Het Franse leger bereidt een radicale zuiveringsactie voor Drie mijnwerkers na 4 dagen weer in zonlicht Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rust in Algerije en Marokko Bijna 2000 doden sinds Zaterdag Frans opperbevelhebber in Marokko verongelukt Soedan inviteert een commissie van toezicht Het woord is aan Groot enthousiasme op Willem Sophia-mijn Duitse boormeester deed knap werk Vrees voor militaire coup in Brazilië Ex-minister Iskaq naar Djakarta ontboden Atoomwetenschap doet beroep op de jeugd Amerikaanse interesse voor Canada's vliegende schotel Groot-Brittannië en Egypte van deelneming uitgesloten Nederlands echtpaar gered van stuurloos motorjacht Onverzoenlijke stemming in het Saargebied Canberra op retourvlucht LondenNew York Premier van Noorwegen in de herfst naar Moskou Presidentsverkiezingen werpen haar schaduwen vooruit Oud-minister Ong Eng Die zegt dat hij geen huisarrest heeft Weerrapport Verenigde Staten hebben nu nog voorsprong op de Sovjet-Unie 70e JAARGANG No 38 DINSDAG 23 AUGUSTUS 1955 2 99e JAARGANG No 189 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. wteek 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12-ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman TORONTO (Reuter) Het Canadese dagblad „Globe and Mail" meldt dat de Amerikaanse regering gelden beschikbaar heeft gesteld voor een onderzoek naar de mogelijkheden van een „vliegende schotel" voor militair gebruik in de fabrieken van Avro Canada Limited. De Canadese rege ring besloot verleden jaar haar steun aan dit project in te trekken. De „Globe and Mail" beweert dat de bijzonderheden van het nieuwe contract geheim zijn. (Van onze correspondent te Parijs) DE REBELLIE IN MAROKKO is onderdrukt en de opstandige be weging in Algerije schijnt neergeslagen te zijn. Dat is het voornaamste nieuws uit Noord-Afrika van vandaag, nieuws, dat in Parijse regerings kringen op het ogenblik een zekere opluchting teweeg heeft gebracht. Niettemin slaagt men er hier niet in de directe toekomst met een gerust hart tegemoet te zien. Uit de omvang en de ernst van de ge beurtenissen van de laatste dagen is wel duidelijk gebleken, dat de tegenstanders van Frankrijk in Noord-Afrika over een ondergrondse organisatie beschikken, die feilloos werkt, en waardoor ze een perma nente bedreiging voor de Fransen kunnen blijven vormen. Het ziet er dan ook naar uit dat de Franse troepen, waarvan de bevelhebber, generaal Duval, die gisteren bij een vliegongeluk om het leven is ge komen, bij de bestrijding der rebellen met de grootst mogelijke door tastendheid te werk zullen gaan. Een negental Algerijnse dorpjes, waar de rebellen zich genesteld hadden, is gis teren door de Fransen met de grond gelijk gemaakt, nadat vrouwen en kinderen wa ren geëvacueerd. De troepen in Marokko worden met grote haast versterkt. Zij zijn Maandag een offensief begonnen tegen Zaianstamleden in het Atlasgebergte, die in het afgelopen weekeinde woningen en eigendommen van Europeanen hebben ge plunderd. Het totaal aantal doden sedert Zaterdag in Marokko wordt geraamd op 1.000 in Algerije op 600. Een Franse woordvoerder verklaarde, dat de zuiveringsoperatie van het leger tussen de kust en de midden- Atlas-bergketen „zeer krachtig" zal wor den uitgevoerd. Vliegtuigen van de Franse luchtmacht voerden met machinegeweren en raketten Maandag onafgebroken aanvallen uit op kampen van Berbers en groepen bereden stamleden die met oude geweren en mes sen gewapend zijn. Pantserwagens van het vreemdelingenlegioen drongen schietend door in afgelegen dorpen waar opstande lingen zich verschanst hadden na in het afgelopen weekeinde de steden Kenifra, Wed Zesm en Khoeribga aangevallen te hebben. In deze steden zijn tenminste 60 Europeanen door Marokkanen gedood. In Khoeribga brandden Maandag nog de fosfaatmijnen, die Zondag door opstande lingen in brand gestoken waren. Maandag is bekend geworden, dat de Europese wijk