Ongelukken tij dens weekeinde TYPEN PONT A Knoflox WERKSTUDENTEN HAARLEMS MUZIEK INSTITUUT 127 ste Muziekschool-uitvoering WONINGRUIL f EYSINK BROMMER Roggeveen TURFMOLM Ph JONGENS en MEISJES typiste-telefoniste BOEKHOUDEN Massale wedstrijden van NCGV in Bloemendaal Hillegom Lisse Apothekersassistente DrJ.J.Hoff, apotheker SCHRIJFMACHINE HILARIUS - FOTO-KINO 53 MAANDAG 27 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Talrijke inschrijvingen voor tiende Zandvoort- estafette Eerste reddingsstokken op het strand F. L. Edema van der Tuuk te Haarlem overleden Hillegommerbuurt gaat feest vieren Ter Leede winnaar van Lisser Boys-tournooi Examens P. A. Roorda GRASMAAIMACHINES GEREEDSCHAPPEN LIGSTOELEN Tl Laxeermiddelen niet meer nodig! schenkt U jeugd NACHT HOEST? dan PACTOLAN NARE DAGEN? AMBULIN Plaats een BEKWAME HOOFDJUFFROUW BEKWAME MANGELSTERS en PERSSTERS Ruim 1300 adspirantèn waren Zaterdag middag verzameld op het terrein van de B.M.H.C. te Bloemendaal om deel te nemen aan de verenigingsvierkampen, uitgeschre ven door het. Gewest Amsterdam van het Nederlands Christelijk Gymnastiek Ver bond. Door een zeer goede organisatie en mede door het voor gymnastiek uitzonderlijk goede weer zijn deze wedstrijden voor de organisatoren een groot succes geworden. De onderdelen bestonden uit een massale vrije oefening voor alle meisjes, voor de jongste meisjes een oefening aan brug en evenwichtsbalk en twee boksprongen, wel ke sprongen bij de oudste meisjes vervan gen waren door twee paardsprongen. Ook de jongens hadden een massale vrije oefe ning', met voor de jongste jongens een oe fening aan brug en rek en twee bokspron gen, welke voor de oudste jongens weer vervangen waren voor paardsprongen. Alle oefeningen waren voorgeschreven, zodat de wijze van uitvoeren de doorslag moest geven bij de beoordeling. Naar het groepsresultaat kon een groep 1. 2 of 3 geplaatst worden en een vereni ging, die met meer groepen deelnam, kon dus diverse keren 1. 2 en 3 worden, welke aantallen keren beslissend waren voor de dagprijs, een fraaie wisselbeker, die twee jaar achtereen in het bezit van D.O.K. Wor- merveer is geweest. Door een misverstand kon de winnaar 1955 niet bekend gemaakt worden. Na afloop dezer wedstrijden volgde een marswedstrijd voor de turnverenigingen en voor de tamboercorpsen. De uitslagen lui den: Turnverenigingen: 1. Oranje Nassau: 2. D.O.K.3. V. en V. Zuid. Tamboèrcorp- sen: 1. Het Funen; 2. Oranje Nasau; 3. C. JM.V. Haarlem. Deze resultaten werden bekend gemaakt in het Openluchttheater in Bloemendaal tijdens een uitvoering van het kindercircus „Elleboog" uit Amsterdam, van welk op treden de kinderen, maar ook de volwasse nen hebben genoten. De tiende Zandvcort-estafette voor voet ballers welke Zaterdagavond 2 Juli weder om zal worden gelopen, over het parsours: Grote Krocht (start). Haltestraat, Kostver- lorenstraat, Haarlemmerstr., Grote Krocht, belooft alle voorgaande Zandvoort-estafet- tes te overtreffen. De inschrijving ervoor is zeer groot, eerste-, tweede-, derde- en vierde-klassers zullen met hun vijftallen aan de start verschijnen. Nog steeds komen inschrijvingen ervoor binnen. Deze tradi tionele straatloop van ruim vijfmaal twee kilometer, trekt elk jaar meer publiek en ook thans verwacht men wederom een groot aantal belangstellenden, zodat extra politiemaati-egelen worden, voorbereid. Ook dit jaar zal Zandvoorts burgemeester de vele fraaie prijzen uitreiken, die wederom werden beschikbaar gesteld door diverse Zandvoortse winkeliers, bedrijfsexploitan- ten en verenigingen. In totaal zijn er tien hoofdprijzen be schikbaar en bovendien worden er extra prijzen uitgeloofd voor de snelste ronde loper. de snelste Zandvoortse rondeloper, de langzaamste