eman Agenda voor Haarlem Russen doen voor ruimte-durf niet voor Amerikanen onder Radio-Reparatie Bergense actie voor behoud van spoortje naar Alkmaar Verlangen Russische kunstmaan zal Amerikaanse wellicht in grootte overtreffen Is Augustus laatste maand voor Bello 3 Tachtig inbraken leverden inbreker 75.000 op Treinverkeer Woerden- Alphen gestremd Nederlands reisbureau organiseert reizen naar Rusland Protesten in Argentinië tegen dood van arts Goederentrein ontspoord Relletjes op Cyprus met traangas onderdrukt „Porgy and Bess" naar China, Opera van Peking naar V. S. Om de dubbeltjes Dr. Schweitzer is dankbaar voor blijken van medeleven Ho 1. M AERTE! S N.V. doef, véél lever in de leverpastei! lekker gezond voordelig Duizenden postduiven verdwenen Karlsruhe krijgt eerste Duitse atoomreactor Examens N.V. Berger tramweg Mij. WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 Het Amerikaans-Chinees overleg in Ge- nève is onder merkwaardige omstandig heden begonnen. De Chinezen hebben vóór het begin van de onderhandelingen de of ficiële verlangens van de Amerikanen gro tendeels ingewilligd, hetgeen de mening bevestigt, dat de voorbereidingen ter ver mindering van de spanning om Formosa het voornaamste onderwerp van gesprek zullen zijn. China heeft de elf leden van de Amerikaanse luchtmacht over wier gevan genhouding zoveel kwade woorden zijn ge wisseld en voor wie zoveel goede diensten zijn verleend door de UNO, Groot-Brittan- nië, India, Birma en Zweden, begenadigd. De kwestie van de veertig burgers die als eerste punt op de agenda is geplaatst in Genève, kan op betrekkelijk eenvoudige wijze geregeld worden, zo hebben de Chi nezen medegedeeld. De voornaamste reden van de Ameri kaanse weigering om een aantal Chinezen het vertrek uit de Verenigde Staten te be letten, was de gevangenschap der elf mili tairen, die Washington tot zijn grote ver bittering zag uitgesloten van de uitwisse ling der krijgsgevangenen na afloop van de Koreaanse oorlog. Deze handelwijze van Peking, die de Amerikanen als een onduld bare schending van het wapenstilstands- accoord beschouwden, heeft Washington steeds weer aangevoerd als bewijs dat Peking-China geen waardig en betrouw baar lid van de internationale volkenge meenschap kon heten. Het beraad tussen de ambassadeurs in Genève, dat naar verwachting drie weken zal duren, moet voornamelijk gewijd wor den aan het tweede punt van de agenda: „alle practische maatregelen die de be staande wrijving tussen de Verenigde Sta ten en China kunnen wegnemen". Alle problemen die na regeling van het repa- triatie-vraagstuk overblijven, houden ver band met de kwestie-Formosa. President Eisenhower en zijn minister van Buiten landse Zaken Dulles hebben nadrukkelijk gezegd dat belangen van derden buiten beschouwing zullen blijven. Afgezien van het Westelijke embargo dat op de uitvoer van strategische goederen naar China is gelegd, kan men zich moeilijk voorstellen dat er zaken zijn, waarmee de belangen van Tsjang Kai Tsjeks nationalisten op Formo sa niet zijn gemoeid. In de Amerikaanse Senaat is een resolu tie van senator McCarthy om de Chinese nationalisten bij het overleg te betrekken, voorlopig ter zijde gelegd, maar Tsjang Kai Tsjek heeft al gedreigd dat hij zich uit de UNO zal terugtrekken als Peking-China als lid toegelaten zou worden. En het Witte Huis heeft niet onmiddellijk geantwoord op de noodkreet van de Nationale Vergadering op Formosa om de oude politiek te hand haven. Dulles heeft op zijn wekelijkse pers conferentie medegedeeld van de huidige Chinese communisten de toezegging te ver langen dat zij