NCB-elftal en RAF-team na eerste dag beide op 200 Zeevaart-instituut „I Jmuiden" Begrafenis - Transport - Crematie Coördinatie in het Europese vervoer Brand na autobotsing bij Hoofddorp Perspectieven gunstig voor Zuid Afrika na tweede dag Vijfhuizen verwelkomde dr. G. E. Meuleman 11 Geen „Europadag" gewenst Kermisexploitant omgekomen Architectuurtentoonstelling in Frans Hals-museum Viswedstrijd voor de kankerbestrijding Terugkeer van universiteit in Aix-en-Provence Scheepvaart Kunstgebitten, reparatie Zoekt gij naar Vrede met God? ANNIE LOOTS W. J. INNEMEE Zn N.V. ZATERDAG 9 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Het Net" en „Crin Blanc" (S t u d i o). Bij 'de opening van het Studio-theater werd „Crin blanc" reeds vertoond. Wat later hebben wij in „Erbij" over deze film ge schreven en ook over „Het Net". Terug in de herinnering dus. En dan verschijnt ons die pure poëtische geschiedenis met dat boven de werkelijkheid uitstijgende slot van een jongen, die een ontembare schim mel tot zijn vriend maakt. Men probeert de schimmel te vangen. De jongen ver dwijnt met zijn vriend in zee. Het is een prachtige onvergelijkelijke film, een reeks zo fraaie beelden, een vertelling zo boei end en opwindend, een lust voor het oog! Verzuimt u niet „Crin blanc" te gaan zien. „Het Net" is daarbij vergeleken een on echte, eën geforceerde uitbarsting van des mensen hartstocht, hoe knap ook in elkaar gezet. Fotografisch is deze film een mees terstuk. Men behoeft echter slechts het slot van beide films met elkaar te verge lijken om te weten wat wij bedoelen met het dichterlijk vermogen van „Crin blanc" en de geforceerde realiteit van „Het Net". Fr. „Rear Window" (Cinema Palace) Het is nog maar kort geleden, dat wij u vertelden van de spannende nieuwste film van liet thriller-fenomeen Alfred Hitch cock. Ditmaal zet hij een persfotograaf aan een venster en laat de man zijn over buren bespionneren. Hij ontdekt een moord. Of is het geen moord? De vraag kunt gij zelf beantwoorden door de film te gaan zien en dat kan ik u van harte aanbevelen. De ironie en geestige invallen van Hitchcock garanderen bij alle span ning de hard nodige luchtige ogenblikken. Ter geruststelling: er wordt meer bloed geruggereerd dan ge in werkelijkheid te zien krijgt. Maar enerverend is het! Fr. „Gevaren ener wereldstad" (Frans Hals) Deze criminele film, die tot en met Maandag in dit theater wordt ver toond, heeft mede de opzet, de harde en naar het schijnt niet al te best betaalde diensten van de politie van Chicago te openbaren. Het verhaal, dat door Steve Fisher werd geschreven, vertoont nu en dan het euvel, dat het de aandacht teveel verspreidt naar minder betekenende bijfigu ren. De hoofdfiguur is een ontevreden po litieman, die bezig is contact te leggen met een welgedane en knap argumenterende onder-wereldfiguur, teneinde een bardanse- rc.sje met een hoger inkomen terzijde te kunnen staan. Hij keert echter van de ver keerde weg terug en verleent zijn specta culaire diensten bij de opsporing van een bijzonder gevaarlijk heerschap, die de film doorspekt met een aantal krasse moorden. Spanning en emotie zijn volop aanwezig, maar van een intrige, die de toeschouwers aanzet tot meepuzzlen, is nauwelijks spra ke. In het voorprogramma een cowboy musical en een instructief Australisch film pje over gestekelde miereneters. PARIJS (United Press) De ministers van vervoer van negen Europese landen hebben de eerste „Europese maatschappij" opgericht, de „Eurofima". Deze transport firma zal in werking treden wanneer in de herfst de ministers voor vervoer van Oos tenrijk, België, Frankrijk, Duitsland, Ita lië, Luxemburg, Spanje, Zwitserland en Nederland het accoord ondertekenen. Aandeelhouders van de op te richten Europese firma zullen de spoorwegen van de deelnemende landen zijn. De voornaam ste taak van „Eurofima" zal zijn de ver schillende spoorwegen der deelnemende landen bij te staan haar rollend materieel te moderniseren en concentratie van or ders aan te moedigen, waardoor de prijzen omlaag zullen gaan. Individuele maatschappijen zullen in staat gesteld worden noodzakelijke