Dulles stuurt onder-minister naar Caïro, Beiroet en Athene Rustige stemming in Djakarta Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Israel waarschuwt tegen wedijver in wapenverkopen P. Visser geeft het eindelijk op Stemlokalen hieven langer open wegens grote toeloop Aankondiging van subsidie van f 125.000 voor verkeersveiligheid Duitse trawler na aanvaring op de Noordzee gezonken Egyptische onder-minister naar Praag Amnestie afgekondigd in Argentinië President Eisenhower gaat goed vooruit Slechts twee van de zeventien opva renden gered door Noorse tankboot Beslissing in Marokko wordt heden verwacht Het woord is aan Minister Algera tot Verbond voor Veilig Verkeer Rusland zal bijna 9000 Duitsers vrijlaten Ortega y Gasset in doodsgevaar Westelijke strategie voor Genève vastgesteld Gerechtelijk onderzoek tegen Poujade 70e JAARGANG No 70 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 221 Israel Cyprus Om het „Renate"-goud Bood schrothandel op toren Staking Vooraanstaande Peronisten in Buenos Aires gearresteerd Faure gelast Boy er de la Tour handelend op te treden Kapitale boerderij in as Wijziging in begroting Vrouw van een kinderloos echtpaar stal de baby Militaire oefening in het Noorden des lands Voorrang aan Duitse eenheid binnen veiligheidsstelsel Weerrapport Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie. Hedactie en Administratie Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteurs Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter) George Allen, de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor het Nabije Oosten, is onverwacht uit Washington vertrok ken, voor besprekingen in Cairo, Beiroet en Athene voor dringende problemen in het Midden Oosten. Volgens ambtenaren van het departement gaat Allen onder meer de Grieks-Turkse wrijving naar aanleiding van de kwestie-Cyprus en de Israëlisch- Arabische geschillen bespreken in het licht van Amerikaanse en Russische verklarin gen over de levering van wapens aan landen in het Midden-Oosten. Volgens minister Dulles is de reis van Allen „min of meer een routine-bezoek". Te Caïro gaat het hardnekkige gerucht, dat de Verenigde Staten binnenkort een crediet van tien millioen dollar ten be hoeve van Egypte zal openen, opdat dit land de Amerikaanse wapens kan kopen die het nodig heeft. De Egyptische onder-minister van Oor log, belast met zorg voor de defensie-in dustrie, generaal-majoor Ragab zal van daag naar Tsjechoslowakije reizen, aldus verneemt U.P. van bevoegde zijde. Israel heeft bij de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije diploma tieke stappen gedaan naar aanleiding van wapenleveranties aan Egypte. In Jeruzalem verluidt, dat premier Sjaret de Verenigde Staten heeft verzocht niet met andere landen te gaan wedijveren in het leveren van wapens aan Egypte, omdat een bewapeningswedloop tussen Israel en Egypte dan onvermijdelijk wordt. Het bestuur van de Britse socialistische partij heeft in een resolutie een beroep ge daan op de Britse regering, onmiddellijk een conferentie te beleggen van ver tegenwoordigers van alle groepen der bevolking van Cyprus, ter bespreking van het vestigen van een representatieve regering op Cyprus. Het bestuur van de Labour-partij verwijt de regering het mis lukken van de Londense conferentie over Cyprus tussen Griekenland, Turkije en Groot-Brittannie. De regering wordt aan- De voorzitter van de Bergingsvereniging „Renate Leonhardt" de heer P. Visser, heeft zyn plannen om nog dit jaar naar het wrak van de „Renate Leonhardt" bij Den Helder uit te varen, eindelek opgegeven. Toen wij hem gistermiddag vroegen: „Komt er dit jaar nog iets van?" antwoordde hij: „Nee, dit jaar niet, maar we werken nog wel door op de toren, zullen het zand van de bodemrand halen en enige voorzieningen treffen om de toren lichter te maken." Voorts zei de heer