Veel ruilen, maar geen huilen op beurs van verzamelaars K(DK Tweehonderd diplomaten door de Quai d'Orsay ontslagen KANTOORRUIMTE mnl. of vrl. BUFFETBEDiENDE SCHOOLBOEKEN van CITTERT GARAGE ALBERS pot herenhuis KOELKASTEN HONDEN korting Bouwrijp maken terrein Oostelijk van Bovenweg Stille strijd tussen carrière-mensen en „indringers" van buiten Onderlosser aangevaren tussen IJmuider pieren Feest voor bejaarden omgeving Junoplantsoen enige actieve vertegenwoordigers 11 Penningen, pamfletten, postzegels en nog veel meer Installatie nieuwe leden J eugdnatuurwacht Bezoldiging Bloemendaals gemeentepersoneel Toren hoorde bij stadhuis, niet bij kloosterkerk Eerste klap bleek 75 gulden waard Verkoop van grond in Driehuis en Velsen Huisvesting universiteit van Amsterdam Eisenhower op IJsland en Molotov in Genève Mevrouw Sispera met haar drie kinderen in Londen „Noviomagum" in dichte mist tegen „Iberia" Warmte houdt aardbeien duur Medische diensten van dit weekeinde W ater poloprogramma Scheepvaart WIGMAN's TUINAANLEG MEISJE Meubelmakers Meubelmakers TE KOOP: OPENBARE AANBESTEDING STERK VERLAAGDE PRIJZEN ZATERDAG 16 JULI 1955 Vrijdagavond verzamel den zich een twintigtal verzamelaars van de ver eniging „De Verzamelaar" in een zaaltje van café Schmidt aan de Schoter- weg. Dat doen zij eenmaal per maand, opdat zij hun collecties biervijtjes, mun ten, lucifersmerken, sluit- zegels, kleine flesjes, prent- en ansichtkaaren en wat er al zo meer tot een verzameling verenigd kan worden, kunnen ver rijken, hetgeen uiteraard op een „ruilbeurs" beter zal lukken, dan wanneer men er gewoon thuis mee blijft zitten. Deze vereni ging zal volgend jaar haar eerste lustrum vierenen onlangs is de groep van verzamelaars in Haarlem tot een aparte afdeling ge promoveerd. Aan een lan ge tafel zat een zestienja rige jongen met een doos vol oude munten en een andere doos vol Douwe Eg berts punten. Van de D.E. punten ziet hij er zoveel mogelijk bij elkaar te krijgen om deze dan in te wisselen voor een album-over-vreemde-lan- den. Van de munten inte resseren hem speciaal de oude Duitse geldstukken. Zo heeft hij een complete serie waarop Bismarck staat afgebeeld vanaf zijn studentenjaren tot aan zijn laatste dagen als Rijkskan selier toe. Een eindje ver derop toonden een tweetal mannen elkaar om beurten de meest prachtige mun ten, speciaal van Neder land en het oude Neder- lands-Indië. Het was een geflonker van zilver en gaaf nikkel, met hier en daar een stemmig bronzen of koperen geldstukje er tussen. De ene heer liet een Nederlands kwartje uit 1906 zien, dat er zo nieuw uitzag alsof het pas de vo rige dag was „geslagen" en de ander legde voorzichtig een gouden penning op ta fel, die in 1926 als eerste prijs op een Paastentoon- stelling voor vette koeien uit de Zaanstreek, was uit gereikt. Een jongeman met een fieldjack spreidde enige tijdschriften voor zich op tafel uit. Zijn hobby was het vlugschriften en bro chures te verzamelen die in de oorlogsdagen vanuit vliegtuigen waren neerge worpen. Zowel pamfletten van de geallieerden als van de bezetter verzamelde hij'. Om met de anderen te kunnen ruilen verzamelt hij tevens postzegels, luci fersmerken enzovoorts, daar hij anders met nie mand kan ruilen. Er zijn namelijk maar weinig mensen met wie hij een pamflet tegen een pamflet kan ruilen. Dan zijn er na tuurlijk velen met indruk wekkende series lucifers merken, waarbij zelfs die uit communistisch China niet ontbreken. Aan een tafeltje apart zetelt de man die foto's, krantenknipsels en briefkaarten met af beeldingen van schepen bijeen gegaard heeft. Van de ramp met de „Titanic" bezit hij een waar archief. Het is een druk gedebat- teer in het zaaltje. De waarde van een stapeltje bierviltjes wordt hier nauwkeurig bepaald ten opzichte van enkele bla den, volgeplakt met aller hande sluitzegels, of een handvol suikerzakjes, waarvan sommigen nog met inhoud. Postzegels vormen