Rust in het gebied van Gaza voor het eerst sinds weken Europese ministers op 6 September in Noordwijk Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Egyptische versterkingen naar het grensgebied Nieuwe koers voor Marokko is nog niet gegarandeerd Arabisch-Israelisch conflict uitgesloten geacht Perón gaat vrede met geweld afdwingen Zweden wordt nat, maar adverteren is verboden Het woord is aan Franse conservatieven en Marokkaanse nationalisten beiden ontevreden Geen belangrijke besluiten te wachten Beraad over loonpolitiek in Stichting van de Arbeid v* 70e JAARGANG No 48 ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 199 Bijstand Politie zal de taak op gepaste wijze aanpakken diplomaten mogen Russisch atoombedrijf bezichtigen Campagne tegen misbruik nu de drank spoedig van de bon gaat Portret van de familie Zjoekov voor Eisenhower Sovjet-historici erkennen werk van niet-marxisten V ergiftigings verschijnselen bij aardappelrooiers te Sittard Instantie in Washington voor Oost-West contact Negermoeder doet beroep op president Eisenhower Wisselend weer Weerrapport mist el Is Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur! Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CAIRO (Reuter) Generaal-majoor Burns, het hoofd van de UNO-waarnemers, die toezicht houden op de naleving van het Palestijnse bestand, heeft te Gaza besprekingen met Egyptische autoriteiten gevoerd over een staken van het vuren. Voor het eerst sinds bijna twee weken was het in het gebied van Gaza een rus tige dag. De botsingen tussen Israëliërs en Egyptenaren van de laatste tijd hebben meer dan honderd personen het leven gekost. Egypte en Israel hebben beide verklaard, dat zij de voorstellen van generaal Burns om het vuren te staken zul len aanvaarden mits de andere partij hetzelfde doet. Te Cairo hebben Westelijke waarnemers en enige Arabische diplomatieke vertegenwoordigers als hun mening te kennen gegeven, dat een volledige hervatting van de vijandelijkheden tussen Israel en de Arabische landen uitgesloten moet worden geacht.. In de smalle kuststrook van Gaza, waar 250.000 Arabische vluchtelingen uit Palestina wonen, blijft de toestand evenwel gespannen. (United Press) Duizenden Egypti sche manschappen met zware uitrusting begeven zich naar gemeld wordt over het Suez-kanaal naar de Egyptisch-Israëli- sche grens. Zij zijn bestemd het garnizoen van Gaza te versterken. Tegelijkertijd wor den afdelingen van de nationale garde, vroeger opgeleid om de Britten in Suez te bevechten, uit alle delen van het land naar Gaza gedirigeerd. Alle officieren, die in de Suez-kanaalzone wonen, hebben be vel gekregen hun kampen niet te verlaten, in afwachting van dringende oproepen die elk ogenblik kunnen afkomen. Het opper bevel had eerder de verloven van alle of ficieren en manschappen in het gebied van het Suez-kanaal ingetrokken. Intussen treffen de Arabische staten maatregelen om het Egyptische leger bij te staan. Het Syrische leger en het Jor daanse Arabische legioen, beide klein van omvang maar goed uitgerust, hebben het bevel gekregen zich „paraat" te houden langs de Israëlische grenzen. Irak zal alle hulp die Egypte nodig mocht hebben ver strekken op individuele basis of collec tief met de andere Arabische staten. (Reuter) In officiële kringen te Bag dad wordt verklaard, dat Irak de Arabi sche ministers van Buitlenandse Zaken voor een bijeenkomst in Beiroet of een andere Arabische hoofdstad heeft uitge nodigd ter goedkeuring van een eensge zinde politiek en collectieve maatregelen. Alleen Egypte en Saoedi-Arabië hebben BUENOS AIRES (Reuter/AFP) „Wij zijn vastbesloten de orde tot elke prijs te handhaven. De kracht van ons optreden zal afhangen van de intensiteit van het optreden der oppositie", aldus heeft president Perón van Argentinië ver klaard tegenover een groep Peronistische leiders. „Wij beleven de laatste stuiptrek kingen van een stervende oligarchie". „Wij zullen terugkeren naar de dagen van 1945" (toen de staatsgreep werd gedaan, die Pe rón uiteindelijk aan