Opstand in Noord-Afrika door Franse troepen onderdrukt Meer dan 200 doden door watersnood in V.S. Weerbericht In Algerije 600 doden en in Marokko 400 OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Internationale atoomgarantie wordt in Genève overwogen Zware slag aan de vooravond van overleg Ziekenhuis uitgemoord in Oued-Zem Arrestatie in moordzaak Jongeman verdronken aar. Heemskerkse strand Wereldjamboree geopend Schade loopt in de milliarden Neergeschoten piloot in Korea wordt uitgeleverd Het woord is aan Uitwisseling van geleerden tussen Oost en West wordt een feit li MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 Moordpartijen Experiment Ernst Straaljager beschoot Brits vrachtschip bij Hongkong Kroesjtsjev in Boekarest Tweejarig meisje in gordijn koord verward geraakt Weerrapport Haarlemmer redde kind uit Noordzeekanaal 70e JAARGANG No 37 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad 299e JAARGANG No 1st* Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent te Parijs) Zaterdag is de tweede verjaardag van de troonsverwisseling in Marokko, zoals te vrezen viel, met bloedige onlusten gepaard gegaan. In het Marokkaanse pro tectoraat zijn alleen al meer dan 400 doden gevallen, onder wie meer dan negen tig Europeanen. De gewonden worden bij honderden geteld. Het hoogste aantal slachtoffers viel niettemin in Algerije te betreuren, waar een formele 'poging tot rebellie tegen het Franse gezag in bloed werd gesmoord. Volgens de laatste be richten zijn er in Algerije, dat administratief tot Frankrijk behoort, bijna zes hon derd doden gevallen, onder wie een zeventigtal Europeanen. Naar de officiële beweging zou de opstandige beweging van de Fellagha, die hun kans blijkbaar dachten schoon te zien, nu in Marokko het merendeel der troepen was samen getrokken, de kop zijn ingedrukt. Omdat de rebellen tal van telefoon- en tele graaflijnen hebben verbroken, is het echter niet mogelijk een volledig beeld van de toestand te krijgen. De balans van Zaterdag over geheel Frans Noord-Afrika vertoont een verlies- lijst, waarvan het dodencijfer de duizend nadert. Onder de slachtoffers bevinden zich ondermeer twee Franse journalisten van het Parijse avondblad „France Soir" en een Franse verslaggever van een Amerikaans radiostation. Zij werden in een val gelokt en op afgrijselijke wijze vermoord. Giste ren zfjn er nieuwe slachtoffers gevallen, al bleven de ongeregeldheden tot enkele plaatsen beperkt. Honderden fellagha wer den door de Franse troepen gevangen ge nomen. Orly, de vlieghaven ten Zuiden van Pa rijs,was gisteren het toneel van een koorts achtige activiteit. Zevenhonderd soldaten, zwaar bewapend en honderdtallen jeeps en lichte tanks werden inderhaast naar Noord-Afrika gestuurd. FRANS MAROKKO J, Amprikdónw IUchrbM.it Spoorlijn Uit verklaringen van premier Faure en de resident-generaal van.Marokko, Grand- val, en van de resident-generaal van Alge rije, Soustelle, valt op te maken dat de opstand tegen Frankrijk wel een georgani seerd, maar geen algemeen karakter droeg en zich op enkele punten concentreerde. Wat Marokko betreft, is het in de grote steden, zoals Rabat, de administratieve hoofdstad, Fez, het religieuze centrum, Ma- rakesj, de zetel van pasja El Glawi, de protector en promotor van de huidige sul tan, en zelfs Casablanca, de voorsteden niet meegerekend, tegen de verwachting in vrij rustig gebleven. Daarentegen zijn klei nere plaatsen als Kenifra, Oued-Zem en Khoerigba, alle in het hart van Marokko gelegen, het toneel geweest van botsingen, brandstichterijen en moorden, die alle ken merken hadden van een volslagen burger oorlog. Vrijdag waren de partisanen van de vroegere sultan Ben Joessef op hun felle paardjes uit de omringende bergen naar deze stadjes afgedaald om de bloedige boodschap van het gewapend verzet tegen Frankrijk te brengen. Met messen, jacht geweren en pistolen gingen de rebellen al len met blanke