Burgeroorlog om het bezit van Buenos Aires weer ontbrand Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Onderhandelingen volgens rebellenzender afgebroken Moeilijkheden bij benoeming der leden van Troonraad Chileen Maza voorzitter van de tiende UNO-Assemblée li ss Peróns verblijfplaats nog steeds onbekend Molotovs gebruikelijke pleidooi voor communistisch China verworpen Westerling heeft illegaal de grens overschreden Het woord is aan. Turkse premier stelt Dulles gerust Mooi nazomerweer 70e JAARGANG No 63 WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 214 Paniek Ramp van Le Mans kostte verzekering 38 millioen francs Marokkaanse oplossing weer uitgesteld Koninklijke toeschouwers bij Prinsjesdag In brief verklaart hij op weg te zijn naar Indonesië Paasikivi geestdriftig in Helsinki ontvangen Turkije blijft de NAVO trouw Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. f7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BUENOS AIRES/MONTEVIDEO (Reuter/AFP) - Het Argentijnse leger heeft Dinsdagavond laat een regen van brisantgranaten laten neerdalen op het laatste Peronistische bolwerk in Buenos Aires, het hoofdkwartier van de Nationalisti sche Bond", waarin zich enige honderden leden van deze bond hadden ver schanst. Reeds twee dagen was het gebouw door tanks omsingeld. In de afge lopen nacht is het vernietigd, met de meeste van de vier tot zes honderd man, die zich daar hadden opgesloten. Slechts enkelen slaagden er in de brandende puinhopen te verlaten. De beschieting begon enige uren nadat gemeld was, dat de militaire junta, die het bewind van Perón heeft overgenomen, aan boord van de kruiser „La Argentina" in de marinebasis Rio Santiago bij Buenos Aires over een onvoorwaardelijke overgave besprekingen met de opstandelingenleiders was begonnen. Volgens de opstandelingenradio in Cordóba zijn de vredesonderhan delingen afgebroken. Er zou in Cordóba een nationale voorlopige regering zijn gevormd door generaal Lonardi, de bevelhebber der opstandelingen in Cordóba. Cordóba is tot voorlopige hoofdstad van de Argentijnse republiek uitgeroepen, aldus radio-Cordóba. Er zou geen overeenstemming zijn bereikt over de samen stelling der militaire junta, die Argentinië voorlopig zal regeren. Volgens som mige berichten staan leger en vloot er beide op de junta te beheersen. De radio had tevoren een order van het revolutionnaire opperbevel uitgezonden, dat „burgerlijk personeel onmiddellijk zijn posten moet innemen om de stad te ver dedigen, met het oog op de mogelijkheid van hernieuwde vijandelijkheden". Radio- Cordóba meldt voorts, dat groepen gewa pende burgers naar Buenos Aires optrek ken en dat de politie een passieve houding heeft aangenomen. De eenheden van de cavalarie van Corrientes, een stad bij de grens met Paraguay, zijn naar de opstan delingen overgegaan en handhaven de orde in de stad. Volgens een via de radio uitgezonden communiqué van generaal Lonardi is het bestand geëindigd en zullen de operaties tegen eenheden, die het bestand hebben geschonden, worden hervat. De Argentijnse staatsradio heeft een ver. klaring van schout-bij-nacht Rojas omge roepen, waarin deze zegt, dat de revo lutionnaire marinestrijdkrachten haar „blokkade" zullen voortzetten, totdat de vredesonderhandelingen met succes zijn geëindigd. In gewoonlijk betrouwbare kringen zijn berichten ontvangen, dat een revolution naire raad (junta) die voorlopig het be stuur zal overnemen, zal worden gevormd. Deze raad -zal waarschijnlijk bestaan uit de generaal Lonardi en generaal Lagos, de bevelhebber van de opstandige strijd krachten in Mendoza, en schout-bij-nacht Rojas, bevelhebber van de opstandige vloot. De verblijfplaats van generaal Perón is