Nieuw-Guinea ook dit jaar op de agenda der UNO-Assemblée Grootscheepse actie voor veilig verkeer Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nederlands verweer mocht opnieuw niet baten Verkiezingen in Indonesië f! Londen wijst Cairo op gevaar van bewapeningswedloop Minister Luns pleit voor de onder-ontwikkelde gebieden Zeven vóór, vijf tegen en twee onthoudingen Laatste Zuidelijke vloer van autotunnel gestort Prinses Wilhelmina zal een boodschap tot alle gezinnen richten Israel vraagt Rusland opheldering Posthume onderscheiding voor pionier van verzet Het woord is aan Grootvizier in Marokko is voortvluchtig Ongeval met militaire auto; 14 gewonden Nederland zal grote mogendheden met nadruk op hun plichten wijzen Sir John Harding gaat Maandag naar Cyprus Doel Vlag boven de tunnelbouw Wijsheid Vriendschap Verzetskruis toegekend aan Bernard IJzerdraat Hij ontsnapte aan de politie, die nu jacht op hem maakt Goede opkomst, rustige stemming, uitslag onzeker Rust op het eiland na een dag van staking en oproer hersteld Weerrapport 70e JAARGANG No 71 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1955 299e JAARGANG No 222 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (Reuter) De agendacommissie van de UNO-Assemblée heeft besloten aan te bevelen, de kwestie-Nieuw Guinea op de agenda van de Assem- blée te plaatsen. Het besluit werd genomen met zeven stemmen voor, vijf tegen en twee onthoudingen. Nadat een voorstel van Nieuw-Zeeland om de bespreking van de kwestie uit te stellen was verworpen, stemden vóór: Egypte, Sovjet-Unie, Thailand, Mexico, Haïti, Polen en Ethiopië. Tegen: Groot-Brttannië, Frankrijk, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en Luxemburg. De Verenigde Staten en China onthielden zich van stemming. Nederland, India, Indonesië en Australië die geen lid zijn van de commissie mochten aan het debat deelnemen. De Indonesische afgevaardigde dr. Sudjar- wo Tjondronegoro verklaarde, dat Indone sië weer streeft naar een oplossing door onderhandelingen met Nederland over het geschil, dat reeds lang de betrekkingen tussen beide landen heeft geschaad. De In donesische delegatie zal alles doen wat in haar vermogen ligt om de mogelijkheden van een regeling van deze ernstige kwestie niet in gevaar te brengen. Indonesië is ten allen tijde bereid naar een vreedzame re geling met de Nederlandse regering te stre ven. Hij voegde hieraan toe, dat Indonesië in staat was geweest sedert de vorige As- semblée een hartelijker sfeer rond de kwestie te scheppen, maar het vraagstuk- Nieuw-Guinea is een internationaal vraag stuk, dat vele landen bezorgd heeft ge maakt, in het bijzonder het Afrikaans- Aziatische blok. De Nederlandse afgevaardigde, mr. C. W. A. Schürmann zei, dat de UNO een „grote re bijdrage" zou kunnen leveren in deze kwestie door besprekingen van het geschil te weigeren „dan door de deur te openen voor een hernieuwd debat over de mérites van het geschil". De Nederlandse bezwaren samenvattende zeide hij, dat Nederlands- Nieuw-Guinea uitdrukkelijk was uitgezon derd van de overdracht van de souvereini- teit over het voormalige Nederlands-Indië aan de nieuwe republiek Indonesië in 1949. Daaruit volgt, dat de Nederlandse regering niet kan onderhandelen op basis van de Indonesische eis, dat de overdracht van de souvereiniteit Indonesië het de facto-gezag over Nieuw-Guinea heeft gegeven. De be slissing over hetgeen uiteindelijk zal ge beuren kan door niemand anders worden genomen dan door de bewoners van Nieuw- Guinea zelf, die de plechtige belofte van de Nederlandse regering hebben gekregen, dat hun „te zijner tijd, als zij daartoe in staat zijn, de gelegenheid zal worden gegeven hun eigen toekomst te bepalen". Mr. Schürmann zei, dat er „geen nieuwe ontwikkelingen in deze kwestie zijn, die een tweede bespreking zouden rechtvaar