Uitgaan in Haarlem Vijfenvijftig landen nemen deel aan Wereld-Jamboree Agenda voor Haarlem Vijftig jaar geleden Democratische oppositie voor Eisenhower een grote steun Nederlands contingent per schip naar Canada Explosie aan boord van Nederlands jacht Gaat TNI corruptie op eigen gezag te keer? Hoe is het ontstaan? V Senator George plaveide de weg der regering met goede voorspellingen 8 Leger maakt terrein klaar Drie Franse parachutisten landden op Mont Blanc Saar-bewind gezuiverd van anti-democratische blaam Tweede slachtoffer van ongeluk met kano geborgen Dit woord: ORGANIST Centraal militair hospitaal bestaat tien jaar Koerswaarde in Juli met ruim 1 milliard gestegen Uit Haarlems Dagblad van 5 Augustus 1905 VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1955 De achtste Wereld-Jamboree, waaraan de Canadezen de naam „New Horizons" hebben gegeven, nadert Uit alle hoeken van de wereld zijn jongens op weg naar dit grote internationale kamp. De eersten, die zich reisvaardig maakten, waren drie Brazilianen, die reeds op 1 April per jeep vertrokken, de Nieuw-Zeelanders gingen op 5 Mei scheep om via Engeland te reizen, de Australiërs vertrokken 15 Juli om over Vancouver naar Niagara on the Lake te gaan. Tot de laatsten van buitenaf zullen wel de 72 Engelse jongens gerekend moeten worden, die per stra- tocruiser op 16 Augustus 's middags in Canada aankomen. De Engelsen, misschien onder de invloed van het jamboree-motto, dat uitdrukking moet geven aan de gedachte, dat wij op de drempel van een nieuw tijdperk staan, vliegen hun gehele contingent van duizend jongens over de Atlantische Oceaan. Duitsland heeft twee KLM-toestellen gecharterd en Nederland doet het op de oude vertrouwde wijze: per schip. Het Nederlandse contingent gaat op 8 Augustus aan boord'van de „Grote Beer" om op 16 Augustus in Quebec aan te komen, vanwaar men per bus de tocht voortzet. Op 1 Augustus draagt het Canadese leger het manoeuvre-terrein by Fort George officieel over aan de Canadese padvinders. Het terrein is dan reeds zo danig ingericht, dat alleen het „fyne werk" nog door padvinders dient te geschieden. De grote barakken en tenten, die benodigd zijn voor de hoofdstraat „Queens Parade", voor het perskamp, de telefoon en tele graafdienst, de douches en andere sani taire voorzieningen, dat alles heeft het leger dan gereed gemaakt. Niet alleen het leger verleent de organi satoren de steun, welke zij zo hard nodig hebben. Talrijke particuliere maatschap pijen, als de Fordfabrieken en de Provin ciale Electriciteits Maatschappij van On tario, de provincie, waarin de Jamboree wordt gehouden, de Havilland vliegtuig fabrieken en nog vele anderen hebben „in natura" hun medewerking aan deze Jam boree gegeven. De een schonk auto's, de ander bouwde een stalen toren bij de in gangspoort van 15 meter hoog en de vol- gende vervaardigde alle richtingsborden. Op 20 Augustus des Zaterdags om half drie opent de gouverneur-generaal van Canada, Vincent Massey, de achtste We reld-Jamboree. Daarna zullen de contin genten van de meer dan 55 deelnemende landen voor de op het podium verzamelde autoriteiten defileren. Het Nederlands contingent is ingedeeld in „Subkamp Prairie", een van de tien kampen, waarin de Jamboree is verdeeld. Nederland heeft daar drie kampterreinen toegewezen gekregen, daar 16 padvinders uit de Antillen en 7 uit Suriname zich bij de twee uit het moederland komende troe pen zullen aansluiten. In hetzelfde kamp kampeert ook een gedeelte van de jongens uit de Verenigde Staten en uit Frankrijk, voorts bevinden er zich de contingenten van Haïti, Israel, Barbados en Brazilië. Pers, radio en televisie hebben een zeer grote belangstelling voor dit gebeuren en is er aan de zuidkant van het kampterrein een volledig perskamp ingericht, waar journalisten, radioreporters en televisie mensen kunnen verblijven. De Canadese radio verzorgt uitzendingen voor Amerika en de gehele wereld, KRO en NCRV zullen in Nederland dagelijks een kort verslag van enkele minuten geven. Alle grote