Zandvoortse loper, de lang zaamste loper en voor de oudste deelnemer. Van het balcon af van de firma Henk Schuilenburg zal de heer D. Petrovitch we derom een verslag van de wedstrijd geven, zodat het publiek via telefoonposten langs het parcours van de stand van zaken op de hoogte zal worden gehouden. Het Zand voortse Rode Kruis heeft zich ook nu met de verzorging van de lopers belast. Na afloop zullen de deelnemers op het Raadhuis officieel door het gemeentebe stuur worden ontvangen. De stranddienst van de Zandvoortse politie is einde vorige week overgegaan tot het plaatsen van de eerste reddingsstok met hon derd meter lijn op het strand voor de politie post in de Rotonde. Het goede voorbeeld werd reeds gevolgd door de strandpachter A. Bol Men hoopt dat spoedig ook de andere strandpachters hiertoe zullen overgaan, om dat dit eenvoudige, niet dure en toch doel matige reddingsmiddel bij uitstek geschikt is om hulp te verlenen aan in nood verkerende baders of zwemmers met voldoende waar borg voor de veiligheid van de redder(s). Het apparaat bestaat uit honderd meter nylon- koord aan een haspel, welke bevestigd is aan een reddingsstok. aan het einde waarvan een aantal drijfkurken aan een lus van touw is bevestigd. Langs de lijn kan de redder zich dan in zee begeven en de stok aan de dren keling toesteken, die zich dan kan vastgrij pen aan deze lus. Het geheel is in een standaard geplaatst, van waaruit men het in een oogwenk kan medenemen. Nu het gehele strand voor baden en zwem men is vrijgegeven zou het plaatsen van der gelijke reddingstoestellen bij elke strand- oachter een hoge mate van veiligheid verze keren en de initiatiefnemers hopen dat men daartoe dan ook zal overgaan. NAAM VOOR BAZAR VAN DIERENBESCHERMING De afdeling ..Zandvoort" van Nde Neder landse vereniging tot bescherming van dieren welke voor de bouw van het diereriasyl in Zandvoort begin Augustus een grote bazar houdt. heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een originele naam voor deze bazar. Voor de bekroonde inzending zal een waar debon van 25.— beschikbaar worden ge steld. te besteden bij een Zandvoortse win kelier. Men kan tot 15 .Juli namen inzenden bij het secretariaat: Zandvoortselaan 52. De jury zal bestaan uit de dames D. Breure—Van Bijs- terveld, T. RoosMeierdres en de heer K. Kraan. Concert- en wijdingsdiensten in de Hervormde Kerk De Kerkeraad der Hervormde kerk in Zandvoort heeft besloten ook dit jaar weer gedurende de maanden .Juli en Augustus korte concert- en wijdingsdiensten te gaan houden in de Hervormde kerk op de Woens dagavond in deze maanden. De diensten zul len ongeveer drie kwartier in beslag nemen en elke Woensdagavond zal ds. R. H. Olde- man een actueel onderwerp behandelen, t De eerste dienst heeft plaats op 6 Juli. Mu zikale medewerking wordt dan verleend %door het Hervormd kerkkoor, onder leiding van de heer Herman Dees, met solistische medewerking van de heer Herman Dees, orgel en de heren J. Koning en F. Kniese, trompet. RQLSCHAATSCLUB „ZANDVOORT" De rolschaatsclub „Zandvoort" heeft beslo ten, dat bij voldoende deelneming er voor de leden gelegenheid zal zijn. rolschaatsen bij de vereniging te huren, indien zij deze zelf niet bezitten. Men stelt zich verder voor geduren de £je wintermaanden gelegenheid te geven tot schaatsenrijden op ondergespoten terrein. Besprekingen hierover worden momenteel gevoerd. Wat het rolschaatsen betreft, zal er klassikaal les worden gegeven. Te Haarism is in de ouderdom van 79 jaar overleden de heer F. L. Edema van der Tuuk, oud-directeur en commissaris der N.V. Lettergieterij „Amsterdam" voor heen N. Tetterode. De overledene was te vens oud-commissaris van de Blocker's cacao- en chocoladefarieken en van de