Plan voor 120 woningen ter voltooiing van Zuidelijk deel van Delftwijk verloog" CHAUFFEUR EMBALLEUR gevraagd Boekhouder verving namen op girobiljetten door de zijne Kort en bondig DUINKONIJNEN Vefcko^e i n prijs *n Marathon kleding Het Vakkledinghuis Flinke meisjes gevr. Amsterdamse Beurs Haarlemse rechtbank Bijna f 6000.- verduisterd „maar voor zaak aangewend", zegt verdachte Twaalf maanden (vier voorwaardelijk) geëist Bloemendaal Zandvoort Mercurius GEERLING Het adres OLIESTOOKHAARDEN CHOCOLADE HIN Nv. HAARLEM A. Beschaafde juffrouw B. Jonge accurate, vrl. administr. kracht 4 Nieuw type Twee ernstige ongelukken in Hillegom Burgerlijke Stand van Haarlemmerliede Bespreking successen Heemsteedse B.B. Consultatiebureau voor kleuters geopend „Vliegende Schotel" start Winterprogramma „Phoenix" Scheepvaart Natuurlijk weer bij LAMMERSE-HASTER H Speciaal H MATRASSEN A Administratieve kracht (mnl.) B Jongste bediende DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naar wij vernemen zal in de eerstvolgende vergadering van de Haarlemse gemeente raad Woensdag 21 September het laatste voorstel aan de orde komen voor de bebouwing van het Zuidelijk deel van „Delftwijk". Het gaat hier om een complex van 120 woningen voor de Rooms-Katholieke woningbouwvereniging „St. Jozef" aan de Delftlaan en de daarachter gelegen P. C. Boutensstraat. Met de bouw is een be drag van ruim anderhalf millioen gemoeid, met de grond mee gaat het om een project van bijna twee millioen gulden. Door de realisering van dit complex, waarin een flinke plaats is ingeruimd voor wo ningen voor grote gezinnen, zal straks het aantal in „Delftwijk" in aanbouw zijnde woningen kunnen worden opgevoerd tot ruim zeshonderd. Architect van dit complex is de heer B. J. J. M. Stevens. Het nieuwe complex van „St. Jozef" be staat uit tien blokken, waarvan er vijf aan de Delftlaan zijn gelegen en de vijf ande ren ongeveer haaks daarop aan ventpaden tussen de Delftlaan en de P. C. Boutens straat. De blokken aan de Delftlaan omvatten vier woningen en een souterrain, waarin bergruimten, een droogruimte en een speel- gelegenheid voor de kinderen. Er komen per blok zestien woningen voor, afwisse lend met twee en drie slaapkamers. Dit woningtype wijkt niet af van wat elders in de nieuwe wijken Schipholweg in Haar lem-Oost, Javalaan in Heemstede ook gebruikelijk is. Een geheel nieuw type (zowel naar ex terieur als interieur) vormen echter de blokken achter deze étagewoningen. Het betreft hier blokken in twee woonlagen, waarvan de ingangen aan open trappen huizen en de keukens aan de Noordzijde liggen en de woon- en bijna alle slaapver trekken aan de zon- en tuinkant. De benedenwoningen bevatten ook af wisselend twee of drie slaapkamers, maar bij de bovenwoningen is de ruimte onder de kap tot een volledige étage uitgebuit. Daardoor hebben deze bovenhuizen ge middeld alle ten minste 4 slaapkamers, maar men kan de samenstelling ook naar be hoefte wisselen, namelijk variërend van drie tot vijf slaapkamers. Daar bovendien deze huizen op een ruime maat zijn gepro jecteerd is het reeds mogelijk bij het ge middelde van vier slaapkamers op tien WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Op de Leicfeestraat in Hillegom ter hoog te van de Heiena's hoeve, waar men bezig is met herstelwerkzaamheden aan de weg, heeft een slippartij plaats gevonden. Een motorrijder uit De Lier kwam met zijn verloofde op de duo aangereden uit de richting Haarlem. Vermoedelijk was de motorrijder onbekend met de situatie en dacht hij dat hij rechtuit kon rijden. On het laatste ogenblik merkte hij, dat ter plaatse een bocht genomen moet worden. Hij trachtte door scherp te sturen op de weg te blijven, tengevolge waarvan hij slipte en met zijn verloofde viel. De laatste was er het ergst aan toe. Zij had een ge broken sleutelbeen en een hersenschud