Scherpe terechtwijzing aan adres van ministerscomité Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eden wil vriendschap van de V.S. in Genève niet verspelen Socialistische boycot in Bonn tegen militaire wet gestaakt West-Europese bewapeningscontróle voor Oost-Europa aanbevolen Getuigen leggen nieuwe verklaringen af Levendige activiteit in Straatsburg Zullen communistische landen aan de Raad van Europa gaan meewerken Brandmelding Blue Star een ongepaste grap? China zegt economische hulp aan Vietminh toe Nehroe en Tito pleiten voor China-in-de-UNO Zendtijd geweigerd aan Argentijnse oppositie Het woord is aan Geen onderhandelingen over El ten en Tudderen Critiek in de New York Times op Indonesië 69e JAARGANG No 304 VRIJDAG 8 JULI 1955 299e JAARGANG No 151 Zaak-Jungschlaeger Medewerking toegezegd opdat resultaat „zo min mogelijk slecht" zal zijn Nasporingen leverden niets op Nieuw politiek schandaal in Neder Saksen In Mei kwamen ruim 4800 huizen gereed Washington ontkent verandering in zijn houding jegens Peking Voorlopige hechtenis voor 35 marine-officieren Den Haag verklaart: Goed recht van Indonesische zijde in twijfel getrokken Weerrapport it Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Statig weerklinkt het Wilhelmus hoven de haven van IJmuiden na de onthulling van het vissersmonument, een schepping van de Amsterdamse beeldhouwer H. M. Wezelaar. Links van de Koningin de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, en aan haar rechterzijde haar adjudant, kapitein-luitenant-ter-zee P. J. S. de Jong. LONDEN (Reuter) Sir Anthony Eden heeft op een bijeenkomst in Londen ver klaard, dat er drie beginselen zijn, waar van hij op de komende viermogendhe- denconferentie in Genève niet zal afwij ken. Deze beginselen zijn: Groot-Brittan- nië is niet bereid de NAVO op te geven, het zal zich niet van de Verenigde Staten laten scheiden en het zal streven naar de hereniging van Duitsland. Afgezien van deze beginselen is de positie van Groot- Brittannië voor onderhandelingen vat baar, zo verklaarde de Britse premier. Sir Anthony gelooft, dat een verenigd Duitsland zich bij het Westen zal aan sluiten en dat de Russen dat wellicht ge vaarlijk voor hun veiligheid achten. Deze vrees behoefde volgens Sir Anthony ech tereet te bestaan. „Wij zijn zeker, be reid, en ik geloof dat de Westelijke lan den, ook Duitsland, bereid zouden zijn, tot een redelijke overeenkomst die de Sovjet-Unie op dit punt waarborgen zou geven". Sir Anthony verwees naar de plannen voor controle en beperking van de bewapening der West-Europese lan den en zei te menen, dat deze denkbeel den waard zijn door iedereen bestudeerd te worden. Hij ziet geen reden waarom deze plannen niet uitgebreid zouden kun nen worden tot Oost-Europese landen. Churchill meeT Twee socialistische Lagerhuisleden heb- DJAKARTA (PIA). De zaak Jung- schlaeger is door het Landgerecht in Dja karta voortgezet met het horen van getui ge Ukar. Hij vertelde, dat hij in 1950 - toen hij bij het KNIL was - een maand verlof kreeg om Tomasoa te helpen op de onder neming Dramaga. Getuige verklaarde Jungschlaeger drie keer te hebben gezien en ook Schmidt, Motman en Baden te heb- bij ontmoet. Hij verklaarde in de jeep van Tomasoa drie keer naar een grot bij Pera- kan Salak te zijn gereden, waar een ge wapende post van de „Nederlands-Indische Guerilla-organisatie" was. De verdedigster, mevrouw Bouman, constateerde vele tegen strijdigheden in zijn verklaringen. Getuige Tomasoa bevestigde een verkla ring van Ukar, dat deze in 1949 Westerling moest aanhouden, die kenbaar was aan een rode motorfiets. Tomasoa hoorde Wester ling zeggen: in 1955 tussen Mei en Augus tus komen wij terug. Kapitein Franken zou hiermede hebben ingestemd. Tomasoa ver klaarde voorts, dat de grot bij Perakan Salak een uitwijkplaats was voor de Apra en