Simplex machine- en rijwielfabrieken. Hij heeft voorts een bestuursfunctie bekleed Bij de Industrieele Club, de maatschappij voor Handel en Nijverheid, de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „De Hoop" en bij „Hou en Trouw". Met net overlijden van de heer Edema van der Tuuk is een Amsterdams in dustrieel van groot formaat heengegaan. Mede dankzij zijn leiding ontwikkelde de lettergieterij „Amsterdam" zich van een klein bedrijf aan de Bloemgracht te Am sterdam in het begin van deze eeuw tot een industrieel concern van internationa le betekenis. De verdiensten van de lieer Edema van der Tuuk werden erkend door zijn benoe ming tot officier in de Orde van Oranje- Nassau en tot ridder in de Kroonorde van België; voorts werd hem de zilveren mé daille der stad Amsterdam verleend. De crematie is vandaag in alle stilte te Westerveld geschied. AMSTERDAM: Een twee-jarig meisje is Zaterdagmiddag in de Vincent van Gogh- straat te Amsterdam door een electrische lorrie overreden. Met een schedelbasisfrac- tuur werd het meisje naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht, waar zij aan haar verwondingen is overleden. De 72-jarige voetganger W. van Keulen, die Vrijdagavond in de Indische buurt door een met grote snelheid rijdende motorrijder werd aangereden en zwaar gewond in het Wilhelmina-gasthuis werd opgenomen, is overleden. Ook de 26-jarige P. J. Bruin, die Vrijdagmorgen op de Sumatrakade naast de bestuurder op een vorkheftruck zat, en onder de truck kwam, toen deze in een bocht kantelde, is in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis aan zijn verwondingen bezweken. ABCOUDE: Zondagmiddag om half drie is op de Abcouderstraatweg de Oude Utrechtse-weg in de gemeente Weesper- karspel een ongeluk met dodelijke afloop gebeurd. De 19-jarige melkbezorger J. van il. uit Amsterdam wilde met zijn motor een voor hem rijdende auto passeren, gaf daartoe gas en reed pardoes tegen een uit tegenovergestelde richting komende per sonenauto aan. De melkbezorger en zijn duo-passagiere, de 18-jarige H. C. M. van O. uit Haarlem werden van de motor ge slingerd en bleven met ernstige verwon dingen op straat liggeh. Beiden werden naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam overgebracht, waar de melkbe zorger Zondagavond is overleden. De toe stand van zijn verloofde is zeer ernstig. HAREN: Zondagavond om acht uur is op de Rijksstraatweg te Haren (Gr.) een ern stig verkeersongeval gebeurd, waarbij één persoon werd gedood, een tweede een sche- delbasisfractuur opliep, een derde een shock kreeg. Omstreeks dit tijdstip wilde een voetganger de Rijksweg oversteken, doch vermoedelijk merkte hij een uit de richting Assen komende motorrijder met duo-passagiere niet op. Het gevolg was, dat de voetganger door de motor werd aange reden en op slag gedood. De motorrijder viel en werd met een schedelbasis-fractuur naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Zijn echtgenote kreeg een shock en lichte verwondingen. NIJMEGEN: Zondagavond omstreeks half acht is in het Maas- en Waalkanaal bij Nijmegen de 10-jarige A. Vink, die met enige vriendjes was gaan zwemmen, hoe wel hij de zwemkunst niet machtig was, verdronken. BLOEMEN UIT BAKKEN OP BRUG BIJ DE HAVEN VERDWENEN Begin van de vorige week zijn door de dienst van openbare werken bloembakken aangebracht op de brug bij de Haven in Hil legom. Aan het eind der week bleek, dat meer dan de helft van deze bloemen verdwe nen was. De politie zal niet nalaten streng op te treden tegen de daders. COLLECTE VLUCHTELINGEN ACTIE De collecte voor de vluchtelingenactie, uit gaande van de federatie van vrouwelijke vrijwilligers in Hillegom heeft met inbegrip van de bussen uit het City Theater opge bracht het