Curatorium Avondlyceum wendt zich opnieuw tot Haarlemse gemeenteraad Kort en bondig Gymnastiekzaal van Christiaan Huygensschool gereed Neergestorte „vliegende douane" aan boord van smokkelschip Onderscheiding voor mej. H. Kokkelkoren Auto gekanteld; jongen gewond Smokkelaars redden hun belagers Vijfhuizen Zandpoort Hillegom 8 Vijfenvijftig mille voor verwarming gashouders Burgerlijke Stand van Haarlem Teraardebestelling van mejuffrouw M. W. Bannink Prinses Armgard bezocht Antiekbeurs Hygiënische en sociale maatregelen op bouw werken Lading lucifers ontbrandde aan boord van „Grootekerk" Butlers American Dance Theatre in Bloemendaal Kindervoorstelling in het Openluchttheater Los werkman uit Schiedam in Haarlem aangehouden Concert en taptoe in centrum Heemstede Collecte R.K. EHBO Kapelaan J. S. Steenman benoemd te Den Haag Autobotsing Onfortuinlijke rit Hogere straf voor kamer meisje dat hötelhoudster vergif toediende „Humor is troef" in Burgemeester Rijkenspark Scheepvaart DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het curatorium van de Stichting: „Het Haarlems Avondlyceum" heeft zich op nieuw met een brief tot de leden van de gemeenteraad van Haarlem gewend, thans naar aanleiding van een adres van enkele oud-leerlingen. Het curatorium merkt op, dat de oud leerlingen de stelling menen te kunnen po neren, dat een uit vertegenwoordigers van het dagonderwijs samengesteld curatorium onvoldoende waarborg biedt voor een goe de behartiging van het avondonderwijs. Zij blijken daarmee onbekend te zijn met het feit, dat men allerwege in het land juist op grond van jarenlange ervaring op het gebied van het avondonderwijs bezig is tot de ontdekking te komen, dat het avond onderwijs niet zo ver van het dagonderwijs afstaat als men aanvankelijk dacht. Alle avondonderwijs is ontstaan in de vorm van de „cursus" of de „les". „Wt het curatorium meer nog betreurt in het adres van de oud-leerlingen, is het daardoor toenemende gevaar, dat er be roering ontstaat bij mogelijke nieuwe leer lingen en deze zich zouden laten weerhou den gebruik te maken van de in het Haar lems Avondlyceum geboden mogelijkhe den", aldus de brief. Voorts meent het curatorium te moeten ingaan op het beleid van de heer Van Dijck en het merkt op, dat toen in begin September 1954 de cursus begon, de heer Van Dijck buiten medeweten van het cu ratorium drie klassen bleek te hebben ge splitst en twaalf nieuwe leerlingen te heb ben aangetrokken. Ondanks het feit, dat hierdoor het budget op ontoelaatbare wijze werd overbelast, verzocht hij het curato rium en wel pas enkele weken na het be gin van de cursus, deze leraren te benoe men en daarmee de verantwoordelijkheid voor een begroting te gaan dragen, die ver uitging boven die van welk avondlyceum in Nederland ook. Het curatorium weigerde hierop in te gaan en dit fait accompli te accepteren en deelde aan de heer Van Dijck mee, dat de gesplitste klassen moesten worden samengevoegd om daarmee de be groting tot een redelijk bedrag terug te brengen. Terwijl het Avondlyceum door zijn aard bedoeld is voor ouderen, die naast een vol ledige dagbetrekking om verdere opleiding Vandaag is het 45 jaar geleden, dat mej. H. Kokkelkoren in dienst trad van de chemische wasserij en ververij „Keijser" in Haarlem. De jubilaresse werd vanmor gen op het stadhuis toegesproken door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, die haar prees om haar trouw aan het bedrijf en haar een voorbeeld voor de jongeren noemde. Vervolgens deelde mr. Cremers mee, dat zij is onder scheiden met de zilveren eremédaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. 's Middags werd receptie gehouden in het gebouw van de H.K.B. in de Tempe liersstraat. Mejuffrouw Kokkelkoren werd hier toegesproken door de voorzitter van de Bond van was-industriëlen, de heer J. Beelen uit Heemstede, die haar een herin nering aan dit jubileum aanbood en door haar patroon, de heer O. Keijser, die haar namens de Bond van chemische wasserijen en ververijen een diploma aanbood. Van directie en personeel ontving de jubilares se geschenken in enveloppe. Vele relaties boden bloemen aan. Het blijkt dringend noodzakelijk te zijn om vóór het komende winterseizoen over te gaan tot vernieuwing van de verwar mingsinstallatie voor de Heemsteedse gas houders, daar de bestaande installatie niet meer aan redelijk te stellen eisen voldoet. Zo zijn er in de afgelopen winter verschil