D. Verbaan nam afscheid van Haarlemse Bestuurdersbond Kort en bondig „Patrimonium" streeft naar buurtgebouw en speeltuin Rashonden paradeerden ruim drie uur op terras in Zandvoort Wales Anthraciet ,,De Spaarnestad" In Berlijn hedendaagse Nederlandse kunst Haarlemse gemeenteraad veroverde wisselbeker op de journalisten Bij nieuw complex in Oud-Schoten f M AAN BAG -2-7 -J-UN I 1 9 5 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT tot 30 3uni Seven Sisters" Wales Herdenking van de wereldveteranendag Ds. J. P. Geels bedankt voor beroep naar Canada Agenda voor Haarlem Verkoop sigaretten uit automaten Andere exploitatie van „Lindenheuvel" Burgerlijke Stand van Haarlem Ook werk van Mari. Andriessen Europees Bijbelinstituut Haarlemse volleyballers wonnen in Velsen Schoolwedstrijden van Haarlemse Jachtclub Zware nederlaag met thee weggeslikt Haarlemmers zwommen in Amsterdamse prestatietocht Zaterdagmiddag heeft in een der za len van de grote Brinkmann in Haarlem de heer D. Verbaan afscheid genomen, we gens zijn vertrek naar Scheveningen, als voorzitter van'de Haarlemse bestuurders- bond, Ofschoon het aantal aanwezigen in deze overigens intieme bijeenkomst tot enkele tientallen aanwezigen beperkt was, werden er niet minder hartelijke woorden om gesproken bij het afscheid van de heer Verbaan, die benoemd is als voorzitter van de Centrale Bond van Transportarbei ders, waarbij hij zich speciaal zal toeleg gen op visserij zaken. Als voorzitter van de H.B.B. wordt de heer Verbaan opgevolgd door de heer P. W. Voskuilen. Deze memoreerde het vele werk van de oud-voorzitter in de afgelo pen vijf jaar, waarbij allerlei verbeterin gen zijn ingevoerd. Ook kwamen enige so ciale verbeteringen tot stand en werd in het Bloemendaalse Openluchttheater een toneelvoorstelling gehouden. Hij bood de scheidende voorzitter van de bestuurders- bond een ets van tiaarlem aan namens de H.B.B., terwijl mevrouw Verbaan als dank voor de haar echtgenoot verleende steun, bloemen kreeg aangeboden Namens de fractie van de Partij van de Arbeid in de Haarlemse gemeenteraad en namens de federatie Haarlem van deze par tij voerde de heer W. Mensink het woord, die herinnerde aan de korte periode dat de heer Verbaan deel van de Haarlemse ge meenteraad heeft uitgemaakt. In deze pe riode heeft de heer Verbaan echter be langrijk werk verricht op maatschappelijk terrein, aldus de heer Mensink. De heer G. Janssen sprak namens en als assistent-bestuurder van het N.V.V., waar de scheidende functionaris vijf jaar op het kantoor Haarlem werkte. Hij prees de heer Verbaan om diens kameraadschap en het feit, dat het werk niet tot de kantoortijd werd beperkt, maar veel vrije tijd even eens door de heer Verbaan voor zijn werk gebruikt werd, waardoor de heer Verbaan ook zijn persoonlijk stempel op de H.B.B. drukte. Voor het geval in Scheveningen problemen achterwege zouden blijven, bood de heer Janssen de heer Verbaan een exemplaar aan van ,,De vakbeweging en haar proble men" van Lammers. De naar Scheveningen vertrekkende oud-voorzitter van de Haarlemse Bestuur ders Bond wilde er in zijn dankwoord de nadruk op leggen, dat hij maar een schakel was in. het geheel van de grote vakbewe ging. Hij meende tevens veel dank te zijn verschuldigd voor wat de H.B.B. hem in de afgelopen vijf jaar heeft gegeven. Het gro ter worden van de Bestuurdersbond in deze periode verheugde hem. Hij dankte voor de kameraadschappelijke geest in de frac- ADVERTENTIE VOOR7AARSPRDZEN „Victorious" Wales (super kwaliteit) 4 4 c afm. 20/30 (III) (le soort) /4A /C alm,.20/30 (III). lü.OD Ook alle andere soorten en afmetingen. Op aanvraag zenden wij gaarne onze volledige prijscourant.