Israel en Egypte beloven het vuren aan de grens te staken Deel der Duitse delegatie met documenten vertrokken Marokkaanse afvaardiging naar Sultan Ben Joessef vertrokken Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Russisch aanbod van wapens door Egypte toegegeven Malakka wil binnen 4 jaar volledige onafhankelijkheid Opnieuw incident in de strook van Gaza Brand te Helmond in op slagplaats textielfabriek Amerikaanse militair bij Zandvoort verdronken Staat van beleg in de Minahassa afgekondigd TREIN NAAR MOSKOU Het woord is aan Kardelj naar Londen Druppelsgewijs en in het geheim om het Franse prestige te sparen Fransgezinde Istiqlal- leider vermoord Schade wordt geraamd op meer dan 1 millioen gulden Prinses Beatrix verrichtte tewaterlating van onderzeebootjager Baby in kussen gestikt Dominion-status niet gewenst Peking is bereid tot vrijlating Amerikanen Partij protesteert in Parijs tegen „collectieve vergelding" Weer rapport 70e JAARGANG No 49 MAANDAG 5 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 200 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CAIRO/TEL AVIV (Reuter) Zowel Israel als Egypte hebben Zondag bekend gemaakt het jongste verzoek van generaal-majoor Burns tot een staking van de vijandelijkheden te aanvaarden. Israel zei in een nota aan de hoofdwaarnemer van de UNO, dat al zijn strijdkrachten in het gebied van Gaza is bevolen het vuren te staken. Israel verklaarde zich het recht voor te behouden zich in geval van hernieuwe Egyptische aanvallen onmiddellijk met de wapens te verdedigen. Egypte heeft hetzelfde voorbehoud gemaakt. Het staken van het vuren werd gistermiddag officieel van kracht, doch er hebben zich niettemin een aantal inci denten voorgedaan. Generaal-majoor Bums zei, dat beide partijen verder hadden toegezegd orders uit te geven om te verhinderen, dat personen de demarcatielijn zouden overschrijden en mensen op het gebied van de andere partij aanvallen, mijnen zouden leggen of sabotagedaden plegen. Men gelooft, dat als deze nieuwe oproep zou falen, generaal Burns zal aanbevelen de Veiligheidsraad van de UNO bijeen te roepen om de kwestie te bespreken. In UNO-kringen in Jeruzalem is ver nomen, dat het Egyptische opperbevel de evacuatie van alle gezinsleden van mili tairen uit het gebied van Gaza heeft ge last. Het treinverkeer tussen Gaza en Egypte is gestaakt, aldus dit bericht, waar van geen bevestiging uit andere bronnen is verkregen. De Egyptische vice-premier, Gamel El Din Salem, heeft Zondag toegegeven dat de Sovjet-Unie wapens heeft aangeboden aan Egypte. Hij zei: „Wij zyn bereid dit aanbod te aanvaarden als de Europese landen, die ons wapens hebben beloofd, niet bereid mochten blijken hun contrac ten te vervullen". Gamei El Din Salem, die officier is by de Egyptische luchtmacht, verklaarde dit bij aankomst op het vlieg veld van Calcutta uit Birma. Hy zal tien dagen in India blyven. Premier Said el Moefti van Jordanië heeft de ambassadeurs van Groot-Brittan- nië en de Verenigde Staten medegedeeld, dat Jordanië Egypte zal steunen, als de Israëlische aanvallen in het grensgebied van Gaza „voortduren". Jordanië zal Egyp te militaire hulp verlenen als het tot een oorlog met Israel mocht komen. Syrië en Irak hebben reeds eerder verklaard Egypte in dat geval te zullen bijstaan. Het Israëlische leger heeft vandaag medegedeeld, dat drie soldaten worden Zaterdag is brand uitgebroken in de op slagplaats van garens van de textielfabriek Diddens en Van Asten te Helmond. Het vuur woedde in garens, die als halfproduct in het ongeveer 1650 vierkante meter grote magazijn waren opgeslagen. In een zeer korte tijd stond het gebouw in lichterlaaie. Geassisteerd door de fabrieksbrandweer en de brandweer van de Koninklijke N.V. J. A. Haymakers en Co. Textielfabrieken werd de vuurzee door de Helmondse brand weer met groot materieel bestreden. Uit 11 slangen werd water op de vuürzee gestort. De ongeveer 200.000 kilogram garens als