natuurlijk een be langrijk artikel op deze ruilbeurs en men ziet de kenners met pincetten nauwkeurig het ene exem plaar na het andere rang schikken. In het najaar hoopt de vereniging een tentoonstel ling te houden, met als hoofddoel het toetreden tot deze vereniging, waarvan de ruilbeurzen voor elke verzamelaar van belang zijn, te bevorderen. B. en W. van Bloemendaal hebben de ge meenteraad voorgesteld reeds thans de ter reinen in het Oostelijk deel van het onlangs vastgestelde uitbreidingsplan ter weerszij den van de Bovenweg bouwrijp te maken. Daarvoor wordt een crediet van drie ton gevraagd. Wegens het voornemen van de provincie om op het beheersplan de Oost-West-ver- binding door Aerdenhout te plaatsen, zal tegen het Westelijk gedeelte van het par tieel uitbreidingsplan vorenbedoeld waar schijnlijk bezwaar bestaan, doch het ge deelte ongeveer ten Oosten van een lijn in het verlengde van de Overste Den Ouden laan zal - naar wij vernamen - van de zijde van Gedeputeerde Staten geen bezwaar ontmoeten. Om de mogelijkheid te scheppen dat op dat Oostelijk gedeelte van het terrein dan spoedig tot woningbouw kan worden over gegaan, is het geboden, om nu reeds de no dige voorbereidingen te treffen. Langs de aan te leggen wegen zullen, overeenkom stig het uitbreidingsplan, 93 woningen kunnen verrijzen, n.l. 35 kleine woningen, 23 iets grotere woingen en 25 enkele wo ningen, één flatgebouw, bevattende zes één gezinswoningen en één blok van vier één gezinswoningen met twee verdiepingen. Dinsdagmiddag 19 Juli zal de burgemees ter van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard in het Minerva Theater weer een aantal nieuwe leden van de Jeugdna- tuurwacht installeren. Ter gelegenheid hiervan wordt onder meer de door Her man van der Horst voor de Nederlandse Heide Maatschappij vervaardigde film „Langs Ongebaande Klingen" vertoond. ONDERWIJZER J. ABSPOEL NAAR WEKE Door de heer J. Abspoel, onderwijzer aan de openbare lagere school te Hoofd dorp is verzocht hem eervol ontslag als zodanig te verlenen wegens zijn benoe ming tot leraar voor het algemeen vor mend onderwijs aan de lagere technische school te Wehe. B. enW. stellen de raad voor het ge vraagde ontslag eervol te verlenen. Nieuwe verordeningen door gewijzigde classificatie Wij hebben reeds bericht, dat Bloemen daal voor de bezoldiging van de rijksamb tenaren thans is ingedeeld in de eerste klasse der gemeenteclassificatie, met uit zondering van Vogelenzang. Gedeputeerde Staten hebben het gemeentebestuur ver zocht ook de gemeentelijke bezoldigingen op deze hogere indeling af te stemmen, waartoe de Bloemendaalse raad trouwens reeds in Maart van dit jaar in principe be sloot. Daartoe worden thans enige concept verordeningen de raad ter vaststelling aan geboden. Bij het samenstellen van deze verorde ningen is uitgegaan van de maxima in de verschillende rangen. Voor deze maxima zijn de regelingen, vastgelegd in het raads besluit van 24 Maart 1955 bovengenoemd, toegepast. Bovendien werd de 6 percent sa larisverhoging, waartoe de raad in zijn ver gadering van 24 Maart 1955 besloot, reeds in de onderhavige verordeningen geïncor poreerd, mede omdat de minister van Bin nenlandse Zaken in zijn circulaire met be trekking tot de per 1 Juli 1955 in te voe ren salarisverbetering, voor de daarmede verband houdende nieuwe salarisverorde ning incorporatie van deze 6 percent ver hoging als richtlijn stelde. De bedragen van de één jaarlijkse periodieke verhogingen binnen de rangen werden, om een betere opbouw van de bezoldigingsverordening te verkrijgen, gelijkgeschakeld. Het gevolg hiervan is, dat de minima en maxima in enige rangen iets verder uit elkaar komen te liggen dan bij de in de raadvergadering van 20 Mei 1955 vastgestelde verordening, ingaande 1 Januari 1954, het geval was. Omdat anderzijds de 6 percent verhoging voor de éénjaarlijkse verhogingen bij de opzet van deze verordening