Indonesië weigert visum aan Amerikaans advocaat Kamerlid stelt vragen over Noord-Zuid-verbinding f Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na de opstand in Argentinië ills Felle disputen in de Bondsdag over militaire wetgeving Mr.Horskyzou niet als verdediger, doch als adviseur naar Djakarta gaan Als de Velsertunnel klaar is Trein rijdt jeep aan op onbewaakte overweg Vrijwilligerswet in handen gevallen van critisch-ingestelde commissies Prinses Beatrix naar Leidse Universiteit Perón ontdoet zich van anti-Rooms-Katholieken Faure komt eisen der ambtenaren tegemoet Huurverhoging en belastingverlaging Het woord is aan Dulles stelt Duitsland voorop in Genève De komende dagen onbestendig weer 69e JAARGANG No 296 WOENSDAG 29 JUNI 1955 299e JAARGANG No 143 Grootste melkproducent in Europa is Frankrijk Koning Haakon brak dijbeen Minister van Binnenlandse Zaken en vakverbondleider ontslagen Toegezegde salarisverhogingen zullen onmiddellijk ingaan Kamercommissie vindt „verwaar- lozings-bepaling" niet gelukkig „Russische belangstelling voor Duitse hereniging getaand" Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 'S-GRAVENIIAGE, 28 Juni Het mini sterie van Buitenlandse Zaken deelt mede: De Indonesische ambassade te Washington heeft, op instructie van de maonesiscne regering, een visum geweigerd aan mr. Charles A Horsky, een vooraanstaande advocaat uit Washington en lid van het advocatenkantoor Covington and Burling aldaar. De Nederlandse regeriftg had zich van de diensten van het advocatenkantoor Co vington and Burling verzekerd in verband met de zaak der 22 Nederlandse arrestan ten in Indonesië. Zij had mr. Horsky uit genodigd, zich naar Djakarta te begeven om de Nederlandse regering in deze aan gelegenheid van advies te dienen. Ten einde zich van deze opdracht te kwijten had mr. Horsky de Indonesische ambas sade te Washington om een visum ver zocht, terwijl de Nederlandse Hoge Com missaris te Djakarta de Indonesische auto riteiten daarvan op de hoogte had gebracht. De Nederlandse ambassade te Washing ton heeft de Indonesische ambassade al daar op 22 Juni ingelicht omtrent het be sluit van de Nederlandse regering om zich te verzekeren van de diensten van de firma Covington and Burling en van haar ver langen, dat aan mr. Horsky een visum zal worden verstrekt, in diens capaciteit van adviseur van de Nederlandse regering. Vandaag werd evenwel vernomen, dat de Indonesische regerng haar ambassade te Washington had geïnstrueerd het visum te weigeren. Het kantoor van mr. Horsky is geduren de de oorlog opgetreden als rechtskundig adviseur in Amerika van de Nederlandse regering. Dezelfde firma heeft ook advie zen verstrekt aan vele andere regeringen in Europa, Noord- en Zuid-Amerika en het Midden-Oosten. Mr. Horsky was gedurende enige jaren assistent van de advocaat-generaal van de Verenigde Staten bij het hogere gerechts hof van de Verenigde Staten. Hij heeft grote ervaring in strafzaken en heeft deel genomen in een aantal van de belangrijkste zaken, die in de laatste jaren voor Ameri kaanse gerechtshoven zijn behandeld. Alvorens een vooraanstaande Ameri kaanse advocaat aan te zoeken om als ad viseur van de Nederlandse regering op te treden, heeft de Nederlandse ambassade te Washington prof. Henri de Vries, hoog leraar in internationaal recht aan de uni versiteit van Columbia te New York, ge consulteerd. Hoewel de Amerikaanse ad vocaat mr. Horsky niet als verdediger voor de arrestanten zou zijn opgetreden, was uitgegaan van de veronderstelling, dat hem zou worden toegestaan de zit tingen bij te wonen als een waarnemer voor de Nederlandse regering en deze re gering van advies te dienen in haar po gingen om voor de verdachten een spoe dige en een rechtvaardige behandeling van hun zaken te verzekeren, gebaseex-d op de wettelijke beginselen en mensen rechten, zoals deze zijn gewaarborgd in de Indonesische grondwetten en op de begin selen van het strafprocesrecht, zoals deze door beschaafde landen algemeen erkend worden, aldus het ministerie van Buiten