gelaatskeur of die van Fransgezindheid konden worden verdacht te lijf en de afzichtelijkste moordpartijen van hele families, grijsaards, kinderen en zuigelingen inbegrepen, moeten zich daar bij hebben afgespeeld. In Oued-Zem moeten de rebellen barbaars hebben huisgehouden. Ooggetuigen vertelden van tafrelen van moeders, die met hun babies levend wer den verbrand of begraven. De aanblik van dit plaatsje herinnert nu, volgens verslaggevers, aan Oradour, toen in de bezettingstijd daar de Duitse S.S. de bevolking had afgeslacht. In deze stadjes werden Zaterdagmorgen al Franse parachutisten neergelaten, die de toestand niet terstond meester konden wor den. Tot gisteren was deze gehele streek nog van de buitenwereld afgesneden. Zo mogelijk is het in Algerije nog rauwer toegegaan. In de armelijke buitenwijken van Constantine, het zogenaamde Bidon- ville, waar de mensen in hutten van ben- zineblikken huizen, werd Zaterdagmiddag om 12 uur het sein van de rebellie gegeven. Politieposten werden met bommen aange vallen en tal van Europese families wer den uitgemoord. De Franse ordetroepen waren hier beter op de gebeurtenissen voorbereid en het merendeel der haarden van de opstand was vrij spoedig gedoofd. Honderden rebellen werden ingerekend en de achtervolging wordt op de grens van Marokko en Algerije voortgezet. Resident-generaal Soustelle heeft in een boodschap verklaard, dat de „Ors-la-loi" (buiten de wet gestelden) met alle middelen zullen worden bestreden, omdat voor de massale misdaden, die zij hebben gepleegd, geen enkele verzachtende omstandigheid kan worden aangevoerd en door geen ideaal kan worden gerechtvaardigd. In die zelfde geest heeft ook de resident-generaal van Marokko, Grandval, gesproken. Hij gaf bovendien de verzekering dat zelfs deze daden van afschuwelijke terreur, waarvoor hij slechts een minderheid van fanatici ver antwoordelijk wilde stellen, niet het einde mogen betekenen van de pogingen om de tegenstellingen tussen Frankrijk en Ma rokko te overbruggen. Een scherpe afkeu ring van de terreur-methoden heeft ook de partij der Marokkaanse socialisten doen horen. Naar het doel, toenadering tot alle fracties van het Marokkaanse volk zal Parijs meer dan ooit met alle kracht moeten streven, wil men voorkomen dat de talrijke fouten uit het nabije en verre verleden Frankrijk's toekomst in Noord-Afrika noodlottig zullen worden. Het experiment met sultan Ben Arafa ten behoeve van twee of drie ver blinde ministers heeft niet alleen bewezen dat de huidige sultan het gezag mist om de eenheid van het volk te herstellen. Het heeft bovendien grote groepen uit de neu trale en meer bezadigde politieke zóne van het Marokkaanse politieke leven en zelfs verscheidene vroegere aanhangers van de huidige sultan naar het kamp van de ex tremisten gedreven. Sultan Ben Arafa is onverwacht uit de bus gekomen met een lijst van twintig me rendeels onbekende figuren, waaruit zijn regering zou moeten worden samengesteld. Gelijklopend met dit streven, waar nie mand de vruchteloosheid van betwijfelt, zal het ministeriële comité van vijf leden van vandaag af trachten de nodige contac ten te leggen tussen alle stromingen van het Marokkaanse politieke leven in de De furie brak los in Marokko: inwoners van Khenifra in Marokko zwaaiend met knuppels en messen tijdens een anti-Franse demonstratie. hoop zo voor 12 September een krachtige en representatieve regering in het leven te roepen, die de hervormingsplannen zal moeten uitvoeren. Die besprekingen, waartegen resident- generaal Grandval zich aanvankelijk had verzet, omdat de ministers zich daarmede op zijn terrein zouden begeven, beginnen in Aix-les-Bains. In dit herstellingsoord pleegt de minister van Buitenlandse Zaken Pinay zich iedere zomer voor zijn rheuma- tische kwalen te doen behandelen. Daarom heeft het comité besloten daar haar bespre kingen te houden. Het is nog niet bekend of onder de veertig Marokkaanse