totaal f 300.000, aan surplusheffing te veel geheven. De resterende f 170.000,zullen onder alle kwekers, die f 12,60 per are hebben betaald om 7 surplus gezamenlijk te dekken worden verdeeld. Dit komt neer op ongeveer 25 van de heffing. De heer Arentshorst zette in zijn ope ningsrede uiteen, dat er sinds de vorige vergadering enige besprekingen met het Bedrijfschap voor Siei-teeltproducten zijn gevoerd, waarop de vereniging een brief van deze instelling kreeg, waarin om ad vies van terugbetaling werd verzocht. Men had de keus uit drie voorstellen. De voox*- zitter dankte het Bedrijfschap voor zijn bereidwilligheid en vlotte afwikkeling van de besprekingen cn de administrateur van de vereniging zelf om zijn vlotte wijze van convoceren, want drie dagen nadat de brief was besproken had iedere kweker de uitnodiging voor deze vergadering in de bus, juist voordat de drukte van het rooien begon. Nadat enkele heren nog enkele opmer kingen hadden gemaakt werd tot stemming overgegaan. Het bestuur had, zoals trou wens velen, waarschijnlijk een heftige strijd verwacht en om zo eerlijk mogelijk te werk te gaan zouden eerst alle voor stellen in stemming komen en dan daarna de twee met het grootst aantal stemmen. Het was niet nodig, het derde verwierf niet minder dan 433 van de 533 stemmen. Hieruit concludeerde het bestuur, dat ver dere stemmingen niet nodig waren, waar mede de vergadering zich kon verenigen. Tijdens het tellen van de stemmen heeft de directeur van de Keuringsdiensten, de heer F. Limburg, de bij verscheidene kwe kers gerezen vx-agen omtrent een veldkeu- ring' door de Plantenziektenkundige Dienst opgehelderd. Er was namelijk bij vele kwe kers verwondering ontstaan over het feit, dat controleurs op hun tuinen kwamen om hyacinten te keuren. Men had dit kunnen weten, als men een mededeling van de Plantenziektenkundige Dienst in de vak bladen hierover had gelezen. Deze verwon dering is wel begrijpelijk, omdat er al keuringsdiensten, o.a. ook van hyacinten zijn. Deze keuring door controleui's van de P.D. blijkt echter verband te houden met het feit, dat de keuringsdienst nog niet alle variëteiten hyacinten keurt. Overigens is wel uit de mededeling van de heer Limburg gebleken, dat hierin ver andering zal komen, aangezien wel te ver wachten is, dat de P.D. hogere eisen gaat stellen tengevolge van de wensen van ver schillende landen. De rondvraag leverde niets op zodat al len vroeger buiten stonden dan iemand had verwacht. Alhena. 23 te Bva Peron. Annenkerk, 23 v. Genua n- Port Said. Ampenan, verm. 23 v. Djeddah n. Port Soedan Aaatha, 24 te Singapore. Averdijk, 24 te New York. Alamak, 23 te Damman. Alderamln, 23 te Alexandrië. Altair, 23 te Victoria. Aldabi, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Alnati. 23 330 m. N. ten O. Las Palmas. Alp'nard, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Ariadne, 24 te Rotterdam. Blitar, 23 v. Belawan n. Djeddah. Bloemfontein, 23 345 m. O-NO. St. Helena. Bennekom, 24 te Rotterdam. Bonaire, 23 te Amsterdam. Cleodora, 23 v. Bahrein n. Karachi. Caryda, 23 te Ango Ango. Castor, 22 te Amsterdam. Cottica, 23 te Trinidad Celebes, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Cinulia, 23 v. Punta Cardon n. Rotterdam. Diemerdljk, 22 v. Rotterdam n. Vancouver. Duivendijk, 22 v. d. Bermuda n. Cristobal. Essö Rotterdam, pass. 23 Ouessant n. Antw. Friesland (SSM). 