Gematigd optimisme heerst na de openingsdag in Genève J. J. Vorrink overleden Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Boelganins rede opvallend verzoenend van toon Resident-generaal Grandval tast door in Marokko Kaarten op tafel; het spel kan beginnen Oud-voorzitter van de P. v. d. A. Hittegolf houdt aan Ho Tsji Minh verlaat Moskou met beloften Vreemdelingenlegioen houdt de beide partijen als een buffer gescheiden Het woord is aan Minister Beel beant woordt vragen over salarissen bij PTT Eisenhower gaf Zjoekov twee geschenken Nehroe bepleit overleg over verre Oosten 70e JAARGANG No 8 DINSDAG 19 JULI 1955 299e JAARGANG No 160 Hoffelijk Aantal doden in West-Europa tot 429 gestegen Onderscheiding voor minister Beyen Amerikaanse waarnemer bij het proces-Schmidt Achtjarig meisje door motor aangereden Labour-premier Marshall van Singapore afgetreden Maarschalksdochter trouwt van de week in Moskou Ook senator Humphrey acht een dergelijke conferentie nodig Weerrapport wzw Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze speciale verslaggever) Na de eerste conferentiedag was de stemming te Genève gematigd optimis tisch. De vier hoogste vertegenwoordigers van cle Verenigde Staten, Frankrijk, Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie zijn allen aan het woord geweest. Boelganin, de laatste spreker, gaf enigermate antwoord op wat vroeger op de dag te berde was gebracht. Hoewel de Russische suggesties voor het Westen niet aanvaard baar zijn, kan men stellig niet beweren, aat de Russen door aan te geven wat zij uiteindelijk wensen (opheffing van de N.A.V.O. en terugtrekking der Ame rikaanse troepen uit Europa) verder overleg zinloos hebben gemaakt. De Rus sen beseffen, dat hun voorstellen geen kans hebben en zij hebben te kennen gegeven, dat zij voorlopig ook met wat minder genoegen willen nemen. Hun einddoel zou zijn terugtrekking van alle Amerikaanse troepen uit Europa, doch zij zouden reeds de belofte op prijs stellen, dat de Amerikaanse troepenmacht in de oude wereld niet vergroot zou worden. Zwartkijkers kunnen uit het Rus sische betoog opmaken dat de Sovjet-Unie geen werkelijke ontspanning wenst, doch dat zij alleen een consolidatie beoogt van de huidige toestand. Voor zulk een pessimisme is echter vooralsnog geen reden. Men heeft altijd geweten, dat de tastba re resultaten van Genève op zyn best be scheiden zouden zyn. Dit besef is ver sterkt. Vrijwel uitgesloten, dat te Genève een hereniging van Duitsland bereikt zou worden, maar bijna niemand had dat ook verwacht. Toch blijft het probleem Duits land, en wat daarmede samenhangt, van primaire betekenis op deze conferentie. Voor welke bescheiden resultaten is de kans open gebleven? De mogelijkheid blijft bestaan, dat men langs de lijn die Duitsland verdeelt besluit de weder zijdse strijdkrachten „uit te dunnen", of wel terug te trekken. Premier Eden heeft de mogelijkheid genoemd van een gedemi litariseerde zone tussen Oost en West. De Russen hebben deze suggestie weliswaar niet overgenomen, doch ook niet verwor pen. Voorts zou in beginsel een zekere be wapeningsbeperking aanvaard kunnen worden. Het voornaamste punt in Eisen howers rede waarop de Russen niet heb ben gereageerd was wel het voorstel van een beperkte, wederzijdse controle op el- kaars militaire actie. Dat is een antwoord op de Russische suggesties van 10 Mei. Zulk een controle zou niet absoluut kun nen zijn, doch zij kan als alarm-systeem tegen een verrassende overval, veel wan trouwen wegnemen. Wonderlijk genoeg waren het niet de Russen, die een zekere ontstemming bij de Amerikanen teweeg brachten, doch de Fransen. Nadat Eisenhower zulk een alarm-systeem in één adem genoemd had met een effectieve wederzijdse inspectie, kwam premier Faure met de suggestie voor de dag, dat