Wasmachines Stofzuigers Rijwielen Centrifuges ZOMERAANBIEDING Mc&im Steno-Typiste Motie raad Bloemendaal over wegenplan werd voor kennisgeving aangenomen HONDEN Fantastische Kort en bondig Zandvoortse ra ad bijeen B. en W. zullen architect aanwijzen voor de bouw van een postkantoor Verbinding Noord-Zuid bij Willem de Zwijgerlaan Twee circulaires aan ouders van lyceïsten Rijwielhuis „WILHELM1NA" vrl. kantoor bediende ZEER SPECIALE PRIJZEN vertegenwoordiger jongste bediende (mnl.) 7 A. J. v. d. Moolen overleden Ouders ongerust Jac. P. Thijsselyceum Polygoon gaat een periodiek uitgeven Amsterdamse Beurs Scheepvaart TE KOOP GEVR. twee prima percelen Ford-Taunus 1952 met Enkele voorbeelden Deze UNIEKE AANBIEDING ALLEEN BIJ Plaats een a) assistenten b) assistenten c) bedrijfsassistenten d) analysten en leerl. analysten WOENSDAG 29 JUNI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een op het eerste gezicht vrij onbelangrijk lijkende raadsagenda, die Zandvoorts ge meenteraad Dinsdagavond te verwerken kreeg, werd door enkele onverwachte bij komstigheden tot een bijeenkomst, waarin de vroede vaderen voor belangrijke pro blemen werden geplaatst. Daar was in de eerste plaats bij de ingekomen stukken de motie inzake de Noord-Zuid en Oost-West verbindingen rondom Haarlem, aange nomen door de raad der gemeente Bloemendaal en ter kennisneming aan Zandvoorts gemeentebestuur toegezonden. Deze motie werd aanleiding tot een vrij langdurig debat, waarbij allereerst de heer Siegers zich afvroeg de deze kwestie alleen Bloe mendaal aanging. Volgens hem sprak uit deze motie egoïsme van Bloemendaal. Bo vendien was spreker van mening, dat hoe langer de weg naar Zandvoort wordt, hoe slechter dit voor de badplaats zal zijn. Spreker achtte de zaak echter reeds te ver gevorderd en deze kan daarom volgens hem beter voor kennisgeving worden aan genomen. De voorzitter, mr. H. M. van F e- n e m a, betoogde, dat het hem het meest gefrappeerd had, dat men nu een weg bui ten de gemeente wi'l aanleggen, die andere gemeenten last veroorzaakt, al is de ge dachte aan een weg buiten de gemeente om, spreker persoonlijk wel sympathiek, Daarom had hij al eerder gepleit voor een snelverkeersweg buiten Haarlem om. Hoe wel medewerking van de raad voor deze motie niet wordt gevraagd, vroeg spreker zich af, of een definitieve uitspraak van de raad de plannen niet zou steunen. Het gehele probleem is volgens spreker echter nog uitermate verwarrend. Een beslissing werd nog niet genomen. Vooral de Weste lijke randweg biedt nog geen juist beeld, vooral niet ten aanzien van de verbinding met Den Haag. Persoonlijk zou spreker een weg Oost-West buiten Heemstede en Bloemendaal om, zeer toejuichen. De heer Siegers bleef bij aannemen voor kennisgeving der motie. Immers, hoe meer men het verkeer buiten de gemeen ten omleidt, hoe minder profijt de gemeen ten van zulk een weg trekken. Ir. V a n K u y k vroeg zich af, waar men heen gaat, als men de gemeenten op deze wijze gaat afsluiten. „Wat hangt ons hier eigenlijk boven het hoofd?" De voorzitter betoogde, dat het snel verkeer van en naar Zandvoort met deze randweg zeer zou zijn gebaat. Daarom voelde hij iets voor het standpunt van Bloemendaal. Spreker wilde gaarne de raad toezeggen, de leden van de gang van zaken voortdurend op de hoogte te houden. De heer T a t e s betoogde, dat men in de eerste plaats rekening moet houden met het verkeer. Het algemeen verkeersbelang staat hier op de voorgrond en daarvoor moeten plaatselijke belangen wijken, waar mee wethouder v. d. W e r f f het niet eens is, want voor Zandvoort tellen wel degelijk Zandvoortse