filmmaatschappijen sturen cameramensen om reportages te maken voor het wereld nieuws. „The National Filmboard" van Canada zal een 16 mm-film van de Jam boree vervaardigen. De Jamboree is dagelijks voor het pu bliek toegankelijk en gezien de plaats op de grens van Amerika en Canada bij de wereldberoemde watervallen, kan men er verzekerd van zijn dat tienduizenden Naar de politie van Monte Carlo mee heeft gedeeld, heeft zich aan boord van het jacht „Vrige Veste" Donderdagavond een explosie voorgedaan, terwijl de eige naar van het jacht en zijn gezin zich aan de vaste wal bevonden. De „Vrige Veste" is het eigendom van de heer Rudi Muller, een Nederlander. Het is de vierde explosie, welke zich in enkele dagen tijds aan boord van een plezierjacht aan de Riviera voordoet. Enige dagen geleden vond er in de nabijheid van Monte Carlo een ontploffing plaats aan boord van het jacht van prins Ali Khan, de zoon van de Aga Khan. Hierbij werden twee zoons van Ali Khan licht gewond. De politie gelooft, dat de explosie aan boord van het Nederlandse jacht veroorzaakt is door wegstromend Buta-gas. mensen zullen komen kijken naar de pres taties van de padvinders; prestaties, die op het gebied van kookkunst en kamperen liggen, want wedstrijden worden op jam borees nooit, gehouden. Gezien het feit, dat het terrein in een gedeelte van Canada ligt, waar veel Ne derlandse emigranten wonen, heeft het Nederlandse contingent gemeend op deze Jamboree voor hen een speciale ontvangst dag te moeten organiseren. Brieven van emigranten staan nu al vol met de meest fantastische verhalen over deze dag. Dank zij de medewerking van de Neder landse overheid en het bedrijfsleven zal men over voldoende materiaal kunnen be schikken voor het scheppen van een Ne derlandse sfeer. Op deze jamboree is eregast Lady Olave Baden-Powell, de vrouw van de stichter der padvindersbeweging. Lady B-P, zoals zij wordt genoemd, is ere-vice-president van het internationaal comité, dat de jam boree organiseert. CHAMONIX (United Press) Drie Franse parachutisten zijn gisteren afge sprongen boven de hoogste berg van Europa, de ruim 4700 meter hoge Mont Blanc, en veilig terecht gekomen bij de met ijs en sneeuw bedekte top. Negen pa rachutisten, die de bijnaam dragen van „zwarte engelen" (zij dragen zwarte cos- tuums die hen beter doen afsteken tegen de sneeuw) waren uit Grenoble vertrokken aan boord van militaire vliegtuigen. Boven een klein plateau van 200 bij 500 meter sprongen drie man naar beneden. De ove rige zes moesten van hun sprong afzien, omdat de wind inmiddels te krachtig was geworden. De drie mannen kwamen terecht op de Dom du Gouter, een top van de Mont Blanc die 4350 meter hoog is. Uit het dal is een groep berggidsen vertrokken om de mannen veilig naar beneden te loodsen langs de verraderlijke hellingen. Met deze sprong hebben de drie Fransen het record gebroken dat op naam stond van een Zwitserse parachutistengroep die ooit op een hoogte van 4165 meter is geland. De springers zijn leden van de parachu tistenclub van Grenoble. Deze club heeft een indrukwekkende staat van dienst. Met elkaar hebben de leden Aruinr> duizend sprongen verricht. Een der leden is inder tijd naar beneden gesprongen boven het in brand staande Franse fort Dien Bi en Phoe in Indochina. LONDEN (Reuter) De Europese com missie die moet toezien op de volksstem ming, die op 23 October in het Saargebied gehouden wordt, is van mening, dat de re gering van Saarland „te goeder trouw" handelt bij haar pogingen om te verzeke ren, dat de stemming voor alle partijen vrij en eerlijk zal geschieden. De bevolking van het Saargebied zal een beslissing ne- men omtrent aanvaarding of verwerping h:. -derheid^iaa/ het van het „Europese Statuut" voor het ge- AV:.