Vier Amerikaanse dames vormen de laatste vier in dames-enkelspel De schimmen van het duister Van Houwelingen reed uitstekend op wegfiets Amsterdam-Haarlem op Zaterdag 9 Juli Veranderingen op til bij Holland Sport Amateur-competitie in seizoen 1955-1956 4 DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN Hoodfdorpse Boys tegen WH op EDO-terrein Spelers op transferlijst Baankampioenschappen Honkbal Tennis De promotie van Heemsteedse tennisclub Groenendaal Voor de kinderen FEUILLETON door Boilleau Narcejac Heringa Wuthrich HAARLEM BLIKSEMAFLEIDERS Spelers naar Feijenoord? Talrijke promoties Nederlandse golfsters verloren van België Dames van DWT speelden gelijk, heren verloren Grote overwinning van HHC op EDO 18-4 Dammen Checker-elfstedentocht doet ook Haarlem aan Sport in 't kort P.v.d.A. huldigde ministers Drees en Mansholt Drieling in Bergen op Zoom Faillissementen WOENSDAG 2 9 JUNI 1955 Zondagravond om zes uur wordt op het EDO-terrein de tweede beslissingswedstrijd gespeeld tussen Hoofddorpse Boys en WH om het kampioenschap van de HVB. In de afdeling betaald voetbal van de K.N.V.B. zijn, aldus de Sportkroniek, de volgende spelers door hun verenigingen op de transferlijst geplaatst: ADO: J. van Beek, D. van der Steen. Blauw-Wit: J. H. Oliekan. DOS: H. Jansen, B. Pindus. Fortuna 1954: J. Dingena, A. Hofman. De Graafschap: A. Beumer, W. J. Hendriks, H. J. Jansen en J. W. Marskamp. Heracles: C. Schonewille. Rapid JC: E. Belski, H. Caelen, J. Cox, W. Cramers, D. Damsma, J. Freije, H. Hermans, M. Loo, A. van Melis, H. Meuser. Vitesse: W. van der Gaag, H. Goutier, H. Holth-uysen, G. Rivière Verninas. Wageningen: G. ten Berge, H. A. Jacobs. Holland Sport: H. Broeders, L. Bijker, C. de Jong, J. Koers, L. Kreybolder en L. Willems. Dit is de eerste Nederlandse transferlijst. Als spelers op de transferlijst komen, be tekent dat dat hun contracten niet worden verlengd. Op de stadionbaan in Amsterdam is Dinsdagmorgen een begin gemaakt met uc achtervolging voor amateurs over 4 km, het eerste onderdeel van de baankampioen schappen der K.N.W.U. Ondanks de 24 wegblijvers waren er toch 36 gegadigden, die in ritten tegen het horloge voor acht plaatsen in de kwartfinales streden. Door de ideale weersomstandigheden werden reeds in de voorritten behoorlijke tijden gemaakt. De Aalsmeerder Braat was hierin de snelste met 5.18.6 vóór Van Heus den, die 5.20 noteerde. Geplaatst werden voorts Van 't Hof met 5.23.2, Van Houwe lingen met 5.25.4, De Bruyn met 5.26, Van der Ruit met 5.26.6 en Vreeswijk en Van Bruggen elk met 5.27. Verrassend was het uitstekende rijden van Van Houwelingen, die nota bene alleen een wegfiets en diverse nog bevestigde ac cessoires tot zijn beschikking had. Hij pres teerde het om in de kwartfinale tegen Piet de Bruyn een achterstand van zeker 35 meter goed te maken en om te zetten :n een ruime voorsprong. Braat versloeg in de kwart finales Piet Vreeswijk, die tegen viel, evenals de oud-wereldkampioen Van Heusden, ofschoon deze weinig moeite had om zich in de halve finales, die volgende week verreden worden, te plaatsen. Snelste van de dag werd Arend van 't Hof, die, in zijn rit tegen Van der Ruit zonder enige tegenstand de horloges op 5.17.6 liet stilstaan. Sprint De jonge Amsterdamse sprinter Joop Captein. een der pupillen van Arie van Vliet, heeft beslag gelegd op de eerste baantitel van dit jaar, die in het nummer 50 km zonder gangmaking voor amateurs. In de laatste 200 meter van de wedstrijd sprong Captein over Piet Peters, die voor zijn clubgenoot Barend van 't Hof een gat had laten vallen, heen en trok Peter Post aan zijn wiel mee. Op het laatste rechte eind kregen zij Van 't Hof te pakken en gingen hem met glans voorbij. Na 35 km had zich voor de staantribune een botsing voorgedaan tussen twee ren ners, waarbij de Amsterdammer Ruiter een bloedende hoofdwond opliep en per bran card weggevoerd moest worden. De Haar lemmer Van der Wel kreeg slechts enkele schaafwonden. De uitslag luidde: 1. Captein (Amster dam) 1 uur 6 min. 36.6 sec. 2. Peter Post (Amsterdam). 