plechtig beloven af te zien van wapengeweld bij het nastreven van de doelen die zij zich gesteld hebben. Het gesprek in Genève wordt rustig voortgezet, al is de voornaamste Ameri kaanse eis ingewilligd en al slaan McCarthy en Tsjang Kai Tsjek ook alarm. De Chinese eisen zijn bekend: terugtrekken van de Amerikaanse troepen op en om Formosa, vreedzame „bevrijding" van het eiland, er kenning van het bewind in Peking en zijn lidmaatschap van de UNO en tenslotte het voorstel van premier en minister van Bui tenlandse Zaken Tsjoe En Lai om in Azië een collectief vredesverdrag te sluiten met deelneming van de Verenigde Staten. Zon der uitzondering onderwerpen die slechts op ministerieel niveau geregeld kunnen worden, maar waaraan zoveel haken en ogen zitten, dat een voorbereidend overleg onmisbaar is om vast te stellen of het ver langen om tot een oplossing te komen groot genoeg is. Op het ogenblik schijnt dat verlangen aan beide zijden aanwezig. A. B. „Deze onopvallende man heeft talrijke malen zijn slag geslagen in villa's van wel gestelde burgers en naar hij zich herinnert heeft hij een tachtigtal diefstallen ge pleegd, waarbij hij over een periode van vier jaar ruim f 75.000 buit heeft ge maakt". Dit zei de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof bij de be handeling van de zaak tegen de 37-jarige vertegenwoordiger J. V. uit Blaricum, die tegen zijn veroordeling wegens diefstal tot vier jaar gevangenisstraf door de recht bank te Amsterdam in beroep was geko men. In de periode van 1951 tot 1954 had V. 80 diefstallen gepleegd, waarvan 57 maal gebruik was gemaakt van valse sleutels. Hij had geopereerd in vele plaatsen in het Gooi, in Loosdrecht, Driebergen, Doorn, Zeist, Aerdenhout, Noordwijkerhout en Soesterberg. Hij had zich van het gestolen geld onder meer een auto aangeschaft. De procureur-generaal memoreerde de grote virtuositeit waarmee de verdachte te werk was gegaan. In sommige villa's dronk hij eerst een borreltje, voordat hij naar geld ging zoeken. De procureur-ge neraal vond echter de straf te zwaar voor iemand, die nog niet eerder in de gevan genis heeft gezeten. Hij requireerde een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek der preventieve hechtenis. De raadsman, mr. A. A. M. Enserinck uit Hilversum, betoogde dat de verdachte geen beroepsmisdadiger is. In Naarden had hij een tas met f 30.000 uit een villa weg genomen, maar later f 20.000 terugge bracht, omdat hij vond dat hij aan f 10.000 genoeg had. Hij opereerde alleen in woningen van welgestelden en besteed de het geld voornamelijk voor zijn gezin met vier jonge kinderen en een pleegkind. De raadsman vroeg het hof de verdachte te straffen met een korte vrijheidsstraf en een voorwaardelijke straf. Het hof zal op 16 Augustus arrest wij zen. Sinds de relletjes van Zaterdag heeft de Parijse politie de controle op de Noord- Afrikaanse wijk bij de Rue de la Charbonnière en de Rue de Chartres, sterk ver scherpt. Op deze foto zien we leden van het Parijse politiekorps bezig met de con trole van de papieren van Noord-Afrikanen in de Rue de la Charbonnière, de haard van het verzet tegen het Franse gezag. KOPENHAGEN (Reuter) Een voor aanstaande Russische astrophysicus, pro fessor Leonid Sedov, die inmiddels in Ko penhagen is aangekomen, heeft verklaard dat de Sovjet-Unie mogelijk de Verenigde Staten zal verslaan in de wedstrijd om de productie van de eerste „kunstmaan". Professor Sedov, voorzitter van de Rus sische commissie voor interplanetaire ver bindingen, verklaarde dat de Russische „kunstmaan" waarschijnlijk veel groter zal zijn dan de