- ALLEEN-VERKOOP Brandstoffenhandel Fr. Varkenmarkt 610 (Spaarne b(j Viaduct) Telefoon 14164 en 13904 Ter gelegenheid van de Wereldveteranen dag is Zaterdagmiddag een plechtigheid gehouden bij het monument aan de Dreef te Haarlem, welke plechtigheid was voor bereid door de afdeling Noordholland van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers. De genodigden werden ont vangen in een der zalen van de Provinciale Griffie. De heer D. van der Kroef te Beverwijk las de boodschappen voor van Dag Ham- marskjoeld, seci'etaris van de Verenigde Naties en Albert Morel van de Wereld veteranen. Vervolgens legden de heren Van der Kroef en P. Kok te Zaandam een krans bij het monument. Aan de plechtigheid werkten mee leden van de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap, die Wilt heden nu treden zon gen en tot besluit het zesde couplet van het Wilhelmus en de Christelijke Jeugd- en Sportvereniging Oranje-Nassau te Amster dam. Duiven werden opgelaten, die be schikbaar waren gesteld door de vereni ging ,,De snelle wieken" te Santpoort. Ds. J. P. Geels, predikant der Christe lijke Gereformeerde Kerk te Haarlem- Centrum, heeft bedankt voor het beroep naar The Free Christian Reform Church te Hamilton-Ontario (Canada). MAANDAG 27 JUNI Cinema Palace: „Canards', 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „The Country Girl", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het moederhart spreekt", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Drie vrouwen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Ver borgen moederschap", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Vrouwen die wij schuwen", 18 jaar, 7 en 9.15 u. Roxy: „Duel in de jungle". 14 jaar, 8 uur. Minerva: „The garden of Allah". 14 jaar, 8.15 uur. Begijnhofkapel, 8 uur. Bijeenkomst Hermann Zaiss Comité, spreker J. van de Brink. DINSDAG 28 Juni Concertgebouw: Concert N. Ph. O. t.g.v. 125-jarig bestaan afd. Haarlem Mij. tot Bev. der Toonkunst, 8 uur. Cinema Palace: „Ca naris". 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „The Country Girl", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het moederhart spreekt", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Drie vrouwen", 14 jaar, 2, 7 en 9.3 5 uur. Lido: „Verborgen moederschap", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur..Frans Hals: „Vrouwen die wij schuwen", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Roxy: „Duel in de jungle", 14 jaar. 2.30 en' 8 uur. Minerva: „The garden of Allah", 14 jaar, 8.15 uur. tie en voor de mede- en samenwerking van de socialistische organisaties als het federatiebestuur, de vrouwenbeweging en de onlangs opgerichte en dus nog jonge afdeling van „Jonge Strijd". Wat het ver breken van de samenwerking met. de Raad van Vakcentralen betreft, zeide de heer Verbaan het te betreuren, dat deze samen werking was verbroken, doch men dient er rekening mee te houden, dat het N.V.V. zeker niet ten koste van alles bereid zou zijn deze samenwerking te herstellen. Behandeling proef proces voor de kantonrechter Enige tijd geleden heeft de Haarlemse politie proces-verbaal opgemaakt tegen een sigarenwinkelier uit de Spaarnwouder- straat te Haarlem wegens overtreding van artikel 224 van de Haarlemse politie verordening, waarbij het verboden is in automaten, die zich bevinden op voor het publiek toegankelijke plaatsen, tabaksarti kelen ter aflevering voorradig te hebben. Het doel was een proefproces uit te lokken, want nadat een klant sigaretten uit de automaat gehaald had is deze weer weg gehaald. De sigarenwinkelier zal zich op Maandagmorgen 11 Juli voor de Haarlem se kantonrechter te verantwoorden hebben. Ds. R. van der Mast beroepbaar Het bestuur van het pastoraal centrum „Lindenheuvel" te Overveen kan uit finan ciële overwegingen de arbeid in het cen trum na 1 October niet in de tegenwoor dige vorm voortzetten. Het centrum stelt zich ten doel recreatie