F. Oosterhoorn en Zoon Binnen- en buitenlandse transporten ^Brieven aan de redactie Joh. A. Suykerbuyk N.V. i.o. Prachtige Spaanse dansavond door Susana en José HOE VOETPIJNEN TE BESTRIJDEN Crediet van ruim een millioen gevraagd Kerkdiensten Bloemendaals Openluchttheater Eerste Heemsteedse Begrafenisonderneming Enschedé krijgt eigen operagezelschap Kleine afscheidsrevue op Linschotenschool Roozenburg - Dagenais gaat niet door 5 Gymnastieklokaal van P. H. v. d. Leyschool onder de kap Persianer Bontmantel te koop Forum gesticht De races te Ascot Sportdag van de Hartenlustschool Raadhuisbouw Bloemendaal Concert in Santpoort Sterke kanovaarders naar Zaandam RHEUMA BETEKENT PREST ATIEVERUES ZATERDAG 16 JULI 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Enkele jaren geleden was er een hausse in de belangstelling voor Spaanse dans in ons land. Talrijke ensembles kwamen hier voorstellingen geven, maar geen daarvan kon de vergelijking doorstaan met Antonio en Rosario, welke unieke combinatie helaas verbroken is. De strijd om de gunst van het publiek werd met zulke middelen gevoerd, dat al gauw de grenzen tussen schouwburg en nachtclub leken te zijn opgeheven. En toen kwamen Susana Audeoud en José Udaeta met een bescheiden recital eraan herinneren, dat ook de cultuur van het Iberische schier eiland aan stijlbeginselen onderhevig is. Dat eerste optreden was weinig spectacu lair, maar had onmiddellijk succes bij de fijnproevers. Sindsdien hebben zij vol doende theaterroutine opgedaan om zon der hun principes te verloochenen de ware interesse van bredere kringen te winnen. Met veel waardering heb ik steeds hun dansavonden besproken, want Susana en José (zoals zij zich terwille van de ver staanbaarheid kortheidshalve noemen) bleven graag geziene en steeds terugke rende gasten. Of het nu door de vermoeie nissen van het vele reizen kwam of dat er andere oorzaken in het spel waren, in ieder geval werd de in het winterseizoen plaats gehad hebbende voorstelling in het Minerva Theater te Heemstede nogal een teleurstelling, zoals men zich misschien uit mijn bespreking herinnert. Ik meende vooral Duitse invloeden te bespeuren. Hoe dit ook zij, Vrijdagavond hebben zij in Bloemendaals Openluchttheater, waar het heerlijk toeven was, schitterend revanche genomen en hun reputatie volledig her steld. Ter introductie vertonen zij een dans in de pompeuze hofstijl van het einde der zeventiende eeuw: de Folias, oorspronke lijk behorende tot een Portugese vrucht baarheidsritus, die door haar lossere vor men een einde maakte aan de heerschap pij van de statige pavane en sarabande op de gemaskerde feesten. Destijds moet deze „waanzin" nogal veel deining hebben ver wekt, maar ons komt het vermaak van de toenmalige aristocratie uitermate be daard voor. Alle kenmerken van een door pracht en praal in macht bevestigd vor stenhuis vindt men erin terug. Daarna volgden enige neo-klassieke dansen op muziek van Manuel de Falla, met ge bruikmaking dus van oude volksmotieven. Met zijn strakke, gespannen allure bewees José duidelijk de meerdere te zijn. Susa na is wel een mooie danseres, maar geen sterke of bijzonder boeiende persoonlijk heid. De Bolero sloot in zekere zin nog bij het openingsnummer aan. Deze dans, dat werd duidelijk aangetoond, heeft niets met het beschrijvende muziekstuk van Ravel te maken. De naam herinnert aan het Spaan se werkwoord volar, dat vliegen betekent. De dansers dragen dan ook platte schoe nen voor de uitvoering van de vele spron gen, die destijds populair werden gemaakt door een Napolitaanse balletmeester in hun vereniging met passen uit het acade mische vocabulaire. Het werd een licht en elegant duet, evenals de Aragonese Jota, waarmee het eerste deel van het pro gramma besloten werd: een demonstratie van vrolijke vaardigheid en uithoudings vermogen, maar met een onmiskenbare gratie. Na de pauze, toen er met de verlich ting meer sfeer werd gebracht, kwamen de flamenco zigeunerdansen aan bod. Tekenend was het, dat met de oudste en tevens meest verfijnde uit het répertoire begonnen werd: de Alegrias, een improvi satie, waarin als in zovele Spaanse dansen ADVERTENTIE Directie P. C. OOSTERHOORN Anno 1868 