Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nachtelijke botsing tussen twee goederentreinen op Moerdijkbrug Socialistische meningsverschillen over de Westelijke politiek Bonn maakt vrij baan voor de eerste militaire wetten I! Treinverkeer gehele dag gestremd Vrije berichtgeving uit de Sovjet-Unie Koninklijk bezoek aan het Kremlin Vluchtelingenpartij zet Adenauer onder druk Amerikaans materiaal ter waarde van een milliard dollar overgedragen Italië blijft trouw aan het Westen Bonn ziet geen nieuws in Sovjet-verklaring Het woord is aan Indonesische minister van Defensie treedt af Onweer en slagregens boven West-Europa Kremlin is gul met visa voor buitenlandse journalisten Sjah van Perzië nam invitatie van president Vorosjilov aan Congres te Londen Bondskanselier niet van zins voor dreigementen te wijken Kleine meerderheid verwacht voor het kabinet Segni Veiligheidspact op grond van verdeling onaanvaardbaar Cruquius Zaterdagavond weer in het donker Dreigende breuk in de coalitie Vele doden door blikseminslag Weerrapport 70e JAARGANG No 4 DONDERDAG 14 JULI 1955 29 9e JAARGANG No 156 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In de nacht van Woensdag op Donder- komen. Onmiddellijk zette hij het hoofd- dag omstreeks een uur is op de Noordelij ke oprit van de Moerdijkbrug aan de Zuidhollandse kant een aanrijding tussen twee goederentreinen ontstaan. Ongeveer tien wagons zy"n uit de rails gelopen. Een der bestuurders brak een arm. Het onge val heeft aanzienlijke materiële schade veroorzaakt. De ravage op de spoorlijn is zo groot, dat het treinverkeer nog wel de gehele verdere dag zal zijn gestremd. Voor het locale verkeer zal gebruik worden ge maakt van een autobus-verbinding op het traject Dordrecht-Lage Zwaluwe. Deze bussen zullen zoveel mogelijk aansluiting geven op de treinen. Reizigers dienen ech ter rekening te houden met vertraging. Doorgaande reizigers wordt verzocht zo veel mogelijk te reizen via 's Hertogen bosch en Utrecht. De oorzaak van het ongeluk moet in de eerste plaats worden gezocht in de dichte mist. Op de plaats waar het dubbelspoor van Dordrecht naar Willemsdorp overgaat in het tot op heden nog enkele spoor over de nieuwe spoorbrug over de Moerdijk, ontging, waarschijnlijk als gevolg van deze dichte mist, de bestuurder van de goederentrein uit de richting Dordrecht een onveilig voorsein. Hierdoor werd door deze trein de uit de richting Lage Zwalu we komende goederentrein in de flank ge raakt. Bij de botsing werden zes wagens in elkaar gedrukt en liepen er ongeveer tien uit de rails. Het onveilige hoofdsein zag de bestuur der van de trein uit Dordrecht wel en onmiddellijk zette hij toen de remmen vast. Maar te laat: een blokwachter zag het ongeluk op het laatste nippertje aan- MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft de laatste tijd de grootste toevloed van buitenlandse journalisten beleefd se dert het begin van de koude oorlog. Pre mier Nehroe van India werd op zijn veer tiendaagse reis door de Sovjet-Unie verge zeld door twaalf verslaggevers, aan wie alle mogelijke faciliteiten werden verleend. Een gelijke behandeling kreeg een groep van zeven West-Duitse journalisten, die in Moskou aankwamen kort voordat bonds kanselier Adenauer tot een bezoek aan de Sovjet-Unie werd uitgenodigd. Evenals hun Indiase collega's konden de West- Duitsers hun berichten zonder tussenkomst van de officiële censor verzenden. Zij tele foneerden dikwijls rechtstreeks van hun hotelkamer uit met hun krant in West- Duitsland. Ook drie Amerikaanse corres pondenten, die door persoonlijk toedoen van de partijsecretaris Kroesjtsjev bij diens verblijf in Belgrado visa verkregen, konden zonder censuur verslag uitbrengen. Op een gegeven ogenblik waren er 28 buitenlandse correspondenten in de Sovjet- Unie: uit de Verenigde Staten. Canada, Zweden, India, West-Duitsland en Japan. Nog andere buitenlandse