Opengebroken weg, wachtend verkeer en twee snerpende politiefluitjes Verbreding rijbaan nadert langzaam haar voltooiing Kerkdiensten Kennemerplein onder het mes: V ocalistenconcours i IDÉALE LUIERS Rangeerder viel onder rijdende trein '"Brieven aan de redactie HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Volgende week weer verder Krannhals voorzitter van de internationale jury Medische verzorging tijdens het weekeinde Huisvrouwen-gymnastiek Baby kan tevreden zijn. Z'n Teddy's zijn in prijs verlaagd. A tuulXtie Burgerlijke Stand Vanmorgen op emplacement Haarlems goederenstation Tractor gekanteld; bestuurder omgekomen Mary Pos hield kleurrijke lezing over Mexico Nieuwe wens bij vele oude: de juiste tijd ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 woooeaxxxxxxxoococceccooccooc xccocoooooooocccoococc X ONGEVEER DERTIG KEER PER UUR snerpt het scherpe toontje van een politie- fluit over het Kennemerplein. Van des ochtends vroeg tot diep in de nacht; zeven dagen in de week: van de tweede helft van September tot het einde van October. En dertig keer vermindert een groep weggebruikers onwillig vaart, terwijl op dat zelfde moment een aantal andere automobilisten, motorrijders en fietsers er een stevig gangetje inzet. De laatste categorie heeft net honderd en twintig seconden ge wacht en in het verkeer is dat veel. Twee minuten betekenen voor een auto twee kilometer, tijd is geld, dus die twee minuten moeten worden terugverdiend. De wagens schieten vooruit en een moeder, die net met haar kinderwagen wil over steken deinst verschrikt achteruit. Tien minuten later staat zij er nog. Dit is het beeld van het Kennemerplein op een stille middag van een gewone dag-in-de-week. Het is geen spitsuur, er wordt geen optocht verwacht. Er is geen vacantiedrukte. Niets van dit alles. Aan elke Haarlemmer zal het nu zo lang zamerhand bekend zijn, dat men op alle mogelijke manieren tracht het vei'keer iets meer ruimte geven en een van de eerste projecten van Openbare Werken was het Kennemerplein, het punt waar na de vol tooiing van de Prinsenbrug en het door trekken van de Kleverparkweg Oost, West, Noord en Zuid bij elkaar komen. De weg moest dus verbreed en verbeterd worden. Nu gaat dat allemaal niet in een handomdraai en omdat de helft van de rij baan afgezet moest worden werd er een probleem geschapen, dat door middel van twee agenten met twee fluitjes op de best mogelijke manier is opgelost. De rijbaan tussen het viaduct van de Kruisweg en de Kennemerbrug was namelijk te smal ge worden om een normaal verkeer doorgang te laten vinden en dus geven de agenten elkaar nu signaaltjes wanneer er weer een portie weggebruikers, die braaf achter de stopstreep stonden te wachten, losgelaten mag worden. Wanneer er een normaal verkeer is dan loopt dit alles vrij vlot. Degenen, die bij voorbeeld uit de richting van de stad komen behoeven slechts twee minuten te wachten en kunnen dan hun weg vervol gen. Ook de weggebruikers aan de andere kant (bij de Kennemerbrug) worden slechts twee minuten in hun vaart gestuit en zij die uit de richting van het Staten- of Prin- senbohverk komen worden bij wijze van vriendelijkheid eerlijk tussen de twee grote verkeersstromen doorgestrooid. Onrustig De moeilijkheid ligt echter bij de wegge bruikers zelf. Want de groep staat nog geen halve minuut te wachten of de eerste onge- duldigen kijken al op hun horloge, zeggen tegen hun buurman, dat zij al bijna een kwartier verspeeld hebben en bewerken als illustratie hun bel of toeter. De motoren ronken onrustig, de fietsers zetten zich in de race-houding en aller