nog steeds onbekend. Op de onbevestigde berichten dat hij aan boord van de Fara- guese kannonneerboot „Paraguay" was ge gaan, doch dat de vloot geen vrijgeleide voor de reis naar Paraguay wilde geven, zijn berichten gevolgd, dat Perón de ka nonneerboot weer verlaten heeft en de wijk heeft genomen in de ambassade van Paraguay in Buenos Aires. Voorts is ver nomen, dat een aantal leidende Peronisten een toevlucht op buitenlandse ambassades heeft gezocht. Dinsdagavond laat zijn in Buenos Aires hevige gevechten geleverd waaraan werd deelgenomen door Peronisten. Voor het gebouw waar het A.F.P.-kantoor in Bu enos Aires is gevestigd, werd gevochten door muitende troepen. Aan dit gevecht werd deelgenomen door vier tanks. De bevolking in dit gedeelte van cle stad raakte in paniek. Volgens Argentijnse politieke banne lingen in Montevideo waren de leden van de „nationalistische bond" verantwoorde lijk voor brute overvallen op anti-Pero nisten en het murw maken van gevange nen vóór ondervraging door de politie. De leden waren „stoottroepen", die gebruikt werden voor terroristische daden. De bond zou georganiseerd zijn als Mussolini's zwarthemden, met dezelfde onderschei dingstekens en militaire rangen. Tevoren had radio-Buenos Aires be kendgemaakt, dat de regeringstroepen „zich onvoorwaardelijk zullen overgeven". In goedingelichte kringen in de Argentijnse hoofdstad meent men te weten, dat de re volutionnaire- strijdkrachten Buenos Aires vandaag zullen bezetten. De Peronistische partij heeft in een ocmmuniquè, dat door de staatsradio werd omgeroepen, alle par tijleden opgeroepen de bevelen van de partij op te volgen, kalm te blijven en zich te onthouden van manifestaties en onge regeldheden. Generaal Lagos verklaarde m een radio. uitzending, dat het opperbevel van de op standelingen maatregelen heeft genomen om een einde te maken aan de activiteit van groepen Peronisten, die hun krachten concentreren in de provincie Cordóba. Hij beschuldigde de Peronisten van schending van het bestand. De staatsradio maakte bekend dat de junta, die Perón's gezag heeft overgeno men, het ontslag van de president heeft bewilligd. De regering van Paraguay heeft verklaard dat ex-president Péron geen politiek asyl zal worden verleend, indien hij zulks zou vragen. Het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken heeft Maandag uit Buenos Aires bericht ontvangen dat de leden der Nederlandse kolonie aldaar in goede wel stand verkeren. Er zijn geen Nederlandse bezittingen beschadigd. LE MANS (United Press) De maat schappijen, die de verzekeringen van de 24-uur-wedstrijd van Le Mans hebben af gesloten, hebben reeds 38 millioen francs uitbetaald. Deze op 11 Juni gehouden auto wedstrijd heeft aan 82 personen het leven gekost. Honderd personen werden gewond. Franse verzekeringsmaatschappijen, die zich bij Lloyds herverzekerd hadden, deel den mee, dat zij 33 millioen francs hebben uitgekeerd aan de gewonden en de nabe staanden der doden. Vijf millioen francs hebben zij aan begrafenissen besteed. (Van onze correspondent in Parijs) Na een nieuw uitstel van een etmaal is gisteren de Franse ministerraad bijeen ge komen met de bedoeling een beslissing te nemen over de samenstelling van de Troonraad, waarop sedert een week de op lossing van de Marokkaanse crisis is af geketst. Maar ondanks dat nieuwe uitstel en een ultimatum van de katholieke ministers is de regering gisteren nog geen stap verder gekomen. Men heeft eerder een stap terug gedaan. De „derde man", die de raad had moeten completeren, de Marokkaanse generaal Kettani, had Maandagavond op nieuw geweigerd zitting te nemen in dit hoge college dat de bewindstaak van sul tan Ben Arafa zal hebben voort te zetten. Frankrijk