25.000 Korte tijdrit in Tienhoven besloot voorlaatste étappe Kerkdiensten Zaterdag drie uur aankomst in Haarlem Hillegom SLOT DEFECT? 1 Glatz' Dameskapsalons Programma vacantiespelen Radio Moors DE HAARLEMSE MUGGENRONDE Muggentantes Klassementen Burgerlijke Stand van Haarlem Verbetering rijksweg in Haarlemmermeer Hoogheemraadschap van Rijnland RHEUMA herbergt 'n zee van verdriet „Doornroosje" in het Openluchttheater Mr. J. J. Wintermans overleden Nieuwe muziektent voor de gemeente Moderne Brillen Gierstraat 27 Medische verzorging tijdens het weekeinde ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'l OTTO WINDHORST is de eerste uitvaller in de eerste Haarlemse Muggenronde. Even voorbij Barneveld stapte hij van zijn fiets en verdween in de brokkenwagen. Niet minder dan zes steenpuisten maakten voor hem het fietsen onmogelijk en de heer Hartman vond het beter dat Otto een plaatsje in de bezemwagen zocht. Deze étappe is overigens opnieuw bijzonder rustig verlopen. Na het ontbijt in Barne veld, waarbij natuurlijk een ei niet ontbrak, reden de jongens in de richting van Amersfoort dat de Muggenkaravaan een uitermate gezellige ontvangst bereidde. Kort geleden is in de Keistad namelijk een kleine wielerronde van enkele étappe's voor de Amersfoortse jeugd gehouden en de winnaar van deze tour, Ab Rouwen- dal, stond tezamen met de jongens die het eerste waren in het ploegenklassement bij de grens van de stad de Haarlemse Muggenronde op te wachten. Na een lang durige tocht door de stad werd er bij de. grens van de gemeente weer gerust en vervolgens kozen de rennertjes uit Haarlem weer de richting van Tienhoven, waar het slot van deze vijfde étappe gehouden zou worden. Henk van der Geest werd in dit Utrechtse dorpje natuurlijk weer eerste, maar de wijze waarop dit gebeurde was toch niet zo overtuigend als in de vorige étappe's, zodat de gehele ronde karavaan met belangstelling uitkijkt naar de drie kilometer tijdrit die morgen in Haarlem als besluit van de Muggenronde gereden zal worden. 1 kolom tuss.kop drie uur 18 pnt. Overal langs de weg stonden de toe schouwers in het dorpje rijen dik want de heer Hartman had van tevoren de plaatse lijke pers ingelicht over het doel van de tocht en het verloop van de route en ook uit het buitenland bestond er voor de mug- genrijders van de zijde der weekbladpers herhaaldelijk belangstelling. Toen de ren ners bij de rustplaats ,,'t Kikkertje" in Tienhoven aankwamen stonden daar be halve enkele fotografen ook een camera man, Piet van Strien van het Fox wereld nieuws, de muggenkaravaan op te wach ten. Op een speciaal voor de Haarlemmers gereserveerde polderweg werd door de be geleiders van de ronde een traject van ruim driehonderd meter afgezet en aange moedigd door de Tienhovense ingezetenen, die de rijders kennelijk een bijzonder goed hart toedragen, begon men aan de korte tijdrit. Met kleine tussenpozen startten de B-klassers en toen de uitslagen van deze categorie rennertjes bekend werden ge maakt bleek dat Anton Kelfkens ten on rechte bij de minder snelle jongens was gerekend. Hij maakte over de driehonderd meter een tijd van op de kop af dertig se conden en plaatste zich daarmee uiteraard als eerste bij de kleinere jongens. Het ver schil met de overwinnaar in de A-klasse was nauwelijks anderhalve seconde. Henk van der Geest was natuurlijk weer de win naar bij de A-klassers al leek het er op dat hij deze keer de bloemen en de kus van de lieftallige meisjes nu eens aan Leen van der Blom moest afstaan. Tijdens de ritten was namelijk geen van de muggenrijders onder de dertig secon den gebleven en toen Leen van der Blom als voorlaatste over de eindstreep stoof, ging er onder de toeschouwers een harte lijk applaus op. Leen had het namelijk ge presteerd om de afstand op het stoffige sintelpad in 29.9 seconden af te leggen. Achter hem