Nachtelijke brand in toren van Hervormde kerk te Bennebroek Kerkdiensten Burgemeester verdedigt de woningpolitiek der gemeente Overdag waren loodgieters aan het werk geweest Feest voor jeugdfanfare en tuin „Oosterkwartier" Nieuwe aandelen Philips ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Plebaan legt eerste steen voor bejaardenhuisjes Burgerliike Stand van Haarlem Vader en zoon gewond bij aanrijding op Wagenweg Hillegotns raad bijeen Schoolmelkregeling aanvaard; huis vuil ophaaldienst gemoderniseerd Kerkelijk Nieuws Strijdom wil iedereen zijn eigen bril opzetten Scheepvaart Kapitein en zes man nog aan boord van de Jopeter Omgeven door zwaar geboomte vormt het kerkje van Bennebroek een schilder achtig plekje aan de landelijke weg tussen Heemstede en Bennebroek. Vrijdagavond omstreeks half twaalf ont dekten voorbijgangers op de Binnen weg in Bennebroek, dat er rook en vlam men uit de spits van de toren op de Ne derlands Hervormde kerk van Bennebroek sloegen. Zij alarmeerden direct een der omwonen den en de rijkspolitie, waarna de vrijwil lige brandweer van het dorp in het ge weer kwam. Toen deze arriveerde brandde de torenspits van het zeventiende eeuwse kerkje reeds als een fakkel. I«let drie stra len op de waterleiding werd drastisch in gegrepen en omstreeks half één was men al druk bezig met de nablussing die tot omstreeks zes uur vanmorgen heeft ge duurd. De brandhaard bevond zich in de met leien afgedekte houten torenspits, waar herstelwerkzaamheden werden uitgevoerd. Nog Vrijdagmiddag hadden daar loodgie ters en schilders gewerkt. De brandschade viel bijzonder mee en bleef tot de toren spits beperkt, waarvan de leisteen bij de nablussing door de brandweer kapot ge hakt moest worden om de resten van de vuurhaard te doven. Over de waterschade, welke dikwijls pas veel later blijkt, kan nu nog niets met zekerheid worden gezegd, maar het ziet er naar uit, dat ook die zai meevallen. De torenspits staat op een ge heel met dik lood bedekt dak van het torenlichaam en het meeste bluswater is daardoor langs de zijkanten afgedropen. Slechts in het midden van het rustieke kerkje met zijn fraai tongewelf lag een grote plas bluswater, dat door de gaten voor de leidingen van de lichtkroon en via de klok naar binnen was gekomen. Het uurwerk van de klok, dat in een stevige kast staat, is echter onbeschadigd, evenals het orgel, waaraan men aanvankelijk ook schade vreesde. Behalve de Bennebroekse brandweer verscheen ook de Haarlemse met een vol ledig bemande motorspuit op het terrein. Zij was gealarmeerd door een Benne broekse restaurateur en later door een in Bennebroek wonende hoofdbrandmeester van de rijksbrandweerinspectie. Maar zij behoefde geen dienst te doen, want de Bennebroekse vrijwilligers konden het ge makkelijk alleen af. De schijnwerpers van de Haarlemse motorspuit bewezen echter enige tijd goede diensten. Omtrent de oorzaak van de brand be staat nog geen zekerheid. Uiteraard trok de brand veel bekijks, al was zij slechts kort spectaculair. Onder de belangstellenden bevonden zich de oud- Kanunnik H. W. Agterof, plebaan der Kathedrale Basiliek te Haarlem, heeft he denmorgen om kwart voor tien de eerste steen gelegd voor de huisjes voor bejaar den van de Rooms Katholieke Coöperatie voor de Woningbouw St. Jozef G.A., die gebouwd worden achter de Basiliek. Deze steenlegging was voorafgegaan door een mis, die werd opgedragen voor het welsla gen van dit project. De plebaan verricht te de steenlegging aan de Westkant van het complex en werd door twee assisten ten bijgestaan toen hij de troffel uit de met bloemen versierde troffelbak ter hand nam, nadat eerst de gebeden waren gezegd. Ver volgens richtte hij zich in een toespraak tot de aanwezigen waarin hij zeide, dat ieder mens een goede woning nodig heeft om zijn eigen persoonlijkheid tot ontplooi ing te brengen. Daar voelt hij zich be schermd en daar is hij geheel vrij. Vooral om de bescherming die het huis geeft is het echter ook zo nodig voor bejaarden, die midden in een zich in alle opzichten veranderende samenleving vaak het ge voel krijgen uitgeschakeld te zijn. In een eigen huisje zullen zij toch hun eigen leven kunnen blijven leiden. Deze huisjes wor den dicht bij het huis van God gebouwd, want juist deze mensen, die steeds meer leven op herinneringen, en een telkens