LOCOMOTIEF Rijwielen N. L. v. Schagen Zoon N.Z.H. reserveert op grote schaal voor overgang op busexploitatie LOCOMOTIEF JAN v. d. IBoiteÊLeh, Locomotief f Agenda voor Haarlem Wieier tocht drie weken voor start in kannen en kruiken Kerkdiensten De Haarlemse Muggenronde Jan Teske: „Natuurlijk win ik die ronde" Werkzaamheden UW in afgelopen jaar Ruim 55 millioen passagiers maken zeven procent dividend mogelijk Groot verloop Radio Mooars TT1X1 bestellen? Locomotief Rijwielen RIJWIELHANDEL A. Donker d&ipt VLin't uoAdi Fa C. v. IVIAREN 9 Ons land feit 1.500.000 Rheumalijders D. M. van Willigen nam afscheid van Amsterdam R.K. militair Tehuis gaat collecte houden bellen Burgerlijke Stand Zwemprestatietocht van APGS GEEN LOTERIJBRIEFJE?? LOCOMOTIEF RIJWIELEN NICO VAN. SCHAGEN ZONEN Gierstr. 42 - Haarlem - tel .17768 Handelsovereenkomst met Denemarken verlengd ZATERDAG 9 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 Het is voor elkaar met de Haarlemse Muggenronde. De organisator, hoofdagent H. Hartman heeft tezamen met drs. W. Hazevoet hetgehele traject nog eens langsgereden en zij hebben daarbij gecon stateerd, dat in vrijwel alle étappeplaat sen alles tot in de puntjes geregeld is. Bo vendien komen volgende week de diverse fabriekstruien aan en de stapel prijzen, die in een kast bij het bureau kinderpoli tie zijn opgeslagen, wordt steeds hoger. Prijzen, die variëren van zaklantaarns en rijwielspiegeltjes tot een gekleurde ets van Haarlem, welke beschikbaar is ge steld door kunsthandel Leffelaar. En ook de jongens zelf, om wie het per slot van rekening allemaal draait, doen hun uiterste best om op 1 Augustus zo fit mogelijk aan de start te verschijnen. Dins dagavond zijn zij bij voorbaat met z'n al len naar de Haarlemmermeer getrokken om serieus te oefenen en de heer Hartman toonde zich na afloop van de rit enthousi ast over de wijze, waarop de jongens heb ben gereden. De muggenrijders fietsten namelijk keurig twee aan twee in de rij en alleen een groot aantal los op de weg wandelende koeien slaagde er in de orde enigszins te verstoren. Ook het trainen van de ploegen gaat na tuurlijk nog steeds door. De dertienjarige Leo Schrama, wonende in de Van Alphen- straat 40, ploegleider van de Amsterdam se buurt gaat bijvoorbeeld bijna elke avond met zijn ploeggenoten op pad om maar goedgeoefend aan de start te komen. „Soms gaan we naar de Meer", vertelde hij, „en soms naar het Kopje. Laatst liep de ketting van een van de fietsen er af. Ik heb zelf trouwens ook een ouwe brik, maar ik krijg een nieuwe. Nee, niet hele maal, want de helft moet ik zelf betalen". Des avonds traint Leo Schrama dus en des morgens maakt hij zijn ULO-huis- werk, want ondanks het feit, dat hij met de Muggenronde meegaat is het toch wel de bedoeling, dat hij volgend jaar in de tweede klas zit. Ook Henny de Kort (13 jaar), ploeglei der van de Harmenjansbuurt en Joop Par don (14 jaar), leider van het zestal uit de Indische buurt, trekken er dikwijls met de jongens uit de buurt op uit om goed getraind te kunnen vertrekken. Optimistisch Jan Teske, leider van de Vogelbuurt- ploeg, bekijkt de hele ronde wel bijzonder optimistisch. „Natuurlijk ga ik de rit win nen", vertelde hij lachend, „ze willen het allemaal, maar ze durven het niet te zeg gen". Jan Teske, die 15 jaar is en dus tot een van de oudsten van de deelnemers gere kend kan worden, zit op de lagere techni sche school („Dat is hetzelfde als de am bachtsschool, maar het klinkt deftiger") in de tweede klas van de cursus vliegtuig bouw. Zelf heeft hij, waarschijnlijk gedre ven door zijn technische knobbel een transportfiets omgebouwd tot een licht racekarretje, met spatborden van plastic, die hij er, als het eventueel eens een keer tje om de een of andere reden nodig zou zijn, binnen enkele minuten af kan halen. Overigens zit deze ploegleider in zijn va- cantie niet bepaald stil, want na de Mug genronde meldt hij zich bij het arbeids bureau om uien te gaan trekken in de Wieringermeer. „Dat