belangen, vooral in verband met het komende zomercentrum. Nadat de voorzitter nog opgemerkt had, dat voor hem hoodzaak is, dat de men sen snel en comfortabel naar Zandvoort kunnen komen, omdat anders b.v. de Vel- sertunnel wel eens oorzaak zou kunnen worden, dat men Zandvoort zou gaan mij den om andere, makkelijker te bereiken en Noordelijker gelegen badplaatsen te gaan opzoeken, wordt de motie voor kennisge ving aangenomen. Architect voor nieuw postkantoor Enkele uren voor de aanvang van de raadsvergadering had het college aan de raadsleden nog een punt voor de agenda toegezonden, betreffende de aanwijzing van een architect voor het te bouwen nieuwe postkantoor. In dit voorstel delen B. en W. de raad mede, dat de totstandkoming van het busstation van de N.Z.H.V.M. op het terrein nabij de Herenstraat het noodzake lijk maakt, dat in deze omgeving een pas sende en harmonische bebouwing tot stand komt. De directeur van Publieke Werken had, op verzoek van het college een aanbeveling voor architecten opgesteld en wel als volgt: 1. B. J. M. Stevens te Haarlem; 2. G. M. Kleinhout en ir. A. J. van der Steur te Amsterdam; 3. ir. F. W. de Vlaming, Am sterdam. B. en W. vroegen de raad, wegens de spoed welke bij de voorbereiding van deze werken behoort te worden betracht, een beslissing niet uit te stellen tot de eerstvolgende raadsvergadering op 2 Augustus, doch in deze vergadering reeds een besluit te nemen. De meeste raadsleden achtten het on juist, binnen enkele uren reeds een besluit te moeten nemen over een voorstel, waar aan zulke grote belangen verbonden zijn. De heren Gosen en Breure bepleitten het uitschrijven van een prijsvraag. De heer D i e m e r zou een commissie van deskundigen uit de raad willen benoemen om het college van advies te dienen. De voorzitter merkte op, enigszins verbaasd te zijn over de reacties ten op zichte van dit voorstel want het college had zonder meer een architect kunnen aan wijzen en kan dit alsnog doen, doch het wilde gaarne eerst de raad daarin kennen. Een prijsvraag zou te veel tijd in beslag nemen in verband met de omvang van het project en eveneens het vormen van een commissie van deskundigen. Hier ligt vol gens spreker slechts een aanbeveling, geen voordracht en de raad behoeft geen besluit te nemen, doch alleen maar zijn visie te geven, waarmede het college bij de aan wijzing rekening kan houden. Tenslotte bleken de heren Koning, Slag veld, Siegers en Kol voorkeur te hebben voor ir. Oswald, die echter niet op de aan beveling voorkwam, de heer Diemer, me vrouw Mol-Van Bellen en de heer Gosen prefereerden de heer Stevens. De andere raadsleden spraken hun voorkeur niet uit, terwijl de heer Tates de motivering van de directeur van Publieke Werken vreemd en persoonlijk vond. De voorzitter achtte tenslotte het voor stel voldoende besproken en sloot de dis cussies met de opmerking, dat het belang rijkste was, dat er een architect zou komen, die direct beginnen kan, omdat er haast met de zaak is. Boulevard-centrum Belangrijk zeker ook was de beantwoor ding van de door de heer Koning in de rondvraag gestelde vraag, of de voorzitter nog nieuws kon melden over de vordering der plannen met het Boulevard-centrum, nu bijna een half jaar verstreken was sinds de cessie op de gronden werd verleend. De burgemeester deelde mede, dat op het architectenbureau in Scheveningen hard wordt gewerkt aan de tekeningen en dat deze binnen een maand in onderdelen gereed zullen zijn. Spreker hoopte in de raadsvergadering van 2 Augustus meer te kunnen zeggen en wellicht ook tekeningen te kunnen tonen. Hij overwoog voorts een excursie met de raadsleden