zal nu dus een nieuwe candidaat moeten vinden. Nadat Faure opnieuw het vertrouwen van de ministers had gevraagd en ver kregen, zal nu resident-generaal De la Tour, die vandaag naar Rabat terugkeert, op instructies van July, de minister van Noord-Afrikaanse Zaken, op zoek gaan naar een figuur, die zowel door de natio nalisten als door Parijs aanvaard zal kun- Koningin Juliana tijdens het uitspreken van de troonrede in de Ridderzaal. nen worden. De resident-generaal zal de keuze hebben uit een zestal namen, die de regering hem heeft opgegeven. Het schijnt dat een der zonen van de Glaoui, de machtige beschermer van Ben Arafa, de meeste kansen maakt om door De la Tour te worden uitverkoren. Het lijkt ech ter wel heel onwaarschijnlijk dat de natio nalistische aanhangers van de andere sul tan, Ben Youssef, met die keus accoord zouden willen gaan. Men voorziet dan ook een nieuwe lijdensweg van lange onder handelingen, die nu echter niet in Parijs maar in Rabat zullen worden gehouden. De weigering van generaal Kettani kan intussen zeker niet alleen worden ver klaard uit de afkeer van deze Marokkaan se militair van de oude stempel om een politieke rol te spelen. Zowel premier Faure als president Coty hebben dagenlang hun kostbare tijd besteed om de Marok kaanse generaal er van te overtuigen dat van zijn houding de toekomst van de Frans-Marokkaanse betrekkingen afhanke lijk was gesteld. Hij was inderdaad vrij wel de enige figuur die door alle partijen werd.geaccepteerd. Kettani stond namelijk eveneens aan de pressie bloot van maar schalk Juin en van generaal Koenig, mi nister van Oorlog, en die tegendruk heeft tenslotte tot resultaat gehad dat de Marok kaan voet bij stuk hield en het aanbod van de regering bleef weigeren. Voor de zoveelste maal heeft het officiële gezag dus het onderspit moeten delven. Al heb ben alle ministers opnieuw hun vertrou wen in premier Faure uitgesproken, die verzekering zal vermoedelijk weinig be tekenen, wat blijkt uit de inhoud van een officiële proclamatie, die de Gaullistische sociaal republikeinen, waartoe Koenig be hoort, Maandag hebben bekend gemaakt. De strekking van die proclamatie komt er namelijk op neer dat de Gaullistische mi nisters voorlopig hun zetels in het kabinet behouden moeten, maar uitsluitend om er voor te waken dat Faure stappen zou doen in strijd met hun inzichten en hun belangen. Wanneer de premier voor het oog een overwinning heeft geboekt dat blijft hij dus in feite onderworpen aan de dictatuur van een minderheid, die de nieuwe koers- politiek openlijk saboteert. Stakingsoproep In de inheemse wijken van de Zuid- Marokkaanse stad Marrakesj zijn Dinsdag pamfletten gedistribueerd, waarin wordt opgeroepen tot een algemene staking van verscheidene dagen als protest tegen de langzame vorderingen, die worden gemaakt in de besprekingen te Parijs over de Ma rokkaanse crisis. Ook in andere delen van Marokko stijgt het ongeduld onder de' Arabische bevol king als gevolg van het herhaaldelijk uit stellen door de Franse regering van beslis singen met betrekking tot de toekomst van het protectoraat. In Casablanca deden zich de afgelopen nacht drie terroristische in cidenten voor. In Fedala, een moderne badplaats nabij Casablanca, heeft de Franse politie Maan dag een nieuwe terroristische cel opge rold. Zestien verdachten werden gearres teerd en een aantal wapens werd in be slag genomen. De leden van de cel zouden verantwoordelijk zijn voor 26 incidenten tussen Juli 1954 en April 1955. Dinsdagavond is in een melkbar in Ra bat een bom ontploft. Dertien mensen wer den gewond, van wie vijf ernstig. De bar bevindt zich in een Joodse buurt van de Europese wijk. De Prinsessen Beatrix en Irene