politici, die zijn uitgenodigd, ook de nationalistische aanhangers van de Istiqlal, die trouw aan de verbannen sultan Ben Joessef hebben gezworen, op de uitnodiging van de Franse regering zullen ingaan. In regeringskringen te Parijs wordt de uitzonderlijke ernst van de toestand niet verheeld. Men ontkent evenmin dat de stromen bloeds, die de laatste dagen heb ben gevloeid, de taak van het ministeriële comité en van de resident-generaal nog eens aanmerkelijk dreigen te verzwaren. De politieke verhoudingen in Frankrijk hebben minister-president Faure helaas geen andere uitweg gelaten dan die, welke op dit bloedbad is uitgelopen. Persoonlijk is Faure er, mèt Grandval, van overtuigd dat slechts ingrijpende maatregelen en ra dicale hervormingen het Marokkaanse volk het vertrouwen in Parijs kunnen hergeven. Men mag hopen dat de uiterst rechtse vleu gel van de regeringsmeerderheid de les uit de jongste evenementen zal trekken door iedere obstructiepoging na te laten, die de extremisten in de kaart kan spelen. RABAT (Reuter/AFP). Een van de slachtoffers te Oued-Zem in Marokko is dr. Fishmayer, de directeur-geneesheer van het plaatselijk ziekenhuis. Hij werd ernstig gewond toen opstandelingen het hospitaal plunderden. Later bezweek hij aan zijn verwondingen. Alle veertien patiënten, elf Mohammedanen en drie blanken, werden met bijlen vermoord en hun lijken werden verbrand. Een vrouw die trachtte haar kind met haar lichaam te beschermen, werd de buik opengereten. De Franse politie ter plaatse weigerde aanvankelijk vuurwapens te verstrekken aan de blanken, omdat zij een nog grotere chaos vreesde. Toen echter berichten over wilde moordpartijen op boerderijen van blanken in de omgeving de stad bereikten, werden wapens verstrekt aan de blanken, die naar het stadhuis waren gevlucht, waarmee deze zich konden handhaven tot versterkingen arriveerden. HONGKONG (Reuter) Het 2.171 ton metende en te Hongkong geregistreerde Britse vrachtschip „Tai Tsjoeng Sjan" is Zaterdag veertig mijl ten Zuiden van de Chinese haven Swatow door een onbekend gebleven straaljager met machinegeweren beschoten. De „Tai Tsjoeng Sjan" is onbe schadigd in Hongkong aangekomen. De recherche van het politiebureau Leid- seplein heeft in de moordzaak van de 44- jarige pensionhouder H. G. uit de le Hel- mersstraat, die Vrijdag 12 Augustus dood werd aangetroffen, de 23-jarige Van Z. aan gehouden. Hij is nog niet eerder gehoord in deze zaak. Er waren bepaalde redenen voor de recherche om de man vast te hou den. Zijn alibi voor de bewuste avond en nacht wordt nu gecontroleerd. Het is de eerste keer tijdens het onderzoek in deze moord, dat de politie er toe over is gegaan iemand te arresteren. Alle anderen, die tot nu toe gehoord werden, zijn na verhoor weggezonden. Zondagmiddag omstreeks half drie stoot te een zwemmer aan het Heemskerkse strand op een vreemd voorwerp. Het bleek het stoffelijk overschot te zijn van de 23- jarige ongehuwde kruideniersbediende Ge- rardus Kuyl, die vermoedelijk in de diep te van een mui terecht is gekomen en on opgemerkt door de duizenden baders in zijn nabijheid, verdronk. Men heeft nog gepoogd de jongeman, die aan de Oosterstreng te Heemskerk woon de, met behulp van kunstmatige ademha ling te redden, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Het stoffelijk over schot is naar Heemskerk overgebracht. Het slachtoffer was de zwemkunst- meester. De gouverneur-generaal van Canada en leider van de Canadese padvinderij, Mas- sey, heeft Zaterdag te Niagara de achtste Wereldjamboree geopend. Bij de openings plechtigheid waren onder anderen aanwe zig lady Baden Powell en het hoofd van het Internationale Bureau van de Padviderij, generaal-majoor Sp£y. Kolonel Wilson, oud-hoofd van het In ternationale Bureau, werd tijdens de ope ningsplechtigheid onderscheiden met de hoogste onderscheiding van de padvinderij, de Zilveren Vos. De ceremone werd afgesloten door een parade. De