FLINKE VERKOOPSTER of LEERLING-VERKOOPSTER enige flinke meisjes Zwitsersche arbeiders Kort en bondig Ervaren DRAGLINE MONTEUR b. Electrisch LASSER mnl. en vrl. arbeidskrachten enige mannen Dr. H. Bavinckschool in Noord 31 Augustus een kwart eeuw HIN «v. HAARLEM Flinke meisjes gevr. leerling kraamverzorgsters Snel gestegen leerlingental had in oorlog geen dak boven het hoofd Weggebruikers tevreden over verkeersagent Haarlemse Duinzwervers in Maboge ontvangen ^BrieueM aan de redactie DAMES Directiesecretaresse b) enige secretaressen Boekhouder m administratief persoon flinke krachten 7 Rijksstraatweg Opnieuw mislukte aanbesteding Padvinders naar België Wegenaanleg nabij Sassenheim aanbesteed L. J. H. Kersten directeur postdistrict Haarlem „De Alpenjagers" met Kees Stet in Zandvoort Amsterdamse Beurs Scheepvaart Kranslegging fusilladeplaats PERSSTER GEVRAAGD AANK. STRIJKSTERS EN LEERLINGEN KOUSENFABRIEKEN VARITEX Grote administratieve instelling te Amsterdam zoekt a) een ervaren voor diverse afdelingen DIRECT VAN FABRIEK WOONRUIMTE KINDER VERZORGSTERS gevraagd Pantalon: Rokken Blouses 4.20 1.90 F N.V. De STOMEN - VERVEN - FIRT-O-FIX 1 KANTOORBEDIENDE, MNL. of VRL. 1 BIJRIJDER J. G. NELIS - HAARLEM WERF CONRAD EN STORK HIJSCH N.V. OMSCHOLING METAALDRAAIER DINSDAG 16 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Dr. Herman Bavinckschool aan de Am bachtsstraat in Haarlem-Noord gaat op 31 Augustus haar zilveren jubileum vieren. Het wordt een dubbel jeest omdat op die dag het hoofd van deze schoolde heer G. Buist, zijn zilveren jubileum als zodanig viert. De Bavinckschool was de vierde Christelijke lagere school in Haarlemdie door de activiteit van de Vereniging Groen van Prinsterer tot stand kwam. De Vereniging Groen van Prinsterer was opgericht in 1892 en stichtte in dat jaar haar eerste school, de Groen van Prinste- rersohool in een perceel aan het eind van de Jansstraat. Later werd deze school ge huisvest in een gebouw van een vroegere gemeentelijke lagere school aan het Leidse Plein. In 1922 volgde de oprichting van de Dr. A. Kuyperschool en in 1929 die van de Mackayschool en na de oprichting van de Bavinckschool in 1920 is op 1 September 1953 de opening van de Elout van Soeter- woudeschool gevolgd, waarvan de nood zakelijkheid mede als gevolg van het zeer snel gestegen leerlingental van de Bavinck school wel duidelijk was gebleken. Reeds vóór de oorlog werd dit leerlingental ver viervoudigd: het begon met ongeveer hon derd leerlingen en breidde zich uit tot over de vierhonderd. De Bavinckschool ,die in bouw en inrichting de voordelen meege kregen had van de toen baanbrekende in zichten betreffende inrichting en outillage van scholen, had oorspronkelijk zeven klas lokalen. Dat was nog niet voldoende: er be gon een soort dépendance in een gebouw aan de Rijksstraatweg, waarin twee klas sen ingericht werden. Ook dat was tenslotte niet voldoende meer en de klassen kwamen onderdak in de gemeentelijke kleuterschool aan de Tesselschadestraat totdat deze klas sen deel konden gaan uitmaken van een nieuwe zelfstandige lagere school in een nieuw gebouw aan de Muiderslotweg, de Elout van Soeterwoudeschool: de vijfde van de Vereniging „Groen van Prinsterer". Het nodige minimum aan leerlingen was er nog niet eens ten volle, maar de grote uitbreiding van