bedrag groot 697,14. Het bestuur dankt allen, die hebben medegewerkt om tot dit mooie resultaat te komen. OPENING SPEELTUIN PATRIMONIUM Zaterdagmiddag heeft de speeltuin Patri monium in Hillegom haar poorten wederom voor de jeugd geopend. Deze opening werd enigszins feestelijk gevierd. Diverse wedstrij den werden voor de jeugd gehouden. Des avonds maakte de R.K. Muziekvereniging Crescendo een muzikale wandeling door de buurt. Ter gelegenheid van het honderdjarig be staan van de Haarlemmermeer heeft ook de Hillegommerbuurt een programma in elkaar gezet. Van Woensdag 6 tot en met Vrijdag 7 Juli zal er aan de dijk feest gevierd worden. De eerste avond is er een avondfeest voor ouden van dagen in de graanschuur van de firma Engel. Donderdag is de dag van de kinderfeesten. De avond wordt besloten met een gecostumeerde voetbalwedstrijd. Vrijdag zijn er wedstrijden voor de groteren en een vuurwerk zal de feestelijkheden besluiten. Met een twee-een overwinning op Lisse heeft Ter Leede uit Sassenheim Zaterdag avond het voetbaltournooi van Lisser Boys gewonnen en daarmede de beker, welke het afgelopen jaar in de kast van Rijnsburgse Boys prijkte. Voor deze wedstrijd bestond grote belangstelling. De derdeklasser Ter Leede verscheen in het veld met drie invallers. Na een half uur spelen kreeg de linksbinnen van Ter Leede een kans die hij gebruikte (nul-een). Korte tijd later was het echter weer gelijk en het uurde tot vlak voor het einde van deze slechte wedstrijd voordat Ter Leede de lei ding weer nam (een-twee). De eindstand luidt: 1. Ter Leede. 2. Lisser, 3. Lisser Boys en 4. Rijnsburgse Boys. Haarlem. Voor het eindexamen HBS-B aan het Lcrentzlyceum zijn geslaagd: de dames: I. Bijkerk, A ,M. van den Eist. A. M. Naaste pad. J. B. Swart, L. I. Verzijl. De heren D. G. van Damme. M. C. J. Klerk, W. H. H. Niggebrugge, B. Rijbroek, G. J. G. Beunder, J. de Boer. L. H. Brokke, P. A. Geldof, W. H. Griep. R. P. de Jong. J. F. Kerkhoff. H. A. Kolle, D. J. L. Kors, C. Waagmeester. Afgewezen: 4 candidaten. Het examen is afgelopen. Haarlem. Aan het Coomhertlyceum slaag- den voor het eindexamen HBS-B de dames: A. G. van Ark, E. M. Barendrecht. E. R. Baruch, P. M. H. Kelderhuis. M. Koopmans, R. Ronde, E. J. Keizer, de heren: J. W. Beijer, E. C. Cashoek, M. M. U. van Dis. P. de Jong. K. J. F. Krombert. J. D. Roeters van Lennep. R. Tan. H. Tendeloo. H. J. Terstal, J. J. W Zappeij. G. A. de Boer, G. Bresser, C. C. H. Th. Day Ou wens, P. J. van der Ham, Ch. G. van Houten. W. J. A. van Ingen, Ch. M. Janssen, P. H. Kastelein. Drie candidaten werden afgewezen. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse Montes- sori-lyceum zijn geslaagd voor het eind examen HBS-A: mejuffrouw B. L. Hoes en de heren J. A. J. ten Hoopen, L. J. van der Lieuw en D. P. Snoep. Afgewezen: één candidaat. Utrecht. Candidaatsexamen theologie: dr. J. Th. N. Diepenhorst te Epe; A- J. de Bue en mej. G. Blees .beide te Utrecht. Propaedeu- tisch examen theologie: D. Dubbelman, H. M. Stam en M. H. Rooger, allen te Utrecht. Doc toraal examen aardkunde: J. P. H. Kaasschie ter te Utrecht; C. Cup te Bussum. Veearts examen: J. Jansen te Utrecht; G. K. van Meurs te Enschede. Doctoraal examen vee artsenijkunde: T. Hellinga te Hennaard (Fr.). Apothekers examen: mej. A. van Dommelen te Woerden; J. F. A. Fruijtier te Utrecht. Candidaatsexamen geneeskunde: W. Bax te Heerlen; K van Drumpt te Utrecht; A. P. de Graaf f te Bilthoven; H. H. Klaassens te Eindhoven; E. Laverman te Hilversum; P. P. Lozew te Utrecht; P. L. A. M. Muskes te Moergestel; W. A. A. A. van Os te Rotterdam; Ch. Rozenzweig te Utrecht; K. D. Rijkens te Zeist; O. K. E. F. 