de macht bracht). „De vrede, die zij weigerden met waardig heid te sluiten zal hun met geweld afge dwongen worden. Het is een zaak van de politie en zij zal haar op gepaste wijze aan pakken". „Wij worden beschuldigd van aanvallen op de godsdienst. Wij willen echter de godsdienstige gevoelens van de religieuze mensen beschermen doch wij willen ook hen beschermen, die geen geloof hebben". „Dit zijn alles slechts voorwendsels voor politieke manoeuvres en wij willen geen politiek onder godsdienstige voorwendsels. Wij zijn bereid in onze loopgraven te ster ven. Wie tracht ons er uit te verdrijven loopt het gevaar vernietigd te worden", al dus Perón. Op de bijeenkomst van het Argentijnse congres van Vrijdag waren slechts negen radicale afgevaardigden aanwezig. De Peronistische afgevaardigden boycotten haar reeds vier weken. Zij werd verdaagd wegens het ontbreken van het quorum. De vergadering was bijeengeroepen voor de bespreking van de gebeurtenissen van de 16e Juni, toen een opstand tegen Perón werd ontketend. Generaal Robles, directeur-generaal voor de binnenlandse veiligheid, heeft de Argen tijnen in een proclamatie gewaarschuwd dat pogingen tot het doen uitbreken van wanordelijkheden krachtig zullen worden tegengegaan. Scholen en instellingen van godsdienstige aard zullen krachtdadig wor den beschermd. Particulieren, die wapens bezitten, moeten deze binnen 24 uur bij de dichtstbij wonende rechter inleveren. De veiligheidstroepen hebben het recht huizen en openbare gebouwen waarin mogelijk wapens zijn verborgen, te doorzoeken. Voor openbare bijeenkomsten moet vergunning worden gevraagd, tenzij het samenkomsten voor (normale) vermaaks- of culturele doeleinden betreft. Het is verboden wapens te vervoeren of te verkopen. MOSKOU (Reuter) De hoofden der buitenlandse diplomatieke missies in Mos kou zijn uitgenodigd Dinsdag een bezoek te brengen aan de atoomcentrale in de nabij heid van Moskou. De centrale bevindt zich naar men meent op een afstand van hon derd kil meter van Moskou. nog niet geantwoord op het voorstel, maar de Libanese minister van Buitenlandse Zaken doet pogingen om de instemming van deze landen te verkrijgen, aldus wordt in betrouwbare Arabische diplomatieke kringen te Bagdad meegedeeld. De Iraakse delegatie bij de UNO heeft opdracht gekregen, te pogen een eensge zinde Arabische politiek tot stand te bren gen aangaande de drie voornaamste kwes ties, waarvoor de Arabische wereld zich geplaatst ziet: Marokko en Algerije, Gaza en de Amerikaanse politiek ten aanzien van het Midden-Oosten. Stockholm (Reuter) Komende maand zal in Zweden de rantsoenering van sterke drank, die veertig jaar lang gegolden heeft, worden afgeschaft. Als voorberei ding op die stap is met ingang van deze maand een adverteerverbod' ingegaan, dat een half jaar lang van kracht zal blijven en dat naar de bedoeling van de regering de Zweden van al te grote begerigheid naar het straks weer vrij te verkrijgen genot middel moet afhouden. Het verbod geldt niet alleen het adverteren in de bladen maar ook het aanprijzen van drank door middel van lichtreclames en aanplakbil jetten. Alle neon-reclames voor sterke dranken zijn afgedekt en de aanplakbil jetten zijn overplakt met aanprijzingen van niet-alcoholhoudende dranken. Er is geen wettelijke sanctie op naleving van het reclameverbod ingesteld maar het staats-drankmonopolie heeft de impor teurs doen weten, dat negering uitsluiting van de markt tengevolge zal hebben. Na Maart zal alleen met soort en prijs van sterke dranken geadverteerd mogen wor den. Het plaatsen van afbeeldingen van fles of glas zal worden tegengegaan. Voor aanstaande psychologen hebben het ad verteerverbod onpsychologisch en dom ge noemd. Het parlement heeft een bedrag van twee millioen kronen gevoteerd voor een cam pagne tegen drankmisbruik van een zeven tigtal organisaties. Deze campagne wordt gebaseerd op sociale argumenten en zal een positief karakter dragen met aanspo ringen tot het betrachten van matigheid en verantwoordelijkheid. Eén der te gebrui