Fraaie Nederlandse zege voor De Jong bij Finnjollen RADICALE VERDELGING Umans-beker voor Bloemendaal HOE MOBBELTJE' Garage DEN HOUT De Pseudo- Echtgenote De Panamericana Joyce Marinkelle en Hans Biesheuvel tenniskampioenen bij „Oudere jeugd" Financiële steun gevraagd voor de eerste klasse C EEN LESJE KREEG Honkbalprogramma Renault Frégate VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1955 4 ZEILWEDSTRIJDEN OP IJSELMEER Even stoppen...en met verder Schoten tegen O WO Cricket Het Flamingo-tournooi voor juniores De stand in de Engelse cricketcompetitie Koster naar België Micromist dringt overal door! Continentaal elftal nog zonder Hanappi HCB-programma Athletiek Haarlem-athleten op tournee in Duitsland Motorsport Grote Prijs van Ulster voor Bill Lomas Schaken Het interzonaal schaak- tournooi in Gothenburg Officiële Duitse équipe naar Rotterdam De Europese roeikampioenschappen FEUILLETON door MARY BURCHELL Na twee dagen komt er al enige teke ning in de zeilwedstrijd op het IJselmeer. In de Flying Dutchmanklasse lieten de Ita lianen Donderdag niet afweten, zoals som migen hadden verwacht, toen er 's ochtends een stevige Noord-Oosten bries opstak, die witte koppen op de golven joeg. Zia en Porta, die Woensdag de ereplaatsen be zetten, eindigden nu als vierde en derde achter Kremer en Helder, en behielden daardoor in het klassement na twee dagen een zeer geringe voorsprong op deze twee Nederlanders. Toen de scheepjes het eerste kruisrak opgingen, had Porta de leiding voor Jeltes. Frech, Zia en Kremer. Maar reeds na dit rak had de situatie zich danig gewijzigd en ging Kremer aan de kop voor Porta, terwijl Jaap Helder zich van de achtste naar de derde plaats had gewerkt. Zia lag toen zesde maar kwam ook langzaam naar voren. Op de laatste kruisrakken sloegen Kremer en Helder hun slag en namen een grote voorsprong op de Italianen, die nog moeite hadden om Visser achter zich te houden. Na afloop werden twee protesten inge diend. Eén door Gülcher, de internationale kampioen van het vorig jaar, die ditmaal niet zulke goede resultaten boekt, tegen Zia, maar dit protest werd niet eens in behandeling genomen, omdat Gülcher niet aan de voox-waarden voor het indienen had voldaan. Wel werd een protest behan deld van de Zwitser Jager tegen H. de Vries Jr., omdat deze de Zwitser bij een voordewindse manoeuvre geen ruimte ge geven zou hebben. Dit protest werd toege wezen en De Vries werd uitgesloten. Vergissing Bij de Sharpies vergisten vijf deelne mers zich tijdens de tweede ronde in de boeien en kwamen plotseling ver voor het veld uit de boei voor het kruisrak ronden. Het spreekt vanzelf, dat dit vijftal: de En gelsman Anderson en de Nederlanders Bier, Guldemond, Visser en Van Wijk op gaf, toen het zelf deze onbegrijpelijke blunder bemerkte. De Portugees Meleiro de Souza had aan vankelijk in deze klasse het veld aange voerd, maar bij het kruisen gingen Jac. Kraan en Verhagen hem voorbij, zodat Jac. Kraan zijn positie in het algemeen klasse ment danig verbeterde en daarin nu de lei ding heeft voor de Portugees. In de Olympiajollen schijnt Lesage re gelrecht naar de overwinning te varen, want hij eindigde voor de tweede maal als eerste. Weer werd een Duitser tweede, maar nu was het Gollasch, die van het be gin af de voornaamste concurrent van Le sage was. Voor de vierde Nederlandse overwin ning op deze prachtige zeildag zorgde Koos de Jong in de Finnjollen na een hevige strijd met de Italiaan Pellaschiar, die slechts drie seconden na De Jong over de eindstreep ging. Het veld bleef hier trou wens toch dicht byeen, want Hofland, die derde werd, lag slechts twee seconden ach ter