fond sen te lenen tegen voordelige voorwaar den. De maatschappij zal voor 50 jaar voorlopig worden opgericht. Het hoofd kwartier zal in Bazel worden gevestigd met een kapitaal van 50.000.000 Zwitserse franken. Men zal eerst beginnen bijvoor beeld met de goederenwagons der deelne mende landen te standaardiseren. De Raad van Europa heef- Vrijdag een beroep op zijn eigen leden-landen en op die van de organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking (O.E.E.S.) ge daan om „met hernieuwde kracht" te wer ken voor economische integratie en onder linge economische steun van de landen in West-Europa. In een aanbeveling gericht aan het co mité van ministers, waarin de veertien aangesloten regeringen vertegenwoordigd zijn, wijst het parlement van de raad er in de eerste plaats op dat de voorwaarden moeten worden vervuld, waaronder de omwisselbaarheid der valuta's kan wor den verwezenlijkt, maar dat de problemen, welke door de convertibiliteit kunnen ontstaan op het gebied van volledige te werkstelling, van de betalingsbalans en van de invoex-liberalisatie tevoren onder het oog gezien en opgelost moeten worden. Bij het streven naar liberalisatie van de invoer en verlaging van de tarieven dient ook gestreefd te worden naar het verwij deren van andere handelspraktijken in West-Europa, zoals het werken met dub bele prijzen bij de export van grondstof fen, uitvoersubsidies en dumping van in dustrieproducten, zo vervolgt de aanbeve ling. Deze stelt tevens voor, dat het de landen door middel van een vrijwillige regeling gemakkelijker wordt gemaakt hun handels- en tarievenpolitiek in be paalde gevallen soepeler te maken om daardoor hulp te verlenen aan andere leden-landen die te kampen hebben met werkloosheid of met betalingsbalanspro blemen. Voorts dringt de Raad van Europa aan op het in overeenstemming brengen en het coördineren van het vervoerswezen, op een gemeenschappelijke politiek bij de in ternationale afzet van landbouwpx-oduc- ten en andere methoden voor die afzet. De raad voelde niets voor het voorstel van de president der Pan-Europese Unie, graaf Koudenhove-Kalergi, om op voor beeld van die unie een jaarlijkse „Euro padag" te organiseren op 21 Maart, „de eerste dag van de lente, symbool van een nieuw en stralend tijdperk". De leden van de Raad vonden dat er al feestdagen ge noeg waren en dat men het beter kon la ten bij de jaarlijkse herdenking van de oprichting van de Raad van Europa op 5 Mei. „Waarzeggerij ontmaskerd" (R o x y) Er zit vaart in deze detectivefilm, waar in een bende het gemunt heeft op de vele millioenen van een oude weduwe, die haar laatste levensdagen slijt met het bezoeken van spiritistische séances. De bende, hiervan op de hoogte, richt een „spiritistisch ge nootschap" op, krijgt de dame tot vaste bezoekster en weet het haar tijdens de bij eenkomsten zo naar de zin te maken, dat zij het genootschap uitbundig prijst in haar testament. Dat wordt de politie, in het bij zonder detective Steve, te machtig.Er wordt drastisch ingegi'epen, de politie zet contra- séance's op touw en tenslotte valt de bende door de mand. Van Maandag of wordt vertoond „The Las Vegas story". „Inspecteur Ripley slaat toe" (Luxor) Een Amerikaanse inspecteur wordt binnen vierentwintig uur betrokken bij niet minder dan drie misdaden, waarbij hij behalve twee moorden en een autodiefstal ook een chantagepoging moet trachten op te heldex-en. Wanneer men weet, dat alle foefjes waarover zowel de misdadigers als de politiemannen beschikken met gulle hand over deze film zijn uitgestrooid hetgeen men rustig aan een Amerikaanse regisseur kan overlaten dan zal men van ons willen aannemen, dat men zich gedurende bijna anderhalf uur zeker niet behoeft te vervelen. Alle facetten van de jachten van de politie op vluchtende boe ven zijn aanwezig, hardrijdende auto's, schietpartijen, afgeluisterde telefoonge sprekken cn sluippartijen op een kerkhof, des nachts om 12 uur. Dit alles wordt in zulk een vaart opge diend, dat de meeste bezoekers na de ver rassende ontknoping wellicht doodmoe de bioscoop zullen verlaten. Maar zij zullen het er gaarixe voor over