Grote Vier moeten verlossende woord in Genève zelf spreken Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vier ministers zijn op alle geschilpunten vastgelopen Twee ernstig gewonden uit Haarlem afkomstig Geschillen zijn toegespitst op Duitsland en de veiligheid Tweede brief van actie-comité aan minister van Verkeer Geen onenigheid over contact Oost-West Kabaka mag terugkeren naar zijn koninkrijk Drie wagens bij ongeval zwaar beschadigd Russen toonden geen plooibaarheid Weer demonstraties in Buenos Aires Westen stelde contact Oost-West voor Ongevallen op Schoterweg Het woord is aan Indonesische regering geeft mandaat terug Bewolkt maar ook opklaringen Boeganda blijft binnen Oeganda Ernstige autobotsing op Haarlemmerweg Premier Boelganin kwam niet aan het woord Telegram van "Bescherming voetgangers" aan minister Prinses Wilhelmina vraagt voorzichtigheid van militaire chauffeurs Loodsbaas onder balen wol bedolven Hedenavond verklaring over de legerkwestie in parlement Weerrapport 70e JAARGANG No 12 ZATERDAG 23 JULI 1955 299e JAARGANG No 16-1 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman GENèVE (Reuter) De Westelijke regeringsleiders zullen een beroep doen op premier Boelganin, zich verzoeningsgezind te tonen en de top-conferentie voor een mislukking te bewaren, aldus liebben Westelijke afgevaardigden in Genève verklaard. President Eisenhower, Sir Anthony Eden en Faure ontmoetten Boel ganin om elf uur voor een laatste poging om de impasse te doorbreken waarin Oost en V/est ten aanzien van de loop der verdere onderhandelingen over Duits land, de Europese veiligheid en de ontwapening zijn geraakt. Ieder was vergezeld van slechts drie raadslieden. De vier ministers van Buitenlandse Zaken hebben Vrijdag tot kort voor middernacht getracht overeenstemming te bereiken over vijf nog niet geregelde punten die de twee partijen verdeeld houden ten aanzien van de methode en de tijdsstippen voor verdere bespreking van deze drie vraag stukken. Ondanks de sombere stemming die Vrijdagavond na de mislukking van de besprekingen der ministers van Buitenlandse Zaken heerste, leefde er in con ferentiekringen het gevoel, dat de regeringsleiders tot een overeenstemming zullen komen die het mogelijk zal maken, dat gesproken kan worden van een hoopgevend slot van de conferentie. Sir Anthony Eden, de eerste die voor stelde Zaterdagochtend nog een geheime vergadering te houden, heeft Vrijdagavond op een diner in de villa van de Sovjet premier de nog hangende kwesties op nieuw met Boelganin besproken. Men ver wacht, dat Boelganin op de laatste ver gadering van de regeringsleiders zal spre ken over het laatste agendapunt ont wikkeling van contacten tussen Oost en West. De Westelijke leiders hebben Vrij dag reeds voorstellen op dit punt gedaan. De voornaamste geschilpunten, waarover zij vandaag nog zullen spreken, hebben echter geen betrekking op deze kwesties. Deze punten zijn. Ten eerste: moet bij verdere besprekingen de voorrang worden gegeven aan de hereniging van Duitsland, zoals het Westen meent, of aan de Euro pese veiligheid, zoals de Sovjet-Unie wenst? Oost en West zijn het er over eens, dat de twee kwesties samenhangen. Zij zijn het echter oneens over het tijdstip voor de regeling van deze twee kwesties. Het Westen is bereid deze vraagstukken tegelijkertijd te behandelen. Ten tweede: moet het vraagstuk der ont wapening worden opgenomen in de lei draad aan de ministers van Buitenlandse Zaken voor hun verdere onderhandelingen, zoals Molotov wil, of moet deze kwestie worden verwezen naar de sub-commissie voor ontwapening van de UNO, waarin de Grote Vier en Canada zitting hebben? De Westelijke mogendheden wachten tevens op de Sovjet-reactie op Eisenhowers voorstel om militaire blauwdrukken met de Sovjet-Unie uit