Negenjarig pianistje deed haar faam eer aan .1. machinebankwerkers 1.1. bankwerkers-electriciens Radio Technische School chauffeur-besteller Meisje of juffrouw gevraagd beschaafde verkoopsters GRATIS ZWARTE GROND GLASPLATEN VOGELKOOIEN Austin A 40,1954 bekwame verkoopsters le aank. verkoopster 18-20 jr. 2e leerl. verkoopster 15-16 jr. Allround Showroomverkoper Haarlems muziekinstituut Bloemendaal „Almax Musica" speelde hommage aan Ravel Honderden nieuwe trams en bussen voor Den Haag Amsterdamse Beurs NETTE MEISJES gevraagd oudere meisjes jongens of jongemannen Prima Dameskapper of -kapster gevr. NETTE WERKSTERS LEERLING ANALYST OUDE SPEELDOOS DINSDAG 5 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Bejaarden op 19 Juli naar 't Gooi en Utrecht Zwemwedstrijden Hartenlustschool HOLLAND FESTIVAL Kindervoorstellingen in Openluchttheater „Caecilia" op concertreis naar Oostenrijk MÏLVA- en LUVA- tentoonstelling geopend Gemeente garant voor de kosten ad f 31 millioen Prof. Odé overleden Vacature Openbare werken op 20 Juli in de raad Mr. A. J. L. Liesker overleden Scheepvaart Examens Handschoenen Industrie JOH. LAIMBöCK Jr. Apparatenfabriek Solide metalen wringers met bok WEG TE HALEN PIANO gevraagd THEE of LEPELDOOSJE of BOWLPOT Door het Rijk erkende Opleiding tot Radio-Telegrafist en Radio-Technicus Dagschool - Avondschool Minimum vooropleiding ULO A of Ambachtsschool. GEBR. VEENINGA WASSER IJ HOEK EN VAART De negenjarige Zamirah Sieval heeft door haar glansrijke overwinning in de te Arnhem gehouden landelijke wedstrijd pianospel voor de jeugd en door de daar op gevolgde beschouwingen en reportages over haar persoontje in tijdschriften, dag bladen, filmjournaal en radio, een natio nale bekendheid verworven. Deze omstan digheid zal er wel toe bijgedragen hebben, dat de grote zaal van het gemeentelijk concertgebouw gisteravond veel te klein bleek om alle belangstellenden voor de leerlingenuitvoering van Haarlems Mu ziekinstituut, waarop Zamirah het Piano concert in D van Jos. Haydn zou spelen, te bevatten. tiaar spel van gisteravond bewees zon neklaar, dat de hoge onderscheiding van Anrhem haar toekwam. Zamirahs vertol king kon zelfs meer artistieke betekenis krijgen, omdat zij het concert nu in zijn ge heel voordroeg en omdat zij daarbij kon rekenen op een orkest het schoolorkest van het instiutut dat onder leiding van de dirigent Toon Verhey voor de bege leiding zorgde. Zamirah ondernam met grote zekerheid haar taak. Met de weldadige beheersing van een op natuurlijk gevoel berustende rhythmiek en met bijzondere nauwkeurig heid bracht zij de dartele thematiek en de lichtvoetige figuraties der snelle delen. Van het Adagio gaf de evenwichtige ont wikkeling en de opvallende klankver zorging de suggestie van een bezonken heid, die met een leeftijd van negen jaar moeilijk te rijmen valt. De toehoorders wa ren opgetogen en Zamirah, wat onthutst over zoveel daverende bijval voor iets dat voor haar de natuurlijkste zaak van de wereld is, dankte bevallig. De begeleiding van Toon Verhey met het orkest was voor dit succes van geen geringe betekenis ge weest. De lerares van Zamirah, Frieda Hoogerwerf, gaf het optreden van haar uitzonderlijke leerling uiteraard veel vol doening. Drie van haar leerlingen Lily Lepiet, Anneke Visser en Ineke Bosch, die al lan ger onder haar leiding staan, kwamen na Zamirah aan de beurt met het Concert in C voor drie piano's en strijkorkest van J. S. Bach. Toon Verhey, die het strijkorkest Zoals wij reeds eerder meldden, wordt 't jaarlijkse zomeruitstapje voor de bejaarden van 65 jaar en ouder in de gemeente Bloe mendaal gehouden op Dinsdag 19 Juli. Zo als men weet houdt het actieve damesco mité voor de bejaarden in Bloemendaal elk jaar een binnenbijeenkomst omstreeks De cember en een tocht met autobussen in de zomer. Dit keer hebben zich voor het zomeruit stapje een zeer groot aantal mensen opge geven, 