P. Visser ons, dat hij een aanklacht wegens oplichting wil in dienen tegen het oude bestuur. Tenminste: wanneer hij een meerderheid van stemmen hiervoor kan verkrijgen van het tegen woordige bestuur. De in beslag genomen bergingstoren blijft in het Noordzeekanaal liggen. Ver moedelijk wordt hij weer aan de grond gezet. Slopen? Er circuleren voorts hardnekkige ge ruchten dat een Rotterdamse schrothande laar vermoedelijk een van de bestuurs leden van de vereniging „Renate Leon hardt" een bod op de toren heeft gedaan om haar te slopen. De heer P. Visseer ont kent dit echter. gespoord „een degelijke garantie van de mocratische zelfbeschikking binnen een bepaalde tijd met waarborgen voor minder heidsrechten" te verschaffen. De aangekondigde algemene staking van 24 uur op Cyprus is vandaag begonnen. In de Griekse wijken van alle Cypriotische steden van enige betekenis patrouilleren Britse militairen en politie. In de stad Li massol is een uitgaansverbod ingesteld. In Nicosia zyn samenscholingen verboden. De organisatoren van de staking hebben de bevolking opgeroepen het economische leven „geheel tot stilstand" te brengen. BUENOS AIRES (AFP) De nieuwe Argentijnse regering heeft een amnestie decreet uitgevaardigd, dat van toepassing is op alle politieke of daarmee samenhan gende delicten, die sinds 4 Juni 1946, toen generaal Perón aan de macht kwam, zijn bedreven. Onder de amnestie vallen ook militaire opstand en vergrijpen tegen het openbare gezag en het grondwettig bestel. De voorzitter van het bestuur- van de Peronistische partij, Leloir, en verscheide ne vooraanstaande Peronisten zijn gear resteerd. Wij zullen de vakbeweging zich op de mocratische wijze laten ontwikkelen. „Ik heb eerbied voor het algemeen vakver bond, waaraan ik de zorg laat voor het oplossen van zijn eigen problemen. Ik ben van oordeel dat de arbeidersorganisaties niet aan politiek moeten doen", aldus heeft de minister van Arbeid Costa ver klaard. De internationale bond van uitgevers van dagbladen, waarbij nationale verenigin gen in zeventien landen zijn aangesloten, heeft de Argentijnse regering verzocht het blad „La Prenza" terug te geven aan de vroegere eigenaar, dr. Paz, zo verneemt Reuter in Parijs. DENVER (Reuter). President Eisen hower heeft weer een goede dag gehad, al dus melden de artsen van het ziekenhuis, waarin de president wordt verpleegd. Hij bracht Woensdag dertien uur buiten de zuurstoftent door. De behandelende ge neesheren gaven opdracht de zuurstoftenl uit de kamer van de patiënt te verwijde ren. De nacht zou de president echter weer in de tent doorbrengen. Mevrouw Eisenhower en John Eisen hower brachten een kort bezoek aan de patiënt. Kort daarop keerde de majoor naar zijn garnizoen terug. De verbetering op de New Yorkse effec tenbeurs zet door. De stemming was Woensdag kort na de opening gematigd actief. Na een aanvaring met de 8000 ton me tende Noorse tankboot „Ilavprins" is in de afgelopen nacht omstreeks drie uur de Duitse trawler „Elbe" op ongeveer 180 ki lometer ten Noord-Westen van Den Helder in de Noordzee gezonken. Twee opvaren den konden door de bemanning van de „Havprins" worden gered; de overige vijftien worden vermist. De „Havprins" heeft geseind dat het op het ogenblik van de aanvaring zeer don ker was. Het Noorse schip kreeg geen schade, maar de Duitse trawler kreeg een groot gat aan bakboord en begon onmid dellijk te zinken. In de minuten die nodig waren om op de „Havprins" een sloep te strijken, verdween de „Elbe" in de gol ven. Het zoeken naar de drenkelingen werd bemoeilijkt door de diepe duisternis en door de omstandigheid dat het Noorse schip niet over een zoeklicht beschikte. Hoewel geruime tijd werd gezocht vond men slechts twee van de zeventien opva renden van de Duitse trawler. Later kwam het Deense passagiersschip „Kroonprins Frederik" op de