levert acht gulden per dag op", vertelde hij en hij wreef zich vergenoegd in de handen, „en je wordt ge haald en gebracht met de bus". Jan Fransen (dertien jaar) uit de Colen- ADVERTENTIE WELK KAPSEL IS MOOI? Een kapsel is dan pas mooi als het bij Uw gelaat en type past. - Maar dan bij GlatZDAMESKAPSALONS Oude Groenmarkt Grote Kerk 24 t.o. Kosterij Telefoon 10412 ADVERTENTIE Van links naar rechts: Joop Pardon (Indi- schebuurt), Leo Schrama (Amsterdamse- buurt), Jan Teske (Vogelbuurt) en Jan Fransen (Transvaalbuurt). sostraat 56 rood, leider van de jongens uit de Transvaalbuurt, die in de zesde klasse van de St. Luciaschool zit en volgend jaar naar de ambachtsschool hoopt te gaan om het vak van machinist of ma chinebankwerker te leren denkt anders over zijn zes vrije weken. „Na de Muggen ronde ga ik uitrusten", vertelde hij. „Lek ker naar het strand in de zon liggen, dat is trouwens niet zo ver weg". „Ja, we trai nen wel, maar niet zo gek veel. Op het circuit ging het ook te hard". Over een voorspelling van het eindre sultaat van de tour laat hij zich niet uit. „We zullen wel zien", zegt hij en daarmee heeft hij eigenlijk wel gelijk. De leden van de afdeling Haarlem, Bloemendaal en Heemstede van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers nemen aan vele acties deel. Rustig deden zij haar werk en dat het zich steeds uitbreidt blijkt ons uit het jaarverslag over 1954, dat een overzicht geeft van de arbeid in dat jaar verricht. Het begint met de medede ling, dat de bestaande werkobjecten, even als de gebruikelijke inzamelingsacties, door de daarbij betrokken medewerksters met veel toewijding uitgevoerd zijn. In het verslag wordt herinnerd aan de omvangrijke werkzaamheden ten behoeve van het bevolkingsonderzoek, aan die van de commissie voor het blindenwerk, aan de actie voor de ontheemden en aan de verhuizing van het stadhuis naar het Pro veniershuis. De mededelingen over het werk van de diverse diensten en commissies en over het verloop van aan de UW toevertrouwde acties maken duidelijk, dat er ook in 1954 weer het nodige leven in de „brouwerij" te constateren viel. Wegens de grote be zwaren, ondervonden door de ouders bij het vervoer van kinderen, die in Amster dam een school voor doven, doofstommen of spraakgebrekkigen moeten bezoeken, laat de gemeente Haarlem van September j.l. af al een schoolbus Haarlem-Amster dam v.v. rijden. De wethouder van onder wijs wendde zich tot de UW met het ver zoek een hiertoe capabele persoon te zoe ken en het bestuur was zo gelukkig oen mevrouw M. Stevens-Eiser bereid te vin den als vaste kracht mee te rijden, terwijl zij volgens een wisselend rooster door tel kens een UW-ster wordt geassisteerd. Als mevrouw Stevens tegen tien uur op het bureau verschijnt, heeft zij al een hele reis gemaakt, die, vooral in de donkere en koude tijd van het jaar, lang niet altijd meevalt. De tact en opgewektheid, waar mee zij ook de moeilijkste kinderen weet op te vangen, maken haar voor dit werk bij uitstek geschikt. De sociale dienst verleende medewer king aan de verkoop van zomerpostzegels en kinderzegels, aan het spreekuur voor moeilijkheden bij samenwoning, aan de verzorging van de bibliotheek in het Sint Elisabeths Gasthuis. Voorts vermeldt het verslag de arbeid van de huishoudelijke, de administratieve dienst en de dienst van vervoer. Vanmiddag heeft de heer D. M. van Wil ligen, directeur van de Tweede driejarige HBS aan de Zocherstraat te Amsterdam, tijdens een receptie afscheid genomen we gens zijn benoeming tot rector van het Jac. P. Thijsse lyceum te Overveen. De heer Van Willigen.is privaat-docent aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam en geniet tevens bekendheid in de UNESCO- en Daltonkringen. Hij is secre taris van de afdeling Nederland van de World Brotherhood. Bij het afscheid waren o.a. aanwezig de wethouder van onderwijs, mr. A. de Roos en de directeur van de afdeling onderwijs, mr. W. M. Morren. Uit het heden verschenen jaarverslag over 1954 van de Noord-Zuid-Hollandse Ver voermaatschappij N.V. te Haarlem blijkt, dat de bedrijfsresultaten voor het derde saldo beloopt 1.812.982,73 (verleden jaar 1.065. 