Haarlem-Noord, die in vol le gang was en voorts de scheiding, die de Rijksstraatweg door Haarlem-Noord trekt waren overwegingen, die dit project moge lijk hebben gemaakt. De Elout van Soeter woudeschool begon met zes klassen en zij heeft er nu al acht. De heer G. Buist, die de school geduren de deze kwart eeuw geleid heeft, herinnert zich nog wel, dat er voor de oorlog veel meer mutaties onder de leerlingen voor kwamen dan thans.. Er kwamen en gingen veel meer mensen, hetgeen thans kennen- lijk door de woningschaarste geremd wordt. Hij heeft met zijn school een zeer zorgelij ke tijd doorgemaakt gedurende de laatste wereldoorlog. Toen die uitbrak in 1939 werd de school, die vooral ten aanzien van de sportterreinen een gunstige ligging had, al dadelijk door de Nederlandse overheid gevorderd.En zo is het de gehele oorlog door gebleven: nauwelijks was het éne on derdeel eruit of het andere kwam er in. De heer Buist herinnert zich nog, dat er geruime tijd lang een muziekkapel van het Doodskoppenregiment in was gelegerd, die vaak een merkwaardige muzikale achter grond vormde voor de lessen in de klassen, welke er nog een deel van de school in ge bruik hadden kunnen houden. Maar gedu rende het grootste deel van de bezetting leidde de heer Buist met zijn vierhonderd leerlingen een zwervend bestaan, dakloos gemaakt door de overheersers, maar met alle liefde aan lokaalruimte geholpen door verscheidene andere scholen. „Soms zaten de kinderen over vier plaatsen verspreid", aldus de heer Buist. Na de oorlog is de Bavinckschool, waar aan vijf jaren militaire occupatie uiteraard niet ongemerkt voorbij waren gegaan, ge heel hersteld, de schuilkelders op haar speelplein zijn geslecht en alleen de fun damenten daarvan zitten nog ergens onder de grond. Het jubilerende hoofd van deze school Maandagmiddag tussen half vijf en half zeven heeft ter geruststelling van vele het verkeer vrezende Haarlemmers een verkeersagent op de Rijksstraatweg bij het kruispunt met de Zaanenlaan en Zaanen- straat de op dat ogenblik vaak onafzien bare rijen auto's, fietsen en andere ver keersmiddelen in ordelijke banen geleid en de eerste impressie van de Haarlemse verkeerspolitie is, dat het geheel naar wens is verlopen. Een aantal agenten aan de kant van de weg heeft het verkeer voort durend gewezen op deze weliswaar veel gevraagde maar toch nog ongekende fi guur op dit kruispunt. Zij zullen nog enige dagen in actie blijven, tot een ieder aan zijn aanwezigheid gewend is. Woningbouw in „Delftwijk" De aanbesteding van de 56 eengezinswo ningen, twaalf flatwoningen, acht winkels met bovenwoningen, 32 garages, twaalf woningen voor ouden van dagen en een tehuis voor werkende vrouwen, welke voor de woningbouwvereniging „Onze Woning" gebouwd zullen worden om en bij het Top Naeffplantsoen in het Zuidelijk deel van „Delftwijk" in Haarlem-Noord, is mislukt. Op 13 September zal een herbesteding plaats vinden. De mislukking is deze keer niet te wijten aan de te hoge bedragen waarvoor werd ingeschreven, maar aan het feit, dat vrij wel in het geheel niet werd ingeschreven. Er was namelijk maar één inschrijvings biljet binnengekomen en dat had nog maar betrekking op een klein onderdeel van het gehele project van architect C. Brakel. Het was van de firma Brandenburg en Brand, die voor 129.900,de twaalf woningen