jamboree, waaraan 10.000 padvinders uit zestig landen deelnemen, wordt gehou den aan de oever van de rivier de Niagara tussen het Erie- en Ontariomeer. NEW YORK (United Press) Overstro mingen langs rivieren en kreken in zes Noord-Amerikaanse staten Pennsylva- nië, Connecticut, Massachusetts, New York, New Jersey en Rhode Island hebben een ontzaglijke schade aangericht. Het to tale aantal doden overschrijdt de 200, de schade loopt in de milliarden dollars. Tientallen plaatsjes zijn van de buiten wereld afgesneden en men verwacht dat het dodencijfer nog verder zal stijgen, naarmate meer berichten binnenkomen van de reddingsploegen, die met boot, he licopter en noodbruggen dag en nacht in de weer zijn om de slachtoffers uit hun kritieke posities te verlossen. President Eisenhower heeft de zwaarge- troffen streken als „rampgebieden" aange merkt er militairen opgeroepen voor een hulpactie. In Rhode Island hebben marinevliegers meer dan 900 personen gered tijdens een helicopter-operatie op grote schaal. De mensen werden uit daken en boomtoppen gehaald, anderen werden voorzien van voedsel en medicamenten. In de omgeving van Stroudsberg in Pennsylvanië is een complex zomerhuisjes door het water verzwolgen. Van de veertig personen in dit kamp konden zich, voor zover bekend, slechts negen in veiligheid stellen. De overige 31 worden vermist. Een van de overlevenden deelde mede, dat het kamp Donderdagavond laat door het kolkende water werd overvallen. Alle aanwezigen vluchtten naar het dichtstbij zijnde huis. Het water steeg steeds meer, zodat le gevluchte personen zich moesten terugtrekken van de eerste étage naar de tweede en tenslotte naar de zolderverdie ping. Toen het water deze verdieping be reikt had, stortte het huis in en allen vielen in de watermassa. Deze overlevende, me vrouw Jennie Johnson werd Vrijdagoch tend van het drijfhout gehaald, waarop zij zich bevond. Ook haar dochter overleefde de ramp, haar twee zoons verdronken. In de industriesteden Waterbury, Win- sted, Putnam en Torrington is de drinkwa tersituatie zeer slecht. De schade in Waterbury alleen is naar schatting al 150 millioen dollar. In Putnam werd de schade op 6 millioen dollars ge raamd, terwijl men in Worcester, Massa chusetts, de schade op 25 millioen dollar schat. De mensen in de getroffen gebieden heb bende dringende raad gekregen al het wa ter voor gebruik te koken, daar er groot gevaar voor het uitbreken van besmettelij ke ziekten bestaat, nu het water door lij ken en krengen van omgekomen dieren is verontreinigd. Enorme hoeveelheden bevroren voedsel uit de koelhuizen zijn door het uitvallen van de electrische stroom verloren gegaan. Anti-typhus serum en D.D.T. zijn naar de getroffen gebieden gezonden, waar de toe stand het ernstigst is. Hoewel het gevaar voor overstromingen, die veroorzaakt werden door een hevige regenval na orkanen langs de Oostelijke kuststaten nu geweken is, verkeren toch vele duizenden mensen in het rampgebied in nood. Men heeft een ernstig tekort aan drinkwater en voedsel, terwijl er ziekten dreigen uit te breken. Bovendien is er in verschillende plaatsen geplunderd. In een TOKIO (Reuter) De Koreaanse Noor delijken hebben Zondag: de militaire be standscommissie in Korea medegedeeld, dat de piloot van het vorige week boven de ge demilitariseerde zóne van Korea neerge schoten Amerikaanse lesvliegtuig, tweede luitenant Guy H. Bumpas, gevangen geno men is, doch in goede welstand verkeert en Dinsdag aan de UNO zal worden overge geven. Zij voegden hieraan toe dat de tweede inzittende van het toestel, kapitein Brown, die de vlucht als passagier meemaakte, om het leven is gekomen. Zijn stoffelijk over schot zal eveneens aan de UNO worden overgegeven. Ook het vernielde vliegtuig zal ter be schikking van de UNO worden gesteld. Luitenant Bumpas zal door een hef- schroefvliegtuig der UNO worden opge haald. Het opperbevel der UNO verklaarde dat het omlaagschieten