op de Italiaan; de volgende zeven bo ten waren nog geen ZYs, minuut later binnen. De Belgen vielen op de tweede dag tegen en bleven met een vyfde plaats voor Nelis en een zevende voor Dotsch beneden hun kunnen. ADVERTENTIE Met fraaie autoplaatjéi De uitslagen op de tweede dag luidden: Internationale Flying Dutchmanklasse: 1. Kremer (Nederland) 1633 pnt; 2. Hel der (Nederland) 1332 pnt.; 3. Porta (Italië) 1156 pnt.; 4. Zia (Italië) 1031 pnt.; 5. Visser (Nederland) 934 pnt.; 6. Blok (Nederland) 855 pnt. Internationale 12 m2 klasse A: 1. Kraan (Nederland) 1423 pnt.; 2. Ver hagen (Nederland) 1122 pnt.; 3. Meleiro de Sousa (Portugal) 946 pnt.; 4. Oerlemans (Nederland) 821 pnt.; 5. Garnham (Enge land) 724 pnt.; 6. Kraan Jr. (Nederland) 645 pnt. Internationale Olympiajollenklasse A: 1. Lesage (Nederland) 1180 pnt.; 2. Gol lasch (Duitschland) 879 pnt.; 3. Willems (Nederland) 703 pnt.; 4. Stolze (Duitsland) 578 pnt.; 5. Haaksma (Nederland) 481 pnt.; 6. Stellingwerf (Nederland) 402 pnt. Scandinavische Finnjollenklasse: 1. De Jong (Nederland) 1305 pnt.; 2. Pel laschiar (Italië) 1004 pnt.; 3. Hofland (Ne derland) 828 pnt.; 4. Warburg (Nederland) 703 pnt.; 5. Nelis (België) 606 pnt; 6. Koop- mans (Nederland) 527 pnt. Voor het eindklassement in de vier klas sen zullen van elke deelnemer de beste resultaten in vier van de vijf wedstrijden opgeteld worden, zodat een klassement na twee dagen uiteraard officieus is. Deze officieuse klassementen luiden: Internationale Flying Dutchmanklasse: 1. Zia (Italië) 2664 pnt.; 2. Porta (Italië) 2488 pnt.; 3. Helder (Nederland) 2363 pnt.; 4. Kremer (Nederland) 2312 pnt.; 5. en 6. Visser en Blok (Nederland) elk 1789 pnt. Internationale 12m2 klasse A: 1. Kraan (Nederland) 2244 pnt.; 2. Meleiro de Sousa (Portugal) 1770 pnt.; 3. Kraan Jr. (Nederland) 1591 pnt.; 4. Verhagen (Ne derland) 1545 pnt.; 5. Guldemond (Neder land) 1423 pnt. Internationale Olympiajollenklasse A: 1. Lesage (Nederland) 2360 pnt.; 2. Stolze (Duitsland) 1456 pnt.; 3. Willems (Neder land) 1406 pnt.; 4. Gollasch (Duitsland) 1360 pnt.; 5. Haaksma (Nederland) 1059 pnt. Scandinavische Finnjollenklasse: 1. De Jong (Nederland) 2133 pnt.; 2. Dotsch (België) 1765 pnt.; 3. Nelis (België) 1610 pnt.; 4. Pellaschiar (Italië) 1464 pnt.; 5. Koopmans (Nederland) 1230 pnt. Schoten begint Zondag de voorbereiding voor het voetbalseizoen met een vriendschap pelijke wedstrijd tegen OWO. Aanvang twee uur. Om twaalf uur spelen de reserve teams van beide clubs tegen elkaar. Het touringteam Flamingo's heeft de eerste wedstrijd van de tour in Engeland gewonnen van Sandhurst Park. Het elftal van de vaste staf van de militaire acade mie kwam niet verder dan een score van 79, nadat de Flamingo's 219 runs hadden gescoord voor het verlies van vijf wickets. Bij de Nederlanders werden de runs ge scoord door: L. H. Glerum (22), W. v. d. Vlugt (55) beiden van VRA, W. van Ma nen (67) van HCC, P. de Ruig (18) van Rood en Wit, R. Colthoff (25) van HCC, en M. v. d. Most (13 n.o.) van PW. De wickets werden genomen door M. Maas van Haar lem (3-14), H. van Weelde van ACC (3-20), P. Maas van Haarlem (2-6) en H. van de Bosch van HCC (2-18). E. Vriens van HCC had geen succes. Het bowlen en fielden was, zo vernamen wij, van uitstekende kwaliteit. De stand in de Engelse cricketcompetitie is ais volgt: Surrey (1) 21 18 3 0 220 Yoi'kshire (2) 23 17 4 2 220 Hampshire (14) 23 12 5 5 158 Middlesex (7) 22 10 10 2 144 Sussex (9) 21 8 6 6 136 Warwick (6) 23 10 5 8 136 Lancashire (10).. 