duidelijker overzicht krijgen over hun aandeel in het leven, hebben een bijzon dere steun nodig, welke slechts gegeven wordt door een groot vertrouwen op Gods liefde en barmhartigheid. Dan zullen zij ook op hun gevorderde leeftijd nog een grote bijdrage gaan leveren tot de in standhouding en de uitbreiding van het rijk van God. De plebaan besloot met te herinneren aan de voorafgegane mis, waarin men de zegen gevraagd heeft over dit grootse maatschappelijke werk, dat voorspoedig moge voortgaan. BEVALLEN van een zoon: 7 Sept., A. Doornberg—Koning; 8 Sept., E. A. van Ber genvan der Vlerk; 9 Sept., A. H. Nieuwen- huisvan de Kampj'W. H. JochemszJon- gejan. BEVALLEN van een dochter: 7 Sept., M. Th. Schwartz—Berger; 8 Sept., A. Matzinger Kijlstra; J. E. M. van Meurs—van Wes- terop; C. M. SchwithalBlok. ONDERTROUWD: 9 Sept., A. F. Deibei en M. Steensma. OVERLEDEN: 8 Sept., D. Stekelenburg— Goossens, 76 j., Linschotenstraat. burgemeester en oud-president-kerkvoogd van de Nederlands Hervormde gemeente van Bennebroek, mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht, de waar nemend burgemeester van Bennebroek, de heer F. J. van Lierop, en natuurlijk ook de predikant van de Hervormde gemeente, ds. H. S. J. Kalf. Wij vernamen nog, dat de herstellingen aan de toren, mede een gevolg zijn van de schade welke tijdens de bezettingstijd door de Duitsers werd toegebracht bij het weg halen van het carillon. In het licht der schijnwerpers. Voor de restauratie van toren en kerk was juist ^en financiële actie gevoerd. Daar de kerkvoogdij verzekerd is, zullen de restauratieplannen geen groot nadeel van de brand behoeven te ondervinden. Het kerkje van Bennebroek is niet alleen schilderachtig gelegen, maar heeft ook een bewonderenswaardig eiken interieur met koperen kronen en koperen hekafschei dingen. Het is een waar zeventiende eeuws kleinood, waarvan iedereen in deze om geving het zal verheugen, dat het behou den is gebleven. De toren is van veel later en dateert van het midden van de negen tiende eeuw. Daarvoor werd de kerk door een houten koepeltje bekroond. De festiviteiten tussen 16 September en 3 October 1955, in verband met het 25- en 30-jarig bestaan van het Jeugdfanfare- corps en de Speeltuinvereniging „Het Oos terkwartier worden thans druk voorbereid. Zij beginnen op Zaterdag 17 September 1955 des avonds om zeven uur met een muzikale rondgang door de Amsterdamse en Slachthuisbuurt met medewerking van vijf muziekcorpsen en een drumband, waarna om 20.15 uur een concert op de speeltuin en om 21.30 uur een taptoe op de speeltuin volgen. Op Zondag 18 September begint er om 9 uur een Puzzlefietsrit voor jongens en meisjes van 10 tot en met 14 jaar en des middags om 14 uur wordt een korfbalwed- strijd gehouden. Op Dinsdag 20 September is er om 20 uur een kernavond voor de medewerkers(sters) van de speeltuin. Op deze avond houdt de schrijver Willem van Iependaal een lezing. Op Zaterdag 24 September begint er om 14.30 uur een kinderfeest op de speeltuin, gevolgd door een Basketballwedstrijd om acht uur 's avonds. Na afloop is er dansen in de openlucht. Zondag 25 September gaat het feest voort met een operette-uitvoering door de operette-afdeling van de speeltuin voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar des mid dags om twee uur en daarna voor kinde ren van 11 tot en met 14 jaar om half vijf. De opvoering wordt Donderdag 29 Sep tember des avonds om acht uur operette uitvoering door de operette-afdeling van de speeltuin voor de ouders. Zaterdag 1 October om vier uur wordt een receptie in het clubgebouw gehouden en Zondag 2 October wordt het feest gran dioos besloten met een puzzlefietsrit voor leden van 15 tot en met 80 jaar om negen uur; een wandeltocht over 10 km voor jongens en meisjes van 10 tot en met 17 jaar om half twee en rhythmisch dansen door de dansgroep van de speeltuin om half zeven. De N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven deelt mede, dat de inschrijf- datum van de gisteren aangekondigde emis sie niet zoals aanvankelijk is gemeld op 6 October is vastgesteld, doch op 10 October. De storting op de nieuwe aandelen dient te geschieden op 25 October. De publicatie van het prospectus kan op 17 September worden tegemoetgezien. Voorts zullen de nieuwe aandelen voor een kwart gedeelte in de resultaten over 