reed echter Henk van der Geest over de weg en toen deze binnen kwam bleken de wijzers van de chronome ters op 29,4 seconden te staan. Met een routinegebaar reeds nam hij de hulde be staande uit een worst, bloemen en twee kussen op zijn beide wangen, in ontvangst, en de gehele muggenkaravaan is er van overtuigd dat Henk de eerste Haarlemse muggenronde gaat winnen. Leen erkende na afloop sportief dat hij inderdaad minder snel was dan de rappe Maggi-rijder. Te gelijkertijd beweerde hij echter dat hij toch nog een ronde hoopt te winnen en wel op het parcours aan de Diepenbrocks- laan in Haarlem. Daar wordt namelijk Zaterdagmiddag omstreeks drie uur de grote tijdrit over drie kilometer gehouden en de Muggenrijders praatten Vrijdag avond al over de duizenden toeschouwers, die volgens de berichten uit Haarlem, in het Oosten van de stad bij de binnen komst aanwezig zullen zijn. Want dat de eerste Haarlemse muggenronde geslaagd is en zich in een enorme belangstelling mag verheugen, is reeds duidelijk. Zowel de jongens als de begeleiders zijn OOXOOOCO<XXX)CCOCOOCOOCOOCCOOOOCOOOOOCOOCOOOOCCCOCOCOOCC Dagelijks deelt de heer Hartman aan het einde van de étappe de stapels brie ven, prentbriefkaarten en telegrammen uit en natuurlijk wordt de post altijd met gejuich ontvangen. Tussen de brie ven bevindt zich elke dag een kaartje afkomstig van „twee Muggentantes" en wijf dagen vraagt de heer Hartman zich nu al af wie deze twee vrouwelijke sup porters zullen zijn. xoocxxox<x»oocc»oooococxxxx>3ooccoooDccoDcooooo30ooooca ZONDAG 7 AUGUSTUS 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 7: Ds. M. J. W. Zevenboom, Herenveen, Jeugddienst. Woensdag 88.45: Avondstilte. Voorganger Ds. J. Kroon, Spaarndam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. S. H. J. Voors, Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. Ds. S. L. Knottnerus, Hillegom. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. J. A, de Klerk, van Heemstede. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk Dhr. R. Hengstmangers, 10.30: Geen dienst. Gebouw Vryz. Hervorm den, Jacobstraat. 10.30: Ds. W. Chr. Smits, Edam. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Burger. 10.45: Ds. J. van Dok, Ens. Diaconessenhuis, Hazepaters laan. 4.30: Ds. S. H. J. Voors. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dienst. Eglise Wallonne. 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Philadelfia-Gemeente, Gr. Houtstraat 176. 10: dienst. Woensdag 7: Tempeliersstraat 55 R. Bidstond. Verschillende sprekers. Allen welkom. Alle-Dag-Kerk. Contactbijeenkom sten met Gerepatrieerden, Parklaan 32, op Maandagavond en Woensdagmiddag, gaan tot September niet door. Rondetafelbespre- king op Dinsdagmiddag 3 blijft doorgaan. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. J. Hubach, van Giessendam. Woensdag 7.30: Ds. P. J. F. Lamens, van Kamerik Utr. Stads Evangelisatie. Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. H. Sanders, van den Helder. Woensdag 8: Dhr. H. v. Doorn. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst, o.l.v. Gerrit Abbink. Za terdag 7.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Dhr. J. M. Martens, van Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10 en 4.30: Ev. L. J. Neerings, van Alkmaar. Evang. Luth. Gemeente, Witte Een uitvaller in de brokkenwagen. Hij doet het toch liever fietsend. enthousiast en een ieder hoopt dat deze tour in de toekomst, en liefst het volgend jaar al, herhaald zal worden. Het algemeen klassement luidt na de ivijfde étappe: 51. Henk van der Geest, 103 pnt; ;2. Leen van der Blom, 94 pnt; 3. Willy Blommaerts, 82 pnt; 4. Leo Schrama, 67 pnt; $5. Leo van Norde, 66 pnt; (6. Ben Verslagers, 66 pnt; 7. Gerard Schaper, 65 pnt; :>8. Wim Winkel, 60 pnt; ^9. Nico Bot, 59 pnt; 110. R. Hessels, 56 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Bo- menbuurt, 