te wisselen en het voor stel van Eden voor gemeenschappelijke inspectie van gebieden langs het „ijzeren gordijn". Zowel Eisenhower als Eden hoopt voor het einde van de conferentie een antwoord op deze voorstellen te krijgen. Verlenging Als de regeringsleiders niet tot overeen stemming kunnen komen over alle geschil punten, doch als zij wel nader tot elkaar komen zullen de ministers van Buiten landse Zaken wellicht nog enige dagen in Genève blijven om het werk te voltooien. Eisenhower, wiens vliegtuig met volle ben- zine-tanks op het vliegveld van Genève gereed staat om op te stijgen, had voor zijn vertrek uit Washington het Congres beloofd, dat hij Zondag terug zou zijn. Als hij Zondagochtend vertrekt, kan hij de zelfde dag nog in de Verenigde Staten arriveren. De Russen zullen echter wellicht trach ten de top-conferentie gaande te houden, zo menen Westelijke afgevaardigden. De vorige maand reeds protesteerde Molotov bij zijn Westelijke collega's tegen de be perkte duur van de conferentie. Behalve de vier afgewerkte agendapunten voorziet de agenda van de top-conferentie ook in „an dere kwesties" en vele Westelijke afge vaardigden geloven, dat de Russen over nog enkele andere kwesties voorstellen willen doen. LONDEN (AFP/Reuter) De Britse re gering heeft besloten de verbannen Kaba ka (koning) van Boeganda (Brits protec toraat in Oeganda) spoedig als souverein naar zijn land te laten terugkeren, aldus heeft Alan Lennox-Boyd, de Britse mi nister van Koloniën in het Lagerhuis me degedeeld. Muresa II mag terugkeren zes weken na de benoeming van ministers in Boeganda, die de plaatselijke wetgevende raad (Loekiko) zal kiezen. Boeganda is de voornaamste provincie van Oeganda en telt 1.500.000 inwoners. De ministers zullen van de 30-jarige vorst de verantwoordelijkheid voor de openbare zaken overnemen. Door verte genwoordigers naar de wetgevende raad van Oeganda te zenden hetgeen tevoren geweigerd was zal Boeganda, zoals Groot Brittannië gewild had, erkennen, dat de toekomst van de provincie onver brekelijk verbonden is met die van Oeganda als geheel. Een grondwet is op gesteld door een Britse regeringsbemidde laar, Sir Keith Hancock. De Kabaka zal de eerste constitutionele vorst van Boe ganda zijn. Eisenhower heeft vanmorgen voor het begin van de geheime vergadering der re geringsleiders in zijn villa de Sovjet-Rus sische minister van Defensie maarschalk Zjoekov ontvangen. Het onderhoud had plaats op verzoek van Zjoekov, die zijn oude strijdmakker Eisenhower daarmede voor de tweede maal te Genève vertrouwe lijk sprak. Perzische oud-premier Ghavam es Soeltaneh overleden TEHERAN (Reuter) Ahmed Ghavam es Soeltaneh, die verscheidene malen pre mier van Perzië was en in 1952 door dr. Mohammed Mossadeq werd vervangen, is te Teheran overleden. Ghavam es Soelta neh, die het land verliet nadat Mossadeq aan de macht was gekomen, keerde twee jaar geleden terug. Sindsdien heeft hij geen actieve rol meer gespeeld in de politiek. Hij bleef meestentijds binnenshuis, daar zijn hart zeer zwak was. Hij werd tachtig jaar. Veere viert zijn vierhonderdjarig bestaan. Koningin Juliana woonde Vrijdagavond de opening der feestelijkheden bij. Met de „Veere 7" voer zij de haven binnen en ging aan wal bij de Kampveerse toren. Zij maakte een wandeling langs de gepavoi- seerde schepen en woonde in de Grote Kerk een historisch spel bij. Men ziet haar hier bij haar aankomst in de haven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ (Van onze speciale verslaggever) Het kan wel niet anders, of de Russen moeten in Eisenhowers opzienbarende voorstel over uitwisseling van landkaarten met militaire gegevens en over het fotogra feren van elkanders gebied elementen hebben ontdekt van psychologische oorlogs voering. De Amerikaanse president