Ten Oosten van de Glipperweg verrijzen binnenkort honderdveertien woningen Kleuterschool aan Fr. Schubertlaan Charterdienst Rotterdam - Haarlem -Zandvoort weinig levensvatbaar Kort en bondig Madame" verwacht U Heemsteedse gemeenteraad STADION s"'NIEUWTJES Haarlems Feestzveek-programma Het bleef bij één vlucht Te weinig belangstelling in Rotterdam „Kings Own Hussars": eerbiedwaardig korps Marsroutes voor taptoe op Haarlem-terrein „Caecilia" huldigde Nico Hoogerwerf 9 OLYMPBSCH STADION n Burgerlijke Stand van Haarlem Vanavond op de Grote Markt Dertien jonge typografen ontvingen diploma Driehonderdjarige traditie Glorie van de Stads kweektuin Vragen van Kamerlid over Noord-Zuidverbinding Vijfendertig jaar dirigent Programma HCB Amsterdamse Beurs HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het restant van het woningvolume 1954 tot en met 1956 voor de gemeente Heem stede heeft Donderdagmiddag zijn bestemming gekregen. De onder leiding van wethouder Van Lent gehouden vergadering van de gemeenteraad heeft besloten tot de bouw van 114 woningen (68 middenstands- en 46 arbeidershuizen) in de omgeving van de Glipperweg. De voorzitter deelde mee, dat de huurpprijzen minder zullen worden dan in het voorstel is genoemd. Het zal noodzakelijk zijn de Glipperweg te verbeteren, waarvoor het rijk een bijdrage zal verlenen; dat geld zal gebruikt worden om de grondprijs te verlagen; voorts zal een regeling worden getroffen ten aanzien van de verzorging van de gemeenschappelijke voortuinen, waardoor de bewoners minder behoeven bij te dragen dan voorgesteld is. De voorzitter was ook optimistisch ten opzichte van het gereedkomen der woningen. In Augustus zal het bouwrijp maken van de grond worden aanbesteed en half October de bouw van woningen; op 1 Januari 1957 kan een gedeelte gereed zijn. Dan krijgt de gemeente weer nieuw bouwvolume en de architect maakt reeds schetsplannen. De gemeenteraad verenigde zich ook met het voorstel over de bouw van een openbare kleuterschool aan de Franz Schubertlaan en wethouder Disselkoen verklaarde, dat de raad spoedig het plan over de bouw van een kleuterschool, die thans in de Voorwegschool is gevestigd, tegemoet kan zien. Bij de ingekomen stukken was corres pondentie gevoegd van een Heemstedenaar, die verschil van mening heeft met de N.V. Bouwkas voor Nederlandse Gemeen ten. Mr. dr. Van Bruggen (CH) wierp de vraag op of er een taak voor B. en W. ligt een onderzoek in te stellen. Aanvankelijk voelde het college er weinig voor, omdat het een verschil betreft waar de gemeente buiten staat, maar op aandrang van de heer Van Bruggen zeg de de loco-burgemeester toe, dat B. en W. bereid waren aandacht aan de zaak te besteden, ondanks de moeilijke omstan digheid dat er twee partijen zijn, waar mee de gemeente te maken heeft. Enkele raadsleden maakten opmer kingen over de diverse voorstellen die verband hielden met salariëring, vacan- tieregeling e.d. van het gemeenteperso- neel. Alle voorstellen werden aanvaard en op verzoek van de heer Z e g w a art (KVP) zullen B. en W. zich nog nader beraden of tot uitbreiding van vacantie aan ambtenaren met een bepaald aantal dienstjaren op leeftijd moet worden over gegaan. Bouw kleuterschool Mevrouw Van Nispe n-V an Wely (WD) verheugde zich er over, dat B. en W. een voorstel hebben ingediend om over te gaan tot de bouw van een nieuwe kleu terschool ten behoeve van kinderen, die thans de Dreefschool bezoeken, maar zij vroeg hoe het stond met de bouw van een kleuterschool van de Voorwegschool. „Raakt deze zo zeer begeerde kleuter school niet in het vergeetboek?" vroeg spreekster. Mr. dr. Van Bruggen zeide geen bezwaar te hebben tegen het voorstel, maar hij vroeg of de plaats wel geschikt is. Is zij niet gevaarlijk wegens het druk ke verkeer op de Heemsteedse Dreef? Als de bouw doorgaat (waarschijnlijk is geen andere oplossing te vinden) dan brengt ADVERTENTIE |*e traditie getrouw eindigt de TOUR DE FRANCE voor de Nederlandse renners Maandag om 8 uur in het Olympisch Stadion. Ddar vindt de apotheose plaats met als hoogtepunt de huldiging van onze renners, die in „het grootste wielercircus van de we reld" de naam van ons land zo goed mogelijk hebben verdedigd. Het wordt een wielermenu bestaande uit 5 gerechten: 1. 