men eikaars bewapening misschien het best zou kunnen controleren door controle op eikaars begroting. Men moet, wat Maandag door de staats- en regeringshoofden gezegd is, niet als hun laatste woord beschouwen. De onder handelingen zyn nog nauwelijks begon nen. Een ding was duidelijk. De betrek- In de afgelopen nacht is te Amsterdam in het rusthuis ,,'t Klimophuis" overleden de heer J. J. Vorrink, oud-voorzitter van de Partij van de Arbeid. De heer Vorrink heeft een lang ziekbed gehad. In 1953 trof hem een attaque, waarvan hij aanvankelijk scheen te her stellen, zodat hij kort voor de verkiezin gen in dat jaar het ziekenhuis verliet. Doch weldra liet zijn lichamelijke toe stand niet meer toe dat hij zijn werk zaamheden voortzette. In Augustus 1954 nam hij ontslag als lid der Tweede Kamer. Tot Februari 1955 bleef hij nog voorzitter van de P.v.d.A. Op het toen gehouden partijcongres werd de heer E. Vermeer als zijn opvolger gekozen. De heer Vorrink is 64 jaar geworden. (Voor een levensbeschrijving zie pagina 3) kingen tussen de onderhandelaars waren hoffelijk en zelfs opvallend vriendelijk. Of de Russen werkelijk vreedzamer gewor den zijn dan wel of zy slechts op adem willen komen, zal nog blijken. In elk ge val doen zy alles om scherpe debatten te vermijden. Wat Eisenhower zeide over de satelliet- landen en over het internationale commu nisme, was hun stellig onaangenaam, doch al wezen zij, gelijk te verwachten, de be handeling van beide onderwerpen meteen af een tegenaanval van de Verenigde Staten bleef achterwege. Voor Eisenhower was het stellig een succes dat de Russen zijn voorstel aanvaardden voor internatio nale samenwerking bij de vreedzame toe passing van atoom-energie. Bovendien kan men de Russische suggestie om de troe pen, die uit Oostenrijk worden terugge trokken, te demobiliseren, als een vreed zaam gebaar opvatten. Voor hedenochtend staat een vergade ring der vier ministers van Buitenlandse Zaken op het programma en voor heden middag weer een bijeenkomst der vier re geringsleiders. (Reuter/AFP) Bondskanselier Aden auer van West-Duitsland is in het Alpen dorp Mürren aangekomen voor een vacan- tie van zes weken. Hij is daar op korte af stand van Genève en zal zich door zijn waarnemers aldaar op de hoogte laten houden. De Wereldraad van Kerken heeft een brief gezonden aan de Grote Vier, waarin wordt gezegd, dat over de gehele wereld wordt gebeden voor het slagen van de topconferentie. In de Geneefse kathe draal van St. Pierre werd een kerkdienst gehouden op het ogenblik dat de Grote Vier bijeenkwamen. De algemeen secreta ris van de Wereldraad, de Nederlander dr. W. A. Visser 't Hooft leidde de dienst. De Russen in Genève: v.l.n.r. Boelganin, Molotov en Gromyko aan de conferentietafel. LONDEN (Reuter/UP) Zowel in West- Europa als in Japan blijft de hittegolf voortduren en het aantal slachtoffers van hitte en onweders blijft stijgen. In Duits land is de hittegolf de tweede week in gegaan. In totaal zijn hier reeds 141 per sonen om het leven gekomen door zonne steken, blikseminslag en verdrinken. We nen beleefde Maandag de heetste dag van het jaar, met temperaturen van 32 graden Celsius. In Zweden was het, ondanks hel dere zonneschijn, iets koeler als gevolg van een koele bries uit het Noord-Westen. In Japan houdt het abnormaal warme weer aan. Door de hitte is het aantal slachtoffers van de slaapziekte in Tokio deze zomer gestegen tot 32. In Genève, waar de regeringsleiders van de Grote Vier bijeen zijn, was het Maan dag weer erg warm. Hier werd een tempe ratuur gemeten van 32 graden Celsius. Uit Frankrijk zijn elf gevallen van verdrin king gemeld. In de Spaanse provincie So- ria zijn Maandag, nabij het dorp Valdunas, drie boeren, die op het land werkten, door de bliksem getroffen en gedood. Het totaal