Agenda voor Haarlem Prachtig jubileumconcert van Zang en Vriendschap Rode Kruis-demonstratie brengt landing parachutisten Kerkdiensten Annie Woud en George Robert als solisten in de Grote Kerk J bestellen? IMPERIAAL reserveren? Dü RIEU telefoneren! Restauratie Bavo-orgel in voorbereiding Aanmeldingsformulier Helicopterdienst op Haarlem in gevaar Haarlemmermeer Hillegom Zandvoort HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Burgerlijke Stand van Haarlem I303@® bellen Twee verkeersongevallen in Heemstede Aantrekking industrie in de Waarderpolder Lichtmast aangereden door personenauto Bezwaren tegen landingsterrein Haarlemse Stadhuis commissie op studiereis naar België Haarlemse ambtenaar gemeentesecretaris Jaarvergadering van Hillegom Ned. Bijbelgenootschap hield jeugdavond Personeelsvereniging gemeente in oprichting )e invloed die er gedurende de 125 jaar genot te maken. Als het s De invloed die er gedurende de 125 jaar van haar bestaan van de koorvereniging „Zang en Vriendschap" op h.et muziekle ven van Haarlem is uitgegaan, moet bui tengewoon groot gewees> zijn. De virtuo zen, die een stad vluchtig bezoeken, ver wekken een warm, maar snel vervliegend enthousiasme. V^él duurzamer is de ge voeligheid voQ.v- 'muziek, die door het min der épaterecide, maar gestadig werken van een koor\jrë'reniging wordt aangekweekt en hoezeer-1s dat in een land als het onze no dig! Hfet had daarom een diepe zin, dat het programma, dat „Zang en Vriendschap" gisteravond in de St. Bavokerk bood, niet de nadruk legde op uiterlijke bravour en /glans, maar meer op de interne waarde van werkelijk goed-gecomponeerde mu ziek en daarbij ook aandacht schonk aan Haarlemse creatieve talenten, te weten Hendrik Andriessen en Albert de Klerk en reproductieve musici uit onze stad: Annie Woud en George Robert. Men mag „Zang en Vriendschap" ge lukwensen, dat zij haar belangrijke jubi leum onder leiding van iemand als Jack P. Loorij hebben mogen vieren. Loorij is een veelzijdig mens. Als musicus is hij een der beste Handcl-kenners en koordiri genten in den lande. Velen zouden hier aan al genoeg hebben om hun leven te vullen, maar Loorij heeft nog ettelijke buitenmuzikale gaven, waardoor hij op enkele sterk uiteenliggende gebieden op merkelijke dingen verricht. Hij is daar door een der boeiendste persoonlijkheden, die Holland's podium heeft te bieden, en het is wel op zijn plaats, hem hier eens met nadruk te signaleren als een bijzonder musicus, die door zijn bezielde en bijna fanatieke overgave tot grote prestaties in staat is. Het machtige intérieur van de St. Bavo kerk zette luister bij aan het concert, hoe wel de acoustiek op vele plaatsen te lij merig is om het horen tot een onverdeeld HAARLEM. 24 Juni 1955 GEHUWD: 24 Juni, C. Get en A. H. Kor- zelius. BEVALLEN van een zoon: 23 Juni, A. Le venkamp—Visser; H. C. J. van Es—Broers; J. C. Netzde Jong. BEVALLEN van een dochter: 23 Juni, W. M. Amelung—van Schaijk; H. C. M. Hirs— Raijmakers; F,. R. van den BergKrill; J. C. Netzde Jong; J. J. van den BeemtPle vier: 24 Juni, A. Th. BaamsBuschkens; A. M. SilvesterDekker; P. van der Pol Booms; L. Flietstra—Gompers. OVERLEDEN: 22 Juni. G. de Bruijnvan der Wateren. 57 j., IC. van Manderstraat: 23 Juni. P. B. Evers, 65 j.. Brouwersvaart; C. DekkerSluyter. 56 Gasthuisvest; A. Dau- deij—Vreugdenhil, 83 j.. Jansweg; A. Stapel Selser, 71 j., 2e Hoogerwoerddwarsstraat; C. M. van Diessen,-46 j., Engelszstraat. ADVERTENTIE Garage: Twijnderslaan 35 ZATERDAG 25 JUNI Cinema Palace: „Canaris", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „The Country Girl", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het moederhart spreekt", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Drie vrouwen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Ver borgen moederschap", (tweede week), 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vrouwen die wij schuwen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Duel in de jungle", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Minerva: „De gevangene van Zenda', 14 jaar, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 26 JUNI Cinema Palace: „Canaris", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en .9.15 uur. Rembrandt: „The Country Girl", 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Studio: 11 uur, „Tembo", 14 jaar en „Het moederhart spreekt", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Drie Vrouwen". 