landse Zaken. Reuter seint uit Washington dat de In donesische ambassade te Washington heeft verklaard, dat het Nederlandse verzoek om visa „een kennelijke poging" betekent om Amerika bij de zaak te betrekken. Het toelaten van Amerikaanse juristen zou door de Indonesische bevolking opgevat worden als een aanwijzing er voor, dat Amerika de partij van Nederland had ge kozen. Dit zou de vriendschappelijke be trekkingen tussen Amerika en Indonesië slechts schaden. Onze correspondent te Washington te kent hierbij aan: Plet Indonesische pers communiqué, te Washington door de am bassade van Indonesië uitgegeven, schuift Nederland in de schoenen, dat wij, door het in dienst nemen van een Amerikaanse advocaat, een poging zouden willen doen om de betrekkingen tussen Indonesië en Amerika te vertroebelen. Dit is inderdaad een merkwaardige conclusie. Indien toch Horsky in Djakarta een correcte rechts pleging zou aantreffen, dan behoeft de In donesische regering zeker niet beducht te zijn dat haar land eventueel via Horsky een slechte reputatie in Amerika zou krij-^ gen. Mocht de rechtspleging te Djakarta inderdaad te wensen over laten, dan is het des te meer begrijpelijk, dat de Neder landse regering alles in het werk stelt teneinde met behulp van wijs advies het best mogelijke resultaat te bereiken voor haar onderdanen. Het Tweede Kamerlid de heer De Graaf heeft de ministers van Verkeer en Water staat, van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening en van Binnenlandse Zaken de volgende vragen gesteld: Zijn de ministers van oordeel, dat de in het jaar 1957 te verwachten voltooiing van de Velsertunnel de noodzakelijkheid met zich brengt van nieuwe Noord-Zuid- verbindingen, ter opvanging van het dan vermoedelijk in zeer belangrijke mate toe nemende gemotoriseerde verkeer? In welk stadium verkeert, in verband daarmede, de voorbereiding van een rijks weg ten Oosten van Haarlem? In hoeverre bestaat voorts overeenstem ming tussen de besturen der provincies Noordholland en Zuid-Holland over het tracé, de breedte van de aansluiting in Zuid-Holland op de ten Westen van Haar lem geprojecteerde weg no. 43 van het Provinciaal Wegenplan van Noordholland? Bestaat met name tussen deze besturen overeenstemming over door Gedeputeerde Staten van Noordholland voorgenomen tracé langs de spoorlijn Haarlem-Leiden? Zijn de ministers niet van ooi-deel, zo vraagt de heer De Graaf, dat bij verwe zenlijking van dit tracé de belangen van de bloembollencultuur schade zullen on- NEW YORK (Reuter) Blijkens een rapport van de voedsel- en landbouworga nisatie van de UNO (FAO) heeft Frank rijk verleden jaar meer melk geproduceerd dan enig ander land in Europa. Zijn melk productie beliep 18,6 millioen metrieke ton of 1,1 millioen metrieke ton meer dan in 1953. De op een na grootste melkprodu cent was West-Duitsland met een produc tie van 17.054.000 metrieke ton in 1954, hetgeen 314.000 metrieke ton meer is dan de productie van 1953. ii |T? Hi dervinden, omdat dan door de noodzake lijke aansluiting op dit tracé in de pro vincie Zuid-Holland hoogwaardige bloem- bollencultuui-gronden zullen moeten wor den doorsneden en ten dele voor deze cul tuur zullen verloren gaan? Voor zover nog geen overeenstemming over het tracé is bereikt, zijn de ministers bereid, wegens de bij een spoedige beslis sing betrokken verkeers- en andere alge mene belangen bij de provinciale bestui-en aan te dringen op spoedige voortzetting en afsluiting van het noodzakelijke onder ling overleg? Moet het in algemene zin wegens de belangen van recreatie, natuurschoon en natuurbescherming in de duinstreek niet wenselijk worden gedoordeeld, dat de ten Westen van Haarlem en rijksweg no. 8 geprojecteerde provinciale wegen niet het karakter van autosnelwegen zullen krij gen, en moet derhalve niet gestreefd wor den naar een zodanige projectie en spoe dige aanleg van rijks- of provinciale we gen, dat het Velsertunnel-verkeer voor wat betreft de Noord-Zuid-verbinding voornamelijk ten Oosten van Haarlem en rijksweg no. 8 wordt