50 km achter grote motoren De strijd wordt op dit nummer 5 aangebonden door Pronk (Wiersma), van Est (Kab), Wagtmans (Merkens), Koch (De Graaf), Bunker (v. d. Bom), van der Walle (good old Ka- I ser), van der Kamp (Pelser), Bijster (v. Roey). B 2. 25 km met 23 klassementen (de g kleine Tour de France) Ook in deze race een keur van ren- ners. die allen hun sporen op weg en baan hebben verdiend: De Groot, van Est, Wagtmans, Nolten, Hinsen, I van Breenen, Schulte, Peters, van B Vliet, Derksen, Plantaz, Hijzelen- B doorn, Bakker, van der Kamp, Sie- gg veking, Bijster, Koch, Pronk, Bun- g ker en Donker. 3. Sprint amateurs Captein. Mahn, Post en de Belg Lauwers. 4. Achtervolging amateurs Van Heusden en van Houwelingen E tegen buitenlandse tegenstanders B 5. Sprint profs Derksen, van Vliet, Hijzelendoorn. g De nummers voor de amateurs gelden B als belangrijkste voorbereiding voor g de wereldkampioenschappen, die eind g Augustus in Italië worden gehouden. Richt Maandag Uw schreden naar het g HAARLEM, 28 Juli 1955 ONDERTROUWD: 28 Juli, K. van Laar en M. L. Spaargaren. GEHUWD: 28 Juli, H. L. van Broekhuizen en C. J. Sinnige; H. C. Kramer en M. W. Sel derbeek; J. Chr. Fiege en L. A. Mulder; F. H. J. Hendriks en H. A. Spuijman; M. J. Schonhage en A. den Bak; P. van Driel en J. J. A. Pellikaan. BEVALLEN van een zoon: 26 Juli, D. Jurr- jensvan Dusseldorp; 27 Juli, A. Boerma van Zonneveld; C. Snoekvan Holten; G. W. van den IJsselBout; P. A. A. Verhoek Leenders; A. M. van SteenisNellestein, 2 z.; 28 Juli, A. van WijngaardenPel. BEVALLEN van een dochter: 27 Juli, R. BijleerBruinenberg; H. H. Jonkervan T .eeuwen; A. C. SchrijenZwager; 28 Juli, F. H FranseKluen; S. HardonkRoelofs; J. Hofmans—Timmerman. OVERLEDEN: 26 Juli, C. Ost, 4 d., Ver- spronckweg; E. H. Heijdanus, 71 j., Hyacin- tenlaan; H. A. Hamer—Greshof, 88 j., Kleine Houtweg; R. E. Knaap, 58 j„ Hazepaters- laan; M. M. Lanfermeyer, 10 j., Floresstraat; J. M. Remmé, 51 j., Herensingel; J. Servaas Wemmers, 73 j., Pieter Kiesstraat; 27 Juli, N. J. Ahrend, 72 j., Leidsevaart; C. M. van Velsen—Velthuis, 75 j., Orionweg; C. Ko ningstem, 67 j., Zaanenlaan; H. Bremerkamp Kortje, 76 j„ Kweektuinstraat. dat grote verantwoording voor de ge meente met zich. Wethouder Disselkoen (Arbeid), die dankbaar was voor de steun van bei de leden, zeide hen tevreden te kunnen stellen. Er bestaat geen gevaar, dat de kleuterschool van de Voorweg in het ge drang komt. Aan de voorbereiding van de bouw van beide kleuterscholen is ge lijktijdig gewerkt en het is een toeval, dat de bouw van de kleuterschool van de Dreefschool het eerst aan de orde komt. Het voorstel tot de bouw van een tweede kleuterschool is spoedig te verwachten. Aan de heer Van Bruggen deelde de wet houder mee, dat eerst gezocht is naar ter rein nabij en in de omgeving van de Dreefschool echter zonder resultaat. Daarom moest een terrein ten Oosten van de Heemsteedse Dreef worden aangewe zen. Mogelijk wonen binnenkort de meeste kinderen Oostelijk van deze weg, zodat het gevaar voor deze zijde minder wordt. In ieder geval zullen maatregelen bij het oversteken worden getroffen. Uitbreiding lesuren lichamelijke oefening Het voorstel inzake les in lichamelijke oefening bij het openbaar onderwijs