Weerbericht Noordelijk van het Noordzeekanaal zal belangrijke groei plaats hebben OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Geen direct antwoord op uitnodiging aan Adenauer De Gaulle is verbitterd over de huidige gang van zaken Indonesische regering en het leger wachten rustig af Krachtige ontwikkeling van de IJ-mond verwacht Staking in Amerikaanse staalindustrie Getuige Tomasoa wijzigt vroegere verklaring Nederlandse zeelieden zagen „vliegende sigaar Het woord is aan West-Duitse nota aan Rusland Frankrijk moet Indochina opgeven en in Noord-Afrika samenwerken Parlementaire motie van wantrouwen in minister van Defensie opgeschort Bus met schoolkinderen in brand in Goor Vier nieuwe ministers in Argentinië Amerikaanse hulp aan het buitenland H Streekplan voorziet nieuw industrieel centrum Von Balluseck ambassadeur te Moskou Zeshonderdduizend arbeiders bij het conflict betrokken Hillegomsc dame in Oostenrijk verongelukt Proces-Jungschlaeger Desondanks niet meinedig geacht Britse versterkingen naar protectoraat Aden Zevenjarig jongetje in Spaarndam verdronken Geen gewonden Blank en zwart Socialistisch-katholieke godsvrede in België Allen aanhangers van Perón Huis van Afgevaardigden keurt program van Eisenhower goed Londen zal KSG-invitatie gaarne ontvangen Weerrapport Is w wzw zw 69e JAARGANG No 298 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon X5295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 1 JULI 1955 Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 145 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12-ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HAARLEM, 1 Juli. Verschenen is het ontwerp-streekplan voor de IJ-mond dat een snelle en krachtige ontwikkeling van het gebied benoorden van het Noordzeekanaal verwacht. Men rekent op een enorme bevolkingsgroei in dit gebied, een snelle toeneming van de industriële en commerciële nijverheid en een ontwikkeling in het algemeen die in het ruimtelijke sfeer van de gemeenten Beverwijk, Velsen en Heemskerk een agglomeratie van woongebieden zal doen ontstaan, die zal wedijveren met de agglomeraties Amsterdam, Haarlem en de Zaanstreek. Volgens het ontwerp-streekplan zullen binnen afzienbare tijd om en nabij 150.000 personen in dit gebied wonen, terwijl er thans nog geen 46.000 gevestigd zijn. Het gebied zal zich voornamelijk op industrieel gebied ontwikkelen, doch daarnaast tuin- bouw-areaal blijven. Er zullen nieuwe cul tuurgronden aan de duinstreek worden ontworsteld, aangezien weide- en tuin gronden van nu tot bouwgrond zullen worden gemaakt. Wijk aan Zee zal zich ontwikkelen tot een drukke dagjesmensen badplaats. De woningvoorraad zal tot 30.000 moeten worden opgevoerd. Natuur- ruimten, strandgebieden en buitenplaatsen zullen aan de ontspanning moeten worden dienstbaar gemaakt. Belangrijke nieuwe verkeerswegen zullen moeten worden aan gelegd, waarbij de voltooiing van de Vel- ser-tunnel een grote bepalende factor zal zijn. Er is een grote toeneming van de scheepvaart te verwachten, waardoor uwe havens zullen moeten worden aan- legd in de nabijheid der industrieën. Het ontwerp-plan heeft al deze voor- .eningen uitgewerkt en is bij zijn bereke ningen afgegaan op de situatie, die om streeks 1980 zal zijn ontstaan. Er is een Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede, dat binnenkort de benoeming te verwachten is van de heer D. J. von Balluseck, laatstelijk permanent vertegen woordiger van Nederland bij de Verenigde Naties te New York, tot harer majesteits buitengewoon en gevolmachitgd ambassa deur te Moskou. PITTSBURGH (United Press) Te