NIGO. Jungschlaeger ontkende ooit op de onderneming Dramaga te zijn geweest en concludeerde, dat de getuigen logen. Mevrouw Bouman constateerde ook tegen strijdigheden in de verklaringen van To masoa. De rechter zei, dat een deel van het vooronderzoek over de reizen van Toma soa door de spoed, waarop door bepaalde instanties was aangedrongen, nog niet was uitgezocht. De officier van justitie verdui delijkte dat de zaak eigenlijk nog lang niet rond was. Aangezien de beklaagden reeds lang in voorarrest waren, is men met de behandeling begonnen. De verklaringen zijn echter pas te gebruiken als ze gecon troleerd zijn". Mevrouw Bouman: „Het verhoor door de rechtbank is dus een controle?" Rechter: „U moet het proces-verbaal met critiek lezen. Er komen nog verklaringen bij". Mevrouw Bouman: „Dit zijn toch aanwij zingen van onbetrouwbaarheid van de ge tuigen? Dit zijn geen toevoegingen, maar wezenlijke verschillen". De volgende zitting zal op 14 Juli worden gehouden. STRAATSBURG, Woensdag. Er komt leven in de brouwerij van de Raad van Europa. Niet alleen heeft de Assemblée, de parlementaire vergadering dus, eindelijk eensgezind en scherp het ministerscomité terechtgewezen in verband met diens laks heid en besluiteloosheid, doch bovendien is er een opmerkelijk streven merkbaar tot uitbreiding van de Raad, welke ziin werkzaamheid in al-Europese zin niet weinig zou kunnen bevorderen. Men is ervan overtuigd, dat het gewone lidmaatschap van de Raad voor communistische landen in Europa, zoals Joegoslavië en satellietlanden van de Sovjet-Unie, niet passend is, aangezien het statuut eist dat ledcn-staten de rechten van de mens eerbiedigen. Doch men zoekt blijkbaar naar een modus, waar door deze landen in sommige onderdelen van het werk van de Raad van Europa kunnen deelnemen als buitengewone leden. Groot misnoegen van de afgevaardigden werd veroorzaakt door de houding die het comité van ministers jongstleden Dinsdag heeft aangenomen ten aanzien van voor stellen van zijn speciale vertegenwoordiger Pierre Schneiter tot vorming van een Euro pees fonds en oprichting van een coördi natie-bureau voor de hulp aan vluchtelin gen. Deze houding is door de meeste afge vaardigden uitgelegd als een op de lange baan schuiven van die voorstellen en dus als een voortzetting van de politiek van nietsdoen op dit gebied, waarover de Raad van Europa zich al herhaaldelijk heeft beklaagd. Dit werd zeer scherp uitgedrukt door de Belgische afgevaardigde Etienne de la Val- lée Poussin, die eraan herinnerde, dat de Raad al sedert 1949 heeft aangedrongen op enige concrete actie ten behoeve van de tienduizenden ongelukkigen die maar steeds in de diepste ellende moeten blij ven leven of zonder huis of haard door Europa trekken. Toen het comité van mi nisters in December 1953 de heer Schnei ter verzocht het probleem ter hand te ne- BONN (A.N.P.) Na een langdurig onderhoud van de leider van de oppositie in de West-Duitse Bondsdag, Ollenhauer. met bondskanselier Adenauer heeft de so cialistische fractie van het parlement be sloten af te zien van een boycot van de behandeling van de eerste West-Duitse militaire wet. Over het verloop van de bespreking is niets medegedeeld, doch het heet, dat dr. Adenauer informaties heeft gegeven over de politieke lijn, die hij met het oog op de komende conferenties denkt te volgen. De socialisten zullen aan de be sprekingen over de ingediende vrijwilli- gerswet blijven deelnemen, doch dit sluit niet in, dat zij hun stem aan een gewijzig de vrijwilligerswet zullen geven. Zij wil len hun best doen de wet „zo min mogelijk slecht" te maken. De socialisten hebben de indruk gekre gen, dat ook de regeringspartijen een ern- tige behandeling der wet wensen. Plet zal de regering niet mogelijk worden gemaakt reeds op grond van deze wet militaire eenheden op te stellen. Daartoe wil de Bondsdag