geleid? Vannacht arriveerde op het Amsterdamse Centraal Station het New York City Ballet dat vanavond in de Stadsschouwburg de eerste van een vijftal balletuitvoeringen ter gelegenheid van het Holland Festival geeft. De befaamde leider van het ballet, Op de onbewaakte overweg te Waarder is vanochtend een jeep door de elcctrische trein LeidenUtrecht aangereden. De jeep werd geheel vernield. De bestuurder, de 56-jarige veehouder G. P. P. B. uit Lange Ruige Weide werd gedood. Het ongeluk gebeurde met de trein die om 9.09 in Woerden moet aankomen. De veehouder was op weg naar de kaasmarkt in Woerden. Een tragische omstandigheid is, dat men juist was begonnen met werk zaamheden voor de beveiliging van de overweg met knipperlichten. Het treinver keer had geruime tijd vertraging. OSLO (Reuter) De 82-jarige koning Haakon van Noorwegen heeft een dijbeen gebroken. Hij is in een ziekenhuis opgeno men. De toestand van de koning wordt bevre digend genoemd. Volgens zijn dokter waren er geen complicaties. De koning is Dinsdag op zijn landgoed Bygdoey, even buiten Oslo gevallen. Thans zijn foto's vrijgegeven van de schade, die door de opstand der marine tegen president Perón in Buenos Aires is veroorzaakt. De bombardementen op regerings gebouwen eisten vele levens. Boven: Perón (links) en Lucero (de opperbevelhebber van politie en strijdkrachten, die als de „sterke man" naast Perón wordt gekenschetsti nemen de schade op, omringt door militaire autoriteiten. Onder: bommen doorboor den het dak van het regeringsgebouw en richtten een grote ravage aan. BONN (ANP) De West-Duitse bonds dag heeft de door de bondsregering inge diende vrijwilligerswet naar de commissies verwezen. Het staat bij voorbaat vast, dat de wet bij de verdere behandeling in het parlement aanzienlijke aanvullingen zal krijgen. De critiek op het wetsontwerp was tenminste algemeen en zelfs de woord voerder van dr. Adenauers eigen CDU- fractie betreurde het, dat de regering niet uit eigen beweging de tekst heeft gewij zigd, nadat de Bondsraad deze niet had aanvaard. De socialisten hebben tevergeefs getracht de regeringspartijen er toe te be wegen zich aan te sluiten bij hun protest tegen het ontwerp. Zij hadden het wets voorstel reeds in eerste instantie willen doen kelderen en de regering willen be richten, dat het niet in behandeling zou worden genomen. De weigering van de regeringspartijen de bedoelingen der regering op deze wijze te doorkruisen leidden tot een nieuw en soms fel oplaaiend dispuut tussen de woordvoerders der regeringspartijen en die der oppositie. Ondanks de beroepen van christen-democratische en vooral libe rale sprekers op de socialisten om posi tief aan de wetten mee te werken, ein digden de eerste militaire debatten in een geest van volslagen tweedracht. De socialistische militaire deskundige Erler richtte zich temidden van dit dispuut tot dr. Adenauer met de opmerking, dat de persoon van de bondskanselier de voor naamste hindernis voor het tot stand ko men van een draaglijke verhouding tussen regering en oppositie is. De socialisten zijn bereid mede te werken aan de militaire wetgeving, doch zij zijn niet voornemens hun algemene afwijzing van de politiek der bondsregering te corrigeren. De frac tieleider der christen-democi'atische pai'tij, Kiesinger, had tevoren de socialisten voor gehouden, dat de deur voor een samen werking open bleef, doch dat men deze deur niet met een „neen" kon binnengaan. Onder luid tumult bestempelden de socia listen dit als een ultimatum. Ollenhauer slaat alarm De socialistische leider Ollenhauer dien de de resultaten van de in deze dagen boven West-Duitsland gehouden lucht- manoeuvres aan als nieuw bewijs van de gevaren, die de bewapeningspolitiek voor Duitsland inhoudt. Bij de manoeuvres was aangenomen, dat ongeveer 300 atoombom men op Duitsland gevallen zouden zijn. Ollenhauer noemde dit een alarmerend teken en een bewijs dat het beter ware in deze omstandigheden over de conferenties van Genève en Moskou te beraden dan over een haastige uitvoering der