ogen zijn gericht op de agent, die rustig en zon der zich te haasten zijn werk doet. Dan komt het moment waarop iedereen gewacht heeft. De politieman steekt de hand op, bolt de wangen en blaast op zijn fluit. Bellend, krakend en brullend zet de stoet zich in beweging. De weg is vrij, er is éénrichtingsverkeer, rakelings scheren de bussen langs de linker-trottoirrand, een fietser zoekt haastig de vrij veilige rech terkant op. Nauwelijks is de groep voorbij of aan de andere kant laat de agent zijn onge duldige wachtenden los. Zeventig fietsen en dertig auto's zijn het deze keer, het gemiddelde van een nog betrekkelijk stille periode. Spitsuren Tijdens de spitsuren, des ochtends en des avonds, wordt het echter anders, eenzijdi ger. In de morgen wanneer de kantoren beginnen trekt namelijk een groot gedeelte van de bevolking uit Noord naar de bin nenstad en des avonds keert een ieder weer CCCOOOOOCKCOOOOOCJOCCOOOOOCXXOCCCCCCCOCCCCCOCOCCOCCCCCCCC 3 En temidden van deze verkeerschaos P werken de mannen van de Koninklijke Maatschappij voor Wegenbouw in Utrecht rustig voort. Zij zijn dergelijke 8 situaties gewend, evenals zij gewend zijn aan hun vaste toeschouwers. De asfalteermachine oefent namelijk een 3 bijzonder grote aantrekkingskracht uit o op degenen die een kwartierje, een uur, 8 en dag of een heel leven niet zo bar 5 veel te doen hebben. De mannen van de grote machine weten dat en zij voe- 8 len zich er prettig bij. Evenals de be- 3 roepstoneelspelers kunnen zij het waar- 2 3 schijnlijk niet zonder het publiek stel- j 8 len en zij waarderen dan ook hun vaste 8 0 kijkers. Vol bravour manoeuvreert een •j van hen met zijn kolossale wals en de 5 o anderen houden zich met niet minder ijver bezig met de nog walmende teer- 3 brij. De toeschouvjers genieten er van, i de een iets langer de ander iets korter, maar op velen is ongetwijfeld de wijs- heid van Jerome K. Jerome van toe- 3 passing: „Ik houd van werken; het 'j fascineert me; ik kan er uren naar zit- A ten kijken", s terug. Er vormen zich filles tot voorbij het Frans Halsplein of tot bij de Jansweg en oe Kruisweg al naar het uur van de dag en dan wordt de regelmaat in de fluitsignalen onherroepelijk verstoord. Men moet nu vier, zes of zelfs acht minuten wachten voordat de tocht vervolgd kan worden en wanneer men achteraan de rij staat bestaat er zelfs een mogelijkheid, dat men zijn beurt een keer moet overslaan, omdat de agent, juist wanneer men de streep nadert zijn gebiedende hand in de lucht steekt. Men mompelt enkele verwensingen en de verloren tijd moet ingehaald worden, in de binnenstad of op de Rijksstraatweg. Oversteken Ook het oversteken is op het Kennemer plein een probleem geworden. Men weet namelijk niet precies van welke kant het verkeer nu eigenlijk zal komen en boven dien is de verbrede rijbaan overal openge- Gisteravond was het dan eindelijk zo- 3 8 ver dat het verkeer weer enigszins vlot t het Kennemerplein „nam." Het gedeelte 8 8 voor het benzinestation was namelijk 3 8 voltooid zodat men weer van beide kan- 8 ten van de weg gebruik kon maken. Het - werk aan het plein geschiedt echter in 8 étappes en volgende week zal er dus 3 J weer een ander deel van de straat afge- zet worden. 8 8 De weg wordt overal ongeveer twee- 3 3 eneenhalve meter verbreed ten koste 3 van de Zuidelijke trottoirs en zal in de s 8 toekomst 15'/s meter breed worden. In g het midden van de rijbaan zullen diverse b 3 vluchtheuvels worden aangelegd: een bij 3 8 de Kruisweg, als middelpunt van een 3 X oversteekplaats, een bij het benzine- 3 3 station, doorlopend tot de bocht van de g 3 Kennemerbrug, drie kleine vluchtheu- g veis, die de tegenwoordige langwerpige g 3 op de brug zullen vervangen, een bij de 8 8 parkeerhaven voor de bushalte en een g 8 bij de Jansweg. Bij Openbare Werken g; hoopt men echter dat de ellende tegen s het einde van deze maand achter de rug s is. Tot zolang zal men dus bij het Ken- 3 nemerplein enig geduld moeten hebben. 