werd verwaar- loosd, zijn de optredende verschillen te verwaarlozen. Aangezien het in dit geval gaat om een verordening, die de aanspra ken van het personeel voor het eerste halfjaar van 1955 achteraf regelt, onder vindt geen der personeelsleden van deze handelwijze directe financiële nadelen. Hoorde de toren welke door de Meester van Bellaart op zijn schilderij „Christus voor Pilatus", dat het Haarlemse Stadhuis tot décor heeft, bij het Stadhuis of bij de daarachter gelegen Kloosterkerk? Die vraag werd opgeworpen in onze dezer da gen gepubliceerde beschouwing over de vondst van een zwaar fundament bij de werkzaamheden aan het Haarlemse Stad huis. Op grond van stijlovereenkomsten meenden wij daarin te moeten concluderen tot de mening, dat de toren bij de kerk moet hebben behoord. Daarbij hebben wij echter over het hoofd gezien, dat in het huidige Stadhuiscomplex nog de onder bouw is terug te vinden van de toren die vroeger op het Stadhuis heeft gestaan, na melijk aan de Noordwestzijde. De huidige toren, welke in 1913-T4 werd herbouwd, staat aan de Noordoostzijde, dus niet op de oorspronkelijke plaats, wat ook reeds door de gemeentesecretaris, mr. Phaff, in zijn in Januari gehouden lezing over de ontwik keling van het Stadhuis uitdrukkelijk werd vastgesteld. Het is dus zeker, dat de Mees ter van Bellaart op zijn schilderij de Stad huistoren en niet de kerktoren heeft willen uitbeelden. De uit 1578 daterende kaart van Thomas Thomaszoon wijst daar ook op, omdat de kloosterkerk van een zogenaamde „dakruiter" is voorzien, dus zoals de toren van de oude St. Bavo. De „vrijelijke plaat sing", waarop mr. Schretlen doelde in zijn aan het schilderij van de Meester van Bel laart gewijde studie, bestond dus niet in een verwarring van kerk met Stadhuis toren, maar van de huidige plaats van de Stadhuistoren met de vroegere. Haarlemse Politierechter Vrijdagochtend werd ter zitting van de Haarlemse politierechter door de officier van Justitie mr. dr. R. W. H. Pitlo, honderd gul den boete of dertig dagen hechtenis geëist tegen de vijftigjarige J. M. S. wegens „ruw en onbeschaafd optreden." De politierechter mr. J. A. Biets wees als vonnis 75 gulden boete subsidiair vijftien dagen hechtenis. Verdachte werd ervan beticht zich aan mishandeling schuldig gemaakt te hebben en de heer J. F. V„ kanper te Haarlem, op een verkeersweg in de Haarlemmermeer ge slagen en gestompt te hebben, waardoor deze in de berm van de weg terecht kwam. Met zijn echtgenote reed de kapper des avond in een auto door de Haarlemmermeer toen hij voor een wegversmalling met panne bleef staan. Na enige tijd stopte achter de wagen een auto. waarin de verdachte gezeten was. die vervolgens, naar de kapoer getuig de,, als een gek claxonneerde." Dit maakte de kapper dermate onrustig, dat hij uit zijn wagen stapte en met woorden en gebaren tegenover de ander zijn misnoegen over dit lawaai uiting gaf. Deze zou hierop uit zijn wagen gekomen zijn en J. F. V. een stomp gegeven te hebben, maar dit was gebeurd ander, edelachtbare, en tenslotte lag ik bijna in de sloot," zei de kapper, terwijl hii voorts met klem wees op het bij deze vechtpartij scheuren van zijn nieuwe regenjas. Hii wil de dat wel vergoed hebben. De verdachte zelf gaf toe de ander het eerst een storno gegev ente hebben, maar dit was gebeurd uit zelfverdediging. De kapper zou zien namelijk tamelijk aggressief hebben gedra gen en aan het portier van zijn wagen heb ben gerukt.. Hij had toen niet veel zin de eerste klap te ontvangen en gaf deze dus maar. De meningen van de verdachte en het „slachtoffer" waren dus nogal verdeeld, maa>- de officier laakte het gedrag van J. M. S. ten zeerste en de rechter merkte op dat weer eens getoond werd dat verschei dene mensen, zodra zij achter het stuur van een auto gingen zitten, een goed deel van hun beschavingsvormen verloren. De eerste klap bleek dus wel 75 gulden waard te zijn. Aan de