journalisten, on der wie Britten en een groep vrouwelijke Canadese journalisten, hebben visa voor de Sovjet-Unie gekregen. Er zijn thans elf permanent residerende correspondenten van Westerse landen in Moskou: vijf Amerikanen, twee Britten, twee Fransen, een Italiaan en een Joego slaaf, alle, op twee na, vertegenwoordigers van persbureaux. Hun berichtgeving is aan censuur onderworpen. Een groep van twaalf Amerikaanse boe ren is uit New York naar de Sovjet Unie vertrokken voor een bezoek van een maand aan Russische collega's. De leider van de groep, William Lambert, deken van de landbouwhogeschool van de staat Nebras- ka, zeide dat de reis naar vrijwel ieder deel van de Sovjet-Unie zal voeren. De Amen- kanen hopen landbouwmethoden en het landbouwonderwijs te bestuderen. sein voor de uit Noord-Brabant komende trein nog op onveilig en trachtte hij met behulp van een seinlamp de uit Dordrecht komende trein voor de wissel op te hou den. Zijn voortvarendheid werd echter niet beloond omdat de treinen elkaar al te dicht waren genaderd. De botsing ging gepaard met een klap, die tot ver in de omtrek te horen was. De bestuurder van de trein uit Dordrecht liep letsel op. Hij werd met een gebroken arm naar een ziekenhuis in Dordrecht overge bracht. In de vroege morgen is begonnen om de baan weer vrij te maken. Bliksem in bovenleiding Woensdagmiddag om half twee is een trein, die uit Amsterdam over Gouda naar Rotterdam onderweg was, op de verbin- dingsbaan Breukelen-Harmelen blijven staan tengevolgé van draadbreuk door blik seminslag. De volgende trein werd over verkeerd spoor geleid, stopte bij de stil staande trein en nam de reizigers daaruit over. Het gestrande treinstel werd naar Woerden gesleept, waarna met het herstel van de bovenleiding kon worden begon nen. Een overzicht van de ravage: zes goederen wagens werden in elkaar gedrukt en een tiental liepen uit de rails. TEHERAN (Un. Press) Sjah Reza Pahlevi en koningin Soraya van Perzië zul len binnenkort een bezoek brengen aan Moskou als officiële gasten van de Sovjet regering. Een datum voor het bezoek is nog niet vastgesteld. De Sjah heeft de uitnodiging gekregen van president Vorosjilov. De invitatie werd hem op 26 Juni overhandigd door de Rus sische ambassadeur, toen deze uit Moskou in Teheran terugkeerde. Het zal het eerste bezoek zijn van de Sjah aan een land achter het ijzeren gor dijn. Zijn tweelingzuster prinses Asjraf vertoefde kort na de oorlog in de Sovjet- Unie. De uitnodiging aan de Sjah wordt gezien als een poging om te verhinderen dat Perzië zal toetreden tot niet-commu- nistische defensieve blokken. Officiële kringen zien in de invitatie een duidelijke aanwijzing dat het Kremlin ge broken heeft met de anti-royalistische, communistische Tudeh-partij, wier leden steeds meenden dat er nimmer toenadering kon zijn tussen de Sovjet-Unie en het ko ninklijk huis van Perzië. Naar de opvat ting van waarnemers zal de uitnodiging de positie van de democratische elementen en van de Sjah versterken. (Van onze correspondent in Londen) Op het internationale congres van de socialistische partüen kwam gisteren ver schil van mening tot uitdrukking over de satellietlanden. Jules Moch, vertegenwoor diger van Frankrijk in de ontwapenings commissie van de UNO, betoogde dat de Sovjet-Unie te Genève zo veel mogelijk diende te worden ontzien en dat de kwestie van vrije verkiezingen in de satelliet-lan den daarom niet aan de orde diende te worden gesteld. Hugh Gaitskell kwam hiertegen namens de Labourpartij op. Hij zeide dat indien de Russen terugtrekking van de Amerikaanse en andere troepen van het continent eisen, het Westen gerechtigd zal zijn niet alleen terugtrekking van Sovjet-troepen uit Oost- Duitsland te verlangen, maar tevens einde van de communistische overheersing in Oost-Europa. Hij achtte het echter onwaar schijnlijk dat de Russen bereid zouden zijn op deze basis te onderhandelen. Moch