ding. Ook de motorrijder kreeg een her senschudding. Op last van de arts, die eer ste hulp verleende, werden beiden per ziekenatuo naar het Academisch Zieken huis in Leiden vervoerd. Op de Van den Endelaan in Hillegom reed een vrachtauto van het Expeditie bedrijf RSK, die de werf bij de expediteur Berbee wilde opgaan. Achter de vrachtwa gen reed een personenauto, waarvan de bestuurder waarschijnlijk niet oplette. Hij passeerde links, rakelings langs een ben zinepomp, maar hiervan werd de achter hem rijdende vrachtwagen van de .Hille- gomse firma Van der Leeden de dupe. Deze kon door de plotselinge manoeuvre van de bestuurder van de personen auto niet tijdig remmen en reed tegen de links- afslaande vrachtwagen van RSK aan. Het gevolg was, dat de vrachtwagen van Van der Leeden ernstig beschadigd werd. De bestuurder van de personenauto ging er met vol gas vandoor. GEBOREN: Apolonia Petronelle Maria, d. van F. J. Roelofs en M. C. Helling; Ferdi- nandus Sophia Mathilda, z. van J. E. M. van Pamelen en R. Th. Hiel; Hendricus Adrianus, z. van J. H. Hoenderdos en F. J. M. van Bentem; Catharina Agnes Maria, da van Th. B. Balm en A. M. van Bruggen; Theodorus Leonardus Maria, z. van J. C. P. Groot en E. M. Zandvliet; Margaretha Anna, d., van H. A. van Hensbergen en J. van Zonneveld; Anna Elisabeth Maria, d. van L. J. Loeffen en E. A. van Raaphorst. ONDERTROUWD: P. Uitermark en A. M. Berg; J. C. Zwanenburg en J. M. van der Bijl; H. J. van Maasdijk en C. G. Visser; C. P. van de Velde en J. Vaerewijck. GETROUWD: J. W. F. Oosterhof en M. H. de Fouw; A. P. W. Stokman en W. J. M. Meiman. OVERLEDEN: J. Weisel, 50 j.; M. L. M. Meijer, 3 j.; M. Witte, 81 j. Slotkoers koersen gisteren Openings- 3-354 Nederl.'47 100% 100% 3 Nedl. 1962/64 101 101% A.K.U 363 54 369 Calvé Delft 344 346 Van Gelder Zonen 338 340 K. N. Hoogovens 42554 428 Nederl. Ford 505 507 N. Kabelfabriek 340 gew.Philips Gloeii. 489 54 49854 pref.Philips Gloeii. 23654 "Unilever 49154 500 Wilton Feijenoord 284 290 Dordtsche Petrol. 698% 700 Konkl. Petroleum 66754 672 A'dam Rubber 161 165 Holl. Amer. Lijn 244 24654 N. Scheepv. Unie 20454 205 Phs. van Ommeren 25454 256 H. V. A 172 17454 Verg. Deli Mijen. 17654 175 Amsterd. Bank 27754 27754 Ned. Handel Mij. 250 250 Rotterd. Bank 240 240 Twentsche Bank 247 Anaconda Copper 80 80 Bethlehem Steel 162 161 U. S. Steel 120'/,e 119 General Motors 13954 14054 Shell Union 6154 6054 Tidewater 32% 3254 slaapplaatsen te komen. Bovendien heeft de woonkamer een geprojecteerde oppervlakte van niet minder dan 22 vierkante meter en de voor de ouders bestemde slaapkamer haalt bijna tien vierkante meter. Intussen liggen de huren voor dit blok betrekkelijk laag, zij variëren van negen gulden tot twaalfeneenhalve gulden, afhankelijk van grootte en ligging, ongerekend de gemeenschappelijke voor zieningen, zoals handlift, tuin, droogruimte en dergelijke. De blokken in twee woonlagen zullen on middellijk te herkennen zijn aan de vrij steile kap, waardoor aan de Zuidkant een volledige étagehoogte wordt verkregen, met normale ramen. De benedenwoningen van die blokken krijgen eigen schuurtjes en een eigen, aan de gemeenschappelijke tuin grenzend tuin tje van ongeveer vier meter diepte. De be woners van de bovenwoningen krijgen alle de beschikking over een eigen fietsenber ging, welke per blok van vier woningen een architectonisch aantrekkelijke verbinding vormt met de hoge étagewoningen aan de Delftlaan. De hoekwoningen van de blok ken in twee woonlagen hebben ook ramen aan de Oost-, respectievelijk Westzijde, zo dat die de nadelen van de Noord-Zuidlig ging geheel ontgaan. Voor de tussengelegen woningen is dat nadeel, zoals reeds gezegd, door de architect vrijwel geheel ondervan gen. Een 28-jarige boekhouder uit Noordwij- kerhout, C. J. van E., hoorde hedenmorgen voor de Haarlemse rechtbank