hebben gis teren met enkele vriendinnen op het Binnenhof de Ko ninklijke stoet en het boeiende militaire schouwspel daarom heen met grote be langstelling gadege slagen. Toen de gou den koets passeerde kon Prinses Beatrix niet nalaten, haar ouders vriendelijk toe te wuiven, tot grote hilariteit van Irene en haar vriendinnen. Later woonden de beide oudste prinses sen op het balcon van de Ridderzaal de plechtige opening van de Staten-Generaal bij. NEW YORK (Reuter/AFP) Jose Maza van Chili is met algemene (zestig) stemmen gekozen tot voorzitter van de Algemene Vergadering van de UNO voor de duur van haar tiende zitting. Maza is liberaal, advocaat en diplomaat. Hij vei- tegenwoordigde Chili op de conferentie van San Francisco in 1945. De voorzitter van de negende zitting was mr. E. N. van. Klef fens. De nieuwe voorzitter zeide in een toe spraak, dat goede wil onder de grote mogendheden de belangrijkste voorwaarde is voor de verwezenlijking en het behoud van de vrede. Hij verklaarde, dat de voor naamste vraagstukken zijn: de controle der bewapening en verbod van wapens voor vernietiging op grote schaal, vorderingen op het gebied van het vreedzame gebruik van atoomenergie en het vraagstuk van de herziening van het UNO-handvest. Hij sprak de hoop uit, dat op deze zitting meer vorderingen zullen worden gemaakt met koloniale kwesties. Maza zei voorts, dat een eerste vereiste voor de vrede is, dat de landen die voor namelijk verantwoordelijk zijn voor de collectieve veiligheid, blijk geven van goede trouw. Als dat verwezenlijkt kan worden door middel van de UNO, zal wat nu nog slechts een ontspanning van de internatio nale toestand is, een zekere, werkelijke en duurzame vrede worden, aldus de nieuwe voorzitter, die hartelijk werd toegejuicht. Amerikaans voorstel Tevoren was een Amerikaans voorstel aanvaard om gedurende de huidige zitting geen voorstellen in behandeling te nemen De vroegere kapitein van het K.N.I.L., R. P. P. Westerling, heeft in de nacht van Vrijdag op Zaterdag Nederland verlaten met als bestemming Indonesië. Hfj is langs illegale weg de Nederlands-Belgische grens gepasseerd bij Baarle-Nassau. De redacties van een aantal Nederlandse dagbladen ontvingen hedenochtend een schrijven van de ex-kapitein, gedateerd 16 September, waarin hij de motieven en doel stellingen van zijn reis uiteenzet. Naar wij vernemen was het de bedoeling van Wes terling per vliegtuig te reizen. Aangenomen wordt, dat hij indien inmiddels geen moeilijkheden zijn gerezen vandaag zijn reisdoel Indonesië kan hebben bereikt. De brief van Westerling is gedateerd 16- 9-55 en draagt het poststempel 21-9-55. In deze brief deelt de heer Westerling mede Nederland langs illegale weg te heb ben verlaten met Indonesië als bestemming. Hij zegt „naar Indonesië te zijn vertrok ken op verzoek van enkele Indonesische groeperingen teneinde hen van advies te dienen en zo mogelijk bij te staan in de pogingen hun land vooruit te helpen op de weg naar groter democratie". Verder zegt hij in dit schrijven niet naar Indonesië te gaan „om onnodige moeilijkheden te ver oorzaken maar om, waar mogelijk, con structief werk te leveren". Hij schrijft der halve ook geen gehoor te zullen geven aan het op hem gedaan beroep alvorens de uit slag van de verkiezingen in Indonesië, wel ke op 29 September gehouden zullen wor den, bekend is. Verder zegt hij „het on gelukkige Evipan-avontuur" te betreuren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn vertegenwoordigers in het bui tenland op de hoogte gesteld van de gepu bliceerde persberichten als zou Westerling op illegale wijze naar het buitenland zijn vertrokken. Westerling beschikt niet over een geldig paspoort. Hij heeft dus geen of