23 9 6 7 128 Northants (7) 23 7 10 6 112 Notts (5) 22 8 9 5 108 Derbyshire (3) 22 6 7 9 106 Leicester (16) 23 7 9 7 102 Gloucester (13) ..22 7 9 6 100 Kent (11) 23 7 11 5 88 Essex (15) 22 4 12 6 68 Somerset (17) 21 4 11 6 60 Worcester (11) ..21 3 12 6 56 Glamorgan (4)23 3 11 8 56 Tussen haakjes de positie, die de clubs aan het einde van de competitie van het vorig jaar innamen. ENSCHEDESE BOYS—BAYER. Een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tussen Enschedese .Boys en de Duitse Club Bayer (Leverkusen) is door de gasten gewonnen met 5—2. Bij de rast was de stand 1—1. Het gebrek zowel voor de deelnemers als voor het publiek, en de slechte staat van de wegen schijnen de voornaamste beweeg redenen van de Mexicaanse autoriteiten te zijn geweest by het besluit de Panamericana dit jaar niet te laten doorgaan. Het is een feit dat de race de laatste jaren tal van slachtoffers heeft geëist, niet alleen onder de deelnemers, maar ook onder het publiek dat overal langs het parcours in dichte rijen stond. Anderzijds lie^ft het Mexicaanse wegennet dit jaar veel te lijden van de overvloedige regens, die zes weken geleden begonnen zijn en wellicht nog twee maanden zullen aanhouden. Overigens beklaagt men zich in econo mische kringen al sinds geruime tijd over de schade welke wordt ondervonden doordat de voornaamste verkeersweg van Mexico tijdens de vijf dagen van de race wordt af gesloten. Vooral de ondernemers van transportdiensten over de weg zijn ontevre den. In geen enkel ander land, zo voeren zij aan, worden de hoofdvei-keerswegen als racebanen voor auto's gebx-uikt. Intussen zinspeelt men er op, dat interne moeilijkheden van de organisatie-comité's van invloed zijn geweest op het besluit van de regering. Aan het internationaal concours hippique, dat op 26, 27 en 28 Augustus in het Zoute (België) wordt gehouden zullen onze land genoten M. M. Koster uit Zandvoort en J. J. L. baron van Lynden uit Den Haag indi vidueel deelnemen. De heer Koster zal met „Veracrazano", „Tarahumara" en „Cobbey" in de ring verschijnen, terwijl Baron van Lynden met „Mastel-", „Romani Chel" en „Roxane" zal tarten. ADVERTENTIE Slecht nieuws voor vliegen Vliegen, maar ook muggen en andere hinderlijke insecten gaan een bijzondere slechte tijd tegemoet. De huisvrouw heeft nu immers de beschikking over het radicale, nieuwe,insectendodende middel: ROXASECT micro-mist van PHILIPS-ROXANE. Er zijn veel mensen, ook in ons land, van wie men kan zeggen: „Zij zou den geen vlieg kwaad doen Maar U moet niet denken, dat de vlieg daar rekening mee vlieg doet hen lende ziekten overgebracht bacteriën Vliegen hand. ken be- Laat Uw "zijn voor Uzelf, voor ïren, voor Uw bezoekers- Vroeger kon men er weinig aan doen; maar nu is een huis waar men vlie gen duldt een huis dat een haard van besmetting kan zijn. Radicaal en zuinig ROXASECT micro-mist bevat de' modernste insectendodende stoffen en is daardoor werkelijk radicaal. ROXASECT micro-mist is (véél in een kleine busook zeer zuinig. Eén twee seconden drukt U op de knop en de uiterst fijne nevel (micro- ist) verspreidt zich en dringt overal "or. De dodende stof zet zich in een fijn laagje overal op af zodat de vliegen en muggen radicaal worden verdelgd, zodra zij ergens neer strijken Veilig en handig Geen geknoei meer met vettige, spetterende of lekkende pompjes. ROXASECT micro-mist van Philips- Roxane zit in een zindelijk busje. Het is onschadelijk voor mens en huisdier, niet brandgevaarlijk, het geeft géén vlekken. Haal vandaag nog zo'n klein, handig busje ROXASECT micro-mist van PHILIPS-ROXANE bij Uw apo theker of drogist. Neem er vooral i één mee als U met vacantie gaat! Joyce Marinkelle by de meisjes en Hans Biesheuvel in de afdeling van de jongens heböen by de officieuze tenniskampioen schappen