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Bali, eiland der goden". 14 jaar, 11 uur; „Verborgen moederschap", 18 jaar. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur; „Jeugd in gevaar", 18 jaar, 23.30 uur. Frans Hals: „Vrouwen die wij schuwen". 18 jaar. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Duel in de jungle", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De gevangene van Zenda', 14 jaar. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Zuider- kapel, Zuiderstraat 15. 10 en 5 uur, Ed. W. Pera. Cultura, Ned. Ver. van Spir„ „Harmo- nia", 10.30 uur, mevrouw C. ZeemanDe Vries. MAANDAG 27 JUNI Cinema Palace: „Canaris", 14 jaar, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „The Country Girl", 14 jaar. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Studio: „Het moederhart spreekt", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Drie vrouwen", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: ..Verborgen moeder schap", (tweede week). 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vrouwen die wij schuwen", 18 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Duel in de jungle", 14 jaar, 2.30. 7 en 9.15 uur. Minerva: „The garden of Allah". 14 jaar, 8.15 uur Begijnhofkapel, 8 uur. Bijeen komst Hennann Zaiss Comité, spreker J. van de Brink. genot te maken. Als het stemmenweefsel een beetje gecompliceerd wordt, gaat de duidelijkheid teloor, en aan het verstaan van een tekst moet men maar niet denken. De dirigent had echter met juist inzicht composities van doorzichtige factuur geko zen, zodat deze bezwaren althans enigszins werden opgeheven. Het programma was een staalkaart van de meest verschillende stijlen, die elkaar tussen de 16de eeuw en het heden hebben afgewisseld. Hierbij kon men de interessante opmerking maken, dat, hoe voorbeeldig-de muziek der ro mantici en modernen ook is (het koor zong bijvoorbeeld „Litanei" van Schubert en „Seigneur, je vous en prie" van Pou- lenc), zij toch door de klare uitdrukkings kracht van de 16de eeuwse muziek volko men wordt overschaduwd. Enkele werken van Palestrina, Clemens non Papa, Orlan do di Lasso en Claude Goudimel waren daardoor de onbetwistbare hoogtepunten van het concert. Het koor, dat uitsluitend a cappella zong, had nu en dan een neiging tot zakken, maar dwong toch in het algemeen bewon dering af door zijn voldragen, afgeronde klank en zijn sobere gevoeligheid. Dit bleek vooral in de reeds genoemde 16de eeuwse werken, maar ook in de „Litanei" van Schubert. Als orgelsolist had het koor zich de me dewerking verzekerd van George Robert, die zijn meesterschap bewees met de voor dracht van het Thema met variaties van Hendrik Andriessen en een Passacaglia van Frescobaldi. De melodiek van An driessen is ietwat stroef, maar toch gaf hef het stuk aan George Robert gelegen heid, het mooie orgel in al zijn facetten te laten schitteren Ook de prachtige Passa caglia van Frescobaldi was een fijn staal tje van de kunst van het registreren. Het erelid Annie Woud was de andere solist van deze avond. Haar majesteitelijke altstem, zo bij uitstek geschikt voor de grote ruimte, zette nog eens extra glans aan het programma bij. Vooral in de „Nocture" van César Franck verhief haar zangkunst zich tot grote hoogte, maar ook in „lek seg adieu", een fijnzinnige