Defensiekosten worden in 1957 aanmerkelijk hoger ROXY ruiken r- hHOXV? .ja graag! Agenda voor Haarlem Minder stemmen dan vorig jaar op dr. Kortenhorst als Kamervoorzitter Tenzij het programma wordt beperkt Poging man omver te rijden berecht Schmidt verweert zich tegen valse getuigen TWEEDE KAMER Minister Van de Kieft bood rijksbegroting aan Nieuw carillon voor de Sint Servaes „Dag van het tijdschrift" Veiling van deE55 Brandstichter-inbreker- joyrider" in arrest 3 Minister Staf in Engeland „Zandvoort" in beslag genomen v Overstromingen in Mexico eisen 99 mensenlevens EERSTE KAMER Beëdiging 20 herkozen en 3 nieuwe leden Brand in Noors schip in Rotterdamse haven Was arts onder invloed van pervitine? Examens VOENSDAG 21 SEPTEMBER 1955 In de toelichting op de begroting van Oorlog verklaart minister Staf dat de kosten voor de defensie steeds stijgen door hogere personeelsuitgaven en voort durend noodzakelijke vernieuwing van het materieel en het onderhoud daarvan. Na 1957 zal daarom gekozen moeten worden tussen verhoging van het budget of beperking van het programma. Over de voortzetting van de internationale hulp bestaat voorts geen zekerheid. In de plannen voor de verdere opbouw van de Nederlandse strijdkrachten gedurende 1956 zijn de hoofdlijnen van het hui dige defensiebeleid nog onveranderd aangehouden. Inmiddels zijn nieuwe wa pens in de oorlogvoering ingevoerd. De vermoedelijke gevolgen daarvan voor de vorm, de samenstelling en de uitrusting van de strijdkrachten en dienten gevolge voor de kosten van opbouw en instandhouding daarvan staan echter nog onvoldoende vast om er reeds in de plannen en in de begroting voor 1956 rekening mede te kunnen houden, aldus de minister. De totale defensie-uitgaven over 1956 zullen bedragen 1.360.000.000. De schijn bare overschrijding met 10 millioen van het zogenaamde def^nsieplafond ad 1350 millioen wordt veroorzaakt doordat boven het plafond in de begroting van Marine is opgenomen een bijdrage aan de Neder landse Antillen in de defensie-uitgaven. De begroting van het departement van Oorlog wordt aangeboden met een eind cijfer van 1.016.110.000. Nederlands aandeel in een eventuele toe komstige oorlog moet zich beperken tot de directe afweer van vijandelijke aanvallen, aldus minister Staf in de toelichting. De directe afweer echter zal, door de omstan digheid dat ook van de aanvaller verwacht kan worden dat hij zich van atoomwapens zal bedienen, noodzaken tot wijzigingen in de nog op zuiver conventionele grondslagen opgebouwde organisaties van de Neder landse strijdkrachten. Richtlijnen hiervoor zijn nog in studie. De opbouw kan in de periode dat het reorganisatievraagstuk in studie is, niet worden stopgezet. Deze opbouw is volgens het huidige legerplan zo ver gevorderd, dat in April 1956 een legerkorps van vijf divisies aanwezig zal zijn. De laatste ploeg dienstplichtigen bestemd voor de 6de divisie zal zijn opleiding in de parate divisie hebben voltooid. Inmiddels zal een kern van een divisiestaf de vorming van die divisie hebben voorbereid. Aankoop van een raket-eenheid De ontwikkeling van de nieuwe atomische wapens en de, in verband daarmede ge schapen mogelijkheid om de verdediging meer Oostwaarts te voeren, hebben voor Nederland nog een tweede reorganisatie probleem opgeworpen, hierin gelegen, dat de noodzaak om vooral de eerste aanval zo goed mogelijk te kunnen doorstaan, op maximale vorming van parate eenheden de nadruk heeft gelegd. Tegen vliegtuigen,vliegend boven de 8000 meter met zeer grote snelheid, faalt het conventionele luchtdoelkanon. Voor bestri ding van aanvallen op die hoogten zijn andere middelen nodig, zoals het geleide projectiel. De rakettenwerkgroep heeft om vangrijk studiewerk verricht. Zij heeft on der andere onderzocht, of de enige thans reeds verkrijgbare raket, een Zwitserse, in het Nederlandse luchtverdedigingssysteem tou kunnen worden ingepast. Doordat de