3. Van 't Hof (Sassenheim), 4. Rijnd'ers (Amsterdam), 5. Piet Peters (Haarlem), 6. Van der Ruit (Amsterdam), 7. Duyker (Amsterdam), 8. Van Heusden (Amsterdam), 9. Groot (Beverwijk), 10. Vreeswijk (Alphen aan de Rijn). „VIENNA" KAMPIOEN VAN OOSTEN RIJK. De Weense voetbalclub Vienna is door een beter doelgemiddelde (6426) dan Wiener SK (7540) Oostenrijkse kampioen geworden. Beide clubs hadden 39 punten. De Haarlemse honkballers wacht bin nenkort weer het jaarlijkse evenement tegen hun Amsterdamse tegenstanders, welke wedstrijd nu is vastgesteld op Zater dag 9 Juli des middags om 4 uur op het terrein van Zeeburgia in Amsterdam. De opstellingen zijn: Amsterdam: Werper: Urbanus (OWO); achtervanger: Nij'huis (WGA); le honk: R. Kok (Ajax) 2e honk: Roozendaal (OWO); Kortestop: Koene (WGA); 3e honk: Van Lieshout (TIW); linksvelder: Holewijn (WGA); midvelder: Bouwens (ABC) en rechtsvelder: Meyer (OWO). Reserves: Brands (WGA); H. Kok (Ajax); Walker (Ajax) en Ch. Urbanus (OWO). Haarlem: Wei-per: Smidt (HHC); achter- vanger Geurts (Schoten); le honk: Hoo- genbos (HHC); 2e honk: Keulemans (Scho ten); korte stop: Jole (HHC); 3e honk: Jongeling (HHC); linksvelder: Lukkien (Schoten); midvelder: Klooster (Schoten) en rechtsvelder: Knol (HCK). Woensdag 6 Juli des avonds om 7 uur wordt op het gemeentelijk sportterrein Noordersportpark de wedstrijd gespeeld tussen een team eerste klasse spelers en een negental van spelers uit de overgangs klasse. Deze wedstrijd wordt gespeeld ten bate van het Bleesing fonds. De opstellingen van deze negentallen zijn: Eerste klasse negental: Werper: Schuite maker (EHS); achtervanger: Vrenegoor (HHC); le honk: v. d. Putten (HFC Haar lem); 2e honk: Jacobs (EHS); korte stop: Benard (HFC Haarlem); 3e honk: Heems kerk (EHS); linksvelder: De Zwart (EDO); midvelder: Nonnekens (HFC Haarlem) en rechtsvelder: Sint (HCK). Overgangsklasse negental: werper: De Wilde (DWV)Hartsuyker (DWV); le honk: Van Deursen (RCH); 2e honk: Kool (DWV); kortestop: Kok (SC Haarlem): 3e honk: Ringersma (HHC); linksvelder: Oos- terbaan (RCH); midvelder J. Ottolander (SC Haarlem) en rechtsvelder: Van Dijk Zondag won, zoals wij reeds meldden, op het tennispark Groenendaal te Heemstede Groenendaal I met 7-3 van Leimonias III en promoveerde naar de eerste klasse K.N.L.T.B. Na afloop van de wedstrijd hield de voor zitter van „Groenendaal" een korte speech en reikte bloemen uit aan de dames van de winnende ploeg, waarna de captain van „Groenendaal" I de dames van Leimonias bloemen aanbood. De voorzitter van het district Haarlem der K.N.L.T.B., de heer Tijsseling, die een gedeelte van de wed strijd bijwoonde, feliciteerde Groenendaal en de speelsters en spelers met het behaal de succes. Op de bijeenkomst van de T.C. „Groenen daal" diezelfde avond in „Dreefzicht" verscheen namens de burgemeester van Heemstede, wethouder Disselkoen, om de felukwensen van de gemeente over te rengen, welke hij vergezeld deed gaan van een bloemenmand. Door deze promotie is de T.C. „Groenen daal" op het ogenbiik de enige eerste klas club in Haarlem en omstreken. De uitslagen waren: D.E. mej. mr. C. W. van der Bergmej. R. T. Santen 6-1, 6-1; D. E. mevr. P. Schützmej. H. Poortenaar 3-6, 2-6; H. E. H. van der ReeR. v. d. Weg 6-4, 6-3; H. E. J. van WelyA. Ger- ritzen 6-4, 7-5; 'H.' E. A. ten OeverJ. van IJsendoorn 9-11. 6-1, 4-6; G. D. H. v. d. Kee-mej. v. d. BergR. v. d. Weg-mej. Santen 2-6, 6-4, 9-7; G.D. mevr. Schütz-J. van Welymej. Poortenaar-A. Gerritzcn 10-8, 6-4; D.D. mevr. Schütz-mej. v. d. Bergmej. Poortenaar-mej. Santen 6-4, 3-6, 6-2; H.D. H. v. d. Ree-J. van Wely— R. v. a. Weg-A. Gerritzen 6-1, 4-6. 6-3; H.D. A. Schütz-A. ten OeverJ. van IJsendoorn-C. Linck 4-6, 6-3, 2-6. Vier Amerikaanse tennis-speelsters zul len onder elkaar uitmaken wie van hen Wimbledons kampioene 1955 in het enkel spel zal zijn, namelijk Doris Hart, Louise Brough, mevrouw Beverley Fleitz en Dar- lene Hard. Doris Hart won van haar land genote mevrouw Dorothy Knode met 6-4, 6-3: Louise Brough van de Australische Beryl Penrose met 6-2, 6-0: de 19-jarige Darlene Hard van de Hongaarse mevrouw Suzy Kormoczi met 6-2, 6-3 en de dubbel- handige mevrouw Beverley Fleitz van An gela Buxton met 6-2, 6-2. In de semi-finale komt miss Hart uit tegen mevrouw Fleitz en miss Brough tegen miss Hard. Het zal het tiende achtereenvol gende jaar worden dat twee Amerikaansen elkaar de titel bestrijden. Als