digen". Hü zei, dat het „werkelijke doel" van Indonesië en de landen, die Indonesië het vorig jaar steunden om de kwestie voor de UNO te brengen, was, de Nedei'landse re gering ertoe te bewegen, onderhandelingen over de overdracht van de souvereiniteit van Nieuw-Guinea aan Indonesië te be ginnen. Een herhaling van het debat over Boven de tunnelbouwput in Velsen wap perde gisteren de nationale driekleur: het laatste vloersegment van de autotunnel (moot 30 om precies te zijn) werd gestort. Daar de moten per stuk ongeveer 20 meter lang zijn, is het storten van de auto- tunnelvloer nu tot op 600 meter uit het hart van de tunnel gevorderd. Het werk verloopt volgens het tijdschema, behoudens de vertraging, die er ontstaan is door het vorstverlet en de staking. het geschil zal de belangen van Indonesië en Nederland beide schaden en de kansen voor een beter begrip die eindelijk in zicht schijnen te zijn bederven". In beide landen worden gevoelens ge kwetst en sentimenten opgewekt, waardoor de spanning zal toenemen. Het resultaat zou zijn, dat, in plaats van een verbetering van het klimaat, er een herleving zou zijn van de strijd en dat de toenadering, die anders tot stand zou kunnen worden ge bracht, in gevaar zou komen. Een derge lijke ontwikkeling zou in het bijzonder be treurenswaardig zijn, nu de nieuwe Indo nesische regering zekere aanwijzingen heeft gegeven, dat zij van dezelfde wens als de Nederlandse regering vervuld is om te komen tot een verbetering van de be trekkingen tussen beide landen. Deze ver betering kan slechts tot stand worden ge bracht door geduld, goede wil en pogingen, die niet door een openbaar debat worden gestoord. Sir Leslie Munro (Nieuw-Zeeland) zei, dat het van „wijsheid en staatsmanschap" zou getuigen uitstel aan te bevelen om „de verbeterde verhouding tussen Nederland en Indonesië tijd te geven om vruchten af te werpen". Sir Percy Spender (Australië) zei, dat er een geschil is over de juridische interpre tatie van de Overeenkomst tussen Indone sië en Nederland, waarvan de oplossing niet valt onder de taak van de Assemblée. Koeznetsov (Sovjet-Unie) zei, dat de UNO medewerking behoort te verlenen aan het zoeken naar een vreedzame oplossing van het geschil. Prins Wan (Thailand) en Boroah (India) zeiden, dat een bespreking in de UNO-As semblée de sfeer voor een vriendschappe lijke en vreedzame regeling zou bevorde ren. Nutting (Groot-Brittannië) steunde het voorstel van Nieuw-Zeeland. Alphand (Frankrijk) verklaarde, dat de kwestie weer een voorbeeld is van een probleem, waarvan de oplossing niet door tussen komst van de Assemblée kan worden ver sneld. Minister Luns had 's middags in de As semblée in een rede verklaard, dat het standpunt van de Nederlandse regering ten aanzien van de kwestie-Nieuw-Guinea ongewijzigd is gebleven. Hij zeide te hopen dat de kwestie niet op de agenda zou wor den geplaatst. HET VERBOND VOOR VEILIG VERKEER gaat in October een grote nationale veilig-verkeersactie voor de gezinnen houden. Deze actie, die onder bescherming staat van Prinses Wilhelmina, sluit aan op een boodschap die de Prinses tot alle Nederlandse gezinnen richt en waarin wordt aangedrongen op het betonen van eerbied voor het leven, ook van het leven van de naaste in het verkeer. De actie zal haar hoogtepunt vinden in twee grote nationale gezinswedstryden, die de ver keersregels tot onderwerp hebben. Zij wordt gesteund door de Nederlandse regering, die voornemens is voor dit doel een subsidie van f 125.000.te verlenen. Daar naast geeft ook het Nederlandse bedryfsleven belangrijke financiële steun. Prinses Wilhelmina heeft zich bereid verklaard haar naam te verbinden aan een speciaal fonds voor veilig verkeer, een aparte stichting die speciale acties op dit terrein zal ondersteunen. De actie begint met een radiotoespraak van