naar het archi tectenbureau te maken. Wat het financiële gedeelte betreft, staan alle financiers nog steeds achter dit plan, terwijl er steeds meer belangstelling voor komt uit het bui tenland. Het vormen van een financiële combinatie voor het gehele plan moet zeker niet uitgesloten worden geacht. Afwerking agenda De afwerking van de agenda bracht wei nig belangrijks. Een wijziging van de leges verordening werd zonder debat goedge keurd. In de plaats van mr. H. M. Po-rrenga wei-d in de raadscommissie voor de bedrij ven en voor sociale en culturele zaken ge kozen de heer C. Paap, die eveneens zitting kreeg in het algemeen bestuur van stich ting Touring Zandvoort. In de contactcom missie voor culturele belangen werd ge kozen mevrouw A. Mol-Van Bellen. De nieuwe verordening voor organisatie en beheer van de brandweer werd met al gemene stemmen goedgekeurd, nadat de bezorgdheid van de heer Tates uit de weg was geruimd, dat uit deze aanneming zou voortvloeien, dat binnenkort een nieuwe brandweerkazerne zou moeten worden ge bouwd. Spreker gaf als zijn oordeel, dat deze verordening op de spits gedreven was en te ver ging, hetgeen de voorzitter ertoe verleidde, om opnieuw te betogen, dat de huidige situatie hoogst onbevredigend moet worden genoemd met verouderd materieel en onvoldoende onderbrenging, waarna de heer Tates, na van de voorzitter de ver zekering te hebben gekregen, dat de raad zich zal moeten uitspreken over eventuele aanvulling of verbetering, met het voorstel vrede had. Voor verbetering van het bestaande wachtgebouwtje op de algemene begraaf plaats werd een crediet van 3950 beschik baar gesteld. Voor vernieuwing van de centrale verwarming in het gemeentege bouw Raadhuisplein 4 23.000, een cre diet van 2000 werd verleend voor aan vatting van het onderwijs aan spraakge- brekkige kinderen op de lagere scholen met benoeming van de spraaklerares mej. L. Molkenboer om dit onderwijs te gaan geven. Mevrouw Mol maakte zich tot tolk van alle raadsleden, door over dit belang rijke voorstel, dat nieuwe levensmogelijk heden en levensgeluk zal brengen aan Zandvoortse kinderen,haar grote blijdschap uit te spreken. De Academie voor voort gezet economisch onderwijs te Haarlem ontving een subsidie van 50 per jaar en 4000 werd beschikbaar gesteld voor een nieuwe oliestook-installatie in het badhuis. Tot slot werd medewerking toegezegd tot een bedrag van 28.500 voor diverse voor zieningen aan de Wilhelminaschool. Subsidie Oranjevereniging Het college had voorgesteld, ingevolge het advies van de financiële commissie, niet aan het verzoek der Oranjevereniging tot verhoging van de subsidie van 1500 tot 2500 te voldoen, doch voorlopig deze 1500 te handhaven. De heer Diemer (Arbeid) stelde ech ter voor, wel 2500 te geven, omdat hem, na de vergadering yan de commissie ge bleken was, dat dit in verband met de uit gaven voor de viering van de verjaardag van Prins Bernhard en de feestviering op 31 Augustus alleszins gerechtvaardigd was. De heer Breure (WD) was verhougd, dat deze Oranjeliefde juist van de zijde der P. v. d. A. bleek, hetgeen vóór de oorlog lang niet altijd het geval was. Maar spre ker was evenzeer verbaasd, omdat de heer Diemer in de commissievergadering met de andere leden 1500 voorstond. Wethouder K er km an (Arbeid) vond, dat de heer Breure beter zijn mond had kunnen houden inplaats van steken onder water te geven; bovendien was het spreker niet bekend, dat voor de oorlog ook al een Partij van de Arbeid bestond. De heer Tates (WD) betoogde, dat de Partij van de Arbeid vóór de oorlog de S.D.A.P. was en de meeste leden gingen over naar de P. v. d. A. en