Een week met Toon Hermans Chauffeurs gingen in appèl bij Haarlemse rechtbank Kort en bondig Minerva Theater in dit seizoen Lezingencyclus door wereldreizigers Speeltuin DVS hield jubileumreceptie Verkeersingenieur bij Openbare Werken Zandvoort Zilveren jubileum van evangelisatiepredikant Bennebroek Hillegom 11 Boeiende serie R.K. bejaarden gingen een dagje uit Christen Vrouwenbond zag fabriek en kerk Volkstuinders van „Ons Buiten" geven dahliashow B usvrachtauto Van belang voor realisering van Haarlems Verkeersplan Nieuwe figuur In de berm Jubilerend raadslid G. Siegers hartelijk gehuldigd Wie zag motorrijder tegen pui van Kruisweg rijden? Feestavond in Hoofddorp door velen bijgewoond Haarlemse wielerploeg voor clubkampioenschap Vreemde gevolgen van straat-bemesting Aanrijding Scheepvaart DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De directie van het Minerva Theater heeft haar voorbereidingen voor het ko mende winterseizoen thans in zoverre vol tooid, dat zij ons het nieuwe programma bekend kon maken. Daardoor zijn wij nu in de gelegenheid onze voorlopige mede delingen van enige weken geleden aan te vullen. Het seizoen wordt op Donderdag 15 September geopend door het toneelge zelschap „Johan Kaart" met een opvoe ring van het bekende blijspel „Potasch en Perlemoer met vacantie". Daarna zal dit ensemble nog ten minste vijf keer in Heemstede optreden. „Het Nieuwe Comedia" onder directie van John Gobau en Guus Hermus komt, zoals het zich nu laat aanzien, pas Don derdag 23 Februari 1956 voor het eerst in Heemstede, waarna op 13 April een voor stelling voor de Heemsteedse Kunstkring plaats heeft. De directie van het Minerva Theater voert evenwel nog onderhande lingen teneinde dit aantal voorstellingen uit te breiden. Toon Hermans zal dit jaar niet in Haar lem optreden, doch heeft in plaats daarvan het Minerva Theater voor een bijna volle week als zijn domicilie gekozen. Het op treden is van 3 tot 9 Februari vastgesteld. Voor de pauze treedt zijn ensemble op, daarna volgt de aangekondigde éénmans- show, die overal met grote belangstelling tegemoet wordt gezien. Kort daarop, na melijk Zondag 26 Februari, verzorgt Wim Sonneveld een matinée en een avondvoor stelling van zijn nieuwe cabaretprogram ma „Huis, tuin en keuken". De directie van het Minerva Theater is nog in onder handeling met Wim Kan, zodat de moge lijkheid niet is uitgesloten dat de „Grote Drie" van het Nederlands cabaret allen in Heemstede zullen optreden. Verder gaat de directie ook in het ko mende seizoen voort met het geven van jcugdmatiné's. Vastgelegd zijn reeds voor Woensdag 12 October het kindercircus „Tijl Uilenspiegel" en voor 1 November een vrolijk variété met de gebruikelijke concerten door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, met medewerking van diverse solisten, houdt de muziek niet op. Ook het Minerva Theater is namelijk op genomen in de afscheidstournée van de bekende pianist Theo van der Pas, die op Woensdag 26 October een recital geeft. Zoals gewoonlijk zullen ook nu de Heemsteedse verenigingen van het Minerva Theater gebruik maken voor toneelvoor stellingen en muziekuitvoeringen. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de Avro en de KRO dit seizoen de traditionele tournée-programma's weer in Heemstede voor het voetlicht zullen brengen. Verder heeft de directie besloten tot uitbreiding van de cinemascope-voorstellingen over te gaan. Reprises van belangrijke films zullen eveneens worden voortgezet. Iets nieuws is een cyclus van lezingen door wereldreizigers, waarvoor ook abon nementen met reductie verkrijgbaar wor den gesteld. De serie verslagen van avon tuurlijke reizen wordt Dinsdag 27 Septem ber geopend door mr. drs. Th. Regout, die over „De wondere wereld van de Stille Zuidzee" zal spreken. Hierbij wordt een fraaie kleurenfilm vertoond. Vervolgens komt Dinsdag 25 October mr. A. Hustinx over „De woestijnen van Pakistan" ver tellen, bij welke causerie eveneens een kleurenfilm wordt vertoond. Jhr. dr. J. C. Mollerus, die momenteel nog een reis on derneemt door Amerika, heeft het Miner va Theater van