minister-president Drees op 4 October. Op 7 October zal de Prinses haar speciale boodschap via het filmjournaal tot het Ne derlandse volk richten en de volgende dag zal zij dit doen door middel van de tele visie. Onder het thema „Eerbied voor het leven" zullen de kerken op Zondag 9 Oc tober aan deze boodschap aandacht schen ken. In de week van 10 tot 16 October zal PTT in alle Nederlandse gezinnen de wed strijdfolder bezorgen. Het gaat om niet minder dan ongeveer 2.654.000 exemplaren. Alle omroepverenigingen zullen in de week daarop hoorspelen uitzenden over veilig verkeer die tevens het karakter van een luisterwedstrijd hebben. Ook zullen er „kijkwedstrijden" zijn voor de televisie. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, zal op 28 October de actie af sluiten met een radiotoespraak. Gedurende de gehele maand October zullen de Ver enigingen voor Veilig Verkeer in het land ouderavonden organiseren. In de jaarvergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer, gehouden in Middel burg, is een telegram ontvangen van Ko- LONDEN (Reuter/AFP) De Britse am bassadeur in Cairo, Sir Humphrey Treve- lyan, heeft opdracht gekregen, de Egypti sche regering er van in kennis te stellen, dat Groot-Brittannië in de voorgenomen aankopen van wapens in de Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije een „ernstig gevaar" voor een bewapeningswedloop" in het Mid den-Oosten ziet. Deze instructie is gezon den na besprekingen te New York tussen de Britse minister van Buitenlandse Za ken, MacMilïan, en zijn Amerikaanse ambtgenoot Dulles. Volgens een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken vloeien de instructie*- aan de ambassadeur, de zending van de Amerikaanse onder-mi nister Allen naar het Midden-Oosten en besprekingen van MacMilïan met zijn Rus sische collega Molotov voort uit een be raad die de ministers van Buitenlandse Zaken der Westelijke Grote Drie in New York over het Midden-Oosten hebben ge had. De drie hebben overleg gepleegd over leveranties van Franse Mystère straalja gers aan Israel. De Amerikaanse ambassadeur in Caïro Syroade is gisteren ontvangen door gene- raal-majoor Amor, de Egyptische minister van Oorlog en opperbevelhebber van het leger. Israel heeft Rusland er van op de hoogte gesteld dat de berichten over de verkoop van wapens aan Egypte in Israel ongerustheid hebben veroorzaakt. Premier en minister van Buitenlandse Zaken Sja- rett zou de Russische zaakgelastigde, Kli— mov hebben verzocht zijn regering ophel dering te vragen over haar politiek ten aanzien van het Midden-Oosten. De Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken Allen heeft in Parijs op doorreis naar Caïro op de „Quai d'Orsay" besprekingen gevoerd over het Midden-Oosten. Irak wel Sinds September 1954 zijn in Irak acht tien schepen met militair materieel gearri veerd, aldus een officiële bekendmaking van de Amerikaanse ambassade te Bagdad. Het bestond hoofdzakelijk uit luchtdoel geschut, anti-tankgeschut en granaatwer pers. Generaal Hassan Rejab, de Egyptische onder-minister van Oorlog, belast met de productie van oorlogsmateriaal, is in Da mascus aangekomen om besprekingen te voeren met de Syrische leiders en om wapenfabrieken te bezoeken. In kringen van de Arabische Liga is verklaard, dat de Sovjet-Unie ook Syrië wapens zou hebben aangeboden. ningin Juliana van de volgende inhoud: „Met grote instemming heb ik kennis ge nomen van de nationale veilig-verkeers actie voor gezinnen, welke uw verbond on der bescherming van mijn moeder voorne mens is te voeren. Moge de veilig-verkeers- gedachte ons ervan bewust doen worden, dat slechts verantwoordelijkheidsbesef en eerbied voor het leven van mens en dier een einde kunnen maken aan de ontstel lende verkeersonveiligheid". Vier doden, tachtig gewonden per dag De voorzitter van het