lende lekken in de oude stoomleiding voor de schroefgashouder ontstaan, welke ern stig gevaar voor bevriezing van deze gas houder hebben opgeleverd. Bij handhaving van de bestaande toestand zal het waar schijnlijk niet mogelijk blijken bij een enigszins langdurige vorstperiode in de ko mende winter belangrijke schade door be vriezing te voorkomen. Het aanbrengen van een nieuwe verwarmingsinstallatie is dan ook dringend noodzakelijk te achten. Deze installatie zal dan zowel de schroef gashouder als de kleine gashouder kunnen verwarmen. De nieuwe installatie, die met olie gestookt zal worden, vergt een uitgave van 55.000. HAARLEM, 29 Augustus 1955 ONDERTROUWD: 29 Aug., L. W. Gortzak en E. M. Hoeboer. BEVALLEN van een zoon: 27 Aug., C. W. J. VerzijlberghDisco; Tj. Peetomvan Amersfoort; R. Brom'- emaTolk; 28 Aug., E. van GalenKrüger; G. G. Vethaak Roode; J. J. Beulinkvan der Toorren; J. KunnenMulder; Th. C. F. van de Molen Nietvelt; T. J. PirovanoKolkersma; 29 Aug. C. G. WatzemaAndriesse. BEVALLEN van een dochter: 26 Aug., E. E. M. KroonsbergMekel; 27 Aug., C. H. J. van Schagen—Huijer; A. L. Uijtdewilligen Suijs; 28 Aug., J. C. Voorzanger—van der Meulen; J. M. TreffersFloris; F. Roof van de Geijn; 29 Aug., M. C. van de Bunt Nijssen. OVERLEDEN: 26 Aug., M. A. Steffers— Seggelink, 26 j., Zomervaart; C. Prins, 80 j., Gasthuisvest; C. Th. Postvan Kleef, 66 j., Ie Hogerwoerdstraat; 27 Aug., C. L. J. de VriesBakker, 80 j., Gen. Joubertstraat. en vorming vragen, bestond in het afgelo pen jaar de derde klasse tegen Kerstmis uit zestien leerlingen, waarvan slechts drie meerderjarig waren. De dertien overigen hadden een gemiddelde leeftijd van tussen zestien en zeventien jaar, alsof het een klas van een dagschool betrof met wat veel zittenblijvers. Tenslotte deelt het curatorium mee, dat het en de huidige rector van het Avond lyceum slechts één doel hebben: de hand te bieden aan een ieder, die niet het dag onderwijs heeft kunnen volgen en nu be hoefte gevoelt aan vorming en opleiding en die bereid is zich daarvoor in te zetten en zich opofferingen te getroosten. De taak, die daarbij op zich genomen wordt, is zwaar Hedenochtend omstreeks acht uur is op de Rijksweg nabij Hoofddorp een perso nenwagen omgekanteld, tengevolge waar van een der inzittenden in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Halverwege de Bennebroekerweg en de Venneperweg raakte het stuur van een personenauto ko mend uit de richting Amsterdam defect. De wagen reed door de middenberm, ramde een boom, kantelde en bleef toen in de berm liggen. Twee van de vijf inzitten den werden uit de wagen geslingerd, waarbij een van hen onder de auto be landde. Het was de vijftienjarige zoon van de bestuurder, een bedrijfsleider uit Bad hoevedorp. Het slachtoffer klaagde over inwendige pijnen en werd naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis in Amsterdam overgebracht. De overige inzittenden kre gen enkele schaafwonden. De auto werd ernstig beschadigd. Vanmiddag is op de Noorder Begraaf plaats in Haarlem-Noord naar de laatste rustplaats gebracht het stoffelijk overschot van mejuffrouw M. W. Bannink, die meer dan een kwart eeuw haar krachten heeft gegeven aan Haarlems Dagblad-Oprechte Haarlemsche Courant en een geziene figuur was in schaakkringen. Vele leden van de onderneming bewezen haar de laat ste eer, evenals afgevaardigden van het Haarlems Schaakgezelschap, dat door het zenden van bloemen een afscheidsgroet had gebracht. In de aula voerde de heer W. van Ommen het woord namens onderneming en per soneel. Eerst richtte hij zich tot de vader van mejuffrouw Bannink en de overige fami lieleden, voor wie het overlijden een zware slag betekent. Daarna schetste hij de ver diensten van de thans ontslapene in het bedrijf. Men zal haar met haar grote ken nis en helder inzicht node missen. Nadat de heer Gosse Kroese het „Ave verum" van Mozart ten gehore had ge bracht, werd de baar tijdens het spelen van „Sei stille dem Herrn" van Mendelssohn grafwaarts gedragen. Aan de groeve wer den woorden van dank voor de blijken van deelneming gesproken. Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, heeft Maandagmiddag een be zoek gebracht aan de Oude Kunst- en Antiekbeurs in „het Prinsenhof" te Delft. Commissie stelt minimum-eisen op hygiënische en sociale maatr. bouww. Een commissie, bestaande uit verte genwoordigers van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de Bond van Nederlandse Architecten en de Landelijke Werkne mersorganisaties, heeft voorschriften vast gesteld die minimum-eisen bevatten ten aanzien van schaftketen, schaftwagens, toiletten en urinoirs, was- en kleedgele genheden en rijwielbergplaatsen bij bouwwerken. Verwacht wordt, dat door deze voorzieningen een der oorzaken van de aversie tegen het beroep in de bouw vakken zal worden weggenomen. Raad voor de Scheepvaart Op 20 Februari van dit jaar is in een partij „veiligheidslucifers" in een der ruimen van het s.s. „Grootekerk" brand uitgebroken. Het schip voer in de Middel landse Zee en was op weg naar het Verre Oosten, maar zou eerst nog Genua aan doen. De brand ontstond tijdens een he vige storm, waardoor het schip zware sto ten kreeg te verwerken. Maandag heeft de Raad voor de Scheep vaart een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van deze brand, waarvoor de ka- Zij was in gezelschap van de prinses De Pitein van de „Grootekerk", de heer D. Ratibur, de heer en mevrouw Wisz en de heer en mevrouw Van Beeck Calkoen. Het bezoek duurde de hele middag en de Prinses legde een grote belangstelling voor de geëxposeerde antiquiteiten aan de dag. Zaterdagmiddag om 2 uur zal de officiële ingebruikneming van het nieuwe gym nastieklokaal by de Christiaan Huygens school plaats hebben en daarmee zullen de leerlingen en leerkrachten van deze onder wijsinstelling eindelijk de beschikking krij gen over een eigen ruimte voor de lichame lijke oefening. Tot het einde van de vorige cursus moesten de jongens en meisjes altijd van de Ohmstraat een wandeling onder nemen naar de Cruquiusstraat om gym nastiekonderwijs te ontvangen en een ieder zal begrijpen, dat een dergelijke vorm van lesgeven vooral voor de leerkrachten verre van ideaal is. Op 15 November van het vorig jaar be gon men reeds met het leggen van de be- tonfundering en hoewel het werk geduren de negen weken tijdens de vorstperiode stil lag, is aannemer De Jong er toch in ge slaagd om tezamen met zijn arbeiders het gebouw op tijd af te krijgen. Aan het einde van de maand April hees de Haarlemse wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, in het bijzijn van talrijke autoritei ten, de vlag op het gebouw, dat toen in een vergevorderd stadium van ontwikkeling verkeerde en nu reeds is men met de bouw van het gehele project gereed. De zaal beslaat een oppervlakte van tien bij achttien meter en is ruim vijf meter hoog. Bovendien bevat het ruim opgezette complex een grote douchezaal, kleedkamers en een opbergruimte voor het materiaal. De architect, de heer Heiloo, heeft in de lichte gymnastiekzaal een plafondverwar ming en t.l.-verlichting laten aanbrengen en bovendien is de effen vloer samenge steld uit een houten ondergrond, hardboard en linoleum, zodat de kinderen zonder be zwaar de oefeningen kunnen uitvoeren. Zij zullen daarbij in de toekomst gebruik kunnen maken van een serie gloednieuwe en moderne hulpmiddelen, waarvan de uit klapbare klimrekken de kinderen wellicht het meest zullen aanstaan. Zaterdagavond wordt het zomerseizoen in het Bloemendaalse Openluchttheater af gesloten met een extra voorstelling van de balletgroep John Butlers American Dance Theatre, vertolkers van het moderne Ame rikaanse balletrépertoire. De medewerkers zijn de leider en choreograaf John Butler, Glen Tetley, Carmen Gutiérrez, Joan Skin ner, Mary Ann Niles, Arthur Mitchell, Remi Martel, Betty Walberg en Jac. Venza, welke laatste ook de décors ontwierp. Nurse" is Betty Walberg. Het ensemble zal Donderdagavond een openbare training in het Openluchttheater houden. Morgen, Woensdagmiddag, wordt op nieuw in het Bloemendaalse Openlucht theater een voorstelling voor kinderen ge geven; het Amsterdams Jeugdtoneel onder leiding van Paul Ostra brengt „Bulletje en Bonestaak". Ongetwijfeld zal de belang stelling groot zijn. De opbrengst der voor stelling is bestemd voor een fonds, dat de Padvindstersgroep „Caprera" heeft ge vormd voor het stichten van een nieuw clubhuis te Bloemendaal. Ook om dit doel te steunen, zal de animo groot zijn. De Haarlemse recherche heeft Maandag aangehouden de 26-jarige los werkman L. van H. uit Schiedam, die wordt verdacht van diefstal of verduistering van 35 gulden en enige kledingstukken ten nadele van zijn werkgever in Schiedam. Van H. zal aan de politie te Schiedam worden over gegeven. Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Wilhelmina geeft de R.K. Harmonie „St. Michaël" te Heemstede Woensdag 31 Augustus, 's avonds van 8 tot 10 uur een openluchtconcert in de muziektent op het Raadhuisplein. Onder leiding van de heer S. A. Noom wordt voor deze gelegenheid het volgende programma ten uitvoer ge bracht: 1. Trafalgarmars, W. Zehle; 2. Ouverture Nebucadnezar, G. Verdi; 3. Dorpsdansen, D. E. M. Gretry; 4. Coppelia balletsuite, L. Delibes; 5. Voorspel Traviata, G. Verdi; 6. Finale; 7. Pauze; 8. Grote taptoe. De wanden van de nieuwe zaal zijn ten slotte voorzien van honderden kleine latjes, die, zo verzekerde men ons, geluiddempend werken, zodat de kinderen in de klasse lokalen niet gestoord zullen worden bij het opzeggen van het Aap, Noot, Mies of de tafel van dertien. Het hoofd van de Christiaan Huygens school, de heer N. Kuipers, die vanmorgen tezamen met de opzichter van Openbare Werken, de heer D. Klinkenberg en de aan nemer de heer De Jong, de nieuwe zaal nog eens inspecteerde, toonde zich dan ook bij zonder enthousiast en kijkt met verlangen uit naar Zaterdag, de dag waarop talrijke genodigden aanwezig zullen zijn bij de of ficiële opening van.de zaal, die ongetwij feld in een bijzonder grote behoefte voor ziet. H. S. uit Haarlem als getuige werd ge hoord. Een der leden van de raad merkte op, dat gelijksoortige branden meer zijn voor gekomen. In twee gevallen, in 1935 op de „Marnix van St. Aldegonde" en in 1936 op de „Tarakan", waren de weersomstan digheden vrijwel dezelfde als nu in de Middellandse Zee en kwam men tot de conclusie, dat tijdens de storm de lading was gaan verschuiven en dat door de wrij ving de lucifers waren ontbrand. Daarom gingen de meeste vragen, die de kapitein werden gesteld, ook over de vraag of de lading lucifers (driehonderd cartons) in dit geval misschien ook kon zijn verschoven. De kapitein achtte deze mogelijkheid niet uitgesloten al had hij toen de luiken open gingen, iets dergelijks niet kunnen constateren. Van de drie honderd pakken lucifers waren er onge veer vijfenzeventig verbrand. De andere lading had geen brandschade gekregen. Uitvoerig werd voorts gesproken over de verpakking van deze veiligheidlucifers in cartons. Als vermoedelijke oorzaak noemde de heer Metz, dat tijdens de storm waar schijnlijk een pak is opengegaan, dat de lucifers los zijn komen te liggen en dooi de wrijving in brand zijn geraakt. De Raad voor de Scheepvaart zal zijn mening binnenkort schriftelijk bekend maken. PALERMO, Sicilië (United Press) Vier leden van de Italiaanse ïucntmacnt, die met hun toestel een noodlanding op zee moesten maken terwijl zij op een anti- smokkelpatrouille waren, zijn gered door smokkelaars. Het toestel dat voor een patrouille- vlucht was opgestegen, kreeg motorsto ring en moest bij Kaap Zafferano een noodlanding op zee maken. Onmiddellijk namen een groot aantal vaartuigen van de vloot, douane en brand weer aan de opsporingspogingen deel, maar de vierkoppige bemanning was naar later bleek inmiddels reeds opgepikt door een vaartuig van onbekende herkomst. Met dit vaartuig werden de vier man nen naar een in de buurt varende kust vaarder, de „Citta di Tunisi", gebracht. De kapitein van het vaartuig, dat de vier vliegers redde, weigerde aan de ka pitein van de kustvaarder zijn naam be kend te maken en hij verzocht hem tevens dringend geen bijzonderheden over de onbekende boot aan de politie mee te delen. De deze week in Vijfhuizen gehouden collecte ten bate van de RK EHBO heeft ruim 34 gulden opgebracht. VETTE V'ARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer 285 varkens. Notering: zware varkens f 1,62—f 1,64, lichte varkens f 1,67 f 1,73, slagersvarkens f 1,72f 1,76, zeugen f 1,32—f 1,36. Handel slepend. Kapelaan J. S. Steenman, verbonden aan de parochie van de H. Agatha te Zandvoort is benoemd tot kapelaan van de parochie van O. L. Vrouwe van Goede Raad te Den Haag. In zijn plaats is te Zandvoort be noemd kapelaan L. Cornelis, thans te Al kemade. Maandagmiddag had op het kruispunt van de Pastoorslaan en de Weeresteinstraat in Hillegom een aanrijding plaats. Een Duitse personenauto kwam van de Pas toorslaan en wilde de Weeresteinstraat in rijden. Tegelijkertijd naderde uit de rich ting Haarlem een auto, die de Pastoorslaan wilde ingaan. De beide auto's botsten tegen elkaar. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De auto's werden beschadigd. Een Haagse dame, op weg naar Bergen aan Zee, wilde bij de v .d. Endelaan in Hillegom gekomen, van de Leidsestraat deze laan opgaan. Vermoedelijk raakte zij met het stuur van haar bromfiets een der boompjes, die zich aan de kant van het rijwielpad bevinden. Tengevolge hiervan viel zij; zij liep een bloedende hoofdwond op. Zij is het medisch centrum, dat zich vlak bij bevindt, binnen gedragen en daar verbonden. Per taxi is zij naar huis ver voerd. Zodra de vier mannen overgezet waren, verdween het geheimzinnige vaartuig full speed uit de Italiaanse wateren. De Italiaanse douane heeft de afgelo pen maanden verscheidene boten in be slag genomen, die contrabande voorna melijk sigaretten vervoerden. De meeste van deze boten kwamen uit Gibraltar. Een van de vier geredde bemannings leden, luitenant-vlieger Luigi Giglio, ver telde het vreemde verhaal, nadat de vier vliegers, die door de tussen Palermo en Napels varende „Citta di Tunisi" m laatstgenoemde stad aan land waren gezet, met een speciaal vliegtuig uit Napels in Palermo waren aangekomen. „Gistermiddag stegen wij met onze C-4ö voor een patrouillevlucht op", aldus Giglio. „Wij namen een verdacht vaartuig waar op ongeveer 40 mijl van de rots van Ustica. Wij gingen in duikvlucht over om een foto van het vaartuig te maken, maar plotseling, ongeveer 30 m boven zee, wei gerden de motoren. Majoor Giuseppe Rus- so, die aan de stuurknuppel zat, beval ons uit het toestel te springen en maakte daar na een noodlanding op zee. Het toestel zonk onmiddellijk, maar de majoor had zich in veiligheid weten te stellen en klom even later aan boord van de rubberboot, waarin wij ronddobberden. Het vaartug dat zoals wij later konden vaststellen, de „Irazu" heetie, Kwam op ons afgestevend. De kapitein hing over de railing en vroeg ons in gebroken Frans of wij deel uitmaakten van de anti-conlra- bande-dienst. Toen wij dit bevestigden, gelastte hij ons aan boord te komen. Een voor een moesten wij naar boven klimmen, waar bemanningsleden ons grondig op wapens fouilleerden, terwijl andere opvarenden ons met pistolen onder schot hielden. Toen de kapitein echter merkte, dat wij onge wapend waren, werd hij buitengewoon vriendelijk. Hij gaf ons voedsel en cognac en ook droge kleren, terwijl hij ons toe stond een zeer korte radioboodschap uit te zenden, waarin slechts gezegd mocht worden, dat wij in veiligheid waren. Nie mand antwoordde echter Majoor Russo stelde toen voor om op te varen naar de route van de boot, die een dienst onderhoudt tussen Palermo en Napels. De kapitein stemde toe en toen wij de „Citta di Tunisi" in het oog kregen, liet hij een noodsein uitzenden. De stoom boot stopte en zette een boot uit om ons op te pikken. Daarna verdween de „Irazu" snel in de duisternis". Het 30-jarige kamermeisje C. J. P. uit Amsterdam, dat het vorig jaar haar werk geefster rattengif in het voedsel toediende, is in hoger beroep conform de eis een zwaardere straf opgelegd. Het Amsterdamse gerechtshof heeft haar veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van het voorarrest. In eerste instantie had de rechtbank haar (na een eis van zes jaar) een jaar en acht maanden opgelegd. Ook het hof verwierp de primair ten laste gelegde poging tot moord en achtte alleen de subsidiaire mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, bewezen. De jaarlijkse feestavond van de Oranje vereniging Santpoort-Dorp en de Vereni ging tot het houden van Nationale Dagen te Santpoort, welke Zaterdagavond zoals gewoonlijk voor een groot publiek in het Burgemeester Rijkenspark gehouden werd, had ditmaal een eenigszins ongebrui kelijk begin. In plaats dat namelijk de voorzitter het podium betrad voor het uit spreken van zijn traditionele welkomst woord, verscheen politie-inspecteur Van Buuren om er even de aandacht op te ves tigen, dat twee Santpoortse jongens sinds twee uur des middags spoorloos verwenen waren. Uiteraard verkeerden de ouders in hevige ongerustheid en de politie hield dan ook gaarne rekening met de mogelijkheid, dat de ondernemende jongens zich clan destien onder de toeschouwers zouden be vinden. Vandaar dat hij in dit geval de jeugdige avonturiers verzocht zich onmid dellijk te melden hij verklaarde hierbij uitdrukkelijk dat zij geen straf behoefden te vrezen of anders deed hij een drin gend beroep op het publiek, hem van even tuele ontmoetingen met de jongens in ken nis te stellen. Beide oproepen bleven ech ter zonder enig resultaat, zodat inspecteur Van Buuren het podium weer onverrich