342 pnt; 2. Gemengde ploeg, 302 pnt; 3. Vogelbuurt, 281 pnt; 4. Am sterdamse Buurt, 279 pnt; 5. Leidse Buurt, 257 pnt. ADVERTENTIE ADVERTENTIE adressen door het gehele land verkopen Rheuma-verrassingscouvertjes 1/4 mil- lioen gulden aan prijzen. Koop die cou vert j es Ggk. Min. v. Just. 22-ll-'54 LO 520/052. HAARLEM, 5 Augustus 1955 GEHUWD: 5 Aug. J. Berghuis en L. Beert- huizen; P. Th. Lanigenberg en A. M. Mooij. BEVALLEN van een zoon: 3 Aug., A. G. I-IoomoedtPruissen; 4 Aug., J. F. Bouchier Dernison; H. J. Th. Koekvan Egmond; C..J. M. Spruijtvan der Asdonk; A. I. Kok —Waterberg; 5 Aug., E. Kreugervan Niekerk. BEVALLEN van een dochter: 4 Aug., J. M. LeuvenHarkmans; G. ElsingaPol; H. M. Muldersvan Deenen; 5 Aug., J. Kroon Kroezen; A. VaderCommandeur. OVERLEDEN: 2 Aug., H. J. W. van Leen, 77 j., Generaal de la Reijstraat; 3 Aug., M. C. J. Hunik, 11 j., van Oosten de Bruynstraat; R. G. Korstjens, 65 j., Kleverparkweg. De directie Noord-Holland van de Rijks waterstaat heeft aanbesteed het verbete ren van de fundering en het vervangen van de asfaltbetonverharding door een verharding van nieuw asfaltbeton met bij komende werken op de Zuidelijke hoofd- verkeersbaan van weg no. 4 van het Rijks wegenplan 1948 (Amsterdam-'s Gcaven- hage) in de gemeente Haarlemmermeer. De laagst geldige inschrijving voor dit werk werd gedaan voor f 435.000 door P. C. Zanen N.V. te Heemstede. Bij de periodieke verkiezing in het eer ste kiesdistrict (hoofdplaats Bloemendaal) is tot hoofdingeland van het hoogheem raadschap van Rijnland herkozen de heer J. L. Prins en tot hoofdingeland-plaatsver vanger de heer G. P. Vreeburg. Bij de tussentijdse verkiezing in het tweede kiesdistrict (hoofdplaats Haarlem- merliede c.a.) is tot hoofdingeland gekozen de heer D. J. van Schie. OCOOOOCOOOCO Jonas op bezoek Heden, Zaterdag, is de walvis „Jonas" gepresenteerd door Mikkenie en Meslier, te Hillegom te bezichtigen op het voormalig remise-terrein. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Alida Petronella Maria, d. van J. L. Pijnaker en A. C. v. d. Zwet. GEHUWD: S. K. Elzinga en B. J. Posthu- ma; J. J. Mer.se en B. T. R. Frederiks; C. van Olphen en C. M. v. Rooyen; M. P. J. Jansen en C. E. J. Seysener; J. H. Lous en M. v. d. Kolk; H. W. Hartman en P. Winke laar. OVERLEDEN: M. van DuinMulder, 84 j. Aanrijding in Brouwerlaan Een bakkersknecht die meende dat het veiliger was de linkerkant van de weg te houden dan naar rechts over te steken, kwam op de hoek van de Brouwerlaan in botsing met de bromfietser P. Laatstge noemde werd aan het oog gewond, en be handeling in het ziekenhuis was nodig. Ook de onvoorzichtige bakkersknecht liep een hoofdwond op. Wisselsysteem ingevoerd in zweminrichting Deze week is in de gemeentelijke zwem inrichting, voorlopig op bescheiden wijze, het wisselsysteem ingevoerd. De cabine capaciteit wordt daardoor aanzienlijk ver hoogd, hetgeen op drukke dagen wel nodig was, daar men kleedruimte tekort kwam. ADVERTENTIE „DE S L E U T E L S P E C I A L I S T" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Haarlems feestweek De belangstelling voor de kindervoorstel lingen in het Bloemendaalse Openlucht theater is groot. Dat is Vrijdagmiddag weer gebleken toen het Rotterdams Kinder toneel een voorstelling gaf van het sprookje „Doornroosje", als onderdeel van de viering van de Haarlemse feestweek. Het theater was uitverkocht, hetgeen betekent, dat vele honderden hebben kunnen genie ten van een behoorlijke vertolking van het sprookje onder leiding van Anneke Elro. Het gezelschap beleeft drukke dagen en reist door het land, om de jeugd een aan trekkelijke voorstelling aan te bieden. Dat is in Bloemendaal ook gelukt. Anneke Elro nam de rol van Doornroosje waar en meegedeeld werd, dat de rol van Augusta wegens een ongeval overgenomen was. De