aantal doden is volgens een telling van United Press in tien landen gestegen tot 429. In enkele landen echter maakte de hitte plaats voor stormen die een sterke temperatuursdaling ten gevolge hadden. In Engeland zakte het kwik 15 graden na de top van 83 graden Fahren heit op Zondag. In Ramsgate werd een 16-jarige jongen door de bliksem gedood. In Leicester regende en onweerde het. Stormen troffen Sussex, East Anglia, De von en de Midlands. In Denemarken bleef de voorspelde afkoeling uit maar in Noor wegen was de temperatuur lager dan Zon dag toen de hittegolf een hoogtepunt be reikte. In Zuid-Noorwegen zette de spoor rails door de hitte uit, waardoor de trei nenloop geruime tijd moest worden stop gezet. Meer dan 1.500 personen zijn dak loos geworden tengevolge van een hevige storm in de omgeving van Messina. Uitgezonderd het Noord-Westelijkste deel zucht het grootste deel van de Verenigde Staten onder temperaturen die variëren van hoog in de 80 tot boven de 100 graden Fahrenheit. Hierbij komt dat de vochtigheidsgraad aanzienlijk geste gen is. Bij een parade van een nationale gymnastiekvereniging, die plaats had bij een temperatuur van 98 graden, vielen meer dan honderd deelnemers en toe schouwers flauw. De stranden in de om geving van New York, zoals Coney Island, zaten stampvol. Het kwik steeg hier en daar boven de 100 graden. Maandagavond heeft de gezant van Luxemburg, de heer Auguste Collart, tij dens een in zyn residentie gegeven diner, de versierselen van het grootkruis van de Eikenkroon overhandigd aan de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. W. Beyen. Waarschuwing tegen opnemen van Indochina in militaire pacten LONDEN (Reuter) De president van communistisch Noord-Vietnam, Ho Tsji Minh, die uit Moskou op de terugreis naar zijn land is gegaan, heeft verklaard, dat de Vietnamese delegatie met de Sovjet- regering overéenstemming had bereikt over een aantal belangrijke kwesties, aldus meldt radio-Moskou. Hij werd uitgeleide gedaan door president Vorosjilov, Malen- kov en Mikojan. In een gemeenschappelijke te Moskou uitgegeven verklaring wordt medegedeeld, dat de Sovjet-Unie Noord- Vietnam 400 millioen roebel zal schenken om 'dit land te helpen bij het herstel van zijn economie. De politieke, economische en culturele banden tussen beide landen worden uitgebreid. Daartoe is een handels overeenkomst tussen beide landen ge tekend. Men geeft uiting aan zijn ongerustheid over „de pogingen om Laos, Cambodja en Zuid-Vietnam op te nemen in de Zuid- Oost-Aziatische Verdragsorganisatie (ZOA- VO) en gezegd wordt, dat bepaalde staten met deze drie Indochinese staten overeen komsten van militaire aard sluiten. Noord en Zuid-Vietnam zouden overleg moeten plegen over de in Juli van het volgende jaar te houden verkiezingen in het gehele land. De wapenstilstandsovereenkomst van Genève voorziet in dergelijke verkiezingen. Geen actie De permanente vertegenwoordigers van de ZOAVO hebben besloten geen maatre gelen te nemen naar aanleiding van de jongste gevechten in Laos tussen regerings troepen en door de communisten gesteunde strijdkrachten. Thailand had de vorige week om een bijeenkomst van de ZOAVO verzocht, ter bespreking van de toestand in Laos. De afgevaardigden namen nota van de verklaring van de regering van Laos, dat de strijd een zuiver binnenlandse aan gelegenheid is. DJAKARTA (United Press) Een Ame rikaanse waarnemer heeft gisteren een deel van zitting bijgewoond in het proces te Djakarta tegen de Nederlander J. H. Schmidt. Robert McQuaid, tweede secre taris en vice-consul bij de Amerikaanse ambassade, zat ongeveer een uur in de vrijwel lege rechtszaal waar Schmidt te rechtstond. Het was de tweede maal dat de Ameri kaanse ambassade een waarnemer zond naar een proces tegen Nederlanders. Enige