werd goedgekeurd, waardoor het aantal uren per week wordt uitgebreid. Mevrouw Van Nispen beval het benoemen van gehuwde vrouwen aan, als er geen ge schikte leerkrachten te vinden zijn en de heren Van Bruggen en Verhoeven (KVP) vroegen wat er ten aanzien van het bij zonder onderwijs te verwachten is. Wethouder Disselkoen dankte voor de suggestie door mevrouw Van Nis pen gedaan en zei met vreugde de opmer kingen van de raadsleden over het bij zonder onderwijs vernomen te hebben. Het initiatief dient uit te gaan van de schoolbesturen en als deze vragen om meer uren voor lichamelijke oefening dan zal dat gewaardeerd worden. Bouw nieuwe woningen B. en W. hadden de raad voorgesteld credieten van f 738.160 en f 1.086.126 be schikbaar te stellen voor de bouw van 46 woningwetwoningen en 68 premiewo ningen en 21 garages op een terrein ten Oosten van de Glipperweg. De heer Reijnders (Arbeid) achtte de prijs van de grond te hoog en stelde voor die te verlagen van f 15,10 tot f 12, waardoor de huurprijzen lager zullen worden dan voorgesteld is. Hij verzocht dit omdat gronden in andere delen der gemeente tegen een lagere prijs verkocht worden. Ook achtte hij de bijdrage aan de gemeenschappelijke tuinen te hoog. De heer Van der Linden (KVP) wilde liever, dat de bewoners de beschik king krijgen over een tweede woonkamer en dat zij een bergruimte krijgen. Kan de kap niet met 60 tot 75 cm verhoogd wor den, waardoor bergruimte gemaakt kan worden? Ook vroeg hij af te wijken van de gewoonte het werk in massa aan te besteden, om meer aannemers, die het grote werk niet af kunnen, in de gelegen heid te stellen het werk uit te voeren. Voorts ondersteunde hij de opmerkingen van de heer Reijnders over de grondprijs en de bijdrage aan de gemeenschappelij ke tuinen. De heer Dijkstra (Prot.Chr. groep) achtte het niet juist, dat de prijzen van de grond in diverse delen der gemeente verschillen. Kan er geen oplossing gevon den worden door het vaststellen van één prijs? Ook vroeg hij een andere regeling voor de voortuinen. De heer Zegwaart (KVP) zeide zich er over te verheugen, dat weer overge gaan zal worden tot de bouw van wo ningen, maar toch had hij bezwaren te gen het voorstel. Hij vreesde een lang durige geschiedenis, omdat de gronden nog bouwrijp gemaakt moeten worden en de verhouding 46 arbeiderswoningen en 68 middenstandswoningen achtte hij on juist. Komen de arbeiders niet te veel in het gedrang? Voorts wilde hij de arbei derswoningen groter van ruimte maken, had hij bezwaren tegen de bouw van ga rages, omdat het aantal inwoningen zo groot is en verheugde zich er over, dat andere leden thans zich verzetten tegen de hoge grondprijs. De heer Verhoeven (KVP) wilde de grondprijs niet verlagen, als de ge meente geld moet toeleggen. Indien de prijs verlaagd wordt, dan wordt de huur prijs niet veel verlaagd. Bij het bepalen van het aantal arbeiders- en midden standswoningen moet eerst de behoefte worden nagegaan. Er zijn op het ogen blik meer middenstandswoningen nodig dan arbeidershuizen. De bouw van gara ges is noodzakelijk, omdat de bewoners voor hun werk een auto nodig hebben, die zij niet in de buitenlucht kunnen la ten staan. De heer Scheer (VVD) sloot zich aan bij de opmerkingen van de heer Verhoe ven en verzocht de woningen gerieven te geven, die voor de bewoners zo noodza kelijk zijn. De voorzitter, de heer Van Lent (wethouder van Openbare Werken) zette uiteen hoe het staat met de vaststelling van grondprijzen; de gemeente dient re kening te houden met voorschriften van het rijk. Een punt van betekenis is, of de gronden reeds voor de oorlog bouwrijp waren. In dat geval is de prijs lager dan de huidige prijs. Voor de gronden nabij de Glipperweg is het mogelijk een lagere prijs te