mede het magazijn gingen bijna geheel ver loren. De schade wordt geschat op meer dan een millioen gulden. Prinses Beatrix heeft hedenmorgen de tewaterlating verricht van de onderzee bootjager Hr. Ms. „Limburg" van de hel ling van „De Schelde" te Vlissingen. Na de tewaterlating hield de directeur van de werf, de heer J. W. Hupkes, een rede over de betrekkingen tussen de Koninklijke Marine en „De Scl elde". Daarna dankte de directeur van „De Schelde" prinses Beatrix, die de laatste beletselen, welke het schip op de helling vasthielden, had weg genomen. Prins Bernhard was mede aan wezig. men de berichten tegen volgens -welke langs alle grenzen van Israel Arabische troepen zouden worden samengetrokken. Volgens de Israëlische zienswijze zijn deze berichten bestemd „voor binnenlands ge bruik" in de Arabische landen. Grote verwarring ontstond Zondagmiddag omstreeks vier uur op het Noordelijke strand ter hoogte van de Boulevard de Fa- vauge te Zandvoort toen tijdens opkomend i water twee baders in verdrinkingsgevaar verkeerden. Het lukte aan een Duitse bad gast een drenkeling een Amerikaanse militair behouden aan de kant te bren gen. Twee minuten later werd zijn reeds bewusteloze kameraad op het strand ge bracht. Leden van de Zandvoortse Red dingsbrigade pasten kunstmatige ademha ling toe en werden na enkele minuten ge assisteerd door dr. C. F. M. Robbers en de politie, die met een zuurstofkoffer was gearriveerd. Na een kwartier werd het slachtoffer per gemeentelijke ziekenauto naar het St. Elisabeth Gasthuis in Haar lem overgebracht, maar operatief ingrijpen mocht niet meer baten. De overledene was de 19-jarige Amerikaanse militair Robert von Vark uit Iowa, die in Heilbronn in Duitsland was gelegerd. Het slachtoffer was ongehuwd. Beide Amerikanen, die de zwemkunst niet machtig waren, verbleven ongeveer drie kwartier op de zogenaamde eerste bank, maar hadden niet bemerkt dat de vloed was komen opzetten. Zij durfden niet meer door het diepe zwin terug en pro beerden in de lengterichting van de bank een ondiepere plek te vinden met het ge volg echter, dat zij in een mui raakten. Opnieuw hulp nodig Kort na het verdrinkingsongeval van de Amerikaanse militair werd wederom de hulp ingeroepen van de leden van de Zandvoortse Reddingsbrigade. Omstreeks half vijf verzocht een Weense haar 32- jarige dochter met haar vriendin uit het water te halen. Beiden waren gaan zwem men en bevonden zich zeker zeshonderd meter uit de kust toen de vlet van de bri gade in zee ging. Anderhalf uur werd naar de twee zwemsters gezocht, echter DJAKARTA (United Press) Het Indo- zonder resultaat Ook aan de kant was men nesische leger heeft volgens berichten het tweet?J )u} het verloren. Om half- van Celebes de staat van beleg afgekon- zeve" ontdekten politie-agenten en leden vermist na een gevecht tussen een Isra ëlische patrouille, die over de grens ge dwaald was, en Egyptische militairen in het gebied van Gaza. Volgens een bericht van de Israelisch-Egyptische bestandscom missie werden twee leden van de patrouille gedood. Israëlische strijdkrachten hebben Zon dag te middernacht een Egyptische stelling in het gebied van Gaza aangevallen, zo heeft een Egyptische woordvoerder mee gedeeld. Hij zei dat er vier Israëliërs ge dood waren. Een Dakota van de Amerikaanse lucht macht is Zondag door twee Israëlische jachtvliegtuigen boven Israëlisch grond gebied onderschept en opgebracht naar het vliegveld van Lydda. Het Amerikaanse toestel dat op weg was van Cairo naar Beiroet had zich volgens een Israëlische bron buiten de luchtcorridor bevonden en was daarom ter identificatie naar Lydda gebracht. Het mocht zijn vlucht later voortzetten. In regeringskringen te Tel Aviv spreekt digd in de Minahassa omdat opstandelin gen luitenant-kolonel Worang en een groep soldaten tussen Menado en Kambi uit een hinderlaag hebben overvallen. De staat van beleg werd afgekondigd door kol. Warouw, de bevelhebber van het le ger in