lmceerinrichting van deze raket met alle daarbfj behorende apparatuur geheel mo biel is, biedt hij grote voordelen. Er is echter aan de Zwitserse raket nog het be- iwaar verbonden dat het bereik daarvan nog niet in alle opzichten bevredigend is. De minister heeft besloten niettemin reeds thans een eenheid aan te kopen, aangezien deze in ieder geval geschikt is om te dienen voor opleiding van instructief kader en het technisch personeel voor de toekomstige raketeenheden. Met de invoering van geleide projectie len zijn zeer hoge financiële uitgaven ge- ADVERTENTIE Bij VERKOUDHEID ASPIRIN') nemen Het merk Aspirin en het Bayerkruis op ieder tablet geven U de garantie dat U Aspirin hebt. Gedeponeerd handelsmerk WOENSDAG 21 SEPTEMBER Palace: „Terwijl Parijs slaapt", 18 jaar, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 7 uur. Studio: „Grazige weiden", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Ver sailles, vorsten en vrouwen", 14 jaar, 8 uur. Lido: „Zolang je nog een moeder hebt", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sex appeal", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De mijnen van koning Salomo", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Vleeshal: Nationale en internatio nale architectuurtentoonstelling 13.3017.30, 19—22 uur. DONDERDAG 22 SEPTEMBER Minerva: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 jaar, 8.15 uur. Palace: „Terwijl Parijs slaapt", 18 jaar, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt: „Gejaagd door de wind", 14 jaar, 2 en 7 uur. Studio: „Grazige weiden", 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Versailles, vorsten en vrouwen", 14 jaar, 2 en 8 uur. Lido: „Zolang je nog een moeder hebt", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sex appeal", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De mijnen van koning Salomo", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Vleeshal: Nationale en internationale architectuurtentoonstelling, 13.30—17.30, 1922 uur. Kapel, einde Mina- hassastraat, 8 uur, stichting „Petra". Zuider kapel, 8 uur, Ds. H. F. Huson. Stadsschouw burg, 8.15 uur: Toneelgroep „Theater" voert op „Bushalte". moeid. Zij kosten grote veelvouden van de conventionele projectielen. Voor het bestrijden van zeer hoog en zeer snel vliegende vijandelijke vliegtuigen wordt ook gezocht naar andere middelen, zoals bijvoorbeeld onbemande vliegtuigen. Het zwaartepunt van een doeltreffende luchtverdediging blijft liggen in een actieve vernietiging van de vijandelijke luchtmacht door aangrijpen van haar bases en indu strieën. De daartoe aanwezige middelen, de met atoomwapens uitgeruste tactische en strategische luchtstrijdkrachten, zijn en blijven echter in handen van de grote bondgenoten, de Verenigde Staten van Amerika en het Verenigd Koninkrijk en komen alleen ter beschikking van de ho gere internationale staven. Marine Het feit, dat de strijd ter zee zich in het algemeen in zeer veel wijder ruimten af speelt dan de oorlog op en boven land, brengt met zich, dat het zoveel groter ver nietigingsvermogen van de atomische wa penen in die strijd veel minder effect kan sorteren dan op het land, en vooralsnog daarvoor niet van enige revolutionnaire, doorslaggevende betekenis kan worden ge acht. De bedreiging ter zee waarmee rekening moet worden gehouden, is die van vitale zeeverbindingen door een reeds zeer grote en nog immer groeiende conventionele zee macht van boven- en onderwaterschepen. Dit dwingt tot opbouw en handhaving van in hoofdzaak ook nog conventionele mari tieme strijdkrachten, van een omvang en samenstelling, erop berekend om bij een onverhoopt conflict de zeewegen te be schermen. Er bestaat dan ook geen twijfel aan, dat de Koninklijke Marine voort zal moeten gaan met de afwerking van het goedge keurde vlootplan. De 33-jarige meubelbeeldhouwer C. van D. uit Vlaardingen stond Dinsdagmiddag voor de Rotterdamse