en ontspanning te bieden aan hen, die rust nodig hebben. Met het oog op de wijziging in de ex ploitatievorm stelt de tegenwoordige pre dikant-directeur ds. R. van der Mast zich in de Nederlands Hervormde Kerk beroep baar. Haarlem, 25 Juni 1955. ONDERTROUWD: 25 Juni H. Bijkerk en L. van Waard. GEHUWD: 25 Juni A. J. Wassink en F. P. Schouten; H. O. van de Wall en A. J. Meijer; J. F. Brak en F. W. Poutsma; M. A. Kluit en A. A. Verwaal. BEVALLEN van een zoon: 24 Juni J- Lacourt-Lubbers; J. H. van den Oosterkamp- Urbanowitz; M. H. H. G. van Koolbergen- Tanamal; 25 Juni P. H. Vermeer-Verhoeven. BEVALLEN van een dochter: 23 Juni M.-J. W, Wezenberg-Derks; 24 Juni R. A. Spook-Greitemann; 25 Juni M. M. Leuring- Van der Kort. OVERLEDEN: 23 Juni IJ. J. Keesmaat, 64 j-, Nagtzaamstraat; 24 Juni.B. G. A. van Lunen- berg, 72 j.,. Gaelstraat; C. J. van der Drift, 7 m-, Kamperlaan. In West-Berlijn. is Zaterdag een'téntoon- stelling geopend van hedendaagse Neder landse schilderkunst, grafiek en beeld houwkunst; De tentoonstelling zal over on geveer een maand naar Linz (Oostenrijk) gaan. Men verwacht behalve Berüjners ook vele bezoekers van elders. In Berlijn wordt namelijk ook het Internationale Filmfestival gehouden. De tentoonstelling, die bijna 200 stukken omvat is samengebracht door jhr, W. J. H. B. Sandberg, directeur van het- Stedelijk Museum.te Amsterdam, zijn adjunct-direc teur, I-I. L. C. Jaffé en mr. E, L. L'. dé Wilde, directeur van. het Van Abbe Museumle Eindhoven. De meeste tentoongestelde wer ken komen uit de verzameling van het Amsterdamse Stedelijk Museum. De samenstellers-, zo meldt Rputeruit Berlijn, hebben gepoogd de expressionis tische en abstracte richting in d.e heden daagse Nederlandse beeldende kü-nst te tonen. Het werk komt goed uit in de sobere zalen van het halfverwoeste paleis Char- lottenburg. Onder meer is werk te zien van Jan Wie- gers, Charles Eyck, Charley Toorop, H. Werkman, Herman Kruijder en Jenny Da lenoord; van de abstracte school Mondriaan tot Ouborg, onder meer Benner, Comeille, Stekelenburg en Karei Appel. Bij de keuze van de plastieken is men eveneens volgens de bovengenoemde richt lijnen te werk gegaan. Er staat onder meer werk van Wessel Couzijn, Carei V.issër, Lotte van der Gaag, Mari Andriessen en Wezelaar. Een groep van acht Nederlandse studen ten van het Europees Bijbelinstituut te Chatou bij Parijs maakt onder leiding van de heer R: J. Campbell uit Californië, een der leraren van het instituut, een tournée door ons land, waarbij in samenwerking n.et plaatselijke kerken en groepen bijeen komsten voor de jeugd worden gehouden. Zij komen Zondag 3 Juli in de Zuiderkapel aan de Zijiderstraat te Haarlem, waar des avonds een 'samenkomst wordt gehouden, die geleid wordt door dit team en waarin de studenten door woord en lied en getui genis hun boodschap aan de jeugd zullen brengen. Zaterdag hield de Hoogovens-volleyball- culb VCK op Watervliet in Velsen-Noord een volleyballtournooi, waaraan o.a. door de Haarlemse clubs HVS, Velox en Rapidi- tas werd deelgenomen. De dames van Ra- piditas drongen tot de finale door, door in de halve finale Velox kansloos te kloppen. In de finale deden de Rapidianen het niet minder goed door de sterke Alkmaarse kampioene Catapult met 2-1 te kloppen; de laatste game zelfs met 15-2. Velox legde beslag op de derde prijs. Ook de herenploegen van HVS en Velox plaatsten zich voor de eindstrijden. Dis trictskampioen Groen-Wit bleek echter sterker dan HVS, zodat de HVS'ers met de tweede prijs genoegen moesten nemen. Smask (Castricum) werd derde vóór Velox. Het is niet genoeg als men de burgers van een stad alleen maar woonruimte ver schaft. Er is méér nodig voor een gezonde woongemeenschap. Dit heeft de afdeling Haarlem van het Christelijk Sociaal Werk lieden Verbond „Patrimonium" begrepen. Toen de uit deze afdeling gevormde" Wo ningstichting van dezelfde naam het grote huizencomplex aan de Rijksstraatweg, de Tesselschadestraat, het Delftplein en het Roemer Visscherplein in Haarlem-Noord voltooid had heeft de afdeling direct ver schillende intitiatieven genomen om" van die nieuwe buurt een goede woongemeen schap te maken. Daar werd in Maart 1954, nog twee maanden vóórdat de eerste be woners de huizen betrokken, mee begon nen en thans is men reeds zeer ver op weg naar het doel. Dit blijkt (behalve uit ingèdiende plan nen voor een eigen buurtgebouw bij het gemeentebestuur, en uit de reeds verkre gen toezegging voor een eigen speeltuin aan de Vondelweg) uit de groei van het werk zélf, waarvan een vandaag aan alle bewoners toegezonden circulaire van het bestuur een duidelijk overzicht geeft. In dat geschrift zegt het bestuur (thans on der leiding van de heer Joh. Blom staande) De burgemeesters van Haarlem, Heemstede en Zandvoort toonden hun belangstelling voor het concours d'élcgance voor honden, dat de kinologenclub „Kennemerland" Zondag- middng op dc terrassen van hotel Bouwes, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereniging, had georganiseerd en waarvoor zeer grote belangstelling bestond. De voorzitter van de jubilerende vereni ging. de heer F. Heerkens Thijssen, heette in zijn openingswoord de drie burgemeesters en belangstellenden hartelijk welkom, en sprak er vervolgens zijn grote blijdschap over uit, met de verefiiging wederom in het gastvrije Zandvoort te mogen zijn, waarbij spreker in dankbare herinnering bracht de zo geslaagde show, die in 1933 eveneens in Zandvoort plaats vond. Voor de microfoon trad deze middag als speaker op de heer G. Josselin de Jong, die op buitengewoon prettige en duidelijke wijze de show toelichtte. De jury werd gevormd door de heren Godfried Bomans, F. Funke, dr. J. Gajetaan en Toon Hermans. De show kenmerkte zich door bijzonder fraaie inzendingen, zowel in de individuele als in de groeps-inzendingen, waarbij een tot in de perfectie doorgevoerde aandacht aan de combinatie was besteed. Van de stoere Duitse doggen in blauwe kleur, die zeldzaam zijn én waarvan de beide getoonde exempla ren de enigen bleken te zijn in ons land. voer de deze unieke show naar de kleine Franse Buldog die een roemruchte tenloonstcllings- carrière met dertig bekroningen kon laten gelden, via de fraaie Seeleeham-terrier eigendom van paleis Soestdijk naar de dwergrassen met het miniatuur dwergkeesje en de koddige Brusselse Schnoutzer. Kracht en intelligentie, maar ook schoon heid en élégance streden in deze show, die ruim drie uur in heslag nam, om de voorrang. Achtereenvolgens werden op hel podium voorgeleid twee blauw Duitse doggen, een zeldzaam fraaie „Pyreneeër" en een groot aantal 'boxers. Bij de windhonden vroeg' wel de Russische Barzoy de zeer speciale aandacht. Bij het concours d'élégance in Zandvoort verwierf mevrouw Zaadnoordijk uit Hoorn met haar Russische Barzog in de afdeling windhonden de eerste prijs. In dé jachthonden-afdeling werden ge-toond Ierse Setters, een Münsterlander, twee zeld zame Steen bra ckSi Cocker Spaniels en poedels. De herders waren vertegenwoordigd dooi de groep van vijf Oud Engelse herders. Hollandse en Noorse kees-achtigen en pool- honden vormden ook een groep, die werd gevolgd door de nijdige Terriërs, waarvan men Welsh-Fox-Schotse. Seeleham, Badlmg- ton en Ierse rassen te aanschouwen kreeg. Met de show van dwergrassen, waarin Dob berman, Schnoutzer, Pinchei's, Pekingnees en dwergkees vertegenwoordigd waren, werd de individuele show besloten, waarna de ge toonde honden nogmaals in groepen werden voorgeleid- Prijzen Bij de doggen behaalde mevr. Jansen-Mun- tinga uit Zeist met haar Franse Buldog de eerste prijs. Bij de