bewer king van Albert de Klerk, verraste zij door haar zuiver doorvoelde voordracht. Het concert, dat geopend werd met het Wilhelmus (bewerking Fred. J. Roeske), bewees weer eens te meer de hoogte van Haarlems eigen muziekleven. PIERRE VERDONCK ADVERTENTIE TEL. 12103 - 10570 De voorbereidende werkzaamheden tot de restauratie van het uit 1738 daterende orgel in de Grote of St. Bavokerk in Haar lem zullen 7500 bedragen. Reeds lang is het bekend,-dat het be houd van deze internationale faam gevaar loopt, indien het instrument niet binnen afzienbare tijd wordt gerestaureerd. Ook voor de laatste wereldoorlog bestonden reeds plannen tot restauratie. Daarbij moet thans tevens bezien worden in hoeverre vroegere wijzigingen in de structuur van het orgel herzien zouden moeben worden. Ook bij de in de laatste jaren gehouden orgel-improvisatie-wed strijden is de overtuiging gerijpt, dat-een restauratie niet te lang meer kan worden uitgesteld. In ver-band met de uitzonderlijke beteke nis van dit instrument is het duidelijk, dat aan een zodanige restauratie een diepgaand deskundig onderzoek moest vooraf gaan. Te dien einde hebben B. en W. in Sep tember 1953 een commissie van deskundi gen in het leven geroepen ter bestudering van deze restauratie in samenwerking met de st&dsorganist. Deze commissie is onlangs met haar rap port gereed gekomen, hetwelk thans bij B. en W. in studie is. De Heemsteedse politie heeft Vrijdag aandacht moeten besteden aan twee ver keersongevallen. Des morgens om halftien reed een tractor met aanhangwagen op de Javalaan en de bestuurder vermoedde, dat hij op een voorrangsweg reed. Bij de Lom bokstraat reed hij daarom door, toen een vrachtauto, die van rechts kwam, naderde. Een aanrijding ontstond, waardoor de trac tor beschadigd werd. Om vier uur des middags stak een auto het Wilhelminaplein over van de Voorweg naar de Kloosterweg. Bij de hoek van deze weg werd een zevenenvijftigjarige dame, die daar fietste, aangereden en zij werd licht gewond. Een arts achtte het raad zaam haar voor onderzoek naar een zieken huis over te brengen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich mèt ingang van 1 Juli 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 3(1 Juni 1953 'gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niel'voor orifzeüing van week- in kwartaalabonnementen V er betering van wegen B. en W. van Haarlem delen de gemeente raad mee, dat wegens de onderhandelingen met een buitenlandse industriële onder neming over de vestiging van een bedrijf te Haarlem het gewenst is om de terrein- strook langs de Oostzijde van de wegbaan evenwijdig aan de Nijverheidsweg in de Waarderpolder te verbreden van 50 meter tot 80 meter. Het is voorts gewenst dat te vens de verbinding met de Nijverheidsweg op volle breedte wordt gebracht, d.w.z. de rijweg op 13 meter met aan beide zijden trottoirs van 3.50 meter. Bovendien dient in deze wegbaan een riool te worden aan gebracht,. Ongeacht deze onderhandelingen acht het college het gewenst dat de ge meente zo spoedig mogelijk de beschikking verkrijgt over een grotere oppervlakte ge reed industrieterrein, waardoor niet alleen grotere variatie ontstaat met betrekking tot de oppervlakte van de aan te bieden ter reinen, maar cvaardoor desgewenst sneller met de bouw kan worden aangevangen. De kosten der werken zullen 130.000 bedra gen. B. en W. vragen de raad dit bedrag ter beschikking te stellen. Haarlemse politie verzoekt getuigen zich tg melden Op Woensdag 22 Juni omstreeks acht uur des avonds is door een personenauto een lichtmast aangereden, op het Duinroos plantsoen te Haarlem, ter hoogte van per ceel 15. De chauffeur van de wagen heeft na het gebeurde nog enige tijd met enkele jongens staan praten, doch is toen weer doorgereden. De Haarlemse politie ver zoekt zowel de bestuurder als de betrokken jongens zich met haar in verbinding te