verklaarde (openhartiger dan welke staatsman ook) dat de internationale con trole en inspectie van de bewapening thans veel moeilijker is dan enkele jaren geleden wegens het betrekkelijk kleine aantal wa terstofbommen dat in staat is gevaar op te leveren voor het nationale voortbestaan. In 1952 zouden er nog 6000 atoombommen nodig geweest zijn om landen als Frankrijk en Engeland te vernietigen. Thans zou dit met slechts 15 H-bommen kunnen worden gedaan. Gaitskell betoogde hiertegenover dat men de gedachte aan inspectie van de bewape ning niet mocht laten varen, ook al zou men niet alles kunnen controleren. Er kon volgens Gaitskell voortgang worden ge maakt wat betreft vermindering der con ventionele wapens, de productie van nieu we atoomwapens en de inspectie en con trole van datgene, wat men kan inspec teren. Zonder dit laatste zouden er geen vorderingen mogelijk zijn wat betreft ont wapening. Moch was van oordeel dat ondanks het inspectieprobleem ontwapening het kern punt diende te zijn van de conferentie van Genève, dat los zou moeten staan van poli tieke kwesties. Iets, waarmede de meerder heid van de conferentie het oneens bleek te zijn. Moch's betoog over hetgeen in de ontwa peningscommissie bereikt is, was overigens bemoedigend. De Franse socialist Guy Mollet zeide dat het Westen in Genève open diende te staan voor alle denkbeelden, of de Russen uit puur tactische overwegingen handelen of niet. Zelfs indien hun optreden slechts een verandering in methode en 'niet van doel blijkt te zijn, dan is het toch niet on mogelijk dat een verandering van tactiek op den duur tot een verandering van poli tiek zal leiden. De gehele Franse socialistische partij, aldus Mollet, is deze opvatting toegedaan. Ollenhauer, die over Europese veiligheid sprak, stond practisch alleen in zijn oppo sitie tegen opneming van Duitsland in de NAVO. De Duitse socialisten willen de on derhandelingen over de Duitse eenheid de grootste kans geven. Op zijn betoog werd in het geheel niet gereageerd. BONN (ANP) Het restant van de uiteengevallen fractie van de West-Duitse Vluchtelingenpartij heeft gedreigd de zijde van de oppositie te kiezen wanneer Bonds kanselier Adenauer zich niet naar zijn wensen zou voegen. De achttien getrou wen die de fractie nog telt, menen daarbij sterk te staan, daar het van hun stemmen kan afhangen of dr. Adenauer voor het aanvullen der grondwet met militaire ar tikelen de vereiste tweederde meerderheid kan bereiken. De woordvoerder der partij, de uit Silezië gevluchte hereboer Von Kessel, heeft gedreigd de moeizaam ge vormde regering van Neder-Saksen te ver laten en daardoor Adenauer te beroven van de pas veroverde meerderheid van tweederden in de Bondsraad. Von Kessel, die de leiding van de partij van Oberlander heeft overgenomen, is een verklaarde tegenstander van Adenauer. Voor de pers zeide hij, dat het partij apparaat ondanks een langdurige twist in de leiding, volledig intact in handen van de meerderheidsgroep is. Von Kessel heeft in een onderhoud met Adenauer de eis gesteld, dat deze het aan geboden ontslag van de twee ministers zal aanvaarden en zal gaan samenwerken met het restant der fractie. Zo niet, dan zou deze volgens hem in de oppositie worden gedrongen. Adenauer heeft gesproken met de ministers Kraft en Oberlander, die naar de partij van de kanselier willen oversteken. Men neemt in Bonn niet aan, dat de bondskanselier voor de dreige menten van de overgebleven vluchtelin- gengroep zal wijken. Veeleer rekent men op een verdere aftakeling van de fractie. Men verwacht dat de partij de eerstvolgen de verkezingen niet zal overleven. BONN (ANP) In Bonn is de weg voor de eerste militaire wetten vrijgemaakt. Bondskanselier Adenauer is gezwicht voor de eisen van zijn partijgenoten die het par lement een beslissende invloed op de mili taire organisatie en op de controle van de bezetting van de hoge militaire