Amerikaanse. Hij voegde eraan toe: „De verwezenlijking van het Russische satellietproject wordt in de naaste toekomst verwacht, doch ik wens geen nauwkeurige data bekend te maken". Professor Sedov verklaarde verder dat Rusland reeds proeven heeft genomen met „ruimteschepen", die dieren vervoerden als passagiers. Hij weigerde echter in bij zonderheden te treden. Prof. Sedov en prof. Ogorodnikov zijn Russische waarnemers op het zesde jaar lijkse congres van de internationale astro- nautische federatie, dat deze week te Ko penhagen wordt gehouden. Professor Se dov las een verklaring voor, waarin hij zeide. „Ik geloof dat onze gemeenschappe lijke taak ligt in het streven naar wel slagen op astro-physisch gebied, waarbij in plaats van naar militaire mogelijk heden van de raket moet worden gezocht naar mogelijkheden voor vreedzaam ge bruik. Ik ben van mening dat onze ge zamenlijke pogingen veel zullen bijdragen tot de zaak van de vrede en het beëindi gen van de koude oorlog". Professor Sedov zei samenwerking tussen Rusland en de Verenigde Staten bij het „satelliet project" mogelijk te achten.,, Over de vorm van deze samenwerking zullen we moeten praten". Hij ontkende dat Rusland bij de onder zoekingen op dit gebied gebruik maakt van de diensten van Duitse geleerden, die vroeger te Peenemünde het centrum van het Duitse raketonderzoek gedurende de tweede wereldoorlog werkzaam waren. „Op dit gebied zijn in Rusland geen Duitse geleerden werkzaam", zei hij. Radio Moskou heeft zijn luisteraars in de Sovjet-Unie op de hoogte gebracht van het Amerikaanse „kunstmanen"-plan, dat de Russische pers tot dusverre had ver zwegen. Het plan werd in een nieuwsuit zending beschreven, doch er werd geen Om half vijf Dinsdagmiddag is te Bo degraven tijdens het rangeren een ledige goederenwagen ontspoord. Het baanvak Bodegraven-Alphen werd daardoor ver sperd. Doordat de ontspoorde wagon ook een mast van de electrische bovenleiding raakte was geen treinverkeer mogelijk tussen Woerden en Alphen aan de Rijn. Tussen beide plaatsen is tijdelijk een bus dienst onderhouden voor het locale ver keer. Om 8 uur 's avonds was het trein verkeer hersteld. Het Russische reisbureau „Intourist" heeft het Nederlandse reisbureau Lissone- Lindeman N.V. laten weten, dat het thans ook voor Nederlanders mogelijk is toeris tische individuele en gezelschapsreizen naar de Sovjet-Unie te organiseren. Het is de bedoeling om in October een eerste groep Nederlandse toeristen naar Rusland te laten gaan, indien blijkt dat hiervoor belangstelling bestaat. Op het ogenblik wordt een reis voorbe reid van Nederland uit via Leningrad, Moskou, Kiev, Odessa .terug naar Lenin grad. De reis in de Sovjet-Unie zal gedeel telijk per tren en per vliegtuig worden afgelegd. Het feit, dat thans ook Neder landse toeristen naar de Sovjet-Unie kun nen reizen is het resultaat van onderhan delingen met „Intourist", die onigeveer twee jaar hebben geduurd. melding gemaakt van het Amerikaanse aanbod inlichtingen over dit project te wisselen met andere landen. Intussen is op het congres te Kopen hagen besloten het volgende congres vol gend jaar September te Rome te houden. Ook aan Britse zijde bestaan plannen om, als onderdeel van het Brits-Australi sche program voor het internationale geo- physische jaar in 1957'58, de bovenste atmosfeerlagen te verkennen. Men wil hiertoe gebruik maken van raketten, die waarschijnlijk hoog boven het proefterrein van Woomcra in Australië van ballons af zullen worden gelanceerd. Men wil kleine raketten tot op een hoogte van negen kilometer laten stijgen op veel minder kostbare