windhonden was déze voor mevr. Zaadnoordijk uit Hoorn met haar Rus sische Barzoy. Bij de jachthonden' ging de eerste prijs naar de heer E. H. van Schuppen te Veenendaal. De herder van mevr. Backx- Bennink uit Reeuwijk veroverde in deze af deling de eerste prijs, terwijl de poolhond van mevr. Duyvcndak uit Amsterdam hierop in zijn klasse beslag legde. Bij de Terriërs ging de eerste prijs naar mevr. Tempel uit Rotterdam, mej. Schaeffer uit "Amsterdam kreeg met haar Brusselse Schnoutzer de eerste prijs. Mevrouw Mastenbroek uit Wassenaar ont ving voor haar beide blauwe Duitse, doggen de eerste groepsprijs. terwijl de eerste prijs voor de beste combinatie ging naar mevrouw Zaadnoordijk uit Hoorn. 1-Iet publiek toonde zich voor deze.bijzonder fraaie show buitengewoon enthousiast en gaf meerdere malen spontaan uiting aan zijn be wondering voor de voorgeleide dieren. De vele prijzen werdén direct na afloop van de show op het hólelterras uitgereikt. onder meer: Het vergevorderde stadium van de voorbereidende werkzaamheden op allerlei gebied, de reeds geboekte resulta ten op cultureel en sociaal terrein en de noodzaak om de bewoners en leden een in zicht.te geven in de verdere plannen, nopen ons u van het één en ander in kennis te stellen. Maar deze circulaire is meer dan eeri kennisgeving, wij willen er ook mee bereiken, dat nog meer mensen hun schou ders zetten onder de verschillende takken van' arbeid van de afdeling, omdat slechts fhe.tjallér medewerking het ideaal: ..Een ge méénschap" bereikt kan worden." Daarna geeft het bestuur (behalve de heer Blom bestaande uit de heren M. Von- keman, J. Bijleveld, J. de Braai en R. N. Busser.) een overzicht van de activiteiten, die in zes groepen uiteenvallen. Daar is éérst de Woningstichting, die na de oorlog aan een'kleine 200 gezinnen met medewer king van het gemeentebestuur een woning verschafte. Dan is er de Christelijke Bi bliotheek „Patrimonium", die beheerd wordt door een onder presidium van de heer A. Lehman staande commissie en thans reeds 1000 boeken telt. Deze biblio theek blijkt in een grote behoefte te voor zien. Iedere Vrijdagavond tussen 7 en 9 uur is het een komen en gaan van mensen, dié",.stof tot lezen" halen. Speeltuinwerk Het speeltuinwerk en de zorg voor het tot stand komen en de inrichting van een speeltuin heeft de afdeling gedelegeerd aan de „Commissie Speeltuin Patrimonium", die omgezet is in een aparte vereniging van die naam. Deze vereniging liet reeds een grote zandbak tussen'de woningblokken bouwen en heeft er kort geleden nog één aanbesteed. Zodra de gemeenschappelijke tuinen gereed zijn, zal rond deze zandbak ken een speelstrook voor kleuters met ban ken voor ouders, die zon en buitenlucht begeren, gemaakt worden. Deze voorziening bleek nodig, omdat de Rijksstraatweg een groot gevaar oplevert voor de jonge kin deren. Deze voortdurende dreiging èn' het feit, dat er in de moderne flat eigenlijk geen speelgelegenheid is voor de jongens en meisjes heeft het speeltuin-bestuur er toe gebracht het gemeentebestuur te ver zoeken om de plannen voor een speeltuin aan de Vondelweg zo snel mogelijk te rea liseren. Buurtgebouw Ten behoeve van verscheidene belang rijke activiteiten begeert de afdeling Haar lem van „Patrimonium" vurig een buurt gebouw. Óp het bouwplan voor het grote woningcomplex is dit gebouwtje reeds ge projecteerd en er is dientengevolge een ideale plaats voor open gehouden midden tussen de huizen. B. en W. van Haarlem hebben thans een aanvraag van de „Com missie voor het clubwerk van Patrimo nium" voor financiële medewerking aan de bouw van dit home in behandeling. Want dit buurthuis moet aan het belangrijkste culturele- en sociale werk van „Patrimo nium" huisvesting bieden. Thans heeft men voor de groeiende bibliotheek nog ruimte kunnen vinden in