hebben. H. de G. „Meisjes zonder moraal" (R e m.b randt) Lar.a Turner speelt in deze boeiende film op sublieme wijze de rol van een jonge vrouw, die er vast van overtuigd is, dat zij pi'ecies door heeft, hoe de ware liefde in elkaar zit. Zij schept er behagen in, deze overtuiging mee te delen aan die mannen die zij graag mag. En dat zijn er vele. Een van hen mag zij bovenal graag: een zanger, vriend van een componist-arrangeur, die haar, toen zij zonder huis en eten x-ond- zwiex-f, gastvrij enderdak verleende. Deze zanger, op 't punt om een jong meisje te trouwen, kiest op het laatste ogenblik de zijde van de andere vrouw. Hij 'oemex-kt evenwel spoedig, dat haar „ware" liefde niet de zijne is, zodat hij tot inkeer komt. Nogmaals: subliem spel van Lana Tur ner, al doet haar tegenspeler, Carlos Thompson, weinig voor haar onder. N. R. K. „The merry widow" (Minerva) Een Amerikaanse versie in filmvorm van Le- har's beroepxde operette. Er wordt met de gebruikelijke vrijheid omgesprongen met het libretto, maar het resultaat is dan toch nog acceptabel genoeg om voor een aange name tijdpassering te zorgen. Tot en met Zondag kan men zich daarvan overtuigen. Maandag, Dinsdag en Woensdagmiddag kan men zich dan nog vermaken met de levensgeschiedenis van Andersen, zoals Hollywood de grote sprookjesverteller ziet. Danny Kaye speelt de hoofdrol. Er is veel aan de film ten koste gelegd en zij zal ook uw kinderen kunnen bezighouden op een werkelijk plezierige manier. Fr. „De purperen vlakte" (L i d o) In deze door technicolor van stemmige tinten voor ziene film maakt men kennis met een oor logsvlieger (Gregox-y Peck), gestationneerd op een klein vliegveld ergens in Burma. De dood van zijn vrouw, bij een bombar dement omgekomen, heeft hem onverschil lig gemaakt voor het behoud van zijn eigen leven, hij zoekt zelfs de dood. Het omge keerd evenredige resultaat is echter dat hij er vele médailles mee verkrijgt. Een Burmees meisje weet zijn apathie te door breken, zijn levensmoeheid verdwijnt ge heel als hij met zijn gewonde navigator en een passagier een uitputtende tocht door de „purperen vlakte" maakt na een noodlan ding met zijn in brand geraakt toestel.Van de drie mannen weten slechts de beide vliegex-s aan een ellendige dood in de moor dende hitte te ontkomen, dank zij het door zettingsvermogen .van de hoofdpersoon, die hiermee voor de Burmese het bewijs levert dat hij het leven weer levenswaard acht. H. S. Hedenochtend om acht uur botsten op de hoek van de IJweg en de Kruisweg twee vrachtauto's met grote snelheid tegen el kaar, waarna zij onmiddellijk in brand vlogen. De inzittende van één der vracht auto's, de 60-jarige kermisexploitant P. Oudejans uit St. Pancras, was op slag dood. Zijn verbrande lichaam kon pas later, toen de brandweer het vuur met schuimblussers had gedoofd, uit de ver woeste cabine worden gehaald. De kermisexploitant, die een attx-actie in Zwanenburg had staan, was op weg naar zijn zoon die aan de Hillegcrnmerdijk een dei-gelijke exploitatie voerde. Hij kwam over de IJweg aanrijden en verleende, naar de politie mededeelde, geen voorrang aan een teerauto met oplegger uit Uithoorn, die over de Kruisweg in de richting Heemstede reed. Deze remde sterk af en probeerde met een bocht achter de vracht auto om te rijden. De teerauto slaagde daar niet geheel in en kreeg schade aan de oplegger. Achter deze teerauto was inmiddels een vrachtauto, bestuurd door de expediteur A. van D. uit Hoofddorp genaderd, die de sterk remmende teerauto aan de linker zijde trachtte te ontwijken. Deze reed daarop recht op de auto van de kermis exploitant in, die inmiddels midden op het wegdek was gekomen. De expediteur kon nog bijtijds zijn cabine vex-laten en heeft nog pogingen in het werk gesteld de ker misexploitant uit zijn brandende vracht auto te bevrijden. De ravage van het onge luk was omstreeks elf uur opgeruimd. Op het tex-rein van het ongeluk bevond zich tijdens het eerste onderzoek ook de sub stituut-officier van justitie te Haarlem, mr. dr. R. W. H. Pitlo. In een der bovenzalen van het Frans Halsmuseum te Haarlem is hedenmiddag een tentoonstelling