het, zoals de deskundigen verwachten, een finale Hart tegen Brough wordt, dan wordt een nog merkwaardiger record gevestigd. Want een van deze beide dames is in iedere finale geweest sedert de eerste na-oorlogse kam pioenschappen in 1946. Het viertal Amerikaanse speelsters gaf geen set aan haar tegenstandsters af. Doris Hart versloeg mevrouw Dorothy Knode en zij deed dat op een wijze, die aan haar gloriedagen van 1951, toen zij de kam pioenstitel won, deed denken. Binnen 40 minuten was Dorothy Knode overwonnen. Alleen met haar serviceslagen scoorde Do rothy Knode punten. In elke phase van de strijd kreeg men de indruk, dat Doris Hart een gemakkelijke overwinning zou be halen. Doris Hart kreeg gelegenheid om haar tegenstandster in de halve eindstrijd, me vrouw Fleitz tegen Angela Buxton, de enige Engelse speelstei, die was overgebleven, te zien spelen. De Amerikaanse speelster sloeg fel en plaatste nauwkeurig, boven dien demonstreerde zij aggressief tennis, waarvoor Angela Buxton geen remedie kon vinden. Na 35 minuten mocht de Engelse haar kleedkamer weer opzoeken.Trouwens, men stond voor een raadsel bij miss Bux ton, want een enkele maal verliet zij haar baseline om op te lopen en scoorde dan meteen. Waarom zij deze tactiek niet meer toepaste, het enige redmiddel tegen het gevarieerde slagenrépertoire van mevrouw Fleitz, kon door niemand worden opge helderd. Louise Brough, in 1948, 1949 en 1950 winnares van de titel, had het al heel ge makkelijk tegen de Australische kampioene Beryl Penrose. Het „manlijke spel" van Louise Brough lag het Australische meisje helemaal niet. Ook miss Penrose maakte de fout te hokken op de baseline, een kolfje naar de hand van de Amerikaanse, die in haar vier partijen tot nu slechts 8 games in totaal heeft verloren. Een ieder is benieuwd wat Louise Brough zal doen met de junior kampioene de 19- jarige Darlene Hard. Deze jeugdige ver schijning demonstreerde all round spel tegen de Hongaarse Suzy Kormoczi. De laatste kwam in de eerste set met 2-1 voor te staan, maar daarna veroverde Darlene acht games achter elkaar. Achter de drives van Darlene Hard zat kracht en nauwkeu rig in de hoeken geplaatst, miste de Hon gaarse speelster vele drives. Na 6-2, 3-0 liet het Amerikaanse meisje vier double faults noteren (3-1), maar het herstel kwam snel en met 6-3 werden set en match gewonnen. De uitslagen van gisteren waren: Dames enkelspel: Doris Hart (V. S.) versl. Dorothy Knode (V. S.) 6-4, 6-3; Louise Brough (V. S.) versl. Beryl Penrose (Austr.) 6-2, 6-0; Darlene Hard (V. S.) versl. Suzy Kormoczi (Hong.) 6-2, 6-3; Beverley Fleitz (V.S.) versl. Angela Buxton (G. B.) 6-2, 6-2. Heren dubbelspel kwartfinales: Fraser en Rosewall (Austr.)Flam (V. S.) en Quist (Austr.) 6-4, 4-6, 8-6, 6-2. V. Seixas en T. Trabert (V. S.) versl. R. Perry en G. Shea (V. S.) met 8-6, 6-1, 6-1. Dames dubbelspel, tweede ronde: mej. Lewis en mevr. Moelier (G.B.)mej. Eyre en mej. White (G.B.) 4-6, 6-1, 6-3; mej. Walsh en mej. Woodgate (G.B.)mevr. Brighton en mevr. Quelch (G.B.) 7-5, 6-3; mej. Bloomer en mej. Ward (G.B.)mej. Mercelis (Belg) en mej. Butler (V.S.) 6-1, 7-5; mevr. Pohmann en mevr. Vollmer (Did.)mevr. Bee (G.B.) en mevr. Haillet CFr.) 6-1, 6-2; mej. Schmitt (Fr.) en mevr. 0 ADVERTENTIE (Les visages de l'ombre) Uit het Frans vertaald 11) Hij had minder geleden toen hij met zijn hoofd voorover in de verblindende vlam v/as gevallen. Je hebt ons heel wat zorgen ge gevenin het beginvlak na het ongeluk. Gedurende verscheidene dagen heeft men gedacht dat jeenfin, de dokter sprak over verstandsverbijste ringGelukkig heeft dat niet lang geduurdAls alles goed gaat, zoals wij hopen Zij probeerde te lachen en dat klonk beklagenswaardig. De dokter heeft ons aanbevolen je niet tegen te spreken, je nooit tegen te spreken, vervolgde zij, je de meest vol komen rust te verzekeren, je leven in te richten alsofalsof er nooit een ongeluk had plaats gevonden. Daarom, met de poes. Kormoczi (Hong.)mej. Felix en mej. Hubbell (V.S.) 6-8, 7-5, 8-6. Derde ronde: mevr. Moeller en mevr. Hoad (Austr.)mej. Middleton en mej. Spiers (G.B.) 6-2, 6-4; mej. Kilian en mevr. Redick-Smith (Z.-Afr.)mej. Carter en mej. Penrose (Austr.) 