1955 delen. In de toelichting van onze financiële re dacteur op de Philips-emissie is gisteren door ons gepubliceerd dat het rendement op de gewone aandelen circa 2,3 pet. zou bedragen. Dit moet zijn: 3,75 pet. Vrijdagmiddag om halfvier reed een veertigjarige schoenmaker uit Zandvoort op de Wagenweg te Haarlem per motor in de richting van het Houtplein. Bij het Florapark naderde uit tegenovergestelde richting een auto en de bestuurder wilde linksaf naar het Florapark. De auto kwam in aanraking met de motor en de motor rijder en zijn zesjarige zoontje werden er afgeslingerd. De vader kneusde zijn linker onderbeen en het zoontje brak zijn linker dijbeen en zijn linker onderbeen. Beide ge wonden zijn naar het Diaconessenhuis ver voerd. De motor was zwaar en de auto licht beschadigd. ZONDAG 11 SEPTEMBER 1955 HAARLEM. Ned. Ilerv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, H. Doop. 7. Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk, N.we Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn, H. Av. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. J. Heidinga. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. E. Pot. Bakenesserkerk Vrouwestr. 8.45: Repetitie, Kinderkerkkoor. 9.30: Kin- derkerk. Dhr. J. de Nie. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Gebouw Vrjjz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. W. M. van Asperen. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dr. G. Snij ders. 10.45: Ds. G. J. Waardenburg. Diaco nessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. W. M. van Asperen. Rusthuis, Jansstraat. 10.30: Ds. R. Bijl. Jeugdkapel. Noord. Molenaer- straat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. de Vink West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kircliengemein- de, 20 uhr: Gottesdienst in de Waalse Kerk Pfarrer D. Stein. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeen komst. Pentecostal Phlladelfia-Gemeente, Grote Houtstraat 176. 10: Br. D. Koppelle, Evangelist te Laren. Woensdag 7: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 R. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, gebouw „Beth-El". 2.30: Pastor C. J. H. Theys, Woensdag 7.30: Bidstond. Br. N. Matray. Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst) Zr. L. J. Weber-Im- mink, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Contact bijeenkomsten met Gerepatrieerden, Park laan 32, op Maandagavond en Woensdag- Gisteravond kwam de gemeenteraad van Hillegom bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. dr. mr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. De aanvrage van het bestuur der St. Josephparochie om nieuwe ramen in het oude gedeelte, gaf de heer Degenaar (PvdA) aanleiding tot enige vragen. Hij had de ramen bekeken, maar zijns inziens verkeerden deze nog in zeer goede staat. Is het werkelijk nodig, dat deze vervangen worden door stalen ra men? De burgemeester antwoordde, dat de belichting in de lokalen niet voldoende is: de bouwinspectie vond een verandering nodig. Er moeten in de gemeente scholen zijn waaraan het nageslacht ook iets zal hebben. De heer v. d. V i n n e (A.R.) vroeg waarom het gymnastieklokaal nu in op dracht van het bestuur zal worden ge bouwd, terwijl toch besloten was, dat de gemeente zou bouwen. De burgemeester antwoordde, dat door de bouw van de nieu we Julianaschool de situatie enigszins ge wijzigd is. Deze uitbreiding en de bouw kunnen nu in één moeite doorgaan en er behoeven geen twee kapiteins op één schip te zijn. De raad ging daarna met het voor stel accoord. Een aantal onderwijsstukken passeerden daarna de hamer. Op voorstel van B. en W. werd ook aanpassing gebracht in de sa lariëring van vakleerkrachten naar aan leiding van een door de minister van Bin nenlandse Zaken aan de gemeente gerichte circulaire. De inwerkingtreding van de wijzigingen werd bepaald op 1 Juli 1955. Verder werden enige verordeningen vast gesteld, die nodig geworden zijn vanwege de Brandweerwet. Een belangrijk punt van de agenda was de aanschaffing van een rol- trommelauto en 3400 uniforme vuilnisem mers. Niemand van de raadsleden bleek tegen dit voorstel bezwaar te hebben, zo dat conform werd besloten. Wel informeer de de heer Turkenburg of er nu geen vuil meer naar de belt gebracht mocht worden. De burgemeester zei hierop, dat