voor de „Oudere Jeugd", die op de prachtige banen van „Groenendaal" werden gehouden, de titels in de wacht gesleept. Dat Joyce Marinkelle het meisjeskam pioenschap veroverde, was min of meer een verrassing. In de eindstrijd kwam zij te staan tegenover haar twee jaar oudere zus Fredie, die men de beste kansen voor de titel had gegeven. In de eerste set leek het er op alsof de voorspellingen bevestigd zouden worden. Fredie toonde zich veel sterker en won de set met 6—1. De jongste van het tweetal bleek evenwel beneden haar kunnen te hebben gespeeld, want in de daarop vol gende twee sets, toonde Joyce haar kracht. Met 6—2 en 64 bleef zij in de meerder heid en behaalde daarmede hét kampioen schap. Voor Joyce Marinkelle betekende dit succes haar tweede tennistitel in dit sei zoen, want bij de onlangs gehouden natio nale kampioenschappen voor de Jongere Jeugd, trad het Haagse meisje eveneens zegevierend naar voren. De 16-jarige Hagenaar Hans Biesheuvel, een veelbelovend speler en de jongste val alle deelnemers in dit kampioenschap, zag zich in de finale geplaatst tegenover de Amsterdamse hoofdklassespeler Rob Guro- witsch, die als favoriet genoteerd stond. De eerste set bracht veel spanning. Beide spe- De bondsafgevaardigde van de KNVB, de heer J. B. P. M. de Zwart uit Den Bosch, heeft een schrijven gericht aan het sectie- bestuur betaald voetbal, waarin hij de on tevredenheid tot uitdrukking brengt, die er heerst over de indeling in de eerste klasse C. Hij vraagt een bedrag van 100.000 gul den beschikbaar te stellen als delging voor de extra hoge reiskosten, waarvoor de ver enigingen in 1 C komen te staan. De heer De Swart heeft een afschrift gezonden aan alle zestien verenigingen van de eerste klasse C en verzocht om adhae- sie-betuigingen. Van de zijde van het sectiebestuur be taald voetbal deelde men ons mede, dat er voorlopig geen reden is om de toezeggingen omtrent financiële steun aan de betrokken clubs te doen. Iers gaven elkaar heel weinig toe. Met 8—6 ging de set tenslotte naar Biesheuvel. In de tweede set speelde Biesheuvel rustiger en daardoor sterker dan zijn tegenstander. Hij bleef met 62 in de meerderheid en klassificeerde zich als eerste. Er was op de laatste dag van dit zeer geslaagde kampioenschap, van de zijde der tennis-officials veel belangstelling. Aan wezig waren o.a. mr. H. Wilton, voorzitter KNLTB, mr. Peters, aanvoerder van de Davis-Cup ploeg, de heer Marinkelle van de spel-technische commissie en vader van de kampioene en diverse vertegenwoor- geschiedde door de heer zitter van de comipiss.ie jeugdzorg van de KNLTB. De uitslagen waren: Meisjes, halve finale: Joyce Marinkelle— Corrie Wilmink 62, 62; Fredie Marin kelleNolly Martens 64, 61. Finale: Joyce MarinkelleFredie Marin kelle 1—6, 6—2, 6—4. Jongens, halve finale: Hans Biesheuvel Hans van de Weg 64, 7—5; Rob Guro- witschPim Dominicus 63, 46, 62. Finale: Hans BiesheuvelRob Guro- witsch 86, 62. De Umans-beker gaat voor een jaar naar Bloemendaal. In de finale tegen RCH 2 heeft Bloemendaal Donderdagavond in het door DCO georganiseerde tournooi om de Umans-beker de houder van het fraaie kleinood met drietwee verslagen. Er bestond grote belangstelling voor de finale, waarin het RCH-elftal onbetwist technisch het beste spel vertoonde. Met spelers als De Wette, Kosten en Lasschuit vormde het team een goede eenheid, maar de Bloemendalers speelden met groot en thousiasme en konden daardoor de strijd volkomen in evenwicht houden. In de eerste helft werd er niet gescoord. Na rust scoorde eerst v. d. Ende voor de witten, waarna Oosterbaan gelijk maakte. Opnieuw gaf v. d. Ende Bloemendaal de leiding, maar