6-2, 6-2; mej. A. Mortimer en mej. J. Shilcoek (G.B.) versl. mej. A. Buxton en mej. P. Hird (G.B.) met 6-3. 6-0. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mevr. Migliori en Pietrangeli (It.)mevr. Thomas en Ward(G.B.) 6-4, 4-6, 6-4; mevr. Haillet en R. Haillet (Fr.)mej. Titchener (G.B.) en Marshall (Austr.) 6-1, 7-5; mej. Woodgate en Oakley (G.B.) mej. Bulleid en Butler (G.B.) 2-6, 6-4, 6-2. Derde ronde: mej. Felix (V.S.) en Ayala (Chili)mej. Bloomer en Knight (G.B.) 6-4, 10-8; mevr. Kode en Schwartz (V.S.) mevr. Halford (G.B.) en Williams (Z.-Afr.) 7-5, 4-6, 6-3; mevr. Bucaille en Borotra (Fr.)mej. Hird (G.B.) en Mason (Austr.) 6-4, 4-6, 6-2. Derde ronde: mej. A. Buxton (G.B.) en S. Davidson (Zweden) versl. mej. S. Grif fin (G.B.) en E. T. Fancutt (Z.-Afr.) met 12-14, 6-3, 6-1; mej. L. Brough (V.S.) en E. Morea (Arg.) versl. mej. R. Davar en R. Krishnan (India) met 6-3, 6-4; mej. B. Penrose en N. Fraser (Austr.) versl. mevr. N. Migliori en N. Pietrangeli met 6-3, 6-2; mevr. J. Cawthorn en G. Paish (G.B.) versl. mevr. A. Dawes en A. Dawes (G.B.) met 6-4, 6-1; mevr. E. Vollmer (Did.) en H. Stewart (V.S.) versl. mej. G. Butler (V.S.) en J. Molinar (Fr.) met 6-4, 6-1. Vierde ronde: mevr. L. Hoad en L. Hoad (Austr.) versl. mej. L. Felix (V.S.) en L. Ayala (Chili) met 6-4, 6-4. ADVERTENTIE Alhoewel voor het ogenblik geen positieve mededelingen kunnen worden gedaan, schijnt het wel zeker dat in de naaste toekomst een beslissing zal vallen wat betreft het al dan niet voortbestaan van Holland Sport. De heren Roepcke en Van Boele, bij wie tot nu toe de zakelijke leiding van deze club be rustte, hebben te kennen gegeven dat zij zich als zodanig zullen terugtrekken. Welke con sequenties hun uittreden zal hebben valt vooralsnog niet te voorspellen. Men moet naar verluidt rekening houden met de mogelijkheid van een liquidatie, maar anderzijds is het niet uitgesloten dat Holland Sport onder een andere leiding zal blijven bestaan. Geruchten, als zou er sprake zijn van een fusie met Feijenoord, missen, naar wij van de zijde van het bestuur van deze Rotter damse club vernamen, elke grond. Wel is er kans dat enkele spelers van Holland Sport naar Feijenoord zullen overgaan, zoals het ook mogelijk is dat andere spelers van de Haagse eersteklasser naar andere clubs zullen gaan. Sommigen hunner hebben de wens hiertoe reeds te kennee gegeven. Clavan zou graag naar zijn oude vereniging ADO teruggaan. Bij nadere informatie bleek ons dat de sectie betaald voetbal tot hu toe niet offi cieel op de hoogte is gesteld van de moei lijkheden bij Holland Sport. De definitieve indeling van de eerste klasse West van de amateur-voetbalcom petitie van het volgend seizoen is als volgt: le klasse West: 1. VCS, 2. De Spartaan, 3. DWV, 4. HRC, 5. Quick, 6. UW. 7. RFC, 8. Gouda, 9. Rapiditas, 10. West Frisia, 11. Velox, 12. beslissingswedstrijd. De verenigingen CVV, Leerdam en Unitas spelen een halve beslissingscompetitie om één plaats in de eerste klasse. le klasse Zuid: 1. Brabantia, 2. Sport club Emma, 3. Kimbria, 4. TSC, 4. WH '16, 6. Roermond, 7. Schijndel, 8. Alliance, 9. Almania, 10. VSV '34, 11. beslissingswed strijd, 12. idem. In de 2e klasse A van district Zuid I zal nog een beslissingswedstrijd moeten plaats vinden tussen Helmondia en de Spechten om de rangorde te bepalen. Voor de 11e en 12 plaats zullen beslis singswedstrijden moeten worden gespeeld tussen RKONS, Maurits, Vlissingen en eventueel de Spechten. le klasse Noord-Oost: 1. Sneek, 2. Mun tendam, 3. Hengelo, 4. Achilles, 5. WW, 6. Quick '20, 7. Veelerveen, 8. no. 2 2e kl. B Oost, 9. no. 3 2e kl. B Oost, 10. no. 4 2e kl. B Oost, 11. no. 4 2e kl A Noord, 12. beslis singswedstrijd. De nummers 5 van de 2e klasse B van district Oost en de 2e klasse A van district Noord zullen met Stadskanaal een halve beslissingscompetitie moeten spelen om één plaats in de le klasse. 