mag hiermede dan alleen psychologische vredes- actie hebben beoogd, sommige lieden in zijn omgeving zullen het initiatief van de presi dent hebben ondersteund, omdat het de Russen in een moeilijke onderhandelings positie zou kunnen brengen. De Russen kunnen evenwel gemakkelijk beweren, dat Eisenhowers voorstel belang wekkend is, doch dat het pas in beschou wing kan worden genomen als er werkelijk een begin met ontwapening zou worden ge maakt. Door zich voor te stellen als voor standers van ontwapening in strikte zin, kunnen de Russen Eisenhowers ietwat thea trale vredesoffensief gemakkelijk pareren. Punt drie van de agenda levert dus niet de grootste moeilijkheden op. Alle plannen voor ontwapening kan men doorsturen naar de subcommissie van de UNO te Londen. Punt vier over de bevordering van contact en handel tussen Oost en West levert even min onoverkomelijke moeilijkheden op. Het zijn derhalve de punten een en twee van de agenda, die het werkelijke obstakel vormen. Het Westen hoopt dat de Russen formeel zullen toegeven, dat de hereniging van Duitsland en een veiligheidspact met elkaar samenhangen. Als men van de Sovjet-Unie gedaan krijgt, dat zij bereid is gelijktijdig aan de oplossing van beide pro blemen te werken, zal het Westen voldaan zijn en kunnen Eisenhower en Dulles als i .geslaagde onderhandelaars" naar Washing ton terugkeren. Verre van hopeloos Er kan nog van alles gebeuren. De span ning te Genève is aanmerkelijk gestegen. Toch was er gisteravond laat geen reden de hoop te laten varen. De Russen willen kennelijk een ontspanning en het lijkt vooralsnog niet waarschijnlijk, dat zij uit onenigheid over een formule die in feite tot weinig verplicht de conferen tie zouden laten eindigen in een stemming van teleurstelling en terugkerende argwaan. (Reuter) Een Amerikaanse functio naris noemde de toestand Vrijdagavond „verre van hopeloos". Hij zei, dat er vier Na een gecompliceerde autobotsing op ae Haarlemmerweg ter hoogte van de tweede molen (bij Geuzenveld) zyn Vrij dagmiddag twee vry ernstig gewonden door ziekenwagens naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam vervoerd. Zy zyn de 38-jarige mevrouw W. van Asperen uit Haarlem, die bij de botsing een linker armfractuur, alsmede wonden aan het hoofd, de armen en benen opliep en de 27-jarige mej. G. M. Beuk uit Haarlem, die vermoedelijk een schedelbasisfractuur of een hersenschudding heeft en die bo vendien haar linkerbeen brak. Twee licht gewonden konden, na behandeld te zijn, naar huis terugkeren. Om vier uur Vrijdagmiddag kwam de lege vrachtwagen van de Amsterdamse firma C. G. van Oostrom en Zn. uit de richting Haarlem naar de hoofdstad gere den. De chauffeur passeerde een voor hem eveneens naar Amsterdam rijdende onbe kend gebleven vrachtwagen, die beladen was met vodden en papier. Aangenomen wordt, dat deze laatste vrachtwagen niet voldoende rechts hield, zodat de vracht auto van Van Oostrom bij het passeren te veel naar links moest uitwijken. Op de driebaansweg kwam een stroom van ver keer uit de tegenovergestelde richting Amsterdam. De vrachtauto van Van Oos trom botste met volle vaart tegen een per sonenwagen, merk Opel, bestuurd door mevr. Van Asperen, die uit Amsterdam naar Haarlem terugkeerde. Het is nog niet geheel duidelijk of mevr. Van Asperen met haar wagen op de rech terbaan reed, dan wel nog bezig was met het passeren van een kleine „stationcar" van het merk Fiat, bestuurd door de 60- jarige koopman J. Roem uit Haarlem. In ieder geval raakte ook deze Fiat bij de botsing betrokken. il?'I-.1ïI r."S- I: Zowel de heer Roem, die met stuurstoel en al uit zijn wagentje werd geslingerd, als het tienjarig dochtertje van mevr. Van Asperen, dat enkele tientallen meters verwijderd van de auto teruggevonden werd aan de Zuidzijde