plaats van de ramp, dat we! over een zoeklicht beschikt. Er wer den echter geen overlevenden meer ont dekt. Bij het aanbreken van de dag heeft een Nederlands vliegtuig van de zeereddings dienst de zee ter plaatse afgezocht, ech ter zonder resultaat, zodat gevreesd moet worden, dat bij de ramp vijftien Duitse vissers het leven hebben verloren. De „Elbe" was eigendom van de rederij „Nordsee", Deutsche Hochseefischerei A.G. te Cuxhafen. Het schip mat 379 ton bruto en had een machinevermogen van 750 pk. Het was in 1951 gebouwd op de Weser- werf in Bremerhafen. De visruimcapaciteit bedroeg 3000 kisten. De twee overlevenden zijn: de eerste stuurman Heinz Reinhold en de netten- boeter Georg Müller. De woonplaats van de twee geredden en van elf van de vijftien vermisten is Cuxhaven. Het vliegtuig, dat hedenochtend van het marine-vliegkamp Valkenburg was opge stegen om te zoeken naar overlevenden van de „Elbe" is tegen elf uur teruggeroepen. Er zijn geen overlevenden gevonden. Het vliegtuig, de Catalina P 216, bestuurd door luitenant te zee-vlieger tweede klasse J. Weekhout, was vanmorgen tegen zes uur opgestegen. In een telegram aan aartsbisschop Ma- karios hebben de vakverenigingen, aange drongen op een verenigd front van alle Cypriotische Grieken. Volgens een commu niqué van het Britse ministerie van Kolo niën heeft Makarios „een beroep op de communisten gedaan om zijn campagne tegen de regering van Cyprus te steunen". PARIJS (Reuter) Premier Faure van Frankrijk heeft gebiedende orders aan de Franse resident-generaal in Marokko, Boyer de Latour, gezonden om heden voor middernacht regelingen te treffen voor het vertrek van sultan Ben Arafa en de instel ling van een troonraad. Een functionaris uit de omgeving van premier Faure ver klaarde, dat de resident-generaal moet af treden als hij meent dat hij de uitdrukkelij ke instructies van de regering niet kan uit voeren. „Iemand anders zal dan benoemd worden om de regeringsbesluiten uit te voeren". De uitwerking van het plan voor autono mie van Marokko, dat de Franse regering op 12 September plechtig aankondigde, wordt reeds zestien dagen opgehouden, waardoor het aanzien van de regering zo wel bij de Marokkaanse nationalisten en in het Franse parlement ondermijnd wordt. Als de Franse Nationale Vergadering Dinsdag van reces terugkomt, komt de regering- Faure voor grote moeilijkheden te staan. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat zij ten val zal worden gebracht. De positie van de regering wordt bovendien bemoei lijkt door nieuwe moeilijkheden in Algerije. Gevechten De Franse troepen hebben in een offen sief van twee dagen in het Mementja-ge- bergte in Oost-Algerije meer dan honderd opstandelingen gedood en een grote hoe veelheid wapens, voedsel en uitrusting buitgemaakt. Twintig opstandelingen in het gebied van Kabylie in Noord-Algerije heb ben Dinsdagavond een politiepatrouille aangevallen. Aan beide zijden vielen slacht offers. Ook is melding gemaakt van aan vallen op scholen en boerderijen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Thomas of Malmesbury: Geen enkele daad kan volkomen worden overzien, want zijn tak ken reiken in de eeuwen en zijn kroon in de eeuwigheid. Een terrasje op het Amsterdamse Rembrandtplein is uitgerust met hoogtezonlampen, die de bezoekers in stao.t stellen, zelfs 's winters, bij hun kleintje koffie, bruin te worden. Bij de koffie wordt een bril (in bruikleen) verstrekt ter bescherming van de ogen. Een normale zonnebril is niet afdoende. Vanmorgen vroeg is de kapitale boerde rij van de heer Van 't Schip te Mijdrecht tot de grond toe afgebrand. Toen de brand weer werd gewaarschuwd stond de hofstee reeds in lichterlaaie. De brandweer kon tegen de vuurzee niets uitrichten en werd bovendien gehandicapt door gebrek aan water. De sloten rond de boerderij stonden nagenoeg