er geen verbod is, maar dat men contact moet op nemen het Openbare Werken daar anders het gevaar bestaat dat sloten en vaarten volgegooid worden. De heer Beijersbergen vroeg, waar om de Rijksdiensten ook vrijgesteld zijn van de retributieverplichting. De voorzit ter deelde mede, dat overheidsinstanties elkaar geen belasting op de hals schuiven. De voorzitter maakte nogmaals duidelijk, dat het nooit in de bedoeling van de ge meente heeft gelegen om gratis emmers be schikbaar te stellen. Hierna werd de ver ordening reinigingsrechten ook met alge mene stemmen aangenomen. Als lid van het bestuur der stichting De Werkplaats deed de heer Bakker (KVP) enige mededelingen. Deze werkplaats voor minder valide mensen is begonnen met vijf personen. Thans zijn er 33 mensen werk zaam, waaronder 6 uit deze gemeente. Tal van ondernemingen maken van de capaci teit van deze mensen gebruik. Hij vroeg of ook de gemeente werk voor deze minder validen heeft. Tot plaatsvervangend lid van het bestuur werd benoemd de heer J. v. d. Vinne. Terzake van de tertiaire wegen vroeg de heer Beijersbergen of de verbetering van de Veenenburgerlaan een begin is van een algehele reconstructie. De burgemeester antwoordde dat B. en W. wel plannen in die richting hebben maar gewacht dient te worden op de plannen van de Planologische dienst. Het gehele wegennet in deze om geving staat nog op lose schroeven. In de commissie van georganiseerd over leg werden benoemd de heren J. v. d. Vinne, C. P. A. Beijersbergen en J. Dege- naars, als plaatsvervangende leden de he ren Th. Bakker, J. L. van Waveren en Th. Keijzer. Bij de mededelingen zei de voorzitter, dat betreffende het Waterleidingbedrijf ad vies zal worden ingewonnen van een aan tal deskundigen, inzake de verhouding tot de meedelende gemeenten. Verder deelde de burgemeester mede, dat er een schoolmelkcomité in het leven is geroepen en dat alle scholen besloten heb ben aan de schoolmelkvoorziening deel te nemen. Er zal gepasteuriseerde melk ge geven worden, tegen de prijs van losse melk. Het verschil in prijs zal betaald worden door het Centraal Schoolmelkco mité en de gemeente. Op voorstel van B. en W. ging de raad accoord met het aangaan van een geld lening van f 760.000,tegen 3 H%. De heer Bakker had aan B. en W. een schriftelijke vraag gesteld in verband met een ingezonden stuk in de courant, waarin het woningbeleid van de gemeente werd becritiseerd. Men zou als het ware het dorp ontvluchten wegens de geringe me dewerking van het gemeentebestuur. De burgemeester gaf hierop een uitvoe rige uiteenzetting. Op de inhoud van het ingezonden stuk wilde hij liever niet in gaan, omdat schrijver blijk had gegeven, van die dingen niets te begrijpen. Hij sprak over bouwen in de vrije sector en bouw volume, dingen die niets met elkaar te ma ken hebben Ons voorgeslacht heeft gekozen en van Hillegom een bloerhbollendorp wil len maken en geen villagemeente. Hierdoor is het natuurschoon verdwenen. Of dit wel geheel juist is geweest wilde spreker in het midden laten, maar dit kan men het huidi ge gemeentebestuur toch niet aanrekenen. Het is begrijpelijk, dat financieel welgestel- den voor hun woning zoeken naar een aan trekkelijker plaats, temeer waar de binding tussen de grond die men beteelt en het huis dat men bewoont niet meer is als vroeger. Is het mogelijk natuurschoon te scheppen? Dit is niet een zaak, die men zomaar heeft opgeknapt. De gemeente heeft wel plannen in die richting. De voorzitter noemde de aangekochte gronden bij Bakkum (het groene hart van de gemeente) en de gron den bij Van de Marei. Stad en Landschap zal een plan ontwerpen waardoor ook plaats vrijkomt voor villabouw. Voor de bouw in de vrije sector zal er geen enke le tegenwerking zijn. De heer Bakker dank te de burgemeester voor zijn uiteenzetting. Hierna sloot deze de vergadering. BEKRONINGEN Op de internationale dahliatentoonstelling te Eindhoven behaalde de N.V. Ludwig en Co. te Hillegom de wisselbeker met de Semicactus Piquant, zomede het getuig schrift eerste klasse. Met de Semicactus Appleblossom werd het getuigschrift eerste klasse behaald. Het getuischrift van Ver dienste voor de Dec. Ludwigs Splendor. Voor de totale inzending kreeg de Hillegom- se inzending een kleine gouden médaille en een ereprijs. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Henricus, z. van J. Th. Prins en A. J. Bons; Anna Carolina, d. van H. H. Hulsman en M. Landsman; Roeline, d. van R. Besse en P. Perfors. ONDERTROUWD: A. Schreuder en C. K. Ultee; C. L. A. v. d. Lans en A. C. Zethof. GETROUWD: A. M. Freriks en W. J. Langeveld; Th. Warmerdam en C. J. Veen- man. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Eist: J. W. Schipper te Vroomshoop; voor Hoek-Z.: A. P. Nauta, te Elkerzee-Scharendijke. Beroepen te Middelburg (vac. W. C. F. Metz): I. J. v. Houte te Wapserveen; te Tholen: G. v. Dieren te Ede; te Ridderkerk: J. de Lange te Nunspeet. Aangenomen naar Surabaja (als studen- tenpred.): F. v. Nieuwpoort, voorheen te Overschild. Benoemd tot vic. te Nieuw-Buinen: J. Sebesteyn, cand. te Utrecht. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-C. (als evang. pred.): K. J. Kraan te Londen; te Hijken: J. H. Kappers, cand. te Nijkerk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Culemborg-Vianen: J. Keu- ning te Barendrecht. Geref. Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Houston (Br. Columbia): J. J. Arnold te IJmuiden; te Rouveen: D. Nieuwenhuis te Vlaardingen. Bedankt voor Driesum: E. R. Postma te Blokzijl; voor Smithville (Ontario) en voor Garrelsweer-Appingedam: L. Moes te Zalk en Veecaten. Geref. Gemeenten Beroepen te Poortegaal: K. de Gier te 's-Gravenhage. JOHANNESBURG (Reuter) Premier Strijdom van Zuid-Afrika heeft op een lunch van de Amerikaanse club te Johan nesburg verklaard, dat een opheffing van de rassenscheiding het einde van het blan ke ras in de Unie tot resultaat zal hebben. Zuid-Afrika verwacht van andere landen dat zij de problemen van de Unie van het standpunt der Zuid-Afrikanen bezien en hun toestaat deze vraagstukken zodanig aan te pakken dat iedereen er mee gebaat is. Een van de punten die Zuid-Afrika en de Verenigde Staten gemeen hebben, is dat beide landen een rasprobleem hebben, doch de Amerikaanse vraagstukken zijn onein dig gemakkelijker op te lossen. In de Ver enigde Staten is de verhouding tussen negers en blanken een op acht, terwijl deze in Zuid-Afrika vier op een is. In de Unie zou een vermenging tussen negers en blanken het einde van het blanke ras be tekenen, terwijl de Verenigde Staten on danks een rasvei-menging een blanke natie zouden blijven, alduj Strijdoxn middag, gaan tot nadere aankondiging niet door. Rondetafelbespreking op Dinsdag middag 3 uur blijft doorgaan in de kerk Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie. Nas- sauplein 8. 10 en 5: Dhr. G. Stekelenburg, van Utrecht. Woensdag 7.30: Ds. A. J. Tim mer, van Huizen. Stads Evangelisatie, L. Herenstraat 6. 10 en 7: Kapitein A Bouwens Woensdag 8: Dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Servaas, v d. Belg. Evang. Zending te Gent. 5: Dezelfde Maranathasamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst 0.1.v. Jan Schultz. Zaterdag 7.30: Openlucht- samenkomst a. d. Dreef in samenwerking met de Geref. Kerken, de Chr. Geref. Kerk, het Leger des Heils en de Autozending. Op_- wekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur, Kampen. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7 30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Ds. J. J v. C-apeleveen, uit Bennekom. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds G. Kroes. Ver. Doopsgezinde Gemeente 10 30: Ds. S. M. A. Daalder. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Dhr. A. W. Cramer, theol. cand., Leiden. 17.30: Mej. Dr. J. W. Herfst, 1. K. O. R. Zangdienst. Geref. Kerk. H. Av Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57 59 10 en 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 en 5: Ds. L. Hoor weg Jr. Lvceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9 en 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk. 8.30 en 4: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Rid derstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. H. Rijksen. Ger. Gem., L. Marga- rethastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Lees dienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie van Voorthuizen. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis- singel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. Begijnhof. 