het Oosten van Indonesië. Luitenant-kolonel Worang werd vol gens radio-Makassar gewond. De opstan delingen zouden behoren tot een bende die onder leiding staat van een zekere No Korompis.Diens organisatie zou zich „ver dedigers van het recht" noemen. Tot de vorige week was het in de Mi nahassa twee jaar lang rustig. Kolonel Warouw heeft opdracht gegeven de schul digen op te sporen en te straffen, aldus radio Makassar. Kononel Warouw, die in de Minahassa geboren is, drong bij de be volking aan op kalmte. van de Z.R.B., die met een jeep op het strand patrouilleerden, beide vrouwen twee kilometer van de plek, waar zij in zee wa ren gegaan, in zee. Toen zij uit het water kwamen werden zij naar het bureau van politie overgebracht. Zij waren zich niet bewust geweest van de onrust, die zij bij haar familie en honderden strandbezoekers hadden opgewekt. In een woning aan de Weesperzijde te Amsterdam hebben de ouders hun zes maanden oude baby, de jongste van hun twee kinderen, dood aangetroffen in een uitneembare bak van een kinderwagen. Het meisje lag op de buik te slapen met het gezichtje in het kussen. Vermoedelijk is het tengevolge daarvan gestikt. Een dokter constateerde de dood. (Van onze correspondent inWest-Duitsland) Om elf uur Zondagavond is de extra-trein, die een gedeelte van Adenauer's gevolg naar Moskou zal brengen, van het kleine ouderwetse station van Bonn vertrokken rnet ongeveer vijftig passagiers. Er waren secretaressen, technici en politiemannen in burger bij. Ook boeken, acten en andere paperassen van het ministerie van Buiten landse Zaken moesten mee naar Moskou. Voorts gingen ook forellen uit het Zwarte KOEALA LOEMPOER (A.F.P.) „In dien de regering van Groot-Brittannië wei gert binnen twee jaar interne autonomie en binnen vier jaar volledige onafhanke lijkheid aan Malakka te verlenen, zal zijn regering aftreden en mijn partij, de allian tie, in het gehele land het bestuur boycot ten", zo heeft de premier van de Maleise federatie, Tengkoe Abdoel Rahman, tegen over een vertegenwoordiger van A.F.P. ver klaard. De alliantie-partij beschikt in de wetgevende raad over een absolute meer derheid. De minister-president voegde hier nog aan toe, dat zijn regering de status van do minion weigeren zal en slechts als vrij en gelijkwaardig deelgenoot binnen het Brit se gemenebest wil blijven. De Britse onderminister van Buitenland se Zaken voor de Koloniën, Alan Lennox Boyd, heeft te Singapore op een persconfe rentie verklaard, dat de topleiding van de communistische partij in Malakka nauw contact onderhoudt met communistisch China. Boyd verklaarde verder dat Engeland accoord gaat met het aanbod tot amnestie, dat de regering van de federatie van Ma lakka binnenkort aan de communistische rebellen in de jungle van het schiereiland wil doen. De communistische rebellen voor het merendeel in Malakka woonachtige Chine zen zijn kort na het einde van de twee de wereldoorlog hun strijd tegen het Brit se bestuur begonnen en zijn ondanks de grote militaire offers, welke Engeland zich in meer dan acht jaar strijd tegen de re bellen getroost heeft, nimmer definitief verslagen. Intussen wordt vernomen dat één van de meegt beruchte communistische terroristen in Malakka, Phant Pitt, in Zuid-Djohore is gedood. Phant Pitt werd doodgeschoten door een van zijn volgelingen, die zich vervolgens bij de autoriteiten aanmeldde. Het lijk van Phant Pitt is intussen door een patrouille van de veiligheidstroepen gevonden. Communistische terroristen hebben Zon dagmorgen in de staat Djohore 27 vracht auto's aangehouden en in brand gestoken. De waarde van de vrachtauto's en lading wordt geschat op ongeveer 125.000 gulden. De terroristen lieten de arbeiders, die zich in de vrachtauto's bevonden, op vrije .voeten en overhandigden hun vlugschrif ten, waarin werd gewezen op het succes van de Maleise communistische partij in zijn campagne tegen de „Britse imperia listische bazen" en hun helpers. Woud