gemeente is te koop gevraagd een perceel bouwterrein aan de Van den Vondellaan in Driehuis. Dit perceel maakt deel uit van een stuk grond van ongeveer 225 m2. De prijs van deze grond bedraagt f 16 per m2. Tegen deze verkoop bestaat bij B. en W. geen bezwaar, zodat zij de raad voor stellen hiertoe te besluiten met inacht neming van de hiervoor gebruikelijke voor waarden. Eveneens is te koop gevraagd een stuk bouwterrein gelegen aan de Thorbeckelaan in Velsen, ter grootte van ongeveer 650 m2. De prijs van deze grond is f 6,50 per m2. Ook tegen deze verkoop bestaat bij B. en W. geen bezwaar, zodat daartoe eveneens de sanctie van de raad wordt gevraagd. Pas in verre toekomst concentratie universitair onderwijs mogelijk B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad een uiteenzetting gegeven over de maatregelen welke naar hun mening nodig zullen zijn om in de bestaande toe stand van de huisvesting van de universi teit van Amsterdam verbetering te brengen. Reeds lang biedt het hoofdgebouw aan de Oudemanhuispooi-t niet voldoende ruimte om in de behoeften te voorzien. Door het overbrengen van vele colleges, practica en vakbibliotheken naar andere soms veraf gelegen gebouwen is getracht enigszins in de nood te voorzien maar hier aan zitten grote bezwaren vast. Een gro tere concentratie van het Amsterdamse universitaire onderwijs is daarom een ge biedende eis. Hieraan valt echter slechts in de verre toekomst te denken, aldus B. en W. Nog afgezien van de financiële kant is het vinden van een geschikt terrein, dat uiteraard een zeer grote oppervlakte zou moeten hebben, voorshands uitgesloten. De oplossing zal daarom moeten worden ge zocht in een andere richting, namelijk in die van het tot stand brengen van enkele wetenschappelijke centra, welke ieder op zichzelf behoorlijk ingericht zijn, aldus het college van B. en W., dat verder uitvoerig ingaat op de in dit opzicht bestaande plan nen en denkbeelden, neergelegd in een rapport van de bouwcommissie. Het acht deze denkbeelden van grote constructieve waarde en heeft daarom aan de directeur van Publieke Werken opdracht gegeven een voorlopig schetsplan met globale kos tenraming te doen ontwerpen. Wanneer B. en W. dat hebben ontvangen zullen zij zo spoedig mogelijk de gemeenteraad de nodige voorstellen doen. KEFLAVIK (United Press) President Eisenhower, op weg naar de conferentie in Genève, is vanmorgen met zijn vlieg tuig de Columbine III te Keflavik op IJs land geland. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Molotov is hedenmorgen op het Geneefse vliegveld Cointrin aangekomen voor het bijwonen van de conferentie der Grote Vier. LONDEN (United Press) Mevrouw Phyl lis Sispera is, na negen jaar in Praag te hebben gewoond, met haar drie kinderen in Engeland teruggekeerd. Bij aankomst ontkende ze de beweringen van de Tsjechi sche ambassade dat haar kinderen in een staatstehuis werden opgenomen omdat ze slecht behandeld zouden zijn door haar vriend en mede-gevangene van haar man, Jaromir Chudy, die later naar West-Duits- land vertrok. Ook ontkende zij dat aan haar en haar echtgenoot in 1949 een pas poort werd aangeboden dat ze hadden la ten verlopen. Ze zei dat zij bekend had ge staan als anti-communiste en dat daarom de campagne tegen haar gevoerd was. De man van wie zij gescheiden is zit in de ge vangenis vanwege een vonnis tot elf jaar na een poging uit Tsjechoslowakije te ont snappen. Hij stond aan beide zijden omdat hij bevreesd was, zeide mevrouw Sispera, die zelf elf maanden in de gevangenis heeft doorgebracht. Ze weigerde te ant woorden op de vraag of ze van plan was met Chudy te trouwen. „Dat is mijn zaak", verklaarde ze. Tijdens het vraaggesprek stond een advocaat naast haar die over sommige vragen zijn veto uitsprak. Tweehonderd diplomaten, onder wie twee ambassadeurs en talrijke belangrijke hoofden van dienst, zowel in als buiten Frankrijk, zijn dezer dagen door de