10.30: Rev. R. L. Furston, van Nieuw Zeeland, ex-president Baptiste Unie 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamen komst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zondag 10: Hei- ligingsdienst. 6.45: Openluchtsamenkomst, Ged. Oude Gracht. 7.30: Evangelisatiesa menkomst. Dinsdag 2.15: Vrouwenbond. Zondag 12: Kindersamenkomst. De bijeen komsten staan o.l.v. Majoor en Mevrouw M. Souverein. Pinkstergemeente. Nieuwe Kruisstr. 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. 10: Zondagsschool. Maandag 8.15: Pinksteruit zending Radio Ibra. Tanger. 19 en 25 m. Spr. W. v. Beek. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken) Gemeente des Heeren, Lange Molenstr. 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christenge meenschap, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zon dagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwij- dingsdienst. Volle Evangelie-Gemeente, Paul Krugerstr. 36. 10: Dhr. G. v. Polen, Den Haag. 12-13: Zondagsschool o.l.v. Zuster Baaii. 7: Ooenluchtdienst op de Dreef bij Houtplein. Alleen bij goed weer, anders samenkomst in de zaal. Donderdag 8: Bid stond. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Ze- vendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van .Tezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jans straat 83. 10.30: Wiidingsmorgen. Mevr. M. Jupijn, Alkmaar. Soefi-Beweging. Tot na der aankondiging geen dienst. Gemeente Gods. 10: Cultuurgeb. IJmuiden 7.30: Parklaan 21. Samenkomsten. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. H. Aal- bers, pred. te Amsterdam. Jeugddienst. Im- manuëlkerk. 10: Ds. G. Koch, m.m.v. het Kerkkoor. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. E. Frater-Smid. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat). Donderdag 8: Dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloopersingel 55—57. H. Av. 8.30, 10.30 en 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. H. Av. 8.30 en 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. Voorber. H. Av. 9.30 en 5: Ds. H. W. Wierda. Leger des Heils, Ceramstraat 4. Zaterdag 7: Straatzang Haarlem-Noord. Zondag. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsa menkomst Javastraat. 7.30: Verlossingssa menkomst. 12: Zondagsschool. Leider J. S. M. M. Scheen. Maandag 7: Straatzang Over- veen Stoopbad. Dinsdag 2.15: Gezinsbond samenkomst. Donderdag 8: Openbare sa menkomst. Leiders: Kapiteins Joh. C. en A. van Huizen-v. Ede. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk oo het Wilhelminaplein. 10: Dhr. G. Dorland. Jeugddienst. (Afscheid). Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Dijl. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter Rem. Em., Den Haag. Ned. Chr. Gemeen schapshond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Heem stede. Maandag 3: Samenkomst. Geref. Kerk. H. Avondmaal. Koediefslaan 10 en 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10 en 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. E. T. v. d. Born, van Amersfoort. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. R. van der Mast. 10.30: Seniorenkring, 1620 j. in De Stal. 10.30: Zondagsschool, Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Mackenzie. Rem., Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. K. H. Kroon, Amster dam. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. E. Drost. 19: Ds. R. van der Mast, H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool, Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, Hv„ Amsterdam. VRIJ KATHOLIEKE KERK, Popellaan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donder dag 7.30: Gesnroken Reauiem Mis. Geref. Kerk. 9 en 10.30: A. Ykema, ber. pred. te Tweede Exoloërmond. 3.30 en 7.30: Ds. G. Toornvliet, van Leiden. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. H. Warners, uit Utrecht. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. Spr. Dhr. L. Kip. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wil- helminaschool, Dompvloedslaan. 1213: Zondagsschool Ramplaankwartier, Beatrix- school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer. 7: Ds. Knottnerus. Gezinsdienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Schippers. Prot. Bond. 10: Ds. Snaayer, uit Haarlem HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Vicaris L. C. Baljé. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. N. Treffers- Mesdag. Gezinsdienst. Geref. Kerk. 9.30 en 5: Ds. W. J. van Otterloo, van Amsterdam. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 30: Ds. A. J. Flink van Den Haag. 7: Ds. J. v. d. Blink, Jeeugddienst. Vooraf een kwartier samenzang. Abbenes. 9.30: Ds. D. Lekkerker- ker, van Valkenburg. 6.30: ds. M. C. Don. Bethelkapel. 10: Ds. M. C. Don. 7: Ds. B. Keers, van Amsterdam Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. v. d. Zee, dankzegging H. Avondmaal. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vica ris L. C. Baljé. Kinderdienst. 7: Ds. J. C. Salverda. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. J. Firet, van Rotterdam-Zuid. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- Kerk. 10.30: Ds. E. Sneller, Middelburg. 7: Ds. D. ter Steege. „De Toorts". 9: Ds. E. Sneller. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Kroon. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. Kater, Bijzondere Dienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 7: Geen dienst, 9.30: Jeugdkapel. Ds. J. v. d. Mije. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. J. van Hille, uit Haarlem. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter, H. Av. 5: I^elfc1# H. Avondmaal cd dankzegging Ampenan, 8 v. Port Said n. Genua. Ariadne, 9 te Rotterdam. Aagtedijk, 9 v. Port Soedan n. Belawan. Alwaki, 9 te Antwerpen. Ainsteldiep, pass. 9 Ceylon n. Algiers. Agamemnon, 8 te Miragoane. Alkaid, 9 te Rosario. Algenib, pass. 9 Ouessant n. Gdynia. Almdijk, 9 te Havana. Ariadne, 9 te Rotterdam. Albireo, 9 te Las Palmas verw. Aalsdijk, 10 te Rotterdam. Aldabi, 9 v. Recife n. Las Palmas. Altair, 10 te Rosario. Arkeldijk, 10 te Rotterdam Baarn, 9 v. Hamburg n. Nordenham. Bacchus, 9 te Mackenzie. Britsum, pass. 8 Miami n. Houston. Boschfontein, 9 te Port Soedan. Beninkust, 9 v. Pto Noire n. Freetown. Bennekom. 9 v. Cristobal n. Curagao. Blommersdijk, pass. 10 Ouessant n. Rotterdam. Boskoop, 9 v. Panamakanaal. Cistula, 8 v. Rotterdam n. Stan low. Cottica, 8 240 m. ZW. Lands End. Caltex The Hague, 10 te Sidon. Celebes, 10 te Soerabaja. Cleodora, 9 v. Port Said n. Bombay. Crania, 9 80 m. O. North Cape. Gadilla, 10 v. Bombay te Madras verw. Caltex Utrecht, 9 v. Sidon n. Rotterdam. Cottica, 9 v. Plymouth n. Amsterdam. Delfland, 8 v. Las Palmas n. Amsterdam. Daphnis, 10 Pto Plata verwacht. Dorestad, pass. 9 Trinidad n. Curagao. Duivendrecht, 9 te Philadelphia. Elizabeth B, 9 170 m. O.ZO. Malta n. Londen. Felipes, 9 te Pladju. Gouwe, pass. 9 Kanarische eil. n. Rotterdam Groote Beer, 9 te New York. Helicon, 8 te Rotterdam. Heemskerk, 10 te Aden. Krebsia, 9 te Curagao. Kabylia, 14 te Abadan verw. Kellia, 14 te Kaapstad verw. Kalabahi, 9 te Toli Toli. Kertosono, 9 v. Kaapstad n. East London. Kota Baroe, 9 v. Port Said n. Genua. Luna, 9 te Napels verwacht. Loppersum, pass. 9 Gibraltar n. Almeria. Luna, 9 te Napels. Maasdam, 8 v. New York n. Cobh. Marisa, 9 v. Piraeus n. Beyrouth. Murena, 9 350 m. ZO. Perth. Myonia, 9 te Plymouth Mirza, 9 v Abadan n. Colombo. Malea, 14 te Bunju verwacht. Marisa, 9 te Beyrouth verw. Mariekerk, 9 v. Cochin n. Aden. Maureen, 9 te Calabar. Meerkerk, 10 te Bombay verwacht. Mentor, 9 te Georgetown. Maas, 9 te Hamburg. Noordzee, 9 te Rotterdam. Ouwerkerk, 8 te Rotterdam. Oranje. 9 v. Colombo n. Belawan. Osiris, 9 v Amsterdam n. Barbados. Prins Philips Willem, 10 te Chicago verw. Prins Willem v. Oranje, 9 te Montreal verw Phrontis, 9 v. Suez n. Aden. Roggeveen. 9 v Hongkong n. Singapore. Rempang, 9 v. Marseille n. Antwerpen. Ruys, 10 te Kaapstad. Sliedrecht, 8 v. Eva Perón n. Kaapstad. Stad Vlaardingen, 8 v. Kirkeness n. Rotterdam Stad Arnhem. 9 v. Marseille n. Antwerpen. Stad Dordrecht, pass. 9 Ouessant n. Messina. Stad Leiden, 9 te Marseille. Sunetta, pass. 9 Gibraltar n. Mena el Ahmadi. Sarpedon, 9 te La Guaira. Slamat, 9 te Genua. Stentor, 9 te Antwerpen. Sibajak, 9 te Rotterdam. Stad Rotterdam. 