weken geleden heeft McQuaid een zitting van het proces-Jungschlaeger bijgewoond. De Amerikaanse ambassadeur Hugh Cum- ming verklaarde destijds dat McQuaid naar de zitting was gezonden, omdat het gebruikelijk is dat diplomatieke vertegen woordigers zich op de hoogte houden van processen van internationale betekenis. (Van onze correspondent in Parijs) Sedert gisterochtend is de toestand in Casablanca vrijwel onveranderd. Men kan zeggen dat het vreemdelingenlegioen in de beide Arabische wijken het heft vast in handen heeft genomen. Het autoritaire op treden van de troepen belet enerzijds de Marokkanen naar de Europese wijken te trekken, anderzijds boezemt het ook de op opstand beluste Europese elementen ge noeg ontzag in om zich van actie te ont houden. Het blijkt dat de politie van Casablanca voor de bijna honderd doden en tweehon derd gekwetsten van deze laatste dagen de zwaarste vérantwoordelijkheid draagt. Zij heeft geen hand uitgestoken om de Marok kanen te beschermen tegen de gewelddaden van de Europeanen die de aanslag van Quatorze Juillet wilden „wreken". Zij stond er lachend bij toen de resident-generaal, die de kerkdienst voor de slachtoffers had bijgewoond, werd gemolesteerd. En haar inlichtingendienst gaf vervalste informaties aan de residentie te Rabat. Toen het gebouw van het dagblad „Ma- roc Presse" werd bestormd, berichtte zij naar Rabat dat „alles rustig" was. Even voordat een woedende menigte het huis van mr. Legrand, advocaat van vele Ma rokkanen binnendrong, hebben de twee agenten, die hem moesten beschermen, ge zegd dat zij hem moesten verlaten en zijn revolver opgevraagd. Na enige ogenblikken zag hij hen onder de demonstranten. Toen heeft hij geschoten. Onbetrouwbaar Ook generaal Duval, hoofd van de Fran se troepen, is onbetrouwbaar gebleken. Toen Grandval hem opdracht gaf Marok kanen en Europeanen te scheiden, deelde hij mede niet over voldoende troepen te beschikken en de zaak te zullen „bestu deren". Het is dan ook niet verwonderlijk dat dezelfde menigte die Grandval beledig de, Duval geestdriftig toejuichte. De resident-generaal heeft zijn conclu sies getrokken. Grote eenheden van het vreemdelingenlegioen, onder bevel van ge neraal Franchi, werden naar Casablanca gezonden. De hoofdcomissaris van politie uit de stad is van zijn functie ontheven. Twee Europeanen van wie men weet dat zij het contra-terrorisme steunden, zijn uit gewezen en per vliegtuig naar Parijs ge stuurd. Bovendien zal de politie van Ma rokko worden ingelijfd bij de Franse Sü- reté National, zodat het mogelijk zal wor den betrouwbare elementen naar Marokko te zenden. Het woord is thans aan de Franse rege ring. Zodra premier Faure uit Genève te rug is, zal hy zo spoedig mogelijk een einde moeten maken aan de periode van vage beloften en een politiek van onrede lijk verdelen en met slappe hand regeren. Zowel de gerechtvaardigde wens van de Marokkaanse nationalisten als die van de Europeanen zal men moeten coördineren. (AFP-Reuter) In Casablanca zijn Maandagavond drie bomaanslagen ge pleegd waarbij slechts lichte schade werd aangericht. Twee Marokkanen werden licht gewond. Vrijwel alle Marokkaanse winkels in Fez, Rabat, Sale en Port Lyautey waren Maandag gesloten „ten teken van rouw". De Maandag verliep betrekkelijk kalm. Politie en militairen wisselden sporadisch schoten met sluipschutters. Twee bommen ontploften voor het aanbreken van de da geraad. Generaal Franchi heeft met de Pasja van Casablanca een tocht door het onrustige gebied gemaakt. Gevechten In Algerije zijn Maandag op verschei dene plaatsen gevechten geleverd tussen troepen of politie en opstandelingen. Daar bij werden vier opstandelingen gedood en twee gewond. Aan de zijde van de Franse troepen vielen twee doden. Op verschei dene plaatsen deden zich gevallen