verkrijgen, als het rijk een bij drage verleent bij de aanleg van de Glip- per weg. Dan kan de grondprijs gebracht worden van f 15,10 tot f 12,60 per m2. Getracht zal worden dit te bereiken. Dat betekent, dat de huurprijs met f 0,25 per week verlaagd kan worden. B. en W. zijn het er ov^r eens, dat de oorspronkelijke prijs, die de kostprijs is, te hoog is. Wat de bijdrage in de tuinen betreft kan ge tracht worden hetzelfde te doen als bij een flatgebouw is geschied. Daar is 50 percent ten laste gekomen voor de wo ningbouw en 50 percent voor de afdeling plantsoenen. In dat geval behoeven de be woners f 0,30 per week minder te betalen. Wat de indeling der kamers betreft merkte de heer Van Lent op, dat het Heemsteedse damescomité er unaniem geestdriftig over was. Over het maken van een bergruimte zal de wethouder over leg plegen met de architect. Toen de plan nen van de 114 woningen gemaakt wer den is contact opgenomen met het bureau huisvesting over de verdeling arbeiders woningen en middenstandswoningen. De bouw van garages achtte spreker nood zakelijk, omdat „een auto een stuk gereed- schao" is voor velen. Indien niet tot de bou i van garages zou worden overgegaan dan betekent dat niet, dat er arbeiders woningen voor in de plaats gebouwd mo gen worden. Nadat vele leden in tweede instantie het woord hadden gevoerd, waarbij de heer Zegwaart de wens uitsprak, dat zijn bezwaren opgelost zullen worden, werd het voorstel met algemenen stemmen aan vaard. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Scheer aandacht voor het verontreinigen van plantsoenen en bos door wegwerpen van papier, waartegen vermoedelijk niet vol doende kan worden opgetreden en voor de verlichting op de Heemsteedse Dreef, die ondanks de verbetering toch niet vol doende genoemd kan worden. Spreker is wel tevreden, maar nog niet voldaan. De opmerking over de verontreiniging zal doorgegeven worden aan de voorzit ter van de commissie strafverordening en wethouder mr. Van W ij k antwoordde dat, als het Provinciaal wegenplan door gevoerd wordt, de verlichting weer na gegaan zal worden. »CXX>C<X)OOC>CCOCXX>CXXX>OOCOCOCCCOCXXXX»GCOOCOOOCCC«X»300COC<XXXCOCCCCCCO^XXX>KXCCCCCCCCOCOCaXCOOCXX>OOCOCOC<»'>3 Vrfjdag 29 Juli, 20 uur: Concert op de Grote Markt door het Engels militair Harmonie-orkest „The Kings own Hussars". i Zaterdag 30 Juli, 20 uur: Taptoe unique op het terrein van de voetbalclub 8 Haarlem aan de Planetenlaan. (Van 19.30 tot 20 uur maken muziek- corpsen tochten door Haarlem-Noord). f. Dinsdag 2 Augustus, 15 uur: Aankomst in het Spaarne tot 18 uur van tachtig 8; luxe jachten, die deelnemen aan de Pavilion d'Or, rallye van jachten. Dinsdag 2 Augustus, 19.30 uur: Demonstratie van brandweercorpsen uit elf ge meenten van Noordholland aan de Turfmarkt (om 19 uur vertrekken brandweer-auto's der deelnemende corpsen aan de Planetenlaan). Woensdag 3 Augustus, 20.45 uur: Concert door Tiroler- en Boerenkapel uit Haarlem op de Grote Markt. Vrijdag 5 Augustus, 14.30 uur: kindervoorstelling „Doornroosje" in het open luchttheater te Bloemendaal. Vrijdag 5 Augustus, 20 uur: optreden van de Haarlemse Accordeonclub H.K.A.C. 8 in de muziektent op de Grote Markt. 8 Zaterdag 6 Augustus, 14 uur: aankomst in het Spaarne van deelnemers aan 8 de Nederlandse motorbotenrallye. p Zaterdag 6 Augustus, 19 uur: vertrek van het botenhuis van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" van het bloemencorso „Bloemen en licht op het Spaarne"; om 21 uur wordt gekeerd in Haarlem-Noord. 8 Alle dagen, van Zaterdag 30 Juli af: Stadskweektuin aan de Kleverlaan, van 10 i tot 12, van 14 tot 17 en van 18.30 tot 20.30 uur; lunapark op de Nassau- i 8 laan en Nassauplein (op Zondag gesloten), 14 tot 24 uur; Avondopenstel- p ling Stadhuis (kaarsenverlichting) van 20 tot 22 uur (Zondag gesloten). 