bewape ning. De weg, die de regering met haar vrijwilligerswet was ingeslagen, noemde Ollenhauer uiterst gevaarlijk. Wanneer op deze weg zou worden voortgegaan, dan zou onherroepelijk de kloof in het Duitse volk worden verbreed. Een groot aantal der door de socialisten tegen de vrijwilligerswet aangevoerde be zwaren werden door de overige partijen gedeeld. Dr. Adenauer verklaarde, dat het wetje zoveel oppositie eigenlijk niet ver diende, daar het alleen bedoeld was om in een overgangsperiode de eerste zesduizend militairen aan het werk te zetten. Onder wijl zou volgens hem tijd genoeg bestaan om de gehele militaire wetgeving uitvoe rig te bespreken. Terwijl de regeringspar tijen zich mokkend bij dit oordeel neer legden, brachten de socialisten daar tegen in, dat het juist van deze eerste 6000 man zou afhangen hoe straks het nieuwe leger er uit zou zien. Tegen de algemene lijnen der militaire wetten, trokken vooral ook de liberalen te velde. Om voor hun oppositie steun te vinden deden zij een beroep op de socia listen. De kern der liberale eisen is, dat het opperbevel over de strijdkrachten aan de bondspx-esident zal worden toever trouwd. De liberalen wensen de positie van de bondskanselier niet opnieuw te versterken door hem ook de politieke be schikking over de strijdkrachten te geven. Oorlogsmisdadigers Tijdens de debatten zijn ook weer enkele stemmen opgegaan, die voor een groot moedig gebaar van het buitenland jegens de nog gevangen Duitse oorlogsmisdadi gers pleitten. Voorop ging daarbij de libe raal Mende, die indertijd de Bredase vluchteling Touseul ontving en die het buitenland van een kortzichtige wraak- politiek betichtte. Een woordvoerder van de Duitse partij verwierp het plan om een commissie voor de selectie van hoge officieren in te stel len met het argument: „wij willen geen nieuwe denazificatie". Dr. Adenauer zelf en zijn minister van defensie, Blank, hebben slechts met enkele korte opmerkingen in het debat ingegre pen. Daarbij verwekte dr. Adenauer heftig tumult op de banken der oppositie toen hij verklaarde: „de politiek der sociaal democraten zou ertoe hebben geleid, dat vijftig millioen Duitsers in het Westen en achttien millioen in het Oosten als lamme ren naar de slachtbank zouden zijn geleid". (A.N.P.) In verband met de in en kele bladen verschenen berichten wordt medegedeeld dat prinses Beatrix het voor nemen heeft te zijner tijd na een geslaagd eindexamen (gymnasium A) aan de Leidse universiteit te gaan studeren. Er wordt overwogen of prinses Beatrix dan haar intrek zal nemen in het perceel Rapenbux-g 45, het voormalig huis van wijlen prof. Telders, eigendom van het Leids universiteitsfonds. Een definitieve beslissing hieromtrent is nog niet geno men. MONTEVIDEO (Reuter/AFP) De Argentijnse minister van Binnenlandse Za ken, Angel Borlenghi, die wordt beschouwd als één van de leidende figuren in de strijd tegen de Rooms-Katholieke kerk, heeft bij president Perón zyn ontslag ingediend, ai- dus berichten, die door gewoonlijk betrouw bare kanalen Montevideo bereikten. Vol gens de zegslieden gaf Borlenghi „gezond heidsredenen" op om zijn ontslagaanvrage te motiveren. De minister zal spoedig naar Europa gaan. De burgemeester van Buenos Aires en andere vooraanstaande Argentijn se autoriteiten hebben Borlenghi bezocht om afscheid te nemen, aldus deze berichten. Borlenghi is sinds 1946 minister van Bin nenlandse Zaken geweest. Ook de secretaris-generaal van de alge mene federatie van vakverenigingen, Eduardo Vulevich, die een vooraanstaande rol heeft gespeeld bij het aanzetten van ar beiders tegen de Rooms-Katholieke kerk, heeft zijn ontslag ingedend. Na het indie nen van zijn ontslag had Vulevich een lang onderhoud met Perón. Het was Vulevich, die in een rede op 1 Mei de arbeiders op wekte van Perón de scheiding van kerk en staat te eisen. De vice-secretaris-generaal vaix het vakverbond, Hugo di Pietro, is tot opvolger van Vulevich benoemd. Het aartsbisschoppelijk paleis en de ka thedraal te Buenos Aires, die tijdens de mislukte poging