geopend over architec tuur in Haarlem en omgeving. De expositie omvat studies van leerlingen der Academie van Bouwkunst te Amsterdam over archi tectonische objecten, onder meer een voor studie van een ontwerp voor een nieuwe stadsbibliotheek en leeszaal, in Haarlem. Op de tweede dag van de derde testmatch EngelandZuid-Afrika scoorden de Engel sen slechts 20 runs; van 264 voor zeven brachten zij de stand op 284 all out. Zuid- Afrika vocht daarna in zijn eerste innings voor elke run en het totaal van 199 voor 4 biedt gunstige perspectieven. Aanvoerder McGlew en lefthander God- dard zorgden voor 'n uitstekende openings stand. Hoe de Engelse bowlers hun best ook deden, zij konden niet voorkomen dat dit tweetal tezamen op 147 runs kwam, voordat Goddai'd gevangen werd. McGlew beëindig de zijn innings wel zeer ongelukkig, name lijk met een geblesseerde hand.. Het scoringsbord was als volgt: Engeland: eerste innings Na eerste dag 264 Compton c. Waite b. Adcock 158 Lock n.o. 19 Tyson b. Goddard 2 Bedser 1. b.w. b. Goddard 1 Extra's 20 Totaal eerste innings 284 Bowlingcijfers: Heine 24 4 71 3; Adcock 28 5 52 3: Tayfield 35 15 57 1; Goddard 27 10 52 3; Mansell 6 2 13 0; Keith 6 1 19 0. Zuid-Afrika: eerste innings McGlew retired hurt 77 Goddard c. Graveney b. Tysor. 62 Keith n.o. 22 Mansell 1. b.w. b. Lock 7 Endean c. Evans b. Lock 5 McLean b. Tyson 3 Waite n.o. 14 Extra's 9 Totaal voor 4 wickets 199 Het eerste wicket viel. op .147, het tweede op 171, het derde op 179 en het vierde op 182. Bowlingcijfers: Tyson 18 0 53 2; Bedser 14 1 42 0: Bailey 11 2 27 0; Lock 32 14 44 2; Titmus 14 5 24 0. Vooral dankzij een voortreffelijke innings van Leeftink in bijzonder slecht licht ge speeld heeft het NCB-elftal, dat gisteren op het Rood en Wit-terrein aan de Span jaardslaan aan een tweedaagse match begon tegen een elftal van de RAF uit Duitsland, het totaal van 200 van de Engelsen kunnen evenaren. Hij speelde de Engelse aanval met groot vertrouwen zyn 46 bevatte een zes en verscheidene fraaie vieren en hij was een van de weinigen die goed raad wist met de harde bumpers van de Engelse fastbowler Furniss. Aan het batten van de in het algemeen vrij jonge cricketers van het NCB-elftal was vooral ook gistei-en weer te zien hoe zeer men in ons land wei'kelijke fastbowlers ont beerd. Alleen eigenlijk de HCC'ers Van Ax-kel en Colthoff en Leeftink gaven blijk zelfvertrouwen te bezitten bij de af en toe vervaarlijk hoog opkomende ballen van Furniss. Slagtex-, die met Van Arkel de Ne derlandse innings opende, kreeg een van die hoge ballen, die hij wilde hooken, via zijn bat tegen het voox-hoofd en moest naar het ziekenhuis om de vrij grote wond te laten verzorgen. De Engelsen, die de toss wonnen, gingen 's ochtends batten en toonden aanvankelijk weinig raad te weten met de Nedei-landse stockbowler Leeftink. Eerst werd Chad- wick door de PW'er gebowld en even later verdween ook Duggan voor nul naar de kant. Farmer Wright en Nixon voerden daarna de score op tot 50. Op 108 waren er echter al zes wickets down, zodat het leek of de RAF voor een vrij laag totaal aan de kant kwam. Grieg en Barrett echter speel den de Nedex-landse aanval, die in accuraat heid wat minder was geworden, met meer vertrouwen en voerden het totaal op tot 185. Vriens, die uitstekende overs met minder goede afwisselde, nam beide wickets met zeer goede ballen. Op 200 waren de RAF- cricketei-s all out. Zoals gezegd hadden na het verdwijnen van Van Arkel en Slagter, de Nederlandse batsmen nogal wat moeilijkheden met fast bowler Furniss, die vijf wickets veroverde. Het batten van Colthoff was weer een lust voor het oog. Jammer dat deze uiterst snelle runner en uitstekend timende HCC'er wat al te overmoedig wex-d en op een korte bal van Furniss door Fax-mer Wright in de slips werd gevangen. De scores van de eerste dag wax-en: RAF eerste innings Chadwick bowled Leeftink 1 Farmer Wright c. Van Weelde b. Leeftink 30 Duggan c. Colthoff b. Leeftink 0 Nixon bowled Vriens 18 Brill c. Slagter b. Vriens 1 Grieg bowled Vriens 48 Barrett bowled Vriens 56 Dean st. Colthoff b. Leeftink 27 Furniss bowled Leeftink 0 