ter zake moest verlaten. (Later vernamen wij dat men de jongens gelukkig toch nog heeft gevonden, zij het dan ook pas diep in de nacht). Hierna kon een begin worden gemaakt met het programma, dat men door het tijd stip waarop dit jaarlijks wordt uitgevoerd als de officieuze opening van het nieuwe seizoen zou kunnen beschouwen. Onder de verzamelnaam „Humor is troef" trad hier voor een groepje artisten op, dat zich voor al door de radio reeds een niet geringe ver maardheid heeft verworven. Dit betekent voor het publiek altijd weer een bijzondere attractie, omdat zij het kennelijk op prijs stellen van tijd tot tijd ook eens persoonlijk met hun favorieten te worden geconfron teerd. Dit betrof dan in de eerste plaats de bekende imitator Peter Piekos, wiens ré pertoire nu niet bepaald nieuw kan worden genoemd, doch waarvan men de waarlijk verbluffende nabootsingen van bekende radiofiguren toch altijd weer met genoegen beluistert. Alleen was hij als conférencier minder te waarderen, omdat hieraan nu eenmaal an dere eisen dienen te worden gesteld dan het vlot lanceren van een aantal anecdotes waarmee Peter Piekos in deze functie meende te kunnen volstaan. Over het optreden van „The Cavelli's" valt niets nieuws meer te vermelden. Het is het traditionele accordeon-duo, zonder welke muziek een dergelijk programma zo langzamerhand onmogelijk geworden blijkt te zijn. Ook dit duo beschikt in ruime mate over de op deze instrumenten vereiste vir tuositeit, zodat het succes hieraan gelijk was. Ditzelfde geldt voor de zang van Joop de Knegt, die onder luide bijval verschil lende bekende songs („Johannesburg") voor de microfoon ten uitvoer bracht. Daar naast toonde Truus Koopmans zich even eens een cabaretière, die de kunst verstaat zich de gunsten van het publiek te verwer ven. Het humoristische show-orkest „De Was- borders" was het meest te waarderen. Dit orkest bestaat uit vier zonderling uitge doste heren, die evenwel over prima stem men beschikken, die hun bij de ten gehore gebrachte kolderliedjes uitstekend van pas komen. Vooral het als begeleidend instru ment gebruikte wasbord, dat werd „be speeld" met. een aantal vingerhoeden en dat verder onder meer van een steelpan was voorzien, trok in sterke mate de aan dacht van het publiek. En doordat bij dit alles de zomeravond-temperatuur in het park redelijk bleef, hebben de toeschou wers dit programma met veel genoegen bijgewoond. Aagtekerk, 28 te Rotterdam. Altair, 29 te Montevideo. Alnati, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Aludra, 29 v. Gibraltar n. Antwerpen. Argos, pass. 29 Ouessant n. Patras. Alpherat, 29 te Paranagua. Alwaki, 29 te Barcelona. Amstelvaart, 29 bij Kreta n. Port Said. Ariadne, 29 160 m. Z.ZW. Ouessant. Atje Ray S, 31 Rotterdam verw. Annenkerk, 29 v. Shanghai n. Cebu. Aalsdijk, 30 v. Scilly's n. Antw. Aardijk, 29 v. New York n. New Orleans. Albireo, 29 te Rotterdam. Aldabi, 30 te Santos. Almdijk, 29 v. Lissabon n. Havana. Arendskerk, 29 v. Port Said n. Genua. Arkeldijk, 29 v. New York n. Antwerpen. Alblasserdijk, 30 te Rotterdam. Amstelkroon, 30 v. Port Said n. Golf v. Mexico Baarn, 29 te Le Havre. Billiton. 29 te Colombo. Boskoop, 30 te Curacao. Gaasterkerk, 29 te Colombo. Garoet, 28 te Manilla. Caltex Pernis, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 30 te Rotterdam. Ceronia, 29 te Ilo Ilo. Corilla, 29 Pauillac n. Rouaan. Cradle of Liberty, 28 250 m. W. Lissabon. Cradle of Liberty, pass. 29 Gibraltar n. Port Said. Drente, 29 v. Marseille te Barcelona verw. Dorestad, 28 v. Montevideo n. Curagao. Esso Rotterdam, 29 90 m. N.NO. Finisterre. Farmsum, 29 v. Galle n. Cochin. Graveland, 29 te Santos. Grootekerk, 29 te Shanghai. Guineekust, 28 te Cape Coast, Hera, 28 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Hecuba, 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Indrapoera, 30 te Soerabaja. Java, 28 v. Marseille n. Amsterdam. Japara (KRL), 28 te Colombo. Karimata, pass. 29 Vlissingen n. Amsterdam. Karimun, pass. Vlissingen n. Amsterdam. Kalabahi, 29 te Pare Pare. Karsik, 29 te Belawan. Kenia, 29 310 m. W. Sabang. Kalydon, 29 50 m. W. Houtmanrocks. Kota Agoeng, 29 te Miri. Korovina, 29 v. Miri n. Rotterdam. Linge, 28 v. Dakar n Rotterdam. Loenerkerk, pass. 28 Finisterre n. Marseille. Laurenskerk, 29 te Bahrein. Lieve Vrouwekerk, pass. 29 Finisterre Antwerpen. Lemsterkerk, 30 Hamburg verwacht. Loppersum, pass. 30 Finisterre n. Port