middernacht is in de Verenigde Saten een staking in de staalindustrie officieel be gonnen. Ongeveer 600.000 arbeiders zijn op de e< n of andere wijze bij dit conflict be trokken. Terwijl de vertegenwoordigers van ie U.S. Steel Corporation en de bond van arbeiders in de staalindustrie, onder deel van het C.I.O. tot na het middernach telij uur met hun onderhandelingen door gingen, vormden zich voor de grote fabrie ken *reeds groepen posters. Reeds in het begir van deze week werden enige fabrie ken gesloten. De(iderhandelaars zijn nog steeds doen de f n regeling te vinden tussen de ge in f ide loonsverhoging van tien dollar- co;-c' per uur, die de U.S. Steel Corpora tion heeft aangeboden en de „aanzienlij ke" verhoging die de United Workers van het C.I.O. verlangt. De president van de bond van arbeiders in de staalindustrie, MacDonald, had eer der te kennen gegeven dat hij mogelijk geen totale staking zou proclameren wan neer te middernacht de looncontracten zou den verstrijken. De staalfabrikanten be reidden .zich echter op het ergste voor en sloten de fabrieken om schade te voorko men. De vorige grote staking in de staalin dustrie had plaats in 1952 en duurde 54 dagen. Behalve de arbeiders in de staalin dustrie werden toen ongeveer een millioen werknemers in andere industrieën door het conflict getroffen. grote mogelijkheid dat de ontwikkeling zich echter nog sneller zal voltrekken en dat vooral de verandering van structuur in dit gebied, die door de betere verbin dingen met andere samenstellingen op in dustrieel terrein elders in het Westen van Nederland zal worden bevorderd, de ver wachtingen ten aanzien van de ontwikke ling van de IJ-mond zal doen overtreffen. Elders in dit blad wordt het streekplan vollediger en in détails weergegeven. Op pagina 12 zal men een samenvatting aan treffen van de bijzondere voorzieningen, die deze streekontwikkeling zal eisen. De 69-jarige mevrouw C. M. B. Velt- huijsVan Waveren uit Hillegom, Weere- steinstraat 129, is Woensdag tijdens een bergtocht in Oostenrijk verongelukt. Zij was met haar zoon als vacantiegast in Praxmar, gemeente St. Sigmund in Sell- rain. Dinsdag maakte zij met haar zoon een tocht door het Gleirschtal-gebied. Na dat zij in de openlucht hadden overnacht, ondernamen zij Woensdagochtend de te rugtocht. Daarbij gleed mevrouw Velthuijs op circa 2300 meter hoogte uit op een steil sneeuwveld. Zij gleed ongeveer acht meter naar beneden en viel toen in de Gleirsch- beek. Zij werd direct meegesleurd en kwam om het leven. Haar zoon trachtte tever geefs haar te redden. Het stoffelijk over schot werd ongeveer 200 meter van de plaats van het ongeluk geborgen door de bergreddingsdiens't. DJAKARTA (PIA) De vragen, die mevrouw Bouman de verdedigster van Jungschlaeger voor het Landgerecht te Djakarta gisteren aan getuige Tomasao stelde, hadden hoofdzakelijk betrekking op diens verklaringen op vorige zittingen. De antwoorden, die Tomasoa thans gaf, weken op een aantal punten af van vorige ver klaringen. Zo had deze getuige eerder ge zegd in 1951 Jungschlaeger te hebben ont moet, hoewel deze toen in Nederland was. Tomasoa zei nu, dat hij zich wellicht in de maand heeft vergist en Jungschlaeger niet zelf heeft ontmoet doch van Peters had ge hoord, dat Jungschlaeger in Indonesië was. Hierop zei mevrouw Bouman: „Toen was Peters op weg naar Australië". Na een reeks van vragen en antwoorden zei de Officier van Justitie, Soenario, dat de verdediging wilde aantonen, dat de zaak op fantasie is opgebouwd en dus de ver klaringen van Tomasoa meinedig wil doen schijnen. Er is echter geen reden Tomasoa deswege voor