nu kon De Wette de stand Het continentale voetbalelftal, dat Zater dag tegen Groot-Brittannië speelt, is in Belfast aangekomen. In de ploeg ontbrak de rechtsback, de Oostenrijker Hanappi, van wie men niet weet, waar hij verblijft. Hij heeft met Rapid een toer meegemaakt door Australië. Crahay, de Belg, die als manager is toegevoegd aan de Hongaar Gustav Sebes, hoopte, dat Hanappi nog wel op tijd voor de wedstrijd zou arrive ren. Mocht dit njet het geval zijn, dan zou de opstelling van het Europese elftal op enkele plaatsen worden gewijzigd. De digers uit de districten. Derprijsuitreikjiig Zweedsesml Gustafsson zou bijvoorbeeld J. Gielleran, voor- rechtsback Itunnën spelen. oWIn Wenen Jaeeft mevrouw Hanappi tegen over dé pers^verklaard, dat Ixaar man nog in Australië is. „Ik kan me niet voorstel len, hoe hij voor Zaterdag in Belfast zou kunnen zijn", zo luidde haar commentaar. De HCB-competitie is bijna afgelopen. Voor de twee resterende competdtiedagen staan nog vier wedstrijden op het program ma. Zaterdag ontvangt Haarlem 3 in Bloe mendaal Rood en Wit 5 c. Aan de Span jaardslaan speelt Rood en Wit 5 b tegen BMHC 2. Na die heldendaad kwam Mobbeltje in de buurt van zijn huis. Maar naar binnen durfde hij niet te gaan, want de school was nog niet uit; en wat zou moeder wel zeggen als hij zo vroeg al thuis kwam? Daarom sloop Mobbeltje voorzichtig de tuin in. Daar stond zijn moeder, die bezig was met de grote was: ze had het te druk om Mobbeltje op te merken. En wat deed die ondeugd? Hij sloop zachtjes het huis in, zette een stoel voor de keukenkast en pakte een grote pot jam van de plank. En daar stond hij nu zomaar met vingers vol uit te snoepen! 15-16 weer in balans brengen. Het einde kwam tenslotte met een tweetwee gelijkspel, zodat een verlenging noodzakelijk bleek. In de tweede verlenging kon Sargentini het winnende doelpunt scoren, zodat Bloemen daal met drietwee zegevierde. De eindstand luidde: 1. Bloemendaal, 2. RCH 2, 3. DCO, 4. EHS. „Haarlem" vertrekt Zondag voor een trip naar West-Duitsland. Eerst gaat men een tegenbezoek brengen aan Minden, waar de club van die naam op Maandagavond 15 Augustus zal trachten revanche te nemen voor de nderlaag, die ze op Tweede Pink sterdag in Zandvooi-t tegen de Haarlemmei-s leed. Gezien het feit, dat Haarlem niet met de sterkste ploeg komt, is daar wel enige kans op. Zondag 21 Augustus komt men vervolgens uit tegen de stedelijke ploeg van Bad Hers- feld in Hessen. De stei-kte van deze ploeg in aanmerking genomen, zijn hier de kansen op een Haarlemse overwinning groter. Er zal ook een dames-estafetteploeg meereizen, samengesteld uit leden van Gita en persoon lijke leden van de KNAU. Deze athletes zu'len ook in enkele persoonlijke nummers uitkomen. De Grote Prijs van Ulster, die meetelt voor het wereldkampioenschap, is in de 350 ccj klasse gewonnen door de Brit Bill Lomas, die reeds onbereikbaar was in deze klasse; De eerste zes aankomenden waren allen Britten. Lomas legde met zijn Moto Guzzi de 20 ronden (238.69 km.) af in 1 uur 39 min. 38 sec., hetgeen een gemiddelde snelheid van 143,73 km. per uur betekende. Lomas maakte ook de snelste ronde, met een gemiddelde van 146.144 km. per uur. Lomas had geen beste start, maar hij werkte zich .later uit de vierde positie naar voren en had op de helft van de race een be hoorlijke voorsprong, o.a. dank zij zijn ver bluffende snelle vierde ronde. Daarna bleef hij vrijwel zonder concurrentie in het veld van 55 renners. De uitslag luidde verder: 2. Hartle (Gr. Br.) op Norton 1 u. 39 min. 52 sec. gem. 143.40 km/u.); 3. Surtees (Gr. Br.) op Norton 1.40.51, gem. 142.00 km/u.; 4. Sandford (Gr. Br.l op Moto Guzzi 1.41.39, gem. 140.88 km/u.; 5. Mclntyre (Gr. Br.) op Norton, 1.42.10, gem. 140.17 km/u.; 6. Murphy (Gr. Br.) op AJS, 1.42.16, gem. 139.33 km/u. Na deze race in de Grote Prijs van Ulster luidt de stand voor het wereldkampioen schap in de 350 cc. klasse: 1. Lomas (Gr. Br.) 40 punten; 2. Hobl (Duitsl.) 