zijn verslag hierover de première toegezegd. Aldus zal hij Dinsdag 22 November spreken over „Een reis met de Holland-Amerika-Lijn naar de Vere nigde Staten en mijn bezoek aan New York 1955". Hierbij worden kleurendia's getoond. De vierde lezing (Dinsdag 24 Januari 1956) is toevertrouwd aan dr. Paul Julien, die een lezing met films houdt over het onderwerp: „Onder de wilden van het Bauchi-plateau". Deze interessante cyclus wordt op Dinsdag 21 Februari gesloten door Jan P. Strijbos, die zijn film „Kleu renpracht van Zuid-Afrika" van een ge sproken toelichting zal voorzien. Dinsdag werd door de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensionneerden te Haar lem een boottocht gehouden voor de leden. Het doel van de tocht was de Drie Meren; de tocht werd onderbroken met een bezoek aan Warmond. Zij die slecht ter been waren werden met particuliere auto's naar en van de boot gebracht. De leden werden ont haald op een prima lunchpakket, koffie, thee en limonade, dank zij de goede zorgen van de dames van de KAB en de meisjes van de Mariaschool. Allen waren enthou siast over deze hoogst aangename dag en er werd dank gebracht aan het bestuur voor de vele goede zorgen. De afdeling Hillegom van de Nederland se Christen Vrouwenbond is er een dagje opuit geweest. Allereerst werd een bezoek gebracht te Alphen aan de Rijn, waar de textielfabriek „Hollandia" onder deskun dige leiding werd bezichtigd. Door de di rectie werd aan de dames een kopje thee aangeboden. Daarna werd een bezoek ge bracht aan Gouda, waar de beroemde ra men in de Grote Kerk zijn bezichtigd. Om negen uur keerden de dames zeer voldaan in Hillegom terug. Het is dezer dagen tien jaar geleden dat enkele bewoners van Oud-Schoten het initiatief namen tot oprichting van een speeltuinvereniging. Dit gebeurde zeer kort na de bevrijding, zoals uit de naam: „Door Vrede Saamgebracht" valt af te leiden. Het is de vereniging intussen niet slecht gegaan; dit bleek o.a. uit de grote belang stelling die zij van veel relaties mocht on dervinden op de genoeglijke receptie die Woensdagavond in het schoolgebouw aan de Roerdompstraat in Oud-Schoten plaats had. Nadat de voorzitter, de heer Hessels, iets van de geschiedenis der jubileresse had verteld, waarbij natuurlijk het vurig ge wenste clubhuis ter sprake kwam, werd meegedeeld dat de oprichters, te weten de heren W. J. P. van Musse, N. D. Philippo, K. Portegies en W. van Looy, tot ere-lid benoemd waren. Zij zullen binnenkort een oorkonde ontvangen. Namens het Verbond van Haarlemse Speeltuinen trad de heer D. Rookhuizen voor het voetlicht. Hij memoreerde dat D.V.S. met heel wat moeilijkheden te kam pen heeft gehad, maar wees op de vooruit gang die de nieuwe tuin betekent. Een clubhuis aanbieden als geschenk was he laas nog niet mogelijk, maar het Verbond bleek van mening dat men toch al voor de inrichting van het verlangde gebouw kon zorgen. Daarom verzocht spreker de heer H. Loppersum namens de voor deze ge legenheid weer in het leven geroepen jubi leumcommissie de koppen, schotels en gla zen voor de toekomstige D.V.S.-keuken te overhandigen. Waarderende woorden aan het adres van het bestuur der vereniging klonken ook uit de mond van de voorzitter van het wijk- comité Oud-Schoten, de heer B. Steentjes. D.V.S. houdt van samenwerken, betoogde spreker, en was steeds bereid haar lokali teit af te staan waar het ging om ontspan ning voor jeugd en ouden van dagen. Nadat enkele telegrammen van zuster organisaties waren voorgelezen, bleef men nog een poos onder het genot van een kop koffie tezamen. Bij degenen, die een felici tatie kwamen aanbieden, bevond zich de heer K. de Graaf, inspecteur bij de dienst Lichamelijke Opvoeding der gemeente Haarlem. Op Zaterdag 10 en Zondag 11 September heeft een Dahlia-show plaats in het speel tuingebouw „Het Oosterkwartier", Ber nard Zweersstraat. Deze dahlia-show is ge organiseerd door de dahliaclub van de Volkstuindersvereniging „Ons Buiten". De opening heeft plaats Zaterdagmiddag vier uur en zal geschieden door de heer J. J. Hage. Voor het begin worden de dahlia's gekeurd door enige