HEEMSTEDE - RAADHUISSTRAAT 6 Telefoon K 2500 - 38090 - b.g.g. K 08 BEGRAFENISSEN - CREMATIES ROUW- EN ONTVANGKAMERS Met enkele ferme rukken hees de wethou der van Onderwijs in Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, Vrijdag de vlag naar de nok van de nieuwe gymnastiekzaal vlak bij de P. H. van der Leyschool aan de Vondelweg, hoek Eksterstraat als teken, dat het gebouw, waaraan men nu reeds een klein half jaar werkt onder de kap is gekomen. De heer Geluk, die voordat hij het dun doek naar boven hees een korte toespraak hield, dankte allen, die aan de totstand koming van de zaal hebben meegewerkt, waarbij hij speciaal de gemeentearchitect, de heer D. H. Ileilo en de technische commissie van de sportraad noemde. Ook vergat hij de bouwvakarbeiders, die op het ogenblik uit alle macht werken om de zaal omstreeks November-December gereed te krijgen, niet en hij sprak de hoop uit, dat deze mensen, wanneer het gebouw eenmaal gereed zal zijn evenals vele andere beoefenaars van de zaalsporten van hun „eigen" bouwwerk zullen kunnen profiteren. Behalve driehon derd leerlingen van de school zullen name lijk in de toekomst des avonds de leden van diverse sportverenigingen van de zaal ge bruik kunnen maken. Na de korte plechtigheid begaven alle ge nodigden zich naar een van de klassen van de school, waar men ten overstaan van de borden met rekensommetjes en het a, b, c de feestelijkheid besloot met een koele dronk. De nieuwe gymnastiekzaal zal een opper vlakte beslaan van veertien bij vijfentwintig meter, het gebouw is zes meter hoog, er komen twee waslokalen en twee kleedloka len. waarin de leerlingen gebruik kunnen maken van een groot aantal moderne douches. het vurige temperament wordt beheerst door Oosterse waardigheid. Susana maak te er een bijzonder goede beurt mee. José vertoonde een uitmuntende Zapateado, ritselend met de hakken in edele wedijver met het omringend geboomte. Het zal de toeschouwer zijn opgevallen, dat bij deze virtuozendans de armen in het geheel niet worden gebruikt, om alle aandacht te con centreren op „het wonder van de voeten". Tezamen voerden Susana en José nog een Farruca (een van de weinige Spaanse dansen in tweekwartsmaat) en een Tan- guillo uit, met zeer veel succes, zodat het publiek nog op enige variaties bij wijze van toegift werd getracteerd. José is een Bask en Susana een Zwitserse van origine, maar zij vormen dank zij hun eminente scholing en artistieke zuiverheid ongetwijfeld het beste en eerlijkste Spaanse danspaar ter wereld. Een voorproefje van de flamenco stijl had men in het eerste gedeelte van de avond al gekregen met de geslaagde be werking van de legende van Orpheus en Eurydice „por seguiriya gitana" hetgeen wil zeggen: met gezongen coupletten. Prachtige tremolo's van José verhoogden de spanning in dit bewogen tafreel niet weinig. En Susana was volkomen de be lichaming van de gesluierde provocatie, die hier ter zake diende, maar door zovele an deren tot een erotisch divertissement wordt verlaagd. Afzonderlijke vermelding ver dient het „bien parado" de onbewege lijke pose, waarmee snelle wervelingen scherp worden afgesloten. Als steeds stond ook de grappige volks dans van het Baleareneiland Ibiza op het programma, waarbij de man grote, doffe kleppers hanteert en merkwaardige, bok kige sprongen uitvoert ter bekoring van een vrouw, die niet veel anders te doen heeft dan zich in een heel mooi costuum sierlijk voor deze aggressie terug te trek ken. Hedenavond wordt de voorstelling herhaald en het is te hopen, dat de op komst van kijkers dan veel groter zal zijn. Medewerking verlenen de pianist Armin Janssen, de guitarist Paco Hernandez en de zanger Antonio Cerezo, bij welke opsom ming van muzikale elementen het voor treffelijke castagnettenspel van de dansers niet vergeten mag worden. DAVID KONING. ADVERTENTIE nieuw en naar maat! 0.50 RIIEUMA - verrassingsactie Ggk. Min. v. Just. 22-ll-'54-LO 520/052. Op de banen in Ascot zijn de paarden- j races voortgezet. De „Brittannia Stakes" werd gewonnen door het paard „Cronus" toebehorend aan de Engelsman Harry Joels, dat 51 stond genoteerd. „Grey Filly Palariva" het paard van de Aga Khan won de „Chesham Stakes" met 