15 punten; 3. Sandford (Gr. Br.) 13 punten; 4. Sürtees (Gr. Br.) 13 punten; 5. Dale (Gr. Br.) 10 punten. De Engelse rijder John Crossley kreeg tijdens de race een ongeluk. In bewusteloze toestand werd hij naar een ziekenhuis ver voerd. Aan het interzonaal toumooi, dat van 14 Augustus tot 25 September in Gothenburg wordt gehouden, zullen 22 spelers deelne men die zich uit de 5 zónetournooien hebben geplaatst. Rusland is numeriek het sterkst vertegenwoordigd met zes spelers: Bron- stein, Geiler, Keres, Ilivitsky, Petrosyan er Spassky. Argentinië wordt vertegenwoordigd door 4, Joegoslavië door 3 en Tsjechoslavakije door 2 spelers. Hongarije, Polen, Duitsland (Unzicker), Nederland (Donner), de Ver. Staten, Venezuela en Zweden vaardigen elk één speler af. Het honkbalprogramma voor het aanstaan de weekeinde luidt: Zaterdag Eerste kl. A: (16.ABCSparta. Eerste kl. B: (16.EDOAjax; Kenne merland—Blauw Wit; OWO-TYBB. Overgangsklasse A: (16.RCHDe Vole- yijkers. Tweede kl. A: (17.15) PacificoPSV; (17.'t GooiBlue Lions; B: (16.USC Kennemerland 2; D: (15.30) APGS Ajax 2; (16.—): TIW 2—JOS. Zondag Eerste kl. A: (14.30) HC—EHS; B: (10.—) HFC Haarlem—TIW. Overgangklasse A: (12.WGA 2Nep- tunus; B: (12.—) HFC Haarlem 2Sparta 2; (14.30) Schiedam—EDO 2; C: (10.—) Rood Wit—Schoten 3; (14.—) Thor—TIW 3. Rayon Haarlem. Zaterdag Afd. 3 A: (15.—) SC Haarlem 4—HFC Haarlem 3. 4 C: (16.—) TYBB 3Kennemerland 3. Zondag Afd. 3 B: (10.—) EHS 2—EDO 3, (10.—) Bloemendaal 1—RCH 4; (10.—) DSB 1—SC Haarlem 3. 4 B: (12.—) TYBB 4HCK 4. ADVERTENTIE 6-pers. Sedan geeft 12 maanden ga rantie. Prijzen in diverse uitvoeringen 7500— tot 8875—. Wagenweg 166-168. Tel. 12138 en 15056. Aan het internationaal concours hippique, dat van 31 Augustus tot en met 4 Septem ber wordt gehouden, zal door een officiële Duitse équipe worden deelgenomen. Fi-itz Thiedemann, die tijdens de Olym pische Spelen in Helsinki de bronzen mé daille won, heeft ingeschreven met „Me teor" en „Finale". Magnus von Buchwaldt zal aan de start verschijnen met „Tabita" en „Nadina", Walter Schmidt met „Kiel" en „Auer", Alfons Lütkewesthüs met „Aler" en „Goldanger". Gerlinde Mei-tens en Ernst Schüler zullen eveneens naar Rotterdam komen. Welke paarden zij zullen berijden staat op het ogenblik nog niet vast. Voor de dressuurwedstrijden hebben Han- nelore V/eygand en Rosemarie Springer zich aangemeld. Eerstgenoemde zal waarschijnlijk met „Perkunas" en „Doublette" in de dres- suurring verschijnen en Rosemarie Sprin ger met „Hai'aldik" en „Thyra". Tot nu toe hebben 19 landen ingeschreven voor de Europese roeikampioenschappen, die van 25 tot 28 Augustus in Gent zullen wor den gehouden. Het zijn Frankrijk, Italië, Zwitserland, Nederland, Duitsland, Saarland, Gr. Brittannië, Rusland, Roemenië, Honga rije, Tsjechoslowakije, Polen, Zweden, Fin land, Denemai-ken, Oostenrijk Joegoslavië, Griekenland en België. De inschrijving sluit Dinsdag 16 Augustus. Rusland zal vertegenwoordigd zijn in alle zeven nummers. De Russische ploeg wordt reeds 16 Augustus in Gent verwacht. Schaken BELGISCHE WEGPLOEG. De Belgische Wielerbond heeft alsnog vier renners aan gewezen voor het wereldkampioenschap op de weg voor professionals. Het zijn Janssens, Noyelle, Ockers en Schotte. Eerder waren voor deze ploeg al geselecteerd Brankart, De Bruyne, De Rijcke