2e klasse West I: Naar de 2e klasse pro moveren: de kampioenen 3e klasse: Zaan dijk, DEM en DCG; de nummers 2 van de 3e klas: WFC, Schoten en Donar: de num mers 3 van de 3e klas: VVB, OSV, Baarn en HMS; alsmede de verenigingen IIBC en Zandvoortmeeuwen, die worden overge plaatst van district West II naar West I. Laat dat nu maar rusten, onderbrak Hermantier. Hij streek met zijn handen over zijn ge zicht, als om nog eens dat gedeelte van zichzelf aan te raken, dat misschien al niet meer aan hem toebehoorde. Neem je het me niet kwalijk?, vroeg Christiane. Arme meid, zei Hermantier. Hij zocht de hand van zijn vrouw. Wel beschouwd was hij misschien altijd on rechtvaardig geweest tegen Christiane. Hij wist nu, dat de vrees van Lauthier niet ongerechtvaardigd was geweest. Toen hij zo straks plotseling ontdekt had wat hij op ziin schoot aaide.... was de indruk ver schrikkelijk geweest. Toch is de ene kat precies hetzelfde als de andere. Waarom had hij zo'n afgrijzen gevoeld? Waarom vooral had hij zich bedreigd gevoeld door dat onbekende iets, dat de vorm van Rita scheen te hebben aangenomen? Was er dus in hem een andere Hermantier met niet te voorziene reacties, met plotselinge angstaanvallen? Zijn vrees voor de muur had al een verschrikkelijke betekenis. Hij kon geen beweging meer maken op zijn ligstoel. Hij begon zichzelf te haten. Jammer, mompelde hij, dat je er niet aan gedacht hebt Marceline te waar schuwen. Zij zou mij gezegd hebben, dat het dier wit en rood was en ik zou gerust gesteld zijn geweest. Ik zou voor mezelf wel een plausibele verklaring hebben ge vonden voor de gecoupeerde staart. Hij bleef een ogenblik piekeren over deze gedachte zonder de hand van Chris tiane los te laten. Een rare gedachte! Zo zou hij onverschillig welk verschrikkelijk dier hebben kunnen aaien vanaf het ogen blik, dat hij dacht dat het Rita was, dat het werkelijk Rita was. Geen enkel ver schil tussen het onware en het echte, tus sen de verbeelding en de realiteit. Een ge dachte van een zieke. Hij drukte krachtig de hand van Chris tiane. Ik smeek je, zei hij, je moet nooit meer tegen me jokken, zelfs niet om me plezier te doen. Ik heb jouw ogen nodig, begrijp je, en die van Maxime, al jullie ogen. Anders weet ik niet, wat me gaat gebeuren. En ik moet volhouden. Dat moet absoluut. Over een maand, twee op zijn hoogst, moet ik daarginds terugkeren. Christiane maakte langzaam haar hand los en stond op. Ik ga naar La Rochelle, zei zij. Heb je niets nodig? Neen! Hermantier had niets meer nodig. Geen touw voor zijn netten, noch haken voor zijn hengels, noch zaad voor de tuin. Breng maar een electrisch scheer- apparaat voor mij mee. Ik heb er genoeg van mijn gezicht toe te takelen. Een electrisch scheerapparaat, dat zou gedurende enkele dagen een spelletje zijn. Het was ook een kleine capitulatie, een stap naar de berusting. „Ik moet er wel aan wennen," dacht Hermantier. Koop likeur, voegde hij er aan toe, aperitief, Pineau. Hubert schijnt van Pineau te houden. Laat hij niet de indruk krijgen op het platteland te zijn, als hij aankomt! De saxofoon hervatte zijn beuzelachtig gesprek, onderbroken door lachgeluiden, en Hermantier hoorde de Buick niet weg rijden. Dat alles was trouwens van geen belang meer. Hij had de auto niet meer nodig. Hij was juist goed genoeg om op een tuinpad te lopen, met hele kleine pasjes, zoals een rillerige grijsaard. Als mijnheer wat opzij wil gaan, zei Marceline. Ik moet de veranda schoon maken. Moeizaam stond Hermantier op. Voor de poes, Marcelinedank ik je. Het kostte hem moeite zich een voor stelling van haar te maken: bruin, klein, bijdehandHij kon haar toch niet aan raken, haar hand met zijn handen betasten. Nog een vraag, MarcelineKijk mij eens aanEerlijk, ben ik veel ver anderd sedert de eerste maal, dat je mij hebt gezien? Ben ik.erg mager? Helemaal niet, zei zij. Mijnheer is nog altijd de zelfde. Ja, heus.precies Het is goed, zei Hermantier vermoeid. Haar had men ook instructies gegeven. Hoe dan iets te weten te komen? Hij begaf zich aarzelend naar de deur, daalde het trapje af. Het water van de tuinsproeier spatte over zijn benen. Hij had alle val strikken van de tuin vergeten. Op de links van de Haagse Golf en Coun try Club is een wedstrijd gespeeld voor dames tussen Nederland en België. De wedstrijd, bestaande uit drie foursomes en zes singles, is,'zoals verwacht kon worden, door de Belgische dames gewonnen. België behaalde 5Vï punt tegen Nederland 3%. De resultaten luiden: Foursomes: mej. A. E. Schiff en mevr. N. van Riemsdijk (Ned.) verliezen met 4 en 3 van mej. A. Jacquet en mevr. M. Verge (België); mej. L. Bouman en mevr. M. Henderson (Ned.) verliezen met 3 en 1 van mevr. J. Sirtaine en mej. L. van den Berghe België); mej. S. Schiff en mej. E. Mees (Ned.) winnen met 3 en 2 van mej. Ch. de la Kethulle en mevr. Ch. de Selliers de Moranville (België). Singles: mej. A. E. Schiff (Ned.) wint met 6 en 5 van mej. A. Jacquet (België); mevr. N. van Riemsdijk (Ned.) verliest met 6 en 4 van mevr. M. Verge (België); mej. L. Bouman (Ned.) verliest met 3 en 1 van mevr. J. Sirtaine (België); mej. S. Schiff (Ned.) verliest met 6 en 4 van mej. L. van den Berghe (België); mevr. M. Henderson (Ned.) all square met mej. Ch. de la Ket hulle (België); mej. E. Mees (Ned.) wint met 3 en 2 van mevr. Ch. de Selliers de Moranville (België). De waterfiolocompetitie In de zweminrichting aan de Houtvaart werden Maandagavond voor de competitie K.N.Z.B. twee wedstrijden gespeeld. De dames van D\VT kregen het sterke DVZ tegenover zich en deelden de punten. De heren van DWT verloren met drie-één van DAW. In de wedstrijd DWT—DVZ brach ten de DWT-dames in de eerste helft van de wedstrijd hun overwicht in twee doel punten tot uitdrukking door Paula van Bruggen en Nel Hendriks-Turkenburg. Na een snel opzwemmen van Ans v. d. Wild- Massaar verkleinde DVZ de achterstand. Annie van Meenen scoorde even later met een strak schot de gelijkmaker. Goed samenspelend kwam DWT weder om voor het DVZ-doel waarna Paula van Bruggen DWT wederom de leiding in han den speelde. Kort voor het einde strafte Carien Rademaker een fout in de DWT- verdediging af: drie-drie. De DWT-dames hebben nu vier wed strijden gespeeld, waarvan drie gelijk en één gewonnen. Heren Na de dameswedstrijd gingen de heren van DWT te water tegen DAW uit Alk maar. Het werd een zeer goede en snelle wedstrijd. De ploegen wogen goed tegen elkaar op. Met rustiger plaatsen en zuiver der schieten had DWT zeker meer uit deze wedstrijd kunnen halen. Voor de rust kon de DA W-keeper een hard schot van Fons Roozekrans nog net tot corner tikken waarna een schot van Molenaar van de dwarslat terugkwam. Voor een overtreding moesten Slikker (DAW) en Westerman (DWT) de kant op. Een schot van Ad Boxem werd door v. d. Horst van richting veranderd: nul-één. Wat te fel verdedigen door DWT in de tweede helft leverde Slikker een strafworp op, die ingeschoten werd: nul-twee. Met beide ploegen wederom compleet kreeg Piet Meijer de bal goed aangegeven van Fons Roozekrans en het was éen-twee. DWT zet te alles op alles om gelijk te maken. Kort voor het einde ontnam DAW aan DWT de illusie van de gelijkmaker en scoorde v. d. Horst met een onhoudbare omhaal het der de DAW-doelpunt. Kort hierna klonk net eindsignaal. Voor de hoofdklasse competitie werd in Gouda gespeeld de wedstrijd GZCHaar lem. Via de ruststand 5-1 won GZC met 10-2. H.P.C.Rotterdam HPC en HVGB hebben Dinsdagavond in de eerste klasse heren van de waterpolo- competitie een overwinning geboekt. Nadat eerst in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede de HPC-reserves hun krachten hadden gemeten met Rotterdam 3, reserve eerste klasse, in welke strijd de Rotter dammers in de tweede helft, van de wed strijd een twee-één achterstand omzetten in een vier-twee overwinning, bonden de ploegen HPC en Rotterdam de strijd aan. Het was een levendige wedstrijd. Door Wiers namen de Heemstedenaren de lei ding. Ook een rush van Joris Tjebbes werd met een strak schot door Wiers goed af gewerkt. Nonnenkens bracht de ruststand op twee-één. Geurtsen scoorde drie-één. Na een boogbai van Nonnenkens werd het drie-twee, maar tot de gelijkmaker lieten de Heemstedenaren het niet komen. Een voorzet van Tjebbes werd door Wiers in geschoten, waarna Verleur een overtreding beging, waarvoor hij op de kant mocht uitrusten en toezien hoe Louis de hem toe gewezen strafworp miste. Eindstand 4-2. D.J.K.