-. - bied waarvan het onder een Europese DJAKARTA (PIA) De Indonesische militaire politie heeft het oud-waarne mend hoofd van het Indonesische devie- zeninstituut, J. van Duiken gearresteerd. Dit is een onderdeel van een actie, die te gen de corruptie wordt gehouden. Door deze corruptie zou 300 millioen aan bui tenlandse valuta verloren zijn gegaan, al dus een woordvoerder van de militaire po litie. De legerwoordvoerder kolonel Sukarto maakte bekend dat Van Duiken wordt vastgehouden om verhoord te worden. Tot het middaguur vandaag had niemand het recht van het leger Van Duiken te arres teren, aangevochten. Juridisch heeft het leger geen recht een beambte te arreste ren. Zulke arrestaties vallen onder de ju risdictie van de staatspolitie en het bureau van de procureur-generaal. Deze instanties zijn kennelijk zelfs niet eens geraadpleegd door het leger. Sukarto zeide niet of an dere arrestaties zouden volgen. Maar bui tenlandse diplomaten vroegen zich onmid dellijk af of de arrestatie een grootscheep se zuivering door het leger heeft ingeluid. A.F.P. bericht, dat de arrestatie volgens welingelichte kringen de eerste is van de maatregelen tegen corruptie, waartoe het leger besloot. Waarnemers tonen zich ver rast over een dergelijke actie, terwijl er een kabinetscrisis is. verboden bladen Volgens de „Javabode", behoren tot de bladen, die niet in Indonesië ingevoerd mogen worden: De Telegraaf, Elseviers Weekblad, De Spiegel, Mena Muria en nog andere Nederlandse bladen, een aantal kranten uit de Chinese Volksrepubliek en een aantal Formosaanse bladen. Het tij dens het ministerie-Sukiman in 1952 inge stelde verbod op „De Waarheid" is nog steeds van kracht. Verder zijn incidenteel nummers verboden van De Wereldkroniek, De Post (Belgisch-Nederlands) en Life, plus een aantal boeken, waaronder de bio grafie van Westerling. Uit de Waal onder Heerewaarden is het stoffelijk overschot opgehaald van het 23- jarige Rotterdamse meisje, dat samen met een jongeman in de nacht van Zaterdag op Zondag op de Waal bij een ongeluk met een kano is verdronken. De jongeman en het meisje zijn het slachtoffer geworden van verkeerd laveren met hun kano. Hun doel was, de Waal van Nijmegen dwars over te steken naar de uitspanning Sprok- kelenburg. Nabij de aanlegsteiger hadden vissers netten uitgezet. Vermoedelijk is de jongeman met zijn boot in de netten ver ward geraakt. Door de sterke stroom van de Waal is de kano gekanteld en zijn de inzittenden meegesleurd. ADVERTENTIE Een lezer vraagt hoe het komt dat men de man, die een orgel bespeelt, or ganist noemt en niet orgelist. Hij be speelt toch geen orgaan, roept mijn lezer uit, maar dat doet hij juist wel. Het Griekse woord organon, dat eigenlijk: werktuig betekende, werd in het bijzon der gebruikt voor wat wij een orgel noemen. In een beschrijving van de stad Leiden door Orlers leest men: Hij leyt begraven in S. Pieters Kercke voor het groote Orgaen. En in de tweede plaats: men noemde vroeger de man die het orgel bespeelde, werkelijk orgelist. Dit woord is evenwel in onbruik geraakt en door organist vervangen. (Van onze correspondent in Washington) Het is een van de schijnbare tegenstel lingen in de politiek der Verenigde Staten dat <le betrekkingen tussen de republikein se autoriteiten en hei Oongres veel harmo nieuzer zijn geworden sedert de democra tische ojro'Hjfie er bij de laatste verkiezin gen ;.;i Uasjtds de meerderheid in beide huizen to veroveren. En de zo juist met een Eaehtsiitisv? geëmaigde zitting slechts twee dagen ic4er dz.n voorzien was heeft bewezen dat het voer president Eisen hower gemakkelijker ir. tc werken met een congres dat gecontroleerd wordt door zijn politieke opponenten dan door zijn eigen partij. Her congres ratificeerde niet alleen alle verdragen, met een commissaris zal worden gesteld totdat een vredesverdrag met Duitsland is getekend. Het statuut bepaalt ook, dat de economi sche Unie van Saarland met Frankrijk be houden blijft. Een West-Duits memorandum, dat ge lijktijdig met het rapport van de Europese commissie is bekend gemaakt, behelst de klacht, dat de nieuwe wetten die de Saar- regering heeft goedgekeurd, niet voldoen de rekening houden met de noodzaak van „volledige vrijheid voor de politieke me ningsvorming" in Saarland. ganse politieke streven van de