een gevange nisstraf van 12 maanden, waarvan vier voorwaardelijk, tegen zich eisen wegens valsheid in geschrifte. Hem was ten laste gelegd, dat hij bij een vleeswaren- en con_ servenfabriek in Lisse waar hij werkzaam was, tot 65 keer toe girobiljetten heeft ver valst en daardoor de zaak voor f 5500 tot f 6000 heeft benadeeld. Hij placht als boekhouder op giro-bil jetten die op naam van de zaak stonden de naam, het adres en het gironummer van crediteuren van de zaak in te vullen, als mede willekeurige bedragen, en deze ter ondertekening aan zijn chef voor te leg gen. Nadat dat gebeurd was werkte hij de naam, het adres en het gironummer met chloorvrije radeerstof weg en zette er zijn eigen naam, adres en gironummer voor in de plaats. Op de terugkomende „af"-strookjes verving hij zijn eigen naam, adres en gironummer weer door die van crediteuren. De verdachte verklaarde dat hij zichzelf f 1300 van het daardoor verkregen bedrag had toegeëigend en de rest had gebruikt om bedragen, die door knoeierij van ver tegenwoordigers waren verloren gegaan, aan te vullen. Hoeveel er wegens een:-te-geringe pro visie door vertegenwoordigers geknoeid werd, werd volgens .hem wel aangetoond door'hët feit, dat hét be'dfijf er in vijf jaar tijd veertig heeft gehad. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, verklaarde het verweer van de verdachte dat hij deze verval- Tijdens een bijeenkomst van wijk- en blokhoofden van de Heemsteedse Bescher ming Bevolking, die Woensdagavond in de tuinzaal van het café-restaurant aan de Binnenweg gehouden werd, heeft de heer O. A. Brink een nabeschouwing gegeven op de provinciale en landelijke BB-wed- strijden, die enige maanden geleden in Hil versum en Rotterdam hebben plaats ge had. De Heemsteedse BB behaalde in Hil versum de eerste prijs, waardoor deze ploeg werd aangewezen de provincie Noordholland op de landelijke kampioens wedstrijden in Rotterdam te vertegenwoor digen, waar Heemstede toen als tweede eindigde. De heer Brink, die bij deze gelegenheid als commandant fungeerde, stelde in de eerste plaats vast dat het voor hem enigs zins moeilijk was de wedstrijden in fines ses te bespreken, omdat hij hierbij zelf als leider was opgetreden. Wel meende hij daarom bevoegd te zijn bijzondere lof te brengen aan het adres van de EHBO- ploeg, die voortreffelijk werk heeft ver richt. Verder schreef hij de successen voor een groot deel toe,aan het prettige enthou siasme, dat de Heemstedenaren tot een voorbeeldig team had samengevoegd. De heer Brink achtte wedstrijden als in Rotterdam gehouden, voor een parate BB van het grootste gewicht en hoopte dan ook, dat deze ieder jaar zouden plaats vinden. Spreker meende daarbij, dat het voor Heemstede ideaal zou zijn, wanneer een daaraan deelnemende ploeg niet meer uit verschillende blokken behoefde te wor den samengesteld, maar dat ieder blok een volwaardig wedstrijdteam op de been kan brengen. Dan zouden de ploegen door on derlinge wedstrijden kunnen uitmaken, welke als geheel voor plaatselijke verte genwoordiging in aanmerking komt. Het plaatselijk hoofd van de Bescher ming Bevolking, de heer A. Berentsen dankte de heer Brink voor zijn mededelin gen, waaraan hij tevens een woord van hulde verbond voor de prestaties en die van de heer Bloemendal, wiens ploeg in Hilversum de tweede plaats bezette. Ver der deelde de heer Berentsen mede, dat binnenkort in het Minerva Theater een propaganda-avond zal worden gehouden, in de eerste plaats toegankelijk voor alle noodwachters en hun echtgenoten. Deze vergadering werd onder meer bij gewoond door het plaatsvervangend kring- hoofd, de heer P. van Zwieten, die zich eveneens met grote waardering over de door Heemstede behaalde resultaten heeft uitgelaten. singen had gepleegd ten bate van de zaak en de vertegenwoordigers niet te aan vaarden. In haar pleidooi