remplagcante heeft zich op uitstekende wijze van haar taak gekweten en ook zij had een aandeel in het succes van de voor stelling. De jeugd leefde bijzonder mee met de belevenissen van de prinses, speciaal na de pauze, toen zij in moeilijkheden ver keerde. Concert op Grote Markt Vrijdagavond heeft de Haarlemse Ac cordeonclub H.K.A.C. in de nieuwe mu ziektent op de Grote Markt een concert gegeven. De club heeft twee afdelingen, die zich om beurten hebben laten horen en goed voor de dag kwamen. Mede dank zij hel goede weer was de belangstelling op de Grote Markt groot en met aandacht werd geluisterd naar de prestatie van de mede werkenden. ADVERTENTIE Men lef op U, O men kijkt u aan Een kapsel van ons zal U staan. 0 PERMANENT TlèDE - COLD WAVE Oude Groenmarkt 24 t/o Kosterij Grote Kerk. Tel. 10412 In de ouderdom van 78 jaar is in Den Haag overleden mr. J. J. Wintermans, oud lid van de Tweede Kamer en oud-inspec teur van de landbouw, oud-wethouder van de gemeente Stratum, en oud-hoofd redacteur van het weekblad van de Noord- Brabantse Christelijke Boerenbond. In 1935 is hij waarnemend Directeur-gene raal van de Landbouw geweest. Tijdens zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer heeft hij te Nijmegen het doctoraal exa men in de rechtsgeleerdheid afgelegd. In de Woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen, om voor de som van f 10.145 aan te kopen een nieuwe verplaatsbare muziektent. Bij muziekuitvoeringen op de Grote Markt werd tot nog toe gebruik gemaakt van een aan de gemeente toebehorende, verouderde muziektent. Het uiterlijk aanzien ervan veroorzaakt een storende werking op de omgeving, aldus merken B. en W. op. Reeds geruime tijd wordt daarom de behoefte gevoeld aan een nieuwe muziektent. De oude kan in reserve worden gehouden voor bijzondere gelegenheden, waarbij op meer dan één plaats in de stad een mu ziektent gewenst wordt. De keuze is ge vallen op een product van een tentenfa- briek te Bergen op Zoom. De leverancier heeft de tent reeds op de Grote Markt doen plaatsen en dezer dagen zijn concerten in de tent gegeven. Herenstraat. 10.30: Ds. C. M. de Vries, van Nijmegen. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Remonstr. Geref. Gemeen te. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref Kerk. Willielminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. C. Goeman. Ly ceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. J. P. Dondorp, van Schar- negoutum. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. M. J. C. Blok, van Utrecht. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. Bel. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Katholieke Kerk. Kinderhuis singel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijnhof. 10.30 en 7: Dhr. F. Oostei-wijk. 8.15: Jeugdsamenkomst. Pinkstergemeente, N.we Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Ver gadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbel lezing, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: K. Rozendal. Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstr. 36. 10 en 19: Openbare samenkomst. Versch. sprekers. Alleen bij goed weer te 19.30: Openluchtbijeenkomst op de Dreef bij Hout plein. 13: Kindei-samenkomst o.l.v. Zr. Baay Donderdag 20: Bidstond voor gemeenteleden Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apos tolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging. Tot nader aankondiging geen dienst. The Bethel Pentecostal Temple Inc., geb. Beth-El, Voorhelmstraat 3. 2.30 Samenkomst Pastor C. J. H. Theys, Woensdag 7.30: Bid stond, Br. N. Matray. Vrijdag 7: Kumpulan Isteri (Zustersamenkomst). Zr. L. J. Weber- Immink. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Doop. Im- manuëlkerk. 10: Ds. H. v. Doorn, van Over- dinkel. 7: Ds. J. H. v. Grieken, van Ax-nhem bijz. dienst, zangdienst vanaf 6.40. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Dr. IJ. Jan sen. Stichting „Petra", Kapel (einde Mina- hassastraat)Donderdag 8: Dhr. J. Sevensma, Evangelist te Amsterdam. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55-57. 9.30: Ds. R. Siertsema. 5: Ds. J. Hartkamp. Sions- kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. D. W. v. d. Laan. 3.30: Ds. R. Siertsema. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. J. Hartkamp. 5: Ds. D. W. v. d. Laan. Chr. Geref. Kerk, Flo- resstraat. 10 en 5.15: Ds. J. de Vuyst, Vlis- singen. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag Straatzang Haarlem-N. Zondag 10: Heiligings samenkomst. 12: Zondagsschool. 6.45: Open luchtsamenkomst Javastraat. 7.30: Verlos singssamenkomst Maandag 7: Straatzang Overveen Stoopbad. Dinsdag 2.15: Gezins bondsamenkomst. Donderdag 7: Samenkomst Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen- v. Ede. Leider voor de Jeugd: J. S. M. Br. M. Scheen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof 8.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. 10.30: Ds. Adr. Oskamp. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. J. Kroon, van Spaarndam. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Br. C. Oostenrijk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. R. Hensen, Voorg. afd. Baarn. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Jac. v. Ruysdaellaan 7. Geen samen komst gedurende Augustus. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. L. Berger, van Halfweg. 5: Ds. D. J. Roos. Camplaan. 10: Ds. M. W. J. C. de Kluis, van Santpoort. 5.30: Ds. L. Berger. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) 10 en 5: Ds. J. Bomhof, van Uithuizen. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. P. A. Elderenbosch, van Voorburg. 10.30: Zondagsschool. (Kinderkerk) 412 jaar in het gebouw van het Tyo H. van Eeghenin- stituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Geen dienst. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. W. van Limburgh. Ger. Kerk. 10 en 5: Cand. A. IJkema, uit Haarlem BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes- Zernike, Dg., Rotterdam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Prof. Dr. N. H. Ridderbos, van Am sterdam. 3.30 en 7.30: Prof. Dr. J. L. Koole, van Kampen. Vrij Katholieke Kerk, Popel laan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Ge sproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. van Limburgh, te Bennebroek. Marine Hos pitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. J. Thomas, te Hilversum. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 5: Ds. Bronsgeest, uit Smilde. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Ger. Kerk 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. G. Blauw, em. pred. te Overveen. 7: wika J. J. Brörens, van Dordrecht. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: prof. Leendertz. van Sant poort. Geref. Kerk. 9.30 en 6.30: Ds. R. Oos- terhoff, van Sliedrecht. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Boven, H. Doop. 6.30: Ds. IJ. P Swets, van Rijk. Abbenes 9.30: Vicaris Wol- fensberger, van Lisse. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. J. P. van Roon, van Zierikzee. 7: Dhr. W. T. J. Koudstaal, van Wijhe. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. W. A. Krijger, van Schiedam. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. IJ. Smits, uit Indonesië. 7: Vicaris L. C. Baljé Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. J. B. Rijnders, Angerlo. 7: Ds. W. Oorthuys, Beverwijk. „De Toorts", 9: Ds. J. B. Rijnders, Angerlo. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. N. Kousemaker, Jeugd dienst. West. Sionskerk. 10: Ds. Riemens. 