5 lengten voorsprong op nummer twee. Het paard werd gereden door de Franse jockey Roger Poincelet en startte 813. De „Queen Alexandra Stakes," de langste vlakkebaanren van Engeland, over 2% mijl, werd voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door de zes jaar oude „Bit ter Sweet", terwijl de „Kings Stand Stakes" een zege opleverde voor de 4/7 genoteerd staande favoriet „Pappa Fourway", dat een jaar geleden nog voor 155 pond sterling te koop was. Dit betekende voor „Pappa Four way" zijn zesde achtereenvolgende over winning. Tussen de Nederlandse Reisopera en de stichting Camerata is een fusie tot stand gekomen, die tot resultaat heeft gehad de samenstelling van het operagezelschap Fo rum, dat met ingang van het nieuwe sei zoen zich zal vestigen te Enschede en onder meer de Twentse schouwburg al daar bespelen. Burgemeester en Wethou ders van Enschedé zullen in de raadsver gadering van Maandagavond een voorstel voorleggen aan de raad om de nodige medewerking te verlenen, waarvoor jaar lijks een subsidie van f 50.000 zou moeten worden verstrekt. Het rijk is bereid f 100.000 bij te dragen. De doelstelling van de stichting Camerata, het opvoeren van kameropera's, mag daarbij niet uit het oog worden verloren. Dit laatste is een voor waarde van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De taak van het nieuwe gezelschap is om, in nauwe samenwerking met het Ko ninklijk Conservatorium en het Amster dams Conservatorium en zoveel mogelijk met medewerking van het Overijssels Phil- harmonisch Orkest, een beperkt aantal operavoorstellingen te geven in plaatsen, waar de Nederlandse Opera niet of vrij wel niet optreedt en waar een goede schouwburg-accommodatie aanwezig is. Met medewerking van het rijk zal er naar worden gestreefd dat het nieuwe opera gezelschap zo spoedig mogelijk gelijkwaar dig zal worden aan de Nederlandse Opera. Opera. Gedacht wordt aan samenwerking met de Nederlandse Opera door uitwisseling van solisten, décors enzovoorts. Voorts zal aandacht kunnen worden besteed aan de vorming van jonge krachten, waardoor de continuïteit van de operacultuur in Nederland en de daarvoor zo nodige tra ditievorming zouden kunnen worden ge waarborgd. Op de laatste dag van het schooljaar 1954- 1955 hebben de leerlingen van de openbare ULO-school in Bloemendaal, de Hartenlust school, getracht elkaar de loef af te steken op de jaarlijkse sportdag. De wedstrijden werden gehouden op het gemeentelijk sport terrein aan de Donkerelaan. Bij de meisjes was er een estafette over 4 x 80 meter hard lopen. De klassen gaven elkaar op dit num- men niet veel toe. Winnaar werd klasse Ha in 45 sec., gevolgd door klasse Ia in 45,8 sec. als nummer twee en klasse lib in 46,2 sec. op de derde plaats. Verder stond voor de meisjes een vierkamp op het programma van de nummers softbal- en kastiebalwer- pen, vèrspringen en 80 meter hardlopen. Om tot eerlijke beoordeling te kunnen komen en de jonge kinderen een even grote kans te geven op succes, werden de scholieren bij deze sportwedstrijden in leeftijdsgroepen verdeeld. Voor de jongens werd een zes kamp gehouden met alleen persoonlijk te behalen resultaten op de nummers vèrsprin gen, kogelstoten, speer- en discuswerpen en honderd en vierhonderd meter hardlopen. ADVERTENTIE Dit nieuwe middel brengt onmiddellijk verlichting, verzacht de huid en ver jaagt de moeheid. Het is heel gemakkelijk en ver eist geen omslachtige tijdrovende voetbaden. Wrijf de pijnlijke plaat sen 's morgens in met een weinig Go-On. Go-On werkt verzachtend en verkoelend, laat geen vlekken na en is zeer voordelig. Probeer Go-On, U zult zeker tevreden zijn! Haal van daag nog een tube Go-On in huis. (Verkort weergegeven Situatie Zwolle-Haarlem. Geparenteerd zijnde aan een Zwolse dame deel ik u mede dat de redactie uit Zwolle op het geschrijf van Mr. Elias in uw blad mij uit het hart gegrepen is. Hoe gij een schrijven in uw blad hebt kunnen toelaten dat de toch reeds gespan nen verhouding tussen de steden Zwolle en Haarlem wel eens tot een openlijk conflict zou kunnen brengen, vervult mij met be droefde verbazing. Het moge waar zijn dat mr. Elias gelijk heeft dat in de tijd, dat de litigieuze Egyp