anderen mis schien naar de C.P.N. Mevrouw M o 1 protesteerde tegen de in- In zijn woning aan de Noorderstraat no. 6 is in de nacht van Dinsdag op Woensdag overleden de heer A. J. van der Moolen, oud wethouder van Zandvoort. Met de heer Van der Moolen, die 63 jaar oud werd. en naar wie tijdens zijn leven, we gens zijn grote verdiensten voor de gemeente, een belangrijke straat in Zandvoort-Noord werd genoemd, verliest de gemeente Zand voort een man, die in hoog aanzien stond. Voor het maatschappelijk leven in de bad plaats heeft hij veel betekend. De heer Van der Moolen deed zijn intrede in de gemeenteraad van Zandvoort op 1 Sep tember 1931 en bleef in deze functie tot 6 September 1949, nadat hij in Juli 1948 we gens een ernstige ongesteldheid zijn gemeen telijke taak had moeten neerleggen. Van 24 Augustus 1936 tot aan laatstgenoemde datum beheerde hij als wethouder de portefeuille van financiën en onderwijs. Als waarnemend burgemeester installeerde hij in Februari 1948 de huidige burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema. Bij de Partij van de Arbeid nam de heer Van der Moolen in de afdeling Zandvoort een vooraanstaande plaats in. Jarenlang trad hij als voorzitter van de afdeling op en voorts verrichtte hij bij de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" verdienstelijk werk. Vele jaren was hij voorzitter en na zijn ziekte in 1948 werd hij tot erevoorzitter van E.M.M. benoemd. In tal van commissies op maatschappelijk gebied nam de thans overledene een voor name plaats in en hij interesseerde zich voor elke Zandvoortse aangelegenheid op sociaal en maatschappelijk terrein. smuaties van de heer Tates, de P. v. d. A. betreffende en de heer Breure betoogde, dat zijn steken onder water in wezen vèr boven Amsterdams peil lagen. Tenslotte werd een voorstel van de heer Lindeman (KVP) aanvaard, om aan de Oranjevereniging 2000 subsidie te ver lenen. De oudercommissie van de .Tulianaschool aan de Willem de Zwijgerschool te Over- vcen heeft aan het college van Gedepu teerde Staten van Noordholland een tele gram gezonden naar aanleiding van de mogelijkheid, dat de Willem de Zwijger laan een onderdeel zal vormen van de ver binding NoordZuid ten Westen van Haarlem. Het telegram luidt: „Mede uit naam van de besturen van de Koningin Wilhelminaschool en het Kenne- mer Lyceum geeft de oudercommissie van de Julianaschool te Overveen uiting aan haar ernstige bezorgdheid omtrent het haar ter ore gekomen voornemen de Willem de Zwijgerlaan te maken tot een onderdeel van de snelverkeersweg NoordZuid. Zij ziet hierin een groot gevaar voor de ruim 1500 kinderen, die dagelijks enige malen deze weg moeten oversteken. Hét is daarom, dat zij een dringend be roep op u doet bij de definitieve vaststel ling van de plannen vóór alles rekening te houden met de veiligheid van de school jeugd." Een groep van 85 ouders van leerlin gen van het Jac. P. Thijsselyceum te Over veen heeft in een circulaire aan alle ouders en verzorgers van scholieren op die on derwijsinstelling een circulaire gezonden, waarin zij mededeelt bij bestuur en cura torium begrip en instemming te hebben gevonden voor de reeds eerder door haar geformuleerde conclusies, welke naar haar mening de kern vormen van de door haar gekozen onderwijsvorm. Algemeen werd ook erkend, dat de ouders mede schuldig zijn aan de huidige situatie, doordat zij tot nu toe weinig of niets ge daan hebben om mede te werken aan de totstandkoming van een voor het sla gen van een dergelijke „vernieuwings school" noodzakelijke schoolgemeen schap van alle betrokkenen: bestuur, cu ratorium, rector, leerkrachten, ouders en leerlingeii. Ook het bestuur en het curatorium heb ben in een bespreking met dezegroep ouders een nauwer contact en een.daad.