van Khoeribga, die Zondag door duizen den Marokkanen omsingeld werd slechts dankzij de snelle tussenkomst van marine commando's en legionnaires voor een lot als Wed Zem trof, bespaard is gebleven. Kort voor de komst van de opstandelingen werd alarm geslagen door een aantal Ma rokkanen die door de Europese wijk ren den onder het uitroepen van „berg je, ze komen jullie doden". De benden op standelingen, die zojuist een Frans echt paar en de vrouw van een Franse marine officier in handen hadden gekregen en vermoord, werden in de Europese wijk op gewacht door de commando's die salvo na salvo op de opstandelingen losten, waar door volgens ooggetuigen tientallen Ma rokkanen werden gedood. Later vormden de Marokkanen nieuwe groepen, die de Europese wijk van een andere kant af aan vielen. Verscheidene openbare gebouwen werden in brand gestoken. Vliegtuigen, die per radio waren ge waarschuwd, vielen daarop met machine geweervuur en raketten de uitgestrekte wijken rondom de Europese wijk van Khoeribga aan, terwijl legionnaires met zware machinegeweren van alle kanten op deze wijken schoten. Toen de betogers vluchtten, drongen de legionnaires de krottenwijken binnen, waar veel arres taties werden verricht. Volgens sommige berichten werden de lijken van 200 Marok kanen gevonden. De schade die in Khoe ribga werd aangericht wordt geraamd op een milliard franken. Besprekingen Men krijgt de indruk dat de Fransen zich voorbereiden op een militaire actie, die wel eens van lange duur en van grote omvang zou kunnen blijken. Onder de doem van deze bange voor gevoelens zijn gisteren intussen de bespre kingen in Aix-les-Bains begonnen tussen de vijf Franse ministers Faure, July, Schuman, Pinay en König en de depu tatie van de Marokkaanse partijen. Giste ren hebben de Franse ministers in het bij zonder de leden van het huidige Marok kaanse kabinet ontmoet en voor vanavond is de grote man achter de schermen, De Glaoui, te eten uitgenodigd. Men hoopt in de dagen daarop de natio nalisten van de extremistische Astiqlal- partij te mogen verwachten en het feit dat hun komst als hoogst waarschijnlijk wordt beschouwd, vormt op zichzelf zeker geen ongunstig teken voor het verdere verloop van dit beraad. Er blijkt daar namelijk uit dat de aanhangers van de vroegere sultan Ben Youssef de brug met Frankrijk voor het moment (nog) niet zouden willen ver breken. Licht zal de taak van het comité van vijf ministers zeker niet zijn. Er is allereerst de vraag of sultan Ben Arafa nu eindelijk bereid zal zijn zich vrijwillig terug te trekken. Die kwestie blijft alle verdere politieke ontwikkelings mogelijkheden met betrekking tot Marok ko domineren. Zou hij zich halsstarrig blij ven tonen, dan loopt premier Faure im mers het ernstige risico dat zijn eigen regering zich opnieuw in twee kampen zal verdelen, pro en contra Ben Arafa, hoe duidelijk de les der jongste gebeurtenissen ook zijn mag. De omstandigheid dat Tunesië waar met de hervormingen nu een daadwerke lijk begin is gemaakt het enige Franse gebiedsdeel in Noord-Afrika is geweest, waar het de laatste dagen volkomen rustig is gebleven, toont intussen wel aan dat ook in Marokko dezelfde weg zal moeten wor den ingeslagen. Deze week zal het overleg in Aix-les- Bains beëindigd moeten zijn en voor 12 September zal een nieuwe „krachtige en representatieve regering" in Marokko op poten moeten staan. Die nieuwe regering zal dus de condities moeten scheppen voor een vooruitstrevende politiek en voor betere betrekkingen met Frankrijk. Welke verrassingen en incidenten zich bij de uitvoering van dit programma nog voor zullen kunnen doen, valt onder de verscherpte verhoudingen, die nu tussen de Fransen en Marokkanen zijn geschapen, nog door niemand te voorzien. RABAT (Reuter) De opperbevelhebber van de Franse troepen in Marokko, gene raal Duval en zijn adjudant Chabrol zijn Maandag by een vliegtuigongeluk om het leven gekomen, aldus is in Rabat