Quai d'Orsay op staande voet ontslagen. Onder de slachtoffers, die hun lot overigens niet al te tragisch schijnen op te vatten, be vinden zich de ambassades in Helsinki en in Bern, de onderdirecteur voor de pers en de informatie, de chef van de Europese dienst Soutou, de Franse vertegenwoordi ger in de Raad van Europa en twee-oud ministers, de kamerleden Guérin de Beau mont en Christian Fouchet. Het ontslag wordt officieel gemotiveerd door een administratieve nalatigheid, waardoor al deze hoge ambtenaren eigen lijk op 1 Januari j.l. de dienst hadden moeten verlaten. Achter dit formele argu ment gaat echter in werkelijkheid een stil conflict schuil, dat de Quai d'Orsay al twaalf jaar beroert. Het is de strijd tus sen de „carrière", de mensen die een offi ciële opleiding genoten hebben, en de di plomaten, die van buiten zijn gekomen. Ook voor de oorlog kwam het in Frank rijk voor, dat voor bepaalde diplomatieke taken of missies een beroep werd gedaan op personen, die niet tot de officiële diplo matieke staf behoorden. Zo is de vermaar de schrijver Paul Claudel jaren lang am bassadeur in Zuid-Amerika en in België geweest, en kort voor de oorlog werd de directeur van de Figaro, Wladimir d'Or- messon, als Frankrijks eerste vertegen woordiger bij de Paus naar het Vaticaan gezonden. Die uitzonderingen hebben zich sedert de laatste jaren van de oorlog tot een vrij algemeen gebruik ontwikkeld. En sindsdien kregen de diplomaten van de oude stempel, die langzaam promotie ma ken en meestal uit de hoogste kringen van het land afkomstig zijn, steeds sterker het gevoel, dat ze door de „dilettanten" wer den overwoekerd. Uitgeput Toen De Gaulle zich in 1943 met zijn bevrijdingscomité in Algiers, vestigde, stond hij voor de noodzaak een belang rijk aantal ambassadeurs, gezanten en an dere hoge ambtenaren te ontslaan, die zich met de Duitsers hadden ingelaten. De reserve aan beroepsdiplomaten was snel uitgeput en zo bleef de generaal weinig anders over dan een massaal beroep te doen op zakenlieden, lagere ambtenaren, politici, journalisten en anderen, die zich toevallig in zijn omgeving bevonden en van wier trouw hij zich overtuigd kon achten. In vele gevallen bleken de nieuwelin gen hun werk lang niet kwaad te doen, misschien wel juist omdat ze door hun ge mis aan kennis van de diplomatieke tra ditie minder door protocolaire vooroorde len werden belemmerd in de gewijzigde omstandigheden in het internationale ver keer. Lede ogen De beroepsdiplomaten zagen deze inva sie evenwel met lede ogen aan. Ze verwe ten de ministers, dat ze de beste plaatsen onder hun politieke vriendjes verdeelden of gevaarlijke concurrenten op hoge bui tenlandse posten „wegpromoveerden". En ze zonnen op een gelegenheid om de talrij ke indringers er uit te werken. Reeds Omstreeks 4 uur Donderdagmiddag: is het Engelse schip „Iberia" bij het uitstomen van de IJmuidense pieren in aanvaring ge komen met de zelfvarende onderlosser „No- viomagum". Het ongeluk gebeurde in een zeer dichte mist op ongeveer 25 meter af stand van de Zuidpier. De uitstomende „Iberia", een Engels schip, schijnt niet voldoende rechts te heb ben gehouden, zodat de binnenkomende Noviomagum aangevaren werd ter hoogte van het bakboord sloependek, ondanks het feit, dat beide schepen voortdurend mist- seinen hadden gegeven. Voor de machinist van de onderlosser, de heer Den Hartog, was het ongeluk bijna noodlottig geworden: door de schok sloeg hij over boord, maar de man kon spoedig weer worden opgevist. De onderlosser, eigendom van de firma N.V. v.h. T. den Breejen v. d. Bout werd ter hoogte van het sloependek beschadigd; de Iberia liep weinig averij op en kon doorvaren. éénmaal werd de bekende diplomaat Her- vé Alphand, die van huis uit inspecteur van financiën is, wegens een administra tief voorwendsel ontslagen, een ontslag, dat echter twee uur later weer herroepen werd. Ook nu zijn de tweehonderd ontsla gen