7: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. S. W. de Vries, van Hilver sum. 7: Geen dienst. Woensdag 8: Concert en Wijdingsdienst. Spr. Ds. R. H. Oldeman. Muzikale medewerking van Mevr. M. Beek- man-Rebattu. cello, Andries Luijendijk. te nor en Henri Berton orgel. Ned. Prot, Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dr. A. van Biemen. van Bentveld. Geref. Kerk. Julianaweg. 9 en 10.30: Ds. J. P. Dondorp, van Scharnegoutum 5: Ds. J. M. Cronjé, Z. Afr. predikant, tijde lijk te Zandvoort. Ned. Chr. Gemecnschaps- bond gedurende maand Aug. geen bijeen komsten. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. Jac. de Vos, van Huizum. 10.30: Dezelfde. H. Doop. 7: Jeugddienst. Ds. v. d. Loos, van Schoten. Ned. Prot. Bond 10: Mej. A. L. J. Boumeester Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Joh. Th. Brussaart, van Oegstgeest. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Lees dienst. Christ. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. Prof. Hovius, van Apeldoorn. Geref. Kerk, art. 31 10 en 4.30: Ds. A. Hordijk, van Goes. ADVERTENTIE _.N VOOR LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN Het vacantiespelen-programma van het Haarlems Speeltuin Verbond voor 8 Augustus luidt: Nieuw Leven: Poppenkast. Spel op de tuin (10.3011.30 uur). Tuin Vondel kwartier, 6-8 jaar. Volksdansen, 2.30 uur, 9-14 jaar. Op bezoek komen Von delkwartier en DVS. Klarenhof: Bezichtiging Kweektuin. Vertrek tuin 9.15 uur. Leeftijd 8-14 jaar. Spel op de tuin. Vondelkwartier: Poppenkastspel op de tuin (10.3011.30 uur). Leeftijd 6-8 jaar. Op bezoek komen DVS, Nieuw Leven, 's Middags naar Nieuw Leven. Volks dansen 2.30 uur. Leeftijd 9-14 jaar. Op bezoek Frans Hals, 2 uur. W.I.K.: Eigen programma. Buitenrust: Tekenwedstrijd: Amsterdamse Poort, 10-12 uur. Leeftijd 10-14 jr. Spel op de tuin. Jeugdland: Eigen programma. Oosterkwartier: Zwemmen Houtvaart, 10-11 uur, leeftijd 6-14 jaar. Spel op de tuin; bij Flora Volleybal. Centrum: Tekenwedstrijd: Amsterdamse Poort. 10-12 uur. Leeftijd 10-14 jaar. Flora: Bezichtiging Frans Halsmuseum. Aanwezig 10 uur. Leeftijd 10-14 jaar. Glasblazers: Eigen programma met zandbakwedstrijden op 2 tuinen. Alle leef tijden. Frans Hals: Bezichtiging Kweektuin. Vertrek tuin 9.40 uur. Leeftijd 8-14 jaar. 2 uur: Balspel bij Vondelkwartier. Leeftijd 10-14 jaar. Te Zaanen: Eigen programma. D.V.S: Poppenkast. Spel op de tuin (10.3011.30 uur). Leeftijd 6-8 jaar. Tuin Vondelkwartier, 's Middags naar Nieuw Leven. Volksdansen, 2.30 uur. Leeftijd 9-14 jaar. V.Z.O.D.: Bezichtiging Kweektuin. Vertrek 9.40 uur. Leeftijd 8-14 jaar. 2 uur: Vertrek naar Vondelkwartier voor balspel, 10.14 jaar. Weltevreden: Zwemmen Kleverlaan, 10-11 uur. Leeftijd 6-14 jaar. Spel op eigen tuin. „Op de Reeperbaan" (Rembrandt) Iedere zeeman kent de Reeperbaan in Hamburg, een amusementscentrum, dat na de oorlog in nieuwe luister is herrezen. Plet verhaaltje van deze fiilm speelt zich hoofdzakelijk af in een van de talloze vermaaksgelegenheden, waar de passagie rende zeelieden op allerlei manieren aan hun trek kunnen komen. Heinz Rühmann is de exploitant van een hippodrome, een verlopen zaakje dat geen bezoekers meer trekt. Maar als zijn oude vriend Hans Al- bers na een langduirxge afwezigheid komt opdagen en een dikke portefeuille mee brengt, komt er leven in de brouwerij, zo dat Heinz kan gaan moderniseren en zijn concurrenten de loef afsteken. Maar voor het zover is gebeuren er spannende dingen. Heinz legt bijna het loodje als hij samen met een paar louche figuren probeert kisten met goud uit een gezonken duikboot te bemachtigen. Hans haalt hem op het laatste nippertje van een bergingsschip, dat even later in de lucht vliegt. En voor Hans zijn er ook nog ver rassingen: hij blijkt plotseling de vader te zijn van een welgeschapen dochter, die voor allerlei amoureuze verwikkelingen zorgt. Men kan in deze pretentieloze amuse mentsfilm de pret op de