erkende keurmeesters. De show is geopend Zaterdag van 4 tot 10 uur, Zondags van 10 tot 10 uur en de toe gang is vrij Om deze show op te luisteren zal het jeugd-fanfarecorps van „Het Oosterkwar tier" ook nog een concert verzorgen van 4.306.30 onder leiding van de heer Wild schut. Het bestuur van „Ons Buiten" ver wacht terecht, dat tal van Haarlemmers eens komen kijken naar het brokje Aals meer dat zij hier hebben geschapen om te genieten van de prachtige, bezonken tin ten, die de dahlia's in him vele variëteiten bieden. Het verkeer was vanmorgen middelpunt van gesprek tijdens de zitting van de Haarlemse rechtbank. Er werd een aantal appèlzaken behandeld van chauffeurs, die in beroep waren gegaan van de vonnissen, die de kantonrechter over hen had uitge sproken. Zo was er de 27-jarige chauffeur I. van D. uit Haarlem, die niet accoord kon gaan met de boete van 25 gulden, die de kantonrechter hem had opgelegd van wege het feit, dat hij in de gemeente Beverwijk had gereden met een vracht auto, waarvan de stuurinrichting niet in orde was. Hij was tijdens een algemene controle aangehouden en toen was het defect gebleken. De verdachte voerde ter verontschuldiging aan, dat hij juist vóór de controle een grote vracht aardappelen had geladen, dat zijn wagen toen gedeelte lijk in de zachte grond was weggezakt en dat hij de auto slechts met enkele ruwe bewegingen los had kunnen krijgen. Daar door waarschijnlijk zou het defect zijn ontstaan. De verbalisant, als getuige gehoord, ver klaarde evenwel met nadruk, dat de stuur inrichting al veel langer ondeugdelijk moet zijn geweest. De officier van justitie, mr. B. van der Burg, was het wèl eens met het vonnis van de kantonrechter. Op 22 September zal de rechtbank uitspraak doen. Op 9 Maart moeten op de Schipholweg een vrachtauto met aanhangwagen en een autobus elkaar bij het passeren hebben geraakt. De chauffeur van de vrachtauto, de 53-jarige C. S. uit Haarlem, verklaarde evenwel ook vanmorgen voor de recht bank weer, dat hij zich van niets bewust is. De als getuige gehoorde buschauffeur kon zich er integendeel nog wel wat van herinneren: toen hij met zijn bus de vrachtwagen passeerde, was deze op het laatste ogenblik plotseling naar links ge zwenkt, waarna vermoedelijk de aanhang wagen de bus heeft geraakt. Een achter in de bus zittende Heemstedenaar had duide lijk een tik gehoord en de chauffeur on middellijk gewaarschuwd. Bij een halte had men vervolgens het nummer van de vrachtauto, die toen passeerde, genoteerd. De verdachte verweerde zich tenslotte met de opmerking, dat hij geen enkel sig naal had gehoord. Mr. Van der Burg zei zich te kunnen verenigen met de boete van vijftien gulden van de kantonrechter. Hij raadde de ver dachte aan, meer gebruik te maken van zijn uitkijkspiegeltje. Mr. C. F. M. van Koppen, de raadsman van S., was het daar beslist niet mee eens. „Toen ik autorijles kreeg, zei mijn leer meester altijd tegen mij: kijk recht voor je, wat er achter je zit, daar heb je niets mee te maken"." President mr. E. J. W. Top: „Een slechte leermeester was dat". Met het oog op de toekomstige realisering van het Haarlemse Verkeersplan ligt het in de bedoeling de stedebouwkundige afdeling van Openbare Werken, waarvan ir. A. van der Steld het hoofd is, uit te breiden met een verkeersingenieur of een verkeerstech- nicus. Daartoe is reeds een oproep van sol licitanten in de vakbladen geplaatst. De nieuwe functionaris heeft tot taak het organiseren en leiden van verkeers tellingen en het verwerken van de tel resultaten, het in samenwerking met de sociaal-econoom opstellen van prognoses, het medewerken aan de totstandkoming van een algemeen verkeersplan, van sane- rings- en uitbreidingsplannen en het on derzoeken van verkeersmoeilijkheden en het aangeven van de grondslagen voor ver beteringen. Er zal tevens een tekenaar worden aan gesteld die onder leiding van de verkeers ingenieur zal werken. De stedebouwkundige afdeling bestaat behalve uit ir. Van der Steld uit de tech nisch hoofdambtenaar voor bijzondere diensten P. Kooreman en de adjunct-inge nieur ir. K. Haasnoot en een