van het Amerikaanse lestoestel een „barbaarse daad" was, ge pleegd door „bijzonder schietgrage" com munistische bedienaars van luchtdoelartil lerie, die vuurden voordat zij konden weten of het vliegtuig inderdaad de grens der ge- demilitairiseerde zone had geschonden. Hierop antwoordde generaal Tsjoeng Roek, de delegatieleider der Noordelijken: „Maar hoe ter wereld is het mogelijk dat u een militair toestel een routinevlucht laat maken nabij de grens van een gedemilita riseerde zone, die moeilijk kan worden on derscheiden en mede daardoor kan worden geschonden?" enkele stad in Connecticut werden niet minder dan 19 personen wegens plundering gearresteerd. Het reddingswerk en de inmiddels reeds begonnen herstelwerkzaamheden worden ten zeerste bemoeilijkt door de duizenden nieuwsgierigen, die met hun auto's naar de getroffen plaatsen zijn gekomen. In vele steden is van zonsondergang tot zonsopgang een avondklok ingesteld. In de geteisterde gebieden dreigt een ernstige werkloosheid. Alleen al in de staat Connecticut zijn ongeveer 30.000 per sonen, in ieder geval tijdelijk, zonder werk als gevolg van zware schade door de over stromingen toegebracht aan fabrieken en ondernemingen. In verschillende fabrieken zal het vijf of zes weken duren alvorens het werk weer kan worden hervat. DIT NUMMER BESTAAI UIT ACHT PAGINA'S C. G. Jung: Het eigenlijke historische gebeu ren onttrekt zich aan de blik van de historicus. Het ligt diep ver borgen, door allen beleefd en door niemand begrepen. PARIJS (AFP-UP) Nikita Kroesjtsjev, de eerste secretaris van de communistische partij in de Sovjet-Unie, is Zondag te Boe karest aangekomen waar hij zal deelnemen aan de feestelijkheden ter gelegenheid van de elfde verjaardag van de bevrijding van Roemenië door de Sovjet-Russische strijd krachten. Premier Boelganin overweegt voor het einde van het jaar Cairo, Teheran en Bir ma te bezoeken, zo vernam U.P. uit be trouwbare bron in Moskou. Premier Faure zou volgens dezelfde bron op 4 October zijn bezoek aan Moskou beginnen. De Birmese premier Oe Noe zou op 25 October naar Moskou komen. Een en ander werd ver nomen op een receptie op de Joegoslavische ambassade bij het afscheid van een Joego slavische parlementaire delegatie die een 17-daags bezoek aan Rusland heeft ge bracht. Het tweejarig dochtertje José van de familie Vermue, wonende Prins Hendrik polder op Texel, is toen het uit een ledi- kantje wilde klauteren in een gordijnkoord verward geraakt. Toen de moeder, die zich tijdens het ongeluk in een ander vertrek bevond in de slaapkamer kwam, was de kleine reeds overleden. GENèVE (ANP/Reuter) De „groot ste en belangrijkste wetenschappelijke conferentie die ooit gehouden is' zo als de Indische voorzitter prol. Homi Bhabha de internationale conterentie over atoomenergie heeft genoemd - is Zaterdag te Genève gesloten. Meer dan 1400 gedelegeerden en een bijna even groot aantal officiële waarnemers luister den naar de slotrede van dr. Bhabha, die onder meer zei: „Deze wetenschap pelijke conferentie, die onvermijdelijk verregaande politieke gevolgen zal heb ben, verschilt in een belangrijk opzicht van alle politieke conferenties. Kennis, die eens is gegeven, kan niet worden te ruggenomen en door het beleggen van deze conferentie heeft de wereld een stap voorwaarts gedaan, die niet meer kan worden teruggezet". Hij merkte op dat allen het erover eens zijn dat een tweede conferentie van hetzelfde soort moet worden gehouden om het werk, dat thans is begonnen, voort te zetten. Vooraanstaande geleerden uit de Ver enigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brit- tannië, Frankrijk, Canada en Tsjecho- slowakye komen vandaag in het UNO- paleis bijeen om te trachten tot een inter nationale garantie inzake het vreedzaam gebruik van atoomenergie te komen. In het bijzonder zullen de technische aspecten van zulk een garantie worden besproken. De conferentie zal „enkele