diplomaten er van overtuigd, dat ze spoedig in hun vroegere functies zullen worden hersteld. De ontslagverklaring schijnt echter zo goed in elkaar te zitten, dat alleen een nieuwe wet de beslissing ongedaan kan maken. Intussen zitten er tweehonderd di plomaten illegaal op hoge stoelen. Of zal, indien het ontslag inderdaad van kracht zou worden, Frankrijk voorlo pig van even zovele functionarissen en vertegenwoordigers worden be roofd, die niettemin tot het keurcorps van de buitenlandse dienst konden worden gerekend? Door het warme zomerweer is er grote vraag naar aardbeien. Dat kwam Vrijdag heel goed op de Beverwijkse aardbeien veiling tot uiting in de sterk oplopende prijzen. De aanvoer draaide ook nu weer rond de 30.000 manden en er gingen enige auto's met de sappige vruchten naar Duitsland. De prijzen die voor de export-kwaliteit be steed werden lagen tussen de f 4 en f 5,30 per mand. Ook de binnenlandse kopers drukten voor deze prijzen lustig mee: de tweede kwaliteit varieerde van f 2,55 tot f 3,90 per mand. Aardbeien zonder dop werden weer vlot afgenomen door de fabrieken, eveneens voor heel goede prijzen. Er werd van f 2,45 tot f 3,55 per mand betaald. HAARLEM Artsen, boodschappendienst firma Mathot, Grote Houtstraat 39, tel. 11990. Apotheken, Firma Duym Keur, Keizer straat 6, tel. 10378; Apotheek Begemann Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Mar- nix Apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525; Teyler Apotheek, Teyelerplein 79, tel. 17946. Deze apotheken zullen tevens ge opend zijn op werkdagen van 16 tot 23 Juli, des avonds na 6 uur tot des och tends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen: van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur dokter J. H. M. Egberts, Zuider-Stationsweg 12, Bloe mendaal, telefoon 22261. Overveen. Tot Zondagavond elf uur dok ter R. Holthuis, Rollandslaan 35, Over veen, telefoon 10367. Aerdenhout van Zaterdagavond zes uur tot Maandagmorgen acht uur dokter J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aer denhout, telefoon 26035. Wijkverpleging. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal hebben dienst zuster B. W. Scharrenberg, Van Dalen laan 20, Santpoort-Station, telefoon K 2560-8348 en zuster A. G. Haagsma, Roe mer Visscherplein 1, Heemstede, tele foon 27900. Apotheken: Voor Zondag-, avond- en nachtdienst tot Zaterdagmorgen 23 Juli zijn geopend de Elswout Apotheek, Bloe- mendaalsweg 341, Overveen, telef. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Station, tele foon K. 2560-8249 en de Aerdenhoutse Apotheek, Zandvoortslaan 164, Aerden hout, telefoon 26772. HEEMSTEDE Artsen: Dr. A. J. van Ravenswaay, Zand- voortselaan 70, tel. 27913 en dr. J. G. M. van Walsem, Bronsteeweg 32, tel. 38377. Wijkverpleging: Zr. L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772 en Heemsteed- se Apotheek, Binnenweg 98, tel. 38197. BENNEBROEK Dr. P. van Aalst, Rijksstraatweg 53, tel. K 2502-300. HILLEGOM Dr. Wijkmans, Stationsweg 74, telefoon K 2520-5417. LISSE Dr. A. J. Duymaer van Twist, Hereweg 295, tel. K 2530-3453. HAARLEMMERMEER Hoofddorp, dr. Bult, tel. K 2540-6320. Zwanenburg-Halfweg, dr. D. A. Rijn- ders, tel. 593. Nieuw Vennep, dr. Nugteren, tel. 220. De bewoners van de woningen van ouden van dagen in de omgeving van het Juno plantsoen hebben Vrijdag een prettige avond beleefd. In hun fraaie tuin traden leden van de Speeltuinvereniging „Te Zaanen" op met dansjes en zang. Zij zon gen een aantal kampliedjes en daarna voerden zij op aardige wijze dansjes uit De bejaarden toonden grote belangstelling voor het optreden en daardoor voor het werk van de speeltuinvereniging. Na af loop heeft mevrouw Hessen-Heek woor den van dank gesproken tot de jeugdige medewerkenden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. iccccoco C<XXXXXXX)COCOCCOCCCCCCOOOCOO< Het programma van de in de week van 17 tot en met 24 Juli voor de