meineed aan te klagen. Wel dient aldus Soenario Baden vervolgd te worden, want het was volgens de Offi cier van Justitie bekend, dat Bouman aan getuigen geld heeft aangeboden om hen te bewegen tegenover de politie afgelegde verklaringen in te trekken. Als bewijs noemde Soenario het feit, dat Baden zijn verklaringen heeft ingetrokken. (Op de zitting van 16 Juni verklaarde Baden, dat hij zijn verklaringen over deelneming aan ondergrondse actie tegenover de politie introk, omdat hij deze onder druk en be dreiging had afgelegd). De rechter be sliste dat er geen aanleiding was Tomasoa wegens meineed te vervolgen. Jungschlaeger zeide in antwoord op de verklaringen van Tomasoa: „Die mensen spreken over een eed" en even later merk te hij op: „Er is een God in den hemel en die zal oordelen". Op 6 Juli zal een gerechtelijk onderzoek op de onderneming Dramaga worden inge steld. Daags daarop zal er een gewone zitting in deze zaak worden gehouden. ADEN (Reuter) Groot-Brittannië brengt per vliegtuig versterkingen over naar het protectoraat Aden, waar Britse troepen herhaaldelijk slaags zijn geweest met opstandige stamleden, aldus is te Aden bekendgemaakt. De maatregel is genomen uit voorzorg. De Britse bevelhebbers in het Midden- Oosten, generaal Sir Charles Keightley en luchtmaarschalk Sir Claude Pelly, zijn te Aden aangekomen van uit hun hoofdkwar tier op Cyprus. Hun bezoek heeft een on derzoek van de veiligheid in het gebied van Aden ten doel, aldus werd bekendge maakt. Negentig man onder Britse leiding staan de regeringstroepen werden vorige week door opstandige Arabische stammen om singeld. De moeilijkheden in Aden zijn terug te brengen tot een vervoerskwestie. Kameel drijvers klagen er over, dat vrachtauto's een groter aandeel van het vervoer van goederen uit het binnenland naar de kust voor hun rekening nemen, dan overeen was gekomen. Volgens een radiotelegram van het Ne derlandse schip „Gadila" hebben de gezag voerder, de eerste stuurman en de marco nist van dit 8068 ton metende tankschip, bij het passeren van het eiland Pantellaria, in de Middellandse Zee, tussen Sicilië en Tunis, een vreemdsoortig verschijnsel waargenomen. Het was een vliegend voor werp, dat volgens hen eerst op een bran dend neerstortend tweemotorig vliegtuig leek. Het voorwerp bleef opeens staan op een hoogte van naar schatting 7 a 8000 meter en had toen de vorm van een lange, smalle sigaar, waarvan de onderkant sterk lichtte. Deze „sigaar" zwaaide langzaam heen en weer, werd toen snel kleiner en verdween tenslotte. De waarneming werd Donderdagavond gedaan tussen 19.45 en 20.01 uur. Ook op een in de nabijheid van de „Gadila" varend tankschip is het ver schijnsel gezien, zo deelden de Nederland se zeelieden mee. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Chinees spreekwoord: Ofschoon er vele duizenden on derwerpen bestaan voor elegante conversatie, zijn er mensen die geen kreupele kunnen ontmoeten zonder over voeten te praten. Met het K.L.M.-toestel uit Zurich arriveerde op Schiphol Donderdagavond de Duitse schrijver en Nobelprijswinnaar Thomas Mann, vergezeld van zijn echtgenote en dochter Erika. Mann zal ter gelegenheid van hel Holland Festival in Amsterdam en Den Haag een lezing houden over Friedrich Schiller, de 150 jaar geleden gestorven Duitse dichter. (Van onze correspondent in Bonn) De West-Duitse regering heeft de Sovjet unie een antwoord doen toekomen op de uitnodiging van de Russen aan Adenauer om Moskou te bezoeken. Gisteren is dit antwoord door een lid van de West-Duitse ambassade te Parijs, en dus niet door de ambassadeur zelf, op de Russische ambas