zeide mej. mr. S. Boek man, dat de verdachte tot haar grote spijt niet in de gelegenheid was gesteld aan de hand van de boekhouding aan te tonen, waar de door deze giro-manipulaties ver kregen bedragen waren gebleven. De ver dachte had perspectieven in deze zaak,, maar zag deze achteruitgaan door een zijns inziens verkeerd beleid en de daaruit voortvloeiende knoeierijen van vertegen woordigers, van wie er inmiddels één is aangehouden. Mr. Boekman verzocht de gecombineer de straf zó te willen inrichten dat de man, die reeds zes maanden in voorarrest heeft gezeten, na de uitspraak op vrije voeten komt, zij het onder toezicht, dat hij zelf gaarne zal aanvaarden. Uitspraak op 29 September. Minister Witte. De Nederlandse minis ter van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. T. B. J. Witte en ir. H. M. Buskens, directeur-generaal van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting, hebben een kort be zoek aan Gothenburg gebracht op hun kleine inspectiereis door de Scandinavische landen. De afdeling Bloemendaal van de Noord- höllandse vereniging „Het Witte Kruis" heeft Woensdagmiddag in Bloemendaal een consultatiebureau voor kleuters geopend. Het bureau zal éénmaal per veertien dagen worden gehouden in een der lokalen van de Bornwaterschool, waar tot nu toe sinds ongeveer anderhalf jaar reeds een consul tatiebureau voor zuigelingen was. In het vervolg zal de kinderarts, mevrouw H. G. Huijbregtse-Meijerink, dus wekelijks zit ting houden om de beurt voor zuigelingen en kleuters. Bij het eerste spreekuur waren "Woens dagmiddag aanwezig de voorzitter van de afdeling Bloemendaal van het Witte Kruis, de arts H. D. G. A. Immink, en als lid van de commissie van wijkverpleging mevrouw C. L. van DijkJkvr. Van Vierssen Trip. De belangstelling voor deze nieuwe tak van het werk van Het Witte Kruis moge hier uit blijken, dat op deze eerste middag on danks het zeer slechte weer reeds tien moeders hun kinderen, wier leeftijden va rieerden van anderhalf tot vijf jaar, door mevrouw Huijbregtse lieten onderzoeken. De Hervormde jeugdvereniging „De vlie gende schotel" zal haar winterprogramma openen met een filmavond op Vrijdag 23 September in gebouw „Zomerlust". Het programma zal worden verzorgd door de United States Information Service, (U.S. I.S.), die een serie nieuwe films over Ame rika zal komen vertonen. Op Zaterdag 1 October volgt dan een cabaretavond in hótel Keur, welke werd samengesteld en zal worden uitgevoerd door kernploeg No. 1, onder leiding van regisseur Jaap Brugman. De Zandvoortse toneelvereniging „Phoe nix" stelt zich voor in het speelseizoen 19551956 de volgende stukken te bren gen: „Een feestelijke dag", „De wereld heeft geen wachtkamer" en „Wie zal ik vermoor den?". Deze uitvoeringen zullen op nog nader bekend te maken data in gebouw „Zomer lust" worden gegeven. Voorts zal, evenals dat in dit jaar ge schiedde, in het begin van 1956 een spe ciale avond worden georganiseerd in hótel Bouwes. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera en de directeur-generaal van de P.T.T. ir. J. D. H. van der Toorn, zijn per vliegtuig in Genève aangekomen. Zij zullen besprekingen voeren met Zwitsere P.T.T.- autoriteiten en enige onderdelen van de Zwitserse P.T.T. bezichtigen. De zevende oude kunst- en antiekbeurs in Delft, die gisteden gesloten werd, is een groot succes geworden. Het aantal betalende bezoekers bedroeg ruim 23.000. Alle han delaren zijn zeer tevreden over het commer ciële resultaat dat aanzienlijk hoger ligt dan van alle vorige beurzen. BINNENLAND Directeur Robaver. In de vergadering van commissarissen van de Rotterdamsche Bank is besloten aan de algemene vergade ring van aandeelhouders voor te stellen mr. O. van den Berg met ingang van 1 Januari 1956 te benoemen tot directeur dezer instel ling. De heer Van den Berg is thans onder directeur van de Nederlandsche Bank te Amsterdam. Bisschopswijding. De bisschop van Haar lem, mgr. J. P. Huybers, heeft in de St. Willibrordkerk te Wassenaar mgr. J. Ro- meyn tot bisschop gewijd. Mgr. Romeyn is missionaris en heeft 22 jaar in de missie onder de Dajaks op Borneo gewerkt. 