tenaar in Zwolle woonde, de Buitensocië teit noch enige bioscoop daar aanwezig wa ren, doch onmiddellijk zal men toch moeten ex-kennen, dat deze uitgaansmogelijkheden in het Egypte van toen ook niet bestonden. Terwijl Zwolle dan toch maar zijn Diezer- straat en zijn Vispoorterplas had, was er in Egypte, behalve misschien vlak langs de rivier de Nijl, niets dan zand en narigheid. H&t is dus veeleer aan te nemen, dat de ze Egyptenaar voor gezondheid en vertier in Zwolle was gekomen en daar tot zijn verscheiden gebleven is, omdat hij het niet kon en niet wilde verlaten. Het artikel van uw redacteur, genaamd „Opgezwollen situatie" bergt in zich een nauw vex'holen ophitsing tot een gewapend conflict met de stad waar ik persoonlijk ook wel eens enige uren geweest ben, die ik dus door en door ken en waarvoor ik zo nodig bei-eid zal zijn het zwaard op te ne men. Indien u erin slaagt het op strijd be luste volk van Haarlem te doen optrekken naar de goede stad Zwolle, dan zult ge mij voor de Sassenpoort vinden en niet dan over mijn lijk zal het Haarlemse grauw de stad binnendringen en haar straten be zoedelen. Mijn naam zal ik niet onder dit artikel zetten, daar ik, de wraakzucht der Haar lemmers kennende, dan verwachten kan een spoedige en vx-eselijke dood te vinden bovenop de onlangs opgei-ichte martelspiets op het Houtplein. Hoogachtend, Mr. T. Naschrift: Het staat nog helemaal niet vast dat de HaaxTemse legioenen door de Sassenpoort Zwolle zullen binnendringen, zoals u kunt opmerken uit het hiervoor- gaande schrijven. Of zij u dus daar zullen vinden is twijfelachtig, doch wellicht kunt u nog een andere afspraak met het grauw maken. Red. Situatie Zwolle-Haarlem, Als abonné van uw blad en geboren Zwollenaar maak ik mij ernstig ongerust over de wijze waar op u een ontstane kloof in de vreedzame betx-ekkingen tussen Zwolle en Haarlem moedwillig ti-acht uit te diepen. Laat ik u ernstig waarschuwen: met Zwolle en Zwollenaren valt niet te spot ten. Ik geef u in overweging spoedig een einde te maken aan deze hoogst ernstige situatie, door een vredes-delegatie onver wijld naar Zwolle te zenden ter aanbieding van nedex-ige verontschuldigingen. Het is niet raadzaam per trein te reizen en via het stationsplein Zwolle binnen te trekken, daar de waakzaamheid tegen vreemde en humoristische elementen zich op het stationsplein zal concentreren. Om het midden der hoofdstad zo onop vallend mogelijk te kunnen bereiken dient uw delegatie, gestoken in donkere pakken en met een zwart zijden petje op het hoofd, gezeten op een hondekar van de Deventer straatweg af de stad te naderen en via de Sassenpoort naar de Melkmarkt (centrum) te rijden. Deze onopvallendheid kan aanmei-kelijk verhoogd worden door het zetten van ern stige gezichten en het blauw maken van duim en wijsvinger van de rechterhand. Wanneer deze vredes-delegatie in hoog- Zwols (het maakt altijd een prettige indruk wanneer een vreemdeling niet zijn eigen taal spreekt) de diepste waardei-ing en be wondering voor de Zwolse mummie zou uitspreken, ben ik overtuigd dat een ern stig conflict tussen Oost en West kan wor den voorkomen. Gezien het succes dat Haarlems Bloei ge durende de bloemenweken bij vreemde lingen wist te bereiken met het aanbieden van bloemen door Haarlemse schonen, verdient het misschien aanbeveling om di rect na de vx-edes-delegatie een stx-eng ge selecteerde groep van de vrouwelijke Haar lemse schonen Zwolle binnen te laten schx-ijden. Dit alles zal de betrekkingen tus sen Zwolle en Haarlem ten goede komen. Met de meeste hoogachting, A. C. T. Heemstede Speeltuin. De heer J. H. heeft, zoals uit zijn ingezonden stuk in Haarlems Dagblad/O.H.C. van 13 Juli bijilkt, mijn brief niet goed gelezen of niet begrepen. Ik keerde mij namelijk alleexx tegen de uitdi-ukkiVxg: „Het saaie plein heeft nu een betere bestemming bekregen". Voorts kan ik de heer J. H. verzekeren, dat de bewoners van het Brouwex-splein op het ogenblik nog niet verzoend zijn met de aanleg van de speeltuin. De vlag gen, die dan ook bij de opening uit enkele percelen op het Brouwersplein hingen wa ren uitgeleend door het speeltuinbestuur, want indien men dit niet gedaan had, dan zou er geen