dagen" duren. Premier Boelganin van de Sovjet-Unie heeft in een boodschap tot dr Bhabha op geroepen tot „geregelde bijeenkomsten van geleerden". De Russische premier ver klaarde deze oproep tot de conferentie te richten „met het oog op het succes dat op deze eerste atoomconferentie van de UNO is bereikt". Maarschalk Boelganin be schreef de conferentie als „een veelbe tekenende stap voorwaarts tot het berei ken van internationale samenwerking". „Deze conferentie zal zonder twijfel de zaak van de vrede dienen en leiden tot een verder afnemen van de internationale spanningen", aldus Boelganin. De Sovjet delegatie zei te betreuren dat communis tisch China en Oost-Duitsland niet wa ren uitgenodigd. Over en wee* Dr. Bhabha zal deze week een bezoek aan Moskou brengen op uitnodiging van de Sovjet-Russische academie van weten schappen. Ook Sir John Cockcroft, direc teur van het Engelse centrum voor atoom onderzoek te Harwell, en andere leden van de Britse delegatie hebben uitnodi gingen voor een bezoek aan Moskou aan vaard. Woensdag vliegen 150 geleerden uit 30 landen van Genève naar Engeland, waar zij het centrum voor atoomonderzoek te Harwell zullen bezichtigen. Op dezelfde dag, waarop de conferentie is gesloten, is de experimentele kern reactor, die de Amerikaanse regering voor demonstratiedoeleinden in het park van het UNO-paleis heeft laten bouwen, het eigendom van de Zwitserse staat geworden voor 180.000 dollar. Voorts droeg de onder voorzitter van de Amerikaanse delegatie, dr. Libby, de geëxposeerde Amerikaanse boeken op atoomtechnisch gebied over aan de UNO-bibliotheek te Genève. Publicatie De Amerikaanse minister van Handel, Sinclair Weeks, heeft een „versneld pro gram" aangekondigd voor het zo spoedig mogelijk publiceren van 961 niet-geheime verslagen van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, die van belang zijn voor de industrie. De verslagen zijn opge nomen in een „lijst van verslagen van onderzoekingen van de atoomcommissie voor de verkoop" die kan worden besteld bij het bureau voor technische diensten van het ministerie van Handel in Washing ton. De Amerikaanse industrie moet over alle beschikbare gegevens kunnen beschik ken als wij de volledige toepassing van atoomenergie in vredestijd willen ver wezenlijken, zo verklaarde de minister. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Qli S C CO Ëo *3 fi 2c s zs Stockholm regen N 3 27 0,3 Oslo half bew. O 2 21 2 Kopenhagen mist windstil 25 0 Amsterdam mist windstil 27 0 Londen nevel NNO 3 30 0 Luxemburg licht bew. NO 5 28 0 Parijs licht bew. NO 2 30 0 Bordeaux on bewolkt windstil 33 0 Grenoble half bew. windstil 20 0 Nice onbewolkt NW 5 27 0 Zürich nevel windstil 25 0 Locarno zwaar bew. N 2 28 1 Berlijn nevel windstil 28 0 Frankfort nevel O 2 28 0 München mist windstil 25 0 Wenen nevel windstil 26 0 Innsbruck nevel windstil 26 2 Rome onbewolkt windstil 31 0 Ajaccio onbewolkt ONO 2 27 2 Neerslag laatste U uur Zaterdagmiddag heeft de 16-jarige Haar lemse jongen D. de G. bij de kleine sluis in IJmuiden een 6-jarig hengelaartje uit het water gered. Het kind was er in getuimeld, terwijl het op een steiger zat te vissen en De G. sprong de drenkeling gekleed ach terna om het genoegen te smaken de kleine behouden op de kant te krijgen. cooooocooococcoocooccarx *x iroconocotxxx* jrxxy-mooooooo WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog, zonnig en warm weer met een overwegend matige wind uit Oostelijke richtingen. 23 Augustus Zon op 5.37 uur, onder 19.52 uur. Maan op 12.38 uur. onder 21.31 uur. 24 Augustus Zon op 5.39 uur. onder 19.50 uur. Maan op 13.44 uur. onder 22.01 uur. Maanstanden 25 Aug. 9.51 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 Augustus Hoog water: 6.25 en 18.48 uur. Laag water: 2.10 en 14.24 uur. Dinsdag 23 Augustus Hoog water: 7.00 en 19.20 uur. Laag water: 2.48 en 14.58 uur. OCCCCCOCCCCOC"

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1