een tot zaaltje omge bouwde souterrainruimte, maar men vraagt zich af. hoe lang deze ruimte voldoende is. Niet alleen de bibliotheek behoeft een eigen onderdak, het clubwerk, dat na de zomermaanden ter hand genomen zal wor den, evenzeer. Zo ook het culturele werk ten behoeve van de bewoners. Er bestaat in deze nieuwe buurt grote belangstelling voor lezingen, filmavonden, takken van denksport en andere ontspanning. „Patri monium" beschikt over een eigen film dienst, ov:er een uitstekend programma voor lezingen, muziekavonden, en cursus sen. Bovendien vragen een schaakclub en verschillende jeugdclubs om ruimte. Maar zolang „Patrimonium" geen buurthuis heeft is die ruimte er niet. Dit probleem geeft niet alleen de betrokken commissie, maai de hele afdeling bijzonder grote zorgen. De „Commissie ter verbetering van de wooncultuur", onder leiding van de heer A. Lehman heeft het toezicht op de tuinen, de straat en de gemeenschappelijke stoepen, strijd tegen de baldadigheid en de bevor dering van de gemeenschapsband in han den. Dat er ook nog een propaganda-com- missie. is zal niemand verwonderen. Zaterdagmiddag werden op het Noorder Buitenspaarne wedstrijden in twaalf voets jollen gehouden voor leerlingen van een aantal scholen voor V.H.M.O. G. J. Selman, die het Stedelijk Gymna sium vertegenwoordigde, behaalde de eer ste prijs en voor zijn school de wisselprijs. N. Ruys van het Kennemer Lyceum werd tweede. Gezien het grote enthousiasme voor deze-ontmoeting, overweegt het Be stuur van de'Haarlemsche Jachtclub om in het volgende' zeilseizoen uitbreiding aan de schoolwedstrijden te geven. Een spelmoment uit de wedstrijd. Nadat een der journalisten door een welgemikte punter in het zand zijn linkerbeen onbruikbaar had gemaakt, werden rechtseen kleine hoeveelheid doelpunten gescoord door de gemeenteraad, die in de algemene verwarring zijn kans handig wist te benutten. einde aan de spanning. De vraag, wie de wedstrijd zou winnen, was tot de laatste minuut problematisch, want zelfs bij 8-3 kan het in een oogwenk verkeren. Na afloop reikte wethouder Bakker aan de gemeenteraad (zijn „baas", zoals hij zeide) de beker uit, met hartelijke geluk wensen aan de overwinnaars en meevoe lende opmerkingen aan het adres van de journalisten, die zich bij deze plechtigheid enigszins op de achtergrond hielden, in' tegenstelling met hun normale manier van doen bij plechtigheden. De aanvoerder van de gemeenteraads voetballers, de heer Dirk Spek, wist in zijn dankwoord de gevoelige toon te treffen, waarbij hij zijn voldoening over de zege vaardig wist te verbergen achter compli menten voor de tegenstanders. Een geza menlijke thee besloot deze middag, die zo wel voor de voetbalsport in het algemeen als voor de Haarlemse kinderbewaarplaat sen die de opbrengst verwierven zeer nuttig was. Volgend jaar kan er weer van alles gebeuren. (Van een misnoegde verslaggever) Als journalisten tegen gemeenteraads leden voetballen en dat gebeurt eens per jaar voor een liefdadig doel loopt de verslaggever van zulk een wedstrijd kans dat hij de nederlaag van zijn eigen vlees en bloed moet beschrijven. Dat is eigenlijk meer dan men van een mens verlangen kan. Toch moet het gebeuren welnu, de pers mensen leden Zaterdagmiddag een klin kende nederlaag en de gemeenteraads leden profiteerden daar handig van door een klinkende overwinning te behalen. Met niet minder dan acht tegen niet meer dan drie goals veroverden de vroede voetbal lers de wisselbeker, die nu van de pers tribune in de raadszaal verhuist naai- een plek, welke tot het territorium van de raad behoort. Nadat de tribunes van het Haarlem-veld waren volgestroomd met belangstellenden onder de vrolijke tonen van een opgewekt draaiorgel, verrichtte wethouder Bakker de aftrap. Hij deed dat klaarblijkelijk bil