22 te Rotterdam. Elmina. verm. 24 v. Le Havre o. Amsterdam. Eendracht, pass. 23 Casquets n .Hamburg. Elizabeth b, 23 v. Port Said n. Londen. Eemdijk, 24 te Antwerpen. Farmsum, 23 v. Bombay n. Cotombo. Hector, 23 te Rotterdam. Helicon, 22 v. Pto Plata n. Le Havre. Hathor, pass. 23 Oporto n. Amsterdam. Houtman, 24 te Mombasa. Hecuba, 23 te New York. Joh. v. Oidenbarnevelt, 23 v. Aden n. Fremantie Jagersfontein, 23 6C0 m. N. St. Helena. Kalydon, 23 v. Port Elizabeth n. East London. Korenia, pass. 23 Gibraltar n. Philadelphia. Korovina, 27 Rotterdam verwacht. Krebsia, 2ó Curacao verw. I<Ota Gede, 22 v. New York n. Beyrouth. Kellia, 23 v. Rotterdam n. Curasao. Langkoeas, 24 te Penang. Leersum, pas. 23 Ouessant n. Houston. Lissekerk, pass. 23 Khorya Moryabaai n. Umm- said. Loenerkerk, 2 2tl m. O-NO. eil. Masira. Limburg, 24 v. Soedan n. Suez Manoeran, 22 te Amsterdam. Markelo, verm. 24 v. Amsterdam n. Bristol Mentor, 23 v. Paramaribo n. Amsterdam. Molenkerk, 23 te Port Swettenham. Murena, 23 v. Miri n. Sydney. Maas. 23 v. Volos n. Rotterdam. Meerkerk, 23 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Macoma, pass. 23 Dakar n. Luanda. Maasdam. 24 te Southampton. Maasland, 24 te Rio Grande do Sul. Madoera, 24 te Amsterdam. Mijdrecht. 23 Pto La Cruz n. New York. Nieuw Amsterdam, pass. 23 Scilly's n. New York Nestor, 24 v. Funchal n. Paramaribo. Orion, 23 v. Rotterdam n. Bremen. Oostkerk, 23 te Antwerpen. Omala, 23 v. Trinidad n. Thameshaven. Ovêrijsel, pas. 23 Kp. Finisterre n. Duinkerken Oberon, 23 v. New York n. Curasao. Ootmarsum, 23 v. Mobile n. Savanna. Oranjestad. 23 600 m. W.ZW. Madeira. Pirns Alexander. 22 v. Hamburg n. Montreal. Pygmalion, 23 te Pointe a Pitre. Prins Fred. Hendrik, 24 te Rotterdam. Prins Willem George Fred. 24 te Antw. Rijndam, 22 Quebec, 23 Montreal verw. Prins Willem II. 24 te Sarnia. Papendrecht. 23 v. Rotterdam n. Venezuela. Raki, 23 v. Manilla n. Singapore. Roebiah, 24 te Durban. Rijnkerk, 24 te Le Havre. Ruys. 23 v. Hongkong n. Singapore. Stanvac Benekat, pass. 23 Poeloetenggol naar Sungeigerong. Sloterdljk, 24 te Tj. Priok. Stad Amsterdam, 23 v. Lorenzo Marquez naar Beira. Stad Maassluis, 23 v. Narvik n. Southshields. Samarinda, 23 te New York. Salland. 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Saparoea, pass. 24 Gibraltar n. Livorno. Scherpend recht, 23 v. Pto La Cruz n. Portland Sibajak, pass. 24 Torresstraat n. Soerabaja. Stad Alkmaar. 23 v. Amsterdam n. Bremen. Tero. pass. 2 Ouessant n. Rio de Janeiro. Tegelberg. 24 te East London. Teiresias, 24 te Aden. Them is to; 24 te Rotterdam. Titus, 24 te Amsterdam. Van Spilbergen. 23 v. Dakar n. Freetown. W. Alton Jones, 2 v. Philadelphia n. Mena el Ahmadi. Woensdrecht, 23 te Port Said. Wonosobo, pass. 23 Kp. Guardafui n. Suez. Westertoren, 23 v. Bahrein n. Lorenzo Marquez Wonorato. 23 te Rotterdam. Zuiderkruis, 23 120m. O. Massawah. KLEINE VAART Amigo, 23 v. Rotterdam n. Oslo. Astra, pass. 23 Vlissingen n. Antw- Atlantis, 23 v. Kotka te Rotterdam verw. Atlas, 23 te Rotterdam n. Napels. Afiena, 22 v. Vatdemarsvik n Alkmaar. Albergen, 23 v. Rotterdam te Horsens. Anna b, 22 v. Rotterdam n. Portsmouth. Bab T. 21 v. Stockholm n. Walkom. Beekbergen, 23 v. Sornaes n. Rotterdam. Binnenhaven. 