enkele vlag uitgestoken zijn. Of misschien halfstok. A. S. (Discussie gesloten. Red.). Het is de laatste jaren ook aan de Lin schotenschool traditie geworden het einde van het schooljaar der leei-lingen van de zesde klasse, dat dus tevens hun afscheid van de school betekent, te combineren met een enigszins feestelijk getinte ouderavond, welke dit jaar wegens het gouden jubileum der school extra verzorgd was. Vandaar dat Donderdag in het gymnastieklokaal een geïmproviseerd toneel was opgeslagen; hetwelk echter voldoende ruimte bood om de complete Boerenkapel „De Hooibou- wers" te kunnen onderbrengen, die het programma met 'n aantal vrolijke hoempa muzieknummers inleidde. Een en ander werkte uiteraard de gewenste geanimeerde stemming direct in de hand. De leerlingen van de zesde klasse lieten zich evenmin onbetuigd; eerst door de op voering van het toneelstukje „Spreken is zilver, zwijgen is goud" en na de pauze met een „Kampcabaret"; een kleine revue van zang en voordracht. Het stukje vereiste van de toeschouwers ontegenzeggelijk enige fantasie om zich in een diligence uit de vorige eeuw te kunnen verplaatsen, maar het publiek bestond geheel uit vaders en moeders, die de vex-richtingen van hun kroost met de nodige trots en geamuseerde belangstelling gadesloegen. En terecht, want hun pogingen om vervaarlijke struik rovers en gemoedelijke reizigers te imite ren, waren ook werkelijk bijzonder verma kelijk. Te meer omdat alles met de fx-isse en onbevangen vrijmoedigheid van de jeugd geschiedde. Nadat „De Hooibouwers" tenslotte nog enige daverende klanken de ruimte hadden ingeblazen, werd het toneel betreden door de heer D. G. Hoekstra als hoofd van de Linschotenschool, om tot het uitreiken der getuigschriften over te gaan. Hij mocht hierbij op een geslaagde avond terugzien en omdat het spreker onmogelijk was zich tot iedere leerling persoonlijk te wenden, bepaalde hij zich er toe hun gezamenlijk van zijn beste wensen voor de toekomst te overtuigen. Tijdens de pauze was de ouders nog een kopje koffie geoffreerd, waarbij zij in de gelegenheid werden gesteld tot het bezich tigen van een tentoonstelling, die niet min der dan drie lokalen in beslag nam. Het was een veelzijdige expositie van werk- stukken der leerlingen van de Centrale school II, bestaande uit huisvlijt, tekenin gen en handwerken van de meisjes. Deze laatsten bleken het al tot het maken van flatteuze jurkjes te hebben gebracht, maar ook de jongens lieten zich niet onbetuigd. Vooral het kleiwerk was een nadere be schouwing waard; onder andere een ma quette van Nederland, waarin de bossen met ingeplant groen waren aangegeven. Van niet minder fantasie getuigde een dio rama „Bollendag", waarbij naast kleurrijke bloemenvelden de verkeersdrukte evenmin vergeten was als het kraampje met de be kende slingers, welk panorama bovendien met een helicopter werd voltooid. In de vergadering van de Bloemendaal- se gemeenteraad van Donderdag 21 Juli komt een voorstel aan de orde om een cre diet van f 1.160.000,te vexTenen voor de bouw van het nieuwe raadhuis. B. en W. hadden reeds een aanvrage om Rijksgoedkeuring op dit project inge diend bij het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Thans is uit mededelingen van de hoofd ingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting in Noordholland ge bleken dat deze aanvraag pas in behande ling zal worden genomen, indien de raad besloten heeft een crediet te verlenen ten bedrage van de geraamde bouwkosten en Gedeputeerde Staten dit raadsbesluit heb ben goedgekeurd. Aangezien thans de verschillende aan vragen worden verzameld en te zijner tijd waarschijnlijk in volgorde van binnen komst zullen worden afgehandeld, zal het een aanzienlijke vertraging in de aanvang van de bouw betekenen, indien met het verlenen van een crediet wordt gewacht totdat de architect zijn opdx-acht zal heb ben aanvaard. Bovendien bestaat de kans, dat de omstandigheden voor het verkrij gen van de vereiste goedkeuring dan on gunstiger zullen zijn, schrijven B. en W. ter toelichting van het voorstel. Het programma van het openluchtcon cert op 19 Juli in het Burg. Rijkenspark in Santpoort, waaraan medewerken het kinderkoor „De