—H.V.G.B. HVGB speelde in Amsterdam tegen DJK dat al spoedig na de aanvang met twee-nul voor stond. Dat werd HVGB te machtig. Rol verkleinde de HVGB-achterstand, waarna Hogeland een HVGB-aanval met een boogbai afwerkte. Nadat de HVG3- midvoor Rol nogmaals raak geschoten had, ging de rust in. In de tweede helft werd door de Am sterdammers de HVGB-verdediging onder zware druk gezet. Rol voegde nog een doel- pnt aan de HVGB-score toe. Eindstand vier-twee. De reserves van HVGB gingen te water tegen de reserves van DJK.De Amsterdam mers wonnen met vijf-één. Waterpolo-uitslagen Dames, reserve tweede klasse: VZV 2— DWT 3 1-4; derde klasse: VZV 1Water lelie 1 2-0; De Zijl 1—I-IPC 1 1-1. Kring- eompetitie, eerste klasse heren: Water vrienden 1VZV 3 2-2. Afdeling jongens: DWT—HZV 2-5. HOOFDSTUK 4 Hubert Melville was gekomen en men had de maaltijd buiten gebruikt. De lucht was vochtig en af en toe hoorde men van de zeekant een gerommel. Kinderen, zei Maxime, bij het dessert, wij zouden er goed aan doen naar binnen te gaan. Het weer wordt minder mooi. Ben je niet te moe geworden van de lange reis? vroeg Christiane aan Hubert Volkomen doodop, bekende deze. Die verbinding Lyon-La Rochelle is werkelijk onmogelijk. Hubert had per auto kunnen komen, maar hij reed slecht en was te gierig om een chauffeur te betalen. Goede avond, zei Maxime. Ik ga een sigaret roken op het strand en dan onder de wol Hermantier sloeg geen acht op Maxime's heengaan. Al enkele ogenblikken probeer de hij een geur terug te vinden, die hij zo even had menen te ruiken. Het was niet de geur van de anjers, noch die van het vochtige gazon of van de warme aarde. Het kwam van verder weg. Van de heide misschien? Of uit de naburige tuin. Iets ongewoons en irriterends, zoals een lang gezochte naam, die men zich niet kan her inneren. Roep het meisje om de koffie te bren gen, zei hij. Een seconde stilte, daarna weerklonk het belletje, een driftig belletje, dat Mar celine onmiddellijk deed komen. Het Schoten-tournooi Het HHC-negental heeft de voorronde van het jaarlijkse Schoten honkbaltoumooi glansrijk overleefd aangezien EDO met groot verschil (18-4) de meerderheid van de HHC'ers in deze ongetwijfeld bijzonder nuttige wedstrijd moest erkennen. De EDO-ploeg begon de wedstrijd overi gens voortreffelijk en nam door runs van Kops en Feenstra een 2-0 voorsprong. In de derde inning nivelleerde HHC deze achter stand weer tot 2-2, toen door fouten en homkslagen enige HHC'ers de thuisplaat bereikten. Hierna verving EDO werper Leo Kops door de jeugdige Peters, die, na een uitstekend begin, moest capituleren voor de altijd slagvaardige HHC-ploeg. Niet minder dan zeven runs sloegen de HHC'ers in de vijfde inning bij elkaar en toen in de volgende inning nog eens vijf HHC'ers de thuisplaat passeerden, waar onder Piet Duinker met een schitterende home-run, was het geheel met de EDO- tegenstand gebeurd en beperkten de ploe gen zich tot enkele proefnemingen. Het score-verloop was: H. H. C. 0022752 18 E. D. O. 2 0 0 0 1 0 1 4 De eerste wedstrijd in de winnaarsronde wordt reeds Donderdag des avonds om 7 uur gespeeld op het Schoten-terrein aan de Geusevesperstraat te Haarlem-Noord, waar HFC Haarlem en HCK de strijd zul len aanbinden. De Checker Elfstedentocht doet Haarlem aan. Na Amsterdam, Rotterdam en Den Haag is nu Haarlem aan de beurt. In al deze steden ontmoetten de sterkste dam spelers elkaar in achtkampen. Ook voor Haarlem hebben acht sterke spelers inge schreven, namelijk P. Roozenburg (wereld kampioen), J. M. Blom, J. W. van Dartelen, B. Dukel, W. Huisman, H. T. Luif, J. B. Sluiter Jr. en II. Willemsen. De opening van deze belangrijke acht- kamp is op Donderdagavond aanstaande om 8 uur in de muziekzaal van restaurant Brinkmann. Na loting neemt de eerste ronde een aanvang. De overige zes ronden worden gespeeld in de bridgezaal van Brinkmann op 2, 9 en 16 Juli en wel om 3 uur en 8 uur. Op vier demonstratiebor den zal het verloop der partijen worden aangegeven. OM DE „NOBELS-BEKER". Gisteravond werden de biljartwedstrijden van Hof van Holland om de „Nobels-beker" voortgezet met het le team van de B.V. „Scheiwijck" uit Beverwijk. Het reslutaat was dat de B.V. „Hof van Holland" deze eerste avond met 102 de zege veilig stelde. DFCRBC. De beslissingswedstrijd DFCRBC voor een plaats in de hoofd klasse wordt Zondagmiddag op het NAC- terrein in Breda gespeeld. FRANSE PLOEG VOOR DE TOUR DE FRANCE. De Franse nationale ploeg voor de Tour de France zal bestaan uit Louison Bobet, Jean Bobet, Jean Malléjac, Jean Dotto, Jean Forestier, Rafael Gemi- niani,_ Francois Mahé, Antoine Rolland, André Darrigade en Bernard Gauthier. EUROPESE VOLLEYBALKAMPIOEN SCHAPPEN. De titel in de Europese vol leybalkampioenschapen in Boekarest gehou den, werd zowel bij de dames als bij de heren door jechoslowakije gewonnen. De Tsjechirche dames wonnen in de finale met 3—0 van Roemenië (1513. 