bekend gemaakt. De kleine piper cub waarin de generaal vloog, stortte ongeveer 20 km van Kasba- Tadla, bij Wed Zem, neer. Over de oorzaak van het ongeluk tast men nog in het duis ter. De opperbevelhebber maakte een in- spectievlucht. Generaal Francis Raymond Duval was sinds 1949 opperbevelhebber in Marakko geweest. Voordien was hij opperbevelheb ber in Tunesië. Hij was 60 jaar. KHARTOEM (Reuter) Het par lement van Soedan heeft een motie aangenomen, waarin wordt aanbevolen de commissie van toezicht op de over gang zelfbeschikking samen te stellen uit vertegenwoordigers van Tsjechoslowa- kije, Joegoslavië, Zweden, Noorwegen, In dia, Zwitserland en Pakistan. Groot-Brittannië en Egypte zijn het over de samenstelling van de commissie niet eens kunnen worden en hebben de be slissing aan het Soedanese parlement over gelaten, dat stemde tegen vertegenwoordi ging van deze beide landen. De commissie moet toezien op de verkiezing van een grondwetgevende vergadering, die zal be slissen of de Soedan onafhankelijk moet worden dan wel met Egypte verbonden zal blijven. Politieke leiders in Soedan drin gen echter aan op een volksstemming in plaats van de verkiezing van een grond wetgevende vergadering. Groot-Brittannië en Egypte zullen de orde in Soedan helpen herstellen, indien de Soedanese regering dergelijke hulp verzoekt, aldus heeft een woordvoerder van de Britse regering op een persconferentie te Londen medegedeeld. Rust keert weer De toestand in Zuid-Soedan, waar mui tende troepen de vorige week twee steden veroverden wordt snel beter. Men ver wacht, dat de muiters te Torit in Zuid-Oost Equatorië zich nog vandaag zullen over geven. Volgens een officiële mededeling zijn pogingen om in andere districten tot muiterij over te gaan verijdeld. Uit Joeba rukken sterke regeringstroepen op naar Torit, het hoofdkwartier van het korps, waartoe de muiters behoren. Het heeft, naar verluidt, een garnizoen van slechts 360 man bewapend met geweren. Er heb ben zich ook ongeregeldheden voorgedaan in West-Equatorië dichtbij de grens met Belgisch Congo. In één dag? DIT NUMMER BESTAAI UIT ACHT PAGINA'S I. H u i z i n g a De Westelijke wereld kan en mag geen genoegen nemen met de te genwoordige toestand van haar beschaving. (Uit: Geschonden Wereld, 1945) Volgens plaatselijke persberichten wer den Zondagmiddag een Nederlands echt paar, de 55-jarige Albert Kootia en zijn 50-jarige vrouw Katja, benevens een Spaanse zeeman, de 42-jarige Juan Enrique Moran, gered door de opvarenden van een zeiljacht nadat ze 50 dagen met hun bootje op de Atlantische Oceaan hadden rondge dreven dat onbestuurbaar was geworden door machine- en roerpech. Het drietal werd opgepikt nabij de haven Fajardo aan de Noordoostelijke kust van Puerto Rico. Ze hadden volgens de berich ten gezegd dat ze de laatste vijf dagen eten noch drinken hadden gehad. Kootia voegde er aan toe dat hij zijn vrouw een hotelletje in Nederland exploiteren en hadden ge spaard om in het Spaanse Palma de Mal- lorca een bootje te kopen waarmee ze 15 Juni op weg waren gegaan naar Australië. Kootia was van plan geweest een broer te bezoeken die daarheen was geëmigreerd. Ze waren van plan in Fajardo te blijven tot hun boot gerepareerd is en daarna zouden ze hun reis vervolgen. Ze waren alle drie buitengewoon blij in Fajardo voor het eerst in weken weer eens een warme maaltijd te kunnen nuttigen. (United Press) SAARBRÜCKEN (DPA) De pro- Duitse partijen in Saarland hebben het voorstel van de Europese volksstemmings commissie om de verkiezingscampagne ge durende twee weken te staken en vervol gens slechts gezamenlijke bijeenkomsten met het regeringsblok te beleggen, een stemmig van de hand gewezen. Ook de Christelijke Volkspartij van premier Hoff mann en de Europa-beweging hebben het plan afgewezen. Slechts de Saarlandse sociaal-democraten hebben zich er mee ac- coord verklaard. De pro-Duitse partijen zijn van oprdeel, dat het plan van de