'Sohl te Maastricht; L. H. Tromp te Hoevelaken; L. Wijn ja te Uitwel- lingerga; A G. Levin te Utrecht; G. A. A. van der Poel te Zeist; R. Brams te Utrecht; H. Festen te Tilburg; G. Henneman te 't Joppe (Gld.); J. A. de Jager te Nieuwdorp; J. Th- Kramers te Schiedam; J. W. F Loubert te Geleen; mej. M .H. Meijer te Roosendaal; C. A. van Oijk te Veenendaal; R- Rabkin te Utrecht, W. L. van Rossum te Utrecht; P. M. Scheele te Arnhem; R. G. van Suylen te Zeist; L. B. M. Verheij te Didam; mej. H. J. W. Widdershoven te Heerlen; C- A M. van Pelt te Breda. Candidaatsexamen sociologie: mej. F. C. Feitkamp te Hilversum; W. Burger te Utrecht. Candidaatsexamen physische geo grafie: mej. G. J. van der Brink te Wage- ningen. 's-Gravenhage. Bij het afgenomen examens ter verkrijging van het Eenheidsdiploma E.H.B.O., uit te reiken door de Koninklijke Nationale Bond voor Reddingswezen en Eer ste Hulp Bij Ongelukken, slaagden de dames S. M: Bakker, E. Beck, A. M. Essink-Porte- fies E Hedlund, M. J. Hosselet-Kuliman, M. J. Hulsman, C. A. Mets, H. J. Poppe, H- Vergunst, C- M. T. de Vries en A M. Wighert en de heren J. H. Dekker, G. Holsappel. J. F. Huijer, P. H. van Kilsdonk, D. Stevens, G. van' Winsum en J. van Zandvoort, allen te Haarlem. Bloemendaal'. Voor het eindexamen van de Da Costa-kweekschool zijn geslaagd de dames E. Abspoel en E- Bisschop te Haariem; A. v. d. Deyi te Overveen; A. Lijnzaad te Heemstede; T. Nijman te Beverwijk en R. de Vries te Hillegom. Scheepvaart Alnati. 24 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Aitair, 24 v. Victoria n. Bahia. Averdijk, 24 v. New York n. Antw. Axeldijk, 2 te Buenos Aires. Ariadne, 25 v. Rotterdam n- Tanger Aagtekerk. 27 Sydney. Aalsdijk, 26 Norfolk Adonis. 26 Philadelphia. Albireo, 25 v. Rotterdam, 26 Hamburg. Alderamin, 26 v. Suez n. Aden. Alkaid. pass. 25 Fernando n. Las Palmas. Alpherat, pass. 25 Bermuda n. New York. Amerskerk, pass. 26 Gibraltar n. Duinkerken. Amsteldiep, 26 Sydney. A rends dijk, 27 Antwerpen. Alblasserdijk, pass. 26 Azoren n. Antwerpen. Alnati, 26 280 m. O.NO. St. Vincent. Ampenan, 26 v. Port Soedan n. BelaWan. Annenkerk, 27 te Port Said. Argos. 26 te Amsterdam. Appingedijk, 27 te Montevideo. Billiton, 24 v. Portland Oreg n. Seattle. Baarn, 25 v. Balboa n. Punta Arenas. Blijdendijk, 25 te Antwerpen. Boschfontein, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Britsum, 25 v. Houston n. Continent. Bloemfontein, 26 460 m. N.W. Kaapstad. Beninkust, pass. 27 Dakar n. Amsterdam. Bennekom, 26 te Amsterdam. Bali. 25 v. Amsterdam n. Port Said. Caltex Leiden, 26 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Nederland. 26 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 27 Rotterdam verwacht. Cleodora. 26 Karachi. Cottica. 25 Paramaribo. Congostroom.. 25 v. Amsterdam n. Hambure. Corille. 27 te Curacao. Delft. 26 v. Hamburg n. Rotterdam. Dongedijk, 26 v. Rotterdam n. Londen. Duivendrecht, 26 te Port Arthur. Delfland, 25 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Duivendijk. 27 te Cristobal. Eemdijk, pass. 26 Ouessant n. Lissabon. Eemlaud, 25 v. Santos, n. Rio Grande. Eendracht, 25 Hamburg. Erinna, 26 Saigon. Esso Den Haag. pass. 25 Finisterre n. Antw. Elizabeth b. pass. 27 n. Londen. Ktrema, 27 te Victoria. friesland (SSM), 26 op Humber. Faimsum, 27 te Colombo. Gooiland, 24 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Gaastei kerk, 25 te Penang. Groote Kerk, 26 Hamburg. Gadiia, 26 te Gibraltar. Groote Beer, 27 te New York. Hector, pass. 25 Ouessant n. Malta. Hecuba, 25 v. New York n. Port au Pnnce Heimes. 25 Rotterdam. Hersilia, pass. 26 Finisterre n. Madeira. Hathoi, 26 te Amsterdam. Jupiter, pass. 25 Gibraltar n. Algiers. Jagersfontein, 26 210 m. W.NW. Freetown. Japara (KPM) 25 Hongkong. Joh. v. Oldenbarnevelt. 