Talbot Marpessa, 29 v. Rotterdam n. Curagao. Marisa, 29 te Berre. Modjokerto, te Port Swettenham. Maureen, 29 110 m. N.NW. Dakar. Maasdam, 29 v. Southampton n. New York. Noordam, 28 te Rotterdam. Nias, 29 te Penang. Notos, 27 v. Piraeus n. Salonikl. Ondina, 29 te Balikpapan. Ophir, 29 te Tj. Priok. Oranjefontein, 29 v. Cowes n. Antw. Orion, 29 v. Bremen te Amsterdam verw. Oranje, pass. 29 Algiers n. Port Said. Osiris, 30 v. Krimpen te Rotterdam. Pleter S, verm. 30 v. Liverpool n. Swansea. Plancius, 29 te Tj. Priok. Phrontis, pass. 29 Ouessant n. Port Said. Rijndam, 2 September Southampton verwacht. Raki, 30 Houston verwacht. Reyniersz, 2.9 te Gorontalo. Stad Haarlem, 28 v. Wabana n. Engeland. Stad Leiden, 29 te Rotterdam. Sunetta, 28 v. Rotterdam n. Bergen. Stad Vlaardingen n. Narvik. Stad Dordrecht, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Statue of Liberty, 27 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Saparoea, 29 te Bitung. Scherpendrecht, 30 Corpus Christi verw. Siberoet, 29 te Lorenzo Marquez. Stanvac Djirak, 30 Sungeigerong verw. Stanvac Ogan, 29 te Palembang. Stanvac Pendopo, 29 te Bangkok. Straat Banka, 29 te Bombay. Singkep, 29 v. Bremen n. Amsterdam. Slamat, 29 v. Aden 1 Sept. Suez verw. Stad Alkmaar, 29 te Wabana Ternate, 29 te Karachi. naar BINNENLAND Benoeming. Het bestuur van de V.P.R.O. heeft tot economisch-directeur van zijn be drijf benoemd de heer N. Padt, thans nog werkzaam als chef van het Landenbureau Europa (commerciële afdeling) van de K.L.M. De heer Padt hoopt zijn nieuwe functie te Hilversum op 19 September te kunnen aanvaarden. Met vaders bromfiets er vandoor. Een agent van politie zag 's morgens om zes uur op de nieuwe rijksweg Den Haag—Rotter dam, bij Delft een bromfiets rijden, waarop twee kleine jongens zaten. Het bleken twee broertjes van 9 en 10 jaar uit Den Haag te zijn die 's moi-gens vroeg vaders bromfiets geruisloos naar buiten hadden gebracht en weggereden waren. Johanna Zuiver zal 1 September haar loopbaan als balletsoliste beëindigen. Zij blijft echter als lerares aan het Nederlands Ballet verbonden. Europa-bus. In het vijfde jaar van haar bestaan heeft de Europa-bus nu de mil- lioenste passagier vervoerd en wel op het traject Frankfort—Amsterdam. Het was me vrouw Holla uit Amsterdam, die uit Frank fort naar huis terugkeerde. Na tien jaar. Op 8 September wordt in het gebouw van de Haagse Dierentuin een bijeenkomst gehouden van ex-ge- interneerden die tien jaar geleden uit de Japanse kampen in Ned. Indië werden be vrijd. Deze bijeenkomst wordt in samen werking met de Nibeg door een herdenkings comité georganiseerd. Onderscheiding. De regering van Frank rijk heeft mr. B. J. M. van Speendock te Tilburg in zijn kwaliteit van secretaris van de Algemene Vereniging voor Wolhandel en Wolindustrie in Nederland, benoemd tot officier in de orde „Du Merite Commercial", uit erkentelijkheid voor zijn werkzaamheden in zake de bevordering van de economische relaties tussen Frankrijk en Nederland. HAARLEM EN OMGEVING Loonpolitiek. De secretaris van het Ne derlands Verbond van Vakverenigingen, de heer Ad Vermeulen, zal op 14 September voor het kader van de Bestuurdersbond Haarlem in het wijkgebouw van de Neder lands Hervormde gemeente te Haarlem spreken over de loonpolitiek. Dit is de eerste van de serie cursusavonden voor het kader welke de Bestuurdersbond Haarlem elk jaar organiseert. Boeken en gymnastiektoestellen. B. en W. van Heemstede vragen de raad verschil lende credieten voor de aanschaffing van boeken en leermiddelen voor de Bosch en Hovenschool alsmede voor gymnastiektoe stellen voor deze school en de Nicolaas Beetsschool, een en ander als gevolg van de aanzienlijke stijging van het leerlingental dier scholen. Geslaagd. Te Utrecht zijn geslaagd voor: moderne sierkunst: S. Thoolen, A. E. Westerval, C. J. v. d. Nouwland; voor cou peuse: mevr. A. SteffersEdam, Rensmaag v. d. Veen, J. Evers, E. H. Drogtrop; voor costumière: mevr. I. J. Dijkmanv. d. Wal- ie, A. T. Brommelcampter Steeg; G. W. de Groot, H. A. Bakker, H. H. J. Volman, G. M. Loerakker, H. N. W. Baay, F. J. E. v. Gennip. Benoemd. De heer A. Burger te Am sterdam is benoemd tot onderwijzer aan de Charlotte de Bourbonschool in Haarlem. De heer J. Blankert te Katwijk aan Zee is be noemd tot onderwijzer aan de Koningin Wil- helminaschool in Haarlem. Jubileum. De heer A. 