8 c^/doocooo3cooooooococoooooooocoooocooooc»ocicoco9dcocx>coooc>oco^^ Donderdagavond werden in café-restau rant Brinkmann door de districtsopleidings commissie voor het boekdrukkers- en ras- terdiepdrukbedrijf jonggezellendiploma's uitgereikt aan een dertiental jonge druk kers en zetters die dit jaar met goed ge volg het examen aan de Grafische School te Alkmaar hadden afgelegd. De leerlingen van deze school ontvangen een praktijkop leiding van vier jaar en volgen in deze tijd per week één dag de lessen aan de school. De heer R. Blok, voorzitter van de dis- tricts-opleidingscommissie te Haarlem, wenste de geslaagden geluk en spoorde de jongelui aan zich thans nog verder te be kwamen in het vak door middel van vol gende cursussen of opleidingen. De heren P. de Bruin, secretaris van de Vereniging tot bevordering van de vakopleiding in het grafische bedrijf, en B. J. Leeuwerike, se cretaris van het district van Haarlemse werkgevers, voerden eveneens het woord en ook zij wezen er op dat het behalen van dit diploma de geslaagden moet aanzetten tot verdergaan op de ingeslagen weg. Voorts werd een film vertoond over de fabricage van papier bij de papierfabriek Van Gelder en Zonen te Velsen, waarin zo wel de oude als de nieuwe productiemetho den werden uiteengezet. Bovendien ontvin gen alle geslaagden van deze firma een fraai geïllustreerd boekje over de facetten der boekdrukkunst. Bij de afdeling drukkers slaagden de he ren G. B. van Eek, J. C. M. Franse, A. C. C. Nolet, D. M. Ruurda en G. Valk uit Haar lem; A C. Duiker uit Beverwijk en A. Schot man uit Hillegom. Als zetters slaagdenD. Buur, J. Castens, A. A. M. van Dijk, K. en A. W. Witkamp uit Haarlem; C. Pels en K. J. Tuinstrat uit Beverwijk. Twee candidaten werden afgewezen. ADVERTENTIE 99 in de VLEESHAL van 29 Juli t/m 6 Augustus, iedere avond geopend van 710 uur. Sinds de tijdelijke heliport aan de Wa genweg door de landing van een helicopter van de Copex-charterdienst Rotterdam HaarlemZandvoort ingewijd werd, ligt het veld ook weer verlaten. Na de eerste vlucht, die eerst door mist in België ver traagd werd en voorts door zeemist in Zandvoort belemmerd werd, is er geen he licopter meer op dit landingsterrein ver schenen. Iedere Donderdag, Vrijdag en Zaterdag was er een functionaris van de gemeente aanwezig, maar deze vertrok meestal reeds om twaalf uur weer, nadat zekerheid was verkregen, dat het hef- schroefvliegtuig niet was vertrokken we gens onvoldoende belangstelling in Rotter dam. Het is overigens niet onmogelijk dat men de helicopter morgen weer zal zien overwieken met als inzittenden een aantal deelnemers aan het internationaal helicop- ter-congres te Rotterdam. En verder blijft het toestel natuurlijk ter beschikking voor de geprojecteerde diensten op Haarlem en Zandvoort. Het staat er toch tot vijf uur alvorens het weer via Vlissingen, Zierik- zee en Knocke naar Brussel vliegt. Het reisbureau Copex te Hillegom, dat het vorig jaar naam maakte door in de Bollentijd rondvluchten per helicopter bo- van De Keukenhof te organiseren, maar -laar dit jaar van de directie van De Keu kenhof geen toestemming meer voor kreeg, ïad met medewerking van de Haarlemse ;n Zandvoortse gemeentebesturen de mo gelijkheid van de vluchten Rotterdam HaarlemZandvoort geschapen, met een pendeldienst tussen Haarlem en Zandvoort. De enige belangstelling, die, naar wij van het reisbureau vernemen, tot dusver voor een deel van het traject is getoond, kwam van Zandvoortse badgasten en buitenlan ders in Haarlem, waardoor in de pendel dienst HaarlemZandvoort reeds zes vluchten gemaakt zouden kunnen zijn. De moeilijkheid is echter, dat het toestel in Rotterdam beslist niet van de