waterpolocompe- tie vastgestelde wedstrijden luidt: Dinsdag 19 Juli: Dames res. tweedeklasse: DWR 2 HVGB 2. Derde klasse: HWV—HPC; De Zijl HVGB. Heren: eerste klasse: HPC—Nep- tunus. Res. eerste klasse: Haarlem 2Rot terdam 3. Tweede klasse: Dé ZijlDWT. Woensdag 20 Juli Dames: tweede klasse: DWRRotterdam; HaarlemNereus. Res. tweede klasse: Nereus 2DWT 2; DWR 2 HVGB 2. Heren: eerste klasse: Nereus HVGB. Tweede klasse: DWR—LZC. Res. tweede klasse: DWR 2LZC 2. Res. derde klasse: Haarlem 4De Zijl 3. Donderdag 21 Juli: Dames: tweede klasse: Haarlem—De Vest: Derde klasse: 'HVGBDe Zijl. Heren: hoofdklasse: HaarlemSVH. Eerste klasse: HVGBNereus. Reserve tweede klasse: Ne reus 2—HPC 3; LZC 2—DWR 2. Res. derde klasse: Sleutelstad 2—Haarlem 4. Vrijdag 22 Juli: Dames: tweede klasse: RDZDWR. Res. tweede klasse: HVGB 2—DWR 2; HPC 2—DWT 2. Derde klasse: HPC—HWV; Wa terlelieVZV. Heren, eerste klasse: Zwem- lustHPC. Res. eerste klasse: Zwemlust 2 HPC 2; HVGB 2—GZC 3. Res. tweede klasse: HZPC 3—HVGB 4. Zaterdag 23 Juli: Res. derde klasse heren: DWT 2Nereus 4; DWT 3Haarlem 4. Aalsdijk, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Agamemnon, 14 te Port of Spain. Andijk, 15 te Le Havre. Appingedijk, 14 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alcetas, 15 te R'dam v. A'da mn. Savona. Atlas, 14 v. Lissabon n. Amsterdam. Almkerk, 15 te Bremen. Aalsum, pass. 15 Gibraltar n. Rotterdam. Abbekerk, 16 v. Aden n. Suez. Aldabi, 15 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Amerskerk,, 16 te Rotterdam. Amstelpark, 16 te Hampton Roads. Axeldijk, 15 v. Rio de Janeiro n. New York. Alhena, 15 v. Recife n. Las Palmas. Bennekom, 15 te Curasao. Bonaire, 14 960 m. N.O. Barbados. Bali, 15 v. Djeddab n. Djibouti. Bx-itsum, 16 te Bremen. Bandjei-masin, 16 te Donggala. Barito, 16 te Biak verw. Barumun, 15 te Steenkool. Callisto, 15 te Norfolk. Cottica, 14 130 m. N.O. Azoi-en n. Plymouth. Camphuys, 15 te Makassar. Corilla, pass. 16 Vitoria Braz. n. Montevideo. Caltex Peinis, 15 te Sidon. Esso Rotterdam, pass. 15 Finisterre n. R'dam. Eos, 14-15 te Hambrgu. Gadlla, 15 v. Port Sudan n. Massawah. Gaasterland, 15 te Rio Grande do Sul. Hathor, 16 te Tunis Houtman, 16 te Surabaja verw. Joh. v. Oldenbamevelt, 15 v. Sydney n. Suraba'a Java, 16 te Tj. Priok. Kieldrecht, 14 v. Aden n. Suez. Kenia, 17 te Rotterdam verw. Kenia, pass. 15 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Kalydon, 15 te Loi-enco Marques. Kaiydon, 16 te Lorenco Marques verw. Kellia, 22 te Rotterdam verw. Leto, 14 v. Rotterdam n. Wabana. Limburg, 15 te New York. Loenerkerk, 14 v. Marseille n. Le Havre. Laagkerk, 18 te Marseille. Lissekerk, 15 te Kuwait. Lindekei-k,, 16 te Bahrein. Maasdam, 14 240 m. z.w. Kp. Race n. Cobh. Manoeran, 15 te Pt. Said. Mataram, pass 14 Sta. Maria Azoren n. Beyrouth. Midas, 14 v. Napels n. Genua. Mitra, 18 te Curagao verw. Maasland, 15 te Ilheos. Minjak, 15 te Timordilly. Murena, 23 te Balikpapan verw. Oranjestad, 14 160 m. Z.W. Madeira n. Ti'inidad. Omala, 15 te Amsterdam. Oranje, 15 te Colombzo vei-w. Oberon, 15 te Kingston Jam. Ophir, 16 v. Belawan te Singapore. Poseidon, 14 v. New York n. Curasao. Plancius, 15 te Ruleleng. Polydorus, 16 te Alexandrië verw. Prins Willem 2, 15 te Rottei-dam. Roepat, 15 v. Alexandrië n. Genua. Rotti, 15 te Singapore. Rijndam, 16 te New York verw. Scherpend recht, 15 te Westville Stad Breda, 15 te Newport News. Stad Maassluis, 15 te Newport Mon. Sibajak, 16 te Aden. Straat Makassar, 15 v. Santos n. Walvisbaai. Straat Banka, 15 v. Ho'oart n. Adelaide. Sirrah, 15 220 m. Z.O. Beira n. Durban. Saidja, 15 te Tj. Priok. Saranigan, 16 te Durban vei-w. Stad Ax'nhem, 15 te Lorenco Marques. Tiba, 14 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Ternate, 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Tomini, 16 te Colombo. Telamon, 15 te Laguaira. Trajanus, 15 te Port of Spain. Triton, 15 t, Pto. Cabello. Waterman, 15 te Montreal verw. Willemstad. 