voor bejaarden wil bouwen. De aan nemers die vanmorgen wel op de aanbe steding in „De Leeuwerik" waren ver schenen, maar geen biljetten hadden inge leverd, verklaarden eenstemmig, dat zij door de vacanties geen gelegenheid hadden gehad tijdig met hun berekeningen gereed te komen. In overleg met het bestuur van de woningbouwvereniging en de directeur van Bouw- en Woningtoezicht besloot de architect de besteding een maand later te herhalen. vierde reeds vorig jaar zijn veertigjarige onderwijzersloopbaan. In 1914 behaalde hij zijn hoofdakte in Groningen en na zijn militaire diensttijd te hebben volbracht, werd hij in 1916 onderwijzer in Grijpskerk. In 1921 ging hij van Grijpskerk naar Erica in Drente, waar hij hoofd werd en in 1930 begon hij in Haarlem als hoofd van de Bavinckschool. Hij houdt zich óók buiten de schooluren intensief met het onderwijs bezig, hetgeen blijkt uit zijn lidmaatschap van de Commissie van Uitvoering van Ge reformeerd Schoolverband, van de School raad, van de Raad van Beheer van het Christelijk Paedagogisch Studiecentrum alsmede van de uit de samenwerking uit de oorlog geboren Scholenbond te Haarlem, die in het algemeen het belang van het Christelijk onderwijs in al zijn geledingen wenst te dienen en zich thans ook achter de reeds bij het gemeentebestuur kenbaar gemaakte wens heeft gesteld tot oprichting van een Protestant-Christelijke Technische School in Haarlem. Zaterdag zijn zevenentwintig verkenners en leiders van de Haarlemse Elfregigroep (uitgaande van de Verenigde Doopsgezin de gemeente in Haarlem) de Duinzwervers met particuliere auto's en Volkswagenbus jes vertrokken naar Maboge-en-Ardenne in de omgeving van La Roche in België. Zij zullen daar verblijven tot Dinsdag 23 Augustus. Het is niet zo maar een buiten lands kamp voor de padvinders. In zekere zin mag men het zien als een onofficieel contact tussen Haarlem en d^ Belgische gemeente La Roche (waartoe Maboge en andere plaatsjes behoren), welk contact reeds in de eerste dagen van dit jaar in Januari werd gelegd door de verkenners- leider van de Duinzwervers, de assistent- hoofdkwartierscommissaris voor geestelijke vorrhing' van de vereniging „De Nederland se Padvinders", hopman H. Ph. Plevier. Het resultaat hiervan is dat de Haarlemse padvinders Dinsdag een ontvangst wacht op het stadhuis in La Roche door de burge meester van deze gemeente, Vrijdagavond bieden de Duinzwervers de gastheren en eventuele in de omgeving verblijvende landgenoten een Hollandse thee aan. Dit gaat gepaard met een groot kampvuur. Dit gebeurt in het kampverblijf op een weiland in het dal van en aan de Óurthe, waar men een prachtig uitzicht heeft op enorme bos schages die afsteken tegen de groene wei den en goudgele korenvelden. Verder ligt het nog in de bedoeling, dat de Duinzwervers Zaterdagavond op de markt in La Roche een Nederlandse zang uitvoering zullen geven onder leiding van de assistent-verkenningsleider vaandrig J. van Tiel. Dinsdag 23 Augustus wordt het kamp omstreeks twaalf uur gesloten en twee uur later begint dan de thuisreis naar Haarlem, waar de jongens tussen tien en elf uur worden verwacht. De directie Zuid-Holland van Rijkswa terstaat heeft aanbesteed het dempen en graven van sloten en het aanleggen van parallelwegen langs de Westzijde van de weg AmsterdamSassenheimHaagsche