grond af komt, indien er daór niet reeds minstens vijf passagiers zijn om de vlucht rendabel te maken. Die vlucht kost namelijk een slor dige 350 gulden en als men weet dat de garanties van de gemeenten Haarlem en Zandvoort slechts zijn afgestemd op een exploitatietekort van f 2000, dan beseft men ook, dat het uitblijven van de heli copter het resultaat van een zeer verstan dige overweging is. Object Het succes van de rondvluchten, die het vorig jaar nog boven De Keukenhof waren toegestaan, kon worden toegeschreven aan het grote aantal buitenlanders, die de bol len uit de gunstigste gezichtshoek wilden zien en daarom het luchtruim kozen. De De acteur Henk van Ulsen, die gedu rende een jaar in opdracht van de Sticusa als leraar in het toneelspel op Curagao en Aruba werkzaam is geweest, zal het komen de seizoen weer deel va a de Nederlandse Comedie vitmaken. vluchten, die toen regelmatig tussen Haar lem en Hillegom plaats hadden, genoten ook bij de Haarlemmers veel belangstel ling. Men had toen met zulk een vlucht een speciale bedoeling, en wel de bezich tiging van de bollenvelden, en betaalde daar vaak graag de benodigde twaalf gul den voor. Thans ontbreekt een dergelijk speciaal object, hetgeen de oorzaak kan zijn voor deze geringe belangstelling. Deze kan ook onmogelijk opgewekt worden als het toestel hier niet eens verschijnt, om dat in Rotterdam geen passagiers zijn. Destijds zijn ook de helicopter-rondvluch- ten boven Rotterdam wegens te geringe be langstelling gestaakt. De prijzen worden voor vijf a tien minuten te hoog geoor deeld, de kosten zijn dan ook hoog als men nagaat, dat iedere opstijging alléén al 55 gulden vergt. Ongetwijfeld zal de verhou ding tussen kosten en prijs verbeterd wor den door de toekomstige indienststelling van de Sikorsky-56, waarvan de heer S. Sikorsky, de zoon van de ontwerper, op het congers te Rotterdam gewaagde. Dit tweemotorige toestel vervoert namelijk dertig passagiers en meer dan 4500 kilo vracht. Dan zal er vermoedelijk meer fre quentie mogelijk zijn, ook op lijnen als die van Rotterdam over Haarlem naar Zand voort. Het is niet het eerste het beste militaire orkest, dat hedenavond, de vooravond van Haarlems feestweek, op de Grote Markt aantreedt. De band van het Third Regi ment The Kings Own Hussars bestaat al even lang als dit regiment, dat is bijna driehonderd jaar, en is een van de meest bekende Britse militaire orkesten gewor den, zoals ook bleek uit haar optreden tij dens het Festival of Britain. Zij begeleidde het in 1685 opgerichte re giment naar alle delen van het vroegere imperium en maakte daarbij ook tal van veldslagen mee. In de Eerste Wereldoorlog stond het aan de Marne, bij Yperen, Arras, Cambrai en aan de Somme en in de Twee de Wereldoorlog was het op Cyprus, in Egypte (ten tijde van de grote kentering bij È1 Alamein) en in Italië. Prinses Mar garet is thans beschermvrouwe van deze band, die onder leiding staat van de kapel meester S. A. Baker. Het orkest is in Duits land bij de Britse bezettingstroepen gele gerd, maar kon door bemiddeling van de Hillegommer L. J. Kappert reeds enige malen in Nederland optreden, onder meer enige jaren geleden in Gorinchem, en dit jaar zal de band na Haarlem, ook nog Middelburg, Gouda, Vlaaraingen, Den Burg, Warns, Dalfsen, Sneek, Bergen (N.H.) en Arnhem bezoeken. De leden van de band dragen ceremo nieel tenue op de kolbakken na, die alleen bij buitengewone plechtigheden mogen worden opgezet. Zestien leden van het or kest vormen tevens een dansorkest, dat zeer de aandacht heeft getrokken. De drie fanfarekorpsen en de twee tam boerskorpsen, die Zaterdagavond op het Haarlemterrein de massale taptoe met medewerking van de gymnastiekvereniging „Bato" geven, zullen dit optreden doen