pas zijn medwerking geven, wanneer de hoofdlijnen der militaire wet geving grondwettelijk zijn vastgelegd. Militaire noodzaak In het bulletin der bondsregering heeft een medewerker van het ministerie van Defensie getracht het ijltempo van de re gering te verklaren uit militaire nood zaak. Daar de Sovjet-Unie mogelijk spoe dig haar achterstand op het gebied van atoomwapens zal hebben ingehaald kan volgens dit artikel een critiek punt wor den bereikt, waarop het overwicht der Russen in conventionele wapens de door slag kan geven. Vrijwel alle militaire medewerkers van de West-Duitse bladen hebben de tegengestelde conclusie getrok ken, dat de Duitse bewapeningsplannen in feite door de ontwikkeling der atoom wapens verouderd zijn. Deze vrees, die in hoofdzaak door het verloop der recente luchtmanoeuvres is gewekt, heeft ook aanleiding gegeven tot plannen voor de vorming van een atoom commissie. Deze zou de militaire plannen door de bril van atoomdeskundigen moe ten bekijken. Intussen is de opsteller van de militaire plannen der bondsrepubliek, de vroegere generaal Plusinger, plotseling naar de Verenigde Staten vertrokken om daar de uitvoering der bestaande plannen opnieuw te bespreken. Gedrang Inmiddels verdringen zich de vrijwil ligers voor het nieuwe leger voor de por tiersloge van het ministerie van Defensie, dat in een oude kazerne in het hart van Bonn huist. Het aantal aanmeldingen heeft na de indiening van het ontwerp vrijwil ligerswet het record van ruim 3000 in een week bereikt. Tot dusver hebben zich 140.000 candidaten gemeld, waarvan 120.000 in de vroegere weermacht hebben gediend. men, was er nieuwe hoop gerezen, zei hij, maar in de anderhalf jaar die er sindsdien zijn verlopen, hebben de ministers niets anders gedaan dan de speciale vertegen woordiger tot drie keer toe te verzoeken het vraagstuk verder te bestuderen. De Belg beschuldigde het comité van ministers ervan de zaak lichtvaardig te hebben be handeld, omdat het tijdens zijn korte bij eenkomsten nooit tijd heeft om diep op een kwestie in te gaan. „Maar we mogen van het comité van ministers eisen, dat het zijn werk doet, en als het geen tijd heeft moet het maar tijd maken" betoogde hij. De heer Schneiter zelf zei, zeer diploma tiek maar niet minder scherp, dat de door tal van aangelegenheden overbelaste mi nisters het waarschijnlijk te druk hebben gehad om zijn dossier nauwkeurig te be studeren, want dat ze zijn voorstellen ge heel en al verkeerd begrepen hadden. Uitbreiding De Raad van Europa zal spoedig de kwestie van de toelating van communis tische landen tot de raad in studie nemen, aldus werd op een persconferentie mede gedeeld door Frangois de Menthon, Frans M.R.P.-gedelegeerde en rapporteur van de belangrijke commissie van Buitenlandse Zaken van de raadgevende vergadering. De Menthon zei dat leden van de com missie van Buitenlandse Zaken, met de medewerking van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Harold MacMillan, ontwerp-richtlijnen hadden opgesteld voor de commissie, waarbij deze wordt opge- NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De Amerikaanse kustwacht heeft radioberich ten ontvangen, volgens welke de beman ning van de Amerikaanse vissersboot „Blue Star", die brandend in zinkende toe stand zou verkeren voor de kust van de staat New Jersey, na een aanvaring met een onbekend obstakel, aan boord is geno men door een niet-Amerikaanse onderzee boot. Nasporingen in het gebied waar het ongeval zich zou hebben voorgedaan, heb ben niets opgeleverd. Er hing een mist en er viel een lichte motregen. Men houdt echter rekening met de mogelijkheid dat de een of ander een ongepaste grap heeft willen uithalen. De noodseinen werden namelijk niet op de daarvoor bestemde golf uitgezonden. De kapitein van een Amerikaanse sleep boot, die enige van de noodberichten heeft