vergissing in de richting van het ge- meenteraadsdoel daarmee de persmensen een kostbare voorsprong bezorgend, die reeds vijf minuten na het begin werd om gezet in een doelpunt aan de andere kant. Eén-n-ul voor de raad. De journalisten lie ten zich niet ontmoedigen en vielen krach tig aan, zo krachtig zelfs dat het binnen een minimum van tijd drié-nul voor de gemeenteraad werd. Het spelpeil vvas aan beide zijden aan merkelijk beter dan 'vorig' jaar. wat klaar blijkelijk het gevolg is van intensieve trai ning. Het elftal dat de gemeenteraad in het veld had weten te brengen bezat een ver bazingwekkend goede .samenhang en verstandhouding, terwijl het jourrialisten- team vaak mank ging aan misverstanden ten aanzien van de richting, waarin het leder diende te worden gestuwd en de juiste opstelling van het vijandelijke doel. Toch ontbrak het ce persmensen niet aan listigheid. Zij lieten de gemeenteraad maar hollen en dravejfi c-r. doelpunten ma ken, terwijl zij eigen adem spaarden voor de tweede helft. Nadat die tweede helft was aangebroken, besloten zij hun adem nog wat langer te sparen, namelijk voor het volgend jaar. Het enorme score-bord van het Haarlem terrein vermeldde bij de rust „4 voor 2 tegen", gelukkig niet aangevend wie zich achter dit voor en tegen verscholen. Aan gezien iedere voetbalwedstrijd zijn voor en zijn tegen heeft, wees niets nog op de cata strofe, die zich deze middag zou voltrek ken. Er bestaat een vermoeden, dat de raads leden-voetballers tijdens de rust een beter merk limonade hebben gedronken clan de journalisten, zodat een totaal opgemonterd raadselftal opnieuw strijdlustig in het veld trad tegen een pers-team, dat ten onrechte verwacht had met een gebroken en uitge mergelde tegenstander te kunnen afreke nen. De tweede helft gaf weliswaar zware .pers-druk op het gemeen teraadsdoel te zien doch tot noemenswaardige score kwam het niet. Wel aan de andere kant, waar nog vier maal het keepersdomein werd door boord. De drie tegenpunten van de journa listen waren juweeltjes en zouden eigenlijk voor twee per stuk moeten tellen, doch dan komen we er nóg niet. De raadsoverwin- ning is niet meer weg" te redeneren. Er was grote belangstelling, vooral van de zijde der jeugd, waaruit een verblijden de groei van de aandacht der jongeren voor politieke en publicistische vraagstukken mag worden geconstateerd. Scheidsrechter Kamperveen, die uitstekend leidde, maakte precies op tijd door zijn fluitsignaal een Voor de zesde achtereenvolgende maal heeft de Amsterdamse vrijwillige brigade tot redding van drenkelingen Zaterdag in het Bovendiep bij het politiebad in Amster dam een zwemprestatietocht gehouden over 1500 meter. Behalve velen uit de naaste omgeving waren er ook zwemmers uit Utrecht, Apeldoorn en Rotterdam naar Amsterdam gekomen evenals uit Haarlem. Deze omgeving werd vertegenwoordigd door leden van de arbeiders-zwemvereni ging „De Watervrienden" en door leden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade. Zij allen volbrachten de tocht, waaraan in het totaal 299 zwemsters en zwemmers deelnamen. Van de Watorvrienden zwom men mee de heren S. Doetjes, B. Postma, M. Roskamp, H. Kamminga, Th. van Wis sen, H. Rookhuizen, R. Möring, H. van der Weijde, P. Versterre en Batenburg, die de leiding van deze groep had. Van de Bloemendaalse reddingsbrigade zwommen de tocht uit de heren Th. Hollander, D. N. de Lange en H Tollenaar. De groepsprijs voor de vereniging met het grootste aantal deelnemers was voo'i de Amsterdamse zwemvereniging „De Meeuwen" met een entwintig zwemmers. HAARLEM EN OMGEVING Vacantie. De wethouder van Financiën der gemeente Haarlem, de heer W. C. Bak ker, zal wegens, vacantie zijn eerstvolgend spreekuur op 19 Juli houden. Onderwijzer Prinses Margrietschool. B. en W. van Haarlem hebben de