manier dan van de Amerikaanse kunstmaan. Na langs radiografische weg van de ballon af te zijn weggeschoten, zullen dergelijke raketten, voorzien van allerlei meetinstrumenten, door middel van een vaste brandstof verder wor den voortgestuwd. Pioniers (United Press) Het Britse commu nistische blad „Daily Worker" heeft een politieke plaat gepubliceerd, waarop de Amerikaanse minister Dulles, de Zuid- Koreaanse president Syngman Rhee en de nationalistisch-Chinese leider Tsjang Kai Tsjek, die gedrieën door de „gewone man" aan boord geduwd worden van de eerste ruimte-satelliet. „Bij algemeen besluit zullen jullie drie grote mannen de eer hebben de eerste reizigers naar de ruimte te zijn", zegt het onderschrift. BUENOS-AIRES (Reuter/A.F.P.) Verscheidene honderden leerlingen van scholen voor middelbaar onderwijs te Rio Cuarto, in de Argentijnse provincie Cor doba, zijn Dinsdag niet naar school gegaan, doch aan het betogen geslagen, uit protest tegen de dood van de communistische arts Ingalinella tijdens een „streng verhoor" door de politie van Rosario, afgenomen ten tijde van de opstand tegen de regering- Perón. De scholieren trokken door de stad, staken scholen in brand en beschadigden gebouwen. In een botsing met de politie werden verscheidene scholieren en politie mannen gewond. Ook te Rosario betoogden studenten. Een aantal betogers is gearres teerd. In geheel Argentinië staakten de artsen. Slechts in noodgevallen werd hulp ver leend. Vandaag staken de advocaten. Bij Apeldoorn is tengevolge van het warmlopen van een der assen een goede rentrein ontspoord. Doordat de dwarslig gers over een lengte van 500 meter werden beschadigd ondervond het treinverkeer vertraging. NICOSIA (Reuter) De algemene 24- uurs proteststaking op Cyprus is geëindigd. De staking was afgekondigd als protest tegen .de kortgeleden door het Britse eilandbestuur verworven bevoegdheid tot het verrichten van preventieve arrestaties. Het enige incident dat zich heeft voor gedaan was een hevig gevecht op het Metaxas-plein in de hoofdstad Nicosia tus sen betogers en politie. Demonstranten voerden aanvallen op winkels en auto's uit, waarbij zij in botsing met de politie kwa men. De betogers wierpen met stenen naar het gebouw van de British Council en poogden dit in brand te^steken. Vervolgens werden leden van de uitgerukte brand weerbrigade eveneens met stenen bekogeld. De politie verspreidde de oproerige demon stranten tenslotte met behulp van traangas. De British Council is een officiële orga nisatie voor het bevorderen van culturele betrekkingen tussen Groot-Brittannië en andere gebieden. BRUSSEL (United Press) Robert Breen van het Amerikaanse gezelschap, dat „Porgy and Bess" van Gershwin in Eu ropa vertoont, heeft met de zakelijk leider van de Opera van Peking, de heer Tsjang Tsji Hsing, in principe overeenstemming voor een ruiltournée bereikt. Het Ameri kaanse gezelschap zal een tournée van vier maanden door communistisch China maken, terwijl'de Opera van Peking, die in Brussel optreedt, na eerst in Zwitser land, Frankrijk en Nederland geweest te zijn, vier maanden door de Verenigde Staten zal trekkenwanneer althans de vereiste visa aan de leden van beide gezelschappen zullen worden uitgereikt. De rechtbank in Paramaribo heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen de Neder landse matroos J. S. en de Surinaamse kleermaker J. S., matroos op de „Cottica" had 8800 Nederlandse dubbeltjes verkocht aan de kleermaker. Beiden werden ver oordeeld tot één maand gevangenisstraf voorwaardelijk en f 100 boete. De dubbel tjes werden verbeurd verklaard. De