stellen. Naar wij vernemen zijn ernstige moei lijkheden gerezen over de hclicopterverbin- ding Rotterdam Zandvoort Haarlem, welke seizoendienst per 1 Juli geëxploi teerd zou worden door de samenwerkende Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena en het Hillegoms reisbureau Copex met garanties van de gemeenten Haarlem en Zandvoort. De Sabena heeft namelijk grote bezwaren tegen de landingsplaats in Haarlem met het oog op het hoge geboomte in de onmiddel lijke nabijheid van het terrein aan de Spanjaardslaan. Dit zou vooral bij de lan dingen van een vol-belast hefschroefvlieg- tuig bezwaarlijk zijn. Daarom heeft de Sabena voorgesteld op het traject Haarlem Zandvoort v.v. met niet meer dan vier passagiers te vliegen. Dit is echter door de gemeente Haarlem afgewezen wegens de financiële consequenties voor de exploitatie. Reeds heeft men een aantal andere ter reinen als mogelijke landingsplaats be keken, waarvan het beste dat achter de Kleverparkweg aan de Delft is. Maar men vindt het in Haarlem te ver van het cen trum gelegen, waardoor de waarde van een vlucht naar Haarlem per helicopter voor de toerist Twijfelachtig wordt. Wij vernemen voorts, dat in Brussel thans de mogelijkheden van landingen op nieuw worden bestudeerd. Voor Zandvoort zou een eventueel niet doorvliegen naar Haarlem tot gevolg hebben, dat de gemeen telijke garantie verhoogd moet worden. Men deelde ons echter in de badplaats miede, dat men daar niets voor voelt. Naar wij vernemen keert de Haarlemse Stadhuiscommissie vanavond terug van een tweedaagse reis naar Vlaanderen, waar men inzonderheid in Gent kennis heeft ge nomen van bouwtrant en restauratie van historische openbare gebouwen. De Sladhuiscommissie is een ambtelijke commissie onder voorzitterschap van de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, die tot taak heeft haar deskundig licht te laten schijnen de directeur van het Frans Halsmuseum en vertegenwoordigers van Openbare Werken hebben er mede in zit ting over de aan de gang zijnde verbete ringen en voorgenomen restauratiewerk zaamheden in het Haarlemse Stadhuis. De heer B. T. van Donselaar uit Haarlem is Vrijdagavond door de gemeenteraad van Steenwijk benoemd tot secretaris dier ge meente. De heer Van Donselaar is als hoofdcom mies B werkzaam op de afdeling Toezicht gemeentefinaneiën ter provinciale griffie. Hij is 34 jaar en werkte op de gemeente secretarieën van Goudriaan, Westerbork en Hoogeveen voordat hij in 1946 als ad junct-accountant op de provinciale griffie van Noordholland kwam. Door zelfstudie verwierf hij niet alleen de diploma's ge meentefinaneiën en gemeente-administra tie, maar ook de acte M.O. Staatsinrichting. Onder voorzitterschap van de heer F. v. d. Loo hield de voetbalvereniging Hillegom haar jaarvergadering in café Rutten. In zijn openingswoord bracht de voorzitter naar voren dat het er voor de kleine clubs niet gemakkelijker op geworden is in verband met het betaalde voetbal. Ook niet voor Hil legom. Het bestuur deelde met de meeste na druk mede. dat geen der spelers ooit zal be hoeven te rekenen op een geldelijke uitkering in welke vorm dan ook. Hoewel het ledenaantal achteruit gegaan is. is dit niet verontrustend. Dit jaar is er met 13 elftallen gespeeld. Het is echter de vraag, of dit zal kunnen blijven voortduren in ver band met het eventueel wegvallen van het terrein aan de Mockkade. De financiële posi tie van de vereniging is goed. Niettegen staande mindere ontvangsten is Hillegom erin geslaagd van de schuld 1475.af te lossen. Het nieuwe boekjaar zal meer uit gaven vragen. Een woord van dank werd gebracht aan de spelers van de lagere elftallen, die meestal hun reiskosten zelf betalen. De heer T. van Leeuwen werd als bestuurslid gekozen in de plaats van de heer Van Riek. die zich niet meer beschikbaar had gesteld. Spoedig zal met de training weer een aanvang worden