AVONDSTILTE Knipperlichten op Rijksstraatweg Kort en bondig Huis te Zaanen 25 jaar in gebruik als filiaal der Stadsbibliotheek Speciaalzaak Bij gecompliceerd kruispunt met Jan Gijzenkade en Planetenlaan JAC. VAN MARIS Engeland won ook tweede testmatch „Avant-garde" vergt financiële offers Vijfhuizen STADION NIEUWTJES a Hillegom Zandvoort HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vacantie werkweek Prinses Marijkeschool Bestuurster viel uit auto; wagen tegen hek Adres over wetsontwerp wijziging huurwet Bestuur van „De Blinkert" verdeelde 76 woningen Overweg in Vogelenzang wordt gemoderniseerd B. en W. verzetten zich echter tegen halve" bomen Dr. G. E. Meuleman komt terug uit Frankrijk Kampioenswedstrijden op Woensdag en Zaterdag Cricket Stcithatn nam 7-39 in 29 overs IIeemsteedse Kunstkring „Hans en Grietje" voor een groepshuis Burgerlijke Stand van laarlem Bevorderd en geslaagd „He Nieuwe Brug" viert ook het eeuwfeest Bejaardenclub maakte autobustocht paai u Nieuwe verwarming voor Boaz-school Scheepvaart Recital Theo Bruins in Zandvoort Zand voortmeeuwen naar dc tweede klasse DINSDAG 28 JUNI 1955 Naar wij vernemen, heeft de Rijkswater staat aan het gemeentebestuur van Haar lem toestemming verleend tot het aan brengen van twee knipperlichten op de Rijksstraatweg aan beide zijden van de Jan Gijzenkade. Bovendien zullen derge lijke lichten worden aangebracht op de vluchtheuvel in het verlengde van de Pla netenlaan nabij de Rijksstraatweg en op de vluchtheuvel ten oosten van deze weg op de Jan Gijzenkade. Hoewel het gemeentebestuur uiteraard niet de illusie heeft, dat hiermede hel pro bleem van de verkeerstoestand op de Rijksstraatweg tot een oplossing is ge komen, is het toch verheugd, dat thans de eerste stap in een goede richting zal wor den gedaan. In elk geval zal het snelverkeer door de aanwezigheid van deze knipperlichten op de gevaarlijke situatie ter plaatse worden geattendeerd, hetgeen, naar vertrouwd mag worden, op de verkeersveiligheid een gunstige invloed zal hebben. Wij vernamen in aansluiting op dit be richt nog, dat de onderhandelingen tussen de gemeente en de eigenaren van voor tuinen aan de Rijksstraatweg in het alge meen langzaam verlopen. De aankoop van deze voortuinen is nodig om tot een re organisatie van de profielindeling te ko- ADV EHTENT IE GROTE KERK GROTE MARKT Woensdagavond 29 Juni 8—8.45 uur Spreker: Dr. H. v. d. LOOS Organist: KLAAS BOLT, Dezer dagen hebben de jongens en meis jes uit de hoogste klasse van de Prinses Marijke-school (Chr. School voor Buiten gewoon Onderwijs te Haarlem) een vacan tie werkweek in het buitencentrum Roo- derkereke te Muiderberg gehouden. De ge hele tocht werd door alle kinderen per fiets afgelegd, ook de verschillende excursies, zodat aan het eind van de week ongeveer 150 km. was afgelegd. Dank zij de medewerking van verschei dene instanties, werden uitgebreide excur sies gemaakt naar Schiphol, de Amster damse havens, het Bijbels Museum, het Koninklijk palei's en het Muiderslot. Vooral de rondvaart door de Amsterdamse 'havens viel erg in de smaak. Dank zij uit voerige uiteenzettingen van een deskundige' kregen de jongens en meisjes een beeld wat er zoal in zo'n havenbedrijf te doen is. Wat ze eerst op filmstrook en film op school gezien hadden werd nu werkelijk heid. Ook de bezichtiging van Schiphol werd een evenement. Per autobus, die speciaal voor de kinderen beschikbaar was gesteld, werd een rit gemaakt langs de hangars met als hoogtepunt het bekijken van een super- constellation. Zij hebben nu gezien, dat er 81 personen met dit vliegtuig mee kunnen. Behalve de excursies bleef er genoeg tijd over om te ravotten en te spelen. Het IJsel- meer was een ideaal zwemoord en de kin deren kregen van het varen in de roei bootjes niet genoeg. Voor de jongens was de voetbalwedstrijd tegen de Ambon nezen ook een grote ge beurtenis. Wel werd met 6-0 verloren, maar ze droegen hun verlies dapper en het was ook geen schande om van die snelle Am- bonnezen, die met blote voeten keihard konden schieten, te verliezen. Alles bij elkaar is het een prettige week geworden voor de grote jongens en meisjes van de Prinses Marijke-school. Vooral de laatste dagen werkte het weer bijzonder mee. Gebruind en vermoeid werd de terug tocht ondernomen. De tentoonstelling van het Genootschap Kunst Zij Ons Doel in het Huis van Dooy heeft de eerste tien dagen ruim driehonderd bezoekers getrokken; bij de opening waren negentig personen aanwezig Tot op heden zijn er zeven werken verkocht, de nummers 13, 16, 54, 61, 67, 100 en 129 van de cata logus, tot een totaal-bedrag van f 775. De tentoonstelling is geopend tot en met 10 Juli. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft zich tot de leden van de Tweede Kamer gewend met een schrijven inzake het ontwerp van wet tot wijziging van de huurwet. In het schrijven merkt de vereniging op, dat de gemeentebesturen als uitvoerende organen ten nauwste zijn betrokken bij de uitvoering van de huur wet. De hoofdgedachte, die aan het ont werp ten grondslag ligt, namelijk "de alge mene huurverhoging van 5%, het treffen van nieuwe maatregelen voor het optre den tegen ontoereikend onderhoud door de verhuurder en voorts het niet verhogen van de huren van krotwoningen, zijn bij de opmerkingen, die de Vereniging van Nederlandse gemeenten meent te moeten maken, buiten beschouwing gebleven. De vraag rijst echter wel, aldus de ver eniging, of het voor de gemeenten tech nisch mogelijk zal zijn de haar bij de uit voering van deze wet toegedachte taak tot uitvoering te brengen. Een definitief oor deel hieromtrent kan aan de hand van het ontwerp moeilijk worden gegeven. Veel zal hierbij afhangen van de criteria, .die zullen worden gesteld voor het verlenen van de vrijstelling van huurverhoging met het oog op de onderhoudstoesjand van de woning en meer nog van de verwachtingen, die te dezen aanzien bij de huurders wor den gewekt. Zou het een en ander er toe leiden, dat aanvragen om vrijstelling op massale schaal bij de gemeentebesturen worden ingediend, dan zou dit tot grote moeilijkheden kunnen leiden, daar het dan voor de met de uitvoering belaste tech nische diensten niet mogelijk zal zijn, om op korte termijn met een gemotiveerd voorstel gereed te komen betreffende het .verlenen van de gevraagde vrijstelling, metgeen in vele gevallen tot een betrekke lijk lange tijd van onzekerheid over de toepassing van de huurverhoging zou kun nen leiden. men. Wij hebben de plannen daartoe twee door een vluchtheuvel gescheiden rijbanen, afzonderlijke fietspaden met vluchtheuvels voor de bushalten tussen Spaarnhovenstraat en Soendaplein reeds eerder uitvoerig vermeld. De kosten van de aankoop der voor tuinen worden door rijk en gemeente ge zamenlijk gedragen. Dezer dagen is het bericht verzonden aan hen die in aanmerking komen voor plaatsing in één der 76 woningen van de Blinkert. Degenen, die een dergelijk be richt niet ontvingen zijn op de wachtlijst geplaatst. Voor gegadigden is het van belang te weten, dat deze huisjes niet bestemd zijn voor alleenwonenden. Daarvoor wordt het verzorgingshuis gebouwd. De ingebruik neming hiervan zal zeker niet eerder plaats vinden dan October, November 1956. De toekomstige bewoners van de huis jes zijn op 15 Juli voor een bijeenkomst ter nadere kennismaking uitgenodigd. Het bestuur zal een toelichting geven op de plannen, waarna gelegenheid zal zijn de in aanbouw zijnde woningen en het verzor gingshuis te bezichtigen. ADVERTENTIE Wie gaarne zijn brandstof spaart Stookt vaste brandstof in zijn haard Al wordt de winter nog zo guur Met kolen heeft men 't beste vuur. Maar. waar U ook Uw brandstof haalt Zij dient altijd CONTANT BETAALD. HAARLEM EN OMGEVING Winkeldiefstal. Maandagmiddag heeft de Haarlemse recherche in de Anegang een 31-jarige vrouw aangehouden, die ervan ver dacht werd uit een groot winkelmagazijn in deze winkelstraat een japon en een blouse met een waarde van dertig gulden gestolen te hebben. Tegen de vrouw werd proces verbaal opgemaakt. Zilveren dienstjubileum. De heren B. Glazenborg in Haarlem, technisch opzichter C. en P. van der Sluijs, opzichter in Oter- leek. zullen op 1 Juli een kwart eeuw in dienst zijn van het Provinciaal Electriciteits Bedrijf van Noordholland in Bloemendaal. Collecte Rode Kruis. De collecte van het Nederlands Rode Kruis in de periode 23 Mei 1955 tot 5 Juni 1955 heeft in Haarlem f 14.550 opgebracht, in Heemstede f 3650, in Bloemendaal f 1050, in Aerdenhout f900, in Overveen f800. in Bennebroek f250, in Vo gelenzang f200 en in Spaarndam f100, in totaal dus f21.500. Receptie. De P.T.T.