opgevangen, verklaarde, dat de laatste woorden van de telegrafist van de „Blue Star" luidden: Ik geloof niet dat zij mij nog langer zullen laten uitzenden." dragen de kwestie van de uitbreiding van het ledental van de raad in studie te némen. De Menthon verklaarde dat Oostelijke en Midden-Europese landen, die nog geen lid van de Raad van Europa zijn, een speciale status zouden kunnen krijgen als waarne mers, geassocieerde leden of gasten. Be halve het Oostelijke blok zijn de volgende landen nog geen lid: Oostenrijk, Joegosla vië, Spanje, Portugal en Zwitserland. Veel zal afhangen van de conferentie van Ge nève. De Menthon refereerde aan het rap port aan de commissie van Buitenlandse Zaken, waarin hij zelf als rapporteur had verklaard: „De landen van centraal- en midden-Europa dienen in aanmerking te komen om tot de Raad van Europa toe te treden, mits zij voldoen aan de voorwaar den van het lidmaatschap. De eenheid van Europa vereist dat bepaalde standaarden worden aanvaard." Reeds bespreking Intussen heeft de secretaris-generaal van de Raad van Europa Léon Marchal, de Joegoslavische gezant in Parijs, Bebler, ontvangen voor een eerste bespreking over de kwestie van een eventueel Joegosla- visch lidmaatschap. Volgens welingelichte kringen heeft Marchal van Bebler te horen gekregen dat Joegoslavië wellicht in overweging zal ne men „volslagen" lid van de Raad te wor den, waarop Marchal antwoordde dat dit onderwerp in de naaste toekomst in studie zou worden genomen. HONGKONG (A.F.P.-Reuter) Radio- Peking meldt, dat communistisch China Noord-Vietnam economische hulp ten be drage van 1.220 millioen gulden zal ver strekken. BONN (ANP) In de hoofdstad van Nedersaksen, Hannover, dient zich thans een tweede politieke schandaaltje aan, na dat de van neo-nazi-sympathieën verdachte heer Schlüter als minister van Culturele Zaken het veld heeft moeten ruimen. Schlü ter was slechts tien dagen minister en moest zich terugtrekken wegens een alge meen protest van de universitaire wereld. Thans is opzien gewekt daar de nieuwe minister-president van het land twee tot de socialistische partij behorende staatssecre tarissen heeft ontslagen en vervangen door bekende vroegere nazi's. De nieuwe staats secretarissen zijn de vroegere leider van de afdeling propaganda van Hitiers „Reichs- nahrstand" Deetjen, en de vroegere mede werker van Goebbels, propaganda-ministe- rie Hunke. Beiden worden geprotegeerd door de liberale partij, waartoe ook Schlü ter behoort. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek werden in Mei 1955 4810 woningen voltooid. In dit aantal zijn 14 duplexwoningen begrepen, zodat willigen. ben voorgesteld ex-premier Churchill op te nemen in de Britse delegatie naar de topconferentie. Volgens de heer Lipton zouden vele mensen in vele landen dit aangenaam nieuws vinden". Er werd har telijk gelachen, toen Hughes van de lin kervleugel der socialistische partij de vraag stelde: „Waarom neemt de premier de minister van Buitenlandse Zaken mee naar Genève, wanneer hij voornemens is de Britse delegatie een krachtige onder handelingspositie te doen innemen? De heer MacMillan is niet tegen zijn Ameri kaanse ambtgenoot Dulles opgewassen". Hughes stelde voor Sir Winston mee te nemen, „al zou het alleen maar zijn voor het weren uit het officiële communiqué van de gemeenplaatsen en standaarduit drukkingen, die wij verwachten". De ministers van Buitenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie zullen op 15 Juli te Parijs bijeenkomen ter bespre king van de gedragslijn van de Westelij ke mogendheden op de conferentie van Genève, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken medegedeeld. Geen uitleg In Washington zijn enkele uitspraken gepubliceerd, die minister Dulles op 10 Juni voor een Congrescommissie heeft ge daan ter ondersteuning van het plan voor