- werkelijke belangstelling van groot belang voor de ontwikkeling van de school ge acht. Een en ander is voor deze groep ouders aanleiding om alle ouders op te wekken de bijeenkomst van Donderdag avond 30 Juni, waar de nieuwe rector, de heer D. M. van Willigen, een uiteenzetting zal geven over zijn inzichten met betrek king tot de te volgen onderwijsmethode, bij te wonen. Tezelfdertijd heeft het bestuur van de vereniging „Kennemer Lyceum" dat ook het Jac. P. Thijsselyceum bestuurt, een circulaire aan de ouders gezonden, waar in een gezamenlijke bespreking in het be gin van de volgende cursus in uitzicht wordt gesteld om daarbij de grondslagen voor een toekomstig onderling contact te leggen. Deze circulaire besluit met de passage: „Herhaaldelijk is in de laatste weken aan bestuur en curatorium de vraag gesteld, waarom de wijzigingen in de leiding en net onderwijs bekend gemaakt zijn in de periode der eindexamens. De beantwoor ding van deze vraag is eenvoudig. Het kwam beide Colleges uiterst belangrijk voor, dat cle nieuwe cursus zou beginnen onder leiding van de nieuwe rector, die met het oog op de gebruikelijke opzeggings termijn dus vóór 1 Juni moest zijn be noemd". „De Filmstrip" Zaterdag aanstaande ontvangen een twaalfduizend leraren, onderwijzers en andere bij de opvoeding der Nederlandse jeugd betrokken deskundigen en instanties het eerste nummer van een nieuwe perio diek, „De Filmstrip" - een uitgave van de N.V. Filmfabriek Polygoon te Haarlem, waarin op velerlei wijze de aandacht ge vraagd wordt voor een der prettigste hulp middelen bij het moderne onderwijs: de diapositiefstroken of „filmstrips", die de opvolgers zijn van de ouderwetse, onhan- del- en kwetsbare lantaarnplaatjes. Op tal van scholen heeft de filmstrook bij het onderricht in de aardrijkskunde, de kunst historie e.d. al lang zijn intrede gedaan en zijn nut bewezen, maar Polygoon is van oordeel (en dat heus niet alleen uit com merciële overwegingen) dat deze vorm van aanschouwelijk onderwijs nog belangrijk uitgebreid kan worden. Vandaar dan ook deze nieuwe periodiek, die voorlopig in een oplaag van 12000 exemplaren vijfmaal per jaar zal verschijnen en die er - althans wat het eerste nummer betreft, dat nu voor ons ligt, welverzorgd en aantrekkelijk uit ziet. Uit de goed verluchte inhoud der 4 pagina's vermelden wij de volgende be schouwingen: Aan welke eisen moet een strip voldoen, tekst onder het beeld? (Nee, zegt Polygoon). De lengte van een strip. De betekenis van de filmstrook bij het onder wijs, recensies en commentaren op het in stituut der dia-stroken en natuurlijk, een lijst van nieuwe, „Polygoon-made film strips over allerlei onderwerpen. Natuur lijk zijn er ook andere fabrieken en fa briekjes in Nederland en daarbuiten, die verantwoorde onderwijs-filmstroken ma ken, maar geen hunner heeft, bij ons we ten, zijn producten nog op zo'n aardige en paedagogisch-verantwoorde wijze gepous seerd als de Haarlemse firma met deze nieuwe periodiek. Wij wensen haar, en het onderwijs succes met dit initiatief! BINNENLAND De 78-jarige heer J. Westma uit de Fahrenheitstraat in Den Haag, die Maandag middag om vijf uur op het Valkenbosch- plein aldaar door een tram is overreden, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. In Berg en Bos te Apeldoorn wordt op Zaterdag 2 en de Zondagen 3 en 10 Juli een nationaal zangconcours gehouden georgani seerd door de gemengde zangvereniging „Eendracht". Een veertigtal koren heeft zich reeds voor deelneming aangemeld. Een