26 700 m. W.NW. Ander- Karimun, 2 te Genua. Kertosono, 25 te Los Angeles. Korovina, 27 te Rotterdam. halfgraadskan. Laurenskerk, 2 te Le Havre. Luna, 25 v. Hamburg te Amsterdam. Lekhaven, 25 v. Las Palmas n. Antwerpen- Lekkerkerk, 26 Colombo. Leopoidskerk. 26 v. Port Said n. Catania. Leuvekerk, 26 v. Rotterdam n. Basrah. Lindekerk, pass. 26 Gibraltar n. Bahrein. Markelo, 24 v Amsterdam n. Bristol. Maasdam. 25 te Rotterdam. Marken, 26 Hampton Roads. Meliskerk, 26 Suez. Mataram, 26 te Philadelphia. Nieuw Amsterdam. 24 610 m. W. ten N. Seilly's Moordam, 26 260 m. Z. Halifax. Oostkerk, 26 v. Antwerpen n. Le Havre. Oranjestad, 2 v Madeira n. Plymouth Orion. 27 Amsterdam. Overijsel, 25 Duinkerken. Ootmarsum, 27 te Savannah. Oostkerk, 27 te Le Havre. Oranjestad, 26 570 m. Z.ZW. Kp. Finisterre. Prins Willem IV, pass. 24 ten Z. v. Cp. Race n. Montreal. Prins Willem III. pass. 25 Cp. Race n. Cherbourg Prins Willem v. Oranje, 26 Rotterdam. Peperkust, pass. 24 Kp. Vilano n. Dakar. Prins Fred. Hendrik, 27 te Le Havre. Rotti, 26 Port Said. Rijndam, pass. 26 Anti Costi eil. n. Southampton Rijnkerk, 27 te Antwerpen. Saiawati, 26 v. Lagos n. Accra. Saparoea, 27 Livorno verwacht. Sliedreeht, 25 v. Curagao n. Bergen. Soestdijk, pass. 26 Gibraltar n. Alexandrië. Stad Dordrecht. 25 Dordrecht. Stad Vlaardingen, 26 Emden. Straat Bali, 26 v. Penang n. Lorenzo Marquez. Sibajak, 26 240 m. O. eil. Timor. Sumatra, 27 te Halifax. Tomori, 25 te Colombo. Teiresias, pass. 26 Sokotra n. Penang. Trompenburg, 26 Antwerpen. Tegelberg. 27 te Kaapstad. Utrecht, 26 Hamburg. Woensöreeht, 24 v. Suez n. Djibouti. Weltevreden, 27 Port Said. Willem Barendsz II, 26 Schiedam. Willemstad, 25 v. Trinidad n. La Guaira. Waterman. 26 330 m. Z. ten W. Kp. Race. Westerdam, 26 t.h.v. Wight n. New York Wieidrecht, 27 le Winswarden IJsel, 25 v. Malta n. Algiers. Zuiderkruis. 26 v. Suez n. Port Said. KLEINE VAART Arnoudspolder. 27 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Audacia, 25 v. Napels te Marseille. Anna b, 25 v. Portsmouth n. Fowey. Annie, 25 v. Par te Gent verw. Appingedam, verm. 26 v. Oporto n. R'dam Arctic, 25 v. Londen te Rotterdam. Alcetas, 24 te Livorno n. Napels. Bree Helle, 26 Rotterdam verwacht. Brem, verm. 25 v. Antwerpen n. Oporto. Baracuda, 25 v. Rotterdam te Svendsborg. Bab T, 22 te Walkom. Cinderella. 25 v. Duinkerken te Rotterdam Draco, 24 v. Ceuta n. Algiers. Deni. 25 v. Gent n. Londen. Diligentia, 25 v. Shellhaven te Kingslynn verw. Dollard. pass. 25 Vlissingen n. Kopenhagen. Dutveland. 52 v. d. Tyne te Rotterdam verw. Eddystone, pass. 25 Vlissingen n. de Humber. Fiducia, 25 v. d. Washbaai te Maassluis. Ferocia, 25 v. Vannes n. Casablanca. Flevo, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Harold, verm. 25 v. Aalesund n. Harburg. Hartel. 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Jaba, 25 v. Vlaardingen te Oslo. Joost, 24 v. Haukipudas n. Zaandam. Kaap Falga, 23 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap Sint Vincent, 24 N. Kotka. Koningin Juliana, pass. 25 Vlissingen n. Antw. Leendert b, 25 v. Stockholm n. Omskoldsvik. Larix, 23 v. Haukipudas n. Zaandam. Midas, 24 v. Valenica n. Tel Aviv. Marcella, 25 v. Stettin te Rotterdam. Mutatie, 21 v. Hamina te Bideford. Marwit, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Martini. 