Schouw's-GGravenhage onder de ge meenten Oegstgeest en Sassenheim met bij komende werken. De laagste inschrijver was Aannemings- en Transportbedrijf B. Smallegange te Aerdenhout met f 157.760, de hoogste was J. G. Nelis te Haarlem met 203.000. (Verkort weergegeven) Zonnebaden op de weg. Na verschei dene malen de politie te hebben opgebeld, hetgeen nog weinig uitgewerkt heeft, vestig ik nu ook uw aandacht op het zwemmen in het Spaarne aan de Schalk- wijkerweg ter hoogte van de kanohaven, omdat het wegverkeer er hinder van on dervindt. De vele kinderen, die in dit smerige water zwemmen, beperken zich namelijk niet daartoe, maar gaan languit midden op de weg liggen zonnebaden. Z:j dwingen de auto's, die willen passeren, tot stoppen en als de bestuurders daar iets van menen te moeten zeggen dan worden zij onthaald op een regen van scheldwoorden. Het wordt tijd dat daar een bordje komt: Verboden te zwemmen. J.B.K. Naschrift van de redactie. Het mooie weer heeft in de afgelopen weken inder daad geleid tot een druk gebruik van het Zuider Buitenspaarne door zwemmers, maar van het breeduit zonnebaden over de weg heeft de politie behalve van deze briefschrijver, nooit klachten ontvangen. Nu is er uiteraard ook slechts enig locaal verkeer op deze weg. Nu en dan reed er eens een agent langs maar deze heeft niets van die aard gerapporteerd. De zwemmers hebben bijna voortdurend toezicht, omdat ook vele ouderen op warme middagen in het gras aan de waterkant zitten te zonnen. Gezwollen blauwe vingers. Een onzer lezers, die met belangstelling de koude oorlog tussen Zwolle en Haarlem heeft ge volgd, heeft in Zwolle zijn licht opgesto ken over de betekenis van de naam „Blauwvingers" die zowel op de Zwolle naren als op hun heerlijke koekjes van toepassing is. Ziehier wat onze lezer te weten kwam: Op 7 Juli 1669 werd de toren van de St. Michaëlskerk te Zwolle voor de derde maal door de bliksem getroffen. Deze to ren, de trots der Zwollenaren was voor zien van een carillon, dat ook deze keer naar beneden viel. Nu besloot het stads bestuur dit klokkespel aan de Stad Kam pen te verkopen. De Kampenaren zouden bij deze gelegenheid beetgenomen zijn, wat heus niet waar is. Om revanche te nemen is de koopsom in stuivertjes uit betaald. Hieraan heeft het stadsbestuur zich de vingers blauw geteld. Toen de Kampenaren, die het geld brachten, ver trokken, zeiden ze lachend: „Van nu af noemen we jullie Blauwvingers". Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is te rekenen per 1 Juli de heer L. J. H. Kersten te Haar lem, inspecteur in algemene dienst der PTT benoemd tot directeur van het post- district in Haarlem. ZANGDIENST OP 31 AUGUSTUS De populaire zangdienst, die de serie bijzondere Woensdagavonddiensten in de Grote Kerk zal afsluiten, wordt niet, zo als wij Maandag hebben bericht, op 24 Augustus maar op 31 Augustus gehouden. Op 18 Augustus geeft de Tiroler kapel „De Alpenjagers" annex Boerenkapel „De Hooischelf" haar 25ste concert op het Tramplein te Zandvoort. Deze kapel treedt reeds vijf achtereenvolgende seizoenen voor het Zandvoortse publiek op. Om dit jubi leumconcert tot een waar feest te maken heeft zij zich voor deze avond verzekerd van de medewerking van de bekende radio- artist Kees Stet, met humor en kolder uit het Westfriese land. 3-3 NederL'47 3 