rechtbank terecht. Zijn auto vol gas gevend zou deze in Vlaar dingen op de 20-jarige timmerman J. V. zijn ingereden. V. zei als getuige, dat hij zich nog het leven had kunnen redden door op de motorkap te springen en zich vast te grijpen, terwijl Van D. met grote snel heid zou zijn gaan rijden. Hij had zich he lemaal op de motorkap weten te werken, trapte de voorruit in, waardoor de wagen plotseling moest stoppen, en viel achter over op straat. Later bleek hij zijn twee duimen gebroken te hebben, waardoor hij zes weken niet had kuninen werken. De officier achtte de tenlaste gelegde po ging tot doodslag niet bewezen, wel poging tot zware mishandeling. De eis was vijf maanden gevangenisstraf subsidiair ver wijzing naar de instructie. Hoewel de verdediger, mr. H. M. M. van der Pas, meende dat zijn cliënt „eigen rechter" had gespeeld, meende hij toch, dat deze de bedoeling niet had V. zwaar lichamelijk letsel toe te brengen. Uitspraak over veertien dagen. De minister van Oorlog en van Marine, ir. C. Staf, is Dinsdag op het vliegveld Northolt aangekomen voor een bezoek aan Engeland, dat hij brengt op uitnodiging van de Britse minister van Defensie, de heer Selwyn Lloyd. Op het vliegveld werd de minister be groet door minister Selwyn Lloyd, de Ne derlandse ambassadeur in Londen, mr. D. U. Stikker, en vertegenwoordigers van de „Army Council" en de „Air Council". Mi nister Staf zal onderdelen van de Britse luchtmacht en landmacht en een aantal industrieën bezoeken. Zaterdag zal hij naar Nederland terugkeren. Opsporingsambtenaren van P.T.T. heb ben in samenwerking met de rijkspolitie te Losser (Ov.) de clandestiene zender „Zand voort" opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de 20- jarige automonteur J. M. L. uit Losser. DJAKARTA (ANP) Op de zestiende zitting in de zaak-Schmidt voor het Land- gerecht te Djakarta heeft de beklaagde een verklaring voorgelezen naar aanleiding van de getuigenverklaringen. Schmidt zegt daarin: Toen commissaris Junus mij op 20 December 1953 overbracht naar Djakarta vertelde hij mij: dat de oorspronkelijke be doeling was mij te ontvoeren, maar dat dat was mislukt. „Het merkwaardige is, dat wij een dezer dagen hoorden, dat u een zeer goed mens schijnt te zijn". „Toch zou u een potentieel leider van verzet kunnen zijn, gezien uw persoonlijkheid". Een vraag is: waarom is steeds de vinger op Manoch gericht? Hierop is slechts één antwoord: Manoch heeft getuige Reynst tot „getuige" gemaakt. De getuige wil zeggen: „Ik pleeg weliswaar meineed, maar ik kan niet anders, en durf niet". Tijdens mijn omzwervingen als arrestant heb ik vast gesteld dat men aspirant-getuigen vrijheid van vervolging beloofde voor nog niet be rechte misdrijven, mits men maar bereid was meineed te plegen.. Steeds werd posi tief beloofd, dat men niet hoefde te vrezen voor een aanklacht wegens meineed. Bij deze getuige is vermoedelijk nog iets van de oude leer bij gebleven. Door hier voor de rechtbank zijn verhaal belachelijk Le maken, tracht hij ons te vertellen wat er in werkelijkheid gebeurd is. Hij hoopt dat het laatste restantje van zijn verhaal in stort en weer een gedeelte van de waar heid openbaar zal worden. Typerend is wat hoofdcommissaris Soe- laiman Effendi eens tegen mij zei: „Wat wilt u toch steeds met uw logica? Wij heb ben ruim een dozijn getuigen. Desnoods hebben we er morgen nog twintig en over morgen weer twintig. De massa getuigt te gen u, dat is onze logica". Ik ben vol vertrouwen dat het de ver dediging mogelijk zal zijn stukje bij beetje, elke aantijging te ontzenuwen en de waar heid aan het licht te brengen, zodat men eindelijk, na twee jaren in binnen- en bui tenland weer vertrouwen zal hebben in de rechtstaat Indonesia". Dit is van belang. Ook voor mij. Niet wat met mij gebeuren zal. Relatief is dat onbelangrijk. Het geschokte vertrouwen van de vrije wereld in het plegen van recht in Indonesië hersteld te zien