Reeperbaan op velerlei decente manieren meebeleven. Het is voor een deel een goede speelfilm, voor een ander deel een aardig kijkspel, vooral door de opmerkelijk goede kleu ren. K. „Khyber Patrol" (Lux or). Deze film voert de bezoeker terug naar het oude Brits-Indië van 1890, waar in die tijd een stille, doch hevige strijd gevoerd wordt om het bezit van de Khyber Pas, een stra tegisch belangrijk punt aan de grens van Afghanistan. Hoofdpersoon is een jonge kapitein (Richard Egan) van een Brits lanciersregiment dat tot taak heeft deze pas in bezit te houden. Met zijn eigenge reide manoeuvres wekt deze kapitein bij zijn supéx-ieuren nogal wat misnoegen dat er op uit draait dat hij verzocht wordt het regiment te vexdaten. Bovendien is er nog een charmante dame in het spel, met wie de verhouding ook al steeds moeilijker wordt. Het blijkt echter dat de kapitein ADVERTENTIE [philips [radTO "an ouds bekend - Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM HAARLEM Artsen, boodschappendienst fiima Mathot, Grote Houtstraat 39, tel. 11990. Apotheken. Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma C. G. Loo- meijer Zn., Zijlweg 34, telefoon 12495; Schotei-bos-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 27511; Nolfs Apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 6 Augustus tot 13 Augustus, des avonds na zes uur tot des ochtends acht uur. BLOEMENDAAL Artsen Bloemendaal: Van Zaterdagmid dag twee uur tot Maandagmorgen acht uur dokter S. B. Drijber, Bloemendaalse- weg 89, tel. 22185, Bloemendaal. Overveen, tot Zondagavond elf uur, dokter D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Over veen, tel. 24480. Aerdenliout, Van Zaterdagavond zes uur tot Maandagmoi-gen acht uur, dokter A. W. Mellema, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888. Wijkverpleging: In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal doen dienst zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698, bgg. 14424, en zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876. Apotheken, Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560 8284 en Apotheek Schotsman, Binnen weg 206. Heemstede, tel. 38320. HEEMSTEDE Artsen: dr. J. L. Tombrock, Burgemeester van Lennepweg 1, tel. 38032 en dr. W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606. Wijkverpleging: zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 36473. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206. tel. 38320. BENNEBROEK Dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. K 2502 430. LISSE Dr. E. L. J. M. Haase, Hereweg 337, tel. 3685. HILLEGOM Dr. H. F. Ten Hoopen, Stationsweg 2, tel. K 2520 5417. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dr. Bult, tel. 6320. Nieuw-Vennep: Dr. v. d. Weg, tel. 280. ZwanenburgHalfweg: Dr. D. A. Rijn ders, tel. 593. met al zijn onstuimigheden en avonturen op een zeer geslaagde wijze de goede zaak dient en zelfs in staat is een complot van inheemsen en vreemde mogendheden d'ie de Khyber Pas in hun bezit willen krijgen, te ontdekken en uit de weg te ruimen. Een fraai gekleurde geschiedenis, waarin de milieu-tekening van de Engelse officieren goed uit de verf komt, evenals het span nend en ondergronds spel dat in die jaren aan de grenzen van dit gx-ote land ge speeld werd. Na een volmaakt „happy end" kan de bezoeker voldaan huiswaarts keren met in zijn herinnering een bonte rij van schietende ruiters in een prachtig rotsachtig landschap, kleurige danseres sen en keurig geklede officieren. H. S. „Geronimo" (R o x y) Ook van deze film is liet onderwerp de strijd tussen de kolo nisten van de Nieuwe Wereld en de eigen lijke bewoners: de Indianen. Met zijn troe pen heeft generaal Steele, een op grote discipline gesteld militair, handen vol werk om de pioneers te beschermen tegen de horden rode kx-ijgers. Deze worden aange- voex-d