verbond, jhr. Th. Röell, had in zijn openingswoord onder meer gezegd dat op dit ogenblik naar schatting 1.000.000 rijbewijzen in omloop zijn. Onder de bezitters daarvan zijn zeker honderdduizenden die voor het volgen van verkeerscursussen in aanmerking komen. Vijand nummer één voor de gemeenschap is zonder enig voorbehoud de verkeerson veiligheid, want er vallen gemiddeld vier doden en 80 gewonden per dag. Het departement zan Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen wil voor leraren, die straks verkeersonderwijs op de kweek scholen zullen geven, cursussen instellen. Het verbond heeft voorts een commissie voor de bedrijven ingesteld, die nagaat wat door en in de bedrijven voor de bevorde ring van de verkeersveiligheid kan wor den gedaan. Mr. A. E. M. A. Bakker, administrateur van het departement van Justitie heeft ge sproken over „De voetganger en het heden daagse verkeer". Hij zei dat dodelijke on gevallen bijna steeds te wijten zijn aan on voorzichtigheid. Dertig percent van de in het verkeer gedode personen zijn voetgangers, een per centage dat voor de steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zelfs boven de vijftig ligt. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen, heeft Donderdagmiddag in zijn kabinet mevrouw B. T. M. IJzerdraat-Braam uit Haarlem ontvangen teneinde haar het Ver- zetskruis te overhandigen, dat door Ko ningin Juliana posthuum is verleend aan haar echtgenoot Bernard IJzerdraat. De onderscheiding is deze gevallen pio nier van het verzet uit Haarlem toege kend „wegens het onder gevaarlijke om standigheden betonen van moed, initiatief, volharding, offervaardigheid en toewijding in de strijd tegen de bezetter en voor het behoud van de geestelijke vrijheid". De Commissaris der Koningin heeft bij deze gelegenheid in warme bewoordingen hulde gebracht aan de nagedachtenis van deze verzetsman, die reeds kort na de ca pitulatie in Mei 1940 door het rondzenden van brieven voor zijn Geuzenactie zijn landgenoten tot verzet tegen de overheer ser opwekte. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S G. B. S h a w Het beste middel om ongelukkig te worden is: voortdurend pein zen over de vraag of men ge lukkig is of niet. Een wijze kraanvogel, die het drukke gedoe in zijn Heemsleeds tehuis - de kinder boerderij - wel genoeglijk vindt, doch nu de stille wintermaanden met filosofische evenwichtigheid tegemoet ziet. De foto werd met grote vaardigheid en gevoel voor het simpele détail gemaakt door de heer J. de Peer te Haarlem en verwierf een eervolle vermelding in de fotowedstrijd van de Heemsteedse afdeling van het Koningin Wilhelmina-fonds. RABAT (Reuter) Grootvizier Abdel Ramel el Hajoui, chef-protocol en tolk van sultan Ben Arafa, is er vanochtend met zijn Cadillac onder het oog van de politie vandoor gegaan. De sultan bleef in zijn paleis. Het hoofd van de Franse veilig heidsdienst in Marokko Petitjean, was met een groep politiemannen naar de woning van El Hajoui gegaan en verzocht hem mee te gaan. El Hajoui weigerde. Hij zei dat hij moe was en slapen wilde. Petitjean vertrok, met achterlating van politieman nen, die met tommyguns de woning be waakten. Kort daarna bezocht een grote groep leden van de „Présence frangaise" El Hajoui. Toen deze vertrokken waren, liep El Hajoui de trap af, vergezeld van een politieman in burger. Terwijl deze zich met een fotograaf bemoeide die trachtte een plaatje te maken, snelde El Hajoui zijn garage binnen en vertrok even later in zijn snelle wagen. De politie zette hem in jeeps na. De telefoonverbindingen tussen Rabat, Casablanca en Parijs werden ver broken en de politie sloot de weg naar Casablanca voor het verkeer af. Verster kingen werden samengetrokken. Aanslagen In Rabat werden vijf blanken gewond, toen een handgranaat werd geworpen op het terras van een restaurant. Bij