-jubilaris de heer B. J. Korsman houdt niet op Vrijdag 4 zoals wij aanvankelijk meldden maar op Vrij dag 1 Juli receptie. Op Maandag 7 Juli 1930 werd het eerste filiaal der Stadsbibliotheek en Leeszaal, gevestigd in het Huis te Zaanen in Haar lem-Noord, officieel geopend. Een dag later werd het publiek in de gelegenheid gesteld boeken te lenen en gebruik te maken van de lees- en studiezaal. Op Vrijdag 8 Juli zal het dus vijfentwintig jaar geleden zijn dat het filiaal in gebruik genomen is. Die dag zal de bibliotheek in Huis te Zaanen tot 7 uur des avonds gesloten zijn. Des morgen en des middags zal het personeel de bezoekers, die belangstellen in het jubi leum, ontvangen. Wethouder W. R.oodenburg heeft het filiaal een kwart eeuw geleden geopend in het bijzijn van genodigden. De toenmalige directeur de heer J. D, Rutgers van der Loeff bracht in zijn antwoord dank aan allen, die de totstandkoming hadden bevor derd en voorbereid, inzonderheid h§t per soneel. Spoedig na de opening werd een druk gebruik gemaakt van de uitlening en van de lees- en studiezaal. In 1939 (zes maan den) werden 8880 boeken uitgeleend,waar van 6795 tot de ontspanningslectuur be hoorden. In het afgelopen jaar zijn ruim 59.000 boeken uitgeleend en van 1930 tot heden bedraagt het aantal uitgeleende boe ken ruim één millioen. Het feit, dat In het filiaal het „free- access"-systeem (open boekerij) bij de uit lening werd toegepast, vindt een zeer ruime waardering onder de lezers. Dit systeem bestaat hierin, dat de bezoekers zelf de gewenste lectuur kunnen uitzoeken. De verhouding tussen het aantal uitgeleende studieboeken en romans bedraagt respec tievelijk 46 en 54 het aantal lezers is thans ruim 1300 en het aantal boeken in de bibliotheek bedraagt ongeveer 15.000. Sedert enkele jaren is in Huis te Zaanen ook een afdeling van de jeugdbibliotheek verbonden, waarvoor de jeugd uit Haar lem-Noord grote belangstelling toont. Op drie dagen in de week is zij in de gelegen heid een bezoek aan de bibliotheek te bren gen. Het zal in de toekomst noodzakelijk zijn het filiaal uit te breiaen. Daarvoor bestaan reeds plannen, hetgeen uit het investerings plan van de gemeente Haarlem blijkt. Een bedrag van 80.000 is uitgetrokken voor Naar wij vernemen zullen binnenkort de spoorwegovergangen in de lijn Haarlem Leiden volgens een automatisch systeem worden beveiligd, waarbij de „halve" af sluitboom zal worden gebruikt. Een der eerste spoorwegovergangen waar deze be veiliging zal worden toegepast is die in de Bekslaan bij het station VogelenzangBen nebroek. De spoorwegen hebben het plan de over weg tevens te verbreden, hetgeen voor het verkeer een belangrijke verbetering zal betekenen, vooral omdat de wachttijden soms zeer lang zijn. B. en W. van Bloemendaal hebben de spoorwegen echter laten weten, dat zij aan de voorgenomen wijziging geen medewer king kunnen verlenen, wanneer daarbij de ..halve" afsluitboom zal worden gebruikt.. Een groot aantal schoolkinderen maakt immers dagelijks van de Bekslaan gebruik en B.cn W. van Bloemendaal vrezen dat juist voor kinderen het nieuwe stelsel, dat als het ware uitlokt „nog voor de naderen de trein langs te slippen," grote risico's met zich brengt. Het College meent, dat eerst op langere termijn de met dit stelsel opge dane ervaringen elders in den lande afge wacht dienen te worden. De medewerking van het Bloemendaalse gemeentebestuur is voor de spoorwegen noodzakelijk, willen zij de gewenste moder nisering van de overweg uitvoeren. De rijksinspecteur voor het verkeer heeft zijn vergunning namelijk afhankelijk gesteld van de verbetering van het uitzicht ter plaatse. Over het rooien van het uitzicht belemmerende bomen en hakhout moeten B. en W. echter beslissen. Dr G. E. Meuleman. Gereformeerd predi kant te Vijfhuizen, zal op 10 Juli een kerk dienst in Vijfhuizen leiden. Dr. Meuleman heeft op 29 Augustus ver leden jaar tijdelijk afscheid genomen van de kerkelijke gemeente te Vijfhuizen. Voor het studiejaar 1954-1955 dat thans is beëindigd is hij verbonden geweest als hoogleraar aan de universiteit van de Eglise Reformée Evangélique Indépendante de France te Aix- en-Provence in Frankrijk. het vergroten van het filiaal, speciaal voor de jeugdbibliotheek. De uitbreiding zal naar verwacht wordt het volgend jaar tot stand komen. Toen het filiaal in 1930 in gebruik werd genomen, werden de heren H. Bres en W. G. Diemer belast met de leiding. In 1935 werd de heer Bres overgeplaatst naar de Stadsbibliotheek aan het Prinsenhof, waar hij thans een leidende functie vervult en de directeur tijdens afwezigheid vervangt. De heer Diemer bleef van 1935 af chef van het filiaal. A D\' PRTENTLE