25 Juli werd hij benoemd tot apostolisch vicaris van Samarinda en titulair bisschop van Zenopolis in Isauria op Borneo. Eervol ontslag. Bij Koninklijk Besluit is thans aan mr. L. A. Kesper op zijn verzoek met ingang van 15 October 1955 op de meest eervolle wijze ontslag verleend als Com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland. met dankbetuiging voor de vele gewichtige diensten door hem den lande bewezen. Jongen. De 13-jarige H. J. M. K. is bij het roeien op het Zwarte Water nabij Zwolle door nog niet opgehelderde ooi-zaak uit de boot gevallen en verdronken. De politie heeft later het stoffelijk overschot' geborgen. Liberaal reveil. Dezer dagen is te Am sterdam opgericht de „Stichting Liberaal Reveil". Deze stichting stelt zicth ten doel het uitwerken en verbreiden van de liberale beginselen. Zij tracht deze doelstelling te verwezenlijken door onder andere de uitgave, onafhankelijk van enige partij, van een op verantwoord niveau staand discussie- en studie-orgaan, de uitgave van een jaarboek, dat een jaarlijks overzicht verschaft van de stand van zaken betreffende het liberalisme in het bijzonder in Nederland, de samen werking met andere libera-le organisaties en organen en medewerking aan andere liberale initiatieven met behoud van een in statutair opzicht onafhankelijke positie. Minister-president Drees. Minister-pre sident dr, W. Drees zal volgende week een kort bezoek brengen aan West-Berlijn. Op uitnodiging van de „Ernst-Reuter-Gesell- schaft" zal hij er op 23 September een lezing houden over de politieke en economische ontwikkeling van Nederland sedert 1945. Ambassades. De Nederlandse regering en de regeringen vm Chili, Columbia, Egyp te en Peru hebben besloten de wederziidse gezanschappen tot ambassades te verheffen. De Nederlandse gezantschappen te Santiago de Chile, Bogota, Cairo en Lima zullen worden verheven tot ambassades, evenals de gezantschappen van genoemde landen in 's-Gravenhage. Minister Staf. Minister Staf komt Dins dag a.s. in Engeland aan voor een officieel bezoek van enkele dagen. Hij zal overleg plegen met zijn Britse ambtgenoot. Selwyn Lloyd. Woensdag gaat minister Staf yer- scheidene vliegvelden van de RAF bezich tigen en Donderdag artillerie-kampen en opleidingscentra. HAARLEM EN OMGEVING Kennemerduinen. Zaterdag zal de per soneelsvereniging van de ambtenaren van de gemeente Bloemendaal een excursie ma ken naar het nationale park ,-,De Kennemer duinen". De directeur hiervan, ir. C. M. Roderkerk, zal op Vrijdagavond voor de vereniging in de Bornwaterschool aan de Ign. Bispincklaan in Bloemendaal een lezing met lichtbeelden over het park houden. Stagnatie. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor een heeft een bevestigingskabel van de bovenleiding van de tram Amster damZandvoort boven de Emmabrug in Haarlem het begeven. Het tramverkeer on dervond een kwartier vertraging. Alkaid, 13 te Buenos Aires. Amstelvaart, pass. 13 Minikoy n. Belawan. Alwaki, 13 v. Rotterdam n. Bremen. Amor, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Aldabi, pass. 14 St. Vincent n. Las Palmas. Arendskerk, 14 te Rotterdam. Arnedijk, 14 te Rotterdam. Alcyone, 14 te Basrah. Almkerk, 14 v. Hongkong n. Shanghai. Amerskerk, 14 v. Penang n. Port Swettenham. Arendskerk, 14 te Rotterdam. Arnedijk, 14 te Rotterdam. Aldabi, pass. 14 St. Vincent n. Las Palmas. Albireo, 14 63Ó m. NO. St. Pauls. Antonia, 14 te Tj. Priok. Altair, 15 te Buenos Aires. Bonaire, 15 te Paramaribo. Boschfontein, 14 v. Port Said n. Genua. Boskoop, 15 te Guayaquil. Banka, 