van brandstichting en andere sabotagedaden voor. Vorige week zijn acht Algerijnse soldaten en hun Franse commandant gedood, toen een patrouille van twintig man, waarvan zij deel uitmaakten, in het Aurèsgebergte in een hinderlaag van de vogelvrij ver klaarden viel. De andere elf mannen wor den vermist. Ongeluk met dodelijke afloop bij Julianapark in Haarlem-N Vanmorgen om kwart voor negen is op de hoek Pijnboomstraat-Schoterweg in Haar lem-Noord een ongeluk gebeurd; een acht jarig meisje is door een motor aangereden en een uur later aan de gevolgen van een schedelbasisfractuur overleden. Het achtjarig meisje van de familie Van Liemt kwam wandelend uit de Pijnboom- straat en wilde de Schoterweg oversteken om het Julianapark te bereiken. Uit noorde lijke richting (Soendaplein) naderde de vijf en twintig-jarige besteller van de PTT J. van H. per motor. Toen het meisje midden op de weg was werd het aangereden door de motor en het werd ongeveer dertig meter meegesleurd. Met een schedelbasisfractuur is het naar de Maria-stichting overgebracht en daar overleden. De motorrijder liep geen letsel op. SINGAPORE (AFP) De eerste minis ter van Singapore, David Marshall, is afge treden. Marshalls kabinet is het eerste in de geschiedenis van de Britse kroonkolonie dat dit jaar voor het eerst een parlement heeft gekozen. Marshall is leider van het Labourfront dat tien van de 25 zetels kreeg. De regering steunde op een linkse coalitie. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Mme Deshoullières: De wetenschap is de weg naar de twijfel. Zeshonderd jaar bestaat Monnikendam. Het oude stadje is omhangen met licht- guirland.es. Vele plekjes bieden een mysterieuze en feeërieke aanblik. De minister van Binnenlandse Zaken heeft geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Blom. Diens vragen luidden: 1. Kan de minister mededelen, of het waar is, dat het staatsbedrijf der PTT zou hebben besloten om per 1 Juli 1955 spe ciaal voor personeel, werkzaam bij de postchèque- en girodienst, een verbete ring in de bezoldiging aan te brengen? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, wil de minister dan mede delen, of het in het voornemen van de re gering ligt soortgelijke maatregelen te treffen voor andere groepen van over heidspersoneel? 3. Is het juist, dat de centralen van or ganisaties van overheidspersoneel reeds in 1953 en 1954 bij de centrale commissie voor georganiseerd overleg voorstellen hebben ingediend, die voor het gehele PTT-bedijf beoogden tot stand te brengen wat thans voor de girodienst is aangekon digd? 4. Indien het sub 3 gevraagde bevesti gend kan worden beantwoord, wil de mi nister dan mededelen of deze voorstellen reeds in de Centrale Commissie voor Ge organiseerd Overleg zijn behandeld en, in dien dit niet het geval mocht zijn, waar om niet? De minister heeft thans het volgende geantwoord: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord, met dien verstande, dat 1 Juni 1955 als datum van ingang der verbete ring in de bezoldiging was vastgesteld. 2. Aangezien de voorgenomen maat regelen, met name die van inkorting van enige loonschalen in verschillende opzich ten in strijd waren met het bezoldigingsbe sluit burgerlijke rijksambtenaren 1948 en legalisering daarvan tot ernstige reper cussies zou hebben geleid, is de maatregel inmiddels ingetrokken. Volstaan zal dienen te worden met het aanbrengen van die ver beteringen in de salarissen, welke in over eenstemming met het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren kunnen wor den toegekend. 3. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 4. De voorstellen, bedoeld in vraag 3, zijn door de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaren zaken voor prae-advies toegezonden aan de bijzondere commissie voor de ambtenaren bij het staatsbedrijf der Posterijen, Tele grafie en Telefonie. Aangezien dit prae- advies eerst zeer onlangs de Centrale Com-, missie heeft bereikt, kon behandeling daarvan tot heden niet plaats vinden. GENèVE (Reuter/U.P.) De vier hoogste Russische leiders hebben gisteravond gedi neerd in het verblijf van president Eisen hower aan het meer van Genève. Kroesjts- jev had na de ïnaaltiid in de bibliotheek een lang onderhoud met minister Dulles en president Eisenhower sprak geruime tijd met maarschalk Zjoekov. Over het ge sprokene wordt de grootste geheimhouding betracht, waaruit waarnemers afleiden, dat de besprekingen vruchtbaarder zijn ge weest dan men in kringen van de beide delegaties laat doorschemeren. Eisenhower overhandigde, voor het diner begon, aan Zjoekov een kleine draagbare radio en een stel schrijfgereedschap als huwelijksge schenk voor de dochter van de maarschalk. Kroesjtsjev had Eisenhower ingelicht. Hij zei: „Mijnheer de president, ik wil u een geheim uit de familie Zjoekov verklappen. Zijn dochter treedt deze week te Moskou in het huwelijk, maar hij wilde u zo gaar ne ontmoeten, dat hij toch naar Genève gekomen is". Mevrouw Eisenhower moest alleen dine ren. De Westerse dames hebben gisteren met elkaar geluncht. NIEUW DELHI (Reuter) Premier Nehroe van India heeft op een persconfe rentie te Nieuw Delhi gepleit voor een conferentie over het Verre Oosten. De twee grote wereldproblemen zijn Duits land en het Verre Oosten, aldus Nehroe, maar de toestand in het Verre Oosten is explosiever dan die in Duitsland. Indien een zo belangrijke kwestie als die van het Verre Oosten gevaarlijk gaat worden, kan zij op een conferentie van de Grote Vier niet terzijde worden gelaten, aldus Nehroe. Hij zinspeelde ook op de mogelijkheid van opheffing van de Cominform en be sprak de huidige moeilijkheden in Viet nam. Hij zei het niet belangrijk te vinden welke landen zullen deelnemen en of India al dan niet vertegenwoordigd zal zijn. Het minste wat Nehroe van de Geneefse con ferentie hoopt is het definitieve ontstaan van een sfeer van vriendschappelijke sa menwerking. De Amerikaanse democratische senator Humphrey, lid van de invloedrijke Senaats commissie voor buitenlandse betrekkingen, heeft verklaard, dat hij met verscheidene collega's heeft gesproken over de moge lijkheid van een conferentie voor het Verre Oosten. Hij heeft de indruk, dat er in het Congres krachtige steun voor een derge lijke conferentie kan worden gévonden. Volgens Humphrey zouden de Verenigde Staten daartoe overleg moeten plegen met hun Aziatische vrienden en bondgenoten, evenals met Groot-Brittannië en Frank rijk. Ook communistisch China zou moeten deelnemen en de Verenigde Staten zouden op de conferentie geen plan „Made in USA" moeten indienen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand i c -c O C a v a SS 25 Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. regen geheel bew. licht bew. zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. geheel bew. regen zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. windstil ONO O N ONO Z N windstil OZO 1 windstil NW 2 O 3 NO 2 windstil WZW 5 windstil ONO 2 windstil 22 0 22 0 22 0 20 6 22 0,1 30 10 31 0,1 29 0,2 32 0,5 28 0 32 0,1 32 31 30 21 33 3 30 0 35 0 28 0 35 0 Neerslag laatste 24 uur. MEER ZONNESCHIJN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Opklaringen maar aanvankelijk in het Zuid-Oosten van het land nog veel be wolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Dezelfde of iets hogere middagtempe- raturen. 20 Juli Zon op 4.44 uur, onder 20.51 uur. Maan op 6.06 uur, onder 21.03 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 20 Juli Hoog water: 3.55 en 16.26 uur. Laag water: 12.03 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1