Grootste sortering Vakkundige bediening BARREVOETESTRAAT 19 - TEL. 15051 Afgevaardigden van de vier kampioens- clubs hebben Maandagavond vergaderd met de heer G. Kruyver, bestuurslid van de K.N.V.B., teneinde de kalender voor de competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland samen te stellen. Besloten werd om de wedstrijden op de Woensdag avonden en de Zaterdagavonden te spelen. De aanvang van alle ontmoetingen werd op 7 uur gesteld. Voorts zijn de besturen van de kam pioensclubs overeengekomen om geen pro testen in te dienen tegen eventuele foutieve beslissingen van de scheidsrechters in deze competitie. De protestcommissie van de K.N.V.B. zal dus van die zijde geen aan vragen voor de behandeling van protesten ontvangen. De kalender voor de kampioenscompetitie ziet er ais volgt uit: Zaterdag 2 "Juli: PSVNAC en Willem IIEindhoven. Woensdag 6 Juli: NACWillem II en EindhovenPSV. Zaterdag 9 Juli: PSV—Willem II en NAC Eindhoven. Woensdag 13 Juli: EindhovenNAC en Willem II—PSV. Zaterdag 16 Juli: Willem IINAC. en PSV—Eindhoven. Woensdag 20 Juli: NACPSV en Eind hovenWillem II. Medegedeeld kan nog worden, dat de wedstrijd van de eerste klasse-competitie SittardiaWillem II. waarvan nog een ge deelte van de speeltijd resteert, Woensdag avond wordt uitgespeeld. Engeland heeft gisteren op Lord's ook de tweede testmatch tegen Zuid-Afrika gewon nen. De Zuid-Afrikaanse tweede innings leverde niet meer dan 111 runs op. Ongeveer 20.000 toeschouwers waren in zwaarbewolkt en drukkend weer aanwezig om te zien of Zuid-Afrika er in zou slagen de voor een overwinning benodigde 183 runs te scoren. Kort na het verlies van hot derde wicket de Zaterdagavond als „nightwatchman" ingestuurde Tayfield moest het spel door slecht licht worden onderbroken. Er waren toen 40 -uns op het soreboard. Zuid-Afrika werd zeer gehandicapt doordat aanvoerder Cheetham, die Zaterdagavond kort voor het einde van de speeldag een bal op zijn elle boog had gekregen waardoor een splintertje van het bot was geslagen, zijn innings niet kon hervatten. Endean bood nog enige weerstand, maar viel ten slachtoffer aan fast-bowler Statham door een vang van wicket-keeper Evans voor 23 Er waren toen vijf wickets down en de resterende vier boden weinig verzet meer. Slatham nam 739 in 29 overs, waaronder 12 maidens. z-uid-Afrika, tweede innings: McGlew l.b.w. b. Statham 0 Goddard c. Evans b. Statham 10 Cheetham retired hurt 3 Tayfield c. Evans b. Statham 3 Endean c. Evans b. Statham 28 McClean b. Statham 8 Keith c. Gravene.y b. Statham 5 Waite l.b w. b. Statham 9 Mansell c. Kenyon b. Wardle 16 Heine c Kenyon b. Wardle 14 Adcock not out 0 Extra's 15 Op de jaarvergadering van de Heem- steedse Kunstkring, welke Maandagavond in de tuinzaal van het Cafétaria-restau- rant gehouden werd, waren nauwelijks twintig personen aanwezig: Nadat de voorzitter, mr. dr. H. Kahrel, zijn teleur stelling over deze geringe opkomst onder woorden had gebracht, ging hij over tot het voorlezen van het jaarverslag over het derde speelseizoen. Hieruit bleek dat het ledental van 820 tot 763 is teruggelopen: welk aantal toch voldoende gebleven is om het werk van de Kunstkring te blijven schragen. Er werden gedurende hel afge lopen seizoen elf uitvoeringen gegeven, waaraan soms risico's verbonden waren, die de financiële draagkracht eigenlijk te boven zijn gegaan. Zo trok de artistiek hoogst belangrijke Caplet-herdenking slechts 216 bezoekers, welke uitkomst be wees dat uitvoeringen met een enigszins experimenteel karakter onvermijdelijk fi nanciële offers vragen. Beter waren de re sultaten met Nel Oosthout (344 bezoe kers), Annie Hermes (290 bezoekers) en de Toneelgroep „Studio" (342 bezoekers), hoe wel ook deze getallen ongetwijfeld nog voor verbetering vatbaar zijn. Nadat vervolgens de heer H. Spaan als secretaris-penningmeester aan het slot van zijn financieel overzicht een klein tekort had gemeld, ging men over tot de verkie zing van twee nieuwe bestuursleden, door dat de heren M. Nubé en dr. J. D. de Jong zich niet herkiesbaar hadden gesteld. Hun plaatsen werden ingenomen door mevrouw J. G. Schwartz-Van Roven en ir. E. A. Bierdrager, die door de vergadering bij acclamatie werden benoemd. Het programma voor het volgend sei zoen, dat de leden reeds was toegezonden, gaf geen aanleiding tot critiek; alleen kwam men nog niet tot overeenstem ming wie Erna Spoorenberg zal moeten vervangen, die