Nedl. 1962/64 A.K.U Calve Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil pref. Philips Gloeil Unilever Wilton Feijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersen 100% 100% 101-/2 101% 360 >a 363 319-/2 320 327 328% 343% 343 507 502 330 330 458K 464 222% 222% 471-/2 473 277 278 676% 674 641% 639 147-4 142 235 V 231 206% 203 257 257% 162 162 166% 165 282 282 244% 245 251 251 256% 256% 735/io 72% 147% 147 104% 104% 129% 129 60'3/i« 60'3/l6 309/l8 30% BINNENLAND Meters geleegd voor zichzelf. Een 26- jarige meter-opnemer, in dienst van de ge meente Amsterdam, was op eigen houtje gas- en electriciteitsmeters gaan ledigen. Het geld, dat hij eruit haalde, had hij niet afgedragen maar in eigen zak gestoken. De Amsterdamse rechtbank heeft hem veroor deeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waar van 4 voorwaardelijk. Wel geld, geen cursus. De Amsterdamse rechtbank heeft de 44-jarige J. W. de W. veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf wegens oplichting. Hij had verscheidene personen voorgespiegeld een cursus voor het middenstandsdiploma te zullen houden en van vele aspirant-cursisten geld gekregen. Van de cursus is echter nooit iets gekomen. Stavenisse. In Stavenisse zal op 30 Sep tember een wederopbouwdag worden gehou den. Burgemeester L. A. Verburg zal op deze dag de door hem vervaardigde film „Stave nisse der zee ontrukt" vertonen. Motel. Aan de Elmpterweg te Maasniel, vlak bij de Nederlands-Duitse grens aan de weg tussen Roermond en München-Glad- bach/Keulen zal de heer P. N. Vaessen uit Maasniel binnenkort een „motel" openen. Op de plaats, waar het „motel" zal komen, exploiteerde de heer Vaessen reeds een tankstation en toen bleek, dat vele chauf feurs behalve olie en benzine ook wel een verfrissende dronk wensten, kwam de heer Vaessen op het idee een motel te bouwen. Dit zal meer zijn afgestemd op de „Rast- statte", zoals die langs de Duitse wegen worden gevonden, dan op de Amerikaanse motels. HAARLEM EN OMGEVING Sizo. Het eerste elftal van Sizo te Hil- legom speelde een oefenwedstrijd tegen Lisse I. De uitslag was 1—1. Het tweede elf tal speelde in Lisse tegen SVWO en behaalde een 3—1 overwinning. Nabij de landsgrens Goirle-Poppel in de Rovert-Bossen is Maandag een krans ge legd ter herdenking van de gijzelaars, die op 15 Augustus 1942 in de vroege morgen voor het Duitse vuurpeleton het leven heb ben gelaten. Ook de gijzelaars, die op 16 October 1942 in de bossen bij Woudenberg het leven lieten, werden door de bond van oud-gijzelaars herdacht. Bij de gedenksteen hebben de voorzitter van de bond, mr. Van der Dussen en de secretaris, de heer Van Bavel een krans gelegd, waarna enkele minuten stilte in acht werden genomen. Vervolgens werd door de vendeliers van St. Joris en St. Mauritius te Goirle de ven delhulde aan de overledenen gebracht. Plierna werd het Wilhelmus gezongen. Abbekerk, 15 v. Amsterdam n. Bremen. Albena, 15 te Antwerpen. Amedijk, pass. 15 Monapassage n. Liverpool. Agamemnon, 15 te Carupano. Albireo, pass. 15 Utsira n. Rotterdam. Alnati, 15 te Bahia. Atje Ray S, 15 v. Newport News n .R'dam. Arendskerk, 13 v. Port Swettenbam n. Colombo Axeldijk, 15 v. New York n. Curasao. Bonaire, 15 v. Plymouth n .Amsterdam. Bantam, 15 Sail Francisco verw. Benlnkust, 15 v. Lagos n. Matadi. Barito, 15 v. Biak