is voor mij van meer waarde dan al het andere, aldus beklaagde in zijn verklaring. ADVERTENTIE Ontsnapt en weer gepakt. De 25-jarige monteur H. J. K. uit Rotterdam, die op 5 September ontsnapte uit het gebouw van de rechtbank te Maastricht, is in Den Haag gearrestegerd. Hij gaat terug naar Maastricht, waar men nu wel een tweede ontsnapping zal weten te beletten. m ue geur gaat aan ae smaaK voorat. Wanneer U die geur van zon-doortrokken, vol-rijpe tabakken ruikt, dan zult U begrijpen waarom 1 het roken van Roxy een openbaring is. -.e Daarom zeggen steeds meer mensen: 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd- Standvastige melange (Van onze parlementaire redacteur) Tijdens de eerste vergadering van de Tweede Kamer in het nieuwe zittingsjaar deden zich een tweetal verrassingen voor. De eerste was van onschuldige, ietwat ver makelijke aard: minister Van de Kieft was „tengevolge van een hem nog onopge helderd misverstand" zoals hij bij de daardoor ietwat vertraagde aanbieding van de rijksbegroting zeide, een kwartier tje te laat ter vergadering verschenen. Daarom liet dr. Kortenhorst, waarnemend voorzitter Dinsdagmiddag in zijn hoedanig heid van voorzitter gedurende het vervlo den parlementaire jaar, het bij schriftelij ke stemming opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap nu maar aan de korte plechtigheid, die minister Van de Kieft tot hoofdpersoon moest hebben, voorafgaan. Welnu, bij de stemming over nummer één op de nominatie die steeds door de Kroon benoemd pleegt te worden, terwijl de nummers twee en drie volgens het Reglement van Orde van de Kamer als eerste en twee onder-voorzitter te be schouwen vallen deed zich een, rond uit gezegd pijnlijke, verrassing voor. In stilte moet er namelijk iets van een demon stratie tegen de aftredende voorzitter heb ben plaats gevonden, want dr. Kortenhorst (KVP) behaalde slechts 71 van de uitge brachte 85 stemmen, hetgeen zowel opval lend minder was dan de oogst van het vo rige jaar, toen hij er 76 kreeg en verder alleen 5 blanco's waren uitgebracht (ver moedelijk de 4 aanwezige communisten alsmede dr. Kortenhorst zelf), terwijl bo vendien de heer Van Sleen (Arb.) num mer twee werd geplaatst met 80 en prof. Gerbrandy (A.R.) nummer drie met 76 stemmen. De 14 afgevaardigden, die hun stem niet aan de aftredende voorzitter heb ben geschonken, brachten op prof. Romme 2, op mr. Blaisse en de heer Andriessen, allen eveneens tot de K.V.P. behorende, 1 stem uit, terwijl er 10 blanco's uit de bus kwamen. Waarschijnlijk waren daaronder 5 van de communisten en 1 van dr. Kor tenhorst zelf. Zonder dat hieromtrent vol Sinds enige dagen is men bij het gemaal de Cruquius bezig restauratiewerkzaamheden uit te voeren. Een bouwvallige muur daterende uit 1860 moet dringend hersteld worden. De vroegere ketelruimte en opslagplaats waarvan deze nuur ds begrenzing is wordt daarna bestemd tot expositieruimte. Eind Decembe: hoopt men met de herstelwerkzaamheden gereed te komen. strekte zekerheid bestaat, laat een en an der vermoeden, dat misschien wel 8 tot de K.V.P. behorende afgevaardigden dit keer bepaald wenstente onderstrepen, hun steun niet aan de aftredende geestver wante voorzitter te willen geven. De vraag kan rijzén of mogelijk de boosheid onder K.V.P.-leden over het gedurende de jong ste kabinetscrisis door dr. Kortenhorst in genomen standpunt, neerkomende op „geen vervroegde verkiezingen en terugkeer van het kabinet-Drees", de oorzaak van deze verrassing is geweest. Hier en daar bleek men in de Kamerwandelgangen wel aan te nemen, dat aldus deze gang van zaken te verklaren viel. En meteen werd daar aan toegevoegd, door waarlijk niet de eer sten de besten, dat mocht het zo zijn, een dergelijke houding allesbehalve te bewon deren viel, want dan zouden sommige af gevaardigden zich verlaagd hebben tot een soort wraakexpeditie bij een aangelegen heid, die met de door dr. Kortenhorst