zestigtal schilders, beeldhouwers, literatoren, poppenmaaksters en ceramisten zullen medewerking verlenen aan de twee de „Kunstmarkt" die op 2 en 3 Juli in Den Bosch gehouden wordt. HAARLEM EN OMGEVING Na haar tournee in het buitenland zal Lotte Goslar haar show „For Humans Only" van 1 tot en met 7 Juli terug brengen in het Nieuwe de le Mar Theater te Amsterdam. Het programma vermeldt behalve naast en kele succes-nummers van het vorig optre den, ook een aantal nieuwe nummers. De jonge Nederlandse danseres Merel Laseur, de zanger-conférencier Freddy Albeck en de componist Nico Kaufman blijven deel uitmaken van de show. Botsing te Overveen. Op d" hoek van de Duinlustweg en de Brouwerskolkweg te Overveen zijn de eenentwintigjarige fietser T. T. uit Haarlem en de veertigjarige motor rijder B. uit Vogelenzang tegen elkaar ge botst. De wielrijder liep een lichte hersen schudding op en is naar het Marine-hospi taal vervoerd. 3-3V- Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holt. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 1015/io 3(13)4 436 409)4 602 120 185 175ex 140 135 266 22014 229% 231 71)4 142% 94)4 64% 35)4 105% Openings koersen 101% 303 436 409% 599 118 185 174% 135 135 266 222 230 231 70 142% 93 63% 34% 104 Abbeclijk, 23 te New York. Anati, 27 220 m. Z.ZO. St. Vincent. Arendsdijk, 27 te Rotterdam. Annenkerk, 28 v. Suez n. Colombo. Amstelpark, 28 Amsterdam. Adonis, 28 te New York. Amstelvaart, 28 New Orleans verw. Askot, 28 te Bilbao. Arundo, 30 te Rotterdam verwacht. Alblasserdijk, 1 Juli Antwerpen verwacht. Alphard, 28 v. Hamburg te Rotterdam verw Aalsdijk, 28 te New York. Akkrumdijk, 29 te Le Havre. Amerskerk, pass. 28 Ouessant n. Duinkerken. Arendskerk, 29 te Hongkong. Aardijk, pas. 29 eil. Abaco Bahamas n. New Orleans. Amstelpark, 29 te Amsterdam. Britsurn, pass. 28 Key West n. Europa. Bmta.ng, 29 Makassar. Blommersdijk, 29 te Calcutta. Beninkust, pass. 29 Las Palmas n. Amsterdam. Cottica, 27 v. Paramaribo n. Georgetown. Caltex Delft, pass. 28 Lissabon n. Rotterdam. Cottica, 28 Georgetown. Callisto, 30 te Brake verwacht. Gordias, pass. 28 Malta n. Ceuta. Caltex Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex The Hague, 29 te Rotterdam. Charis, 29 te Curacao. Delfland, pass. 27 Ouessant n. Las Palmas. Duivendijk, 28 v. Panama n. Los Angeles. Dordrecht, 29 te Rotterdam. Ena, 23 te Santiago de Cuba. Erinna, 23 v. Saigon n. Pladju Eemland, 23 te Pto Alegre. Elizabeth b. pas. 28 Pantellaria n. Londen. Eemdijk, 28 v. Lissabon n. Havanna. Elmina, 29 te Rotterdam. Esso Den Haag, 29 te Antwerpen. Enggano, 29 te Tj. Priok. Etrema, 28 v. Victoria n. Curagao. Gouwe, 23 te Delfzijl. Hathor, 28 te Rotterdam. Haarlem. 27 bij La Guaira. Helena, 28 te Carupano. Hera, 27 660 m. NO. Barbados. Hoogkerk, pass. 28 Kp. Guardafui n. Mombasa. Hersilia, 29 te Funehal Madeira. Hilversum, 29 te Finnart. Ivoorkust. 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 300 m. N. Diego Garcia Jagersfontein, 29 te Las Palmas. Kieldrecht, 28 te Bombay. Kenia, 28 550 m. ZW. Colombo n. R'dam. Kota Inten, 28 te Padang. Kellia, 28 60 m. ZW. Fayal. Kota Gede, pass. 23 Flores n. Beyrouth. Laertes, 28 Singapore. Leuvekerk, pass. 27 Ouessant n. Marseille. Lutterkerk, 28 v. Antwerpen n. Hamburg. Laurenskerk, 28 Vlissingen n. Antwerpen. Linge, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Loppersum, 28 te Port Talbot. Limburg, 28 v. Alexandrië n. Halifax. Marken, 27 v. Norfolk n. Hamburg. Mijdrecht. 29 New York. Molenkerk, pass. 28 Sabang n. Colombo. Mataram, 29 te New York. Metula. 