25 Amsterdam verwacht. Matthew, 25 v. Varberg te Shoreham. Muphrid N, 25 v. Hamburg te Vasteras. Nautic, 25 v. Sligo te Wisbech. Nieuwland, 25 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nottingham, 25 v. Rotterdam n. Kingslynn. Oranjepolder, 25 v. Antw. te Hamburg. Plato, 24 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Pavo, 24 v. Gent n. Gefle. Ponto, 24 Brunsbiittel gepass. n. Zaandam. Ponza, 23 te Rotterdam. Hejo, 25 v. Zwijndrecht n. Londen. Saba, pass. 25 Vlissingen n. Gent. Spuit, 25 v. Amsterdam n. Gravelines. Start, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Stella Maris, 26 v. Middlesboro te Holmsund verwacht. Stevens, 26 v. Kinlochleven te Swansea verw. Stientje Mensinga, 27 v. Pomaron te Berw'ck verwacht. Twin, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Tom van der Heide, 27 v. Alexandrië te Liver pool venvacht. Vrouwepolder, verm 26 v. Lissabon n. Antw. Westpolder, 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Westereems, 25 v. Methil n. Kopenhagen. Wickenburgh, pass. 25 Kp. Finisterre n. Duin kerken. Wiema, 25 v. Par te Amsterdam. SLEEPVAART Noordholland, 24 100 m. W. Dakar. Oceaan. 24 330 m. N. Bermuda eil met. ss. Acadia. Poolzee, 4 80 m. N. ten O. Fayal met 3 bakken Rode Zee en Oostzee, met kruiser Australia 24 35 m. O. Almeria. Thames. 24 600 m. NO. Recife. Witte Zee. pass. 24 ten Z. v. Toulon n. Maassluis Op 23 Juni overleed tot onze diepe droefheid onze lieve man, vader, behuwdvader en grootvader Franciseus Lambertus EDEMA VAN DER TUUK Officier in de Orde van Oranje-Nassau, Chevalier de l'Ordre de la Couronne de Belgique, Onderscheiden met de Zilveren Medaille der Stad Amsterdam. in de ouderdom van 79 jaar. Haarlem, A. H. V. EDEMA VAN DER TUUK—BUISMAN Wassenaar. I. H. LABOHM—EDEMA VAN DER TUUK Amsterdam, A. G. EDEMA VAN DER TUUK M. EDEMA VAN DER TUUK—GRÖNWALL en kleinkinderen Haarlem, 27 Juni 1955. Zuiderhoutlaan 20. De crematie heeft heden in alle stilte plaats gehad. RECTIFICATIE De overlijdensadvertentie in ons blad van Zaterdag 25 Juni van WILHELMUS JOHANNES MARIA STAM was bedoeld als enige en algemene kennisgeving. Heden ging onverwachts van ons heen onze zorg zame moeder, behuwd-, grootmoeder en zuster MARGARETHA BOURGONJE wed. van Hendrik Umans, in de ouderdom van 72 jaar. Haarlem: C. M. Rusbach. Umans J. W. Rusbach M. Umans J. J. M. Umans-Mul en kleinkinderen. Haarlem. 25 Juni 1955. Diederikstraat 17. De overledene is opge baard te Uitgeest Meldijk no. 22, tevens condolean- tie-adres. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 28 Juni 2 uur op de algemene begraafplaats te Uitgeest. Arts PRAKTIJK HERVAT ZOMER-SPOEDCURSUS duur ca. 2 maanden Aanv. 1 of 4 Juli Oude Gracht 71 Haarlem INST. Heden overleed na een kortstondig lijden zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze geliefde zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader JACOBUS J. WESSELIUS weduwnaar van Anna M. Philippo in de leeftijd van 82 jaren. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haar lem. Bezoeken van 3.30 4 uur en 7.308 uur na middag. Uit aller naam: J. J. Wesselius Jr. Haarlem, 24 Juni 1955. Condoleantie adres: Scheldestraat 30. De crematie is bepaald op Woensdag 29 Juni a.s. te Driehuis Westerveld, na aankomst van trein 10.30 uur. Vrijdag 25 Juni is plotse ling van ons heengegaan onze mede-oprichter en voorzitter, later ere-voor- zitter de heer J. J. WESSELIUS Het langdurig bestaan onzer vereniging is gro tendeels aan hem te danken. Dat hij moge rusten in vrede. Bestuur H. V. V. „D. S. K." meerdere modellen, ma ten en fabrikaten in voor raad. voor TUIN-KAS- KWEKERIJ meubelen parasols slang f sproeiers Alléén de allerbeste fabrikaten. Gr. Houtstr. 99, Haarlem Telefoon 13926 V* Knoflox is geen laxeermid del, maar door de natuur lijke stimulans op de spijs vertering maakt Knoflox het gebruik van laxeermid delen overbodig. en jeugdige personen heb ben geen laxeermiddelen nodig! Begin vandaag nog C ~j een kuur met de echte reukloze Knoflox, dat zijn die kleine natuurgroene pastilles, die zo gemakkelijk door de keel glijden. 