droog. Slechts de belendende varkensschuur kon worden gered. Het aan wezige hooi en de landbouwproducten gingen verloren. Het is de bewoners, een jong echtpaar zondere kinderen, evenmin gelukt iets van het huisraad te redden. De schade, die in de tienduizenden loopt, wordt door verzekering gedekt. Het onder zoek naar de oorzaak van de brand is nog gaande. DJAKARTA (PIA) Op de dag der eerste algemene verkiezingen in Indonesië bood Djakarta een beeld van ongewone rust. Het anders overstelpend drukke och tendverkeer ontbrak. De kiezers gingen al len te voet en verzamelden zich in aanzien lijke aantallen voor de 1352 stembureaux in alle delen van de stad. Het normale le ven was volkomen stilgelegd. Geen kantoor, fabriek of winkel was open, de passars la gen verlaten. Alleen de openbare diensten werkten. Pas later in de ochtend versche nen de straatventers met sigaretten en dranken, die anders op alle hoeken van de straat te vinden zijn. Verder leek het weJ een stille Zondag. President Soekarno begaf zich een half uur voor de opening van de stembureaux te voet van het paleis naar zijn stembureau De minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. Algera heeft in een toespraak aan een diner van het Verbond voor Veilig Verkeer in Middelburg onder meer mede gedeeld. dat binnenkort een wijziging van de begroting 1955 van zijn departement zal worden ingediend, waarbij een extra subsi die van f 125.000 voor het verbond voor veiiig verkeer zal worden gevraagd. Robert Marcus terecht De gelukkige ouders met hun kind. STOCKTON (Reuter). Een huilende vrouw met een slapende baby op de arm heeft een Rooms Katholieke priester van een kerk te Stockton (Californië) meege deeld dat zij Robert, de zoon van dr. en mevrouw Sanford Marcus uit Dale City (Californië) een week geleden, drie dagen na zijn geboorte, had ontvoerd uit een zie kenhuis te San Francisco. Volgens de politie heeft de daderes, de 27-jarige mevrouw Betty Bendicto, ver klaard dat zij zelf een kind had verloren en geen kinderen meer kon krijgen. Zij had haar echtgenoot evenwel gezegd, dat zij een baby verwachtte. Toen zij haar moeder ging bezoeken had zij haar man verteld, dat zij voor de „bevalling" naar een ziekenhuis ging. De man had dit ver haal geloofd. Daarom had zij tot elke prijs een kind willen bemachtigen. In zijn toespraak zei de minister dat de bestrijding der verkeersonveiligheid te genwoordig aller belangstelling heeft en dat deze verkeersonveiligheid ons allen, zowel overheid als volk met de grootst mogelijke zorg moet vervullen. Het is noodzakelijk, dat wij allen onze krachten inspannen voor een groot contra-offensief op wat de minister noemde „dit monster". Hij zei. dat dit een moeilijke zaak is „om dat wij hier te strijden hebben tegen de mens met al zijn gebreken". In zijn toespraak herinnerde de bewinds man aan het voorbeeld dat prinses Wilhel- mina in Januari gaf, toen zij een bewogen beroep deed op ons volk om onze verant woordelijkheid in dit opzicht goed te zien. De minister had grote lof voor de wijze waarop de pers door het publiceren van ongelukken als het ware een gunstige men taliteit schept op het gebied van de be strijding der verkeersonveiligheid. Hij uitte eveneens grote waardering voor het werk der verkeersbonden, waaronder niet in de laatste plaats het Verbond voor Veilig Ver keer. Ook de overheid heeft op dit gebied een taak, niet alleen door het subsidiëren van het werk dat in de particuliere sector ge beurt, maar door een scherp politietoe zicht, de verbetering van het wegennet en het stellen van verkeersregels, zei de mi nister. Dit laatste alleen is echter niet vol doende; het publiek moet deze naleven. Speciaal wijdde de minister aandacht aan het probleem van de voetgangers. Hij deel de mede, dat hem dezer dagen zal worden voorgelegd het resultaat van een studie der