644,71), ongerekend de onver- achtereenvolgende jaar een uitkering van 7% dividend mogelijk maakt. Het winst- deelde winst van 1953, die 2.909,81 groot is. Behalve de dividenduitkering, waar mee 420.000,gemoeid is, wordt er een uitkering gedaan aan de personeelsver enigingen van twintigduizend gulden (vorig jaar: vijftienduizend), wordt er een overboeking naar de reserve bijzondere voorzieningen (pensioenfonds) van vier ton (in 1953 acht ton) gedaan, terwijl voor reorganisatiereserve niet minder dan 845.874,98 is uitgetrokken. Tenslotte is er nog een wachtgeldreserve van 130.000. Het onverdeelde winstsaldo is dit jaar te verwaarlozen: 17.56. Jaarverslag NZH 1 is 2 koli?B- In dit jaarverslag helaas weer even summier als altijd, de vervoersprestaties worden afgedaan met het simpele zinnetje „dat het vervoer zich in stijgende lijn be weegt" is wel duidelijk de veranderde financiële structuur door de verhoging van het aandelenkapitaal tot zes millioen gul den. Daarnaast vallen de reserveringen op welke met het oog op de voortgaande om schakeling van tram- op busexploitatie worden gedaan. De post „reorganisatie reserve" bijvoorbeeld dient ter voorziening in de uitgaven voor de omscholing vai) per soneel (elke chauffeursopleiding kost de maatschappij achthonderd gulden) en de Voor het eerst in de geschiedenis van zijn bestaan zal nu ook het Katholiek Mi litair Tehuis te Haarlem, gevestigd op het Donker Begijnhof 3, een huis aan huis en een buscollecte gaan houden, teneinde uit de opbrengst daarvan het verblijf waar per avond ongeveer tachtig tot negentig militairen zich komen verpozen, te ver fraaien en enig nieuw meubilair aan te schaffen. Zij die in militaire dienst zijn weten wat het betekent voor een soldaat, des avonds na de diensttijd wat gezelligheid te moeten zoeken in een garnizoensplaats die hem meestal onbekend is. De grenzen van het soldij zijn al vrij spoedig bereikt en bovendien verlangen velen naar een meer persoonlijke sfeer dan de meeste amusementsgelegenheden bieden. Geen wonder dan ook dat de militaire tehuizen druk bezocht worden. Hier kunnen zij hun vrije uren door brengen met tafeltennissen, kaarten, dam men, lezen of biljarten in een ongedwon gen, ietwat huiselijke sfeer. De brief naar huis vloeit hier vlotter uit de pen. Voor de liefhebbers is vaak nog een aparte stu dieruimte aanwezig, waarvan altijd een druk gebruik gemaakt wordt. Zoals de meeste militaire tehuizen be staat ook het Katholieke tehuis aan het Donkere Begijnhof geheel van particuliere giften. Het tehuis wordt echter te klein. Op dansavonden, culturele bijeenkomsten en televisieuitzendingen is het aantal be zoekers zo groot dat velen geen plaats kunnen vinden in de zaal. Er wordt voort durend verbouwd maar al met al blijft men toch kampen met een gebrek aan ruimte. Het bestuur van het tehuis beseft wel dat uit de opbrengst van een enkele col lecte geen nieuw tehuis kan worden opge bouwd. Haar doel is dan ook uit de midde len die deze actie, welke op Maandag 11 Juli begint en duurt tot en met Zaterdag 16 Juli, zal opbrengen de vernieuwing en verfraaiing van het intérieur te fourneren. Ook het meubilair moet hier en daar nodig worden opgeknapt. Zij die zich als collectant willen opgeven kunnen dit doen bij de heer H. Bogaard, Coornhertstraat 30 en de heer P. J. M. Bonfrer, Lakenkopers- straat 8a, en natuurlijk ook aan het Mili tair Tehuis zelf. Gedurende de week zal met lijsten huis aan huis gecollecteerd worden, waarna op Zaterdag 16 Juli de straatcollecte met bussen en speldjes plaatsvindt. liquidatiekosten als het opbreken van trambanen. In het pensioenfonds is dit jaar de helft gestort van het bedrag van het vorig jaar, toen niet minder dan acht ton voor dat doel werd gereserveerd. De „wachtgeldreserve" tenslotte is een nieuwe afzonderlijke rekening, welke nodig werd