Europese commissie onder de Belg Dehousse niet tot herstel van de rust in het gebied kan leiden, doch dat het de Duits-gezinde groeperingen in een nadelige positie brengt. Het geza menlijk vergaderen met politieke tegen standers acht men onzinnig. Voorts bewe ren pro-Duitse partijen, dat de ongeregeld heden in de vorige week door het optreden van Hoffmann werden uitgelokt. De Christelijke Volkspartij en de Europa beweging hebben vrijwel dezelfde bezwa ren tegen de voorgestelde regeling. MAANDAGMIDDAG OM HALF VIJF zyn de drie mijnwerkers, die vier dagen ingesloten hebben gezeten op de 217 meter verdieping van de Willem Sophia-mijn, bevrijd. Omstreeks drie uur was het laatste boorgat gereed gekomen en in de zeer snelle tijd van anderhalf uur werden de drie mannen van de 217 meter verdieping schuin omlaag geschoven naar de 240 meter verdieping. Onmiddellyk daarna werden zij met de lift naar boven gebracht. Zij werden begeleid door ir. Bakker en ir. Wint- gens, respectievelijk bedrijfsleider en directeur van de Willem Sophia-myn. De mannen verkeren in uitstekende welstand en zyn een uur later naar hun woningen overgebracht, nadat zy zich gewassen en geschoren hadden en een korte lunch met de directie hadden gehad. LONDEN (Reuter-AFP) Van London Airport is vanochtend om 8 minuten over zeven een „Canberra" straalvliegtuig ver trokken voor een poging om op een dag heen en weer naar New York te vliegen. In New York zal geland worden om brand stof in te nemen. Het toestel heeft een be manning van twee koppen, een piloot en een navigator. De afstand, heen en weer van Londen naar New York, is 11.135 kilo meter. De tweemotorige Canberra heeft een gemiddelde snelheid van ongeveer achthonderd kilometer per uur. OSLO (AFP/UP) Premier Einar Ger- hardsen van Noorwegen en zijn echtgenote zullen deze herfst (waarschijnlijk in No vember) een bezoek aan de Sovjet-Unie brengen, zo deelt het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken mee. Zij zijn daartoe uitgenodigd door de Russische regering. In zijn antwoord aan de Sovjetregering zei Gerhardsen dat er geen politieke pro blemen van groot belang te bespreken zijn. ise parachutisten en leden van de Marokkaanse politie bewaken een groep - estanten, die tijdens de ernstige ongeregeldheden gevangen zijn genomen. Om 16.18 uur gleed Maandagmiddag de eerste van de drie mijnwerkers langs een dik henneptouw door het schuin geboorde gat naar beneden. Aangekomen op de 240 meter verdieping zei hy: „Glück auf en allemaal bedankt"; „ik heb dat natte boor gat meteen maar even droog gemaakt voor mjjn vrienden die dadelyk komen", voeg de hy er na enige minuten aan toe, „ik heb een baard die goed is voor de Passie spelen". Ir. Wintgens, directeur van de „Willem Sophia", ir. G. J. Bakker, onder gronds bedryfsingenieur, van deze myn, ir. P. de Haart, inspecteur-generaal van de mjjnen en ir. Pickee, inspecteur van staatstoezicht, beantwoordden de groet van de mijnwerker eveneens met het traditio nele „Glück auf" en schudden hem harte lijk de hand. De redding Die eerste man, die naar beneden kwam, was Hubert Bertram uit Gracht-Spekhol- zerheide. Precies vijf minuten later arri veerde, eveneens glijdend langs het hen neptouw, de tweede man, Piet Schoormans uit Blijerheide, en weer vijf minuten later stond ook voorman Hubert Bertram uit Nyswiller op de veilige bodem van de 240 meter verdieping. Groot was de vreugde bij de leden van de directie, bij de redders van de boorploeg (waarin vooral de Duitse boormeester Fritz Knippschild de grote man is geweest) en bij de geredden zelf natuurlijk, die overigens het gebeuren kalm opnamen en het eigenlijk de ge woonste zaak van de wereld vonden dat zij na vier dagen waren bevrijd. Maar hun vreugde was er niet minder om. Om 16.36 uur gaven zij beneden aan de schacht aan de ophaalmachnist het sein „omhoog" en even later ging de eerste lift met redders en geredden naar boven, het daglicht