gemaakt. Met vrijwillige bijdragen zal men trachten de financiën te versterken om zit plaatsen op het terrein te maken. De Rode Kruisdemonstratie, die ter ge legenheid van het Eeuwfeest zal worden gehouden op Zaterdag 2 Juli, belooft zeer spectaculair te worden. Hieraan verlenen van Rode Kruiszijde medewerking: vier entwintig colonnes uit het gewest Noord holland, tezamen 1200 personen, de Me dische Mobiele Eenheid met autopark en tentenkamp, pioniersgroepen, bloedtrans fusie-shockafdeling, radio- en telefoonver bindingsdienst. Bovendien zal, indien het weer hiertoe gunstig is, het. pasgevoi-mde Rode Kruis Parachutislcnbrigade per para chute landen. Verder werken mee: de Ko ninklijke Marine Luchtvaartdienst met een helicopter, het Korps Koninklijke Maréchaussee, de motorclub „Haarlemmer meer" voor ordonnance-diensten, inwoners van de polder als slachtoffers en enkele drumbands voor de parade. In hoofdpunten komt de demonstratie neer op: het défilé der deelnemende colon nes te Hoofddorp, plaatselijke acties in Hoofddorp. Badhoevedorp, Zwanenburg, Aalsmeer. Rijk. Vijfhuizen, Nieuw Vennep, Hillegommerdijk en Abbenes, een tenten kamp cn twee noodziekenhuizen in Hoofd dorp. Het défilé is om drie uur te Hoofddorp. De opstelling geschiedt in de Leeghwater- straat. Begeleid door twee drumbands mar- ceert men langs Parklaan. Draversbaan. Kruisweg, Nieuweweg, feestterrein (waar de autoriteiten het défilé afnemen), Wil- helminalaan, Leeghwaterstraat. De demon stratie begint om vier uur. Deze wordt ge leid van de commandopost uit in de Vak school voor Meisjes, waarin tevens de radio- en telefoonverbindingsdienst zijn ondergebracht. Om halfvier zullen indien de weers omstandigheden dit toelaten mannelijke en vrouwelijke parachutisten van het pas- gevormde parachutisten-peloton van het Rode Kruis Korps boven het feestterrein uit hun vliegtuig springen om assistentie uit de lucht te verlenen. Naast het feestterrein stelt de Medische Mobiele Eenheid zich op. Deze bestaat uit twaalf wagens cn een tentenkamp, voor zien van een complete chirurgische af deling, een bloedtransfusie-shockafdeling en een registratiepost. Plaatselijke onderdelen Op vele plaatsen in de Haarlemmer meerpolder en Aalsmeer zullen onderdelen van de demonstratie worden uitgevoerd en wel in: Hoofddorp: bij het voormalige Stations gebouw der Nederlandse Spoorwegen aan de Stationsweg en bii de Hoofdvaart. Hier zullen pioniers technische werkstukkan bouwen en demonstreren, zoals een kraan, een kabelbaan, een drumvlot, een auto stalling enz. Aalsmeer: voormalig Stationsgebouw te Aalsmeer-Oost, waar de helicopter onge veer 5.10 uur landt. Abbenes: tussen Rijksweg, Dr. Heyelaan cn Hoofdweg. Helicopter landt om onge veer 4 uur. ADVERTENTIE Onder leiding van ds. Knottnerus heeft in het Jeugdgebouw Weltevreden te Hille gom een jeugdsamenkomst plaats gehad van het Nederlands Bijbelgenootschap. Vele jongeren waren opgekomen. Namens het Nederlands Bijbelgenootschap waren aanwezig de heren Brugman en Van Schaik. Een drietal films werd vertoond De eerste gaf te zien het werk der Bijbel verspreiding in Canada. De tweede ging over de Bijbelvertaling en de derde over De Wonderen van het heelal. De heer Brugman sprak een propagandarede uit. Ds. Knottnerus riep de jongeren op om zich in te zetten vóór de ledenwerfactie. Aan dit verzoek gaven velen gehoor. Enige gemeente-ambtenaren hebben het initiatief genomen om te komen tot op richting van een personeelsvereniging, het personeel van alle gemeentediensten en bedrijven in alle rangen omvattende. Men stelt zich ten doel, de onderlinge band onder het. gemeentepersoneel te ver stevigen door onder meer het organiseren van contact-avonden en uitstapjes, het be oefenen van sport en spel en het uitgeven van een personeels-orgaan. De initiatiefnemers, die de plannen ver der zullen gaan uitwerken, zijn de heren