Goede Herder", dir. Joop Huizinga, pianist Albert de Groot en de mandolineclub „Excelsior", dir. Bram Kwist, ziet er als volgt uit: Kinderkoor: 1. Wie maar den goeden God laat zorgen van L. Huizinga, 2. Kom mee naar buiten van A. Hartsuiker, 3. Alles zwijgt thans van W. A. Mozart, 4. Ubi sunt gaudia van Hayes, 5. „De stand vastige Tinnen Soldaat" van H. v. Tus senbroek. Excelsior: 6. Die grosse Stunde van K. Wölhi, 7. Fête Venetienne van Florian Jullian. Na de pauze komt Excelsior met 8. Ba lalaika Souvenir van Joh. B. Kok, 9. De Vogelkoopman van C. Zeiler, 10. Vita Mandolinistica van Joh. B. Kok. Het kinderkoor zingt: 11. Gelukkig is het land, uit Valerius' gedenckklank, 12. O Heer, die daar des hemels tente spx-eidt, 13. De Bruid van Hans M. Scheifes, 14. Naastenliefde van L. F. Brandts Buijs, 15. Vrede van Ferd. Timmermans. ADVERTENTIE Produits de Beauté d'Heiena Rubinstein, Paris Coiffure-Création THORBECKESTRAAT 11, ZANDVOORT Telefoon K 2507 - 3382. Als gevolg van verschillende omstandig heden gaat de wedstrijd om het wereld kampioenschap dammen tussen de Cana dees R. Dagenais en de IJmuidense titel houder P. Roozenburg niet door. Het college van B. en W. der gemeente Velsen had reeds voox-gesteld het genoot schap DAMAS, dat deze titelstrijd in IJmuiden zou organiseren een garantie van 4.000.te verlenen. Het desbetref fende raadsvoox-stel is dan ook ingetrok ken. ADVERTENTIE ZONDAG 17 JULI 1955 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Gx-ote Markt. 10: Ds. E. Pot. 7: Dr. P. v. d. Vloed, van Vlaardingen. Dienst uitg. v. d. Kerkeraadscommissie voor Bijz. Kerkewerk Vooraf Zangdienst van 6.457 uur. Organist Klaas Bolt. Woensdag 88.45: Avondstilte. Voorganger Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velserstx-aat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamex-, Zondag 10.30: Ds. H. A. C. Hildering, van Oegstgeest. Ooster- kerk, Zomex'kade. 10: Ds. W. M. van Asperen Bevestiging van Jeugdouderlingen. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Vicaris J. A. Eekhof, van Wijk aan Zee. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. J. de Graaf, van Utrecht. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waax-denburg. 10.45: Dr. G. Snijders. Diaco- nessenhuis. Hazepatex-slaan. 4.30: Ds. G. J. Waardenburg. Janskapel, Jansstx-aat. 10.30: Dienst. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Pasteur le Coi-nu, d'Amsterdam. The Bethel Pentecos tal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Gebouw „Beth-El". 2.30: Bijzondere samenkomst. Br. en Zr. Verbai-endse, uit Seattle. U. S. A. en Pastor C. J. H. Theys. Woensdag 7.30: Bid stond. Br. N. Mati-ay. Vrijdag 7: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst) Zr. L. J. Weber- Imming, Heemstede. Pentecostal Philadelphia Grote Houtstraat 176. 10: Dienst. H. Avond maal. Woensdag 7: Tempeliersstx-aat 55 R. Bidstond. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle- Dag-Kerk. Contactbijeenkomsten met Gere- patrieei-den, Parklaan 32, op Maandagavond en Woensdagmiddag, gaan tot September niet dooi-. Ronde-tafelbespreking op Dins dagmiddag 3 uur blijft doox-gaan. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. K. Asmus, van Zwijndxecht. Woensdag 7.30: Ds. Haverkamp, van Nieuw Lekkeriand. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. F. H. v. d. Hox-st, van Leiden. Jeugdvergadering vacantie tot September. Woensdag 8: Ds. Buiten, Zuiderkapel, Zui derstraat 15. 10: Dhr. F. Niemeijer, Evange list te Alphen a. d. Rijn. 5: Dezelfde. Evange lisatiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Gerrit Abbink. Zaterdag 7.30: Open luchtsamenkomst a. d. Dreef. Opwekkings samenkomsten, Zuiderstr. 15. Donderdag geen samenkomst. Broedergemeente, Parklaan 34. Zatei-dag geen Zangdienst. Zondag 10.30: Dhx\ Elzinga, van Amsterdam, Jeugddienst, 's Avonds geen dienst. Vrije Evang. Gemeen te, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. F. J. Nijkamp, uit Uti-echt. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herensti-aat. 10.30: Ds. P. Roodenburg, van Breda. Donderdag 7.30: Ds. W. Spliethoff. Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Wiihelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. W. v. d. Laan, van Arnhem. 