tegemoet. Om 5 uur werden de drie mijnwerkers „genomen" door de camera's van fotografen en van het film journaal en klonk het oorverdovend ge juich van het toegestroomde personeel van 'de „Willem Sophia" en overal zag men ingenieurs, beambten en mijnwerkers el kaar feliciteren. De drie houwers zagen ex- uitstekend uit, hadden een flinke baard, waren zwart van het kolenstof, maar ver klaarden zich uitmuntend te voelen. Ongeduldig zijn zij eigenlijk niet eens geweest. Zij vonden, dat het reddingswerk zeer snel geschied was. De Duitse boor meester Knippschild ging op de schouders van de kompels en aan het gejuich kwam pas een einde toen de mannen naar het badlokaal waren verdwenen. Om 6 uur RIO DE JANEIRO (Reuter) In Bra zilië houdt men rekening met de mogelijk heid van een staatsgreep door het leger, nadat in het afgelopen weekeinde militaire leiders, die vastbesloten zijn te verhinde ren dat vroegere medewerkers van wijlen president Vargas aan het bewind komen, geheime besprekingen hebben gevoerd. De politieke spanning was Maandag bij na even groot als een jaar geleden tijdens de crisis die leidde tot de zelfmooi-d van Vargas op 24 Augustus. De nieuwe crisis is veroorzaakt door ontstemming onder de militaire leiders over de waarschijnlijke uitslag van de presidentsverkiezingen in October. Het ziet er naar uit, dat de candi- daten van de progressieve partij en de so ciaaldemocraten de meeste kans maken. Volgens de militaire leiders zijn deze twee candidaten beide „corrupt" en „niet in staat het land te leiden". Zij hebben ver klaard, dat aangezien zij verantwoordelijk zijn voor het verwijderen van Vargas als president, zij niet van plan zijn toe te staan dat diens politieke beleid terugkeert. De militaire candidaat is niet erg gezien bij de bevolking, die onverschillig een mi litaire staatsgreep zou aanvaarden, doch die niet geneigd schijnt te zijn een militai re leider tot president te kiezen. Het woord „golpe" (Portugees voor staatsgreep) was Maandag in Rio de Ja neiro op ieders lippen. Bijna elke dag duikt het woord op in de krantenkoppen. Sommige vooraanstaande bladen waar schuwen, dat een staatsgreep mogelijk tot burgerooi-log kan leiden. Intussen worden dagelijks geheime besprekingen gevoerd tussen politici van alle partijen en mili taire leiders. Het land vraagt zich af, niet wie de verkiezingen winnen zal, doch of er wel verkiezingen gehouden zullen worden. DJAKARTA (P.I.A.) Van de zijde van het bureau van de procureur-generaal in Djakarta is aan P.I.A. medegedeeld, dat de oud-minister van Economische Zaken, Is kaq Tjokrohadisurjo, „langs de gebruike lijke weg" naar Indonesië is teruggeroepen om „over enkele zaken noodzakelijke in lichtingen te geven". Nadere bijzonder heden konden niet worden verkregen. De heer Iskaq verti-ok op 7 Augustus met zijn zoon, die een medische behandeling moet ondergaan, per vliegtuig naar Neder land. Inmiddels heeft de oud-minister van Fi nanciën Ong Eng Die, een brief tot P.I.A. gericht, waarin hij ontkent, dat hem huis- of stadarrest zou zijn opgelegd. Het A.N.P. verneemt van Indonesische zijde in Den Haag dat de heer Iskaq niet in Nederland verblijft. Enkele dagen na zijn aankomst in ons land is hij naar een ander Europees land vertrokken. (van hedenmorgen 7 uur) Maandagmiddag om half vijf zijn de drie mijnwerkers, die vier volle dagen ingeslo ten hebben gezeten op de 217 meter ver diepingvan deWillem Sophia-mijn, bevrijd. Het gelukkige drietal: links en rechts de beide Bertrams en in het midden hun lotgenoot Schoormans. reden de auto's van de directieleden de mijnpoort uit. De directeur bracht houwer Bertram naar Nyswiller, ir. Bakker de tweede Bertram naar Gracht-Spekholzer- heide en onder-dii-ecteur J. Smeets ver voerde P. Schoormans naar Blijerheide. Honderden mensen hebben de drie mijn werkers hartelijk toegejuicht toen de wa gens een voor een de poort uitreden. Daar mee was een einde gekomen aan de spec