Nederlandse dubbeltjes zijn ook in Suriname gangbaar. Ze worden heimelijk het land binnengebracht en ingewisseld te gen Surinaams bankpapier. Dit bankpa pier, weer ingewisseld tegen Nederlandse valuta, levert de smokkelaar een winst op die neerkomt op verdubbeling van het ka pitaaltje dat hij aan dubbeltjes smokkelde door het koersverschil dat ruim 1 2 be draagt. BORDEAUX (Un. Press) Dr. Albert Schweitzer is in Bordeaux aangekomen uit Afrika en heeft de berichten dat hij aan het blind worden is, gelogenstraft. „Kijk me eens goed aan. Ik geloof niet dat ik er als een ziek man uitzie, mijn leeftijd in aanmerking genomen," zei hij. Vrolijk lichtten zijn grijze ogen op toen hij zeide: „Ik kan iedereen de verzekering geven dat die berichten onjuist waren en ik dank allen voor die aardige boodschappen van medeleven." Dr. Schweitzer gaat eerst naar zijn dorpje in de Elzas om het manuscript van zijn jongste boek te voltooien. Dr. Schweitzer was blootshoofds. Zijn lange haar warrelde in de wind. Hij droeg zijn gebruikelijke zwarte jas, een wit over hemd en een grote Edward-das. Hij was vergezeld van zijn onafscheidelijke assi stente Mathilde. Na voltooiing var. zijn werk in Europa hoopt hij naar Afrika te rug te gaan. ADVERTENTIE BETROUWBARE Nassaustraat 5 - Haarlem Tel 15220 ADVERTENTIE Vraag ook eens Stegeman's andere I eve rspecialrteiten Saksische en Berliner leverworst, leverkaas etc. In de afgelopen drie dagen zijn boven Europa duizenden postduiven verdwenen. Postduivenhouders in Berlijn spreken van de „ergste ramp die zich tot dusver op dit gebied heeft voorgedaan". De duiven wa ren in Londen en in Zwitserland losgela ten. West-Berlijnse duivenhouders zijn van oordeel, dat de vogels mogelijk hun gevoel voor richting zijn kwijtgeraakt doordat zij in radar-velden terechtkwamen. In Zuid- Duitsland hebben de laatste dagen ook he vige stormen gewoed. Hamburg wil de tweede bouwen BONN-GENèVE (Reuter-AFP-ANP) West-Duitslands eerste atoomreactor zal bij Karlsruhe gebouwd worden, zo is te Bonn bekend gemaakt. Zij zal gebruikt worden voor wetenschappelijk onderzoek naar het vreedzaam gebruik van atoom energie en voor de opleiding van atoom deskundigen en technici. De senaat van de stad Hamburg heeft besloten, een instituut op te richten voor het onderzoek en onder wijs op het gebied van de atoomenergie en een reactor te bouwen. Het besluit moet nog door het parlement worden goedge keurd. In tegenstelling tot de bouw van de atoomreactor te Karlsruhe, die geschiedt in samenwerking tussen de West-Duitse rege ring, de overheid van Baden-Wurtemberg en de stad Karlsruhe, zal de Hamburgse door Hamburg zelf gefinancieerd worden. WALLACE STEVENS OVERLEDEN Wallace Stevens, een der bekendste Amerikaanse dichters, is op 2 Augustus te Hartford in Connecticut overleden. Hij is vijf en zeventig jaar oud geworden. In 1955 verkreeg hij voor zijn verzamelde gedichten een Pulitzerprijs. Delft. Candida atsexamen voor civiel- ingenieur: R. de Boei-, Rijswijk (Z.H.); M. Clement, Schiedam; C. J. de Graaf, 'sGra- venhage; J. J. M. van Haastert, 's Graven- hage; W. Isler, Amsterdam; A. Jonasse, Lochem; H. H. Kosters, Haarlem; J. D. van Ommering, Hazerswoude; A. Paape, Sint Annaland. Candidaatsexamen voor werktuig kundig ingenieur: L. J. de Bos, 's Graven- hage; P. C. Kenninck, Scheveningen; Kwa Tjong Hauw, Rotterdam; Mas Samudro, Delft; J. Scheepstra, Delft. Candidaats examen voor vliegtuigbouwkundig ingenieur: J. Navratil, Delft. Ingenieursexamen voor werktuigkundig ingenieur: J. J. P. Geerlings, Delft. Ingenieursexamen voor vliegtuigbouw kundig ingenieur: B. J. G. Asbeek Brusse, Haarlem; J. F. Baljeu, Amsterdam; G. van Dalen, Dordrecht; J. H. de Koomen, Am sterdam; J. van Osnabrugge, Amsterdam; C. H. Reede (met lof), Amstelveen; J. G. Weg- r> - Warmond. Haarlem. Voor het examen handenarbeid zijn geslaagd: de dames: Ph. P. M. Keijzers, A. K. Zaal, L. Vervoort, M. M. Tekelenburg, F. J. Bout, F. de Groot, I. H. Burke, A. Haagsma, M. E. C. van Noord, P. J. M. Mul ler, L. C. Piso, J. C. Meijer, A. M. G. Hoog bergen, C. M. A. Benne, P. W. Grootveld, M. C. Haaker, H. G. M. Holleboom, M. Habold, N. Rot, A. M. J. Schouten, J. G. W. Schut, E. Kleiboer, G. M. Bolle. Afgewezen: 3. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: H. Hofstee te Slootdorp, mej. J. Neven te Bloemendaal mej. A. Wester te Bergen, L. Scholten te Enkhuizen, P. Rijswijk te Hoorn, D. A. N. van der Pol te Heerthugowaard. Voor gedeelte A: J. van. Zwieten te Am sterdam, C. Broersma te Anna Paulowna. Voor gedeelte B: A. de Jong te Haar lem, J. C. M. Janus te Heemstede, B. A. Odijk te Blokker, S. Mulder te Z.O. Beem- ster, W. Prins te Schagen, A. M. Lammerts- ma te Amsterdam, R. H. E. Kettenis te Am sterdam, B. G. O verkamp te Hilversum, A. A. Ooijevaar te Alkmaar, F. J. Jansen te Alkmaar, N. C. v. d. Idsert te Alkmaar, J. H. M. Geerts te Heerhugowaard, J. Pereboom te Enschede, M. E. Th. G. Vis te Abcoude, H. C. Jacobs te Amsterdam, J. J. V. Meijer te Amsterdam, M. E. Groot te Bergen N.H. Bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in Amsterdam nadert op het ogenblik het grootste droogdok van Nederland zijn voltooiing. Dit dok, met een lengte van 245 meter en een breedte van 40 meter, kan schepen van 45 tot 50.000 ton bergen. Kortgeleden is een deur, met een gewicht van 250 ton aangebracht. De foto links geeft een beeld van deze formidabele deur. De foto rechts geeft een bovenaanzicht. Naarmate „Bello's" einde naderbij komt, beginnen de pogingen der Bergenaren om de railverbinding tussen Bergen aan Zee en Alkmaar te behouden, sterker te wor den. Officieel is Bello's laatste maand nu begonnen, maar opnieuw hebben enkele vertegenwoordigers van het zich uitbrei dende actie-comité een onderhoud gehad met de president-directeur der Nederland se Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander. De maatregelen tot opheffing van de tramlijn zijn zo ver gevorderd, dat van de spoorwegen niet meer herroeping van het genomen besluit verwacht kan worden. Maar Bergen hoopt op enige welwillende medewerking bij het particuliere initiatief, dat haar bewoners proberen te ontwikke len. Voormannen van dit initiatief zijn An thony van Kampen, mr. A. F. Kamp en mr. F. Zeiler, die Dinsdagavond met andere ingezetenen van Bergen een vergadering hebben gehad, waarin zij in het kort uit eengezet hebben welk resultaat hun be spreking met ir. Den Hollander heeft ge had. Het besluit werd genomen dat Bello be houden moet blijven, zij het in gemoderni seerde vorm. Hoe die vorm zal zijn? Daar toe heeft het comité zich in verbinding ge steld met een deskundige, wiens naam nog niet genoemd is, aangezien hij zich over eventuele medewerking nog moet beraden. Hij is „een zeer vooraanstaand vervoers- deskundige uit Amsterdam met een jaren lange ervaring op het gebied van tram lijnen". „Mede gezien de warme sympathie der Bergense badgasten voor de bestaande tram en de ook de laatste weken weer zo dui delijk aan de dag getreden wens der ge hele Bergense bevolking een railverbinding te behouden," aldus een communiqué van het actie-comité, „hebben wij gisteravond de eerste steen gelegd voor de geboorte van de N.V. Berger Tramweg