14 v. Beyawan n. Colombo. Cleodora, pass. 14 Aden n. Bombay. Congostroom, pass. 15 Finisterre n. Amsterdam Diemerdijk, 13 te Antwerpen. Delftland, 16 te Amsterdam verwacht. Eendracht, pass. 14 Malta n. Haifa. Eos, 14 te Oran. Enggano, 14 v. Marseille n. Amsterdam. Esso Rotterdam, 15 v. Sidon n. Antwerpen. Gabonkust, pass. 13 Ouessant n. Amsterdam. Gordias, pass. 14 Ouessant n. Rotterdam. Gaasterkerk, 14 te Alexandrië. Gadila, 14 320 m. NO. Madras. Gabonkust, 14 te Amsterdam verw. Guineekust, 13 dw. Kp. Palmas n. Freetown. Groote Kerk, 14 te Shanghai. Hera, 13 100 m. NW. Fayal. Haarlem, 14 v. Rotterdam n. Amsterdam, Hoogkerk, 15 v. Las Palmas n. Antwerpen. Indrapoera, 14 te Belawan. Jah. v. Oldenbarnevelt, 16 te New York verw. Kalianget, 14 te Makassar. Kaloekoe, 14 te Manokwari. Kenia, 14 te Miri. Karimun, 14 v. Genua n. Port Said. Kellia, 14 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Kota Baroe, 15 te Genua. Linge, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Liberty Bell, 14 dw. Khorya Morya baai naar Suez. Langkoeas, 14 v. Padang n. Tj. Priok. Lekkerkerk, pass. 14 Gibraltar n. Port Said. Lissekerk, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Laurenskerk, 14 te Bandarshapur. Lawak, 14 te Assab. Modjokerto, 14 te Port Soedan. Maashaven, 13 v. Rotterdam 14 te Antw. Mariekerk, 14 te Aden. Myonia, 14 te Rotterdam. Molenkerk, pass. 14 Gibraltar n. Genua. Mataram, 14 v. Karachi n. Cochin. Mermede, 15 te Dakar. Maas, 15 te Rotterdam. Noordam, 15 ,te New York. Nieuw Amsterdam, 14 te Rotterdam. Nias, 14 te Soerabaja verw. Noordzee, 14 v. Rotterdam n. Galveston. Notos, 13 v. Iraklion n. Tunis. Oranjestad, 14 te Trinidad. Overijsel, 14 te Adelaide. Orestes, 14 te Carthagena. Orion, 14 te Palermo. Prins Willem II, 14 te L eHavre. Pieter S, 14 te Barry verwacht. Pendrecht, 14 v. Napels n. Xeros. Peperkust, pass. 14 Lissabon n. Dakar. Prins Willem III, 14 te Rotterdam. Pieter S, pass. 14 Lands End n. Barry. Radja, 14 v. Halifax n. Boston. Rempang, 14 te Southampton. Samarinda, 13 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Stad Leiden, 13 v. Genua n. Port Said. Schiedijk, 14 te Rotterdam. Sheratan, 14 te Rotterdam. Sibajak, pass. 14 Ouessant n. Port Said. Straat Mozambique, 13 v. Kaapstad n. Buenos Aires. Soestdijk, 14 v. Penang n. Colombo. Stad Maassluis, 14 te Narvik. Statue of Liberty, 14 v. Mena el Ahmadi naar Suez. Stanvac Ogang, 14 te Palembang verw. Stanvac Pendopo, 14 te Tj. Uban. Salatiga, 14 te Cochin. Sumatra, 14 te Bahrein. Straat Makassar, 14 te Kobe. Stad Rotterdam, 114 v. Middlesbro n. Monrovia. Tamo, 14 te Buenos Aires. Tomini, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Tibia, pass. 14 Finisterre n. Abadan. Trompenberg, 13 v. Hamburg n. Antwerpen. Tjibodas, 14 te Tj. Priok. Triton, 14 te New Orleans. Tara, verm. 15 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico Teiresias, 14 250 m. W. Minikoy. Tawali, 14 v. Aden n. Tj. Priok. Van Linschoten, 14 v. Amsterdam n. W. Afrika. Van Neck, 14 v. Brisbane .n. Sydney. Westertoren, 13 v. Suez n. Bahrein. Willem Ruys, 15 te Rotterdam. Wonorato, 14 te Soerabaja. Waterman, 14 600 m. O.t.Z. Albany Weltevreden, 15 v. Colombo n. Cochin. Zeeland, pass. 14 Gibraltar n. Port Said. Zuiderkruis, 15 te Rotterdam. KLEINE VAART Appingedam, 13 v. Rotterdam te Londen. Admiralengracht, 14 v. Londen te Helsinki. Algarve, 14 v. Rotterdam te Deptford. Adm. De Ruyter, verm. 14 v. Helsinki n. Perno- viken. Alcetas, 13 v. Lissabon n. Gibraltar. Atlas, 13 v. Lissabon n. Gibraltar. Ardeas, 13 v. Catania n. Messina. Ary Scheffer, 13 v. Rotterdam te Liverpool. Ameland, 14 v. Zaandam te Rotterdam. Arctic, 13 v. Rotterdam n. Londen. Arnoudspolder, 14 v. Rotterdam n. Lissabon. Bab T, 11 te Zaandam, Helvetia, 14 v. Sunderland n. Rotterdam. Batavier III, pass. 14 Burlings n. Bordeaux. Bill