posten wil len geven. Dr. Adenauer had zich daarte gen aanvankelijk met grondwettelijke be zwaren verzet, doch ziende dat de rege ringspartijen van geen wijken wilden we ten, heeft hij zijn bezwaren teruggenomen. De eerste twee wetten zullen Vrijdag en Zaterdag door de Bondsdag gaan. Het staat bij voorbaat vast, dat de wet, die de oproeping van 6000 vrijwilligers mo gelijk moet maken, met de stemmen der regeringspartijen zal worden aanvaard. De socialisten hebben weliswaar in de com missies terdege medegewerkt aan de uit werking der nieuwe teksten die in de plaats van het ontwerp der regering zijn gesteld, maar zij blijven weigeren aan de voor avond van Genève hun stem aan de wet te geven. Daarentegen wordt verwacht dat de socialisten wel zullen stemmen voor de ge heel uit het parlement voortgekomen wet inzake de selectie van het militaire perso neel. Deze wet is in eerste lezing zonder discussie door het parlement gegaan en zij zal verder geen reden tot discussies meer leveren. De overdracht van Amerikaans militair materiaal aan de bondsregering voor de ROME (Reuter) De nieuwe Italiaanse premier, professor Antonio Segni, heeft zijn regering, die hij de vorige week samenstel de, voorgesteld aan het parlement en ver klaard, dat Italië onveranderlijk trouw blijft aan de NAVO en de West-Europese Unie. Zijn regering, die een centrum-coali tie is, zal alles doen wat in haar macht ligt om ontspanning tussen Oost en West te bevorderen, doch zij meent dat de vrede gebaseerd is op veiligheid en deze veilig heid is, wat Italië betreft, gegrondvest op Westelijke en Atlantische saamhorigheid. Men verwacht, dat de beide Kamers van het Italiaanse parlement zich in het begin van de volgende week over het regerings program zullen uitspreken, en dat Segni een kleine meerderheid zal krijgen. Uit de re geringsverklaring blijkt, dat het program van de nieuwe regering weinig afwijkt van de politiek van de regering-Scelba, die drie weken geleden ten val werd gebracht. Segni, die behoort tot de linkervleugel van zijn christen-democratische partij, leg de in het bijzonder nadruk op de Europese Unie en verklaarde, dat economische inte gratie voor het ogenblik het beste middel schijnt te zijn om die unie te bereiken. Hij beloofde dat de regering geen nieuwe ver gunningen zal verstrekken aan buiten landse oliemaatschappijen voor onderzoek in Italië of voor exploitatie van reeds ont dekte oliehoudende aardlagen, totdat het parlement een nieuwe contrölewet zal heb ben aanvaard. Segni beloofde voorts de instelling van een grondwettelijk gerechtshof, bepaalde landbouwhervormingen, strikt toezicht op openbare uitgaven ter versteviging van de stabiliteit van de lire, herziening van de fascistische politiewet die nog steeds van kracht is, een nieuwe kieswet en pogingen om een „goed en eerlijk bestuur" te waar borgen. BONN (ANP/Reuter/AFP) „Eigenlijk niets nieuws", aldus de eerste voorlopige commentaar uit officiële mond die pas Woensdagmiddag op de nieuwe Russische verklaring in Bonn werd geven. Daarbij wordt echter nog eens nadrukkelijk ver klaard dat de bondsregreing met alle be slistheid een veiligheidspact van de hand wijst dat op grondslag van de verdeling van Duitsland zou zijn gevestigd. De bondsregering kon volgens de woordvoer ders ook niet aannemen dat de Westelijke regeringen zich met zulk een plan zouden inlaten. Bonn blijft er op staan dat een toekom stige regering voor geheel Duitsland ge heel vrij zal worden gelaten in haar be slissingen. De liberale partij sloot zich in een verklaring aan bij het standpunt der regering dat een veligheidspact waar in twee Duitse republieken een plaats zou den hebben, onaanvaardbaar is. De socialistische partij ziet in het stand punt van Moskou een nieuw bewijs voor haar oude stelling, dat een hereniging van Duitsland slechts te verkrijgen is wanneer men bereid zou zijn Duitsland buiten de bestaande