Lawrence bowled Vriens 2 Moore not out 0 Extra's 17 Bowlingcijfers: Leeftink 23 9 445; Staay 11 3 20—0: Vriens 23 5 74—5; seille 9 1 23—0; Slagter 3 - 22—0. NCB eerste innings Van Arkel c. Dean b. Furniss Slagter ritered hurt Mulder c. Chadwick b. Furniss Van Weelde bowled Chadwick De Villneuve bowled Furniss Colthoff c. Farmer Whright b. Furni Van Eck bowled Fux-niss Marseille bowled Barrett Leeftink bowled Barrett Vriens not out Van Staay bowled Barrett Etxra' 200 Van Mar- 22 12 10 0 27 25 4 19 46 7 2 26 200 Bowlingcijfers: Furniss 16 1 745; Barrett 7 1 17—3; Chadwick 6 - 29—1; Dean 8 1 30—0; Moore 5 1 24—0. Zoals bekend wrodt morgen de viswed strijd ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds gehouden in de Ringvaart tussen Bennebroek en Haarlem tussen 5 en 8 uur. Hengelaars die niet aan de wedstrijd deel nemen wordt verzocht dit gedeelte van de Ringvaart vrij te houden voor de wedstrijd- rissers. De prijsuitreiking heeft plaats op Woens dag 14 Juli 's avonds in de Concertzaal. Vrijdagavond werd in de Gereformeer de Kerk te Vijfhuizen een welkomstavond belegd in verband met het feit, dat dr. G. E. Meuleman, Gereformeerd predikant te Vijfhuizen na een afwezigheid van bijna een jaar weer in zijn kerkelijke gemeente is teruggekeerd. Dr. Meuleman werd in Augustus verle den jaar benoemd tot tijdelijk hoogleraar aan de theologische faculteit der universi teit van de Eglise Réformée Evangélique te Aix-en-Provence in Zuid-Frankrijk, waar hij tot na de onlangs gehouden examens doceerde. De heer Chr. Roodenburg, die tijdelijk voorzitter van de kerkex-aad was, heette de teruggekeerde predikant welkom en wenste hem geluk met zijn verjaardag, die op dezelfde dag viel. Namens de kex-keraad werd hem het gedenkboek van de Haar lemmermeer „Van bruisend water tot rui send graan" aangeboden. Hierna hield dr. Meuleman zelf een kor te toespraak, waarin hij iets vertelde over zijn werk aan de Franse universiteit. Ook werd het woord gevoerd door de beide professoren van de Vrije Universi teit te Amsterdam, die destijds het voor stel deden voor de benoeming van dr. Meuleman in Frankrijk. Prof. dr. G. C. Aalders heette hem als voorzitter van de deputaten der generale synode der gere formeerde kerken welkom in Nederland en dankte hem voor het werk, dat door hem in den vreemde was verricht. Prof. dr. F. W. Grosheide, deputaat der synode voor correspondentie met buiten landse kerken, sprak ook over het werk van mevrouw Meuleman, die door haar aanwezigheid in het internaat der Franse studenten hieraan een bijzondere sfeer wist te geven, zodat de studenten het be treurden dat de Nederlandse hoogleraar en zijn echtgenote na afloop van het stu dieseizoen weer naar hun vaderland ver- trokken. De laatste spreker was de voorganger der Nederlands Hervormde gemeente in Vijfhuizen, vicaris L. G. Baljé, die hem namens de Hervormde kerk welkom heette. Arendsdijk, 3 te Rotterdam. Averdijk, 8 te Rotterdam. Aalsum, 8 te Port Said, 22 Rotterdam verw. Alchiba, 8 te Montevideo. Al'hena, 8 te Victoria. Arkeldijk, 7 v. New York n. Antwerpen. Alamak, 8 Basrah. Alcyone, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Alphard, 9 Las Palmas. Aagtekerk, 8 220 m. ZW. Adelaide. Aardijk, 8 te Tampa. Adonis, 8 te La Guaira. Amsteikroon, 8 570 m. NW. Cocos eil. Aagtedijk, pass. 8 Flores n. New Orleans. Alblasserdijk, 8 v. Rotterdam n. Bremen. Alnati, 8 v. Santos n. Montevideo. Amor, 8 v. Philipsville n. Emden. Amsteldiep, 9 v. Sydney n. Japan. Amstelvaart, 9 v. New Orleans n. Nederland. Bantam, 8 te Zamboanga. Blijdendijk, 8 te New York. Barito, 8 Manokwari verw. Boissevain, 8 te Hongkonig. Britsum, 7 700 m. NW. Azoren. Bonaire, 8 v. Dunclial n. Barbados. Breda, 8 v. Cui-agao n. Antwerpen. Caltex Utrecht, 8 v. Sidon n. Rotterdam. Cinula. 