alleen vervalste papieren bij zich en kan dus door elk land, waar hij wordt aange troffen, desgewenst als ongewenst vreem deling worden teruggezonden naar Neder land. die betrekking hebben op de vertegenwoor diging van China in de UNO. Het Ameri kaanse voorstel kreeg 42 stemmen voor en twaalf tegen. Er waren zes onthoudingen. De tegenstemmers waren de vijf landen van het Sovjet-blok, Birma, Denemarken, India, Indonesië, Joegoslavië, Noorwegen en Zweden. Afghanistan, Egypte, Israel, Jemen, Saoedi-Arabië en Syrië stemden blanco. Nederland behoorde tot de landen die voor stemden. Nadat het Amerikaanse voorstel was aan genomen, besliste de waarnemend voor zitter, minister J. A. M. H. Luns, dat een stemming over het door de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken Molotov inge diende voorstel, dat China voortaan in alle organen van de UNO zal worden vertegen woordigd door afgevaardigden van commu nistisch China, overbodig was. Onmiddellijk na de openingsrede van minister Luns vroeg Molotov het woord. Hij zeide dat er geen reden is een beslis sing over deze kwestie uit te stellen, vooral niet in de huidige internationale omstan digheden en sfeer. Van de internationale problemen, die er nog zijn zien wij in de eerste plaats de kwestie van het UNO-lid- maatschap voor communistisch China, aldus Molotov. Nog niet rijp De Amerikaanse gedelegeerde Lodge zei, dat hij om welbekende redenen niet over de kwestie met Molotov wenste te discus siëren. De Britse staatssecretaris Nutting ver klaarde de Amerikaanse motie te zullen steunen. Hij zei dat, hoewel Groot-Brit- tannië de Chinese volksrepubliek erkent, hij het niet verstandig achtte in de UNO tegenstellingen te verwekken over een pro bleem, dat nog niet rijp is voor een op lossing. Incident Toen de afgevaardigden hun stem uit brachten, liep een Argentijn naar de bank van de Argentijnse delegatie en riep: „De dictatuur is neergeslagen. Deze delegatie heeft niet het recht, hier te zijn." Drie sup poosten verwijderden de betoger, die zich zonder tegenweer liet verwijderen. Schapen Twee afgevaardigden uit Brits Somali- land zullen bij de Algemene Vergadering namens hun stamgenoten protesteren tegen de overdracht van grondgebied van Somali- land aan Ethiopië. Groot-Brittannië heeft dit gebied aan Ethiopië teruggegeven krachtens het Brits-Ethiopische verdrag van 1897. De stammen in dit gebied hebben 6.500 schapen moeten verkopen om de reis van hun afgevaardigden te bekostigen. HELSINKI (U.P./AFP) Ondanks de druilerige regen stonden tienduizenden Fin nen op het grote marktplein voor het presi dentiële paleis in Helsinki om president Paasikivi te begroeten na zijn thuiskomst uit Moskou. Langs de gehele route van het vliegveld naar het paleis stond een juichen de menigte. De president was diep bewogen toen het publiek weigerde weg te gaan en hij met zijn vrouw op het balcon moest verschijnen. Tranen kwamen in zijn ogen toen het pu bliek het volkslied begon te zingen en kin deren door het politiecordon drongen en zich verspreidden over het gazon voor het paleis. In 1944 keerde hij uit Moskou terug met het droeve nieuws van het verlies van Porkkala, het Petsamogebied en delen van de provincie Karelië. Op de luchthaven herhaalde hij wat hij tegen president Vorosjilov op het Kremlin zei: „Ik heb Moskou zeven maal bezocht. Dit is de eerste maal dat ik tevreden naar huis ga." De hoofdstad was versierd met vlaggen en de scholen hadden een vrije dag ter gelegenheid van de terugkeer van de Finse delegatie. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Carton de Wiart: Op weg naar het doel raken wij meestal verliefd op de middelen. ANKARA (Reuter/A.F.P.) Premier Menderes van Turkije heeft de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, op diens oproep van de vorige week waarin hij er bij Griekenland en Turkije op aandrong de eenheid te bewaren, ge antwoord, dat Turkije de Noord-Atlantische verdragsorganisatie trouw blijft. De anti- Griekse onlusten waren uitgelokt door linkse elementen en een geheime commu nistische organisatie, die misbruk maak ten van een zekere spanning in Turkije als gevolg van het meningsverschil over Cyprus, aldus de Turkse premier. De Turkse regering heeft vier dagbladen een verschijningsverbod opgelegd. De maatregel is genomen na een artikel in de vier bladen van Ismet Inonu, leider van de republikeinse volkspartij (opposi tie), waarin werd aangedrongen op een bij eenkomst van de Nationale Vergadering ter bespreking van de staat van beleg, die is afgekondigd na de anti-Griekse onge regeldheden. Rouwdag Op initiatief van de aartsbisschop van Athene, mgr. Spiridon, is gisteren in Grie kenland een „dag van nationaal protest" gehouden ten teken van deelneming met het lot van de Grieken op Cyprus en als teken van rouw over de slachtoffers van de ainti-Griekse incidenten in Turkije. Het verkeer en het werk in de fabrieken werden 'n half uur stilgelegd. Vlaggen hin gen halfstok, kerkklokken luidden en de omroep zond een nationaal programma uit. Het KNMI deelt mede: Terwijl op het Noordelijk deel van de Oceaan al enkele dagen achtereen zware stormen woeden, waarbij gemiddelde windsnelheden van 100 tot 110 kilometer per uur worden gemeten, profiteert West- Europa van bijzonder mooi en rustig na- zomerweer. Dit hangt samen met de aan wezigheid van een gebied van hoge druk, waarvan het centrum zich vanochtend bo ven de Hongaarse laagvlakte bevond. Overal in dit hoge drukgebied is het overwegend zonnig en komen middagtem- peraturen van 20 graden of iets daarboven voor. In Midden en Zuid-Frankrijk stijgt het kwik echter tot boven 25 graden. Een zwakke tot matige Zuidelijke wind zorgt ervoor, dat deze warme lucht gelei delijk ook naar onze streken stroomt, zo dat hier nog een verdere stijging van de temperatuur is te verwachten. De fronten van de bij IJsland gelegen depressie dringen langzaam in Oostelijke richting op. Ze veroorzaken in Zuid-West en West-Engeland enige regen, maar ne men in betekenis af. Een bedreiging voor het mooie weer bij ons vormen ze daarom niet. De cycloon lone, die in hoofdzaak in de staten Noord- Carolina en Virginia zware stormen en regen heeft veroorzaakt, is de afgelopen nacht van koers verandert. Ze verwijdert zich nu in Oostelijke richting van de kust en trekt de Oceaan op. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zurich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Ajaccio Mallorca geheel bew. half bew. mist mist mist mist mist mist on bewolkt licht bew. mist mist zwaar bew. mist mist half bew. onbewolkt mist zwaar bew. half bew. óf WNW 6 windstil W 2 ZO 2 windstil Z 1 Z 2 windstil windstil NW 4 windsitl NNW 1 windstil windstil windstil windstil windstil windstil O 2 NNW 2 as 15 0 20 0 16 0 21 0 23 0 21 0 25 0 26 0 23 0 25 0 20 6 21 0 23 0 18 0 21 0 19 0 18 0 24 0 13 00 26 0 Neerslag laatste 24 uur. WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: In de nanacht plaatselijk in het bin nenland mist, overigens droog weer met weinig bewolking. Zwakke tot matige Zuidelijke wind en vrij warm. 22 September Zon op 6.26 uur, onder 18.43 uur. Maan op 13.30 uur, onder 21.20 uur. Maanstanden 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 21 September Hoog water: 6.33 en 18.51 uur. Laag water: 2.19 en 14.27 uur. Donderdag 22 September Hoog water: 7.09 en 19.25 uur. Laag water: 2.49 en 14.58 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1