regering Eisenhower ten opzichte van het commu nistische blok in Europa en in Azië zou in het Congres op heel wat meer moeilijk heden zijn gestuit als de republikeinen nog de macht hadden gehad. Bij al haar pogingen om de spanningen in de wereld ie verminderen, heeft de re gering vooral de voortdurende krachtige steun gehad van de democratische senator George, de voorzitter van de invloedrijke senaatscommissie voor buitenlandse aan gelegenheden. Het feit dat de voorstellen van George vermoedelijk doelbewust De hoofdinspecteurs Genevier en Gïllard, de politieman Albert (in uniform) en de inspecteur van politie M. Cocuillot (van links naar rechts op de eerste rij) staan hier in de buurt van het Franse dorpje Lurs, bij de plaats waar de jeugdige Elizabeth Drum mond met haar ouders, de Engelse voedingsspecialist Sir Jack Drummond en diens echtgenote, werd vermoord. Er is een nieuw onderzoek begonnen, nadat een familielid van Gaston Dominici, die als „vermoedelijke dader" van de drievoudige moord ter dood werd veroordeeld, een aantal nieuwe belangrijke verklaringen heeft afgelegd. telkens iets verder gingen dan de officiële regeringspolitiek heeft Eisenhower en zijn minister van Buitenlandse Zaken Dulles veel meer diplomatieke speling gegeven dan zij ooit in het vorige Congres hebben gehad. Senator McCarthy is met zijn voortdu rende oppositie tegen de buitenlandse po litiek van de regering slechts een "eenzaam roepende", terwijl senator Knowtand-'s cri- tiek de laatste tijd nauwelijks wordt ver nomen. Van betekenis bij deze ontwikke ling is bovendien de ombuiging naar rege ringszijde van de republikeinse rechter vleugel, de zogenaamde „Eisenhower-repu- blikeinen", wier invloed geleidelijk toe neemt. Niet geheel zonder wrijving is de behan deling verlopen van de wetten op de mili taire dienst, maar Eisenhower's omvang rijke voorstellen kregen tenslotte de in stemming van het Congres. In Januari zal het congres weer bijeen komen. Intussen gaan sommige commissies met haar werk door. Het Centraal Militair Hospitaal „Oog in Al" te Utrecht bestaat tien jaar. Het oude militaire hospitaal aan de Utrechtse Springweg, een gebouw uit 1347, was een bezit van een Duitse charitatieve instelling. In 1808 werd dit gebouw, dat fraai was ingericht en waarin Jan van Nassau, Wil lem van Oranje, Karei de Vijfde en Alva vaak hebben verbleven, door Lodewijk Napoleon opgeëist voor huisvesting van zijn garderegiment. Later werd het ge bouw ingericht tot militair hospitaal. Ook werd er de school voor militaire genees- Kundigen gevestigd. Sinds 1808 is het een rijksinrichting. Reeds in de dertiger jaren wilde men dit hospitaal opheffen. In 1933 werd een post op de rijksbegroting uitgetrokken voor een nieuw hospitaal. In 1933 kon het nieuwe hospitaal, dat in de wijk „Oog in Al" te Utrecht zou worden gebouwd, worden aanbesteed. De toenmalige minister van Defensie wilde de bouw evenwel niet gunnen. Pas in 1938 kon met de bouw worden begonnen. In 1940 was het gebouw vrijwel gereed. De bezetter legde er beslag op en vol tooide het. De staf van de Duitse marine vestigde er zich onder bevelvoering van admiraal Dönitz. Voor de veiligheid van de marinestaf werd een enorme bunker gebouwd, die destijds tevens gebruikt werd als telefoonpost met directe verbindingen naar de Kanaaikust, plaatsen rondom de Oostzee en andere Duitse marinevestingen. De Utrechtse illegaliteit heeft in die jaren deze telefoonleidingen kunnen aftakken, waardoor men belangrijke informaties kreeg over de plannen van Dönitz. Thans wordt de bunker gebruikt als opslagplaats van zilvergeld van de Rijks munt. Dit geld werd destijds in het bui tenland gemaakt. Direct na de bevrijding kon de genie het hospitaal verder afwerken. Op 5 Augustus 1945 kwamen de eerste patiënten en sindsdien is het hospitaal het grootste militaire geneeskundige centrum in ons land geworden, dat in 1954 62527 poliklinische patiënten te behandelen kreeg en dat in de afgelopen tien jaar 52000 patiënten heeft kunnen opnemen. Het hospitaal