14 v. Barbados n. Engeland. W Alton Jones, 15 v. Mena al Ahmadl. Weltevreden 16 te Tj. Priok. Wonogiri, 16 te Belawan. Waibalong, 16 et Ttapupu verw. Zijpenberg, 15 v. Ceuta n. Bagnoli. Zuiderzee, 14 250 m. W.Z.W. FJores Azoren. KLEINE VAART Advent, 14 v. Raumo te Amsterdam verw. Albergen, 15 v. Grangemouth n. Lapezia. Amoudsoplder, 17 v. R'dam te Lissabon verw. Alcetas, 15 te R'dam v. A'dam n. Savona. Bab T, 13 te Kotka v. Amsterdam. Bemisse, 16 v. Civita Vecchia te Fleetwood verw Bree Helle, verm. 16 v. Londen n. Rotterdam. Dora, lo v. Huil te Rotterdam. Eemstroom, 15 v. Grangemouth te Amsterdam. m. vakkundig onderhoud Dr. Scliaepmanlaan 24 Bloemendaal. Tel. K 2560—8246. Arts vraagt minstens 3 kamers, ongem. of gestoffeerd in 't centrum (omgeving Station). Brieven no. 74. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Grote levensmiddelenfabr. vraagt voor haar verkoop kantoor te Heemstede 16-17 j. voor opleiding. Aan melden: Bosb. Toussaintlaan 16. Tel. 39871. in vaste dienst gevr. met vakbekwaamheid, wegens overl. van vorige. Gen. enig huisw. te verr. De Heer Bie- rens de Haan, Zwaluwenweg 1, Aerdenhout. Aanbiedingen met voll. gegevens uitslui tend schriftelijk onder no. 166 Centrale Boekhandel, Gr. Houtstraat 63, Haarlem. Hotel-Café-Restaurant Boe kenrode, Roemer Visscher plein 25, Heemstede, vraagt voor spoedige indiensttre ding een Persoonlijke 'of schriftelijke aanmelding. Hollandia Hillegom Gevraagd: en Leerling- Aanm. dagelijks v. d. Ende laan 11. koopt tegen goede prijzen de Zandvoortse Thermometer- fabriek, Smedestraat 11 bis, Zandvoort. Na 6 u. Wester parkstraat 5, -Zandvoort. nu bestellen bij: SPEKSTR. 14 - Tel. 10839 Mercedes 1950 Luxe type 170, in staat v. nw. f 2500 DKW Bestelwagen '50 800 kg. f 2450 Borgward Bestelwagen 1950 500 kg. f 2450. 4 Opel Blitz open laadbak f 2500—f 3000 4 Borgwards open laadbak en lang chassis f 2500—f 3000 Inruilen, Financiering Garantie. Meentweg 25, Bussum Zondags geopend. TE KOOP: Lucas van Leydenlaan 11, Heemstede, geschikt voor pension, leeg te aanvaarden, verm. ook voor inw. buiten Heemstede. Inl. Mak. M. WOUD, Crayenesterlaan 48 Tel. 34024. BOSCH WESTINGHOUSE LEONARD ALASKA BAUKNECHT ELECTROLUX PRESTCOLD BOLINDER KREFFT Dealer: KRUISSTRAAT5 Haarlem Tel. 18908 Voor direct of later (door uitbreiding personeel) ge vraagd: 1e klas WONINGSTOFFEERDER flinke halfwas WONINGSTOFFEERDER ALL ROUND ETALEUR AANKOMEND ETALEUR Vaste werkkring; gunstige salarisregeling. Aanmelden, persoonlijk of schriftelijk: VAN DUIVEN- BODEN INTERIEURVERZORGING, Gedempte Oude Gracht 108—110. Scheren, wassen, uitdunnen ..DE IJDELTUIT" GEBR. VEENINGA Jacobjjnestraat 1018 Alléén na afspraak Tel 13265 Namens de Woningbouwver eniging „Onze Woning" zal door ondergetekende op 16 Augustus a.s. worden aanbe steed, volgens het Aanbeste dingsreglement W. B., het bouwen van: I. 56 eengezinswoningen, 12 flatwoningen, 8 winkels met bovenwoningen en 32 garages. II. 12 woningen voor ouden van dagen. III. Een tehuis voor wer kende vrouwen op een terrein in het uitbrei dingsplan „Delftwijk" te Haarlem-N. Het bovenstaande zal in per celen en massa worden aan besteed. Bestek en tekeningen zijn vanaf IS Juli a.s. bij onder staand adres verkrijgbaar tegen betaling van f 25 a con tant of na ontvangst van een postwissel ad f 25.50. Resti tutie voor ongeschonden en complete exemplaren op de dag van de aanbesteding f 15.—. C. BRAKEL Architect B. N. A. Kloppersingel 125, Haarlem. Wegens uitbreiding van onze VERKOOPAFDELING hebben wij plaats voor (verkoop aan particulieren) Garantie-salaris en hoge provisie. Brieven onder no. 88. Zijden en wollen SHAWLS Kat. Kinderjurkjes en broekjes Flan. Kinder Pyjama's Restanten BREIWOL, getekende Handwer ken en Borduurmate- riaal tegen Gedurende de oprui ming van 12.3013.30 uur gesloten. TEMPELIERS STR. 68 Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11