M. P. B. v. d. Berg (kantoor gemeente-ont vanger); W. Harting (secretarie); P. Herfst (remise Publieke Werken); J. de Muinck (gemeente gas- en waterbedrijf); J. Ram- kema (hoofd Dr. Albert Plesmanschool); J. Visser (kantoor Publieke Werken) en J. G. Wijnbeek (Sociale Zaken). Badhoevcdorp: achter „de Badhoeve", landing 5 uur. Hillegommerdijk: VenneperwegRing vaart; reddingsdemónstratie; helicopter 4.10 uur. Nieuw Vennep: Voetbalterrein Eug. Prévinaireweg. Landing 4.15 uur. Rijk: Aalsmeerderweg, hoek Kruisweg. Landing 5.20 uur. Vijfhuizen: Kromme Spieringweg. Lan ding 4.30 uur. Zwanenburg-Halfwcg: Sportterrein ach ter Julianaschool. Landing 4.45 uur. Op verschillende wijzen zullen de „slachtoffers" worden vervoerd. De „zwaargewonden" gaan per vliegtuig, an deren per auto, ambulance enz. In totaal zijn er 200 „patiënten" (bur gers) die via de Mobiele Medische Een heid worden doorgevoerd naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden en het Bin nengasthuis in Amsterdam. Deze zieken huizen worden voor deze gelegenheid on dergebracht in respectievelijk de Chr. ULO-school en de Openbare School te Hoofddorp. De plaatselijke acties zullen om onge veer 4.15 uur aanvangen. De verbindingen met de Centrale Commandopost worden onderhouden door middel van de radio- en telefoondienst (o.a. met draagbare zend en ontvangsttoestellen) en motorordon- nancen. Voor de verkeersregeling zorgt de plaat selijke politie. De verschillende rampter reinen zullen worden afgezet door leden der Koninklijke Maréchaussee en Rode Kruis Korps personeel. Deze demonstratie, waaraan enkele dui zenden medewerken, zal enige uren duren. Deze manifestatie werd georganiseerd om de bevolking van Haarlemmermeer en om streken te tonen wat het Rode Kruis waard is, wanneer op grote schaal hulp moet wor den geboden. ZONDAG 26 JUNI 1955 HAARLE?d. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Met vocale medewerking van het ..Bachcnsem- ble" o.l.v. George Robert. 7: Ds. Joh. Brons geest. H. Doop. Woensdag 88.45: Avond stilte. Dr. H. van der Loos, van Haarlem-N. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. W. M. van Asperen. Noorderkerb, Velserstr. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. E. Pot. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 8.45: Repetitie van het Kin derkerkkoor. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.30: Jeugddienst. Ds. G. van Leeuwen, van Amsterdam. Gebouw Vrijz. Hervormden Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. P. van Eijsden Jr. 10.45: Ds. A. J. van Rhijn. Diaconessenhuis. Hazepaterslaan 4.30: Ds. E. Saraber. van Voorschoten. Janskapel. Jansstraat. 10.30: Dienst. .Teugd- kapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbröek. West. Leidsestraat 10: Dr. G. Snijders, Bloemendienst. Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise YVallonne 10.30 h.: Pas de Service. Deutsche Ev. Kir- chengem. Spaarndamsew. 18 B. 28 Juni 8 Uhr: Bibelkreis. Church of England, Kinderhuis singel. Evening Service 3 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woenëdag, Lange Veérstr. 16. :8:~Avond bijeenkomst. Alle-Dag-Kcrk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden. in de Pastorie der Broe- derkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafel- bespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie. Nassauplein 8. 10 cn 5: Dhr. J. W. Grisnigt, van Rotterdam. Woensdag 7.30: Dhr. Asmus; van Zwijndrecht Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. L. Slappendel. van Bodegraven met Koorzang. 7: Ds. J. v. d. Schors, van Am sterdam. Maandag 7.30: Jeugdvergadering o.l.v. Dhr. Jansen. Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Zater dag 7.30: Openlucht-Evangelisatie op ver schillende punten in de stad, in samenwer king met de Geref. Kerken, de Chr. Geref. Kerk. en het Leger des Heils, aanvangende bij de Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht. Zondag. 