taculaire redding. Ir. Bakker, zelf doodvermoeid van de uren die hij ondergronds heeft doorge bracht bij de leiding van de reddings werkzaamheden, gaf later nog een uiteen zetting over het moeilijke werk. „Door sa menwerking van het gehele bedrijf heeft men deze mensen zo snel kunnen redden", zo zei hij. Om 14.43 uur was het grote boorgat met de doorsnede van 60 cm ein delijk klaar. De boorinstallatie .werd in recordtempo verwijderd. Het aanbrengen van een rubber-transportband liet men achterwege. Een stevige hennepkabel werd naar boven getrokken en nadat de kabel in de steengang op de 217 meter verdieping was bevestigd, kwamen de mannen langs het touw een voor een naar beneden. De eerste man had de taak het boorgat te in specteren op de veiligheid. De mijnarts vond de mannen in uitstekende gezond heid. De drie mijnwerkers gaan nu een week op vacantie. De volgende week Maandag gaan zij weer aan het werk. De gehele mijngemeenschap van de „Willem Sophia" en de gehele bevolking van de mijnwerkersstad Kerkrade was op getogen over het snelle reddingswerk. Bij de mijnwerkers thuis waren de woningen versierd en gedurende heel de avond wer den bloemstukken binnengedragen. DENVER (A.F.P./U.P.) Admiraal Strauss, de voorzitter van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, heeft tegen over president Eisenhower de mening ge uit, dat de atoomconferentie te Genève heeft aangetoond, dat de Verenigde Staten een duidelijke voorsprong op de Sovjet- Unie hebben op het gebied van de vreed zame toepassing der atoomenergie. Strauss zei dit, kort na zijn onderhoud met de pre sident, op een persconferentie. Strauss liet echter de waarschuwing ho ren dat dit „geen tijd is om zelfgenoegzaam te zijn". „Ik geloof niet dat wij op onze lauweren kunnen rusten", zo zei hij. Strauss verklaarde dat indien de sfeer van de bijeenkomst in Genève „gehandhaafd" kan worden daarmede niet alleen „de zaak van de vrede maar de levensstandaard in de gehele wereld gediend zal zijn". Volgens Strauss zijn de Russische geleer den even goed als welke ook ter wereld. Ondanks het feit dat de Verenigde Staten vroeger begonnen zijn en meer geld en mensen in het atoomprogram hebben ge stoken is Strauss van oordeel dat onvol doende jonge geleerden en technici worden opgeleid. Het gevaar bestaat dat de Ver enigde Staten ten achter raken bij andere landen. „Het is van het grootste belang meer jonge mensen aan te moedigen zich aan de wetenschap te wijden", aldus Strauss. „Wij hebben meer geleerden nodig, en sneller". De leider van het Britse atoomonderzoek Sir John Cockroft heeft zich vorige week in gelijke zin uitgelaten. weers- toestand Sa u G I - ui C "O O uc 5 o £S 5Sa ES ZS Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort Mtinchen Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca half bew. licht bew. nevel licht bew. nevel onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt nevel mist onbewolkt geheel bew. nevel half bew. nevel nevel onbewolkt onbewolkt half bew. N 3 windstil N 5 NO 2 N 2 NO 3 windstil O 2 windstil WNW 5 windstil windstil windstil ONO 2 O 2 windstil windstil W 2 N 2 ONO 2 NNW 2 23 0 25 0 26 0 28 0 31 0 27 0 31 0 31 0 29 1 28 0 27 0 26 0 28 0 29 0 29 0 26 0 27 0 28 0 31 0 29 0 31 0 Neerslag laatste U uui XXX»OOCOCXXXOOrxxCC«XX xyert xXXXYXXXXCO(VXXVV»-OOrXÏXCCCC WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog, overwegend zonnig en warm weer met dezelfde of iets lagere tem peraturen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen Noord en Oost. 25 Augustus Zon op 5.40 uur, onder 19.47 uur. Maan op 14.46 uur, onder 22.39 uur. Maanstanden 25 Aug. 9.51 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 23 Augustus Hoog water: 7.00 en 19.20 uur. Laag water: 2.48 en 14.58 uur. Woensdag 24 Augustus Hoog water: 7.36 en 19.58 uur. Laag water: 3.22 en 15.27 uur. «HXWX.U» KJOOOOOCOOOOOOOOOC

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1