tij dens de Kabinetscrisis gevolgde gedragslijn niets te maken had. De heer Van de Kieft, zijn rijksbegro ting aanbiedende, zeide af te zullen zien van een mondelinge toelichting op de nota. Wel merkte hij op, dat het tot enige vol doening mag stemmen dat in het afgelopen jaar een aanzienlijke verdere verruiming van de belastingdruk verwezenlijkt kon worden en dat de gewone dienst in even wicht is. Nochtans blijft een behoedzaam financieel overheidsbeleid noodzakelijk. Hij hoopte, dat de behandeling van deze begroting strekken zal tot 's lands welzijn. De voorzitter dankte de minister voor zijn woorden en middelerwijl bracht de ka merbewaarder de met een oranjelint om wonden begrotingsstukken naar hét bureau van de voorzitter. De vergadering is daar na gesloten. Het kerkbestuur van de St. Servaas te Maastricht heeft aan de klokkengieters firma Eysbouts te Asten opdracht verstrekt voor het maken van een nieuw carillon. Afdrukken-in-gips zijn reeds gemaakt van de beschadigde klokken. Alle klokken blijken totaal onbruikbaar, niet tengevolge van de brand zelf, doch door de snelle af koeling als gevolg van het waterspuiten. Met het gieten van de nieuwe klokken wordt gewacht totdat het plan voor de nieuwe toren goedgekeurd is. De bescha digde klokken worden door de firma Eys bouts naar de gieterij overgebracht. TAMPICO (Caracas) (UP/AFP) De achtste wervelstorm van dit seizoen heeft in Mexico 99 mensen het leven gekost. Het aantal vermisten bij de overstromin gen wordt met „honderden" aangegeven. Er zijn dertigduizend daklozen en zeshon derd gewonden. Piloten van de Mexicaanse luchtmacht rapporteren dat verscheidene dorpen zijn „weggespoeld". Technici en ar beiders worden met vliegtuigen van Mexico naar het geteisterde gebied overgebracht om de vrijwilligers af te lossen. De autori teiten deelden mede dat aan Tampico „on berekenbare schade" is toegebracht. De kathedraal in het centrum van de stad Is ernstig gehavend. Negende De negende orkaan heeft, na grote scha de te hebben aangericht in de Amerikaanse staten Noord-Carolina en Virginia het vasteland verlaten en is naar de Atlan tische Oceaan afgebogen De Eerste Kamer hield Dinsdagmiddag haar eerste vergadering in het nieuwe zit tingsjaar. Op deze vergadering werden 20 herkozen en 3 nieuw gekozen leden be ëdigd. Twee herkozen leden, de heren Cammelbeek (Arb.) en Diepenhorst (A.R.) waren verhinderd de vergadering bij te wonen. De nieuwe gezichten in de senaat zijn van de heren L. de Gouw (KVP), J. A. Middelhuis (KVP) en D. de Loor (Arb.), die de plaatsen innemen van de heren M. van der Himst (KVP), N. Schurmans (KVP) en G. A. van Walsum (Arb.). Een nieuw element bij de beëdiging was de eed van trouw aan de koningin en aan het statuut voor het koninkrijk, noodzake volgens het le lid art. 47 van het statuut. De andere eden zijn, zoals bekend, de zui veringseed en die van getrouwheid aan de grondwet. Voorzitter Jonkman sprak een woord van afscheid aan het adres van de drie leden die niet in de Kamer zijn terug gekeerd en heette hun opvolgers welkom. Voorts wens te hij het kamerlid Van Tilburg geluk met diens benoeming tot gouverneur van Su riname. Hij stipte aan, dat de vergaderzaal tij dens de wintermaanden gerestaureerd zal worden. „De zaal is bijna drie eeuwen ge leden in gebruik genomen", zo zeide hij, „en het is duidelijk dat enig herstel nood zakelijk is. Daarna kunnen we de viering van het 500-jarig bestaan van de Staten- Generaal in 1964 met vertrouwen tegemoet zien", aldus de voorzitter. In Januari zal met de restauratie worden begonnen. De Kamer zal dan in de Ridderzaal vergade ren. Men houdt er rekening mede, dat de Vanochtend is te Rotterdam brand uit gebroken aan boord van het 6138 brt. me tende m.s. „Troubadour" van de rederij Wilh. Wilhelmsen uit Oslo. Het schip is uit Khox-ramshar (Perzische Golf) te Rotter dam aangekomen. Volgens de brandweer woedt de brand in ruim