voorafgaan door een mars door de stad. Hieronder volgen de routes, welke de vijf korpsen zullen volgen. Fanfarekorpsen „Adest Musica": Jan Gijzenkade, Spaarn- damse weg, Spaarnihovenstraat, Indische straat, Bantamstraat, Padangstraat, Prean- gerstraat, oversteken Rijksstraatweg, Spaarnrijkstraat, Van Wickevoort Crom- melinstraat, Ambachtstraat, Planetenlaan, H a arlem - terrein „Crescendo" uit Zaandam: Parkeerster- rein Haarlem-terrein, Planetenlaan, Nep- tunusstraat, Middenweg, Schoterbosplein, lepenstraat, Orionweg, Perseusstraat, Dol- fijnstraat, Marsstraat, Neptunusstraat, Planetenlaan, Haarlem-terrein. „Harmonie" uit Hillegom: Jan Gijzen kade, Eemstraat, Lekstraat, Maasstraat, Rijnstraat, Tesselschadeplein, Eksterstraat, P. C. Hooftstraat, Gijsbrecht van Aemstel- straat, Palacmedesstraat, Jephtastraat, Zwa luwstraat, Leeuwerikstraat, Rijksstraatweg, Haarlem-terrein. Tamboerkorpsen „Hoogovens": Parkeerterrein Haarlem terrein, Planetenlaan, Planetenplein, Orion weg, Steenbokstraat, Junoplantsoen, Mer- curiusstraat, Orionweg, Planetenplein, Pla netenlaan, Haarlem-terrein. „Canite Tuba" uit Lisse: Soendaplein, Floresstraat, Timorstraat, Zaanenstraat, Indische straat, Nieuw Guineaplein, Me- danstraat, Timorstraat, Hodsonstraat, Silmstraat, Korteweg, Haarlem-terrein. Veel floraliefhebbers haken naar het ogen blik, dat de stadskwe- kerij tijdelijk vrij te bezichtigen zal zijn. Welnu, tijdens de Haarlemse feestweek, van 30 Juli tot en met 7 Augustus, zal dit het geval zijn en er valt veel te genieten, zo wel in de kassen als daarbuiten, in de „scho o l tui n", de boomkwekerij en de rotspartijen. Overal treft men een weelde van bloemen en planten aan, maar inplaats van een monotone opsomming daarvan te lezen, is het beter er zelf van te gaan genieten. Mocht men inlichtin gen wensen, het per soneel zal die gaarne verschaffen. De kwe kerij is dagelijks, ook des Zondags, geopend van 10-12, van 2-5 en van 6,30-8,30 uur. BINNENLAND De eerste prijs van de loterij van het Nederlands Sanatorium te Davos (een auto) is gevallen op no. 115.120, de tweede prijs (ook een auto) op no. 219.587, de derde prijs (een scooter) op no. 10.559 en de vierde prijs (een reis naar Davos voor twee personen) op no. 51.169. De Bond van Meisjesverenigingen op Gereformeerde Grondslag in Nederland en de Nederlandse Bond van Jongelingsvereni- gingen op Gereformeerde Grondslag hebben besloten volgend jaar op Hemelvaartsdag een gezamenlijke bondsdag te houden. Boven dien hebben de beide bonden een commissie gevormd, die de mogelijkheid van een nauwer samengaan zal bestuderen. HAARLEM EN OMGEVING Eervol ontslag. Bij Koninklijk Besluit is op zijn verzoek aan mr. Ch. A. Steketee eer vol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Haarlem, onder dankbetuiging voor de door hem als zodanig bewezen diensten. M.O. Handelswetenschappen A. Voor het examen M.O. Handelswetenschappen A, slaagde de Heemstedenaar J. R. Los. Nog geen antivoord Mr. Th. de Graaf te Lisse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, had op 27 Juni aan de ministers van Verkeer en Waterstaat, van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Binnenlandse Zaken vragen gesteld over de Noord-Zuid verbindingen nabij Haarlem. Een maand later (27 Juli) heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat, mede namens de ministers van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening en van Bin nenlandse Zaken meegedeeld, dat de beant woording van de vragen niet binnen de ge bruikelijke termijn kan plaats vinden. De beantwoording zal zo veel mogelijk worden bespoedigd. Het koninklijk mannenkoor „Caecilia" te Haarlem, nog maar kortgeleden teruggekeerd van een zevendaagse concertreis naar Oos tenrijk, heeft