225 personen in het totaal. Er zal met vijf autobussen worden gereden. Het vertrek is bepaald des morgens om half tien van de Bekslaan in Vogelenzang af. Dan gaat de rit via Hoofddorp naar Aals meer, waar een kort bezoek zal worden ge bracht aan de bloemenveiling. Van Aals meer wordt langs Vinkenveen, Loosdrecht- se plassen en Hilversum naar Baarn ge reden, waar een koffiepauze wordt ge houden. In de middaguren wordt langs het paleis Soestdijk en via Amersfoort naar de Pyra- mide van Austerlitz gereden, en dan ver der langs Utrecht en Amsterdam terug naar Bloemendaal, waar men om ongeveer vijf uur denkt terug te zijn. De voorbereidingen worden nu al ge troffen. Dat daar, voor 225 mensen veel werk aan vast zit is begrijpelijk, en het voorbereidingscomité van 15 personen is dan ook druk aan de gang. Voor de lunch pakketten moeten tientallen broden ge sneden worden, boterhammen besmeerd en belegd. Het comité ondervindt elk jaar weer de hulp van fabrikanten en winkeliers die artikelen beschikbaar stellen. Voor het ge val men in deze kosten een steentje wil bijdragen, vermelden wij dat men dit kan doen door op de girorekening van de pen- ningmeesteresse van het Comité voor de Bejaarden, mevrouw W. C. de Clercq-van Houten in Aerdenhout, giro 329890 een be drag over te schrijven. In Stoops Bad in Overveen werden van morgen de jaarlijkse zwemwedstrijden ge houden voor de leerlingen van de klassen één tot en met drie van de Hartenlust school, de openbare school voor Ulo m Bloemendaal. De wedstrijden stonden on der leiding van de beide leraren lichame lijke opvoeding, mejuffrouw G. W. Selle en de heer W. Overliese. Er werd aan deel genomen door ongeveer honderd meisjes en jongens. Alvorens de deelnemers in het water kwamen om elkaar op de banen rug-, school- en vriie slag de eer van de beste zwemster of zwemmer te betwisten, sprak het hoofd der school, de heer J. Buys Jr. het openingswoord. Voor de klasse-estafette 4 x 25 meter vrije slag was zowel voor de meisjes als voor de jongens de in 1940 door het ge meentebestuur van Bloemendaal geschon ken wissel beker voor de Harteniiustschool beschikbaar. Deze werd bij de meisjes ge wonnen door klasse 1 B, die de afstand aflegde in 1 min. 15 sec., gevolgd door klasse 1 A op de tweede plaats in 1 min. 15.8 sec. Op de derde plaats eindigde klasse II D in 1 min. 16.2 sec. Bij de jongens werd de eerste plaats bereikt door klasse III A in 1 min. 4 sec., terwijl klasse IA op de tweede plaats eindigde met 1 min. 5.8 sec. en klasse II A de derde plaats bezette in 1 min. 10.8 sec. Van de individuele prestaties vermelden wij nog het resultaat, dat Dick Meulenberg behaalde, die op de banen school-, rug- en vrije slag met de eer van driemaal de eerst- aankomende zwemmer op deze nummers ging strijken. De uitslagen op de individuele nummers waren (er werd gezwommen op banen van 25 meter): Schoolslag: meisjes: 1. J. Groen, 20.4 sec. 2. C. van Doornik, 20.6 sec. 3. E. ten Bokkel Huinink 20.6 sec. Jongens: 1. D. Meulen berg, 18.1 sec. 2. T. Schneider, 18.5 sec. 3. N. Ootes. 19.2 sec. Vrije slag: meisjes: 1. M. Tieland, 15.5 sec. 2; V. Brugman, 15.7 sec. 3. M. Rogge veen, 16 sec. Jongens: 1. D. Meulenberg, 15 sec. 2. J. Wijsman, 15.2 sec. 3. H. Ferdi- nandes en A. van Diest, 15.4 sec. Rugslag: meisjes: 1. J. Groen, 19 sec. 2. V. Brugman, 19.1 sec. 3. M. Tieland, 20 sec. Jongens: D. Meulenberg, 17.8 sec. 2. T. Bot ter, 19.4 sec. 3. H. Ligthart, 19.5 sec. leidde, deed geen concessies aan de voor geschreven tempi. Over het algemeen werd er technisch knap door de drie meisjes gemusiceerd, wat gezien de zware eisen, die aan samen spel en transparante melodische tekening gesteld worden, een prijzenswaardig re sultaat genoemd mag worden. Wat het strijkorkest presteerde kon eveneens zeer gewaardeerd worden. Ineke Bosch kreeg na de pauze de be langrijke opgave, het Pianoconcert in C op. 15 van L. van Beethoven