nu de N.Z.H. de werkloosheidswetvoorzie ningen voor eigen rekening neemt. Over het personeel wordt opgemerkt, dat er thans 1322 personen in dienst zijn tegen 1318 in 1953, waarvan in Haarlem 616 (vorig jaar 608). Het personeelsverloop bedroeg in 1954 tweehonderd gevallen. Dit cijfer wordt als zodanig niet onrustbarend genoemd, wel echter in het licht van het ernstige tekort op de arbeidsmarkt. Menigmaal moest een beroep op het personeel gedaan worden om overuren te maken. Het verheugt de directie daartoe de nodige bereidheid te hebben aangetroffen. De bedrijfsomvang komt tot uitdrukking in de volgende cijfers: bussen en toerwa- gens 149, lengte der buslijnen: 204,3 kilo meter, gereden buskilometers 11.442.346 (vorig jaar 10.681.243), vervoerde reizi gers 28.411.881 (vorig jaar 27.044.078). Het aantal tramrijtuigen bedraagt nog" 182, er zijn 109,6 kilometer tramlijn in ex ploitatie, waarop 10.959.798 rijtuigkilome ters werden gepresteerd (motor- en aan- hangrijtuigen tezamen). Op de tramlijnen werden 27.174.830 (vorig jaar 28.029.819) reizigers vervoerd, in totaal dus 55.586.711 passagiers, ruim een half millioen meer (512.814) dan in het vorige verslagjaar. ADVERTENTIE van ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM ADVERTENTIE Garage: Twijnderslaan 35 HAARLEM 8 Juli 1955 GEHUWD: 8 Juli, N. F. de Korte en F. G. Aalders; R. Paesie en J. H. Keulen; T. Baars en F. E. Beukers. BEVALLEN van een zoon: 6 Juli, C. Gij zenvan Bruggen; 7 Juli, G. Laan'van Looij; H. E. Geeslingsvan der Slot; A. J. LandstraWalstra; 8. Juli M. BruynGa lenkamp. BEVALLEN van een dochter: 6 Juli, M. H. WichmanRenes; 7 Juli, C. A. de Jong van Lieshout; 8 Juli, C. CramerHack; D. M. BroekenLangedijk; A. van Schraven- dijkOostmeijer. OVERLEDEN: 6 Juli, J. G. Niesten, 72 j„ Generaal Bothastraat; 7 Juli, P. Appelboom, 75 j., Gedempte Schalkburgergracht; H. Sun- dermeijerOosterloo, 77 j., Kleverparkweg; A. BleiSoet, 76 j., Barrevoetestraat; G. Stadt—de Jong, 80 j., Kinderhuissingel; G. A. Menalda, 59 j., Gasthuisvest; C. Lammers Braam, 74 j., Frans Halsstraat; F. van Dig gelen, 75 j., Kleine Houtweg. ZONDAG 10 JULI 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Dr. G. Snijders. Woensdag 88.45: Avondstilte. Voorganger Ds. G. Koch, van Haarlem-N. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G, J. Waardenburg. Noorderkerk, Velser- straat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerf- kamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, H. Avond maal. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. S. H. J. Voors. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 8.45: Repetitie Kinderkerkkoor. 9.3Ó: Kinder- kerk. Ds. Joh. Bronsgeest. 10.30: Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Jeugddienst. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. de Nie. 10.45: Ds. E. Pot. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Rusthuis, Jansstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel Noord Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. J. Kreijenbroek West, Leidsestraat 10: Dhr. P. van Zalinge. Centrum. O. Groenmarkt 10: Dhr. W. C. de Groot. Eglise "Wallonne. 10.30 h.: Pas de Service. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Gottesdienst. Sp. Lohmeijer. Church of England Christ Church Amsterdam Induction Service. Sunday, Juli 10th 1955, 7 pm. The Bethel Pentecostal Temple Inc., gebouw Beth-El, Voorhelm straat 3. 2.30: Samenkomst, Evangelist J. Scholtz, Bussum. Woensdag 7.30: Bidstond, Br. Matray. Vrijdag 7: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst) Zr. L. J. Weber-Im- mink. Filedelfice Gemeente, Grote Houtstr. 176. 10: Dienst. Versch. sprekers. Woensdag 7: Tempeliersstr. 55 R. Bidstond. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag-Kerk. Con tactbijeenkomsten met Gerepatrieerden, Parklaan 32, op Maandagavond en Woens dagmiddag, gaan tot September niet door. Rondetafelbespreking op Dinsdagmiddag 3 uur blijft doorgaan. Ned. Herv. Evangelisa tie, Nassauplein 8. 