aansla gen in Casablanca werden zes personen gedood en acht gewond. De Franse autori teiten hebben te Casablanca elf leden van „het geheime leger van Marokko", een van de grootste verzetsorganisaties gearres teerd. De Indonesische verkiezingen zyn in Djakarta rustig verlopen. Tot dusver is uit de hoofdstad van Indonesië één incident gemeld. Het deed zich voor bij een stem bureau, waar in het gedrang de karabijn van een bewakende politieman afging: één persoon werd hierdoor gedood. Volgens eerste berichten uit andere ste den is ook daar het stemmen rustig ver lopen en toonden deze steden hetzelfde beeld als Djakarta. Vandaag is men bij het schijnsel van lampen begonnen met het tellen der stem men. Uit duizenden stembureaux, welke verspreid liggen over een groot deel der Indonesische archipel, stromen de uitslagen naar de centrale bureaux, waar de uitsla gen tot een overzichtelijk geheel worden samen gevoegd. In duizenden andere stem bureaux was men nog steeds aan het tellen. In sommige kiesdistricten werd tot Don derdagavond laat gestemd, waarbij de mensen soms vijf tot zes uur moesten wachten eer zij hun stem konden uitbren gen, daar de opkomst van de kiezers veel groter was dan verwacht werd. Ongeveer tachtig percent van de 43 mil- lioen geregistreerde kiezers kregen gisteren de gelegenheid hun stem uit te brengen. Het betrof hier voornamelijk het electoraat op Java en Sumatra. De overige kiesge rechtigden in de rest van Indonesië zullen in de komende twee maanden hun stem uitbrengen. De Masjumi (Mohammedaans) zo blijkt uit de eerste uitslagen, heeft meer aanhang in de steden dan op het platteland, waar de PKI (communisten) en de PNI (nationalis ten) sterker zijn. Opvallend zijn de goede resultaten van de PNU, een der kleinere Mohammedaanse partijen, in Oost-Java en Djakarta en de vrij slechte van de PSI (socialisten). Toen de uitslagen van 445 van de 1340 stemlokalen in Djakarta binnen waren, was de stemverhouding ongeveer: Masjumi 92.000, PNI 59.000, PKI 48.000, PNU 41.000, PSI 14.000. De eerste onvolledige uitslagen uit Suru- bava gaven het volgende beeld: PKI 3000, PNU 3000, Masjumi 2900, PNI 1600. De opkomst was in het algemeen zeer bevredigend. Men rekent op ongeveer zes tig percent. Donderdag kwam een colonne van 25 militaire auto's, op weg van Arnhem naar de Harskamp bij Otterlo, een colonne van militaire benzinetankwagens tegen. Een wagen van de uit Arnhem komende co lonne kwam bij het uitwijken voor de te genliggers in de wegberm terecht, zakte in een langs de weg lopende sloot en botste tenslotte tegen een bij de sloot staande boom. Van de twintig inzittende militairen werden er vier onmiddellijk per ambulan ce naar het Militair Hospitaal te Arnhem vervoerd. Tien anderen werden naar de militair- geneeskundige dienst van het infanterie- schietkamp Harskamp overgebracht. Van deze tien werden er later vier naar het hospitaal te Arnhem vervoerd; de an dere zes bleken slechts licht gewond te zijn. Van de acht in het militaire hospitaal opgenomenen zijn er inmiddels drie naar hun garnizoenen teruggekeerd. NEW YORK (ANP) Minister Luns heeft gisteren in de UNO-Assemblée te New York gewezen op het grote belang dat Nederland hecht aan de economische ont wikkeling van minder ontwikkelde gebie den. De Nederlandse regering gelooft, dat de oplossing van het vraagstuk van de fi nanciering der economische ontwikkeling de onmisbare voorwaarde voor onze toe komstige vooruitgang is. De vorderingen die op dit gebied gemaakt worden zijn te klein, en Nederland zal pleiten voor een snellere uitvoering van de plannen en de landen die de grootste bijdrage moeten leveren, en aarzelen omdat zij bang zijn valse hoop te wekken, vragen niet zoveel nadruk te leggen op hun terughoudend heid waardoor de weg naar verdere ver wezenlijking van grote plannen die