te vertolken. Bij het niveau, waarop het musiceren deze avond stond, was het soms nodig, zich plotseling te realiseren dat het hier tenslotte toch nog om leerlingen-spel ging. Ook bij de voordracht van Beethovens Concert kon men dat ervaren. Oprechte bewondering kan men nochtans hebben voor de technische beheersing van de ver tolking, de fraaie toonvorming, de duide lijkheid en de goed getroffen nuancerin gen. En het orkest, nu symphonisch bezet, was weer onmisbaar voor de goede indruk van het geheel. Ook Ineke Bosch zal bij haar verdere ontplooiing Frieda Hooger werf ongetwijfeld voldoening blijven ge ven. De avond werd besloten met een zelf standig optreden van het orkest. Toon Verhey voerde het aan bij een uitvoering van Haydn's Symphonie met de pauken slag, die tal van verrassende hoogtepun ten opleverde, in het bijzonder in het ge varieerde Andante, waar de fluit en de hobo de hun geboden kansen voortreffe lijk uitbuitten. Voor het schoolorkest was het een vertolking, die de gulle bijvalsbe tuigingen zeker verdiende. P. ZWAANSWIJK Een ensemble als het Amsterdamse in strumentaal sextet „Alma Musica" is, door zijn bezetting van fluit, hobo, viool, alt viool, violoncel en clavecimbel, in het bij zonder aangewezen op het spelen van zeventiende en acht tiende eeuwse mu ziek. Gezien de over- vloed van deze mu ziek is het niet moeilijk, een programma daarmede samen te stellen. Maar toch is hier sprake van een beperking, die echter door hedendaagse componisten nog wel eens doorbroken wordt, vooral sinds de renaissance van het clavecimbel. Zo heeft de componist Henry Zagwijn een werk geschreven, Entrata e Fuga, dat door zijn instrumentatie met fluit, hobo, althobo, viool, altviool, violon cel en clavecimbel „Alma Musica" al eens even los gemaakt heeft van de „oude" mu ziek. En de Nederlandse componist Rudolf Escher (geboren in 1912) heeft zelfs speciaal gedacht aan dit kamermuziek- ensemble, toen hij in 1952 in opdracht van de gemeente 1 Amsterdam zijn suite „Le Tombeau de Ravel" schreef. Eschef werd tot het componeren van deze suite geïnspireerd door een bezoek aan het huis, waar Ravel tot aan zijn dood woonde en werkte, maar dat nu verlaten, als een reliquie, de herinnering aan een groot kunstenaar bewaart en ook uitdraagt, zoals die ook in deze compositie tot uit drukking is gekomen. De suite kwam Zon dagavond in de kleine zaal van het Con certgebouw te Amstredam tot uitvoering op een concert van het Holland Festvial, dat verzorgd werd door „Alma Musica." Het is wel in hoofdzaak het eerste deel van de suite, „Pavane pour une maison déserte" geworden, waarin de ontroering van de componist zich in de muziek het overtuigendst heeft uitgesproken. In deze Pavane blijft de muzikale spanning voort durend bewaard, wat van de moeizame Sarabande niet gezegd kan worden. In melodische zin zijn de beide „Airs" weer hoogtepunten, inzonderheid de schone melodie voor fluit-solo. Het werk werd in de zeer verzorgde uit voering voortreffelijk verdedigd door alle leden van het ensemble: de claveciniste Gusta van Royen, de fluitist Everard van Royen, de hoboïst Haakon Stotijn, de vio list Paul Godwin, de altviolist Johan van Helden en de violoncellist Carel van Leeu wen Boomkamp. Gusta van Royen hand haafde de hedendaagse muzieksfeer, al thans wat de harmonische bewerking van Béla Bartók betrof, door negen Oude Hon gaarse boerendansliederen te spelen op het clavecimbel. Voor de meeste liederen kon de klankproductie bevredigend worden ge noemd, maar voor enkele was de klank intensiteit toch beslist onvoldoende. Tech nisch was deze voordracht knap. Zij bracht de toehoorders in contact met melodieën, waarvan de oorsprong zelfs Oostelijker ge zocht moet worden dan de Hongaarse laag vlakte. Na de vurige uitbundigheid van deze Hongaarse muziek kwam het muzikale evenwicht, de rustige gratie en de stille bewogenheid van Mozarts Kwartet in F (K.V. 370). Het werk werd 20 Juni op een Concert van de Kunstmaand Amsterdam reeds door „Alma Musica" gespeeld. Ook nu werd de uitvoering een groot succes, vooral voor de hoboïst Haakon Stotijn. Na de pauze werd de Sonate in F, de zo genaamde „Golden Sonata" van Henry Furcell voor twee violen, violoncel en cla vecimbel (continuo) gespeeld. Van de ka mermuziekwerken, die Purcell schreef, wordt deze sonate nog wel voor uitvoering gekozen. Het zou de moeite waard zijn, de andere composities voor strijkers van Pur cell ook eens te voorschijn te halen. Een vondst was ontegenzeggelijk de Trio-sonate in D van Carl Philipp Emanuel Bach, ge schreven voor fluit, viool, violoncel en cla vecimbel. Bij de overigens muzikaal- geladen uitvoering, was de klankverhou ding door het domineren van de striikers klank over de fluittoon, die vrij zwak was, niet ideaal. Mogelijk een kwestie van op stelling. Bij het laatste werk van het programma was een door Everard van Royen tot Sextet bewerkt Septet van Johann Christian Frie- drich Bach, „de „Bückeburger Bach," ge naamd, een zoon van Johann Sebastiaan uit zijn tweede huwelijk. Deze telg van het geslacht Bach, was evenals zijn broer Carl een kind van zijn tijd. Ook hij richtte zich op de nieuwe „galante" stijl, waarvan het gespeelde werk met zijn gevoelsaccenten in het mooie Larghetto een treffend voor beeld is. Langdurige bijval werd de beloning van een uitnemende uitvoering. P. ZWAANSWIJK Tussen Woensdag 6 Juli en Zaterdag 20 Augustus zijn in het Openluchttheater in Bloemendaal nog vijf kindervoorstellingen aan het reeds uitgebreide programma toe gevoegd. Ten bate van een troephuis voor de Ca- prera-padvindsters voert het Aerden- houts Kindertoneel, onder leiding van me vrouw J. van Kampenvan den Brink, morgen, Woensdagmiddag op „Hans en Grietje". Een week later, op Woensdag middag 13 Juli, zal men, zoals reeds in ons blad werd aangekondigd, de avontu ren van Panda kunnen meemaken. Op 30 Juli komt het Jeugdtoneel van Henri Straeter met een opvoering van „Sjors en Sjimmie". Vrijdag 5 Augustus is gereserveerd voor een opvoering van Doornroosje en waar schijnlijk zal Zaterdag 20 Augustus het „Circus Elleboog" van mevrouw Last voor de jeugdige toeschouwers optreden. Bovendien zal men op Zondagmiddag 31 Juli bij het maken van een wandeling door het theater tevens kunnen luisteren naar het optreden van de Haarlemse Kla- varscribo Accordeon Club. Op Dinsdagmiddag 30 Augustus komen van twee tot zes uur de Gorsselse Boeren- dansers in het Openluchttheater. Na een zeer geslaagd seizoen waarin vier concerten werden gegeven en in 'n druk be zochte jaarvergadering de organisatorische zaken werden geregeld, gaat het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" uit Haarlem zijn vacantie doorbrengen in Oostenrijk en Noord-Italië. In deze vacantie zullen nog twee concerten worden gegeven, namelijk Dinsdag 12 Juli in Feldkirch, in samen werking met de Feldkircher Liedertafel, en Vrijdag 15 Juli in Innsbruck in samenwer king met de Sangerbund „Die Mühlau." Beide concerten werden mede voorbereid en staan onder de hoge bescherming van de Nederlandse consul in de hoofdstad van Tirol, Innsbruck. Het eindpunt van de reis is, na een mooie tocht door de Dolemieten, de oude stad Bolzano in Noord-Italië. De reis wordt op Zondag 10 Juli 's mor gens 7 uur begonnen op het Klokhuisplein te Haarlem. Een reünie van de 135 deel nemers aan de reis wordt gehouden op Donderdag 28 Juli in gebouw „Cultura." Maadagmiddag had de officiële opening plaats van de tentoonstelling van het werk van de MILVA en LUVA in het gemeente lijk concertgebouw. De commandant van de LUVA, kapitein Droog, heette als eerste spreekster de talrijke aanwezigen, onder wie vele militaire autoriteiten hartelijk welkom en zette vervolgens het werk en de idealen van de Militaire Vrouwen Afdeling en de Luchtmacht Vrouwenafdeling uiteen. De heer