28 v. Syndey n. Soerabaja. Muiderkerk, 29 v. Port Said n. Genua. Nieuw Amsterdam 28 350 m. O.t.N. New York Noordam, 27 440 m. Z. ten W. Kp. Race. Overijsel, 28 te Rotterdam. Oranjefontein, 28 te Amsterdam. Orania. pass. 27 Flores n. Stanlow. Orestes, 23 te La Union. Ondina, 28 v. Singapore n. Mlri. Oranjestad, pass 28 Finisterre n. Plymouth. Prins Willem II, 28 v. Cleveland n. Montreal. Prins Maurits, 28 v. Montreal te Toronto. Prins Willem IV, 28 te Montreal. Prins Fred. Hendrik, 28 v. Le Havre n. Mon treal. Prins Fred. Willem, 28 Chicago. Prins Casimir, pass. 28 Kp. Race n. Quebec Rotula, 28 v. Singapore n. Yokohama. Rijnkerk, 28 te Amsterdam Rijndam, 28 300 m. O.NO. Kp. Race. Raki, 29 v. Singapore n. Belawan. Scliirpendrecht, 27 Portland. "amarinda, 27 v. Philadelphia n. Los Angeles. Sibajak, 28 Soerabaja. Stad Schiedam, 28 v. Gibraltar n. Barnoli. Straat Banka, 29 Sydney verwacht. Salland, pass. 28 Gotland n. Leningrad. Schie, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Sheratan, 29 te Mena el Ahmadi. Stad Alkmaar, 29 te Rotterdam. Stad Arnhem. 28 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Stad Dordrecht, 28 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 29 v. Emden n. Narvik. Statue of Liberty, 29 te Port Said. Tjisadane, 27 v. Montevideo n. Santos. Tiba. 28 v. Bremen n. Hamburg. Tankhaven I, 28 v. Saigon n. Sungeigerong. Teucer, pass. 29 eil. Minikoy n. Penang. Themisto, 28 v. Rotterdam n. Swansea. Tegelberg, 28 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Van Linschoten, 28 Amsterdam. Weltevreden, 28 v. Suez n. Belawan. Wonorato, 29 v. Rotterdam n. Antw. Woensdrecht, 28 Aden. Wonosobo. 29 v. Port Said n. Genua. Waterman, 28 650 m. NW. Fayal n. R dam. Westerdam, 28 540 m. W. Scilly's. KLEINE VAAR! Aco, 28 v. Kiel Holtenau n. Malmö. Algarve, verm. 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Appitigedam, 26 v. Oporto n. Antwerpen. Atlas, pass. 25 Ouessant n. Napels. Admiralengracht, 28 v. Antw. te Abo. Betty Anne S, verm. 28 v. Dublin n. Barry. Bill S, verm. 28 v. Waterford n. Swansea. Bergsingel, 28 v. Surte n. Gruvon. Bab T. 22 te Walkom. Beekbergen, 28 v. Sornaes te Rotterdam. Bernisse, 23 v. Fowey te Genua verw. Dora, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Eljo, 26 te Caen. Encarnalcon, 30 v. Bayonne te Haifa verw. Ferocia, 30 v. Vannes te Gacablanca verw. Fiducia, 28 v. Boston n. Maassluis. Goote, 28 v. Amsterdam te Gothenburg verw. Grebbestroom, 28 v. Liverpool te Amsterdam. Brinda, pass. 28 Vlissingen n. Kopenhagen. Hartel, 28 v. Hamburg n. Amsterdam. Ida, pass. 28 Kielerkanaal n. Dublin. Import, verm. 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Ida Pieter, verm. 28 v. Dieppe n. Letreport. Ilias, 24 v. Lissabon n. Tanger. Jaba, verm. 28 v. Oslo n. Fur. Jenjo, 28 Groningen verwacht. Julia Mary, 30 Casablanca verwacht. Joost, 24 v. Haukipudas n. Zaandam. Kaap Falga, 23 v. Rundvik n. Zaandam. Kaap Sint Vincent, 26 Kiel gepass. n. Kotka. Kwiek, 28 te Rotterdam n. Leerdam. Libelle, verm. 28 v. Rotterdam n. Antwerpen Larix, 23 v. Haukipudas n. Zaandam. Lacra, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Merestad, 28 v. Rotterdam te Gothenburg. Meuse, 23 v. Le Havre n. Parijs. Myfem, pass. 28 Kielerkanaal n. Stockholm. Mynells, 28 v. Torshavn. Mary, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Markab N, pass. 28 Brunsbüttel n. Windau. Merwehaven, 29 v. Casablanca te Rotterdam verwacht. Monica, 28 v. Ardrossan te Belfast. Marcella, 28 v. Rotterdam te Kirkcaldy. Nassauhaven, 28 v. Kopenhagen te Rotterdam Nautic, verm. 28 v. Wisbech n. Rotterdam. Nieuwehaven, 28 v. Rotterdam te Malmö. Oosterdok, 28 v. Hull -n. Rotterdam. Pavo, 26 Kiel