22 v. Port Lyautey te Rouaan. Bree Helle, 22 v. Rotterdam te Londen. Bill S. 22v. Amsterdam n. Waterford- Brem, 23 v. Oporto te Antwerpen. Cinderella, 23 v. Amsterdam te Duinkerken. Caiand, 22 v. Pitea n. Londen. Demi, 23 v. Londen te Gent. Dillgentia, 23 v. Ipswich te Port Slade. Da Capo, verm. 23 v. Rotterdam n. Oporto. Driebergen, 22 v. Oxelosund n. Wasklot. Daniel, 23 v. Gothenburg n. Dordrecht. Elda, 23 v. Boston te Goole. Elisa, 22 v. Ceuta n. Lissabon. Encamacion, 22 v. Ceuta n. Haifa. Erasmus. 23 v. Midlesboro te Rotterdam verw. Gefle, 23 v. Gefle n. Stockholm. Ore, 23 v. Strood te Rotterdam verw. Hontestroom. pass. 23 Vlissingen n. Dublin. Haaksbergen, 22 v. Gothenburg te Turku. Hertel, 22 v. Hamburg n- Rotterdam. Haskerland, 23 v. Kingslynn te Rotterdam. Hoc Vinces, 23 v. Rotterdam te Grimsby verw. Ida Jacoba, 2 te Rotterdam verw. June, 22 v. Amsterdam n. Londen. Jan Kreumer, 23 v. Londen te Rotterdam. Kaap Falga. 22 v. Ronskar te Rundvik. I<aap St. Vincent, 20 te Rotterdam. Keizersgracht, 23 v. Antwerpen te Rotterdam. Koningin Juliana, 23 v. Oporto te Rotterdam. Keys.er, 22 v. Helsinki n- Hamioa. Limfjord, 23 v. Karlstad te Rotterdam naar Voorburg. Laera, 22 v. Boston n. Southampton. Liberte, 23 v. Sandvik h. Gent. Lies, 23 v. Batskaursnas te Antwerpen. Marianne, 23 v. Gothenburg n. Amsterdam. Merwestad, 23 v. Boston te Rotterdam verw. Mutia Fides, 23 75 m. NW- IJmuiden. Marcella, 22 v. Stettin xv Rotterdam. Martien, 22 v. Helsinki n. KOtka. Matthew, 22 dwars Hanstholm n. Southampton. Mies, 22 v. Dundalk n- Barry. Mintaka N. 22 v. Casablanca te Nantes. Mizar N, 22 te Santos. Monica, 23 v. Belfast te Ardrossan. Muphrid N, pass. 22 Brunsbüttel n. Vesteras. Marjan, 22 v. Londonderry n. Rotterdam. My fern, 22 nog te Parijs. Mynelis, 23 te Thorshavn. Mypuck, 22 te Nykoping. Narwal, 22 v. Amsterdam n. Leith. Niobe. 22 v. Amsterdam n. Helsinki. Nieuwland. 23 v. Grangemouth te Rotterdam. Oranjepolder, pass. 23 Vlissingen n- Antw. Olwe, 2? v. Amsterdam n. Hamburg. Poortvliet. 23 v. Aarhus n. Korsor. Procyon. 22 v. Londen te Amsterdam. Ponto, 20 v. Mantyluoto n. Zaandam. Ponza, 20 te Zaandam. Pavo. pass. 23 Vlissingen n. Gent. Ruby. verm. 23 v. Middlesboro. Rema. verm. 23 v. Elesrhereport n. Rotterdam Spolanda, 23 v. Capelle te Rotterdam. Snnsbeek, 22 dwars Oporto n. Livorno. Spurt. 23 v. Fowey n. Amsterdam. Soemba, 23 v. Delfzijl te Bremen. Theano. 23 v. Belfast te Drogheda. Tyro. pass. 23 Kn Wrath n. Dublin. Ton S. 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Trito, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Timo. verm. 23 v. Rotterdam n. Londen. Tilly. 22 v. Amsterdam n. Sharpsborg. Veenenburgh, 23 v. Middlesboro te Rotterdam Vivo. 23 v. Amsterdam te Antwerpen. Vlieland. 22 v. Gothenburg te Malmö. Venus, 23 v. Great Yarmouth n. Middles'.")"". Volharding. 23 v. Rotterdam n. Toulon. Wostereems, 23 v .Amsterdam te Metbil. Westkust. 23 v. Borga t.e Amsterdam. Wubbiena, 27 v. Zaandam n. Londen. Walcheren. 22 v. Cork te Quimper. T.Tstroom, 23 v. Amsterdam n. Bristil. Zeehaan, pass. 24 Brunsbüttel n. Ventspils SLEEPVAART Cycloop. 22 620 m. NO Pararivier met B2 on Friesland naar IJmuiden. Hudson. 22 v. Amsterdam te Maassluis. Loire, 22 v. Bahrein te Maassluis. Noordzee 22 v. Portsmouth te Maassluis r.-.at landingsvaartuig. Rode Zee en Oostzee, 22 120 m. O. ten N. Algiers met kruiser Australia.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11