van de Haarlem merweg, waren zo licht gewond, dat zij reeds 's avonds naar huis konden worden teruggebracht. Bij de botsing maakte de Opel van mevr. Van Asperen een zwaai naar rechts en kwam met de voorzijde geheel ingedrukt tot stilstand midden op de aan de Noord zijde van de weg gelegen tramrails met de gehavende neus naar de straat gericht. Tijdens de zwaai was mevr. Van Aspe ren achter het stuur weggeslingerd; zij viel op de rails van de tram naar Haarlem. Naast de heer Roem zat in de kleine Fiat mej. G. M. Beuk, die ook uit de auto ge slingerd werd. Het viertal werd naar het Wilhelmina-Gasthuis gebracht, waar mevr. Van Asperen en mej. Beuk moesten wor den opgenomen. Ook de vrachtwagen was van voren ge heel ontzet. De drie wagens moesten wor den weggesleept. Het ongeval veroorzaak te op de drukke Haarlemmerweg grote stagnatie in het verkeer. of vijf geschillen bestaan. „Wij geloven dat deze goeddeels op de procedure betrekking hebben. Sommige der punten zijn wel be langrijk, maar wij geloven en hopen dat deze meningsverschillen door de regerings chefs tot oplossing zullen worden gebracht". De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, verklaarde na de vergade ring van de ministers: „Wij hebben geen overeenstemming bereikt. Het had wel ge kund als Molotov meer begrip had getoond". Een Britse woordvoerder zei, dat het dui delijk was geworden dat op de vergadering van de ministers van Vrijdagavond geen verdere vorderingen gemaakt konden wor den. De ministers waren het alleen maar eens over welke punten zij van mening verschillen. „Er was geen teken van plooi- spreking was in het geheel niet bitter. Er spreking was in hetg eheel niet bitter. Er heerste een sfeer van spijt dat er geen vor deringen gemaakt konden worden". Er was een zekere mate van overeenstemming over een bijeenkomst van de ministers van Bui tenlandse Zaken in October. Inmiddels zijn deskundigen van de Grote Vier reeds begonnen met het opstellen van het slotcommuniqué van de top-conferentie. BUENOS AIRES (United Press) Ver scheidene betogers zijn gearresteerd tijdens nieuwe ongeregeldheden die zich gisteren voordeden tijdens betogingen in het cen trum van Buenos Aires. Opnieuw waren het leden van de radi cale partij, een van de oppositie-partijen, die betoogden. Ondanks een verbod van de overheid formeerde zich een optocht van ongeveer 1000 personen. De politie greep snel in, verspreidde de betogers en verrichtte tal van arrestaties. Naar AFP seint hebben alle leden van de opperste raad van de Perónistische par tij het voorbeeld van hun voorzitter, Tei- sare, gevolgd en zijn afgetreden. GENèVE (Reuter) De besprekingen tussen de ministers van Buitenlandse Za ken hebben die van de regeringsleiders Vrijdagmiddag in de schaduw gesteld. De Grote Vier bespraken het laatste punt van het programma, de kwestie van het ver beteren van de contacten tussen Oost en West. President Eisenhower, die als voor zitter optrad, pleitte voor een vrijere uit wisseling van inlichtingen en denkbeelden en voor vrije reismogelijkheid, „zodat allen de kans hebben elkander van aangezicht tot aangezicht te kennen". De handel moet volgens Eisenhower de gehele wereld omvatten. In de atoom wetenschap heeft de mensheid een enorm potentieel, dat kan bijdragen tot verhoging van de levensstandaard en tot het schep pen van grotere mogelijkheden in de ge hele wereld. Samenhang Eisenhower zeide, dat in een aantal de len van de wereld zeer strenge beperkin gen van kracht zijn op verbindingen, ra dio, kranten en toerisme. Deze beperkin gen hebben wederzijds wantrouwen ge zaaid en „zelfs wij in de Verenigde Staten hebben ons gedwongen gevoeld enige be perkende bepalingen in te voeren op het binnenkomen van mensen uit het buiten land." Ook dit probleem kan, evenmin