5: Ds. L. Hoor weg Jr. Zuid-Oosterkerk, Richard J.Iolkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. D. W. v. d. Laan. Lyceum-Aula, ingang van Mex-lenstr. 9: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. D. K. Wielinga, van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Voor bereiding H. Avondmaal. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst Dinsdag 7.30: Cand. A. Elshout. Ger. Gem., L. Mai-ga- rethastraat. 10 en 4.30: Leesdicnst. Vrijdag 7.30: Dr. Steenblok. .Oud-Ger. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Toes. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijn hof. 10.30: Dhr. G. Planting. 7: Geen dienst. 8.15: Jeugdsamenkomst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straat zang. Zondag 10: Heiligingsdienst. 6.45: Openluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 7.30: Verlossingssamenkomst. De beide laat ste samenkomsten staan onder leiding van de chef secretaris van het Leger des Heils in Nederland, kolonel W. F. Palstx-a. Dins dag 2.15: Gezinsbond voor vrouwen. Iedex-e Zondag 12: Kindersamenkomst o.l.v. J. S. M. M. Bruis. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis- sti-aat 14. 10: Dhr. E. Schuurman. 7.30: Bij zondere samenkomst m. m. v. Jeugdgroep „Gideon" Donderdag 8: Opwekkingssamen komst m. m. van het Zweedse Pinkster Quintet, muziek en zang. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samen komst (Broodbreken). Gemeente des Heeren Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstraat 36. 10 en 19: Openbare Samen komst. Verschillende sprekers. Alleen bij goed weer te 39.30: Openluchtbijeenkomst op de Dreef bij Houtplein. 13: Kindersamen komst o.l.v. zr. Baay. Dondei-dag 20: Bidstond voor gemeenteleden. Zevende-Dags Adven tisten, Jacobsti-aat 6. Iedere Zaterdagmor gen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9.10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeen te, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gedsdienst- oefening. Soefi-Beweging. Tot nader aan kondiging geen dienst. Gemeente Gods. 10: Cultureel Geb. IJmui den. Samenkomst. 7.30: Parklaan 21, Sa menkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Ds. G. Koch, T. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzegging. Immanuëlkerk. 10: Ds. M. G. Blauw, Em. pred. te Overveen. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. H. Jansen. Stichting „Petra" Kapel (einde Minahassastraat) Donderdag 8: H. v. d. Bx-ink, Evangelist te Bloemendaal. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkapel, Indische- sti-aat. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 9.30: Cand. A. IJkema, van Haarlem. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat 9.30: Ps. P. de Ruig. 5: Cand. A. IJkema. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Voorbereiding H. Avondmaal. Leger des Heils, Cex-amstraat 4. Zaterdag 7: Straatzang Haai-lem-Noord. Zondag 10: Heiligingssamenkomst. 12: Zondagsschool. Door de Nederlandse Kanobond worden Zaterdag 13 en Zondag 14 Augustus op de Voorzaan in Zaandam de West-Europese kanokampioenschappen gehouden. Voor deze wedstrijden is door de kanovereniging De Geuzen een baan uitgezet op de Voorzaan tot het Noordzeekanaal. De kanovereniging De Geuzen, aan wie de organisatie van deze wedstrijden is opgedragen, heeft hierbij de steun van de Zaandamse gemeenschap, welke organisatie voor een passende ont vangst van deelnemers en supporters zal zorgdragen. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door ploegen uit België, Engeland, Frankrijk Italië, Oostenrijk. Saarland, West-Duitsland, Zwitserland en Nederland. In totaal zullen 120 kanovaardex-s elkaar op de diverse af standen van 500, 1000 en 10.000 meter be strijden. Zaterdag 13 Augustus zijn de voorwed strijden over de 500 en 1000 meter heren en 500 meter dames, en zal het kampioenschap over 10.000 meter heren worden gevaren. Zondag zijn de finales op de korte afstan den. Het ligt tevens in de bedoeling die dag een internationale jeugdwedstrijd te houden. Van Nederlandse zijde is een ploeg van 12 vaarders in training voor deze wedstrijden en cx-acks als Klingers, Bobeldijk en Koclx zulen zeker worden uitverkoren. De West- Eux-opese kampioenschappen zijn voor Ne derland van groot belang daar het resul taat van deze wedstrijden de doorslag zal geven om een Nederlandse kanoploeg naar de Olympische Spelen in Melbourne af te vaardigen. Hoewel van buitenlandse zijde nog geen inschrijvingen zijn binnengekomen is het vrij zeker dat de Oostenrijkse wereld kampioenen RaubWiedermann, de West- Duitse wereldkampioen Miltenberger en de Franse wereldkampioen Gantois van de partij zullen zijn. ADVERTENTIE 6.45: Openluchtsamenkomst Javastraat. 