Donderdagavond in gebouw Cultura zijn dirigent, Nico Hoogerwerf, ge huldigd wegens zijn 35-jarig dirigentschap. De voorzitter, de heer W. J. P. van Ham, zei in zijn huldigingstoespraak, dat het koor, dat in 1957 zestig jaar zal bestaan, sedert zijn op richting een belangrijke plaats op muziekge bied heeft ingenomen en dat dit voor een niet gering deel te danken is aan de dirigen ten, die het koor hebben geleid. De heer Van Ham memoreerde, dat Nico Hoogerwerf zich op 29-jarige leeftijd met de leiding van het koor belastte en nu reeds 35 jaar lang met volledige overgave het koor heeft gediend en groot gemaakt. „Hij behoort tot die bijzon dere persoonlijkheden, die in onze gedenivel leerde samenleving zo zeldzaam zijn. Hij oefent grote invloed uit op zijn omgeving, maar ondanks zijn bijzondere gaven is hij altijd een man van eenvoud gebleven. Zolang wij leven, zal uw naam in onze harten gegrift blijven", aldus de voorzitter, die vervolgens namens „Caecilia" de jubilerende dirigent een geschenk in enveloppe aanbood, verge zeld met een album met de namen van hen, die tot dit geschenk hebben bijgedragen. In de opdracht in dit album wordt gezegd, dat het geld bestemd is voor het algemeen fonds voor onbemiddelde muziekstuderenden, waar van Nico Hoogerwerf de geestelijke vader is. Het mannenkoor zal door middel van dit bedrag een onbemiddelde leerling van de muziekschool van de dirigent adopteren, op dat deze leerling het staatsexamen voor mu ziek kan afleggen. Deze leerling moet zich verbinden om na geslaagd te zijn voor dit examen, als solist op te treden op een tweetal concerten door het mannenkoor Caecilia. Nico Hoogerwerf bracht allen dank voor dit geschenk en hield een warm pleidooi voor „zijn" fonds. Hij wekte alle zangers op, de repetities van hun koor trouw te bezoeken. „Er zal onvermijdelijk een tijdstip komen, waarop ik dit koor vaarwel moet zeggen, maar dan zal ik zorg dragen voor een pas sende opvolger". Daarna weergalmde krachtig het vereni gingslied door de zaal, die geheel gevuld was met leden, donateurs, begunstigers, hun da mes en belangstellenden. Vervolgens sprak de beschermheer van het koor. de heer M. A. Reinalda. Hij zei, dat culturele instellingen zoals „Caecilia" grote betekenis hebben voor de Haarlemse bevol king. „Vijftig jaar geleden zagen de Haarlemmers alles op een afstand; nu nemen we zelf deel aan het culturele leven in deze stad", aldus de heer Reinalda, die de dirigent vervolgens dank bracht voor wat deze. naast zijn 35-ja- rig dirigentschap, door zijn muziekschool heeft gedaan voor de jongere generatie. De beschermheer van „Caecilia" sprak de hoop uit. dat de dirigent zich thans een ogenblik van welverdiende rust zal gunnen, om straks weer op zijn school de jongeren de waarde van de muziek te kunnen bijbrengen. Tijdens het tweede gedeelte van deze avond, die tevens was bedoeld als reünie-avond na de buitenlandse reis, werden, via het witte doek. weer talrijke herinneringen aan deze reis opgehaald, waartoe ook stapels foto's bijdroegen, die van hand tot hand gingen. Het HCB-programma vermeldt voor Zater dag de volgende wedstrijden: In Heemstede CVHW 2—Haarlem 3. in Bloemendaal Haarlem 4Rood en Wit 5 b, aan de Span jaardslaan Rood en Wit 5 cCVHW 3. 3-3% NederL'47 3 Nedl. 1962/64 A.K.U Calve Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil pref. Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 10114 101 339 316% 328 348 515 308 449'/s 211% 467% 268% 679% 645% 135 237 207% 269 152% 161 283% 240 244% 253% 70% 158 108% 133% 60% 31»/ia Openings koersen 10P/l 8 101% 339 316% 327 348 515 309 447 211% 468 268 674 638% 135 237 206 269 152% 159% 283% 240 244% 253% 70% 155 107% 134% 59% 31%

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 11