en boerenham uit Hollstein mee op reis, die de Russen bij de een of andere feestelijkheid in Moskou door Adenauer als Duitse specialiteiten zullen worden voortgezet. Het spreekt vanzelf dat ook een vrij aanzienlijke voorraad Duitse wijn en Duits bier mee moest. De trein, die over Berlijn en Warschau gaat, zal drie dagen en drie nachten onder weg zijn. In Brest Litowsk zal men een op onthoud van, naar men denkt, vijf uur heb ben, want daar moet het onderstel van de wagons veranderd worden opdat zij over de bredere rails van het Russische traject kunnen doorrijden. Adenauer en zijn minis ter van Buittenlandse Zaken, Von Bren- tano, vertrekken pas Donderdagmorgen in twee vliegtuigen van het vliegveld Wahn, dat aan de andere kant van de Rijn, tussen Bonn en Keulen ligt, naar de Russische hoofdstad. Met hen vliegen de staatssecre taris in de Bondskanselarij, dr. Globke, de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, prof. Hallstein, de leider van de politieke afdeling van dat departement, Blanken- horn, de chef van het protocol, dr. Mohr, en dr. Van Scherpenberg, van de handels politieke afdeling van het ministerie van Buitenlandse Zaken, die een schoonzoon is van de vroegere rijksminister van Finan ciën onder Hitier, Hjalmar Schacht, en dr. Rheinhardt, van het ministerie van Econo mische Zaken. Bovendien gaat mee de voorzitter van de commissie voor Buiten landse Zaken van de Bondsraad, Arnold, die ministerpresident is van het Bondsland Noord-Rijnland Westfalen, en de leiders van de permanente commissie voor buiten landse aangelegenheden van de Bondsdag Kiesinger en prof. Carlo Schmid. Kiesinger behoort tot de CDU en Calo Schmid, die voorzitter van de Bondsdag is, is een van de topfiguren van de socialistische partij. Hij heeft gisteren nog op een vergadering in Mannheim verklaard dat hij alleen maar in zijn hoedanigheid als lid van die com missie, en dus volstrekt niet als partijman mee op reis gaat. Hij zei tevens dat alleen de regering, in dit geval dus Adenauer, verantwoordelijk zal zijn voor het al of niet succes hebben van de tocht. Tijdens het internationale concours hippique te Rotterdam hebben prinses Beatrix en prinses Irene voor de radio gesproken over het belang van de paardensport voor de jeugd. Klaarblijkelijk zagen de prinsessen niet erg tegen haar spreekbeurt op Ze hadden tenminste de grootste schik. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Bernard Shaw: Spreekt mij niet van een lang le ven; een leven is altijd kort, of nog korter. Naar men in gezaghebbende kringen te Belgrado meent te weten, zal de Joegosla vische vice-premier Kardelj zich in de loop van deze maand op uitnodiging van sir Anthony Eden naar Londen begeven. Nader meldt AFP, dat het aanstaande bezoek van vice-premier Kardelj aan En geland in een communiqué van het minis terie van Buitenlandse Zaken te Belgrado is bevestigd. Het bezoek zal plaats vinden van 14 tot 18 November. GENèVE (United Press) De Verenigde Staten en Communistisch China naderen in hun besprekingen over de vrijlating van 41 Amerikanen uit communistisch China snel een climax en welingelichte bronnen zeiden gisteren, dat de terugkeer van de Amerikanen „nog slechts een kwestie van tijd" is. De Amerikaanse ambassadeur in Praag, U. Alexis Johnson, en de Chinese ambas sadeur in Polen, Wang Ping Nan, hervat ten hier Dinsdag, nadat de besprekingen twee weken geschorst zijn geweest, de onderhandelingen weer, welke ook de te rugkeer van Chinese studenten in de Ver enigde Staten naar communistisch China betreffen. De Chinezen hebben inmiddels duidelijk gemaakt, dat zij bereid zijn de Amerikaanse eis betreffende onvoorwaar delijke terugkeer van de 41 Amerikanen te aanvaarden. Het is vrij zeker, dat de Amerikanen voor 20 September in vrijheid gesteld zul len worden en naar de V. S. zullen kun nen terugkeren. 