8 e Rotterdam. Crania, 8 v. Liverpool n. Curasao. Charis, 8 v. Guanta n. Philadelphia. Cistula, 8 v. Volos n. Laranca. Cleodora, 8 te Bahi-ein. Coryda, 14 Curagao verw. Cottica, 8 1400 m. ZW. Azoren. Dalerdijk, 13 rede Vliss. verw n. Antwerpen. Delfshaven, 8 v. Diamante n. Villa Constitution Ena, 7 v. Pta. Cai-son n. Buenos Aires. Elizabeth B, 8 v. Londen n. Huil. Esso Rotterdam, 8 1G0 m. O.t.Z. Kreta. Esso Amsterdam 9 v. Sidon n. Antwerpen. Eos, pass. 8 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Etrema, 9 te Pta Cardon. Graveland, 8 Ouessant gepass n. Recife. Gadila, 9 Suez verwacht. Guineekust, pass. 7 Oporto n. Le Havre. Groote Kerk, 8 te Rotterdam. Gordias, 8 te Rotterdam. Heemskerk, 8 Adelaide. Houtman, pass Sadang n. Singapore. Hathor, 9 v. Rotterdam n. Tunis. Ittersum, 8 ï-ede Koewa.it. Indrapoera, 9 e Marseille. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 8 Albany naar Melbourne. Jupiter, 8 te Beyrouth. Kalydon, 7 v. Aden n. Lorenzo Marquez en Durban. Kertosono, 7 v. Sa nFrancisco te Longvieuw Kieldrecht, 8 v. Bombay n. -Aden. Krebsia, 9 te Mamonal verwacht. Keilia, 8 v. Pta Cardon n. Rotterdam. Kenia, 8 v. Port Said n. Rotterdam Leto, 8 te Rotterdam. Leuvekerk, 8 v. Genua n. Port Said. Loosdrecht, 8 v. Basrah n. Karachi. Laertes, 9 te La Buan verwacht. Lekhaven, verm. 17 v. Hamburg n. Antw. Leopoldskerk, pass. 8 Finisterre n. Le Havre. Laagkerk, 8 v. Rotterdam n. Marseille. Lombok, 9 te Port Soedan. Macoma, 7 v. Lobito n. Pta Cardon. Muiderkerk, 7 v. Casablanca n. Bilbao. Mijdrecht, 8 te Tampico. Marisa, 8 v. Port Said n. Beyrouth. Madoera, 8 te Bremen. Maasdam, 9 New York. Manoeran, pass. 8 Gibraltar n. Algiers. Mariekerk, 8 v. Bombay n. Colombo. Mataram, 8 v. New York n. Beyrouth. Meliskerk, 3 v. Barcelona n. Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 9 te Rotterdam. Oranje, 8 v. Suez n. Colombo. Orestes, 8 te Cristobal. Omala, 9 te Thameshaven. Prins Alexander, 8 te Quebec. Polydorus, pass. 8 Azoren n. Alexandrië. Prins Wiilem III, 8 te Zeebrugge. Pygmalion, 8 te La Guaira. Papendrecht, 8 v. Aruba n. Amsterdam. Peraa, 8 v. Falmouth n. Curagao. Prins Fred. Willem. 8 v. Toronto n. Montreal Reyniersz, 8 te Tj. Priok. Roepat, 8 te Assab. Rotula, 9 te Yokohama verw. Rijndam, 8 te Southampton. Saragan, 8 te Lorenzo Marquez. Salatiga, 8 te IIo Ilo. Sinabang, 8 te Hollandia. Sommelsdijk, 8 te Galveston. Stad Schiedam, 8 te Bona. Schiedijk, 8 v. Rotterdam n. Havana. Sliedrecht, 9 te Bergen. Stad Maastricht, 9 te Rotterdam. Stad Maassluis, 8 v. Narvik n. Newport Mon Titus, 8 te Rotterdam. Thelidomus, 8 te Pta Cardon. Tanfchaven I, 9 te Belawan verwacht. Tiba, verm. 12 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tero, 9 te Rio de Janeiro. Van Linschoten, 7 v Bordeaux n. Dakar. Van Heutsz, 8 te Kaapstad. Van Riebeeck, 8 te Soerabaja. Van Spilbergen, 8 v. Lagos n. Accra. Waterland, 7 v. Santos n. Montevideo. Wonosobo. pass. 8 Kp. Finisterre n. Rotterdam Willem Ruys, 8 210 m. ZO. Guardafui. Woensdrecht, 8 te Bahrein. Waterman, 8 160 m. W.t.N. Scilly's. Westertoren, 8 v. Lorenzo Marquez n. Bahrein. Willemstad, 8 v. Willemstad n. La Guaira. KLEINE VAART Anna, 8 v. Fowel te Civ. Vecchia verw. Aaltje, pass. 8 Vlissingen n. Zee. Amoudspolder, 8 v. Vlissingen n. Rotterdam. Atlantis, 8 v. Goole te Gothenburg verw. Algarve, 11 te Delfzijl verw. Att S, 9 v. Rotterdam te Newport Mon verw. Audacia, vex-m. 8 v. Gravelines n. Fowey. Adara, 8 v. Londen te Rotterdam. Appingedam, 7 v. Rotterdam n. Lissabon. Anna Sylvia, 8 v. Caen, te Vlaardingen verw. Ary Scheffer, pass. 8 Dover n. Liverpool. Bemisse, 15 v. Civ. Vecchia te Fleetwood verw. Besteva er, pass. 8 Kiel Holtenau n. Delfzijl. Batavier III, pass. 8 Burllngs n. Bordeaux Betty Anne S, 8 v. Roterdam n. Dublin. Bill S, verm. 8 v. Roterdam n. Amsterdam. Bill S, 8 v. Swansea te Rotterdam. Brem, 8 v. Oporto n. Rotterdam. Bab T, 7 te Amsterdam. Corrie B, 8 v. Stockholm te Sikea. Cinderella, 8 v. Duinkerken, te R'dam verw. Domburgh, 8 v. Londen te Rotterdam. Duiveland, 8 v. Rotterdam n. Amble. Diana V, pass. 8 Vlissingen n. Goole. Etvcarnacion, verm. 8 v. Haifa n. Tripolis. Elsenburgh, pass. 8 Kp. Roca n. Duinkerken. Export II, 8 v. Londen te Rotterdam. Ella, 8 v. Gothenburg te Rouaan. Paloma, 8 v. Hamburg te Norresundby. Fraternité, pass. 8 Vlissingen n. Gent. Fedala, pass. 8 Suez n. Haifa. Goote, verm. 9 v. Amsterdam n. Gothenburg. Gei-rie S, verm. 9 v. Guernsey n. Bristolkan Geziena Hendrika, 8 v. Oporto