Maatschap pij". Het comité is er zich van bewust, dat het gestelde doel slechts kan worden bereikt indien het kan rekenen op het particulier initiatief van de Bergense bevolking in het bijzonder en van het Nederlandse volk in het algemeen. De initiatiefnemers zijn in dit opzicht optimistisch gestemd. Indien de nieuwe vennootschap op korte termijn de hulp van de genoemde deskun dige uit Amsterdam krijgt, dan hoopt men in staat te zijn het nieuwe bedrijf reeds het volgend seizoen te laten functionneren. Het comité stelt thans de mogelijkheid open tot het verlenen van daadwerkelijke steun. Reeds hebben enkele Bergenaren financiële steun verleend voor de eerste kosten, ter wijl anderen zich bereid hebben verklaard aandelen te nemen. Sympathiebetuigingen worden gaarne in gewacht, zo besluit het communiqué, bij het secretariaat, dat voorlopig wordt waarge nomen door de heer P. Slikker, Rondelaan 14, Bergen (N.H.). In Apeldoorn is een 17-jarige jongen uit Twello toen hij op de Deventerstraat fietste, plotseling onwel geworden, juist toen een vrachtauto passeerde. De jongen werd aangereden en ernstig gewond. Hij is later in het Julianaziekenhuis overleden. WOENSDAG 3 AUGUSTUS De Waag, Cpaarne-Damstraat: Leden van het genoo'.schap „Kunst zij ons Doel" expo seren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stilleven. Dagelijks van 1017 en Zondags van 1317 uur. Luxor: „Jacht op blond", 18 jaar, 7 en 9.5 uur. Lido: „O, mijn papa", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De laatste der Sioux", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Roxy: „Zoon van een bleekgezicht", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Cinema Palace: „Richard Leeuwenhart", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Meisjes van de Kousen band, 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Won derman", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal, Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur en van 19 tot 22 uur. Grote Kerk, 8 uur: Comité „Bijzonder Kerke- werk" houdt Zomeravondstilte. Spreker ds. H. S. J. Kalf, organist, Klaas Bolt, hobiïst Arie Butter, 20.45 uur: Concert door Tiroler- en Boerenkapel uit Haarlem op de Grote Markt. DONDERDAG 4 AUGUSTUS Stadhuis. Avondopenstelling van 20 tot 22 uur voor een ieder. Uitsluitend kaarsverlich ting. Stadskweektuin. Geopend van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 18.30 tot 20.30 uur. Nassaulaan en Nassauplein. Lunapark van 14 tot 24 uur. De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" exposeren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloemstilleven. Dagelijks van 1017 en Zondags van 1317 uur. Luxor: Montagne's Jeugdjaai-, 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „O, mijn papa", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De laatste der Sioux", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De vloot op stelten", alle leeft., 2 en 4.15 uur en „Zoon van een bleek gezicht", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Charlie Chaplins Festival", alle leeft., 2.30 uur en „Intermezzo", 18 jaar, 8.15 uur. Cinema Palace: Vacantieprogramma, 10.30 uur en „Richard Leeuwenhart", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Carnaval in Texas", 10.30 uur en „Meisjes van de Kousenband", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: Vacan tieprogramma, 10.30 uur en „Wonderman", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur en van 19 tot 22 uur. Grote Kerk: 15 uur: Gratis orgelconcert door de organist George Robert

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5