ken aanplakbiljetten toont een meisjes hoofd met het onderschrift: „Ik dans al leen met nuchtere jongens". Eén der krachtigste steungevers voor de campagne is de minister van Financiën, wiens de partement grote inkomsten uit de drank belasting krijgt. DENVER (United Press) Het (zomer) Witte Huis heeft een grote familiefoto laten zien die de Russische minister van Defensie Zjoekov aan premier Eisenhower heeft ge zonden ais dank voor een huwelijksge schenk voor Zjoekovs dochter. De kleuren foto toont de geüniformeerde, zwaar ge decoreerde maarschalk trots zittend met zijn vrouw, twee dochters, Era en Ella, kleindochter en een schoonzoon, in de beste traditie van het familieportret. De bruide gom van Ella staat er echter niet op. Zij trouwde met Kliment Petrovitsj Vorosjilov op de dag dat Zjoekov uit Moskou vertrok om de conferentie van Genève bij te wo nen. De 23-jarige schoonzoon, een officier van het leger, is een kleinzoon van presi dent Vorosjilov, het hoofd van de Russi sche staat. PARIJS (AFP) De Sovjet-geschied kundigen erkennen ,dat in de kapitalisti sche landen talrijke niet-marxistische his torici uiterst nuttig werk verrichten, waarmee de Sovjet-geschiedkundigen re kening moeten houden. Daarom zullen Russische geleerden deelnemen aan het tiende internationale historische congres in Rome, zo bericht het Sovjet-tijdschrift „Historische problemen". „Onze historici hebben een materialisti sche opvatting van de geschiedenis, maar het historisch materialisme betekent voor hen niet een universele verklaring waar door zij niet meer alle feiten zo nauwge zet mogelijk zouden behoeven te onderzoe ken. De Sovjet-afgevaardigden zullen te Rome voorstellen, gezamenlijk historische documenten te publiceren en geleerden uit te wisselen". Russische geschiedkun digen zullen deelnemen aan de voorbe reiding van de „Algemene geschiedenis van wetenschap en cultuur", die de UNESCO zal uitgeven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ August Vermeylen: In de kunst is het religieuze ster ker naarmate het minder gefor muleerd wordt. In zijn bootje vaart de kooiker door de eendenkooi voor een inspectie. Straks zal hij weer de wilde eenden in de kooi drijven. Een aantal doodlopende slootjes voeren van een vijver naar de kooi. De wilde eenden worden door tamme eenden naar de kooi gelokt. De kooiker staat achter de omheining bij de ingang van de kooi gereed om de eenden op voer te onthalen. Naarstig pikkend zwemmen zij de mond van de pijp in. Dan komt de kooiker plotseling te voorschijn. De wilde eenden vliegen verschrikt weg naar het geheel afgesloten uiteinde, waar ze terecht komen in een fuik. De klep valt dicht en ze zijn gevangen. Er zijn in Nederland nog maar weinig eendenkooien. Krachtens de jachtwet mag de kooiker alleen werken met een vergunning. PARIJS (Reuter) Het jongste voorstel van de Fransen om de uitvoering van hun plan voor een „nieuwe koers" in Marok ko op gang te brengen is het denkbeeld om de 78-jarige generaal Catroux, een voormalige gouverneur-generaal van In dochina, naar Madagascar te zenden ten einde met de verbannen sultan Ben Joessef de voorwaarden voor diens overbrenging naar Frankrijk te bespreken. Men ver wacht dat Catroux zal worden vergezeld door een vooraanstaande, doch gematig de Marokkaanse nationalist. Het voorstel is bedoeld als een tegemoet koming aan de bezwaren van de Franse conservatieven, die van oordeel zijn dat Ben Joessef niet naar Frankrijk moet ko men, voordat hij heeft toegezegd, zelf geen pogingen in het werk te zullen stel len om op de troon terug te komen. Het oorspronkelijke plan om een aantal Ma rokkaanse nationalisten van de Istiqlal en de „Partij voor democratische onafhan kelijkheid" naar Madagascar te laten gaan, was Vrijdagavond geheel van de baan. (Van onze Haagse redacteur) De ministers van Buitenlandse Zaken van de Schuman-landen (Frankrijk, West- Duitsland, Italië, Nederland, België en Luxemburg) zullen op Dinsdag 6 Septem ber in Huis ter Duin te Noordwijk bijeen komen teneinde na te gaan iii hoeverre de pogingen om de Europese eenheid weer op gang te brengen succes hebben opgeleverd. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, die tevens op treedt als voorzitter van de indertijd te Messina in het leven geroepen studiecom missie, zal op deze conferentie rapport uit brengen over de vorderingen, die de ex perts tot dusverre op het glibberige pad van de integratie hebben gemaakt. Het „klein-Europa"-gesprek te Messina (14 Juni) is besloten met de oprichting van een studie-commissie om uit te maken in hoeverre de Europa-gedachte, die na de verwerping van de E.V.G. geheel op de achtergrond was geraakt, weer nieuw leven kon worden ingeblazen. Deze studiecom missie (die liefst honderd tot honderdvijf tig man telt) zou haar licht moeten laten schijnen over de volgende onderwerpen: Maatregelen voor de vorming van een een- heidsmarkt met geleidelijke verlaging van de tariefmuren (het oorspronkelijke plan- Beyen). Uitbreiding van het handelsver keer en grotere vrijheid van beweging voor personen. Gemeenschappelijke exploitatie van de waterwegen, verkeerswegen en ener giebronnen. Gemeenschappelijke productie en levering van gas en electriciteit. Vor ming van een gemeenschap van de atoom energie en vorming van een eenheidsfonds ter bevordering van de landbouw en de industrie. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, dat de commissie-Spaak haar eind-rapport vóór 1 October zou inleveren en dat de ministers dan tussentijds tweemaal bijeen zouden komen om de vorderingen te bespe- ken. De grote verlanglijst, die de „Zes van Messina" hadden opgesteld, maakte het echter onmogelijk om dit schema te hand haven. Zoals de zaken thans staan, zullen de ministers eenmaal te Noordwijk bijeenkomen voor het opmaken van de voorlopige balans om de zaak daarna weer te verwijzen naar de studiecommissie. Men verwacht bovendien, dat de' datum voor de indiening van het eindrapport (1 October) zal worden verschoven naar een later tijd stip. Zoals uit bovenstaande reeds blijkt, zul len in Noordwijk géén plannen worden opgesteld voor de verdere integratie van Europa. De ministers zullen hoogstwaar schijnlijk slechts de verschillende stand punten uiteenzetten om de studiecommissie daarna te verzoeken op de ingeslagen weg voort te gaan. Over hetgeen de experts in hun bespre kingen te Brussel hebben bereikt, bewaart men nog stilzwijgen. De onderhandelingen over de kwestie van de gezamenlijke pro ductie der atoomenergie zijn echter op moeilijkheden gestuit, voornamelijk door dat men, wat dit betreft, op vele punten nog in het duister tast. Intussen doen Franse conservatieven nog steeds pogingen om de plannen voor de „nieuwe koers" in Marokko te torpe deren. De minister van Buitenlandse Za ken Pinay moet er voor gezorgd hebben, dat de reis van de Marokkaanse natio nalisten naar Madagascar niet is door gegaan. Aan de andere kant staan de nationa listische leiders, die te Parijs de nadere ontwikkeling van de toestand afwachten, bloot aan critiek van de zijde van hun landgenoten thuis, die vinden dat zij zich bij het overleg met Franse regeringslei ders te Aix-Les-Bains met „een schotel linzen" hebben laten afschepen in plaats van werkelijke onafhankelijkheid te be dingen. Bovendien hebben zij heftige ver wijten te horen gekregen van een oudere broer van de verbannen sultan, de 50- jarige Moeley Hassan die te Parijs woont, dat zij ter wille van een compromis Ben Joessef hebben opgeofferd. Volgens premier Faure bestaat er even wel geen onenigheid tussen de leden van het kabinet. De regering blijft bij haar plan (voor Marokko) en zij houdt vast aan haar tijdschema. Er is geen sprake van, dat het kabinet in de komende 48 uur in spoedver gadering wordt bijeengeroepen, aldus Faure. Bij Kenifra in Marokko zyn zeventien Berbers gearresteerd, die er van verdacht worden te hebben deelgenomen aan de moord op drie journalisten. Een der ge arresteerden bekende aan de moord te heb ben deelgenomen. De anderen zijn beschul digd van medeplichtigheid. Men verwacht