S, 14 v. Deptford te Amsterdam. Brem, 13 v. Lissabon n. Oporto. Bree Helle, 13 v. Rotterdam n. Londen. Coolhavèh, 14 v. Mostaganem te Limerick. Cinderella, 14 v. Duinkerken n. Rotterdam. Claes Compaen, 13 v. Abenraa te Stettin. Dollard, 13 v. Gothenburg te Rotterdam. Duurt, 13 v. Rotterdam n. Londen. Daniel, 14 te Newross. Deni, 14 v. Brussel te Antwerpen. Elizabeth Roorda, 14 v. Delfzijl te Tunadal. Encarnacion, pass. 14 Vlissingen n. Heisin borg. Elsenburgh, 14 v. Casablanca te Londen. Expesrs, 13 v. Rotterdam n. Boston. Flevo, 12 v. Kopenhagen n. Aarhus. Fiducia, verm. 14 v. Terneuzen n. Londen. Fema, 14 v. Hansweert te Stockholm verw. Gaasterland, 14 v. Goole n. Rotterdam. Goote, verm. 15 v. Manchester n. Rotterdam. Gerry S, 14 v. Setubal te Viana verw. Hartel, 14 v. Rotterdam te Londen. Hast I. pass. 14 Vlissingen n. Avonmouth. Henrica, verm. 15 v. Dublin n. Swansea. Henrica b, verm. 14 v. Vifstavarf n. Rochester Harold, 13 v. Rotterdam n. Gdynia. Import, 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Ida Pieter, 13 v. Rotterdam n. Bremen. Ilias, 13 v. Gothenburg n. Amsterdam. Joost, 10 te Kramfors. Jell, verm. 13 v. Londen n. Keulen. Keizersgracht, 14 v. Abo te Kotka. Kora, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Kaap Falga, 12 Kiel gepass. n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 13 Brunsbüttel n. R'dam. Larix, 10 v. Mantyluoto n. Zaandam. Markab N, verm. 14 v. Liverpool n. Rotterdam Marne, 14 v. Stockholm te Antwerpen. Merwehaven, 15 v. Casablanca te Brest verw. Merwestad, 14 v. Hudiksvall te Amstredam. Midsland, 14 v. Rotterdam n. Leith. Marjan, verm. 14 v. Elsinore n. Gefle. Maymere, 14 pass. Vlissingen te Londen verw. Meda, 14 v. Mantyluoto te Rauma. Mudo, pass. 14 Vlissingen n. Stockholm. Myfem, 16 v. Stockholm te Rouaan verw. Mutatie, 12 v. Delfzijl te Groningen. Nassauhaven, verm. 16 v. Kristineham naar Dordrecht. Notos, 13 v. I-Ieraklion n. Tunis. Nieuwehaven, 14 v. Rouaan te Duinkerken. Odile R, 13 v. Londen te Rotterdam. Oleum, pass.. 14 Vlissingen n. Gothenburg. Ponza, 8 te Rotterdam. Pavo, 13 te Trelleborg. Philetas, 14 v. Hamburg te Amsterdam. Patria, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Procyon, 15 te Amsterdam verw. Plato, 13 v. Kopenhagen n. Aarhus. Poortvliet, verm. 14 v. Pomaron n. Boness. Paramount, 14 v. Stettin te Rotterdam. Rejo, 14 v. d.. .£y.ne Amsterdam. Regulus, pass.. 1'4' Vlissingen-n. Antwerpen. Servus, v. v. Slottsbron te Rotterdam. Sönsbeek, 1-4 v„ Ha.mburg n,. Norrkoping. Stella Maris, 14'vrtScftrth'ampton te Hamina. Stientje Mensinga, verm. 14 v. Leningpad naar Antwerpen. Sporota, pass. 14 Vlissingen n. Cork. Trompenburgh, 13 v. Rotterdam n. Kingslynn. Tyro, 13 v. Rotterdam n. Dublin. Tromp, 14 v. Hamina te Calais. Tilly, 13 te Zaandam. Vindicat Atque Polit, verm. 14 v. Gent n. Maliriö Willy, pass. 14 Vlissingen n. Sandviken. Walenburgh, 14 v. La Pallice te Rotterdam. Wiebold Bolimer, 13 v. Haifa te Limasol. SLEEPVAART Blankenburgh, 13 60 m. O.t.N. Gotland met baggermolen. Hudson, 13 770 m. O.NO. Belom met 2 hekwie- lers. Loire, 13 te Marseille. Noordzee, 13 dw. Kp. San Antonio n. New Orleans. Witte Zee, 13 v. Abidjan n. Casablanca met twee bakken en sleepboot. OFFICIëLE PUBLICATIE MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN Afdeling Rehabilitatie Indische Oor logsslachtoffers Door de minister van Buitenlandse Zaken, de minister zonder portefeuille mr. J. M. A. H. Luns en de minister van Financiën zijn met betrekking tot de rehabilitatie van de Indische oorlogsslachtoffers enkele nieuwe richtlijnen vastgesteld, nl.: R i c h 11 ij n 9, handelende over dispen satie in bepaalde gevallen van de eis van Nederlanderschap; R i c h 11 ij n 10, handelende over de be rekening van rehabilitatie-uitkeringen en tegemoetkomingen in de kosten van weder- inrichting aan