en Van Cauter. (9) (vertaald uit het Engels) „Maar ik ben stout. Het is stout om uit je bed te kruipen Patricia keek haar taxerend aan. „Je bent nog zo'n baby", zei ze langzaam. „En baby's doen nu eenmaal zulke dingen. Als je ouder was, dan zou het wel stout zijn." „Ik ben geen baby." Er kwam een vuur rode kleur op Debora's gezichtje. „Ik ben vier en een half." „Dat is niet erg oud". Patricia glim lachte. „O, jawel, dat is heel erg oud, en lk vind je erg naar. Ik ga weer naar bed." Debora stond op van de grond en trip pelde naar de deur, die ze met een bons achter zich dichttrok. Patricia barstte in lachen uit. „Dat is dus het „enfant terrible", zoals Michael haar noemde, de kleine Debora." dacht ze. „Een aantrekkelijk klein meisje, maar een verwend gevalletjeHoe dan ook, ze lijkt me amusanter om mee om te springen, dan de kinderen van mevrouw Elmes." Ze vroeg zich af, hoe lang het zou auren voor Michael haar zou komen halen voor het moeilijke eerste onderhoud met haar zogenaamde schoonmoeder. En terwijl ze zich deze vraag stelde, werd er op de deur geklopt. „Ja, binnen." Ze draaide zich snel om, verwachtende Michael te zien. Maar ook ditmaal was het iemand andersEen knappe, ietwat apathisch uitziende jonge vrouw kwam het vertrek binnen. „Mag ik binnenkomen en mezelf voor stellen? Jij bent dus Patricia? Ik ben Mi chael's nicht Isobel." „Oja, natuurlijkIsobel!" Zich zo goed mogelijk indenkend, hoe men een aangetrouwde nicht op zo natuur lijk mogelijke wijze moest begroeten, drukte Patricia de haar toegestoken, ver zorgde kleine hand. „Debora vertelde me, dat hier een da me was, en ik besefte onmiddellijk, dat jij dat moest zijn", legde nicht Isobel uit, ter wijl ze zich in een stoel liet neervallen. „O ja. Debora bracht me zo juist een bezoekje". „Dat heb ik begrepen. Ze is een heel ondeugend kind. Uit bed te kruipen, ter wijl ze weet, dat ik me zorgen maak, als ze geen goede lange nachtrust heeft Ze is zo'n wonderlijk eigenzinnig kind, Patricia! Niemand begrijpt, wat ik met haar heb uit te staan, hoewel ik natuurlijk dol op haar ben. Maar heus, soms zeg ik tegen haar: Debora, als je niet beter op past, stuurt Mammie je naar kostschool!" „Dat zou dé oplossing voor Debora zijn", peinsde Patricia, maar hardop zei ze: ,,'t Is een zeer aantrekkelijk klein meisje". „O ja, dat is ze zeker! En ze heeft zeer veel persoonlijkheid. Maar natuurlijk wéét ze dat ook!" Isobel zuchtte. Patricia weer hield zich met moeite te vragen, wie daar van de schuld was Ze ging op een ander onderwerp over. „Zeg me eens.... is Michael's moeder werkelijk aan de beterende hand?" vroeg ze. „Ja, inderdaad." Isobel scheen opeens vol enthousiasme te zijn. „Natuurlijk moet je nooit té veel vertrouwen hebben ir. zul ke plotselinge wendingen ten goede. Maar dat er verbetering is, staat vast. De laat ste twee dagen is ze eigenlijk weer geheel de oude, vol belangstelling voor alles en iedereen, terwijl ze weer vol spot en ge voel voor humor zit." „Werkelijk?" „Ja, heus. Maar ik vergeet, dat je haar nog nooit ontmoet hebt. „Nee", antwoordde Patricia, niet op haar gemak. „Nee, ik heb haar nog nooit ont moet „Ik herinner 't me nu allemaal weer. Jullie bent er samen hals over kop tussen uit getrokken hè? Een reis om de wereld of iets dergelijksJullie hadden zelfs geen tijd om Michel's moeder een bezoek je te brengen. Ik moet je eerlijk zeggen, dat ik 't nogal vreemd vond. Waarom kon 't niet anders geregeld worden?" „Lieve hemel, ja waaromvroeg Patricia zich af. Hardop antwoordde ze: „Het was inderdaad heel egoistisch van ons. Maar het was min of meer zó, dat we hals over kop trouwden om nog net mee te