154, 15—13) en de Tsjechische heren versloegen in de eind strijd Bulgarije met 3—0, (15—8, 15—5, 15—11). ROT WEISS KAMPIOEN VAN DUITS LAND. Tachtigduizend toeschouwers woonden in 'annover de voetbalfinale bij tussen Kaiserslautem en Rot Weiss Essen voor het kampioenschap van Duitsland der professional liga. Rot Weiss Essen won de Duitse titel door Kaiserslautern met vier drie te verslaan. De ruststand was drieeen voor Rot Weiss. De minister-president, dr. W. Drees en de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, zijn Dinsdagavond te Delft in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" door tal van vooraanstaande figuren uit de Partij van de Arbeid gehuldigd ter gelegenheid van hun tienjarig ministerschap. De bijeen komst, welke een besloten karakter droeg, was georganiseerd door de fracties van de Partij van de Arbeid uit de Eerste en de Tweede Kamer. In het jonge gezin van de familie De Bruijn-Joosen, bestaande uit man, vrouw en éénjarig zoontje, wonende te Bergen op Zoom. is een drieling geboren. Het zijn drie gezonde meisjes. Ook de jonge moeder maakt het uitstekend. De Haarlemse rechtbank heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: t Oosterbroek, ophaler van oud papier, J. Craandijkstraat 30. Haarlem. Rechter commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. H. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. J. Sluis, koopman, Kruisstraat 35, Haar lem. Rechter-commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator: mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van P. Dekker, van beroep huisschilder, Padangstraat 22, Haarlem-N. Rechter-commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. J .F. Sachse, advocaat en pro cureur te Aerdenhout. Breng ons alsjeblieft de koffie, zei Christiane. Zij was ontstemd omdat hij haar een op dracht had gegeven. Omdat zij geen op dracht wilde krijgen en omdat hij sprak met zijn bitse stem van zijn boze dagen. Toch had hij in het geheel niet de bedoe ling gehad haar te kwetsen, maar ze wa ren beiden, hoeveel jaren al. als twee kemphanen. Vroeger zou Hermantier zijn schouders opgehaald hebben en weggegaan zijn. Nu was hij verplicht te blijven en telde ieder woord. Ieder moment van stilte ook. Hun gemeenschappelijk leven geraakte werkelijk in bitterheid en wrok. Hubert opende een doosje met drop en Hermantier rook de scherpe geur. Hij ver afschuwde die lucht en nog meer het ge baar van Hubert die het ronde doosje in zijn handholte heen en weer schudde. Eet een man dropjes? Was Hubert een man? De donder rommelde, nog altijd heel in de verte. Is het nog licht? vroeg Hermantier. Opnieuw een ogenblik van stilte. Mis schien wisselden zij een blik met elkaar over de tafel heen alvorens te antwoorden. Nog een beetje, zei Hubert beleefd. De lucht is erg bewolkt, maar ik denk niet dat het hier zal gaan onweren. Er volgde een korte droge tik op het ta fellaken en een snel gebrom dat wegstierf. Snert beest! gromde Hubert. (Wordt vervolgd), Pilon's handen beefden, toen hij zenuwachtig de banden van zijn schaatsen los maakte. Toen deed hij de schaatsen af, klom op de oever en holde, zo hard hij kon, in de richting van het dorp. „O, als m'n mooie huisje maar niet helemaal afbrandtik zou geen raad weten!", mompelde hij. Terwijl hij voortholde over de sneeuw en dichter bij het dorp kwam, zag hij nog steeds de rook en het vuur. Dat was geen prettig gezicht! Pilon was zo van streek, dat hij 'n paar maal struikelde in de sneeuw, die de wor tels der bomen bedekte. Dan stond hij weer gauw op en rende verder; want hij wou zo gauw mogelijk bij zijn huis zijn om te zien, of er nog iets te redden viel Als de andere Kabouters nu maar wisten, dat er brand was, dan zouden ze wel aan 't blussen zijn; en omdat het midden op de dag was, zouden ze het wel gezien hebben, meende Pilon. Toen hij de eerste huizen bereikt had, keek hij ongerust om de hoek...

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6