vier, waarin zich copra, sisal en palmpitten zouden bevinden. Men heeft het voornemen, zo zei de brand weer, de luiken te openen. De brandweer heeft negen slangen uit gelegd om dan meteen de brand te kunnen bestrijden. Of dit plan echter zal doorgaan hangt van de kapitein af, die inmiddels de koolzuur-installatie van het schip in wer king heeft gesteld. De Nederlandse Organisatie van Tijd schriftuitgevers houdt vandaag in hotel Kasteel Oud-Wassenaar een „Dag van het Tijdschrift". Deze bijeenkomst is vanoch tend namens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geopend door mr. H. J. Schölvinck, raadadviseur in al gemene dienst van het ministerie. De spreker zag in het tijdschrift een medium tussen massacommunicatiemidde len (dagbladen, film, radio, televisie) en het boek, dat de dagelijkse feitenstroom een statisch besluit geeft. Als tussenvorm is het tijdschrift onmisbaar. Het is een mid del van voorlichting, documentatie, discus sie en algemene vorming, aldus de spreker, die aan het slot van zijn rede de NOTU-dag aangevangen verklaarde. werkzaamheden drie maanden zullen du ren. De Eerste Kamer zal op 27 September weer bijeen komen. Dan zullen de wets ontwerpen tot wijziging van de Armenwet en tot aanvulling van de Zondagswet wor den behandeld. ADVERTENTIE 'n Kwaliteitsproduct van de Wybert-Fabrieken. 70 en 90 ct alléén bij Apothekers en Orogisten Voor de Rotterdamse rechtbank heeft de 44-jarige arts J. B. T. uit Rotterdam te rechtgestaan. Hem was ten laste gelegd dat hij een auto had bestuurd hoewel hij onder de invloed van sterke drank ver keerde.» Als getuige deskundige werd ge hoord prof. dr. M. J. Bijlsma, hoogleraar in de pharmacologic te Utrecht, die ver klaarde dat iemand die geen alcohol ge bruikt heeft toch kan rijden als iemand die onder invloed is van sterke drank, wanneer hij bijvoorbeeld verdovende of opwekkende middelen als luminal en per vitine heeft gebruikt. De arts beriep zich namelijk op het ge bruik van deze middelen. Hij gaf toe ook drie glazen bier en één glaasje sterke drank gedronken te hebben. Een deskun dige van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag verklaarde geen sporen van luminal of pervitine, maar wel van alcohol in het bloed van de verdachte te hebben aangetroffen. Volgens deze deskundige moet de arts twee keer zoveel gedronken hebben als hij had opgegeven. Afgaande op deze verklaring en die van de verbalisant eiste de officier van justi tie een week gevangenisstraf en zes maan den intrekking van het rijbewijs. De verdediger betoogde dat de arts na een vermoeiende dag een te grote dosis pervitine had ingenomen en daardoor wat onzeker gereden had. Hij vroeg vrijspraak. Op 4 October zal de rechtbank uitspraak doen. De opbrenst van de Dinsdag gehouden veiling wegens liquidatie van de tentoon stelling E 55 is, volgens ruwe berekening, ruim f 130.000. De Twentse boerderij ,,'t Lösse Hoes" heeft een bedrag van f 480 opgebracht en is gekocht door het Stich tingsbestuur van de E 55. De grote muziek tent bracht f 3000 op, het Chinees restau rant f 1600 en de „Brug der Kennis" f 18.850. De Zaandamse recherche heeft gearres teerd de 24-jarige autospuiter Th. A. K„ die verscheidene brandstichtingen en in braken op zijn geweten zou hebben. De man heeft bekend inbraken te hebben ge pleegd in Amersfoort, Amsterdam, Alk maar en de Zaanstreek, alsmede brand stichtingen in het kantoor van de EVC te Zaandam, waardoor het kantoor met woon huis geheel afbrandde. De man is recidivist. Hij heeft zich ook schuldig gemaakt aan joyriding. In de nacht van Zondag op Maandag reed hij met een auto te Zaandam en kwam met grote vaart tegen een boom en een schut ting terecht. K. wist toen te ontkomen. Nijmegen. Doctoraal examen Nederlands: G. J. Helmer (cum laude), Babberich. Can- didaatsexamen Nederlands: K. A. P. Reyn- ders (cum laude), Nijmegen.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 5