tot revolutie van enige tijd geleden door brand werden geteisterd, zijn weer ter beschikking van de Rooms-Katho lieke kerk gesteld. Rooms-Katholieke scho len, die in Maart het recht werd ontzegd tot het afnemen van examens, hebben dat recht teruggekregen. Te Buenos Aires is een communist gear resteerd, die opruiende vlugschriften voor een kazerne had verspreid. (U.P.) Men gelooft, dat een overeen komst tussen de R.K. kerk en Perón op handen is. De regering heeft de volledige vrijheid van het gebed en de diensten her steld, terwijl bedevaartgangers door de po litie tegen extremisten worden beveiligd. Ook zijn de aanvallen in de pers opgehou den. (Van onze correspondent in Parijs) De Franse regering heeft vannacht, na vijf uur wikken en wegen, besloten 180 milliard francs uit te trekken om de sala rissen van de ambtenaren te verhogen. De minister van Financiën, Pflimlin, heeft zich blijkbaar lang verzet tegen het plan het tekort op de begroting, dat al 1000 milliard francs (10 milliard gulden) be droeg, nog eens aanzienlijk te verhogen. Maar ook hij heeft tenslotte het risico van een versnelde inflatie maar genomen om de dreiging van een ambtenarenstaking te voorkomen. Die stakingen waren door de vakbonden voor Vrijdag, 1 Juli, afgekondigd, tenzij de regering over de brug zou komen. Een staking van de ambtenaren, die vermoe delijk weldra door de arbeiders zou zijn gevolgd, en die de regering, ook politiek, bijzonder ongelegen zou zijn gekomen, heeft Faure willen ontlopen. Hij heeft daarom een economisch risico boven een sociale en politieke bedreiging verkozen en hij is voor het ultimatum van zijn ambtenaren gezwicht. De premier mag hopen dat an dere categorieën van de werkende bevol king, door dit voorbeeld aangemoedigd, niet ook eisen gaan stellen, waardoor het evenwicht tussen lonen en prijzen in ge vaar zou komen. Vanmorgen voert Faure nog een laatste onderhandeling met de vakbondsleiders om het uitgetrokken bedrag over de verschil lende salarissen te verdelen. Dan zullen de vertegenwoordigers van de ambtenaren pas officieel mededelen of zij tevreden zijn. Zij hebben daar wel reden toe, want de regering is aan hun voornaamste verlan gens tegemoet gekomen door de salarisver hogingen, die in principe al waren toege zegd voor 1 Januari 1956, maar onmiddel lijk van kracht te verklaren. De commissie voor vooi-bereiding uit de Tweede Kamer heeft verslag uitgebracht over de wetsontwerpen tot wijziging van de Huurwet en verdaging van de belasting. Zij zegt daarin het niet nodig te achten terug te komen op hetgeen bij de behan deling der oorspronkelijke regeringsvoor stellen reeds ter sprake is gekomen. Vele leden waren van oordeel dat de compensatie der huurverhoging door het vervallen van omzetbelasting op textiel en suiker voox-al voor ouden van dagen on voldoende zal blijken te zijn. Met de wijziging van de Huurwet (huurverhoging met 5 percent) kon men in het algemeen instemmen. Tal van leden vreesden grote moeilijkheden door de be paling dat de huurders de verhoging niet behoeven te betalen indien de huiseige naar niet voor voldoende ondei'houd heeft gezorgd. Vele leden betwijfelden, of het een ge lukkige gedachte is de beslissing inzake de verwaarlozing van het ondex-houd te leg gen in handen van het gemeentebestuur. Toch meenden zij, dat het weinig practisch zou zijn de beslissing aan de gewone rech ter op te dragen. Er zal een groot aantal beslissingen in zeer korte tijd genomen dienen te worden, en dat op grond van een technisch onderzoek. Zij vroegen of het niet beter zou zijn, de bestaande huur adviescommissie met deze taak te belasten. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Charles Caleb Colton: Als ge bekend wilt zijn, en geen kennis vergaren, ga dan in een dorp wonen; als ge kennis verga ren wilt, en niet bekend zijn, ves tig u dan in een stad. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft te Washington op een pers conferentie verklaard, dat de Sovjet-Unie blijkbaar alle belangstelling in de hereni ging van Duitsland verloren heeft. Hij zei dat als de Sovjet-Unie op de komende con ferentie van de Grote Vier te Genève niet bereid zou blijken de kwestie van de Duitse hereniging te bespreken, er twijfel zou rijzen aan de oprechtheid van de Russische wens om de ooi-zaak van de spanning weg te nemen. De minister zei het verlies aan belangstelling van Russische zijde ernstig te betreuren. Dulles verklaarde niet te verwachten dat op de conferentie zal worden gesproken over het Verre Oosten. Hij zei dat de Sov jet-Unie reeds had laten doorschemeren mogelijk een voorstel te zullen doen voor een tweede conferentie ter bespreking van kwesties betreffende het Verre Oosten. De minister zei dat Rusland tevens heeft laten doorschemeren zijn voorstel te zullen her halen voor een conferentie van de Grote Vijf (met inbegrip van communistisch China) en mogelijk zou voorstellen de deel neming aan zulk een conferentie nog iets uit te breiden. Geen veiligheidsstelsel De minister noemde een Europees veilig heidsstelsel,waarin de NAVO zou worden herenigd met het Oostelijke blok, -onaan vaardbaar. Er kan geen samenbundeling zijn van collectieve veiligheid van strijd krachten, die elkander niet vertrouwen, zo zei hij. De minister oordeelt non-aggressie garanties tussen het Oosten en het Westen onnodig omdat de landen dit principe reeds hebben aanvaard met de ondertekening van het UNO-handvest. Dulles verklaarde verder dat de Verenig de Staten welwillend staan tegenover enige wens van president Tito van Joegoslavië om een bezoek aan Washington te brengen. Het K.N.M.I. deelt mede: De rug van hoge luchtdruk, die ons eni ge dagen mooi zomerweer bezorgde, be gon gisteren in betekenis af te nemen on der invloed van een vrij actieve oceaan depressie, die gisteren het zeegebied tus sen IJsland en Schotland bereikte. Het frontensysteem van deze depressie pas seerde gisteren de Britse eilanden zonder veel regen te veroorzaken. In de afgelo pen nacht echter nam de regenintensiteit langs het front toe en vanochtend vroeg bereikte de regenzone het Zuid-Westen van ons land. De aankomst van de fron tale storingen betekent tevens het einde van een .vrij langdurige periode met droog en over het algemeen zonnig weer. De de pressie is intussen bij IJsland aangekomen en vertoont de neiging langzaam naar het Zuiden te gaan bewegen en op te vullen. De vochtige oceaanlucht blijft ook morgen in onze omgeving, zodat er morgen en wellicht de volgende dagen veel bewol king zal zijn. Daar bovendien andere oceaanstoringen in aantocht zijn, blijft het weer vrij onbestendig met lagere middag- temperaturen dan de afgelopen dagen. In het algemeen zal er niet veel wind zijn. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand co c 1 .2 I *0 Vo 03 C r 5i2 BS ZS Stockholm licht bew. ZW 2 23 0 Oslo regen ZW 3 20 0,1 Kopenhagen zwaar bew. ZO 8 19 0 Amsterdam regen ZW 4 22 1 Londen regen ZW 6 22 4 Parijs nevel windstil 25 0 Bordeaux licht bew. windstil 25 0 Gx-enoble nevel windstil 24 0 Nice onbewolkt NW 4 25 15 Genève nevel windstil 24 0 Zürich mist windstil 22 0 Locarno onbewolkt windstil 26 4 Berlijn zwaar bew. ZO 3 21 0 Frankfort nevel windstil 24 0,2 München nevel Z 1 16 0,5 Wenen licht bew. NW 2 21 0 Innsbruck nevel windstil 22 0,5 Rpme zwaar bew. windstil 28 3 Ajaccio zwaar bew. ONO 2 28 0 Mallorca licht bew. windstil 28 0 Neerslag laatste 24 uur. ^°°^ooooococoooocoooocoocxxxxx>r>ocooax>ncccoooocoooooocx In het Sterrebos te Schiedam heeft een jongen een menselijke schedel opgegraven, die volgens deskundigen meer dan 200 jaar oud moet ijn. VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking en plaatselijk nog wat regen of motregen. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. 30 Juni Zon op 4.25 uur, onder 21.06 uur. Maan op 17.06 uur. onder 0.58 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 29 Juni Hoog water: 11.09 en 23.42 uur. Laag water: 6.24 en 19.05 uur. Donderdag 30 Juni Hoog water: 12.22 en uur. Laag water: 7.34 en 20.14 uur. &OOOCOO

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1