nog meer arrestaties. Aanleiding tot de arrestatie was het vinden van schoenen en fototoestellen van de journalisten bij de Berbers. Versterkingen De Franse regering heeft besloten nog negen bataljons zesduizend man naar Algerije te zenden, aldus verluidt te Parijs. Dit is één van de besluiten van de com missie voor Noord-Afrika, die onder voor zitterschap van premier Faure de toestand ir. Algerije heeft besproken. Op verzoek van gouverneur-generaal Soustelle besloten de ministers strengere veiligheidsmaatregelen te nemen en zo spoedig mogelijk sociale en economische hervormingen in te voeren. Er is geen sprake van politieke hervormingen, daar Algerije een deel van Frankrijk is. Voor de laatste opstand werd de sterkte van het Franse leger geschat op honderd duizend man. Sedertdien zijn zes bataljons in Algerije aangekomen. De meeste hervormingen beogen verbete ring van het lot van plattelandsgemeen schappen, waar de meeste opstandelingen vandaan komen. De ministers machtigden de gouverneur-generaal deze voorstellen in te dienen bij het Algerijnse parlement zodat zij voor het einde van de maand kunnen worden goedgekeurd. Andere voor stellen zullen worden voorgelegd aan de Nationale Vergadering en het kabinet. De hervormingen omvatten onder meer een rechtvaardiger verdeling van de grond onder de Arabische boeren en een betere regeling voor de deelbouw. Twintig personen, die bij de landbouwer B. in Guttekoven bij Sittard hadden meegeholpen bij het aardappelrooien en in de middagpauze op het veld hadden ge geten, zijn allen min of meer ernstig ziek geworden. De patiënten hebben koorts en klagen over maagstoornissen. Zes kinderen zijn voor nader onderzoek in het ziekenhuis te Sittard opgenomen. Men heeft hier zeer vermoedelijk te doen met een bijzondere vorm van paratyphus. De besmetting zou mogelijk zijn ontstaan door het drinken van ongekookte melk in de koffie. De behandelende artsen hebben, in overleg met de medische staf van het Sittardse ziekenhuis, besloten alle personen die aan het aardappelrooien en aan het koffiedrinken in het veld hebben deelgeno men hun aantal bedraagt meer dan 20 voor een goede medische behandeling en om gevaar van besmetting en verspreiding van de ziekte te voorkomen, op te halen en naar het Sittardse ziekenhuis over te bren gen. In haar Vrijdag gehouden vergadering heeft de Stichting van de Arbeid zich vooral bezig gehouden met het beraad over het standpunt van de regering inzake een toelaatbare verbetering van de arbeids voorwaarden. De regering wil op het ogenblik alleen mogelijk maken dat onder bepaalde voor waarden de vacantie wordt verlengd en dat de vacantiebijslag met 2 tot 4 percent wordt verhoogd. Hoewel de opvatting van de Stichting van de Arbeid niet bekend is gemaakt, wordt vermoed dat zij van oordeel is dat deze verlenging van vacantie alleen niet voldoende is en dat bijvoorbeeld verbete ring op het gebied van de pensioenen en dergelijke niet.dient te worden afgewezen, als een bepaalde bedrijfstak daaraan de voorkeur geeft. Voorts schijnt de Stichting van de Arbeid het standpunt van de regering te delen, dat het wenselijk is dat de Sociaal Econo mische Raad de economische situatie in verband met de arbeidsvoorwaarden thans nader gaat bezien. WASHINGTON (AFP) Men verwacht in Washington dat president Eisenhower deze maand een functionaris zal benoemen tot hoofd van een nieuwe regeringsinstan tie, die in het bijzonder belast is met de betrekkingen van de Verenigde Staten met de Sovjet-Unie en andere communistische landen. Deze nieuwe dienst, zo is van welinge lichte zijde te verstaan gegeven, zal recht streeks verbonden zijn aan het Witte Huis en de leider van de dienst zal de titel van bijzondere raadgever van de president voeren. De nieuwe dienst zal de werk zaamheden der verschillende ministeries en Amerikaanse staatsorganen op het ter rein van de culturele uitwisseling en de uitwisseling van personen tussen het Oos ten en het Westen moeten bundelen. Hij zal zich verder bezig houden met immigratie