aantal teke naars. Nader vernamen wij nog, dat Haarlem de tweede gemeente in ons land is die een verkeersingenieur bij de stedebouwkun dige dienst gaat aanstellen. Den Haag was de eerste. In de Verenigde Staten van Noord-Amerika is de verkeersingenieur al een zeer bekende figuur in het openbare leven. In Europa wordt thans in Engeland en Duitsland een begin gemaakt met de vorming van dergelijke experts. In Duits land bestaat reeds een universitaire oplei ding daartoe. Het ligt in het voornemen van B. en W. de toekomstige verkeersdes- kundige van Openbare Werken, voor zo veel nodig, een opleiding daartoe te geven, desnoods in het buitenland. Men zal het toejuichen wanneer de verkeersingenieur ook ervaring op stedebouwkundig gebied heeft. Mr. Van Koppen achtte bij zijn cliënt geen schuld aanwezig en vroeg daarom vrijspraak. Ook in deze zaak volgt de uit spraak op 22 September. De veertigjarige mestrijder H. de R. uit Amsterdam was op 4 Maart in de Haar lemmermeer met zijn vrachtauto ingehaald door een bestelauto, bestuurd door een in woner van Schiedam. De Schiedammer vertelde voor de rechtbank, dat hij eerst enige tijd achter de vrachtauto had ge reden en dat hij, toen deze naar rechts ging om tegenliggers door te laten, daarna zijn kans schoon had gezien om meteen te passeren. Hij had eerst een signaal ge geven; toen hij bijna langs de wagen was, was De R. plotseling naar links gezwenkt, waarna de beide voertuigen elkaar hadden geraakt. De R. verklaarde, dat hij tijdens het uitwijken voor de tegenliggers hele maal in de berm was gekropen en daarna langzamerhand weer het midden van de (smalle) weg had opgezocht. Hij had pas een signaal gehoord, toen de auto naast hem reed. Mr. Van der Burg eiste een boete van dertig gulden of tien dagen hechtenis tegen De R., die Donderdag 22 September zal vernemen, hoe de rechtbank over dit alles denkt. Op treffende wijze heeft Zandvoort de heer C. Siegers, die Woensdag 7 Septem ber het feit herdacht, dat hij 40 jaar lid was van de Zand voorts gemeenteraad, de jubilaris gehuldigd. Het begon reeds in de morgenuren, toen vele bloemstukken en cadeaux aan zijn woning aan de Grote Krocht No. 39 werden bezorgd. Daaronder bevonden zich vele van Zandvoortse ver enigingen, onder andere „Zandvoortmeeu- wen", waarvan de jubilaris voorzitter is, en van de gymnastiekvereniging „Oefening staalt spieren". In de middag maakte het college van B. en W., met uitzondering van wethouder Kerkman, die met vacantie was, zijn opwachting bij het jubilerende raadslid. De burgemeester, mr. H. M. van Fenema, prees hierbij in zijn toespraak de voor treffelijke wijze, waarop de heer Siegers in deze 40 jaar de gemeentebelangen in hoge mate heeft gediend. Op sportieve wijze, moedig en onverschrokken kwam hij steeds uit voor zijn beginselen, waarbij verzet en tegenstand door hem niet wer den geschuwd, integendeel, tegenslagen werden door hem altijd zonder rancune geïncasseerd. Als blijk van waardering voor hetgeen de heer Siegers voor Zand voort had gedaan, overhandigde spreker de jubilaris namens het gemeentebestuur het standaardwerk van prof. Rogier: „In vrijheid herboren, 18531953", een boek werk gewijd aan het eeuwfeest van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie in Nederland. Kort daarop kwamen de meeste raads leden de jubilaris gelukwensen. Als per soonlijk geschenk van hen ontving deze een fraaie radiokast en een kist sigaren. In zijn dankwoord werden door de heer Siegers vele herinneringen uit zijn raads lid-periode opgehaald. Tenslotte memo reerde spreker, dat hij in zijn jonge jaren als enthousiast voetballer, door de sport de vriendschap had leren waarderen, die óók voor het raadslidmaatschap zo onontbeer lijk is, om daarna de hoop uit te spreken, dat hij óók in de toekomst nog menige sportieve „wedstrijd" in de raadszaal zou mogen medemaken, daarbij de raadsleden dankend voor de vriendschap, die hem, ondanks meningsverschillen, altijd werd betoond. Onder de talrijke aanwezigen, die in de loop van de dag de jubilaris kwamen ge lukwensen, bevonden zich onder meer de oud-burgemeester, H. van Alphen en diens echtgenote, de hoofden van takken van dienst en vele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten, terwijl des avonds een depu tatie van de KVP nog haar opwachting kwam maken. De Haarlemse verkeerspolitie roept ge tuigen op van het verkeersongeluk, dat Woensdagmorgen omstreeks kwart voor acht op de hoek van de Parklaan en de Kruisweg is gebeurd. Een veertigjarige meubelmaker is daar met zijn motorfiets tegen de pui van het café op de hoek van Kruisweg en Parklaan gereden, waarbij een grote ruit sneuvelde en de motorrijder diepe snijwonden opliep aan hoofd en handen. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de motorrijder een auto inhaalde op het moment, dat de be stuurder daarvan linksaf de Parklaan in de richting van de Jansweg wilde inslaan. De meubelmaker trachtte een aanrijding met de auto te voorkomen, maar kon de botsing met de pui niet vermijden. Ruim driehonderd mensen hebben zich Woensdagavond in de gymnastiekzaal van de Christelijke Muloschool te Hoofddorp verenigd om gezamenlijk het zilveren ambtsjubileum van de evangelisatiepredi kant in de Classis Hoofddorp, ds. D. Hoorn stra te vieren. Onder deze vele belangstel lenden was ook een groot gezelschap uit St. Jacobaparochie, waar de jubilerende predikant 16 jaar heeft gewerkt. Voorts bevonden zich onder de belangstellenden vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur, van de classis en van de „nabuur"- kerken. Nadat het eerste vers van Psalm 103 gezongen was, las dr. M. Ros, Gerefor meerd predikant te Hoofddorp, die de lei ding van deze avond had, enkele verzen uit het vijfde hoofdstuk van de tweede brief aan de Corinthiërs, waarin Paulus onder meer schreef: „Want wij zijn niet als zovelen, die winst maken uit het woord van God, doch wij spreken in Christus uit zui vere bedoelingen, ja op gezag van God en voor Gods aangezicht". Ds. Ros sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en vervolgens zong een ge mengd koor onder leiding van de heer Joh. Silvis twee geestelijke liederen. In boeien de en vaak ook humoristische trekken schetste ds. Ros het een en ander uit de levensloop van ds. Hoornstra. Mevrouw A. Cleij-Donker declameerde voorts een paar toepasselijke verzen,waarna de aanwezigen samen gezang 112 „Een naam is onze hope" zongen. De heer J. Broere las een gedicht onder titel „Roffel" voor, dat hij aan deze ge legenheid had gewijd en daarna werden enige geschenken aangeboden, zoals een radio, een radiotafel en een fiets. De dele gatie uit St. Jacobaparochie droeg ook het hare bij, namens haar bood de heer D. Vrij een wandbord aan en een geschenk in geld, dat de evangelisatiepredikant in staat zou stellen de door hem zo begeerde theologi sche studiewerken van Kittel aan te schaf fen. Twee meisjes uit het gezelschap uit de vroegere standplaats van ds. Hoornstra brachten hem nog een bijzonder blijk van waardering door een paar liedjes uit het Bildt in Friesland te zingen. Vervolgens kwam er een rijtje sprekers aan het woord die stuk voor stuk van hun grote respect en hun medeleven voor het belangrijke werk van dr. Hoornstra in de Haarlemmermeer getuigden. De jubilaris zelf, die zich zeer verheugd over deze grote belangstelling op dit feest toonde, haalde tenslotte een aantal herin neringen op uit zijn predikanten-loopbaan, waarmee hij de zaal boeide en nu en dan ook bijzonder amuseerde. Het was al kwart voor twaalf toen de avond met gezang en dankzegging besloten werd en daarna ging er nog niemand weg, vóórdat hij ds. Hoorn stra de hand gedrukt had. De ploeg van de Haarlemse wielerver eniging HSV „De Kampioen", die op Woensdag 21 September aan het clubkam- pioensqhap van Nederland op de weg zal deelnemen is thans samengesteld en be staat uit de professionals Gé Peters, Ger- rit en Adrie Voorting en Bijster en de sterke amateurs Rusman, Van 't Hof en Piet en Tonny Peters. Zes van deze ren ners zullen aan de start verschijnen. Twee worden als reserve aangewezen. Evenals verleden jaar wordt het club kampioenschap verreden op het zeventig kilometer lange parcours bij Wijk bij Duur stede (start