Commissie voor de Verkeersveiligheid. Hij zegde toe, dit met de grootst mogelijke spoed te zullen behandelen. MOSKOU (AFP). De Sovjet-Unie heeft besloten 8.877 Duitse gevangenen vrij te laten en hen naar Oost- en West-Duits- land te repatriëren. Het besluit is genomen na verzoeken van de Oost- en West-Duit se regeringen, aldus meldt het regerings orgaan „ïzvestia". Het blad bericht verder, dat 749 Duitse gevangenen, die geen am nestie hebben verkregen, als oorlogsmis dadigers aan de beide regeringen zullen worden uitgeleverd. Op 3 en 4 October zal in de Noordelijke provincies en in de kop van Noordholland een militaire oefening worden gehouden. Daaraan nemen, naast een aantal territo riale eenheden van de Koninklijke Land macht, ook onderdelen van de Koninklijke Marine (vliegtuigen van de Marinelucht vaartdienst en Mariniers), van de Konink lijke Luchtmacht, de Nationale Reserve en enkele bewakings-compagnieën van het Regiment van' Heutsz deel; in totaal onge veer 4000 man. De oefening staat onder leiding van de nationale territoriale bevel hebber, luitenant-generaal D. C. Buurman van Vreeden. in het ministerie van Voorlichting. Hij ging achter in de lange rij staan, doch werd la ter uitgenodigd vooraan te gaan staan. Met instemming begroetten de aanwezi gen het voorstel van de voorzitter van het stembureau om de president met het oog op zijn gezondheid het eerste te laten stem men. Na zijn stemplicht vervuld te hebben, hield de president een kleine toespraak voor de mirofoon, waarin hij dankte voor de hem geboden gelegenheid, hoewel zijn plicht in niets verschilde van die van andere staatsburgers. Vice-president Hatta ging met zijn echt genote en enkele adjudanten ter stembus in het sportgebouw aan de andere zijde van Djakarta's centrale plein Medan Merdeka. Zij v/achtten in de rij hun beurt af. Door de gehele stad vertoonde zich onge veer hetzelfde tafreel van wachtenden voor de deels geïmproviseerde stembureaux. Nergens was er een groep op te merken, die de 100 tot 150 mensen te boven kwam. Een groot aantal patrouilles, deels gemoto riseerd, deels te voet, uitgerust met radio telefoon, zorgden voor de handhaving van de orde, doch hadden een lichte taak. Tot het middaguur was de stemming in de hoofdstad in volmaakte rust verlopen. (United Press) De opkomst van de kiezers was zo groot dat de meeste stem lokalen langer open bleven om de velen die na de officiële sluitingstijd nog in lange rijen stonden te wachten in de gelegenheid te stellen hun stem uit te brengen. Er trokken opvallend veel vrouwen naar de stemlokalen. Bij sommige stemlokalen overtrof het aantal der vrouwen dat der mannen. MADRID (Un. Press) Doktoren vrezen, dat de wereldvermaarde Spaanse philosoof José Ortega y Gasset binnen enkele dagen zal sterven. Ortega y Gasset, wiens „Opstand der Horden" wel een van zijn meest bekende werken is, lijdt aan kanker van de maag. De echtgenote va nde Spaanse philosoof, zijn beide zoons Miguel en José en zijn dochter Soledad vertoeven voortdurend aan de sponde van Ortega y Gasset. NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De Wes telijke ministers van Buitenlandse Zaken Dulles (V.S.), MacMillan (Groot Brittan- nië) en Pinay Frankrijk hebben in New York in een communiqué verklaard dat zij „volledige" overeenstemming hebben be reikt over hun plannen voor de conferen tie in Genève met hun Russische collega Molotov. Zij zijn het er over eens, dat de voorrang gegeven moet worden aan het vraagstuk van Duitslands hereniging bin nen een Europees veiligheidsstelsel. De lan den van de Noord-Atlantische Verdrags organisatie zullen voor de Geneefse confe rentie worden ingelicht te Parijs. Het her stel van de Duitse eenheid en de vorming van een Europees veiligheidsstelsel moet tegelijkertijd, in nauwkeurig afgebakende fasen tot stand komen en daarmee is de