als de andere die ter conferentie besproken zijn, geïsoleerd worden gezien. Alle pro blemen zijn met elkander verbonden door hun belang voor het algemene doel, ver mindering van de angst en de spanning in de wereld, aldus Eisenhower. Premier Eden pleitte voor uitwisseling van studenten, onderwijzers, toeristen, films, boeken, kranten en andere geschrif ten. De censuur moest worden afgeschaft. Premier Faure had een plan voor een grotere uitwisseling van „mensen, denk beelden en goederen". Faure bepleitte ook de instelling van een fonds ter uitvoering van werken in het belang van allen. Premier Boelganin kwam niet aan het woord. Opnieuw heeft het actie-comité voor vei lig verkeer op de Rijksstraatweg en de Schoterweg te Haarlem-Noord zich met een brief gericht tot de minister van Ver keer en Waterstaat, thans naar aanleiding van het tweede ongeluk met dodelijke af loop op de Schoterweg. Ook heeft liet brie ven gezonden aan de directie van het PEN te Bloemendaal en aan de garnizoenscom mandant te Haarlem. Bij de aan de minister van Verkeer en Waterstaat verzonden brief is een afschrift gevoegd van de brieven aan het PEN en de garnizoenscommandant. Herinnerd wordt aan het tweede ongeval met dodelijke af loop en het vierde ernstige verkeersongeval sinds Zaterdag 16 Juli. Het comité maakt de minister er op attent, dat plaatsing van stoplichten een dwingende eis is en het is van mening, dat stoplichten de ongelukken met dodelijke afloop met grote waarschijn lijkheid hadden kunnen voorkomen. In de brief aan de directie van het PEN en aan de garnizoenscommandant wordt het dringende verzoek gericht de bestuur- „Ontstellende toeneming van ernstige verkeersongevallen" Het hoofdbestuur der Nederlandse ver eniging tot Bescherming van Voetgangers te Den Haag heeft naar aanleiding van de ontstellende toeneming van het aantal ernstige verkeersongevallen, met name in Amsterdam, een telegram gezonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat. Hier in dringt het bestuur met de meeste klem aan op zeer spoedige invoering van maxi mum snelheden voor auto's, motoren en bromfietsen en van wettelijke erkenning oversteekplaatsen voor voetgangers. ders van de bedrijfsauto's, respectievelijk militaire voertuigen, met de grootst moge lijke nadruk attent te willen maken op de grote gevaren, die op de Schoterweg en Rijksstraatweg, de weggebruikers bij voort during bedreigen. Het comité heeft het verzoek gedaan, omdat een bestuurder van een bedrijfsauto en van een militair voertuig op Donder dagmiddag betrokken waren bij een dode lijk ongeval op de Schoterweg. Dezer dagen berichtten wij, dat het actie-comité een brief had gezonden aan de directeur van het postkantoor naar aanleiding van het ongeval van Dinsdagmorgen. In verband met het bevorderen van vei lig verkeer en naar aanleidmg van de aan rijding 18 Juli op de Aerdhuisweg onder Uddel, waarbij de wegwerker G. Hop, in dienst van Prinses Wilhelmina, door een militair voertuig dusdanig werd gegrepen, dat hij ernstig gewond in een ziekenhuis moest worden opgenomen, heeft Prinses Wilhelmina bij monde van haar particulie re secretaresse de minister van Oorlog ver zocht zijn bijzondere aandacht te schenken aan het doen betrachten van de nodige voorzichtigheid door bestuurders van mili taire voertuigen. Bij het verplaatsen van goederen in Loods Zuid van de Hollandsche Stoomboot Mij. aan de Oostelijke Handelskade te Am sterdam heeft een 38-jarige assistent- loodsbaas vier balen wol, elk wegende 330 kg. op zich gekregen. Met ernstige ver wondingen werd de man naar het O. L. Vrouwe gasthuis vervoerd. Bij aankomst was hij reeds overleden. Heber: De vrede ligt in het matigen der begeerten. DJAKARTA (PIA/UP) Het kabinet Ali Sastroamidjojo zal hedenavond na een regeringsperiode van