sade aldaar overhandigd. In de antwoord nota wordt met geen enkel woord direct over de uitnodiging aan Adenauer gerept, hoewel die indertijd toch door de gehele wereld als een sensatie van de eerste rang werd beschouwd. Wel wordt er in gezegd, dat de regering te Bonn ermede accoord gaat dat de kwestie van het aanknopen van diploma tieke, commerciële en culturele betrekkin gen tussen West-Duitsland en de Sovjet- Unie ter sprake gebracht kan worden en dat daarmede samenhangende vraagstuk ken onderzocht dienen te worden. De rege ring in Bonn, zo gaat de nota verder, acht DJAKARTA (United Press). De Indo nesische regering en het leger wachten rustig af wat er zal voortkomen uit de legercrisis. De regering heeft respijt gekre gen bij haar pogingen een oplossing te vin den De indieners van een parlementaire motie van wantrouwen tegen minister van Defensie Kusumasumantri hebben zich be reid verklaard het debat ovor de motie tot Maandag te doen opschorten. De hoogste Indonesische legerofficieren zijn voor het laatst op het leger-hoofd- kwartier in Djakarta bijeengekomen. Som mige divisie-commandanten zullen naar hun onderdelen te velde terugkeren. Presi dent Sukarno wiens prestige op het spel staat omdat hij Utoyo geïnstalleerd heeft als opperbevelhebber van het leger, heeft beraadslaagd met premier Sastroamidjojo, vice-premier Arifin, Kusumasumantri en Utoyo. Hij verleende tevens een audiëntie aan kolonel Warouw, de militaire bevel hebber van Oost-Indonesië die tot dusverre steeds kolonel Lu bis gesteund heeft - de waarnemende staf-chef die het sein tot de boycot van Utoyo gaf. Sukarno zou nog twee andere streekcommandanten hebben geraadpleegd. Totnogtoe heeft het kabinet Kusumasu mantri de hand boven het hoofd gehouden. De minister heeft het bij de oppositie ver bruid omdat hij de benoeming van Utoyo heeft doorgezet, hoewel hij heel goed wist dat het leger niet van zins was Utoyo te aanvaarden. De oppositiebladen blijven aandringen op het aftreden van de rege ring. Regeringsgezinde kranten vinden het tijd worden dat de legerofficieren de nut teloosheid van hun rebellie inzien en het wettelijke gezag erkennen. (Reuter). De „New York Times" acht de legercrisis slechts een uiting van de labiele toestand van de jonge republiek. „Indonesië", aldus het blad, „ontbreekt het aan gezag van een gekozen regering en lijdt onder politieke spanningen, corruptie, terreur en soms openlijke opstand, waarbij nog komt een steeds ernstiger wordende het doelmatig, wanneer de onderwerpen, die besproken en onderzocht moeten wor den, eerst worden vastgesteld en dat de volgvirde er van bepaald wordt. Daarom stelt zij voor dat eerst voorbesprekingen tussen de West-Duitse en Russische ambas sadeurs te Parijs worden gehouden. Het valt te Bonn iedereen op, dat de toon van het West-Duitse antwoord buiten gewoon koel is. De meningen lopen er te Bonn in geallieerde kringen ook uiteen of het niet wenselijk zou zijn geweest met een paar beleefde woorden dank te zeggen voor de uitnodiging aan de kanselier, dat zou vermoedelijk een vriendelijker indruk op de Russen gemaakt hebben. Dr. Adenauer heeft dus een rechtstreeks antwoord vermeden op de vraag of hij be reid is te voldoen aan de Russische uit nodiging naar Moskou te komen. In wel ingelichte kringen neemt men aan, dat de bondskanselier dit wil laten afhangen van de in Parijs te openen besprekingen. Op gemerkt wordt voorts, dat het thans niet zeer waarschijnlijk lijkt, dat de definitieve beslissing over een eventuele reis naar Moskou nog voor de Geneefse conferentie der Grote Vier zal worden genomen. De thema's, die