backpay-gepensionneerden, die op 1 Maart 1942 naast hun pensioen in komsten genoten uit arbeid, beroep of bedrijf; Richtlijn 11, handelende over de toe kenning van een uitkering voor weder- inrichtingskosten aan degenen, die geen rehabilitatie-uitkeringen hebben ontvangen omdat zij gedurende de Japanse bezetting redelijke inkomsten hebben genoten; R i c h 11 ij n 12, handelende over de toe kenning van een uitkering aan de omstreeks Mei 1940 in Indië wegens potentiële staats gevaarlijkheid geïnterneerde en/of ontslagen overheidsdienaren, particuliere werknemers en zelfstandigen en R i c h 11 ij n 13, handelende over de toe kenning van een uitkering aan overheids dienaren-oorlogsslachtoffers, wier op het tijdstip der Japanse bezetting bestaande dienstverband voor 26 Februari 1949 zon der het praedicaat» „eervol" is beëindigd en particuliere werknemers, wier op het tijd stip van de Japanse bezetting bestaande dienstbetrekking voor 26 Februari 1949 .s beëindigd wegens een dringende reden dan wel door de commissie arbeidsaangelegen- heden of de rechter is beëindigd, c.q. ont bonden verklaard. Belanghebbenden bij een dezer richtlij nen, kunnen per briefkaart toezending van de volledige tekst vragen aan de fdeling Rehabilitatie Idische Oorlogsslachtoffers, Nobelstraat 10, 's-Gravenhage. Op linker kant van de voorzijde van de briefkaart het nummer van de betreffende richtlijn ver melden. OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN Ten behoeve van de militairen, die op 16 September 1955 voor herhalingsoefeningen onder wapenen kómen, worden enkele extra- treinen ingelegd. Genoemde militairen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De militairen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoem de extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegen heid na 06.59 uur. De militairen met be stemming Ede en Rucphen moeten reizen met een der volgende treinen: 1. Groningen v. 08.42, Assen v. 09.06, Hoogeveen v. 09,29, Zwolle v. 10.10, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.52, Arnhem v. 11.27, Ede-Wageningen a. 11.43. 2. Leeuwarden v. 08.41, Heerenveen v. 09.07, Steenwijk v. 09.28, Meppel v. 09.39, Zwolle v. 10.08, Amersfoort v. 11.00, Utrecht' C.S. v. 11.31, 's.Hertogenbosch v. 12.07, Til burg v, .12.27, Breda v. 12.46, Roosendaal a. 13.06. TALEN - STENO TYPEN ENGELS V. EMIGR. Houtplein 1 r. Tel. 177*4 Heerlijke verse vanaf f 1.50 tot f 3.p. st. Prima wilde Eenden p. st. v.a. f 2.tot f 3.— Heerlijke Talingen per stuk f 1. Prachtig vers Kippen- poulet per pond f 1.75 Prima verse Soep braadkippen p. p. f 1.25 In het midden van de KLEINE HOUTSTRAAT nummer Acht en Dertig Tel. 10296. voor vakkundige voor lichting bij aankoop en plaatsing van Becht Dyserinck, Davo en Vocal, is en blijft Technisch Bedrijf Jan van Goyenstraat 28, Heemstede. Tel. 34374. JOH. VAN WUNNIK en Zn. Schagchelstraat 13 Haarlem Tel. 10286 Voor uw reparaties enorme collectie DAMASTEN CHOCOLADE REPEN NU CENT CHOCOLADE BLOKJES NU CENT Wij hebben de nieuwe Jongenspantalons Jongensplusfours Jongensbroeken (kort) LANGE VEERSTRAAT 18 HAARLEM-C. De grootste ondernemingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar de advertentie pagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot, geworden. voor alle afdelingen. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V., Kampersingel 56, I-Iaarlem. bij BA ARS, Raamvest 29 - Verhuizingen Transporten. KOUSENFABRIEKEN GEVRAAGD voor direct leeftijd 18 tot 23 jaar voor een onzer bedrijfskantoren. leeftijd ca. 16 jaar. Sollicitaties mondeling zowel schriftelijk Personeels afdeling Zijlweg 138 Haarlem. Modern textielbedrijf vraagt voor direct in staat om leiding te geven aan klein perso neel op het bedrijfskantoor Brieven onder no. 503 aan het bureau van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 6