10 te Middlesbro verw. Stad Breda, 9 te Emden verwacht. Statue of Liberty, 9 65 m. O.NO. Ras al Kalb. Samarinda, 10 te Kaapstad. Schelpwijk, 9 v. Harburg n. Pta Cardon. Schiedijk, 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Tero, 8 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tomori, pass. .9 Malta n. Port Said. Tiberius, 9 te Port Arthur. Tankhaven III. 9 v. Sungeigerong n. Tj. Priok. Trompenberg, 9 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico Tiba, 9 v. Santos n. Antwerpen. Tibia, 9 v. Rotterdam n. Abadan. Van Waerwijck, 11 te Beiro verw. Van Linschoten, 9 te Amsterdam verw. Van Noort, 10 te Adelaide verw. Waterman, 9 720 m. O. Melbourne. Wieldrecht, 9 te Amuapbay. Weltevreden, 9 te Belawan. Willem Ruys, 9 v. Napels n. Gibraltar. IJsel, 9 v. Rotterdam n. Algiers. Zuiderzee, verm. 25 v. Middlesbro n. R'dam. KLEINE VAART Atlas, 8 v. Rotterdam n. Gibraltar. Aardenburgh, 9 v. Antw. te Amsterdam. Ary Scheffer, verm. 9 v. Rotterdam n. Liverpool Bab T, 6 v. Roytta n. Zaandam. Bergsingel, 9 v. Whitehaven te Drogheda. Borneo, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica B, 9 v. Emden te Sundsvall. Holland pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Betty, 10 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Collhaven, pass. 9 Kp .St. Vincent n. Limerick. Cinderella, 9 v. Duinkerken te Rotterdam. Cobri, 9 v. Skagen te Rotterdam. Corrie B, 9 v. Kopenhagen te Rotterdam. Citadel, 9 v. Skagen te Rotterdam. Daje Bohmer, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Domburgh, 9 v. Londen te Rotterdam. Diana V, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Duiveland, 9 v. Dover n. Rotterdam. Eemstroom, 9 v. Grangemouth te Amsterdam. Eagle, pass. 9 Vlissingen n. Irvine. Export II, 9 v. Londen te Rotterdam. Fedala. 10 v. Liverpool te Rotterdam verw. Flora, 9 v. Amsterdam n. Svendsborg. Fivelborg, pass. 9 Vlissingen n. Hansweert. Frans Bohmer, verm. 10 v. Lowestoft n. Teign- mouth. Grebbestroom, 9 v. Amsterdam n. Liverpool. Gaasterland, verm. 9 v. Rotterdam n. Harlingen Goote, verm. 10 v. Amsterdam n. Manchester. Ida D, 9 v. Ceuta n. Napels. Joost, 8 te Domsjo. Jaba, 9 v. Fur te Colchester. Kaap Falga. 7 te Rotterdam. Kaap St. Vincent, 6 te Domsjo. Leendert B, verm. 9 v. Huil n. Rotterdam. Leuvehavcn, 9 v. Rotterdam n. MalmÖ. Larix, 7 te Mantyluoto. Mies, pass. 9 Vlissingen n. Gent. Myfem, 9 v. Gefle te Stockholm. Mypuck, 9 v. Boston n. d. Tyne. Muphrid, verm. 9 v. Londonderry n. Londen. Midas, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Nassauhaven, 9 v. Rotterdam n Kopenhagen. Noordstad. 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Noorderhaven, pass. 9 Kiel n. Londen. Notingham, 9 v. Gooie te Vlissingen. Nomadisch, pass. 9 Vlissingen n. Helsingborg. Nero, 8 v. Amsterdam n. Bordeaux. Pavo, 6 te Zaandam. Ponza, 8 te Rotterdam. Paraat, 9 v. Vlissingen n. Stockholm. Paloma, pass. 9 Brunsbüttel n. Londen. Rijnhaven, 9 v. Rouaan te Casablanca. Rema, verm. 9 v. Hansweert n. Stockholm Rijnstroom, 9 v. Londen te Amsterdam. Spurt, 10 v. Goole te Schwartzenhuette verw. Spolando, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 6 te Skoghall. Taormina, 9 v. Stockholm te Hernosand verw. Vindicat Atque Polit, 10 v. Newport te Antw. Westersingel, pass. 9 Kiel n. Oxelosund. IJsel,, 9 v. Antwerpen te Rotterdam Zaanstroom, 9 v. Huil te Amsterdam. SLEEPVA4RT Goeree. 8 v. Le Havre n. Rotterdam met ponton Loire, 8 v. Ferrol n. Marseill. Noordzee, 8 260 m. O. Bonaire. Oostzee, 8 dwars Kp. San Antonio n. Marseille. Poolzee, 8 60 m. W Monrovia. Tyne, 8 120 m. ZW Ouessant met twee hek- wielers. Witte Zee, 8 te Abidjan. St. JOHNS (Reuter) Zes en twintig opvarenden van het Noorse vrachtschip „Jopeter", dat ten Noord-Oosten van Groenland in het pakijs vastzit, zijn met behulp van hefschroefvliegtuigen van boord gehaald. Gezagvoerder Nakken en zes leden van de bemanning bevinden zich nog op het schip dat door het verspelen van zijn schroef geheel hulpeloos is gewor den. De mannen zullen wachten op het Deense Poolvaartuig „Kista Dan", dat zal pogen de „Jopeter" uit het ijs teverlossen. De 26 opvarenden, die door de Amerikaan se luchtmacht werden opgepikt, zijn over gebracht naar het Noorse m.s. „Tottan", dat tot aan de rand van het ijs was ge varen, slechts elf kilometer van de „Jo peter" verwijderd. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag sa menkomst in de nieuwe consistorie der Herv. Kerk. Spr. de heer M. C. Draijer, uit Haarlem. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Vi caris Wolfensbergen. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 930 en 3: Leesdienst. Christ. Geref. Kerk. 10 «n 4: Ds. Joh. Jansen, van Leiden.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12