150 natuurgroene reukloze dragéas (1.80 450 natuurgroene reukloze dragéos (4.50 Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen Enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 Tel. 11152, Haarlem. voor de poes GEB R. VEENING A Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, tel. 15245 Opleiding voor Theoretische en practische cursus, aanvang September. Apotheek Begemann en Sneltjes Kruisweg 30 bij het Station Haarlem. Telef. 10043. Gratis een nieuwe gaat niet, wel demonstre ren wij gratis bij U thuis Kofferschrijfmachines, Standaard-machines, etc. f 245.—, f 265.—, etc. Een unicum in Nederland. Wij leveren zonder vooruitbe taling, ca. f 3 per week, terwijl U pas na 6 weken voor het eerst gaat beta len. Schrijf direct, stel niet uit! Een veilige geld belegging! Een schrijf machine huren is duurder dan bij ons kopen. Een ideale aanbieding voor verenigingen, zakenlieden onderwijzers, voor ieder een. Ga met uw tijd mee, schrijf geen brieven niet de pen, maar neem een schrijfmachine. 25 jaai en langer hebt u er ple zier van! Absolute ge heimhouding verzekerd! Brieven no 9067. CONCERTGEBOUW - DINSDAG 28 JUNI - 8 UUR JUBILEUM-CONCERT ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Afdeling Haarlem van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst Dirigent: MARINUS ADAM Solisten: LEENDERT HUGES - piano BERTHE DA VELAAR piano Programma: Brahms - Akademische Festouverture; Beethoven - Planoconcert No. 5; Wagenaar - Ouv. Saul en David; Franck - Variations Symphoniques; Dukas - L'apprenti sorcier. Entrée: 1H— (alles inbegrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreken van heden af bij Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, telefoon 11532 Dir. NICO HOOGERWERF Sr. op Woensdag 29 Juni a.s. Concertgebouw (Tuinzaal), Aanvang: half acht. Toegangsprijs: 0.70 (alles inbegr.). GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper. Skoda Sedan 1950 van part. in uitst. staat. Ge revideerde motor, prima banden en kachel. Garage van Laar, Pegasusstraat 88, tel. 22650. kb» eet" -Si „OO' ,n 1 vanuit Bl'daal en omg. zoekt woningruil naar elders. Inl. en brieven G Stüvel, Bis- pincklaan 22, tel. 25369. ZCEKT.tT EEK „KINCERJUF'; EEN DIE UW KIND BEGEUFT Confectiefabriek F. v. ITEM vraagt enige nette voor spoedige indiensttreding. Aanm.: Schagchelstr. 19; na 6 uur: Delftlaan 219, Hrl. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Brieven onder no. 9264 aan het bureau van dit blad. Maandag 11 Juli vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1955 Voor deze tnelle cursus komen slechts zij in aanmerking, die behoorlijk intelligent zijn en over veel werklust en doorzettings vermogen beschikken. Een boekhoudkun dige vooropleiding is niet noodzakelijk. Ons geslaagdenboekja 1954 vermeldt da namen en adressen van 900 in dat jaar geslaagde cursisten. Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9 5 en van 7 9 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 EXAME NOP, LEIDING HUGAS. E LG E RS MA.POTG IE S ER DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN met J.L.O.-motor, compleet met slot, f M fe a p,ompje. jasscherm voor en achter "f* 8ih met 2 versn.. kickstarterf 610. KM-teller'f 27.50 Slot3._ 640.50 Ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. EYSINK HUIS, Spaarnwouderstr. 23, Tel. 18444 WASSERIJ in Haarlem vraagt voor haar mangelafdeling Brieven met referenties onder no. 9261 bureau van dit blad. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41. vraagt Noord -Zuid - Holl. Vervoer Maatsch. N.V. Voor het verrichten van conducteursdiensten gedu rende de zomermaanden Juli en Augustus gevraagd: Vergoeding naar leeftijd en vrij vervoer. Spoedige aanmelding gewenst bij afd. Personeelleiding, Leidsevaari 396 te Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8