volgende voor dracht aangeboden ter benoeming van een onderwijzer aan de Prinses Margrietschool (Junoplantsóen 30): 1. S. J. Kuipers, Haar lem; 2. R. Reinalda te Aerdenhout; 3. J. B. S. Kramer te Den Helder. „Jachin". Woensdag Wordt in de Wil- helminakerk aari de Gedempte Oude Gracht de 79ste jaarvergadering gehouden van de Gereformeerde Zondagsschool „Jachin". Deze landelijke bijeenkomst begint om tien uur. Ds. J. B. van der Sijs zal spreken over „Wat doen we met de kinderen, die onze Zondags school verlaten? Op het festival van de IJmuider Har monie heeft het lamboerscorps van de Haar lemse Postfanfare Zaterdag bij de mars wedstrijden met 110 punten een eerste prijs gewonnen. Wandeltocht. Ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van de Amsterdamse Politie Gymnastiek- en Sportvereniging wer den Zaterdag en Zondag wandeltochten door het Amsterdamse bos gehouden over af standen tussen tien en vijftig kilometer. Tot de deelnemende groepen behoorde een groep van de Haarlemse Politie op Zaterdag en het Bo.svolkje van de St. Franciscusgroep. Zij kregen een fraaie jubileumwimpel als groepsherinnering aan deze tocht. Herziening uitbreidingsplan. Aan de ge meenteraad van Heemstede wordt voorgesteld te bepalen dat het uitbreidingsplan zal wor den herzien voor de terreinen gelegen weste lijk van de Herenweg, noordelijk van Iepen rode. zuidelijk van de Zandvoortselaan tot de Leidsevaart en westelijk van de Leidsevaart tussen Zandvoortse brug en de grens der gemeente Haarlem. Wering van schoolverzuim. B. en W- van Heemstede stellen de raad voor een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te benoemen. De aanbeveling luidt: 1. de heer H. Slagveld; 2. de heer L. J. Verstraten. Niet uitgevoerde bouwplannen. B. en W- van Heemstede vragen de gemeenteraad een crediet van f 5.855,81 voor kosten van niet uitgevoerde bouwplannen. Deze plannen heb ben betrekking op aanvankelijk 19, later 16 woningen aan de Laan van Insulinde en op 7 woningen aan de Molenwerfslaan. Bronstecsehool. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben het besluit van de Heemsteedse gemeenteraad tot aanzienlijke uitbreiding en verbouwing van de Bronstee- school goedgekeurd. Grondverkoop. De gemeente Heemstede zal aan de heer H. A. Bakker te Hillegom een bouwterrein aan de Sportparklaan ver kopen ad f 10.per nv2, bestemd voor de bouw van twee ééngezinswoningen. De Princehof. Voor de verdere afbouw en inrichting van het wijkgebouw aan de Glip. „De Princehof", o.a. met een café-keu keninventaris en toneelcoulissen is nog een bedrag nodig van f 19-150.Dit is f 13-380. meer dan uit het Flora-overschot bekostigd kan worden- B. en W. verzoeken de raad dit bedrag te willen voteren uil de algemene re serve van de gemeente teneinde vast te houden aan het uitgangspunt, dat. dit gebouw niet bezwaard moet worden met de lasten van rente en afschrijving. Prijsuitreiking. De prijsuitreiking van de schietwedstrijden van de Nederlandse Politie Sport Bond, welke door de Politie Sport Vereniging „Heemstede" waren ge organiseerd en te Overveen gehouden, vindt Maandagmiddag 27 Juni plaats in de tuinzaal van het Cafetaria-restaurant aan de Binnenweg. Herbenoemd. Bij beschikking van de minister van justitie is herbenoemd met in gang van 17 Juni 1955 tot Lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en candi- daat-notarisseri te Haarlem de heer J. C. Bus, hoofdinspecteur van 's rijks belastingen te Haarlem. Chr. Vrouwen te Overveen. De afdeling Overveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond houdt haar maandelijkse ledenvergadering op Woensdag 29 Juni in het Kennemer Lyceum te Overveen. De Mari .0- predikant ds. H. Woldendorp zal spre.ien over zijn werk bij de Koninklijke Marter-.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3