over de toekomst van honderden millioen mensen moeten beslissen, belemmerd wordt. Nederland zal deze landen vragen zich niet te onthouden van samenwerking bij de uitwerking van bestaande plannen, het geen in de practijk vrijwel neerkomt op een veto. Nederland acht het plan voor instelling van een internationaal orgaan voor atoom energie van zeer groot belang. Een onmis bare voorwaarde is volgens Nederland, dat er geen scheiding zal zijn tussen „be- LONDEN (Reuter) De nieuwe Britse gouverneur en opperbevelhebber voor Cy prus, veldmaarschalk Sir John Harding, zal Maandag uit Londen naar Cyprus vertrek ken. Vandaag zal hij met premier Eden aan het noenmaal zijn plannen voor herstel van de rust op het eiland bespreken. Sir Robert Armitage, de aftredende gou verneur heeft Cyprus met een Italiaans schip verlaten. Er waren uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen bij zijn vertrek. Toen saluutschoten werden gelost, ging een gejoel op uit een menigte Cyprioten bij de aanlegsteiger. Gisteravond maakte het hoofdkwartier van het Britse leger bekend dat het na een dag van anti-Britse beto gingen en sabotagedagen over het gehele eiland „volkomen rustig" is. Er zijn 121 personen gearresteerd. Er werd een waterleiding opgeblazen en op verschillende plaatsen werden Britse militairen en voertuigen met stenen be kogeld. In Famagusta is een avondklok in gesteld. In Limassol werd in een militaire winkel een benzinebom tot ontploffing ge bracht en een Britse vlag van een zieken huis -neergehaald. In Nicosia maakte de politie gebruik van traangasbommen om groepen betogers uiteen te drijven. Tegenspraak De Griekse middelbare scholen op Cy prus waren Donderdag gesloten. Toen de staking Donderdagochtend begon, luidden de klokken van de Griekse kerken, doch de politie maakte een einde aan deze demon stratie. zitters" en „niet-bezitters' van atoom materiaal. In het koninkrijk der Nederlanden heeft zich een belangrijke ontwikkeling voorge daan. De drie delen van het Koninkrijk Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen hebben, in gezamenlijk over leg een nieuwe grondwettelijke verhou ding uitgewerkt en vrijwillig aanvaard. In deze verhouding bepaalt elk der drie rijks delen geheel zelfstandig zijn binnenlands beleid op basis van gelijkwaardigheid. Het heeft in de drie rijksdelen grote voldoe ning gewekt, dat samenwerking in vrijheid en gelijkwaardigheid is bereikt en dat voor Suriname en de Antillen aan het doel, dat is gesteld in het UNO Handvest is voldaan. Vertegenwoordigers van de drie rijks delen zullen de UNO op de hoogte stellen van de bijzonderheden van de nieuwe structuur van ons koninkrijk", aldus mi nister Luns. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand cc 5 t, te -è o x g- S2 si 2C 2 a u li £2 25 Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Rome Ajaccio Mallorca geheel bew. zwaar bew. geheel bew. nevel zwaar bew. onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. licht bew. onbewolkt mist mist regen zwaar bew. half bew. WZW 5 ZZO 4 ZW 8 ZZW 8 ZZW 3 NNO 3 windstil N 2 windstil NW 5 N 3 WNW 2 W 1 ZW 2 ONO 2 windstil NO 3 windstil NNW 3 14 0 16 0 15 0 17 0 21 0 14 0 17 0 19 0 16 0 23 0 15 0 13 0 20 0 16 0 16 0 12 0 17 16 15 25 21 0 Neerslag laatste iA uur IETS KOUDER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met hier en daar enige regen. Iets kouder overdag. Overwegend matige Westelijke wind. 1 October Zon op 6.41 uur. onder 18.22 uur. Maan op 17.44 uur, onder 6.19 uur. Maanstanden 1 Oct. 20.17 uur: Volle maan 8 Oct. 15.04 uur: Laatste kwartier 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 30 September Hoog water: 2.32 en 14.52 uur. Laag water: 10.34 en 22.48 uur. Zaterdag 1 October Hoog water: 3.06 en 15.26 uur Laag water: 11.11 en 23.26 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1