wegens een tournée door Zuid-Afrika niet op de vastgestelde datum in Heemstede zal kunnen optreden. Ver der kwam de wens tot uitdrukking de mogelijkheid te onderzoeken voor een her haling van de Caplet-herdenking; hetzij door samenwerking met andere Kunst kringen, of in de vorm van ..Les amis de Caplet". Het bestuur verklaarde zich gaar ne bereid de kansen hierop te overwegen. De vraag van een der dames-leden, wie verantwoordelijk was voor de ongelukkige keuze van het stuk „Quoat-Quoat", dat door het Kamertoneel uit Brussel was op gevoerd. werd door de voorzitter uitvoerig beantwoord. In de eerste plaats vestigde hij er de aandacht op, dat het stuk in an dere steden wel succes heeft gehad en het bijvoorbeeld in Delft bepaald geestdriftig ontvangen werd. Daarbij was voor de Kunstkring in Heemstede juist het expe rimentele karakter zo aantrekkelijk, omdat dergelijke organisaties hiervoor toch van tijd tot tijd zijn aangewezen. Wel was spreker eveneens teleurgesteld over de lichtvaardige wijze waarop deze vrienden uit het Zuiden hun voorstelling in Heem stede hebben opgevat, door meer aandacht te besteden aan „een lekker etentje", dan aan de voorbereidingen tot de opvoering. Nadat de rondvraag niets te vermelden had opgeleverd, werd het huishoudelijk gedeelte van de vergadering gesloten. Na een korte pauze zong Bernhard King, aan de piano door Coby Riemersma begeleid enige Engelse volksliedjes en werd door een tweetal dames-leden van het cabaret „De Toverlantaarn" een programma van luchtige declamatie opgevoerd. Een amu sant besluit, dat door de weinige bezoe kers kennelijk op hoge prijs werd gesteld. De Caprera-groep van de Nederlandse padvindsters in Bloemendaal, die onlangs haar tienjarig bestaan vierde, is nog steeds „dakloos". Een eigen groepshuis zou een grote uitkomst zijn voor deze meisjes, die met 120 in getal nu zijn aangewezen op een geleend lokaal, dat niet altijd vrij is wanneer de padvindsters er behoefte aan hebben. Er is al wat geld bijeen voor de bouw van een groepshuis, doch er komt nog heel wat tekort en nu is er morgen, Woensdagmiddag om half drie, een uit voering van Aerdenhouts kindertoneel in het Openluchttheater ten bate van de Capreragroep. Opgevoerd wordt „Hans en Grietje", een alleraardigst toneelsprookje, dat kinderen een paar uur vrolijke ont spanning zal bezorgen. Er zijn nog toe gangskaarten te krijgen bij de ingang. HAARLEM, 27 Juni 1955 ONDERTROUWD: 27 Juni. D. Koopman en J. W. Hoppenbrouwer; C. A. Dorlandl en P. M. Horning. BEVALLEN van een zoon: 24 Juni: N. HarstJVelt; .T. Dirkse-van Egmond; 25 Juni. E. TiekstraKoopman: 26 Juni. H. A. van BilderbeekKoster; G. A. Kostervan Steen; Chr. A. Lieuwesvan den Beitel: G. J. van Leuvende Bont: 27 Juni H. van OossanenTabak; H. J. LabohmRidder. BEVALLEN van een dochter: 25 Juni. A. M. SteenekenVliek; H. M. HalewijnBrou wer: P. Th. Chr. KruijerSpronk; 26 Juni, A. BoltenKuipers; J. van den BergNij- holt: 27 Juni, E. Th. E. GreversOlijerhoek; D. Kuijpersvan Dijk; N. M. MobachKlrij- wegt; A. W. MaasdamHaak. OVERLEDEN: 24 Juni. W. J. M. Stam. 64 j., I-Iélène Swarthstraat; 25 Juni, M. van dei- Hoeven, 47 j„ Kamperlaan; J. Balk, 62 j Maerten van Heemskerkstraat. De heer H. Sauer, wachtmeester bij de Rijkspolitie in Hillegom is bevorderd tot wachtmeester le klasse. De heer F. van Nieuwpoort, wachtmeester bij de Rijkspolitie te Hillegom slaagde voor het Politiediploma Aa. De heer J. Maas uit Hillegom is geslaagd voor het diploma van onderwijzer. De Speeltuinvereniging „De Nieuwe Brug" blijft niet achter als straks in Haarlemmer meer het eeuwfeest wordt gevierd. Voor de week van 4 tot en met 9 .Juli is er een pro gramma vastgesteld, dal iedere dag elk wat wils brengt. Natuurlijk is hierbij de jeugd in het middelpunt geplaatst. Maandagavond 4 Juli begint de opening om 18.30 uur met een optocht van schoolkinderen over de Vijfhuiz.erdijk. Het eindpunt is de speeltuin waar tot laat in de avond feest zal zijn. De Harmonievereniging van de speel tuinvereniging „Het Oosterkwartier" uit Haarlem verleent medewerking. Dinsdags nemen de leerlingen van de vijf de, zesde en zevende klas van de lagere school deel aan de z.g. „Schipholdag". Voor de overige kinderen zijn er attracties op de speeltuin. Des avonds om zeven uur is er een speciale attractie voor de fietsers, namelijk een puzzlerit door Haarlem. Hieraan kan ieder deelnemen. Voor de kinderen van 9 tot en met 13 jaar