vraagstukken, de verkoop van overtollige landbouwproducten aan communistische landen en met de handel tussen het Oosten en het Westen. GREENWOOD (United Press). De moeder van de negerjongen, die door twee blanken zou zijn vermoord heeft een be roep gedaan op president Eisenhower om toe te zien dat de schuldigen zullen wor den gestraft. Ook de burgemeester van Chicago, waar zij woont, heeft een beroep op de president gedaan. De moeder van Emmett Till vertelde dat toen zij haar zoon naar de oom in de staat Mississippi stuurde voor vacantie, zij hem nog had gezegd rekening te houden met de positie van de negers daar en dat wanneer blan ken zouden eisen dat hij voor hen op zijn knieën zou gaan liggen, dat hij het dan diende te doen. De justitie in het district Leflore van de staat Mississippi zal een vervolging we gens moord instellen tegen beide blanken. De Nationale vereniging ter bevordering van de belangen der gekleurde bevolking (National Association for the Advancement of Colored People) heeft bij de federale autoriteiten en bij die van de staat Mis sissippi scherp geprotesteerd tegen de lynching. Gouverneur White van Missis sippi heeft niet op het vertoog der vere niging gereageerd. De centrale recherche van Amerika, heeft laten weten dat de moord door de staat Mississippi berecht moet worden en niet door de federale justitie. Met de eerste herfst-maand heeft ook het meer herfstachtige weer ingezet, al is dat voor ons in Nederland nog maar nauwelijks te merken. Op de Atlantische Oceaan echter is de depressie-activiteit in volle gang. Gisteren trok een diepe sto ring over 't Noordelijk deel van de Noord zee naar Scandinavië, en deed de wind aan de Waddenkust tijdelijk tot hard toe nemen. Aan de achterzijde van deze de pressie stroomde vandaag iets koelere lucht over Nederland uit, waarin zich ge makkelijk stapelwolken konden vormen. Door de nadering van een rug van hoge druk was de buienactiviteit echter uiterst gering. Deze rug van hoge druk wordt op zijn beurt weer gevolgd door het frontenstel sel van een nieuwe diepe depressie, die vanmorgen in het zeegebied tussen Groen land en IJsland was aangekomen met een kerndruk van minder dan 970 mb. Morgen zal dit frontenstelsel ons vanuit het Noord-Westen naderen, maar het ziet er op het ogenblik niet naar uit dat het tot veel regen aanleiding zal geven. Wel zal het morgen de bewolking in de loop van de dag doen toenemen. (van hedenmorgen 7 uor) weer s- toe stand Su C 03 Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zurich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt regenbui licht bew. onbewolkt zwaar bew. regen geheel bew. regen nevel onbewolkt nevel onbewolkt nevel nevel onbewolkt nevel nevel onbewolkt onbewolkt zwaar bew. ZW WNW ZW WZW W W windstil windstil windstil NW 4 windstil windstil windstil ZZW 4 ZZW 4 windstil windstil W 1 NO 3 ONO 4 windstil 22 2 16 20 13 24 0 27 0,1 23 0 26 0 26 27 26 0 27 0 24 0 24 0 27 0 23 0 26 0 25 0 24 0 25 0 31 0 31 0 33 0 Neerslag laatste 24 uur. 30oocotXDCCoooocccorrorrr^rcorxxrocc'<>norYx-x»Yiooocoocorx KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Koude heldere nacht met weinig wind. Morgen toenemende bewolking met later in het Noorden van het land kans op wat regen, overwegend matige Zuid-Westelijke wind en ongeveer de zelfde middagtemperaturen als van daag. 4 September Zon op 5.56 uur, onder 19.25 uur. Maan op 19.40 uur, onder 8.40 uur. 5 September Zon op 5.58 uur, onder 19.23 uur. Maan op 20.03 uur, onder 9.59 uur. Maanstanden 2 Sept. 8.59 uur: Volle maan 9 Sept. 8.59 uur: Laatste kwartier 16 Sept. 7.19 uur: Nieuwe maan 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmniden Zaterdag 3 September Hoog water: 4.11 en 16.34 uur. Laag water: 0.00 en 12.17 uur. Zondag 4 September Hoog water: 4.45 en 17.07 uur. Laag water: 0.38 en 12.50 uur. Maandag 5 September Hoog water: 5.19 en 17.40 uur. Laag water: 1.10 en 13.23 uur. XJOCOOOOCCCttOCOCCOCCOCCCTOCOCOOCCCCCOCCCCOOCCOCOMCOOÖ»

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1