te Sorong. Batoela, 15 te Soerabaja. Bintang, pass. 16 Gibraltar n. Amsterdam. Caltex Pernis, pass. 15 Ouessant n. Rotterdam. Castor, 15 te Curasao. Cradle of Liberty, 14 180 m. O.NO. Flores. Camphuys, 15 te Singapore. Drente, 15 te Aden. Duivendijk, 15 Cristobal verw. Esso Rotterdam, pass. 15 Gibraltar n. Sidon. Elisabeth b, verm. 17 v. Bombay. Etrema, pass. 15 Windwardpass n. Curasao. Enggano, 15 Colombo verw. Garoet, 17 Belawan verwacht. Garoet, 17 Belawan verwacht. Guineekust, 13 v. Freetown n. Monrovia. Groote Beer, 16 te Quebec. Hilversum, pass. 15 Aden n. Lands End. Hestia, verm. 15 v. Curasao n. Pta Cardon. Helicon, 15 te Santiago de Cuba. Hydra, pass .15 Azoren n. Rotterdam. Hera, 14 te Ciudad Trujillo. Houtman, 15 te Shanghai. Helder, 17 Kingston verwacht. Ittersum, pass. 15 Muscat n. Durban. Indrapoera, 15 te Semarang. Isis, pass. 15 Ouessant n. Paramaribo. Java, 15 te Djibouti. Japara (KHL)15 te Singapore. Kalianda, 15 te Makassar. Kasimbar, 15 te Babuan. Kota Baroe, 15 te Singapore. Kalydon, 15 730 m. NW. Fremantle. Kellia, pass. 15 Minikoy n. Singapore. Kabylia, 16 te Rastanura. Limburg, 15 te Hopewell. Lutterkerk, 15 te Ummsaid. Laurenskerk, 15 bij Kreta verw. n. Port Said. Laertes, pass. 15 Socotra. Loosdrecht, 15 t.h.v. Rasfartak n. Aden. Myonia, 15 v. Schiedam te Rotterdam. MijdTecht, 14 v. New York n. Aruba. Madoera, 16 te Genua verwacht. Marpessa, pass. 15 Malta n. Rotterdam. Maureen, pass. 15 Fiwisterre n. Bromboro. Mitra, pass. 15 Kp. Finisterre n. Lissabon. Mentor, 15 Mobile verwacht. Maureen, 15 100 m. W. Finisterre. Maas, 15 te Lattakia. Marpessa, pass. 15 Malta n. Rotterdam. Marken, 16 te Hamburg. Mentor, 15 te Mobile. Moordrecht, 16 te Rotterdam. Notos, 14 v. Rotterdam n. Piraeus. Nestor, 15 v. Paramaribo n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 15 v. New York n. Boston. Oranje, pass. 14 Gibraltar n. Southampton Ophir, 15 te Tj. Priok. Ovula, 15 te Pladju. Ondina, 15 te Soerabaja. Overijsel, 15 te Marseille. Peperkust, 14 v. Dakar n. Antw. Prins Joh. W. Friso, 10 v. Quebec n. Rouaao. Polyphemus. 15 te Port Said. Polydorus, 16 te Tj. Priok. Prins Fred. Willem, pass. 15 Belle Isle naar Montreal. Plancius, 15 te Tj. Priok. Rotti, 15 te Semarang. Rijnland, 15 te Amsterdam. Rijndam, pass. 15 Lizard n. Cobh. Singkep. 15 v. Gibraltar n. Hamburg. Straat Malakka, 15 220 m. NW. Kp. Townsher.d Salawati, pass. 15 Kanarische eil. n. Bordeaux. Sarpedon, 15 te Punta Cardon. Saparoea, 15 te Makassar. Sigli, 15 te HoUandia. Straat Banka, 15 te Belawan. Stad Haarlem, 15 v. Birkenhead n. Wabana. Stad Schiedam, 15 v. Immingham n. Narvik. Tiberius, 13 v. Pta del Gada n. San Juan. Tabian, pass. 15 Aden n. Amsterdam. Trajanus, 15 te Amsterdam. Talisse, 15 rede Djeddah. Tankhaven I, 15 te Sungeigerong. Tankhaven II, 15 te Port Swettenham. Teucer, 15 te Soerabaja. Titus, 15 v. Piraeus n. Gibraltar. Utrecht, 15 v. Port Said n. Belawan. Waterman, 15 te Curasao. Willem Ruys, 15 v. Belawan n. Singapore. Wonosari, 15 v. Singapore n. Madras. Westertoren, pass. 15 Socotra n. Mena el Ahmadl Woensdrecht, pass. 15 eil. Marisa n. Bahrein. Wonorato, 15 te Tj. Priok. Wieldrecht, 15 v. Paulsboro n. Curasao. IJsel, 15 te Tunis. Zuiderzee, 14 400 m. W.NW. Bermuda. KLEINE VAART Appingedam, 13 v. Oporto te Rotterdam. Audacia, 15 v. Air te