en finish), dat tweemaal dooi de deelnemende wielerclubs moet worden afgelegd. Hoewel de Haarlemse renners, die driemaal achtereen de clubtitel op naam van „De Kampioen" brachten, ook nu weer tot de grote favorieten behoren, zullen zij het als titelverdedigers verre van gemakkelijk krijgen. Want onder meer Willebrord (Van Est, Wagtmans en Roks), Maastricht (Nolten en Haan) en het „Zui den" (Hinsen en Plantaz) zullen alles in het werk stellen om de Haarlemmers ein delijk eens te onttronen. OPBRENGST COLLECTE KANKER BESTRIJDING De Woensdag gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft in Benne broek in totaal 242.opgebracht. Het or ganiserend comité dankt allen hartelijk die aan dit mooie resultaat hebben medege werkt. Gisteravond had op de Leidsestraat ter hoogte van de steenfabriek een aanrijding plaats. De oorzaak hiervan was, dat de weg over een groot gedeelte glad gewor den was. doordat een mestauto van de fir ma O. een gedeelte van haar lading verlo ren was, daar de achterklep los geraakt was. Hierdoor was de weg glad geworden. Verschillende auto's maakten rare caprio len. Een bestuurder raakte in de bocht zijn macht over het stuur kwijt. Hij raakte van de weg, kwam op het rijwielpad terecht en kwam tot stilstand in een heg van de fa briek. Inmiddels was hij ook met een an dere wagen in botsing gekomen, zonder dat er ernstige gevolgen van kwamen. De politie maakt tweeërlei p.v. op, ten eerste van de aanrijding, ten tweede van de weg- bevuiling. PAAL GERAMD Op het Stationsplein te Hillegom heeft een bestuurder van een auto een lantaarn- paald geramd. Hoewel de man meende er goed aan te doen door te rijden, zal hij toch nog wel van deze zaak nader horen, daar het nummer van zijn auto genoteerd is. Op dat gedeelte van de Leidsestraat in Hillegom dat gedeeltelijk opgebroken wordt had Woensdag een aanrijding plaats. Uit de richting Leiden naderde een Duitse personenauto, die moest stoppen, omdat een vrachtauto stilstond. Toen de tegen liggers gepasseerd waren, wilde de Duit ser weer verder gaan en de vrachtauto voorbijrijden. Op dat ogenblik werd hij van achteren aangereden. De achterzijde van de Duitse auto werd beschadigd en ook de aanrijdende auto kreeg schade. Per soonlijke ongevallen bleven uit. SANATORIUMVERZEKERING Mede in verband met het aanstaande be volkingsonderzoek op tuberculose vestigen Burgemeester en Wethouders van Hillegom de aandacht van de inwoners op het grote nut van een sanatoriumverzekering. Voor een betrekkelijk gering bedrag per jaar kan men zich dekken tegen het risico van sana- toriumverpleging met bijkomende kosten. Van belang is, dat, indien men een zodanige verzekering sluit, vóórdat het bevolkings onderzoek heeft plaatsgevonden, de rech ten van de deelnemer onmiddellijk .ingaan, zodat men geen wachttijd heeft. Mocht bij het bevolkingsonderzoek on verhoopt een aandoening geconstateerd worden, waardoor sanatoriumverpleging nodig zou zijn, dan zal men derhalve direct de rechten kunnen ontlenen aan de kort tevoren gesloten verzekering. Abbekerk, 7 te Rotterdam. Akkrumdijk, 6 v. New Orleans n. Le Havre. Alblasserdijk. 6 v. Rotterdam n. Londen. Aldabi, 6 v. Ilheos n. Bahia. Alhena, 7 te Santos. Ahvaki, 6 v. Lissabon n. Antwerpen.- Amstelbrug, 6 te Montreal. Arkeldijk, 7 te Antwerpen. Alwaki. pass. 7 Finisterre n. Antwerpen. Ampenan, 7 Suez. Andijk, pass. 7 Key West n. Le Havre. Argos. 7 te Patras. Artemis, pass. 7 Azoren n. Guanta. Alnati, 7 te Bremen. Ampenan, 7 te Suez. Argos, 7 te Patras. Arnedi.jk, 7 v. Liverpool n. Londen. Almkerk, 7 te Manilla verw. Armilla, te Biak verw. Aalsum, 8 te Hamburg. Aldabi, 7 v. Bahia n. Recife. Amstelkroon, pass. 7 Funchall n. Golf v. Mexico Amstelland, 7 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Appingedi.ik, 6 v. Curaqao n. Buenos Aires. Baarn, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Boschfontein, 7 n. Port Soedan. Boissevain, 7 360 m. O.NO. Diego Garcia. Bandjermasin, 7 te Makassar. Bagan, 7 te Gorontalo Bacchus, 7 te Nickerie. Britsum, 6 520 m. O. Miami. Blitar, pass. 8 Ceylon n. Djeddah. Boskoop, 8 te Cristobal