10: Dhr. Ed. W. Pera. den Haag. 5: Dezelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugd samenkomst. Cpwekkiugssamenkomsten. Zuiderstr. 15. Donderdag geen samenkomst wegens Billy Graham-meeting in het Feyen- oord-Stadion. Broedergemeente, Parklaan 34. Zalei-dag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. Jeugddienst. 7: Dezelfde. Predikdienst. O. R. G„ Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel. Voorhelm straat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. K. v. Gent. Ev. Luth. Gem., W. Hercnstr. 10.30: Ds. W. Spliethol'f. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Prof. Dr. Mr. .T. A. Oosterbaan. Remonstr. Geref. Gemeente. 10,30: Ds. J. van Goudoever van Leiden. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. C. Goeman 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. H. Appelo. van 's Gravenhage. Lvceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. H. Appelo 5: Dr. A. Dondorp. Ger. Gemeente, Ridder straat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margarethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. de Jong. Oud-Ivath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. Begijnhof. 10.30 en 7: Ds. J. Louw. 8.15: Jeugdsamenkomst. Op de Haarlemse Dreef kon men vanmorgen een indrukwekkende file brandweer auto's aanschouioen, die uit alle delen van Noord.holland tezamen waren gekomen om van Haarlem af de tocht naar Rotterdam te maken, waar vandaag de nationale wedstrijden van de Bescherming Burgerbevolking worden gehouden. Voor het ver trek van de colonne inspecteerde burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de voor deze gelegenheid glanzend opgedofte uniformen en voertuigen. Dinsdag 8: Bijbellezing en bidstond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Interkerkelijke openluchtsamenkomst Grote Markt. Zondag 10: Heiligingsdienst. 6.45: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. 7.30: Verlossingssamenkomst. De sa menkomsten staan onder leiding van Kom- mandant en Mevr. A. C. Beekhuis. Dinsdag middag 2.15: Gezinsbondsamenkomst. Iedere Zondag kindersamenkomsten om 12 uur. Leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkster gemeente, Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Bijzondere samenkomsten. Verslag Wereld- Conferentie Pinkstergemeenten Stockholm Spr. Dhr. E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Bijbellezing, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag o: K. Rozendal. Gemeente des Ileeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. J. Zegers. 19: Versch. sprekers. Alleen bij goed weer te 19.30 openluchtbijeenkomst op de Dreef bij Houtplein. 13: Kindersamenkomst o.l.v. zr. Baay. Donderdag 20: Bidstond voor gemeenteleden. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21 Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zending- kerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Gods dienstoefening. Apostolische Gemeente, Ja- cobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening Soefi-Beweging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium. Prin senhof. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. C. Zeeman-de Vries, Haarlem. Gemeente Gods. 10: Cultureel Geb.. IJm. Samenkomst. 7.30: Parklaan 21, Samenk. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Herman Zaiss Comité, Begijnhofkapel Maandag 8: J. van der Brink. Zangdienst vanaf 7.30 uur. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Loos. Immanuëlkerk 10: Dr. G. Ph. Scheers. m.m.v. het Kerkkoor 7: Dezelfde. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. J. H. Ritsema Bos. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat). Donderdag 8: Dhr. L. G. Sussenbach. Geref. Kerk. Klopnersin- gelkerk, Kloppersingel 55—57 9.30: Ds. Th. Struys. 5: Ds. M. Vrieze. Sionskerk, Ekster straat. 