wordt een korte route samen gesteld. De prijsuitreiking geschiedt op de speeltuin. Woensdag is een speciale dag voor de kin deren. die begint om twee uur met een op tocht met versierde fietsen, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. Om halfdrie worden de stands op de speeltuin geopend, waar, de kinderen gratis toegang hebben en om drie uur is er een ballonwedstrijd en een vlieger wedstrijd. Donderdagmiddag zijn er spelen en wed strijden voor de kinderen. Het avondpro gramma biedt: 7 uur: ringsteken; 8.30 uur: kruiwagenrijden voor jong en oud en 9.30 uur: zaklopen. Aan deze volksspelen kan ieder deelnemen. Vrijdagmiddag zijn de kinderen weer aan de beurt met sportwedstrijden. Des avonds om 7 uur is er een viswedstrijd voor groot en klein met een afzonderlijke beoordeling voor kinderen en volwassenen. De slotdag. Zaterdag 9 Juli, biedt des mid dags spelen en attracties voor de jeugd. Het feest aan „De Nieuwe Brug" wordt ge sloten met een showavond. Om zeven uur begint de opvoering van het kindertoneelspel „De betoverde kinderen", dat werd geschre ven door Martin van Soelen, die ook de regie van de opvoering heeft. Het ballet staat onder leiding van Trudy Abcouwer. Om negen uur is er een gecostumeerd bal onder leiding van Piet Poelgeest, waarbij de muziek verzorgd wordt door „De Hooimij- lers" uit Haarlem. De gehele week zal er muziek zijn; elke avond kan men tot 11 uur dansen. Bovendien zijn er steeds attracties, des middags voor de kinderen en des avonds voor de volwassenen. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft de bejaardenclub „Vijfhuizen" haar jaarlijkse uitstapje gemaakt. Ditmaal was het niet de traditionele boottocht, maar een reis met een drietal autobussen. Men was in staat gesteld deze tocht te organiseren, dank zij dé mede werking van de burgerij. Des morgens werden de ver van het dorp wonende deelnemers en deelneemsters per auto afgehaald en om acht uur vertrokken de ruim honderd personen. De oudste deelne mer was de zevenentachtigjarige heer H. van Egmond. Het doel was een reis door de kop van Noordholland. Via Halfweg ging het naar Amsterdam, vandaar over Purmerend naar Hoorn. De voorzitter, de heer C. A. de Ko ning. hield een korte toespraak, waarbij hi.j woorden van nagedachtenis wijdde aan de heer J. J. L. Diebe. De heer Diebe, die'vorige manad overleed, is vele jaren secretaris van het comité geweest, dat deze tochten voor de bejaarden organiseert. Aan een ander comi télid. de heer C. Godvliedt. die wegens ziekte deze reis niet kon meemaken, werd een tele gram gezonden. De tocht werd voortgezet via de Wieringer- meer naar de Afsluitdijk. De koffiemaaltijd werd gebruikt in Hippolytushoef, waarna men verder reed naar Petten. Hier maakte men van de gelegenheid gebruik het strand te bezoeken. In Bergen werd geruime tijd gepauzeerd en daar werd de maaltijd ge bruikt. De heer Jan Kamper maakte zich de tolk der deelnemers, toen hij het organise rende comité namens allen dankzaeede voor deze tocht. Over Castricum. Beverwijk en Haarlem werd de thuisreis aanvaard. Om even over negen uur kwamen de bussen in Vijfhuizen aan. KEURING VOORTUINEN VOOR EEUWFEEST De keuring van de voortuinen voor de door het Eeuwfeestcomité Vijfhuizen en „De Viersprong" uitgeschreven wedstrijd is bepaald op Donderdagavond. De prijsuitrei king geschiedt Zaterdagavond tijdens de fees telijkheden in Vijfhuizen. ADVERTENTIE IIBI kunt deze week kind aan huis z(jn in het Olympisch Stadion. DINSDAG 28 JUNI - 8 UUR Kampioenschappen van Nederland wielrennen. Sprint tot achtste finales cn 50 km zonder gangmaking voor amateurs. Een 50 km. waarvoor 110 renners aan B de start verschijnen o.a. Van Heusden, B Kooyman (winnaar Tour door Neder- g land). Krijn Post, Arend van 't Hof. g Frans Braat (titelhouder), Van Leur en g Mehagnoul. WOENSDAG 29 JUNI - 7.30 UUR g 3 Kwart- en halve finales Sprint profs g g en amateurs en 50 km zonder gangma- g n king voor profs en onafhankcRjken. g Een programma vol renners van repu- tatie: Derksen. Van Vliet. Bijster, Hij- H zeiendoorn, Schulte, Wim van Est, 3 Gerrit Voorting. Wagtmans, Daan de B 3 Groot. Hein van Brenen en vele an- B a deren. B B Op Maandag 4 Juli om half 8 worden B B3 de finales gereden. Vijf finales, die de B B wielerkampioen van Nederland 1955 B jg zullen aanwijzen. g B DONDERDAG 30 JUNI - 8.15 UUR B „Amsterdam"F. C. „Köln" „Amsterdam" mét Aha Lenstra. En dét I zal nodig