gepass n. Gefle. Ponto, 25 te Zaandam. Ponza, 27 Kiel gepass n. Obbola. Poortvliet, 28 v. Wismar te Ipswich. Rema, 29 v. Ellesmereport te Rotterdam verw. Spurt, 28 v. Graveli-r.es n. Aberdeen. Swallow, pass. 28 Vlissingen n. Gent. Ton S, 28 v. Rotterdam te Avonmouth verw. Tilly, 26 te Otterbacken. Trito, 28 v. Dublin te Belfast. Vindicat Atque Polit, 28 v. Kirkenaes n. Mesane Westereems, 28 v. Methil te Kopenhagen. Westersingel, 28 v. Nantes te Bordeaux verw. Westpolder, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. Westkust, 28 v. Amsterdam te Gent. SLEEPVAART Noordholland, 25 v. St. Vincent n. IJmuiden. Oceaan, 27 510 m. Z. ten W. Kp. Race met Acadia. Poolzee, 27 750 m. ZW. Lands End met 3 bakken Rode Zee en Oostzee, pass. 27 Lissabon n. Bar row in Furness met kruiser Australia 4 Juli verwacht. Thames, 27 430 m. NO. Victoria. Witte Zee, pass. 27 Gibraltar. Waarom nog huren als het Uw eigendom wordt voor 2.per week HOLLAND ELECTRO en RUTON ƒ1.60 per week vanaf ƒ2.50 per week. Alles zonder vooruitbetaling of banktussenkomst SNELDROOGMACHINESƒ2.50 per week Alléén bij KROCHT 6—8 t.o. HEMA - TELEFOON 10353 MAAK 'S AVONDS GEBRUIK VAN ONZE RIJWIELLAMPJES-AUTOMAAT WIJ HEBBEN GEEN COLPORTEURS I op prima stand, omgeving Haarlem HERENHUIS vrijstaand of meerdere onder één kap, met ruim uitzicht, bev. 5 kamers, badkamer, garage, c. v. Brieven met inlichtingen no. 9282. TE KOOP AANGEBODEN: op erfpacht, gelegen aan de Mr. Cornelisstraat (zw-rood) te Haarlem, waarvan één vermoedelijk binnenkort v. zelfbewoning te aanvaar- Lasten f 561.27 (incl. canon) Huren f 1843.20. Br. no. 9276 AANGEBODEN: in zeer goede staat, vrij wel nieuwe banden. Im perial kachel, enz. Olie- verbruik 1 Liter op 1500 km. Uitsluitend door eigenaar bereden. Prijs f 2000. Tel. 20340. Scheren, wassen, uitdunnen „DE IJDELTUIT" GEBR. VEENINGA Jacobijnestraat 1018 Alléén na afspraak Tel. 13265 Brink's Groothandel vraagt voor direct goed kunn. typen, alg. ontw. Aanm. Zandvoortselaan 141, H'stede of na tel. afspraak. Tel. 27739. De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden HEREN ZOMERSANDALEN uill C 95 geheel leder X.IMU <3® DAMES WIT LEDEREN ui B I C 95 ZOMERSCHOENEN NU Om DAMES LINNEN FRANS.... O 95 IMPORTNU Z. DAMESFLATS linnen met gysg f? 95 lederen garneringNU 9a Verder heden ontvangen een grote partij schoenen met kleine schoonheidsfoutjes - met volledige kwaliteitsgarantie BIJNA DE HELFT GOEDKOPER. GEN. CRONJéSTRAAT 45 HAARLEM TECHNISCHE GROOTHANDEL te Haarlem vraagt voor spoedigste indiensttreding Vereisten: Goed bekend met de Engelse en Duitse taal. Ervaring op dit gebied noodzakelijk. Schrifte lijke soil, met opg. van genoten opleiding, vorige werkkring en verdere ref. ond. no. 9277 bur. v.d. bl Bij de N.V. CHEMISCHE INDUSTRIE RIDS bestaan momenteel de volgende vacatures: voor de afd. Boekhouding (minstens MULO-dipl. vereist) voor de afd. Export (commerciële aanleg en opl. vereist) voor de fabriek (dipl. MTS Chem. Techn. vereist) voor het research laboratorium Ook degenen die thans eind-examen doen kunnen sollici teren. Soli, of aanm. aan het hoofdkantoor, Spanjaards laan 7, Haarlem. Voor het rayon Leiden. Haarlem e.o. zoeken wij een voor de verkoop van papierwaren (zakken, rollen e.d.). Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen onder no. 9281 aan het bureau van dit blad. N.V. DE HAARLEMSE BANK VOOR HYPOTHECAIRE FINANCIERING,. Ged. Oude Gracht 65 te Haarlem, vraagt tegen half JULI een met M.U.L.O.-opleiding. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Uitsluitend schriftelijk te solliciteren

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3