heeft 400 bedden en een staf van 400 man personeel, waaronder tal van spe cialisten. In de nabijheid is een terrein waar helicopters kunnen landen om pa tiënten aan te voeren. De vrijwel onafgebroken vaste stemming op de Amsterdame effectenbeurs in Juli heeft ertoe geleid, dat de koerswaarde van de gewone aandelen deze maand met ruim één milliard gulden is gestegen. Uit een berekening van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat de koerswaarde per 30 Juni 14.767 millioengulden bedroeg en op de laatste beursdag in Juli 15.808 mil lioen gulden. De nominale waarde van deze aandelen vermeerderde met 14 mil lioen gulden tot 4.313 millioen gulden. De stijging is het grootst geweest bij de Nederlandse aandelen, die nominaal tot 2.536 millioen gulden en in koers met 548 millioen gulden tot 7.727 millioen gul den. De Indonesische aandelen stegen no minaal met één millioen gulden tot f 623 millioen gulden en in koers met 62 mil lioen gulden tot 713 millioen gulden. De petroleumaandelen bleven nominaal on veranderd op 1.154 millioen gulden en vermeerderden reëel van 6.937 millioen gulden tot 7.368 millioen gulden. De ge middelde koers van al deze aandelen steeg met niet minder dan 23 punten tot 367. VRIJDAG 5 AUGUSTUS Stadhuis. Avondopenstelling van 20 tot 22 uur voor een ieder. Uitsluitend kaars verlichting. Stadskweektuin. Geopend van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 18.30 tot 20.30 uur. Nassaulaan en Nassauplein: Lunapark van 14 tot 24 uur. De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het ge nootschap „Kunst zij ons Doel" exposeren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stiJleven. Dagelijks van 10-17 en Zondags van 1317 uur. Lido: „A en C en de Mummie" 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zeebonken", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Itoxy: „Geronimo", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „George verovert de vloot", alle leeft., 8.15 uur. Cinema Palace: „Su zanne sliep hier", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Op de Reeperbaan", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Wonderman", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Khyber Patrol", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Boter markt: Tentoonstelling walvis „Jonas", yan 10 tot 22 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstelling „Madame" van 10 tot 17.30 uur en van 19 tot 22 uur. Grote Markt, 20 uur: Optreden van de Haar lemse Accordeonclub H. K. A. C. in de muziektent. ZATERDAG 6 AUGUSTUS Stadhuis. Avondopenstelling van 20 tot 22 uur voor een ieder. Uitsluitend kaars verlichting. Stadskweektuin. Geopend van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 18.30 tot 20.30 uur. Nassaulaan en Nassauplein: Lunapark van 14 tot 24 uur. De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het ge nootschap „Kunst zij ons Doel" exposeren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezichten en bloem- stilleven: Dagelijks van 1017 en Zondags van 1317 uur. Lido: „A en C en de Mummie", 14. jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zeebonken", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Geromino", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „George ver overt de vloot", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Peter Pan", alle leeft., 10.30, 2 en 4.15 uur en „Suzanne sliep hier", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Puntje en Anton", alle leeft., 10.30 uur en „Op de Reeperbaan", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Sneeuwwitje", 10.30 uur en „Wonder man", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Montagne's Jeugdvariété, 10.30 uur en „Khyber Patrol", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Grote Markt, Vleeshal: Tentoonstel ling „Madame" van 10 tot 17.30 uur en van 19 tot 22 uur. Concertgebouw: 8 uur, Ver toning van de film „Tour de France 1955". Frans Halsmuseum: Bijzondere openstel ling van 20.15 tot 22.30 uur. Kaarsverlich ting en met bloemen versierde binnenhof. Spaarne: Aankomst van deelnemers der Nederlandse motorbotenrallye, 14 uur. Zuider Buiten Spaarne, 19 uur, Vertrek van het botenhuis van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne" van 't bloemencorso „Bloemen en licht op het Spaarne"; om 21 uur wordt gekeerd in Haarlem-Noord. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Nieuwe opstelling van de regentenstukken van Frans Hals, Expositie van poppenhuis anno 1750 met inventaris. Het museum is geopend op werkdagen van 1017 uur, des Zon dags van 1317 uur. Zaterdagavond geopend van 20.15 tot 22.30 uur. Kaars verlichting en met bloemen versierde binnenhof. Vleeshal: Madame, tentoonstelling van costuums, waariers preciosa uit de acht tiende en negentiende eeuw. Dagelijks, ook 's Zondags, geopend van 1017.30 uur. Tot 6 Augustus iedere avond ge opend van 19 tot 22 uur. Kunsthandel Leffelaar: Reproducties naar oude en moderne meesters. Ge opend van 10 tot 17 uur. Zondags ge sloten. De Waag, Spaarne-Damstraat: Leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel" exposeren gedurende Augustus onder het motto „Waag het erop" stadsgezich ten en bloemstillevens. Dagelijks van 1017 en Zondags van 1317 uur. Museum Het Huis Van Looy. Wer ken van de Haarlemse schilder Kees Verwey, „30x1". Op werkdagen ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. Teyler's museum. Schilderijen uit de ne gentiende en twintigste eeuw. Tekenin gen onder meer van Rembrandt, Michel Angelo, Claude Lorrain; Fossielen en mineralen, historische natuurkunde- instrumenten. Geopend op iedere werk dag behalve Maandag van 1117 uur en de eerste Zondag van iedere maand van 1317 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen van 10-17 uur, des Zondags van 13-16 uur. Schotersingel 17 a: Palestina-diorama's (Bijbelse voorstellingen). Geopend van 9.30—12.30 en van 14—17 uur. Cruquiusmuseum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp Februari 1953. Kathedrale Basiliek St. Bavo: Rondleidin gen door de basiliek tot 27 Augustus. Op werkdagen om 11 uur en 15 uur en des Zondagsmiddags om 15 uur. MUZIEK Zondag 7 Augustus, Openluchttheater, 15 uur: Emmy van Eden, piano, speelt onder meer werken van Beethoven, Schubert, Rubinstein en Chopin. Maandag 8 Augustus, Grote Markt, 16 uur: Gedurende een half uur bespeling van het carrillcn van de Grote Kerk door Romke de Waard. Dinsdag 9 Augustus, Grote Kerk, 20 uur: De organist George Robert speelt wer ken van Marcello, d' Aquin, Franck, De Klerk, Verschraegen en Andriessen. Donderdag J1 Augustus, Grote Markt, 20 uur: Gedurende een uur carillonbespe ling door Leen van 't Hart. Donderdag 11 Augustus, Grote Kerk, 15 uur: De organist George Robert speelt werken van Bach, Scheidemann, Buxte- hude, Handel, Verschraegen en Liszt. DIVERSEN Zatei-dag 6 Augustus, Spaarne, 14 uur: Tussen Gravenstenenbrug en Melkbrug aankomst der deelnemers aan de Neder landse motorbotenralley naar Haarlem. Zaterdag 6 Augustus, Zuider Buiten Spaarne, 19 uur: Vertrek van het bo tenhuis van de Koninklijke Roei- en Zeilverenigigg „Het Spaarne" van het bloemencorso „Bloemen en licht op het Spaarne"; om 21 uur wordt gekeerd in Haarlem-Noord Speedboot races en water-skieën vanaf 19 uur van de spoorbrug tot de Zaanenlaan in het Spaarne. PARIJS. De heer Louis Godard, die reeds een bekenden naam verwor ven heeft als luchtschipper, is voorne mens per ballon een reis over den At- lantischen Oceaan te maken. Hij wil in New York opstijgen en zal ongeveer 5000 kilometers hebben af te leggen om het vasteland van Europa te berei ken. Bij gunstigen wind zal de ballon met een snelheid van 50 kilometer per uur voortdrijven; in vier etmalen en vier uren zou dan de overtocht te vol brengen zijn. De heer Godard laat een ballon ver vaardigen met een inhoud van 12.750 kubieke meter, welke een gewicht van 14.000 kilogram zal kunnen dragen. Om het gasverlies onderweg aan te vullen zullen acht kleinere ballons worden meegenomen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 8