10 en 5: Ds. G. C. Severijn van Hoogeveen. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hilversum. Stads Evange lisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Kapi tein A. Bouwens. Maandag Jeugdvergade- ring vacantie tot September. Woensdag 8: Feestavond 24 jarig bestaan Evangelisatie. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Ser- vaas, v. d. Belg. Evang. Zending, Gent. 5: Dezelfde, Maranatha-samenkomst. 8: Jeugd- samenkomst o.l.v. Eppo Andriessen Zater dag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag geen samenkomst. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litur gische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. J. M. Martens. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10: Voorg. A. H. v. Gent. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgeb. Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Oppasdienst aanwezig. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. F. Brtise- witz, van Utrecht. Remonstr. Geref. Ge meente. 10.350: Dr. J. C. A. Fetter, v. 's Gra- venhage. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. P. de Ruig 5: Ds. J. E. Hendriks, van Winterswijk. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. P. de Ruig. Ly ceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. J. E. Hendriks. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. L. Kieboom. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 12 Juli. Ds. Du Marchie, van Voorthuizen, gaat niet door. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. Begijn hof. 10.30: Dhr. F. Oosterwijk. 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 8: Bijbellezing en bidstond. Leger des Heils Sehag9helsti-aat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 6.45: Open luchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht 7.30: Verlossingssamenkomst. De samen komsten staan onder leiding van Majoor en Mevr. M. Souverein. Dinsdag 2.15: Gezins bondsamenkomst. Iedere Zondag kindersa menkomsten om 12 uur, leidster van de jeugd M. Bruis. Pinkstergemeente, Nieuwe Kx-uisstraat 14. 10: Dhr. E. Schum-man. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Bijbellezing, Ged. O. Gracht 47. Vrijdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10 en 19: Openbare Samenkomst. Versch. sprekers. Alleen bij goed weer te 19.30: Openluchtbijeenkomst op de Dreef bij Houtplein. Te 13: Kindersa menkomst o.l.v. zr. Baay. Donderdag 20: Bid stond voor gemeenteleden. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostoli sche Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging. 11: Universele Eredienst in de Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. Gemeente Gods. 10: Cultureel geb. IJmui- den. 7.30: Parklaan 21. J. Jeeninga. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G. Koch. Voorber. H. Avond maal. Immanuëlkerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers H. Avondmaal. 7: Ds. J. Heidinga. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mw. Dr. A. Mankes-Zernike. Stichting „Petra" Kapel (einde Minahassastraat) Don derdag 8: Dhr. Ew. W. Pera, evangelist te Den Haag. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. J. van Herksen. Sionskerk, Ekster straat. 8.45: Ds. J. van Herksen. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaarn- rijkstraat. 9.30: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. ADVERTENTIE „De gele trui? Die pak ik!" zei Wagtmans. En dank zij z'n LOCOMOTIEF lukte dat met glans. loopi altijd lichter! Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik. I Na de veertien dagen geleden gehouden wandeltochten in het Amsterdamse bos ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Amsterdamse Politie Gymnastiek- en sportvereniging wordt vanmiddag in het politiezwembad het Bovendiep in Amster dam een zwemprestatietocht gehouden over een afstand van een kilometer. Onder de ruim vierhonderd deelnemers van vandaag, waaronder vele middelbare scholieren, is ook een ploeg van tweeëntwintig zwemsters en zwemmers van de Haarlemse afdeling van de arbeiderszwemvereniging „De Wa tervrienden." Dezelfde tocht werd Vrijdagmiddag ge houden voor leden van politiekorpsen. Er werd door 150 politiemensen aan deelge nomen. Voor hen, die zich moeilijk op Za terdagmiddag konden vrij maken, was Vrij dagavond al de gelegenheid deze prestatie tocht te zwemmen. Onder de enige tiental len deelnemers was een ploeg van zeven leden en jeugdleden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade, die de tocht met suces uitzwommen. Het waren mejuffrouw K. Bakker en de heren R. Van den Bosch, H. van Dam, H. Huijer, P. Krüger, D. N. de Lange en H. Tollenaar. H. W. Wierda. Chr. Geref. Kerk, Floresstr. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. van Dijl. 10: Ds. C. de Ru, Zandvoort. Kapel Nieuw-Vre- denhof. 10.30: Ds. Oskamp, H. Avondmaal. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Dijl. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. N. Padt, Hv., Ede. Ned. Chr. Gemeenschaps hond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. M. Vrieze. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. A, Dondorp. 5.30: Ds. M. Vrieze. Ger. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. Roukema. AERDENHOÜT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. H. Avondmaal. 11.45: Kin- derdienst, 5—12 jaar in de Kapel. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. C. P. Hoe- kema. Doopsgez.. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. H. J. Achterberg, Leiden. Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.45 en 5: Ds. C. Klaowijk. H. Avondmaal en dankzegging. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. 10.30: Dr. J. H. Stelma. H. Avondmaal. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4, 10.30: Ds. J. C. Fischer, Hv. Hilversum. Vrij Katholieke Kerk, Popellaan I. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 3.30: Ds. W. Fijn van Draat, van Amsterdam. (In deze drie diensten H. Avondmaal. 7.30: Ds. S. J. Popma. van Amsterdam. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. H. Avondmaal. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. S. L. Knottnerus H. Doop. 5: Ds. F. Brouwer. Geref. Kerk. 10: Ds. A. K. Krabbe H. Av. 5: Dezelfde. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5:Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Vi caris L. C. Baljé. 7: Ds. J. C. Salverda. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. N. Tref fers-Mesdag. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros, voorber. H. Av. 6.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven. 6.30: Ds. J. W. Schipper van Vroomshoop. In beide diensten H. Av. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee, H. Avondmaal. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. Salverda. H. Doop. 7: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10: Dr. G. E. Meuleman H. Avondmaal. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. C. B. Burger, Utrecht. 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. P. J. Mackaaij, Oegstgeest. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. van de Woord. West. Sionskerk. 10.30: Ds. Kousemaker, Jeugddienst. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, H. Doop. 7: Ds. J. Bronsgeest, pred. te Haarlem. Jeugd dienst. 9.30: Jeugdkapel. Ds. R. H. Oldeman Woensdag 20: Concert en wijdingsdienst. Spr. Ds. R. H. Oldeman. Medew. van „Die Haarlemsche Musyckkamer en Herman Dees, orgel. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk Julianaweg 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 8: in de nieuwe consistorie der Herv. Kerk. Joh. H. van Oostveen, Evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Jongeboer, H. Avondmaal. Ned. Prot. Bond 10.15: Dhr. Jongbloed, van Haarlem. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Ger. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst, Christ. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. van der Weelel, van Leiden. ADVERTENTIE Alle modellen ADVERTENTIE Neem RHEUMA-verr.-couvertjes Ook verkrijgbaar bij de kantoren van de Staatsloterij. Ggk. Min. v. Just. 22-ll-'54 - LO 520/052 in diverse kleuren Gen. Cronjéstraat 1 op de hoek - Haarlem Zie ook onze showroom Schoterweg 55 ADVERTENTIE Voor naar ADVERTENTIE zijn natuurlijk verkrijgbaar bij Engelmundusstraat 28 hoek Willemsbeekweg Tel. 4282 - IJmuiden-Oost ADVERTENTIE van z'n lichtlopende ZANDVOORTSELAAN 158 - AERDENHOÜT Betaling desgewenst in overleg. ADVERTENTIE LOCOMOTIEF RIJWIELEN in alle uitvoeringen voorradig. Maarook de onverwoestbare LOCOMOTIEF-SACHS BROMFIETS Bloemendaalseweg 234 - Overveen Telefoon 23523 ADVERTENTIE Grote keuze bij: Poortstraat 5-7 - Hrl.-O. - Tel.12488 KOPENHAGEN (Ritzau). De han delsovereenkomst tussen Nederland en Denemarken is, naar het Deense ministe rie van Buitenlandse Zaken bekend maak te, voor een jaar tot eind Juni 1956 ver lengd. De enige verandering ten opzichte van de oude overeenkomst zal zijn, dat het contingent voor de Nederlandse invoer van Deense vis met 250.000 kronen is vergroot. Het bedroeg voordien 1.225.000 kronen Ter gelegenheid van de herdenking van het zeventigjarig bestaan van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaar ne", is het clubgebouw dit weekeinde feestelijk verlicht. ZATERDAG 9 JULI Palace: „Rear Window", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Meisjes zonder moraal", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het net", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Inspecteur Ripley slaat toe", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „De purperen vlakte" 14 jaar, 7 en 9.15 uur en „Play-Girl", 18 jaar, 23.30 uur. Frans Hals: „Gevaren ener wereldstad", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Waarzeggerij", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The merry widow", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Vleeshal, Grote Markt: Ten toonstelling „Madame", van 10 tot 17.30 uur en van 19—22 uur. Openluchttheater, Bloe mendaal, 20 uur: Toneelgroep „Theater" voert op „Twee flierefluiters in het paradijs". ZONDAG 10 JULI Spruitenbosehstraat 9, Haarlem: 8 uur, Ge meente van Christus, Engelse dienst. Zuider kapel, Zuiderstraat 15: 10 en 5 uur, Ds. J. Servaas. Palace: „Rear Window", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Meisjes zon der moraal", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Tembo", 14 jaar, 11 uur; „Het net". 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Inspec teur Ripley slaat toe", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Bali het eiland der goden", 14 jaar, 11 uur; „De purperen vlakte", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gevaren ener wereldstad", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Waarzeggerijontmaskerd". 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „The merry widow", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Vleeshal. Grote Markt: Tentoonstel ling „Madame" van 10 tot 17.30 uur. MAANDAG 11 JULI Concertgebouw: 8 uur, Einduitvoering mu ziekschool „Toonkunst", met medewerking van het Toonkunstorkest onder leiding van Marinus Adam. Palace: „Rear Window", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Meis jes zonder moraal", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Het net", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Inspecteur Ripley slaat toe", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „De purperen vlakte", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gevaren ener wereldstad", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „The Las Vegas Story", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. Minerva: „Hans Christian Andersen", alle leeftijden, 8.15 uur. Vleeshal, Grote Markt: Tentoonstelling „Ma dame", van 10 tot 17.30 uur. Begijnhofkapel: 8 uur. Interkerkelijk Evang. Comité, J. Klein Haneveld.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 9