zijn, want deze Westduitse H topploeg wemelt van de internationals. B B Schafer (13x). Röhrig (7x), Mebus (6x) S gj en Strollenwerk (6x). g B U weet het dus, uit ieder vak van het B B Olympisch Stadion ziet U VAKWERK! B BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB Totaal111 Tweede innings bowling analysis: Statham Truemnn Wardle 29 19 9.4 12 2 4 3.9—7 39—0 18—2 Bij de voorstellen van B. en W. van Hille gom. die de raad bereiken, is een voorstel om gelden beschikbaar te stellen in de gedeelte lijke bijdrage voor een nieuwe verwarming in de Boaz-sehool Doorda' de school enige jaren geleden met twee lokalen en een nieuw gangdeel benevens trappenhuis is uit gebreid. voldoet de tegenwoordige ketel niet meer. De oude ketel zou in normale omstan digheden nog 7 jaar mee hebben kunnen gaan. Als de levensduur van de ketel bepaald wordt op 20 jaar. komt bij de nieuwe aan sehaffing 13/20 op kosten van de schoolver eniging Mitsdien wordt door B. en W. voor gesteld 7/20 van het aanschaffingsbedrag of f 1655.ten laste van de Gemeentekas te brengen. VETTE VARKENSMARIvT LEIDEN Aangevoerd waren 362 vette varkens: no tering zware f 1471 150. de lichte f 157 f 1600. slagersvarkens f 158-f 160. zeugen f 128 f 133. De handel voor lichte varkens was vlot, de zware varkens waren' echter moei lijk- te plaatsen. Teveps waren aangevoerd zes nuchtere kalveren van f38f50, levend f 110—f 120. In het kader van de serie concerten, die de Stichting 't Helm met medewerking van de Stichting Touring Zandvoort organiseert, geeft de brillante pianist Theo Bruins op Donderdag 7 Juli een piano-recital in het Pa tronaatsgebouw in Zandvoort. Hij begint zijn recital met de „Chromatische Fantaisie en Fuga" van J. S. Baeh, vervolgt met de „So nate in as gr. t." van Josef Haydn, waarna liet programma voor de pauze wordt besloten niet de „Valses nobles en sentimenlales" van Ravel. Na de pauze volgen 7 études van Fr. Cho pin waaronder opus 10 nrs. 7 en 8 en opus 25 nrs. 1 en 11. Daarna volgt, eveneens van Cho pin. de ballade IV in f kl. t„ „de ballade der balladen". Theo Bruins biedt hiermede een excellent programma, dat alleszins belang stelling verdient, GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Zandvoort is verhin- j GrcV 26* v.-Rottêrdam. n. Londen, derd op Woensdag 29 Juni zijn wekelijkse Gruno, 27 v. Stettin te Amsterdam. Alblasserdijk, pass. 26 Azoren n. Antwerpen. Ampenan, 26 v. Port Soedan n. Belawan. Annenkerk. 27 te Port Said. Argos, 26 te Amsterdam. Appingedijk, 27 te Montevideo. Aipiierat, 27 New York. Amerskerk, p. 27 Kp. Finisterre n. Duinkerken Amsteldijk, 28 te Havanna. Abbedijk, 28 te New York. Anati, 27 220 m. Z.ZO. St. Vincent. Ainstelbrug, 28 v. Abadan n. Mauritius. Amstelpark, nacht 28-29 te Amsterdam verw. Arendsdijk, 27 te Rotterdam. Annenkei'k, 28 v. Suez n. Colombo. Beni-nkust, pass. 27 Dakar n. Amsterdam. Bennekom. 26 te Amsterdam. Balf. 25 v. Amsterdam n. Port Said. Bloemfontein, 28 Kaapstad. Bijsehfontein, 28 Antwerpen. Corille, 27 te Curasao. Caltex Utrecht, 27 Rotterdam. Caltex Delft, pass 27 Gibraltar n. Rotterdam. Coryda, 27 v. Ango Ango n. Curasao. Cradle of Liberty, 27 Kp. St. vincent n. Phila- Cottica, 27 v. Paramaribo n. Georgetown. Duivendrecht, 26 te Port Arthur. Delfland, 25 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Duivendijk,-27 te Cristobal. Delft, 27 te Rotterdam, dé] phi a Dordrecht, 29 Rotterdam verwacht. E trema, 27 te Victoria. F.sso Den Haag, pass.28 Ouessant n. Antw. Esso Rotterdam, 2? v. Antwerpen n. Sidon. Kemdijk, 28 te Lissabon. .En-a, 28 te Santiago de Cuba. Faimsum, 27 te Colombo, Gadila, 26 te Gibraltar. Groote Beer, 27 te New York. Guineekust^ 26 y. Lagos n. Freetown. Hoogkerk. 27 v.. Aden n. Mombasa. Hathor, 28 te Rotterdam. "Haarlem, 27 bij La Gualra. Joh. v. Oldenbarnevelt, 27 360 m. W. Anderhall- graadskanaal Jagersfontein. 27 100 m. N. Dakar. Korovina, 27 te Rotterdam. Koratia, 28 Pta .Cardon.' Kalydon. 27- v. Durban n. Aden. - Kar'imun. 27 v. Marseille n. Amsterdam. Kieldrecht, 28 te Bombay. Lindekerk, pass. 26 Gibraltar n. Bahrein. Leersum, pass. 27 Azoren n. Houston. I.eto, 27 v. Norfolk n Rotterdam. Liberty Bell, pass. 27 Gibraltar n. Philadelphia. Lieve Vrouwekerk 27 v. Colombo n. Cochin Mataram, 26 te Philadelphia. Meiiskerk, 27 v. Port Said n. Genua. Molsnkerk. 27 v. Penang n. Colombo. Marken. 27 v. Norfolk n. Hamburg. Noordam, 27 440 m. Z. ten W. Kp. Race. Ootmarsum. 