door Geronimo, die zo ongeveer de dood van alle blanken gezworen heeft. Het eigenlijke thema van deze rolprent is de uitbeelding van het verschil tussen de oude, harde generaal en zijn jonge zoon, die als luitenant onder hem dient. De grote strengheid van de generaal doet het gevoel van trots voor zijn grote vader bij de zoon verkeren in een soort verbitterdheid. Na enkele spannende gevechten tegen de on vermoeibare Geronimo en het doormaken van een zeer hachelijke situatie leren de beide hoofdpersonen elkaar beter ver staan. Geheel gevrijwaard van sentimenta liteit is deze film niet al is de oude gene raal er dan ook tegen. De wilde Indianen- gevechten en schietpartijen zijn echter een flink tegenwicht, en zo krijgt de be zoeker met deze „mixture" van beurte lings bewogen en spannende momenten, van alles zijn deel. H. S. „Zeebonken" (Frans Hals). Twee goede bekenden van het grote publiek en in het bijzonder van de jeugd, hebben hun intrede in het pi-ogramma van Frans Hals gedaan: Stan Laurel en Oliver Hardy als zeebonken. De beide grapjassen verschij nen ditmaal als matroos en zetten de tra ditie van hun zonderlinge misverstanden en komische vergissingen luisterrijk voort. Wij kunnen hun escapade aan jong en oud aanbevelen. „A. en C. en de Mummie" (Lido). De dikke Costello en de dunne Abbot, van wie de dikke altijd ons hart heeft, beleven ditmaal in Egypte een reeks zotte avontu ren, welks verloop wij maar niet zullen schetsen om niet het element der verras sing te ontnemen aan de toeschouwer, die zich met hen wil vermaken. De film kan niet gelden als een prototype van fijne humor. Het ligt er naar onze smaak wel wat erg dik op, maar dat zal voor de be wonderaars van het tweetal wel geen re den zijn om hen te mijden. De reprises: In Studio blijft „De won derman" met Danny Kaye in de hoofdrol en wat voor een rol. Minerva laat George Formby kluchtig en wel optreden in „George verovert de vloot", hétgeen hij tot Maandag doet. Danny Kaye volgt hem Maandag en Dinsdag op met „Knock on wood". „Suzanne sliep hier" (Palace). Deb bie Reynolds en Dick Powell spelen de hoofdrollen iix deze vrolijke kleurenfilm, die af en toe wel een beetje van de hak op de tak springt, maar desondanks door een bonte rij vex-makelijke scènes, liedjes en dansjes toch goed verteerbaar is. Dick Powell speelt voor een scenario-schrijver, die als Kerstgeschenk van een vriend rechercheur een jeugdige delinquente thuisbezorgd krijgt dan heeft zij tenminste een vrolijke Kerstmis en jij doet meteen stof op voor een nieuw verhaal!" De schrijver krijgt medelijden met het meisje, dat na de Kerstdagen weer naar de tuchtschool zal moeten terugkeren en trouwt haar, hoewel niet van ganser harte en bovendien tot grote woede van zijn ver loofde. En al wi'l hij aanvankelijk de hu welijksband laten vieren, tenslotte stemt hij er toch in toe, dat de delmquente-echt- genote deze band strakker aanhaalt. Het is ongetwijfeld jammer, dat men deze op vele punten zo geestige film niet geheel heeft kunnen vrijwaren van de wat goed kopere grapjes uit het gooi-en-smijt-gen- re; zij zou er ongetwijfeld nog aardiger door geworden zijn. Aangezien Suzanne alleen maar tijdens de avondvoorstellingen „slaapt", laat men 's morgens en 's middags Walt Disney aan het woord met zijn kleurige tekenfilm „Peter Pan", een feestproduct voor jong en oud. N. R. K. Van de ochtendvoorstellingen noemen wij vooral de reeds aangekondigde „Kin deren van Hiroshima", die Zondagochtend te elf uur in het Frans Halstheater wordt vertoond. Zoals bekend is iedere ochtend te 10.30 uur in Lux or Montag- ne's jeugdvariété. Rembrandt draait in de ochtendvoorstellingen de Duitse film „Puntje en Anton". In het Zondagochtend- prograxnma van L i d o wordt „Tembo", een expeditie in donker Afx-ika, vertoond.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 13