8.45: Ds. J. A. v. Arkel. 3.30: Ds. Th. Struys. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstr. 9.30 en 5: Ds. P. de Ruig. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk, Kerk op het Withelminaplein. 10: Ds, van Dijl. Ka pel Nieuw Vrcdcnhof. 8.30: Ds. Oskamp. 10.30: Ds. C. de Ru, Zandvoort. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Kapel Irene, Meer én Bosch. 10: Dhr. -J. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Voorg. v. d. Afdeling. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr P J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. .J. Richel. 5.30: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. v. d. Haar. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. J. Louet Feisser. 10.30: Jeugdkapel. 12-15 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool. Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennenweg Rclig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. W. F. Golterman. Dg., Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem. Gereform. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOÈMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar, in Maranatha. 19: Dr. J. H. Stelma H. Avondmaal. 10.30: Zondagsschool. Kleu terschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zon dagsschool. Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. J. H. Hubeek. Hv„ Leiden. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. M. Vrieze. van Heemstede. 3.30 en 7.30: Ds. W. Fijn van Draat. van Amsterdam. Vrij Ka tholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. O VERVEEN. Ned.' Herv. Kerk 10: Dr. Ch. de Beus. 19.15: Samenzang. 19.4520.15: Oecumenische Avondstilte. Spr. Ds. W. Spliethoff, Ev. Luth. Pred. te Haarlem. 10.30: Zondagsschool Julianakwartier. 12-13: Zon dagsschool Ramplaankwartier. Beatrixschool en Irene. Marine Hospitaal. 10: Ds. H. Wol- dendorp. Gereform. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knott nerus. 7: Ds. Brouwer. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Toornvliet, uit Leiden, Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Hen'. Kerk 9.30: Dhr. Veenhof van „Meer en Bosch". 7: Wika J. J. Brörens van Dordrecht, Jeugddienst. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. J. C. v. d. Sluys van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. M. C. Don. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. J. J. H. v. d. Ree. van Amsterdam. 7: Ds. D. Broers, v. Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. ÏJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. .T. C. Salverda. H Avondmaal. 7: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 3: Prof. dr. G. C. Berkouwer, van Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Prof. Dr. A. J. Rasker, Kerke lijk Hoogleraar Leiden. 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. F. Keia. Stompetoren. SPAARNDAM. Ned. Hen'. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Voorber. H. Avondmaal. West, Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Voorber. H. Av. 19: Ds. G. H. v. d. Woord ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. A. Hoffman, van Schiedam. 7: Prof. Dr. W. C. van Unnik, te Utrecht. Jeugddienst. 9.30: Jeugdkapel. Mevr. T. H. de Ru-Offeringa. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg 10: Ds. A. de Ruiter. H. Avondmaal. 5: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. Ned. Chr. Gemeenschaps bond, Dinsdag 8: samenkomst in de nieuwe consistorie. Spr. Joh. H. van Oostveen, Evan gelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vica ris Wolfensbergen 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond 10.15: Mej. A. J. L. Bouwmeester Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 cn 4: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. A. C. Noort.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11