27 te Savannah. Oostkerk 27 te Le Havre. Oranjestad. 27 280 m. ZW. Kp. Finisterre. Oranjefontein, 23 te Amsterdam. Overijsel, 28 te Rotterdam. Orania, pass. 27 Flores n. Stanlow. Peperkust, pass. 27 Las Palmas n. Dakar. Prins Maunts. 28 v. Montreal te Toronto. Prins Willem IV, 28 te Montreal. Prins Fred. Hendrik, 28 v. Le Havre n. Mon treal. Rondo, 28 Bahrein. Rotula. 28 v. Singapore -n. Yokohama. Rijndam, pass. 27 Kp. Race n. Southampton. Rijnkerk, 28 te Amsterdam. Sumatra, 27 te Halifax. Stbajak, pass. 2J ten N. Timor n. Soerabaja. Stad Dordrecht, 26 Dordrecht. Stad Maassluis, 28 te Southshields n. Tyne. Scherpendrecht, 27 Portland. Stad Schiedam, 28 te Gibraltar. Tegelberg, 27 te Kaapstad. Tjisadane, 27 v. Montevideo n. Santos. Van Neck, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Waterman, 26 330 m. Z. ten W. Kp. Race. Wieldrecht, 27 te Winswarden Waterland, 28 te Rio de Janeiro. Westerdam, 27 180 m. W. Lands End. Willemstad, 27 v. La Guaira n. Willemstad. W. Alton Jones, 26 630 m. W. tenZ. Fayal. Weltevreden, 28 v. Suez n. Belawan. Wonorato, 29 v. Rotterdam n. Antw. Zuiderkruis, 27 v. Port Said n. Amsterdam. KLEINE VAART Adm. De Ruyter, 27 v. Karlstad te Paimpol. Ai tioudspoloer, 27 v. Rotterdam te Lissabon. Audaeia, 27 v. Maiseille n. Gravelines. Alcetas, 26 v Livomo n. Napels. Aaltje, 26 v. Newcastle te Rotterdam. Dab T, 22 te Walkom. Betty, 27 v. Swansea te Amsteidam. Bree Helle, verm. 28 v. Rotterdam n. Londen. Bernard John, 26 v. Rotterdam Leixoes. Confiaoce. 26 v. Gefle te Rotterdam. Casana. 27 v. Mrlmö Ce Rotterdam. Dilige-ntia. pass. 27 Brunsbüttel n. Kiel. üiaco. 26 v. Algiers n Patras Ella, 27 v. Kouaan n. Gothenbuig. Eemströom, 27 y. Grangemouth te Amsterdam. Erasmus. 26 v. Rotterdam n. Casablanca. spreekuur te houden. POSTDUIVENSPORT De Zandvoortse postduivenvereniging „Plei- nes' nam Zondag deel aan de wedvlucht van Pt. St. Mascence af over een afstand van 170 km. Gelost om 6.30 uur. werd de eerste ,'Ogel in Zandvoort getoond om 14 uur 26 min !2 seconden. De uitslagen waren als volgt: C. Koper 1, 15, M. Buis 2. 28; C. K. Draijer 3. 25, 27; G Driebuizen 4, 20. 22. 23; A. Paap 5. 6. 29. 30: A. II. Daane 7. 9, 14; H. Lansdorp 8. 11, 19. 26; .1. Schrander 10. 13; P. Koper 12: I-I. Bartens 16, 18; B. Lukassen 17; K. Drie huizen 21; C. Visser 24. De officiële mededeling, dat Zandvoort- meeuwen. als derde op de ranglijst, het vol gend seizoen in de 2de klasse amateurs zal uitkomen, is door bestuur en leden met grote vreugde ontvangen. Het bestuur heeft hier over in de vergadering van Maandagavond uitvoerig gesproken. In verband met de ko mende competitie, waarin men met H.B.C. in de afdeling West I in plaats van in West II zal worden ingedeeld, worden diverse plan nen en mogelijkheden nog nader bestudeerd, om ook in deze nieuwe klasse een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. In verband met het vergevorderde seizoen besloot het bestuur van een feestavond af te zien. Henry Denny, pass. 27 Vlissingen n Antw. Isis, 26 v. Haugesund te Rotterdam. Jura. 27 v. Middelburg te Vlissingen. Joost. 24 v. Haukipadus n. Zaandam. Kaap Falga, 23 v. Ru-ndvik n. Zaandam. Kaap Sint Vincent, 24 v. Rotterdam n. Kotka. Libelle. 26 v. Goole te Rotterdam. Larix, 26 v Haukipadus n. Zaandam. Lcuvehaven, 28 v. Aarhus te Rotterdam verw. Markab N. 27 t.h.v. Terschelling n. Winday. M. rwit, 20 v. Rotterdam n Flensburg. Menkar N, 27 v. Hamburg te Londen. Nassauhavcn, 28 v. Kopenhagen te Rotterdam vei wacht. Oranje. 26 v. Londen te Rotterdam. Poviza, 26 v. Rotterdam n. Hernosan. Pavo. 24 v. Gent n Gefle. Ponto. 25 te Zaandam. Poortvliet. 28 v. Wismar te Ipswich verw. Spes. pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Spolanda. 27 Rotterdam te St. Nazairc. "ll.V 25 v. Sharpsborg n. Otterbacken. Iheano. 27 v. Dublin te Rotterdam verw. into, 27 v. Rotierdam te Dublin. Vlndicat Atque Polit verm. 2 8v. Kirkenae» i Mesane. Westpolder- 26 v. Antw. (e Rotterdam, westlaan, 26 v. Londen te Rotterdam. Westerdok, 25 v. Amsterdam n. Londen. Wiebold Bohmer, 27 v. Kopenhagen te A'dam. SLEEPVAAir r Oceaan, 26 510 m. N.NO. Bermuda eil. met s.s Audaeia. Poolzee, 25 170 m. N.NO. Fayal met 3 bakken. Rode Zee en Oostzee mei kruiser Australia pas» 25 Gibraltar. Thames, 26 230 m. ZO. Recife. Witte Zee. 25 30 m. Z.ZW. Caj'thagena. Zwarte Zee, 26 680 m. NO. Honolulu met tanker

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9