20 September is namelijk de datum, waarop in de algemene verga dering van de UNO het embargo op han del in strategische goederen met commu nistisch China behandeld zal worden. (Van onze correspondent in Parijs) Een afvaardiging van drie Marokkaanse politici onder leiding van Si Bekkai, die haar reis verleden week uitstelde, is giste ren in het geheim per vliegtuig van Parys naar Madagascar vertrokken om de ver bannen sultan Ben Joessef naar zijn oor deel te vragen over de besprekingen met de Franse regering aangaande het toekomstige statuut van het protectoraat. Een hoge Franse ambtenaar van het ministerie voor de Noord-Afrikaanse gebieden is de drie Marokkanen als waarnemer vooruit gegaan en vermoedelijk zullen enkele andere hoge functionarissen zich dezer dagen bij hem voegen. Ook enige vooraanstaande leiders van de nationalistische Istiqlal-party zul len deze week naar Madagascar vliegen om op verzoek van Ben Joessef aan het beraad deel te nemen. Door de boodschappers gescheiden en op verschillende tijdstippen te laten vertrek ken, hoopt de Franse regering, vooral met het oog op het parlement, blijkbaar het ge zicht nog enigszins te redden. Premier Faure en vooral zijn minister van Buiten landse Zaken Pinay, wilden niet al te open lijk de indruk wekken dat zij in feite het fiat van de verbannen sultan verzoeken voor de verdere besprekingen met de Ma rokkanen. Daarom moest de deputatie Frankrijk druppelsgewijs en zeer discreet verlaten. Tegenover deze bescheiden prestigewinst aan Franse zijde schijnen de Marokkanen enige nieuwe concessies te mogen noteren, die zij Vrijdag en Zaterdag tijdens lang durige besprekingen premier Faure en zijn minister voor de Noord-Afrikaanse gebie den July, hebbben afgedwongen. Donder dag was de Marokkaanse verklaring van het uitstel, dat de Franse voorstellen te on bevredigend waren om aan Ben Joessef voor te leggen. Nu de deputatie toch is ver trokken ligt de conclusie voor de hand dat Parijs verder over de brug is gekomen. Officieel partij Ben Joessef wordt, zij het via tussenper sonen, officieel by het beraad over Marok ko betrokken en daarmede geeft de rege- ring-Faure ongetwijfeld blyk van besef van de harde werkelijkheid. Frankryk er kent daarmede dat Ben Joessef als centrale figuur in Marokkaanse krachtsverhoudin gen niet langer verwaarloosd kon worden. Voor de grote meerderheid van het Marok kaanse volk blyft Ben Joessef de souve- reine vorst en als martelaar in verbanning is zijn aanzien en invloed sinds twee jaar aanmerkelijk gestegen. Hoe Ben Joessef zich zijn toekomst en die van zijn volk voorstelt, is in Parijs maar tendele bekend. Vermoedelijk zal hij eerst weer een vrij man willen zijn, alvo rens zijn inzichten officieel kenbaar te maken. Waarschijnlijk zal Parijs met de uitvoering der plannen ten aanzien van sultan Ben Arafa, die in Aix-les-Bains en in Parijs met zoveel moeite werden opge steld, zal moeten wachten tot Ben Joessef heeft gesproken. Voor de besprekingen in Madagascar is ten minste een week uitgetrokken en men vraagt zich af hoe Faure zich zal kunnen houden aan zijn tijdschema dat uiterlijk op 12 September de Marokkaanse crisis zou zijn opgelost. Het lot van Marokko is op nieuw in handen gelegd van Ben Joessef, de sultan, waarmede de Fransen in 1953 geen accoord konden bereiken en die ze toen eenvoudig buiten spel meenden te kunnen stellen. Catroux op Madagascar Het Parijse dagblad „France-Soir" meldt uit Madagascar de aankomst van de vroe gere Franse ambassadeur in Moskou, ge neraal Georges Catroux. met een geheime missie naar sultan Ben Joessef. De houding van Ben Joessef wordt beschouwd als de sleutel tot de toepassing van de Franse „nieuwe koers" in Noord-Afrika. Volgens de correspondent van „France-Soir" in Antsirabe, de woonplaats van de ex-sul tan, wordt generaal Catroux vergezeld door Henri Yrissou, eerste particulier se cretaris van Pinay. Generaal Catroux ver klaarde dat hij de ex-sultan hoogstwaar schijnlijk nog vandaag zou ontmoeten. De 78-jarige generaal Catroux, die vroeger