bondgenootschappen van Oost en West te houden. In kringen van het West-Duitse minis terie van Buitenlandse Zaken is men van oordeel, dat twee door de Russen aange duide politieke lijnen voor het Westen niet aanvaardbaar zijn, maar deskundigen zeg gen, dat de toon mild is en de vorm elas tisch. Er blijkt uit de verklaring een zekere bereidheid tot luisteren naar wat de Wes telijke mogendheden naar voren zullen brengen. In parlementaire kringen verluidt, dat de West-Duitse regering Zaterdag officieel zal antwoorden op de verklaring. Dit zal waar schijnlijk geschieden in een verklaring van bondskanselier Adenauer in het parlement tijdens het slotdebat over de vrijwilligers- wet. uitrusting van de Duitse troepen is thans formeel begonnen, nadat twee weken gele den de overeenkomst werd getekend waar bij de Amerikaanse regering de kosteloze levering van militaire goederen ter waarde van een milliard dollar op zich nam. Onder het terstond ter beschikking gestelde ma teriaal zijn tanks, vliegtuigen en zware wa pens die reeds in militaire magazijnen in Duitsland waren opgeslagen. De omvang van de verdere leveringen zullen Ameri kaanse en Duitse deskundigen tezamen vaststellen. Nog voor aan de uitvoering van het pro gramma begonnen was vielen in politieke kringen in Bonn reeds klachten te verne men dat de leveringen voornamelijk uit verouderde uitrustingen zouden bestaan. In Amerikaanse kringen in Bonn is men door dergelijke opmerkingen onprettig verrast en men ziet daarin weinig dankbaarheid voor de militaire hulp die in dit stadium aan de bondsrepubliek om niet wordt ge boden. Van Amerikaanse zijde wordt ver klaard dat dit zelfde materiaal ook bij de Amerikaanse troepen in gebruik is en aan de andere NAVO-landen wordt geleverd. De fraaie oranje-met-blauw floodlight- verlichting van het Cruquius-museum, gratis door het P.E.N. beschikbaar gesteld ter ge legenheid van de Eeuwfeesten in de Haar lemmermeer, brandt morgen, Vrijdagavond voor het laatst. De natrium- en kwikdamp lampen zullen n.l. Zaterdag naar Monniken dam verhuizen, ter opluistering van de festiviteiten ter ere van het zeshonderd jarig bestaan van dit stadje. Alle reden dus, om vanavond of morgen nog even een kijkje te gaan nemen aan de Ringvaart. De douane-recherche heeft te Amster dam na een langdurig onderzoek in de buurt van het Thorbeckeplein 50.000 sigaretten in beslag genomen, die uit Amerika naar ons land gesmokkeld waren. In Rotterdam zal op 20 Augustus een groot bloemencorso worden gehouden. Ver scheidene bedrijven, die voorheen deelna men met een auto, zullen nu met een praal wagen uitkomen. Naar het zich thans laat aanzien zal het corso worden gevormd door 80 auto's en 20 praalwagens. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Bernard Sha w „Geschiedenis proheren te hegrij pen uit een verzameling feiten is hetzelfde als Londen te leren ken nen uit de telefoongids". DJAKARTA (United Press) De Indo nesische progressieve partij heeft het af treden aangekondigd van Iwa Kusumasu- mantri als minister van Defensie. Iwa's aftreden ligt in de lijn van de oplossing van de legerkwestie, die de regering had opgesteld. Het aftreden van Iwa zou de eerste fase zijn, gevolgd door het intrek ken van de schorsing van kolonel Lubis als waarnemend staf-chef, de overdracht van de functie van chef van de staf der landmacht aan generaal-majoor Bambang Utoyo en daarna eervol ontslag van Utoyo. Tegelijk met het aftreden van Iwa, ziet het kabinet-Ali Sastroamidjojo zich voor de ernstigste bedreiging sedert de twee jaar van zijn bestaan geplaatst. Van be trouwbare zijde wordt gemeld dat de gro- ter-Indonesië Moslim partij (Parindta) be sloten heeft haar twee ministers uit het kabinet terug te trekken. Bovendien zou den vier parlementszetels van de partij naar de oppositie overgaan. De bladen van de oppositie voorspellen openlijk de val van de regering. Vanmiddag komt het