D. J. A. Geluk, die vervolgens als loco-burgemeester het woord voerde, meende dat de tweede wereldoorlog heeft bewezen, dat de gehele burgerij, zowel mannen als vrouwen, bij een dergelijke ramp betrokken is en hij was vanoordeel, dat het de maatschappelijke plicht van de meisjes en vrouwen is om in tijden van nood de mannen ook in de niet-specifiek vrouwelijke functies terzijde te staan. Overigens hebben de vrouwen, aldus spre ker, ook in het verleden bewezen, dat zij in de oorlog onschatbare diensten kunnen verlenen, waarbij voor de Haarlemse be volking vooral Kenau Simonsz Hasselaar als een voorbeeld gesteld kan worden. Na dat de heer Geluk de wens had uitgespro ken, dat de tentoonstelling in alle opzichten een succes zou worden, verklaarde hij de expositie voor geopend. Vervolgens werd de film „Appèl" vertoond, waarna men in de gelegenheid gesteld werd de tentoon stelling, die is ingericht in de tuinzaal te bezichtigen. Tot en met Vrijdag 8 Juli kan men er terecht van des morgens elf uur tot des avonds 22 uur. De gemeenteraad van Den Haag heeft op voorstel van B. en W. besloten dat de gemeente garant zal zijn voor geldleningen van de N.V. Haagse Tramweg Maatschap pij ten bedrage van ruim 24 millioen gul den. Dit bedrag is nodig voor de aanschaffing van 100 zogenaamde PCC-tramwagens en 160 autobussen en voor verbetering van het kabelnet voor de stroomvoorziening van de tram. De garantie van de gemeente ten behoeve van uitgaven van de H.T.M. is daarmee gestegen tot ruim 31 millioen gulden. Oud-hoogleraar in Delft Te Bilthoven is Maandag begraven pro fessor A. W. M. Odé, oud-hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft en schep per van verscheidene bekende beeldhouw werken. Professor Odé is eind vorige week, bijna negentig jaar oud, overleden te Gro ningen, waar hij de laatste tijd woonde. Ingevolge de wens van de familie geschied de de teraardebestelling in alle stilte. De overledene werd op 26 Augustus 1865 te Kethel geboren. Na zijn gymnasiale op leiding studeerde hij achtereenvolgens aan de polytechnische school te Delft, de aca demie voor beeldende kunsten te Rotter dam en te 's-Gravenhage en aan de aca démie des beaux arts te Brussel. Van 1898 tot 1900 was de heer Odé hoog leraar aan de academie voor beeldende kunsten in Den Haag T" 1900 werd hij be noemd tot leraar m 'metseren en de beeldhouwkunst as- j polytechnische school, welk ambt in dat van hoogleraar werd omgezet toen de onderwijsinrichting vijf jaar later in een technische hogeschool werd omgezet. In 1935 verliet hij de school met pensioen. Gedurende verscheidene jaren is profes sor Odé lid geweest van de afdeling B van de rijkscommissie voor de monumenten zorg. Als zodanig heeft hij een belangrijk aandeel gehad in het redden van de oude Delft, die omtrent de twintiger jaren met demping werd bedreigd. Als beeldhouwer genoot professor Odé een goede reputatie. Verscheidene belang rijke monumenten staan op zijn naam onder meer dat van Constantijn Huygens en de koningin-moeder in Den Haag, Johan van Oldenbarnevelt en Caland in Rotter dam en professor Lorentz in Haarlem. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat in de eerstvolgende vergadering van de Haarlemse gemeenteraad op "Woensdag 20 Juli een enkelvoudige voordracht van Burgemeester en Wethou ders aan de orde komt ter voorziening in de vacature van directeur van het bedrijf van Openbare Werken. In de ouderdom van 68 jaar is te Haar lem overleden mr. A. J. L. Liesker, oud- griffier bij de rechtbank te Amsterdam en oud-griffier bij het kantongerecht te Haar lem. Hij is op 18 Juni 1887 te Deventer ge boren en studeerde in Amsterdam, waar hij in 1915 promoveerde. In dat jaar werd hij benoemd tot ambtenaar van het open baar ministerie te Zutphen en in 1917 ver trok mr. Liesker naar Maastricht, om daar op te treden als ambtenaar van het O.M., in 1929 werd mr. Liesker benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Haarlem. Hij was bestuurslid van de Vereniging Pro Juventute en trad als gecommitteerde op bij eindexamens. In 1946 vertrok mr. Liesker naar Alkmaar, om daar op te treden als grif fier van de rechtbank. Drie jaar geleden heeft hij deze functie neergelegd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Woensdag worden in de Kathedrale ba siliek de uitvaartdiensten gehouden en daarna volgt de teraardebestelling op het R.K. kerkhof te Overveen. Aagtedijk 3 v. Rotterdam n. New Orleans. Alhena, 4 te Santos. Alkaid, 3 v. Las Palmas n. Antwerpen. Aalsum, 4 v. Port Soedan n. Suez. Alphard, 4 Ouessant n. Las Palmas. Axeldijk, 5 te Victoria. Bintang, 4 v. Makassar n. Tj. Priok. Bonaire, 4 200 m. N. Finisterre. Bantam, nacht 4-5 v. Singapore n. Zamboanga. Bloemfontein, 5 te Durban. Caltex The Hague, pass. 4 Gibraltar n. Sidoo. Caltex Nederland, pass. 4 Gibraltar n. Rotterdam Guineekust, 3 Kp. Blanco gepass. n. Le Havre. Cottica, 4 v. Paramaribo n. Amsterdam. Clavella, 4 v. Rotterdam n. Stanlow. Cradle of Liberty, 5 te Philadelphia. Elizabeth b, pass. 3 Finisterre n. Londen. Esso Rotterdam, pass. 4 Malta n. Sidon. Eos, 4 v. Valencia n. Amsterdam. Gaasterkerk, 5 te Ho Ilo. Groote Beer, 4 540 m. N.t.W. Fayal. Haulerwijk, pass. 4 Lands End n. IJmulden. Holland, 5 te Macuse verwacht. Indrapoera, 3 te Southampton. Indrapoera, 4 v. Southampton n. Marseille. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 1320 m. NW. Fremantie Jagersfontein, 5 te Amsterdam. Kota Gede. pass. 2 Gibraltar n. Beyrouth. Kellia, 5 te Pta Cardon verwacht.. Loppersum, 4 v. Port Talbot n. Melilla. Leopoldskerk, 3 v. Marseille n. Duinkerken. Luna, pass. 4 Ouessant n. Lissabon. Langkoeas, 5 te Tj. Priok. Lekkerkerk, 4 v. Colombo n. Aden. Leuvekerk, 4 te Marseille. Lindekerk, 4 v. Suez n. Bahrein. Meliskerk, 4 te Marseille. Meerkerk, 4 te Las Palmas. Modjokerto, 5 v. Belawan te Penang. Maasdam, 4 540 m. O.NO. Kp. Race. Maasland, 4 te San Francisco do Sul. Meerkerk, 4 v. Las Palmas n. Le Havre. Muiderkerk, 4 v. Marseille n. Casablanca. Noordam, 3 te Rotterdam. Oranje, pass. 3 Gibraltar n. Port Said. Oranjefontein, 3 120 m. ZW. Ouessant. Orion, pass 3 Ouessant n. Algiers. Oranjefontein, 4 120 m. W. Lissabon. Pendrecht, 3 te New York. Prins Willem II, 3 te Quebec. Peperkust, 3 v. Freetown n. Takoradl. Prins Maurits, 5 te Chicaeo. Prins Willem ITI. 5 te Rotterdam. Rijndam, 4 te Rotterdam. Roepat, 4 540 m. O.ZO. Guardafui. Rotti, 4 900 m. W.NW. Colombo. Ruys, 5 v. Singapore n. Penang. Stad Alkmaar, 3 v. Rotterdam n. Wabana. Statue of Liberty, pass. 3 Aden n. Mena el Ahmadi. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doc toraal examen geneeskunde: M. W. Wessel, L. P. Niebó'èb,' G. 'J.' Hempenius, H. Paskamp, S. Sobel, M. H. Zijlmans, H. P. Slotnik, G. Beukkers, J. A. Boogaart, CE Po Liem, J. E. Tielens, E. P. Ritfeld, Van Ditnel, mej. G. M. van den Abeele, mej. A. I. le Mair, Th. G. M. Steffens, B. C. Santen, S. Franken, H. J. Winter, mej. H. van Vugt, R. M. Sommers, M. Keller, S. Newhouse, L. Zimmerman, A. H. Green allen te Amsterdam. Candidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen: E. G. Groeneveld, A. P. Noyon, F. Bakker, P. J. Prins, R. Scegarda, R. S. Wirjodiatmodje, J. J. C. Korthals Al- tes, Amsterdam en A. Nuis, Rotterdam. Doctoraal examen psychologie: mevr. L. S. Grijpmasie, mej. F. Ferwerda, mej. T. van Saarloos, Amsteidam en A. Pek, Hilversum. Doctoraal examen rechten: E. Boeser, P. W. van Willigen, A. Kramer en A. H. Talma Stheeman, Amsterdam. Doctoraal examen theologie: G. J. A. van Dantzig, Leeuwarden. 