gouverneur-generaal in Indochina is ge weest, zal naar wordt verwacht trachten met de ex-sultan tot overeenstemming te komen over diens voorwaarden voor een terugkeer naar Frankrijk. CASABLANCA (Reuter-ANP) Si Babi Berrada, een leider van de Marokkaanse nationalistische Istiqlal partij, die op vriendschappelijke voet stond met ver scheidene Franse ministers, is Zondag te Casablanca vermoord. Hij werd voor de deur van zijn woning door onbekenden neergeschoten en overleed op weg naar een ziekenhuis. Toen de politie een onder zoek kwam instellen waren alle sporen reeds weggewist en Babi Berrada's zonen verklaarden niets te hebben gezien of ge hoord. De politicus die bekend stond als een van de meest gematigde figuren van zijn partij, ontkwam vijftien maanden ge leden op het nippertje aan een bomaanslag. Blind geweld De Istiqlal heeft in een te Parijs gepu bliceerd communiqué geprotesteerd tegen „de collectieve vergeldingsmaatregelen, die twee weken meedogenloos zijn voortgezet in de gebieden Oued Zem, Koeribga en Ke- nifra". De aandacht van de Franse regering en de Franse openbare mening wordt ge vestigd op de rampzalige gevolgen van methoden van „blind geweld". De Istiqlal eist dat een commissie van onderzoek „de ware oorsprong en de werkelijke oorzaken" van de gebeurtenissen van 20 Augustus zal vaststellen. Bij botsingen en verzetsdaden in het departement Constantine (Algerije) zijn Zaterdag vier opstandelingen gedood. De Franse ordetroepen verloren twee doden en vier gewonden. Voorts zijn vier Mohamme daanse burgers, die waren ontvoerd, door verzetslieden vermoord. Op verscheidene plaatsen in het departement werd sabotage gepleegd aan gebouwen en telegraafpalen. Er deden zich ook gevallen van brand stichting en aanslagen op Mohammedaanse burgers voor. Iraakse partijen en verenigingen hebben een telegram aan de politieke commissie van de Arabische Liga te Caïro gezonden, waarin de organisaties aandringen op be spreking over de mogelijkheid van het af breken van de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk als vergelding voor wreed heden, die de Fransen in Noord-Afrika zouden hebben gepleegd. Arrestaties in Parijs Vanmorgen vroeg heeft de Franse politie bij razzia's in „Arabische wijken" van Pa rijse voorsteden ongeveer honderd Noord- Afrikanen voor ondervraging aangehouden. Er werden documenten en brieven in be slag geenomen. De politie ondernam deze actie op verzoek van een rechter van in structie te Algiers, die een onderzoek in stelt naar de gebeurtenissen op 20 Augus tus in het gebied van Constantine. Een groot gedeelte van de gearresteerden zal naar Algiers worden gebracht. (van hedenmorgen 7 uur) toestand rj 1" 5r G ra 5i "r. qj X SÜ 25 Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. mist mist licht bew. zwaar bew. mist half bew. onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. windstil ZZW 4 Z 4 Z 4 O 2 windstil WNW 1 windstil NW 3 NNW 1 windstil windstil OZO 2 windstil windstil windstil WNW 1 windstil O 2 windstil Neerslag laatste 24 uur. 20 0 19 0 22 0 23 0 22 0 24 0 27 0 25 8 27 0 24 0,1 25 0 27 0 21 0 23 0 24 7 27 0 0 31 0 20 0,1 28 0 fOTrmmwrmrrcayicmxcoox MORGEN OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Vanavond of vannacht plaatselijk wat regen en over het algemeen iets min der koud dan de afgelopen nacht. Morgen overwegend droog weer met opklaringen en ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Aanvankelijk matige Zuidelijke wind. Later zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. 6 September Zon op 6.00 uur, onder 19.20 uur. Maan op 20.31 uur, onder 11.19 uur. Maanstanden 9 Sept. 8.59 uur: Laatste kwartier 16 Sept. 7.19 uur: Nieuwe maan 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 5 September Hoog water: 5.19 en 17.40 uur. Laag water: 1.10 en 13.23 uur. Dinsdag 6 September Hoog water: 5.55 en 18.18 uur. Laag water: 1.46 en 13.59 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1