West-Duitse regering het eens. De overeenkomsten tussen de Sovjet- Unie en het in de Sovjet-zóne van Duits land ingestelde bewind „kunnen geen in vloed hebben op de verplichtingen en ver antwoordelijkheden van de Sovjet-Unie, voortspruitend uit de overeenkomsten en regelingen van de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk met de Sovjet- Unie aangaande Duitsland in zijn geheel en Berlijn". De drie minister zeggen de rege ring van West-Duitsland te beschouwen „als de enige vrije en wettig samengestelde Duitse regering en uit dien hoofde gerech tigd te spreken namens Duitsland bij ver tegenwoordiging van het Duitse volk in in ternationale aangelegenheden". Tenslotte bevestigen de drie Westelijke ministers „het herhaaldelijk uiteengezette standpunt", dat de vaststelling van de grenzen van Duitsland moet wachten op het sluiten van een vredesverdrag voor geheel Duitsland. 1 PARIJS (Reuter) Poujade, de leider van de Franse anti-belastingbeweging, is opgeroepen vandaag te Parijs voor een rehter van instructie te verschijnen ten ein de gehoord te worden over de vraag, of zijn organisatie al dan niet in strijd met de wet is. De openbare aanklager heeft een klacht tegen Poujade opgesteld wegens het orga niseren van een actie onder zakenlieden om collectief te weigeren belasting te betalen. Reeds in Maart was een onderzoek naar deze kwestie geopend, doch dat was toen gericht tegen „X" of „onbekende personen". Thans is Poujade met name genoemd. In kringen, die in nauw contact met de regering staan, was eerder vernomen, dat het kabinet overwoog de beweging van Poujade te ontbinden. Het gerechtsgebouw waar de kwestie Vrijdag zal worden onderzocht, zal door een sterke politiemacht worden bewaakt ten einde ongeregeldheden te voorkomen. Premier Faure had Dinsdag met zijn mi nister van Justitie, Robert Schuman, en zijn minister van Binnenlandse Zaken, Gourgas-Aunoury, een gedachtenwisseling over de vraag, of de organisatie van Pou jade valt onder de wetsbepalingen tegen „oproerige groepen". Pierre Poujade, een handelaar in kan toorbehoeften te Saint Cère, een dorp in het Zuidelijke departement Lot, verzamel de oorspronkelijk duizenden winkeliers en kleine zakenlieden met belastingbezwaren om zich heen, doch de beweging heeft in bijeenkomsten in begin van dit jaar een vaak heftige politieke klank gekregen. Vorige week gebruikte de politie te Char- tres traangas tegen aanhangers van Pouja de, die tezamen met 1500 kleine winkeliers ageerden voor de vrijlating van twee colle ga's die wegens weigering van belasting betaling in hechtenis waren genomen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 04 G s-S ïr -S U) c X c o G S f3 re Sx ES Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zurich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. mist nevel nevel mist half bew. zwaar bew. onbewolkt nevel onbewolkt mist mist nevel licht bew. zwaar bew. regen regenbui zwaar bew. ZW 2 OZO 2 W 4 Z 2 windstil N 4 windstil N NO NW NNO NO ONO W windstil windstil NW 6 windstil NNO 4 windstil N 3 15 0 15 0 14 0 15 4 17 0 13 1 17 0 17 0 15 0 21 16 14 0 12 6 20 0 14 0,4 14 1 11 8 14 4 11 4 25 4 24 13 23 0 Neerslag laatste 24 uur XXX>XXOOOOOCCCCCCOCCCOCCO^XXXXX)COCXXXJOOCCOCCCCCCOOCOCO OVERWEGEND DROOG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met opklaringen en overwegend droog weer. Morgen over dag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid-West. 30 September Zon op 6.39 uur. onder 18.24 uur. Maan op 17.24 uur, onder 5.02 uur. Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 29 September Hoog water: 1.54 en 14.18 uur. Laag water: 9.52 en 22.07 uur. Vrijdag 30 September Hoog water: 2.32 en 14.52 uur. Laag water: 10.34 en 22.48 uur. oocosoooooooocooooooocoocoorjcxxxxjcoooocx orv yyjncrcocoooa

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1