Caltex Pernis, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Pernis, 6 te Rotterdam. Cinulia, 6 v. Pta Cardon n. Birkenhead. Milgll BINNENLAND Adelborsten. Op het Bokkeveldje van het Koninklijk Instituut van de Marine te Den Helder zijn in aanwezigheid van de minister van marine ir. C. Staf 91 nieuwe adelborsten als zodaning geïnstalleerd door de commandant van het instituut kapitein ter zee H. W. Goossens. Tijdens de eerste strophen van het Wilhelmus werd het adel borstenvaandel voorgedragen, waarna de minister in een rede de idealen van de adelborst belichtte. Eervol ontslag. Aan mr. I. van Creveld is op zijn verzoek met ingang van 1 Januari 1956 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van kantonrechter te Amsterdam. Vaktentoonstelling. De ere-voorzitter van de Groninger Cursistenvereniging, de Vereniging van Oud-leerlingen en Leerlin gen aan de Groninger Bakkersvakschool, de heer J. Bakker, heeft Woensdag in de „Har monie" te Groningen de Nationale Bakkers vaktentoonstelling officieel geopend. HAARLEM EN OMGEVING Christen Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-Noord hoopt haar maandelijkse ledenvergadering te houden op Maandag 12 September in het Nederlands Hervormd Jeugdhuis, Schoterweg 83. Ds. J. C. Ko ningsberger, Hervormd predikant te Am sterdam, zal spreken over: „Het denken van de mens nü". De Hinthammerkapel in Den Bosch, die de laatste jaren voor de oorlog dienst deed als pakhuis, werd kort voor de bevrijding door oorlogshandelingen verwoest. De directe omgeving viel eenzelfde lot ten deel. Wonder boven wonder bleef de eeuwenoude voorgevel van de kapel gespaard. Nu na jaren de ruïne's zijn opge ruimd staat de fraaie gevel eenzaam temidden van de werkzaamheden voor de bouw van een bejaardencentrum. Achter de gevel zal een nieuw te bouwen kapel van het centrum komen, zodat het front r>an het Godshuis tezijnertijd weer in zijn oorspronkelijke functie wordt hersteld. Congostroom, 6 v. Freetown n. Amsterdam. Cleodora, 7 195 m. N. Alexandrië. Cradle of Liberty, pass. 7 Perim n. Mena el Ahmadi Crania, 7 600 m. O.t.N. Kp. Howe. Dorestad, 6 240 m. N.NO. Belem. Delfshaven, 7 v. Narvik n. Rotterdam. Eos, 7 v. Rotterdam n. Tanger. Eos, 7 te Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 7 Gibraltar n. Sidon. Etrema, 7 te Buenos Aires. Farmsum, 7 v. Calicut n. Aden. Friesland (KRL), 7 te Soerabaja. Gabonkust, 6 v. Dakar n. Amsterdam. Gaasterkerk, 7 te Aden. Gordias, pass. 7 Algiers n. Ceuta. Ganymedes, 7 te Port au Prince. Hestia, 8 te Baltimore. Hilversum, 7 v. Finnart n. Port Said. Hilversum. 7 v. Finnart n. Mena el Ahmadi. Hera, 6 700 m. NO. Barbados n. Rotterdam. Karimun. pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Korenia, 7 te Rotterdam. Kieldrecht. 7 v. Genua n. Port Said. Korenia, 7 te Rotterdam. Kalydon, 7 v. Miri n. Singapore. Korenia, 7 te Rotterdam verwacht. Lekkerkerk, 6 te Rotterdam. Lawak, 8 v. Mombasa n. Aden. Loppersum, 7 Finisterre n. Almeria. Mitra. 6 v. Curacao n. Sasebo. Molenkerk, 7 te Rotterdam. Maasland, pass 7 Finisterre n. Las Palmas. Madoera, pass. 7 Ceylon n. Belawan. Myonia, 7 te Hamble. Mapia, 7 v. Amsterdam n. Antw. Murena. 7 125 m. W.NW. Perth 14 te Geelong verwacht. Maashaven, 7 v. Gdynia n. Bremen. Nieuw Amsterdam, 6 v. N. York n. Southampton Nestor, 7 te Amsterdam. Notos, 6 v. Istanboel n. Izmir. Oostkerk, 7 te Brisbane. Oranje, 7 540 m. W. Minikoy n. Colombo. Ovula, 7 v. Bangkok n. Singapore. Pendrecht, pass. 6 San Miguel n. Napels. Prins Alexander, 6 te Rotterdam. Prins Willem II, pass. 7 Belle Isle n. Le Havre. Papendrecht, pass. 7 Azoren n. W.-Indië. Phrontis. 8 te Port Said. Prins Willem George Fred., 7 te Rotterdam. Reyniersz, 7 te Soerabaja Rita, 7 te Pladju verwacht. Roggeveen, 7 te Hongkong. Radja, pass. 7 Azoren n. Halifax. Schelpwijk, 7 te Harburg. Stad Maastricht, 6 v. Rotterdam n. Civita Vec- chia. Statue of Liberty. 7 100 m. O.NO. Port Soedan Sumatra, pass. 7 Runsal Jebel n. Damman. Saparoea. 7 te Semarang. Stanvac Pendopo, 7 te Saigon verwacht. Swartehondt, 7 te Menado. Stad Leiden, pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Stad Arnhem. 