dr. Adenauer wenst te zien opgehelderd alvorens hij de reis onder neemt, zijn in het antwoord aan Moskou niet bij name genoemd. Vroegere uitingen van regeringskringen in Bonn hebben reeds doen doorschemeren om welke kwes ties het hier in hoofdzaak gaat. In de eerste plaats wenst de Bondsrege ring er bij voorbaat van te worden over tuigd, dat het niet in de bedoeling der Sov jetregering ligt een erkenning van de com munistische regering in Oost-Duitsland te verkrijgen. Het enige, waartoe men in dit opzicht in Bonn kennelijk bereid is, is zich neer te leggen bij het feit, dat straks twee Duitse ambassadeurs in Moskou aanwezig zouden zijn. Daarnaast wil men in Bonn, alvorens men aan onderhandelingen op het hoogste niveau begint, zien vastgesteld, dat de Russen geen poging zullen doen om vooruit te lopen op vraagstukken, die met de hereniging van Duitsland verband houden. De zevenjarige Willem Crajé, gewoond hebbende in een woonschip in Spaarndam, is Donderdagmorgen het IJ gevallen en verdronken. Hij wilde op de leuning van de Boezembrug in Spaarndam klimmen, doch (Van onze correspondent te Parijs) Generaal Charles de Gaulle, die zich ruim een jaar buiten de actieve politiek gehouden heeft, heeft op een persconferen tie voor zes honderd journalisten, politici en andere belangstellenden voor het eerst weer eens zijn inzichten over de toestanden binnen en buiten Frankrijk te kennen ge geven. Uit zijn snelle, briljant geformuleer de antwoorden op de vele vragen die hem werden gesteld, bleek dat h\j nog niets van zijn scherpzinnigheid, zijn gevoel voor hu mor en zyn hoogmoed heeft verloren. Al leen was de toon, zo mogelijk, iets bitter der en negatiever geworden. Op een voortreffelijke ontleding van de internationale toestand, waarbij de verhou dingen in felle en sombere kleuren werden uitgebeeld, volgde, in tegenstelling met vroeger, geen enkele aanwijzing hoe de vierde republiek gered zou kunnen worden. Het was alsof Frankrijks vrijheidsheld de hoop op een wending ten goede eigenlijk had opgegeven. Hij sprak over een schok, die de publieke opinie tot het inzicht van Frankrijks dwa lingen zou moeten brengen en hij zei te ho pen dat die schok niet met een ineenstor ting gepaard zou gaan, maar hoe die schok moet worden teweeggebracht, liet de ge neraal, nu zijn volksbeweging, de R.P.F., ter ziele is, in het duister. Evenmin liet hij duidelijk uitkomen hoe hij de toekomstige politiek van Frankrijk in Noord-Afrika en in Indochina ziet. Ten aanzien van beide problemen schoot hij giftige pijlen af op Washington, ofschoon hij geen namen noemde. crisis. Tot dusverre is Sukarno in staat ge- tuimelde daarbij in het water. De 78-jarige heer Roza, die het ongeval zag gebeuren, is met een roeibootje het water opgegaan en heeft het kind met e.en haak op het dro ge gebracht. Onmiddellijk toegepaste kunstmatige ademhaling bracht evenwel geen redding meer weest de crisis in het leger op te lossen door zijn persoonlijk gezag aan te wenden. Afgewacht moet worden of hij ook de nieuwe situatie meester zal zijn", aldus de „New York Times". Een bus met schoolkinderen uit Henge lo (O.), die vandaag een schoolreisje zou den maken, is vanmorgen omstreeks half acht in de Kerkstraat te Goor in brand ge raakt. Geen der kinderen is gewond, door dat zij tijdig de bus konden verlaten. Het vuur van de brandende bus sloeg evenwel over naar twee in de Kerkstraat staande winkels, de manufacturenwinkel van D. Leeftink en de kruidenierswinkel van B. G. Leeftink. De manufacturen winkel brandde geheel uit, de kruideniers winkel gedeeltelijk. Onze reisredacteur is op zijn Afrikaanse reis