bijna twee jaar zijn mandaat teruggeven aan vice-presi dent Hatta. Het kabinet heeft besloten, dat Zaterdagavond een verklaring aan het parlement zal worden afgelegd over de le gerkwestie. Daarna zal de regering haar mandaat teruggeven. De legerkwestie ontstond, toen de waar nemende staf-chef der landstrijdkrachten, kolonel Lubis, weigerde de op 27 Juni be noemde staf-chef, Bambang Utoyo, te er kennen. Lubis weigerde zijn functie over te dragen, waarna hij werd geschorst. Het partijloze parlementslid Baharuddin diende op 29 Juni een motie van wantrou wen in tegen de minister van Defensie, Iwa Kusuma Sumantri. Intensief overleg ter oplossing van de legerkwestie werd gepleegd in kringen van het kabinet, de partijen en het leger. President Soekarno zag af van zijn reis naar Thailand, Birma, India, Pakistan en Irak, die 11 Juli zou aanvangen. Op 14 Juli trad de minister van Defensie af. Op 16 Juli vertrok de president via Egypte naar Mekka. Ver schillende partijen drongen aan op terug gave van het mandaat der regering. Het kabinet Sastroamidjojo is sedert Augustus 1953 aan het bewind geweest. Het was voornamelijk gegroepeerd rond Sastroamidjojo's nationalistische partij, een van de grootste van Indonesië. Daar naast waren in de regering twee Moham medaanse en een aantal splinterpartijen vertegenwoordigd. De communistische partij staat met zijn 17 stemmen in het parlement eveneens achter de regering, maar is niet in het kabinet vertegenwoor digd. Het K.N.M.I. deelt mede: De laatste paar dagen bevond ons land zich aan de rand van een gebied van hoge barometerstanden boven de Britse eilanden. Noordelijke win den transporteerden boven het Noordzee water afgekoelde lucht naar onze omge ving. Gisteren dreven daarbij uitgestrekte wolkenbanken over de Noordelijke provin cies het land binnen. Deze breidden zich in de afgelopen nacht over het gehele land uit, waarbij plaatselijk wat motregen viel. Inmiddels is een zwak front van een oceaandepressie, welke via IJsland naar Spitsbergen trok, op de Noordzee aange komen. Dit front, dat vergezeld gaat van tame lijk veel bewolking, waaruit plaatselijk motregen valt, zal waarschijnlijk geduren de de nacht ons land bereiken. De kans op regen van enige betekenis blijft echter klein. Na de frontpassage kunnen morgen opnieuw opklaringen voorkomen. De wind gaat dan iets meer naar Noord tot Noord- Oost, waarbij wat drogere lucht wordt aan gevoerd. In het temperatuurverloop komt nog weinig verandering. (van hedenmorgen 7 uur) w eers toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Rome Ajaccio Mallorca licht bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. mist. onbewolkt geheel bew. nevel onbewolkt onbewolkt nevel nevel onbewolkt motregen zwaar bew. regen licht bew. nevel onbewolkt half bew. «S c ra 5J2 W 2 windstil W 5 N 3 windstil NNO 2 N 3 NNO 1 windstil NW 4 windstil NNW 1 NNW 1 WNW 4 NNO 4 W 2 WNW 4 ONO 2 ONO 2 ONO 8 2d iJ L c Ss z3 25 0 29 0 24 0 21 0 24 0 22 6 17 0,3 24 0 27 0 27 0 23 0 22 3 25 0 27 0 25 13 19 15 28 0,5 32 0 30 0 28 0 Neerslag laatste Ï4 uur. NOORDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Opklaringen, maar ook tijdelijk zwaar bewolkt met plaatselijk wat motregen. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke, later matige wind tussen Noord-West en Noord. 24 Juli Zon op 4.50 uur, onder 20.46 uur. Maan op 11.23 uur, onder 22.20 uur. 25 Juli Zon op 4.51 uur, onder 20.44 uur. Maan op 12.35 uur, onder 22.40 uur. Maanstanden 26 Juli 16.59 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 24 Juli: Hoog water: 6.53 en 19.16 uur. Laag water: 2.37 en 14.54 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 25 Juli Hoog water: 7.32 en 19.54 uur. Laag water: 3.18 en 15.31 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1