3-3Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U S. Steel Slotkoers gisteren 101% 320% 460 440 605 123'/2 190 181 141% 140% 268% 224 232 229 71% 146 96% 63% 35% 112% Openings koersen 101% 323 466% 442'/2 609 124% 191 182 139 142% 268% 225% 232 229 71% 146% 96% 63% 33% ex.d. 113 Slamat, 4 te Kaapstad. Schle, 4 te Vlissingen. Stan vac Benakat, 4 200 m. Z.ZO. Bangkok. Tamo, 3 v. Santos n. Antwerpen. TJisadane, 4 v. Rlo te Santos. Telresias, 4 te Belawan. Titus, 4 te Amsterdam. Temate, pass. 4 Scllly's n. Rotterdam. Teucer, 5 te Port Swettenham. Utrecht, 5 te Roterdam. Willem Ruys, 5 te Colombo. Wonosobo, 4 v. Genua n. Rotterdam. Westerdam, 2 450 m. ZO. Hallfax. Willemstad, 4 te Cristobal. Wieldrecht, 4 te Rotterdam. W. Alton Jones, 3 270 m. W. Kreta. Zuiderkruis, pass. 4 Ouessant n. Amsterdam. KLEINE VAART Adm. Courbet, pass. 4 Kiel Holtenau n. Cork. Amsterdam. Adm. De Ruyter, 4 te Le Guildo. Adm. Nelson. 4 v. Westonpoint n. Moss. Amoudspolder, 5 v. Lissabon, te Rotterdam of Antwerpen verwacht. Ameland, 1 v. Amsterdam n. Domsjo. Afiena, pass. 4 Brunsbüttel n. Skelskor. Atlantis, 3 v. Gent te Huil. Applngedam, 3 rede Vlissingen. Arctic, 3 v. Londen te Rotterdam. Ary Scheffer, 3 v. Liverpool te Rotterdam. Att S, 3 v. Swansea te Amsterdam. Avontuur, 3 v. Hartlepool te Rotterdam. Badzo. 3 te Rotterdam. Berkelstroom, 3 v. Londen te Amsterdam. Bree Helle, 3 v. Londen te Rotterdam. Bab T, te Zaandam. Bernard John, 4 v. Leixoes te Algiers. Brem, 4 v. Oporto n. Antwerpen. Boreas, 2 v. Mostaganem n. Faro. Goote, 4 v. Gothenburg te Amsterdam verw. Claes Compaen, 4 v. Swansea te Vigo verw. Draco, 1 te Piraeus. Dependent, 3 v. Savannah n. Trinidad. Dollard, 3 v. Halmstad te Rotterdam. Donata, 3 v. Grouw te Rotterdam. Duiveland, 3 v. Amsterdam te Dover. Eemsborg, 4 v. Hamina te Amsterdam verw. Elisa, 3 v. Rotterdam n. Londen. Escaut, 4 v. Rouaan te Rotterdam. Frans Bohmer, 4 te Liboume. Frema, 3 v. Venlo te Amsterdam. Gaasterland, 3 v. Harlingen te Goole. Hilda, 3 v. Teignmouth te Amsterdam. Hoc Vinces, 3 v. Grimsby te Rotterdam. Harold, 4 te Isafjord verw. Hartel, 4 v. Rotterdam te Hamburg. Hera, 3 v. Trinindad n. Guanta. Ilias, 2 v. Bar! n. Rijeka. Ingeborg, 7 te Tromso verwacht. Jan Kreumer, 3 v. Rotterdam n. Londen. Julia Mary, 1 te Port Lyouty. Joost, 30 te Zaandam. Kaap Sint Vincent, 1 te Hamina. Koningin Juliana, 4 v. Rotterdam n. Oporto. Kemphaan, 4 v. Rotterdam te Gdynia. Lacra, 4 te Gent. Leendert b, 4 v. Omskoldsvik te Londen. Leuvekerk, 4 v. Rotterdam te Malmö. Llmford, pass. 4 Vlissingen n. Kopenhagen. Leo S, 3 v. Rotterdam n. Bonanza. Lingestroom, 3 v. Londen te Amsterdam. Lijnbaansgracht, 4 v. Abo te Amsterdam. Margriet L, 3 v. Londen te Amsterdam. Marne, 3 v. La Pallice. May, 4 v. Fowey te Amsterdam. Merwehaven, 3 v. Rotterdam n. Casablanca. Midsland, 3 v. Goole te Rotterdam. Mirzam N. 3 v. Casablanca te Rouaan. Marietje Bohmer, 8 v. Dakar te Duinkerken verwacht. Medea, 4 v. Clvita Vecchia te Fleetwood. Moby Dick, 4 v. Rotterdam te Teignouth. Mariscal Lopez, verm. 4 v. Ascuncion n. Mon tevideo. Markab N, pass. 4 Kiel Holtenau n. Le Havre. Monica, verm. 4 v. Ardrosson n. Belfast. Muphrid N, pass. 4 Kiel Holtenau n. Zaandam Midas, 2 te Jaffa. Mutatie, 30 Juni v. Teignmouth n. Abo. Mizra, 4 te Montevideo. Martien, 4 te IJmuiden n. Dublin. Nieuwehaven, 5 te Rotterdam verw. Nettle, 4 v. Abo te Rotterdam. Nero, 2 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nijenburgh, 3 v. Oskarshamn n. Rotterdam. Pavo, 2 v. Gefle n. Norrsundet. Phidias, 3 te Hamburg. Plato, 3 te Amsterdam. Ponza, 1 te Obbola. Paloma, verm. 4 v. Delfzijl n. Hamburg. Prinsengracht, 4 v. Borga te Amsterdam. Rema, 3 v. Rotterdam n. Liverpool. Rio, 3 v. Rotterdam n. Londen. Rose Marie, pass. 4 Brunsbüttel n. Rotterdam. Stlentje Mensinga, verm. 4 v. Berwick n. Midd- lesbro. Swift, pass. 4 Kiel Holtenau n. Kopenhagen. Schippersgracht, pass. 4 Kiel Holtenau naar Sian, 4 v. Rotterdam n. Nortelje. Sambre, 3 v. Rotterdam n. Parijs. Spes, 4 v. Gent te Kopenhagen. Startpoint, 3 v. Karlstad te Amsterdam. Strabo, 4 v. Kopenhagen te Amsterdam. Tilly, 1 v. Otterbacken n. Zaandam. Texelstroom, 4 v. Liverpool te Amsterdam verw. Toni, 4 v. Newcastle te Amstredam. Trompenburgh, 3 v. Kingslynn te Rotterdam. Venus, 3 v. Rotterdam te Antwerpen. Vivo, 3 v. Antwerpen n. Goole. Vrijburgh, 4 v. Casablanca te Duinkerken. Wega, 4 v. Londen te Amsterdam. IJstroom, 3 v. Fowey te Amsterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 3 te Colombo. Oceaan, 2 700 m. W.NW. Fayal met ss Acadia Humber, 4 510 m. O. Kp. Guardafui. Poolzee, 3 te Falmouth. Rode Zee en Oostzee, 2 40 m. N. Scilly's met kruiser Australia. Thames. 