'mdemakers, controleur A. van 's Rijks Belastingen te Haarlem (Inspectie, eerste afdeling) gedenkt op 1 September zijn veertigjarig jubileum. Beroepen. Ds. P. N. Kruijswijk, laatste lijk predikant te Wieringen, wonende te Den Haag, is beroepen te Haarlem-Noord/Hille- gom (Nederlandse Protestantenbond). Jeugdmiddag. Ter viering van de 75ste verjaardag van prinses Wilhelmina op Woensdag 31 Augustus houdt de Caprera padvindstersgroep uit Bloemendaal des mid dags in het Openluchttheater te Bloemendaal een jeugdmiddag. Paul Ostra's Jeugdtoneel voert dan op „De wonderlijke avonturen van Bulletje en Boonestaak". De baten van deze voorstelling zijn bestemd voor het bouw fonds van de padvindstersgroep. Stad Rotterdam, 29 v. Sevenislands n. Engeland Tamo, 28 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Teiresias, 30 te Tj. Priok. Trajanus, pass. 29 Ouessant n. Paramaribo. Tankhavcn II, 29 te Pulusebarok. Teucer, 29 te Belawan. Tiberius, 28 v. Curagao n. Barranquilla. Tankhaven I, 29 te Soerabaja. Van Cloon, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Van Neck, 29 te Tj. Priok. W. Alton Jones, 29 te Mena el Ahmadi. Westerdam, 29 New York verwacht. Waterman, 29 Papeete verwacht. Waibalong, 29 te Waingapoe. Weltevreden, 29 v. Tj. Priok n. Singapore. Westland, 30 te Montevideo. Willem Ruys, 30 te Colombo. Willemstad, 29 v. Cristobal n. Oranjestad. Zeeland (KRL), te Hamburg. Zuiderzee, pass. 28 Dover n. Middlesboro. KLEINE VAART Adm. Nelson, 29 v. Rotterdam n. Abo. Algarve, 30 v. Swansea te Rotterdam. Appingedam, 27 v. Lissabon n. Antwerpen. Arnoudspolder, 30 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Asuncion, 31 Las Palmas verwacht. Adm. Courbet, 29 v. Helsinki te Pernoviken. Adm. De Ruyter, 28 v. Bayonne n. Londen. Amigo, 28 v. Fur te Colchester verw. Bab T, 27 v. Gefle n. Roytta. Betty Anne S, verm. 30 v. Drogheda n. Swansea Batavier III, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Bor deaux. Birmingham, 29 v. Sunderland te Delfzijl. Bergsingel, 29 v. Ribadesella te Rotterdam Casablanca, pass. 28 Kp. Bon n. Haifa. Coolhaven, pass. 28 Finisterre n. Casablanca. Corrie B, 28 v. Fawley te Esbjerg. Corsica, 29 v. West Hartlepool te Rotterdam. Da Capo, 30 v. Antw. te Rotterdam verw. Dollard, pass .28 Brunsbüttel n. Rotterdam. Duiveland, 28 v. Kopenhagen n. Stettin. Elisa, 28 v. Ceuta n. Iskenderun. Franka II, verm. 29 v. Cardiff n. Bordeaux. Gerry S, verm. 29 v. Rotterdam n. Ierland. Gaasterland, 28 v. Harlingen te Gooie. Harold, 29 v. Malmö te Rotterdam verwacht. Haskerland, 28 v. Harlingen n. Leith. Hartel, 29 v. Hamburg te Rotterdam. Ilias, 27 v. Santander n. Oporto. Ida D, verm. 29 v. Grimsby n. Esbjerg. Ingeborg, 28 v. Gdynia te Zwijndrecht. Joost, 26 te Zaandam. Julia Mary, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Kaap Falga, 26 te Norrkoping. Kaap Sint Vincent, 25 te Rotterdam. Koningshaven, pass. 28 Kp. Vilano n. Casablanca Leendert H, 29 v. Kopenhagen te Stockholm. I^acra, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Larix, pass. 27 Kiel n Malmö. Merwehaven, 28 v. Duinkerken te Rouaan. Muphrid N. pass. 28 Brunsbüttel n. Liverpool. Maasym N, 29 140 m. ZW. ten Z. Kp. Frio. Meres N, 29 te Montevideo. Makkum, 29 v. Vlissingen n. Vasteras. Meeuw, pass. 29 Vlissingen n. Terneuzen. Nero, 28 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nautic, 28 v. Antw. te Helsinki. Neeltje B, 29 v. Amsterdam te Nykobing verw. Noorderhaven, 29 v. Antw. te Norresundby. Oranjepolder, 29 v. Bayonne te Aberdeen verw. Pascholl, 29 v. Amal te Zaandam. Prinses Wilhelmina, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Pavo, 23 te Norrsundet. Ponza, 23 te Norrkoping. Rijnhaven, 29 v. Port Lyautey te Duinkerken. Steven, 29 v. Lidkoping te Amsterdam. Sonsbeek, verm. 29 v. Kotka n. België. Stella Maris. 28 v. d. Tyne n. Kristiansand. Twee Gebroeders, pass. 29 Vliss. n. Antw. Tilly, 24 te Zaandam. Theano, 29 v. Rotterdam te Dublin verw. Trito, 29 v. Dublin te Amsterdam verw. Tromp, 29 v. Boston te Aalborg. Taormina, 29 v. Rotterdam te Hansweert. Westerdok, 27 v. Amsterdam n. Londen. Westersingel, verm. 29 v. Barrow in Furness naar Port Talbot. Westpolder, verm. 29 v. Rotterdam n. Oporto. Westereems, 31 v. Wasklot te Antwerpen Wichenburgh, pass. 29 Ouessant n. Londen. Wim (V), 29 v .Blyth n. Haderslev. r* SLEEP VA ART Poolzee, 27 130 m. W. Freetown met 2 bakken. Zwarte Zee, 29 110 m. OZ.O. Melbourne.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 10