in de Federatie van Rhodesië en Nyassaland gearriveerd. Uit de hoofdstad van deze „Britse staat in Afrika", Salis bury, zendt hij zijn indrukken over de „partnership-politiek" die daar wordt gevoerd om het probleem van de samen leving tussen blank en zwart op te los sen. Dit vraagstuk krijgt extra-reliëf, omdat de Federatie aan de Unie van Zuid-Afrika grenst, waar een principieel andere aanpak wordt toegepast. Welke van de twee kolossen van Zuidelijk Afrika zal zijn rassenpolitiek zien sla gen? Op pagina drie vinden onze lezers een beschouwing over het heden en een prognose over de toekomst in de Rhodesiaanse federatie. In Noord-Afrika is voor Frankrijk geen heil te verwachten buiten een associatie met de ex-koloniale volkeren en uit Indo china kunnen we ons, zo meent De Gaulle, beter helemaal terugtrekken om het ge vaarlijke experiment van de pseudo-demo- cratie onder buitenlandse patronage in Zuid-Vietnam uit de resterende Franse ge bieden in de omgeving gade te slaan. A f scheid? Over Europa heeft De Gaulle ditmaal minder gezegd. Wel was hij er tegen nog meer militaire macht aan de NAVO over te dragen, want, zo zeide de generaal, de Atlantische solidariteit is toch niet meer dan een waandenkbeeld. Frankrijk, zo mc-rkte hij voorts op, kan nog altijd een rol van de eerste orde spelen bij het herstel van normalere betrekkingen tussen Oost en West. Maar alweer op voorwaarde dat de republiek eerst zijn vele feilen zou her stellen. Voor die fouten scheen hij echter meer het systeem dan personen, ministers en andere gezagsdragers, onder wie zich nu vele van zijn voormalige compagnons bevinden, aansprakelijk te willen stellen. Zijn slotwoorden klonken bijna als een afscheid. Ik wil buiten de politiek blijven, zo herhaalde De Gaulle, en het kan best zijn dat er een lange tijd verlopen zal al vorens een gebeurtenis van historisch be lang zich voordoet, die voor mij aanleiding kan zijn u opnieuw voor een persconferen tie uit te nodigen. BRUSSEL (ANP) De Belgische mi nister van Binnenlandse Zaken Vermeylen heeft in de Kamer van Volksvertegen woordigers medegedeeld dat het Rooms Katholieke „Comité ter verdediging der democratische vrijheden" en het socialisti sche „Comité voor gemeenschappelijke actie" hebben toegezegd, gedurende drie maanden geen enkele tegendemonstratie te zullen organiseren. Onder deze omstan digheid acht de minister geen aanleiding aanwezig de voorziene manifestaties te verbieden. De Christelijke Volkspartij zal op 2 Juli te Luik en op 10 Juli te Brussel kunnen betogen zonder dat van socialisti sche zijde een tegenmanifestatie wordt ge organiseerd. Het socialistische actiecomité heeft een manifest uitgegeven waarin zijn aanhangers worden aangespoord op 2 Juli en 10 Juli thuis te blijven. BUENOS AIRES (Reuter/AFP). In Argentinië heeft een regeringswijziging plaats gehad. De portefeuilles van Binnen landse Zaken en Justitie, Onderwijs, Ver voer en Landbouw zijn in andere handen overgegaan. De nieuwe minister van Bin nenlandse Zaken is Oscar Albrieu, lid van de Kamer van Afgevaardigden en voorzit ter van de grondwetscommissie. De nieuwe minister van Onderwijs, Landbouw en Ver voer zün respectievelijk Anglada, rector van de Universiteit Eva Perón; Castiglioni, deken van de Landbouwfaculteit van de universiteit Eva Perón en senator Iturbe, president van de regeringsvolksuniversi teit. Het zijn alle vier aanhangers van Perón. WASHINGTON (Reuter/A.F.P.) Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft machtiging verstrekt tot het verle nen van hulp aan het buitenland tot een bedrag van 3.285.800.000 dollar voor het jaar dat op 1 Juli aanvangt. Het voorstel van president Eisenhower is nagenoeg on gewijzigd goedgekeurd. Het bedrag bestaat uit 1.133 millioen dollar aan militaire en 2.152.800.000 dollar aan economische hulp. Over de eigenlijke toewijzingen zal pas later een beslissing genomen worden. Het Huis heeft een aantal beperkende amendementen verworpen, waaronder een, dat een eind gemaakt zou hebben aan alle hulp aan Joegoslavië en India. Voor de slotstemming (273128 stemmen) ver klaarde het Huis er op te staan, dat ten minste de helft van de overtollige voedsel voorraden, die de Verenigde Staten ver strekken bij wijze van steun, moet worden vervoerd met Amerikaanse schepen. Een Congres-commissie zal trachten de verschillen tussen de door de Senaat en het Huis aangenomen ontwerpen weg te werken. Een nieuw bureau, de „Dienst voor in ternationale samenwerking" (ICA) heeft vandaag de werkzaamheden van het „Bu reau voor werkzaamheden in het buiten land" (FOA) overgenomen. Harold Stas- sen, die de leiding van de FOA had, zal zich nu geheel kunnen gaan wijden aan zijn nieuwe functie van minister voor ont wapeningskwesties. Het totaal van de Amerikaanse hulp aan het buitenland se dert het begin van het plan-Marshall be draagt meer dan 32 milliard dollar. Succes voor mr. Beyen (Van onze correspondent in Londen) De uitnodiging van de zes landen, die deel hebben genomen aan de conferentie van Messina, aan de Britse regering om deel te nemen aan het werk van de studie commissie inzake de Benelux-voorstellen tot verdere economische integratie, kan elk ogenblik te Londen worden verwacht. Het doel van het recente bezoek van minister Beyen als woordvoerder van de mogendheden van de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal was na te gaan of de Britse regering bereid zou zijn zich in enigerlei vorm met de voorbereiding der plannen te verbinden. De Britse regering heeft thans te kennen gegeven dat zij een uitnodiging met dat doel gaarne tegemoet ziet. Dit betekent dat zij geen zuiver afwachtende houding zal aannemen jegens de Europese integratie. Het is niet bekend wat Groot-Brittannië zal doen. Het kan als gelijke aan de be sprekingen deelnemen of een waarnemer sturen. De kans op het eerste lijkt het grootst. In elk geval kan de reis van minis ter Beyen naar Londen geslaagd heten. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand G •Ow <oZ C-C ca 5ë 55 Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio zwaar bew. mist zwaar bew. half bew. geheel bew. zwaar bew. nevel licht bew. nevel onbewolkt onbewolkt nevel onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt regenbui half bew. onbewolkt onbewolkt O O NO windstil NNO 2 windstil NW 2 windstil WNW 1 windstil W 6 windstil windstil NW 4 O 1 windstil ONO 2 ES zS 23 0 17 1 17 0,2 18 0 21 0 19 0,3 20 0 23 0 23 0 25 0 24 0 22 2 27 0 20 3 20 2 19 12 23 3 23 3 28 0 26 0 Neerslag laatste 24 uur. OOOOOCOOOOOCr» .nvrrmrvrr». orymvvmr-mroCCCOCX TIJDELIJK REGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veel bewolking en tijdelijk enige regen Later verspreide opklaringen, maar ook enkele buien. Matige tot vrij krachtige Zuidelijke wind, later rui mend naar West. Lagere middagtem- peraturen. 2 Juli Zon op 4.26 uur, onder 21.05 uur. Maan op 19.05 uur, onder 2.02 uur. Maanstanden 5 Juli 6.28 uur: Volle maan 12 Juli 21.31 uur: Laatste kwartier 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 1 Juli Hoog water: 0.53 en 13.28 uur. Laag water* 8 38 en 21.14 uur. Zaterdag 2 Juli Hoog water: 1.47 en 14.15 uur. Laag water: 9.32 en 22.06 uur. III»

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1