Loriënt. Adm. Courbet, 15 v. Zeebrugge n. Rotterdam. Adm. De Ruyter, pass. 15 Terschelling n. Les Sables d'Olonne. Bergsingel, 15 v. Bordeaux te Manchester Bernisse, 18 v. Civita Vecchia te Fleetwood verwacht. Bab T, 12 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Cinderella, verm. 15 v. Rotterdam n. Duinkerken Draco, 15 v. Ribadesella te Rotterdam. Deo Favente, 15 v. Aarhus te Amsterdam. Frans Bohmer, 17 v. Teignmouth te Genua verw Haskerland, 15 v. Harlingen te Goole. Heemraadsingel, 15 v. Swansea te La Rochelle verwacht. Ilias, 14 v. Gothenburg te Amsterdam. Irene S, 15 v. Hamina te Rotterdam. Joost, 11 te Yxpila. Jutland, 15 v. Fowey te Amsterdam. Julia Mary, 13 Holtenau gepass n. Abo Kaap Falga, 13 te Gent. Kaap St. Vincent, 12 Holtenau gepass n. Domsjo Leendert B, 15 v. Dordrecht te Bilbao. Leuvehaven, 16 v. Rotterdam te Kopenhagen verwacht. Larix, 7 te Oulu. Maasborg, 15 v. Swansea te Rotterdam. Megrez N. 15 v. Hamburg t-e Antwerpen. Marietje Bohmer, pass. 15 Las Palmas n. Duin kerken. Midas, 14 v. Barcelona te Genua. Mypuck, verm. 15 v. Boston n. Maassluis. Nelly G, 15 v. Delfzijl te Rotterdam. Nassauhaven, 15 v. Antw. te Kopenhagen verw. Nautic, pass. 15 Kiel n. Creeksea. Neeltje B. 15 v. Vestervik n. Zaandam. Nieuwehaven, 16 v. Kopenhagen te Rotterdam verwacht. Noorderhaven, 15 v. Stettin te Boston verw.. Paloma, 15 dwars Gotland n. Rotterdam. Pavo, 12 te Gent. Ponza, 13 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Sonsbeek, 15 v. Liverpool te Duinkerken verw. Swallow, 15 v. Karlshamm te Amsterdam. Thames, 15 v. Boston te Rotterdam. Trito, pass. 15 Lizard n. Amsterdam. Tilly, 13 te Vasteras. Vlndicat Atque Polit, 15 Zaandam verw. Westersingel, verm. 15 v. Glasgow n. Dieppe. SLEEPVAART Humber, 14 v. Savona te Maassluis zonder sleep Loire, 13 155 m. W. ten Z. Kreta met Pax en Graandok, molen en bak. Maas. 14 te Rotterdam met Lugano. Noordzee, 14 140 m. Z. Las Palmas met twee hekwielers. Oceaan, 14 v. Maassluis n. Bordeaux z. si. Poolzee, 12 60 m. NW. Oporto met twee bakken Thames, 14 te Maassluis. Tyne, 14 v. Port Said n. Maassluis zonder sleep Witte Zee, 12 180 m. W. ten Z. Takoradi met zuiger. Zwarte Zee, 13 470 m. N. Str. Dampier zonder si. (ook voor enkele dagen) Was- en Strijkinrichting Fa. N. DELFOS, Nwe Kruisstr. 12 Voor zeer spoedige indiensttreding gevraagd enige die licht, schoon, eenvoudig magazijnwerk willen verrichten tegen vast wee.klöon. Sollicitatiebrieven worden gaarne ingewacht op de afd. Personeelszaken, Zijlweg 138, Haarlem. Wij vragen voor onze winkel Haarlem, Cronjéstr. 8, Wij bieden een prettige en afwisselende werkkring tegen een goed loon (plus omzet- en wedstrijd premie) en vrije bedrijfskleding. U kunt zich de ge hele dag persoonlijk aanmelden op bovenstaand adres. J. ZIJLSTRA Hz. N.V., groot-levensmidde- lenbedrijf. Telefoon 17199 zyiweg 103 - 105 Haarlem vraagt wegens uitbreiding voor de brei-afdeling. Bij gebleken geschiktheid hoog loon. Aanmelden tussen 912.30 uur, 1.305.30 uur en 's avonds van 78 uur." Voor de onder a) genoemde functie wordt o.m. vereist: het kunnen notuleren van vergaderingen. Voor b): gedegen ervaring in het stenografisch op nemen van brieven. Voor beide functies: max. leeftijd 35 jaar, ongehuwd. Uitvoerige sollicitaties worden ingewacht onder no. 265 aan het bureau van dit blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: voor reparatie-werkzaamheden. Voor prima vakmensen goede positie. Aanmelden: POLYTEX C.V., Werkplaats: Cloosterweg, Heemstede - Tel. 39259 (b.g.g. 38529). Kantoor: Frede- rikspark 1 - Haarlem - Tel. 18825 (b.g.g. 39224). Goth. noten en moderne Huiskamers en Bankstel len. Artifortmeubelen, Slaapk., Bedden, Karpet ten, enz. Ook op maand aflossing, zonder borg, Toonkamers: Westerhout- park 8, bij Wagenweg. Tel. 18840. KI. gezin zoekt met keuken in of omg. van Haarlem. Br. A 242 Alkm. Crt., Alkmaar. Gevraagd voor Kinder Be waarplaats Asterstr. 1, twee gediplomeerde voor 1 September. Aanmel den tussen 4 en 5 uur. liefst gediplomeerd, leeft, on geveer 35 jaar. Kok, Kruis straat 5, Haarlem. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie met Firt-o-fix met Firt-o-fix Filialen Haarlem: Barrevoetestraai 23 - Tel. 15900 Gen. Cronjéstraat 144 - Tel. 17795 Depot Hillegom: F. Duinkerken, Prinses Marijkestraat 31, Tel. K 2520 - 6218 voor alle afdelingen. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V., Kampersingel 56. Haarlem. BOARD- EN HARDHOUTHANDEL vraagt een met enige verkoopaanleg. Sollicitaties met vermelding van huidige werkkring, geloof en verlangd salaris. Discretie verzekerd. Brieven onder no. 260 aan het bur. v. d. blad. GEVRAAGD voor Expeditiebedrijf en bodedienst leeftijd 1820 jaar. per 1 Oct., leeftijd pl.m. 16—18 jaar. Sollicitaties louter schriftelijk aan G, M. VAN LINGEN, Rozenhagestraat 60. CORODEX N.V. te Zandvoort vraagt op gunstige arbeidsvoorwaarden, voor haar afdeling apparatenmontage. Persoonlijk aanmelden aan de fabriek Noorderduinweg. N.V. CEMSTO vraagt Bij het KRAAMCENTRUM WITTE KRUIS, Afd. Haarlem, Zaanenstraat 98, kunnen worden geplaatst: voor de klinische opleiding. Duur der opleiding 15 maanden, het eerste half jaar wordt gewerkt op de kraamafdeling van het St. El.- of Grote Gasthuis; overige tijd in de stad zelf. Van het wijkhuis kan gratis gebruik worden gemaakt door hen, die van buiten komen. Er is een toelage aan verbonden. Na het behaalde Staatsdiploma, prettige zelfstandige werkkring. Sollicitaties schriftelijk Zaanenstraat 98 of persoonlijk op één der spreekuren: Di. van 1416 uur St. Elisabeth's Gast huis. ingang Groot Heiligland of Do. van 1416 uur Zaa nenstraat 98 te Haarlem. Aanvang eerstvolgende cursus 1 October 1955. Wij vragen voor direct voor onze rokkenafdeling: le. ERVAREN MACHINESTIKSTERS 2e. AANKOMENDE MACHINESTIKSTERS 3e. LEERLING-MACHINESTIKSTERS Gehele jaar vast werk en vast loon. Geen lopende band. Prettige werkkring. Sportvereniging. Confectiefabriek W. Neugarten N.V., Prinsengracht 414-416, Amsterdam. Aan melden dagelijks. Dinsdagavond van 79 u. Hr. v. d. Valk. Voorzorgstraat 11 te Haarlem. voor het schoonmaken van spoorrijtuigen. Aanvangssalaris 53.28 per week. Aanmelden: Nassaulaan 32, Woensdag tussen 2—3 uur. vraagt voor wegenbouwwerk in de omgeving van Haarlem Goed bekend met wegenbouw. Aanmelden: Harmenjansweg 81, 79 uur. te Haarlem geeft gelegenheid tot als Zij, die hun toekomst in eigen hand willen nemen en zich onder gunstige financiële voorwaarden tot een goed vakman willen laten omscholen, gelie ven te solliciteren op de personeels afdeling, Waarderweg 80 te Haarlem (telefoon 11805).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 3