kabinet bijeen. Het hoofdbestuur van de PSII heeft op een bijzondere vergadering besloten er bij het kabinet op aan te dringen „met het oog op de jongste ontwikkelingen" het mandaat van het gehele kabinet aan de president terug te geven. Volgens pers berichten zou de PSII uit de regering wil len treden. Mochten de twee genoemde partijen uit de regering treden dan zal hei- voor het kabinet moeilijk worden zich te handhaven. Zij beschikken samen over tien zetels in het parlement. De marge van de regeringspartijen is tussen 15 en 20 zetels. Manschappen van het 26e Zwitserse regiment infanterie zullen moeten zorgen voor de beveiliging van de Grote Vier tijdens de conferentie te Genève. Men ziet hen hier op weg van Zurich naar Genève. (Van onze correspondent in Londen) In Londen, waar nog steeds een hitte golf heerst, was het om middernacht drie graden warmer dan om twaalf uur gister middag. De verklaring is dat in het mid daguur wolken een nog hogere tempera tuur verminderden. De warmte in de avond kwam niet van de zon, maar van de ver hitte aard. In het westen van Engeland woedden onweersbuien. Twee school jongens en een man werden door de blik sem gedood. In zeventig minuten viel er 7,5 centimeter regen in het plaatsje Shaf tesbury in Dorset, evenveel als in Juli van het vorig jaar in geheel Engeland. (Reuter/AFP) In het Joegoslavische stadje Zabljak (Montenegro) zijn negen personen ten gevolge van blikseminslag gedood, zo meldt de Joegoslavische pers. In Noord-Oost-Italië is de tent van een militair kamp door de bliksem getroffen. Een bataljonscommandant en twee infan teristen werden gedood en negen soldaten werden gewond. Zes personen zijn om het leven gekomen en verscheidene gewond door de bliksem bij hevige onweders boven West- en Noord-Frankrijk waar aan boer derijen en gewassen voor tientallen mil- lioenen francs schade is aangericht. In het Belgische dorp Andenne, bij Namen, werd een landarbeider, die bezig was met oog sten door de bliksem gedood. In Brussel viel Woensdag gedurende bijna een uur een welhaast tropische regenbui. Vele delen van beneden-Oostenrijk en Burgenland zijn getroffen door wolkbreu ken, waarbij op veel plaatsen hagelstenen zo groot als kersen vielen. Veel telefoon verbindingen werden verbroken en een aantal wegen werd overstroomd of plaatse lijk onbegaanbaar door modder en stenen. Verscheidene huizen en boerderijen wer den door de bliksem getroffen, waardoor enkele ernstige branden ontstonden. Een storm boven het Karawanken-ge- bergte deed rotsblokken neerstorten op de Loiblpas (van Joegoslavië naar Oostenrijk) die geheel versperd werd. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand ■óB •O'S C 05 L. |d SE 2 S Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio half bew. Z 2 zwaar bew. O 1 onbewolkt NNO 2 mist Z 2 onbewolkt windstil mist N 1 onbewolkt WNW i mist ZW 3 nevel windstil half bew. WNW 3 nevel windstil nevel ZO 1 onbewolkt ONO 1 regenbui windstil mist. windstil geheel bew. W zwaar bew. WNW 2 zwaar bew. windstil licht bew. windstil onbewolkt ONO 2 0 0 0 0 0 10 0 2 0 0 0 23 46 29 0 27 26 21 26 20 32 28 0,5 6 8 0 1 0 0 Neerslag laatste 24 uur. WEINIG WIND Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. in de Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt te 10 uur: Veranderlijke bewolking met in de ochtend hier en daar mist. Op de meeste plaatsen droog weer, maar la ter in het Noorden van het land plaatselijk wat lichte motregen. Wei nig wind. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. 15 Juli Zon op 4.38 uur, onder 20.56 uur. Maan op 0.25 uur. onder 17.05 uur. Maanstanden 19 Juli 12.34 uur: Nieuwe maan 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 15 Juli Donderdag 14 Juli Hoog water: 10.01 en 22.32 uur. Laag water: 5.24 en 17.56 uur. Hoog water: 11.12 en 23.48 uur. Laag water: 6.30 en 19.13 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1