hulp aan het buitenland. Hij zei toen dat het Russische economische stelsel „op in storten" stond. Slechts ten koste van het levenspeil van de bevolking was de So vjet-Unie in staat gelijke tred met het Westen te houden. Daarentegen heeft president Eisenhower op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat niemand van de Amerikaanse regering gezegd had dat de Sovjet-Unie uit zwakte aan een conferentie zou deelnemen. Dulles' de partement wilde geen uitleg over deze verklaringen geven. BELGRADO (Reuter/AFP). In Belgra do is een gemeenschappelijke Joegoslavisch -Indiase bekendmaking uitgegeven over de besprekingen die premier Nehroe tijdens zijn bezoek van een week aan Joegoslavië met maarschalk Tito heeft gevoerd. De beide staatslieden verklaren, dat commu- nistisch-China en alle andere landen die voldoen aan de bepalingen van het Hand vest, toegelaten moeten worden tot de UNO. De veranderde internationale toestand maakt een ruimer aandeel van de UNO in internationale aangelegenheden nodig en mogelijk, doch daartoe moet de UNO zo universeel mogelijk zijn. Tito en Nehroe spreken de hoop uit, dat op de komende Geneefse conferentie een geest van onderhandelen zal heersen, zodat een nieuwe bijdrage kan worden geleverd aan het verbeteren van de internationale toestand. De woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld gemachtigd te zijn te verkla ren, dat er geen enkele verandering is ge komen in de Amerikaanse houding ten aanzien van China. Hij zeide dit naar aan leiding van vragen over een verklaring van de Birmaanse premier, Oe Noe, volgens welke deze de indruk zou hebben gekregen, dat Washington uiteindelijk zijn verzet te gen de toelating van China tot de UNO zou opgeven. Waarnemers geloven, dat nog nooit een buitenlandse staatsman zo in Joegoslavië is ontvangen als Nehroe. Hij is de enige buitenlandse staatsman tot op heden die een rede in het Joegoslavische parlement heeft uitgesproken. De Indiase premier werd op zijn gehele reis door Joegoslavië door maarschalk Tito vergezeld. De waar nemers geloven echter, dat Nehroes bezoek meer moreel dan onmiddellijk politiek be lang heeft gehad. Nehroe en de nieuwe Italiaanse premier Segni, hebben gisteren van gedachten ge wisseld over de belangrijkste internationale vraagstukken. Vandaag vertrekt Nehroe naar Londen, na een bezoek aan Paus Pius XII. BUENOS AIRES (Reuter/AFP) Het Argentijnse ministerie van Verbindingen heeft afwijzend beschikt op een verzoek van de radicale oppositiepartij om zendtijd voor de nationale radio-omroep ter beant woording van Peróns radio-toespraak waarin de president er bij de Argentijnen op aandrong een verzoeningsgezinde hou ding aan te nemen. In een hoffelijk schrij ven aan de voorzitter der partij zegt het ministerie dat het, op grond van bepalin- bestel, niet mogelijk is het verzoek in te gen in de verordening op het radio-omroep- voor 4825 gezinnen nieuwe woonruimte beschikbaar is gekomen. In de eerste vijf maanden van 1955 wer den 18.169 woningen opgeleverd, tegen 22.459 in dezelfde periode van het vorig jaar. In Mei 1955 werd een begin gemaakt met de bouw van 7060 woningen. Daar dit aantal hoger is dan het aantal gereed ge komen woningen steeg het aantal in uit voering zijnde woningen van 68.519 aan het eind van April tot 70.762 aan het eind van Mei 1955. In de in Mei gereed gekomen woningen zijn 230 systeemwoningen begrepen. De nieuwe Argentijnse minister van Bin nenlandse Zaken, Albrieu, heeft op een persconferentie te Buenos Aires verklaard, dat bij de komende verkiezingen „aan het vrije spel der politieke partijen niets in de weg zal worden gelegd". Admiraal Olivieri, die wordt beschouwd als de leider van de mislukte opstand tegen de regering-Perón, en 34 andere Argentijn se marine-officieren zijn door een militair gerechtshof veroordeeld tot „voorlopige hechtenis van onbepaalde duur". Bij ver oordeling tot gevangenisstraf zal de duur dezer preventieve hechtenis van de opge legde straf worden afgetrokken. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S C o n f u c i us „Eendagsvliegen hebben de geluk zalige overtuiging, dat de zon in het leven nooit ondergaat". Staatssecretaris Hallstein van het West- Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft in de Bondsdag gezegd, dat de Bondsregering nog altijd pogingen in het werk stelt om Nederland tot het terugge ven van Elten en Tudderen te bewegen. Naar aanleiding hiervan heeft een woord voerder van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard, dat bij de Protocollen van Parijs van 22 Maart 1949 de status van Elten en Tudderen is geregeld. Daarin is bepaald, dat de overdracht van de gebieden aan Nederland een voorlopig karakter heeft, omdat men niet kon voor uitlopen op de beslissing der vredescon ferentie, welke definitief de grensvraag stukken zal regelen. Over een teruggave van de gebieden aan Duitsland hebben geen onderhande lingen plaats gehad. Wel is echter van Duitse zijde herhaal delijk gepolst of men eventueel van Ne derlandse kant bereid zou zijn deze kwes tie te bespreken. NEW YORK (United Press) De New York Times heeft commentaar geleverd op de berechting van Nederlanders in Indo nesië. Na meer dan achttien maanden gevan genschap is voor ongeveer twintig Neder landse staatsburgers de berechting be gonnen door de Indonesische regering wegens beweerde „samenzwering". Zij zijn zonder advocaat. De Nederlandse advocaat die hun was toegewezen moet het land zijn uitgevlucht uit vrees voor zijn leven. De gevangenen worden nog altijd in afzonde ring gehouden. Indonesië is lid van de UNO, een pas onafhankelijk land, en een bevriend land. Wat daar gebeurt zou open moeten staan voor waai-neming, gesprek en vriendschap pelijke regeling. Doch, toen de Neder landers probeerden een Amerikaanse advo caat naar dit proces te sturen, slechts als waarnemer, onthield Indonesië hem een visum met als reden dat goede Neder landse juristen voldoende voorhanden zijn in Indonesië. Stellig behoort de Indonesische regering, als zij een goede zaak heeft, bereid te zijn die openlijk te laten onderzoeken. De bui tengewone moeilijkheden die de Indone siërs aan nieuwscorrespondenten in de weg hebben gelegd, doen denken aan een on- ongerustheid aan hun kant, die geen ver trouwen in het buitenland wekt. Wat de Nederlandse beschuldiging van mishande ling der gevangenen betreft, hebben de In donesiërs verontwaardigd tegengesproken. Die ontkenning zou zwaarder wegen in dien in Djakarta de neiging bestond de feiten te laten onderzoeken. (van hedenmorgen 7 nar) weers- toestand co c c| Sc X 2- B Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort Miinchen Wenen Innsbruck Rome Ajaccio onbewolkt onbewolkt onbewolkt motregen half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt licht. bew. zwaar bew. geheel bew. na mist zwaar bew. licht. bew. geheel bew. regen regen regen zwaar bew. onweer NO NNO NNO N N NNO NNO NO windstil NW 7 NO 9 windstil 28 28 23 21 26 19 24 26 22 26 21 14 ZB 0 0 0 0,5 0 0,5 0 0 1 6 0,4 9 O 3 23 2 N 6 22 0 NNO 6 21 3 WNW 3 14 22 WNW 10 18 5 windstil 16 3 windstil 28 0 ZO 2 27 0 Neerslag laatste 24 uur. VRIJ ZONNIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog met flinke opklaringen. Matige, tijdelijk krachtige Noord-Oostelijke wind. Iets hogere temperaturen. 9 Juli Zon op 4.32 uur, onder 21.01 uur. Maan op 22.30 uur, onder 9.20 uur. Maanstanden 12 Juli 21.31 uur: Laatste kwartier 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrifldag 8 Juli Hoog water: 5.30 en 17.55 uur. Laag water: 1.15 en 13.32 uur. Zaterdag 9 Juli Hoog water: 6.05 en 18.28 uur. Laag water: 1.47 en 14.06 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1