7 v. Genua n. Marseille. Stad Dordrecht. 7 v. Rotterdam n. Messina. Sumatra. 8 te Damman. Talisse, 7 v. Tj. Priok n. Penang. Tavvali, pass. 7 Guardafui n. Djeddah. Telamon, 7 te Curacao. Tjiwangi, 7 te Singapore. Van Spilbergen, pass. 7 Ouessant n. Dakar. Van Noort, 7 90 m. ZO. Esperance. W. Alton Jones, 7 te Suez. Willem Ruys, 7 v. Port Said n. Napels. Willemstad. 6 v. Barbados n. Funchal. Waal, 7 te Alexandrië. Waterman, 7 v. Wellington n. Melbourne. IJsel, 8 te Rotterdam. Zuiderkruis. 6 v. New York n. Rotterdam. Zonnewijk, 7 840 m. O. Sydney. KLEINE VAART Algarve, verm. 7 v. Swansea n. Rotterdam. Anna Slyvia, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Arnoudspolder, 7 v. Vigo te Antwerpen. Alcetas, 6 v. Catania n. Faro. Annie, 7 v. Londen te Middlesbro verw. Arnoudspolder, 7 v. Vigo te Antw. verw. Albergen, verm. 7 v. Norsundet n. Zaandam. Anna B, 7 v. Rotterdam n. Plymouth. Auriga, verm. 7 v. Antwerpen n. Rostock. Aardenburgh, 7 te Antwerpen. Bab T. 5 v. Roytta n. Zaandam. Betty Anne S, verm 7 v. Rotterdam n. Newport. Bill S, verm. 7 v. Sunderland n. Rotterdam. Bestevaer, 7 v. Rotterdam n. Belfast. Beekbergen, 7 v. Walkom n. Grangemouth. Betty, pass. 6 Smalls n. Port Talbot. Batavier III, 7 Kp. St. Vincent n. Casablanca. Cinderella, verm. 7 v. Rotterdam n. Duinkerken Cobri, pass. 7 Brunsbiitte! n. Rotterdam. Corrie B, 6 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Daje Bohmer, 6 v. Poortershaven te Amsterdam Dollard, 6 v. Aarhus n. Gothenburg. Driebergen, 7 v. Bohus te Wasklot. Da Capo, 6 v. Rotterdam te Leixoes. Deni, 7 v. Dublin n. Waterford. Escaut, 6 v. Rouaan n. Parijs. Express. 6 v. Rotterdam te Aberdeen. Encarnacion, 7 v. Kotka te Gent. Eljo, 6 Brunsbüttel gep. n. Amsterdam. Flevo, 7 v. Gdynia te Amsterdam. Grasterland, 7 v. Grangemouth n. Rotterdam Henrica, 8 v. Newport Mon te Rotterdam verw. Hoc Vinces, 7 v. Rotterdam te Grimsby verw. Hoflaan, pass. 7 Vlissingen n Kopenhagen. Haaksbergen, 7 v. Kopenhagen te Korsnas. Henriëtte, 6 v. Middlesbro te Blyth. Import, pass. 7 Westhinder n. Antwerpen. Jaba, 9 v. Fur te Colchester verw. Jan Kreumer, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. Julia Mary, 6 te Helsinki. Joost, 5 Kiel gepass n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 6 v. Domsjo te Kopman- holmen. Kemphaan, vc-rm. 7 v. Gdynia n. Hull. Keyser, 7 v. Karlsborg te Antwerpen. Kaap Falga, 7 v. Norrkoping te Rotterdam. Koningshaven, verm. 7 v. Mostaganem n. Liver pool. Lacra. 6 v. Boston n. Gent. Lucas Bols I, 7 v. Stettin te Rotterdam. Larix, 3 te Yxpila. Margriet L. 6 v. Amsterdam n. Londen. Midas, 6 v. Buitenhuizen te Amsterdam. Mulan, 6 v. Schwarzenhuette te Esbjerg. Matthew, verm. 7 v. Krimpen n. Varberg. Merwehaven, verm. 9 v. Casablanca n. Rouaan Mvpuck, 7 v. Maassluis n. Boston. Nooi derlicht, 8 v. Rotterdam te Karlsborg verw. Neeltje B, 6 v. Vestervik n. Zaandam. Noorderhaven, 7 v. Gdansk n. Londen. Nieuwehaven, 9 v. Casablanca n. Rouaan verw. Nijenburgh, 6 v. Rotterdam te Stockholm. Oosterburgh, pass. 6 Brunsbüttel n. Den Helder en Rotterdam. Paraat, pass. 7 Vlissingen n. Hansweert. Pavo, 6 te Zaandam. Ponza, 5 te Zaandam. Paloma, 7 v. Gdansk n. Londen. Rejo, 6 v. Selb.v n. Boston. Sian, 6 v. Voorburgh n. Emmeloord. Stella Maris, .6 v. Rotterdam te Southampton Swift, 6 v. Plymouth n. Par. Spolanda, 7 v. Bayonne te Londen. Spoorhaven, 7 v. Roscoff te Casablanca. Start. 7 v. Vlissingen n. Londen. Tinda, 7 v. Mantyluoto te Rotterdam. Tilly, 6 te Skoghall. Ton S, 7 v. Portsmouth te Swansea verw. Vechtstroom, 6 v. Amsterdam n Hull. Vrede, 6 v. Cardiff n. Antwerpen. Westerdok. verm. 6 v. Londen n. Amsterdam. Westersingel, verm. 7 v. Antwerpen n. Oxelosund Westpolder, 7 v. Oporto n. Lissabon. Wickenburgh, pass. 7 Ouessant n. Casablanca. IJstroom, 7 v. Amsterdam n. Londen. Zevenbergen, 7 v. Cardiff te Whitehaven. SLEEPVAART Ebro, 6. v. d. Waterweg n. Drontheim. Maas. 7 Gr. s.s. Michael in de Waterweg ge assisteerd naar Rotterdam. Oceaan, 6 160 m. W.NW. Finisterre m. Zuiger.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7