2 v. Santos. Thames, 3 80 m. ZW Rlo de Janeiro. Zwarte Zee. 3 400 m. W. Honolulu met tanker. voor het fynere machinewerk op ons Atelier, liefst geroutineerde Naaisters. Tevens kunnen nog Meisjes vanaf 15 jaar geplaatst worden ter opleiding, ook die ervaring hebben in machinenaaien kunnen na een oplei ding in ons bedrijf een goede- en zekere toekomst opbouwen. Thans bestaat tevens de gelegenheid, dat in ons bedrijf enkele tot handschoencoupeur worden opgeleid. Persoonlijk aanmelden van 10 tot 18.30 uur Herenweg 133, Heemstede, Tel. K.2500-39400. Ook 's avonds worden U inlichtingen verstrekt bij de Heren: J Schelvis. Spaarne 40rd, Haarlem en L. Goulmy, Rijn straat 17, Heemstede. Hoog loon. MEUWESE, Rokin 119, A'dam C., tel. 46342; na 7 uur 02500 - 35828. voor eenv. bezigh., event, halve dagen. Aanmelden: Fa. J. LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30. Speciaalzaak in luxe- en huishoudelijke artikelen vraagt: Brieven met uitvoerige inlichtingen en referentiën onder no. 9321 aan het bureau van dit blad. Bij de N.V. Fabriek en Handelsbureau „Nederland" kunnen geplaatst worden: Aanmelden: dagelijks tot 17.30 uur: Donkere Spaarne 22. De Nieuwe „REMINGTON 60" f 1.45 p. w. zonder vooruit betaling of banktussenkomst Uiterste discretie, vlotte le vering. f 20 terug voor een oud electrisch scheerappa- raat. Demonstratie en inlich tingen geheel vrijblijvend bij DE BLOCK v. Nesstr. 14 Hrl. alleen de beste fabrikaten, samen voor f 1.45 p. w. zon der vooruitbetaling of bank tussenkomst. Uiterste dis cretie, vlotte levering. De monstratie en inlichtingen geheel vrijblijvend bij DE BLOCK v. Nesstr. 14 Hrl. Wordt onder dragline gela den. Te bevr. G. Hulsebosch, Iepenlaan 72, Bloemendaal. Tel. K 2500—22531. of .Vleugel. Br.: Winkelman, Heeswijkplein 110, Den Haag Tel. 325642. Tegen hoge prijs gevraagd: van geld. of wit melkglas. Brieven no. 9325. De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. KLEINE HOUTWEG 31 HAARLEM - TEL. 20843 INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN voor de nieuwe cursus dagelijks aan de school Kleine Houtweg 31. Spreekuur Maandag- en Woensdagmiddag van 2—4 uur en volgens afspraak. De directeur: J. L. L. v. d. WERFF In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898 Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, tel. 1S26S Gevraagd: voor halve dagen. Keur en Snelt j es, Harmenjansweg, Haarlem. Op laboratorium bestaat ge- legenh. tot plaatsing van een ter verdere opleiding. Aanm. RIDS, Spanjaardslaan 7, te Haarlem. Tegen goede prijs gevraagd: Brieven no. 9326, Van part. te koop aangebo den in prima staat f 4900, schuifdak, verwar ming, 15.000 K.M. Te bezich tigen na 6 uur. Crayenester- laan 23, Haarlem, tel. 34354. GEVRAAGD volkomen bekend met het courante manufacturen- vak. Leeftijd boven 20 jaar. Flink salaris. Persoonlijk aanmelden: B. BULLE, Gen. Cronjé- straat 51 - 55. Het publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Laat dus niet na hel dit geregeld te vertellen HUNKEMöLLER LEXIS, Grote Houtstraat 71, vraagt: Onze expeditie-afd. heeft plaats voor Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Aan de Tenten- en Parasolfabriek „THE INDIANA" Kantoor Haarlem, Zijlweg 111, is plaats voor een Aangename en zeer goed betaalde werkkring. Zonder goede referenties en bew. v. verk.k. onn. te refl. Solic. dagel. van 25.30 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7