7.30: Verlossingssamenkomst. Leiders: Plaatselijke Officiex-en Haaxiem-Nooi'd. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal Spoorweg. Dinsdag 2.15: Gezinsbondsamenkomst. Dondex-dag geen dienst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 8.30: Ds. van Nieuwen- huijzen. 10: Ds. R. H. Oldeman. Zandvoort. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen- huijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afdeling. Doopsgezinde Kring, in de Foyer van het Minexwa Theater. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Maandag 3: Samen komst. Geref. Kerk. Koediefslaan, 10: Ds. H. R. Zijlstra. Koudekei'k a. d. Rijn. 5: Ds. M. Vrieze. Camplaan. 10: Ds. M. Vrieze. 5.30: Ds H. R. Zijlstx-a. Geref. Kerk, Herenweg 111 10: Leesdienst. 3: Ds. Verleur, v. H. A. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Di-ost. 10.30: Seniorenkring 12-21 jaar in De Stal. 10.30: Kindex-kerk (Zondags school) 4-12 jaar in het Tyo H. van Eeghen instituut, van Lennepwcg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga, N.H., Bloemendaal. BENNEBROEK, Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. E. H. Kalkman, Voor hout. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Iloox-nstra te Hoofddorp. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Pot- gieterweg 4. Geen dienst. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Pi-of. J. H. Bavinck, van Baax-n 7.30: Ds. S. J. Popma, van Amsterdam. Vrij Katholieke Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Don derdag 7.30: GesDroken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. Vissex-, te Overveen. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. 17: Ds. E. Zijlstx-a, te Aex-denhout. (Doops- bediening). HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Bi-ouwer. 5: Ds. Knottnerus. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 7: Ds. J. C. Salverda. Doopsgezinde Ge meente. 10.30: Ds. N. Tx-effei-s-Mesdag. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. M. Ros, H. Avondm. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. W. v. Limburg, em. pred. te Bennebroek 7: Ds. H. A. Visser, van Amstei-dam. Jeugd dienst. 6.45: Samenzang. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Chi\ v. d. Heuvel, v. Grand Rapids VIJFHUIZEN. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. Chr. Petri, Oegstgeest. 7: Ds. H. J. Langman, Amsterdam. „De Toorts". 9: Ds. F. van Nieuwpoort, Oegstgeest. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. Eerhard, van Hille- göm. West Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. H. Doop. 7: Ds. J. W. van Petegem, van Zaandam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: de Eerw. Heer C. F. J. Antoni- des, vicaris te Velp. Woensdag 20: Concert en wijdingsdienst. Spr. Ds. R. H. Oldeman. Medew. v. h. Zandvoorts Mannenkoor. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Hei- dinga, van Haai-lem. Geref. Kerk, Juliana- weg. 9 en 10.30: Ds. E. Zijlstra, van Aerden- hout. 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Ge- Meenschapsbond. Dinsdag 8: Samenkomst in de nieuwe consistorie der Hexw. Kex-k. Spr. Joh. H. van Oostveen, evang. te Voox-bux-g. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 5: Ds. Don van Abbenes, Jeugd dienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Brouwer, van Zaandam. Geref. Kex-k, art. 31. 10 en 4: Ds. J. J. Ver leur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds.' L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. P. Op den Velde, van Hilversum.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7