te Amsterdam Gaasterland, 8 v. Rotterdam n. Harlingen. Haskerland, 8 v. Rotterdam te Harlingen. Henri ca, 8 v. Guernsey te Milfordhaven. Hartel, verm. 9 v. Rotterdam n Hamburg. Ida D, verm. 8 v. Cardiff n. Lissabon. Jaba, 8 v Furr te Colchester Ida Pieter, 8 v. St. Malo. Ingeborg, 8 v. Harburg te Ti-omso. Import, 8 v. Oporto n. Rotterdam. Johannes, 8 te Vlissingen n. Helsinki. Joost, pass. 8 Vlissingen n. Norrsundet. Kaap Faiga, 7 Brunsbüttel gepass. n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 5 v. Hamina n. Middelburg. Koningin Juliana, 9 Oporto vei-wacht Leuvehaven, verm. 9 v. Kopenhagen n. R'dam. Larix, 7 v. Rotterdam n. Norrkoping. Marjan, verm. 8 v. Wormerveer n. Penryn. Mulan. 8 v. Vlissingen n. Leith. Marcella, pass. 8 Pentlandflrth n. Faroer. Merwehaven, 8 v. Rouaan n. Casablanca. Merwehaven, pass. 8 Cherbourg n. Casablanca. May Mere, 8 v. Londen n. Antwerpen. Nedei-land, 8 dwai-s Kiel Holtenau n. A'darn. Nottingham, 8 v. Delfzijl te Rotterdam verw. Nieuwehaven, 8 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Oranjepolder. 8 v. Londen te Bremen verw. Pavo, 7 v. Norrsundet n. Skutskar. Ponza, 5 te Hudiksvall. Plato, 7 v. Rotterdam n. Le Havre. Raket, 8 v. Cardiff te Rotterdam. Rijnhaven, 8 dwars Ouessant n. Antwi-epen. Strabo, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Spurt, 8 v. Methil n. Gothenburg. Texelstroom, 8 v. Amsterdam n. Manchester Tim, pass. 8 Noordhinder n. Odense. Twee Gebroeders, pass. 8 Beachyhead n. Man chester. Ton S, v. Vlaai-dingen n. Newross. Tilly, 5 te Zaandam. Unitas, 3 100 m. W.NW. Texel n. Zaandam. Vrijburgh, 8 v. Londen te Rotterdam. Wickenburgh, pass. 8 Burllngs n. Casablanca. Westerdok, 7 v. Londen te Amsterdam. Zaantiena, 8 v. Rotterdam te Mantyluoo. SLEEPVAART Blankenburg. 7 v. Maassluis n. Bordeaux. Oostzee, 7 v. Barrow in Furness n. Gibraltar. Poolzee, 8 v. Belem met 3 bakken te Maassluis. Rode Zee, 7 v. Barrow in Furness n. Rotterdam OFFICIëLE PUBLICATIE KENTEKENBEWIJZEN PERSONENAUTO'S De controle op de autopa] en in het kader van de door de politie ondernomen z.g.n. tweede verkeersactie blijkt bij een deel van het publiek de mening te hebben doen postvatten, dat de oude provinciale nummerbewijzen van alle personenauto's reeds thans zouden dienen te worden vervan gen door nieuwe kentekenbewijzen. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat wijst er met nadx-uk op, dat zulks onjuist is. Het vervangen van de oude provinciale num- mer'oewijzen door kentekenbewijzen be hoeft ingevolge wettelijk voorschrift, voor onder een oud px-ovinciaal nummer rijdende personenautoto's niet eerder te geschieden dan in de loop van 1956, waar omtrent t.z.t. nadere publicaties zullen plaats vinden. Op de houders van personenauto's rijdende onder een provinciaal nummer wordt een ernstig beroep gedaan in afwach ting van de, andere publicaties terzake geen aanvrage voor een kentekenbewijs in te dienen. Het voortijdig aanvragen van ken tekenbewijzen veroorzaakt n.l. stagnatie in de afgifte voor die voertuigen, waarvoor de verplichting reeds bestaat. Getrouwd: AB v. DUFFELEN en DINI BLANKVOORT Toekomstig adres: Kleverparkweg 35. Getrouwd: P. G. A. B. WIJDEVELD, Arts en C. M. BRENNINKMEYER De heer en mevr. Wijdeveld- Brenninkmeyer danken mede namens wederzijdse familie voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondex-vonden. 9 Juli 1955. Griftdijk 81, Lent. Enige kennisgeving. Getrouwd:' H. DEUTEKOM en HENNY J. C. VAN DEN EYNDE. Heemstede, 9 Juli 1955. Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder SUSANNA SARA VAN DER WAL weduwe van W. M. A. O. HACCOU in de leeftijd van 84 jaar. Uit aller naam: A. O. Haccou. Haarlem, 7 Juli 1955. Parklaan 51. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der Rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. Aan huis geen bezoek. De tex-aai-debestelling zal plaats hebben op Maan dag 11 Juli a.s. te 12.30 uur op de Algemene Be- gx-aafplaats te Heem stede. Heden overleed na een kortstondig lijden, tot onze diepe droefheid, onze lieve vader en behuwdvader JOHAN WILHELM SWITTERS weduwnaar van Elisabeth Maria Beeling in de leeftijd van 69 jaar. K. G.' Switters E. Switters- van den Booren Haarlem, 8 Juli 1955. Zijlweg 56. Het stoffelijk overschot is opgebaard in één der rouwkamers, Zijlweg 63. Bezoeken van 24 u. De crematie is bepaald op Dinsdag 12 Juli a.s. te Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 13.02 uur. Geen bloemen Heden overleed onze lieve vrouw, moeder, oma en zuster LAURA VERDENIUS- CORNEGOOR in de leeftijd van 67 jaar. A. W. Vex-denius Emmen: K. A. Verdenius J. W. M. Verdenius- van Dijk Mai'ian, Albert, Joopje Leiden: A. A. Vex-denius J. W. S. van Dijck Nijmegen: E. Verdenius- Cox-negoor Haarlem, 7 Juli 1955. Westerhoutstraat 8. Het stoffelijk overschot is opgebaard in het Diaco- nessenhuis, bezoeken van 3—4 uur. Geen bezoek aan huis Geen toespraken De crematie is bepaald op Maandag 11 Juli a.s. te Driehuis-Westex-veld, na aankomst van trein 12.02 uur. Geheel onverwacht nam God heden tot Zich onze innig geliefde zoon en bx-oer JACOBUS VAN WIJK op de leeftijd van 23 jaar. Uit aller naam: Jac. van Wijk Haarlem, 8 Juli 1955. Brouwersvaax-t 106 A rd. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 12 Juli, 10.30 uur, op de Al gemene Begraafplaats te Heemstede. Met diepe dx-oefheid ge ven wij U kennis van het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw en onze lieve moedei-, behuwd- en grootmoeder WILHELMINA HOGELAND geb. RAM in de leeftijd van 60 jaar. Uit aller naam: J. J. Hogeland Haarlem, 8 Juli 1955. Wilhelminastraat 18. De overledene is opge baard in een der Rouw kamers Zijlweg 63, bezoe ken van 24 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 12 Juli a.s. te 12 uur op de Noorderbegraafplaats. Heden overleed tot mijn grote droefheid, na een langdurige ziekte, mijn lieve vrouw, onze lieve behuwdzuster en tante WILLEMINA JANSEN geb. REEDE in de oudex-dom van bijna 80 jaar. Uit aller naam: A. Jansen. Haax-lem, 8 Juli 1955. Oost Indiëstraat 90. Op vex-zoek van de over ledene geen bloemen. De tex-aardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 12 Juli a.s. om 12 uur op de Algemene Begraafplaats te Haarlem aan de Kle verlaan. Algemene kennisgeving Heden heeft in alle stilte de begrafenis plaats ge had van wijlen de heer J. D. J. KEUNE in de ouderdom van 72 jaar. In leven administra teur van de fa. Broers en Gosman, Keizersgracht 208, Amsterdam. Verzoeke geen rouw beklag Uit aller naam: M. S. Keune- Hulsman J. Keune C. Keune-Bruin J. A. Keune M. R. H. Keune- Blokker en kleinkinderen Beekbergen, 8 Juli 1955. Dr. J. W. Kamerling Röntgenoloog. AFWEZIG TOT 15 JULI A. J. M. van der Voort van Zijp Vrouwenarts AFWEZIG TOT MAANDAG 18 JULI. Heden ging nog geheel onverwacht, zeer rustig van ons heen mijn lieve man en onze vader, be huwd- en grootvader HENDRIK KUIPERS in de leeftijd van 66 jaax\ Uit aller naam: A. F. E. Kuipers- Gx-uter. Haarlem, 8 Juli 1955. Gen. Bothastraat 64. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 12 Juli a.s. v.m. 11 uur op de Noorderbegraafplaats, Vergierdeweg. Dokter A. J. van Ravenswaay HERVAT MAAND. 11 JULI DE PRAKTIJK. J. van Hartesveldt Tandarts AFWEZIG TOT 8 AUG. Tandarts Ittmann AFWEZIG TOT 18 JULI Dag. 920 uur. Leidsevaart 82. Tel. 15634 Bezoek dan de openlucht- dienst op de Dreef bij Hout plein Zondagavond 7.30 tot 9 uur. (Alleen bij goed weer) Schoonheidsspecialiste - haarkundige manicure - pedicure TELEFOON 21826 le EMMASTRAAT 18 Opl.-instituut voor de officieel erkende diploma's voor: MACHIN5ST (zee- en land-) STUURMAN (GHV en KHV) MOTORDRIJVER RADIOTELEGRAFIST (1e en 2e kl.) RADIOMONTEUR NRG Cursus:, Voorbereidend Middelbaar Technisch Onderwijs Geen toelatingseisen Korte opl.duur Kleine clubjes Dag- en avondlessen SPOEDCURSUS SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE VD Duur 1 jaar - Voorontwikkelingseisen: Lagere Techn. School. Aparte lesregeling voor hen, die continudienst lopen. Inl. elke Woensdag van 1719 uur en volgens afspraak. Stationsweg 66. Velsen. Tel. K2550-4704 flTTTUV^ Kantoor HAARLEM: Oranjekade 1 Tel. 10441 - b.g.g. Tel. 21673 Vraagt inlichtingen omtrent inschrijving „ARCHIEF'

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11