kunnen op een bepaalde trip om de wereld, die we dolgraag wilden maken. Al die georganiseerde tochten zijn niet het zelfde, begrijp je, en op deze tocht werden juist alle plaatsen aangedaan, die ik m'n hele leven al had willen zien „Merkwaardig! Ik dacht, dat jullie met de „Queen Mary" naar Amerika waren overgestokenIk meen Isobel fronste peinzend dat Michael me een briefkaart van boord zond „O, maar we gingen ook met de Queen Mary", verzekerde Patricia haar haastig. „Ik bedoelde, dat we de „Queen Mary" absoluut moésten halen, om die andere boot in Amerika niet te missen voor de verdere tocht „O juist, jaIsobel scheen verder niet geïnteresseerd te zijn. „Ik haal de dingen wel eens door elkaar. Helaas! Je hebt er geen idee van, hoe slecht ik feiten, data, plaatsnamen e.d. kan onthouden." „De hemel zij dank", dacht Patricia met een gevoel van opluchting. „Dat is 't pret tigste, wat ze tot dusver gezegd heeft." „Ik moet er van door, om te zien of Debora al ingeslapen is", zei Isobel, terwijl ze opstond. Het moederschap scheen haar opnieuw te drukken. „Ik vind het prettig kennis gemaakt te hebben met je, Patricia! Om je de waar heid te zeggen, maakten we ons een beetje bezorgd over dat overhaaste huwelijk van Michael. Ik weet zeker, dat tante Leni het helemaal niet prettig vond, hoewel ze het nooit met zoveel woorden zei. Zo iets zou ze nóóit zeggen. Ze is een zeer sterke per soonlijkheid en ze zal nooit toegeven, dat ze ergens over in zit, maar natuurlijk maakt ze zich gauw zorgen over haar enige zoon. Ik weet niet, hoe 't met mij gesteld zal zijn, wanneer Debora op de huwbare leeftijd komt Met deze opmerking beëindigde Isobel het gesprek en verliet het vertrek. „Als Michael niet gauw verschijnt en me nog enkele dingen over zijn vrouw en zijn familie vertelt, zal ik me als doofstom moeten gaan voordoen, om brokken te voorkomen", dacht Patricia. „Waar is De bora's vader bijvoorbeeld? Isobel lijkt me geen weduwe, maar Ze hoorde opeens voetstappen op de gang en rende naar de deur, welke ze met een spontaan gebaar open gooide. Daar was Michael dan eindelijk! Hij glimlachte en zag er minder gespannen uit. Ze merkte op, dat zijn ogen, die heel donker waren, konden glanzen met kleine lichtjes, waar door hij er opeens veel zonniger uitzag. „Patricia, ze is véél beter", was het eer ste wat hij zei, terwijl hij de kamer bin nenkwam. „Misschien ben ik té optimis tisch, maar hoe dan ook, de verbetering in haar toestand is een feit. Als we voorzich tig zijn, dan zie ik geen reden, waarom ze niet „Weer helemaal beter zou worden", vul de Patricia aan. Terwijl hij zich met een opgeluchte zucht in een diepe stoel liet vallen, keek ze hem vol medeleven aan. „Je vat 't allemaal heel sportief op", zei hij even later, haar enigszins verlegen aankijkend. „Ik kan m'n waardering voor je houding niet genoég onder woorden brengen. Ik heb eigenlijk nog niet verder nagedacht over een en ander. Het feit, dat ze misschien beter zal worden, heeft me volkomen in beslag genomenMaar vanzelfsprekendHij hield abrupt op en fronste. „Ja, vanzelfsprekend zijn de moeilijk heden er niet minder door geworden", zei Patricia. Hij zweeg en na enkele ogenblikken vroeg ze: „Wil je moedermij zien?" Hij knikte. „Susan heeft haar overge haald om eerst nog wat te rusten, omdat twee bezoekjes achter elkaar te veel voor haar zouden zijn. Maar ze wil je absoluut zien, voordat ze de nacht ingaat." „Jij stelt me natuurlijk zelf aan haar voor, hé?" Hij antwoordde niet dadelijk. Hij stond op en begon met z'n handen diep in z'n zakken, op en neer te lopen door de kamer. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6