8 ^DCOOOCCOCOOCCOOOOCOOOOOOOCOCOOOOOODOOOCXXDOOOOOOOOOOOOOO broken, zodat men voorzichtig de weg moet kiezen. De vluchtheuvels zijn nog niet klaar en bij de stopstrepen aan de kant van de Kruisweg bijvoorbeeld is de stoep voor velen tientallen centimeters te hoog. Op een gewone middag in de week staat het verkeer uit Noordelijke richting tot bij het Frans Halsplein ongeduldig te wachten op het verlossende fluitje van de agent. De opera-dirigent Alexander Krannhals zal in plaats van Hein Jordans, dirigent van het Brabants Orkest, de voorzitters- functie op zich nemen van de jury*voor het internationale vocalistenconcours te 's Her togenbosch, dat op 4, 5 en 6 October wordt gehouden. Hein Jordans is verhinderd doordat zijn orkest in Amsterdam concer teert. De zangeres Jo Vincent, die toegezegd had in de jury zitting te zullen nemen, is verhinderd wegens haar verblijf in het buitenland. De jury voor de finale zal worden ge vormd door Alexander Krannhals, Nadia Boulanger, Maria Ceuppens, Ferdinant Leitner, Franz Völker, Frans Vroons en Annie Woud. Aan de eerste-prijswinnaars zal behalve een médaille worden toegekend een geld prijs van tweehonderdvijftig gulden, een engagement voor de K.R.O. en Wereldom roep en deelneming aan de internationale uitwisseling. De tweede-prijswinnaars ont vangen de muziekstadpenning van 's Her togenbosch, een geldprijs van honderd gul den en een enagement voor K.R.O. en Wereldomroep. Op 9 October zullen de vier eerste-prijs winnaars concerteren met het Brabants Orkest in de Casino-Schouwburg te 's Her togenbosch. HAARLEM Artsen, boodschappendienst firma Mathot, Grote Houtstraat 39, tel. 11990. Apotheken, Th. A. Klinkhamer, Koningin neweg 69, tel. 11596; Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. Deze apotheken zullen tevens geopend zijn op werkdagen van 1 Octo ber tot 8 October, des avonds na 6 uur tot des ochtends 8 uur. BLOEMENDAAL Artsen Bloemendaal: Van Zaterdagmiddag 1 October twee uur tot Maandagmorgen 3 October acht uur dokter J. H. M. Eg berts, Zuider Stationsweg 12, Bloemen daal, telefoon 22261. Overveen tot Zondagavond elf uur dok ter P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, Overveen, telefoon 10071. Aerdenhout van Zaterdagavond zes uur tot Maandagmorgen acht uur dokter J. Tjakkes, Nicolaas Beetslaan 6, Aerden hout. Wijkverpleegsters. In hetzelfde tijdvak als de artsen in Bloemendaal hebben dienst zuster J. J. M. de Bruin, Bilderdijkstraat 36, Haarlem, telefoon 21302 en zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerden hout, telefoon 26876. Apotheken. Voor de Zondag-, avond- en nachtdienst zijn van Zaterdagavond 1 October tot Zaterdagmorgen 8 October acht uur geopend de Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, telefoon 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, te lefoon K 2560 - 8284 en Apotheek Schots man, Binnenweg 206, Heemstede, tele foon 38320. HEEMSTEDE Rrtsen: dr. A.G. Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11, telefoon 35008 en dr. J. Laeijen- decker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320. Voor de derde maal worden in Haarlem en omgeving voor huisvrouwen van vijfen twintig tot zestig jaar weer cursussen huisvrouwen-gymnastiek gegeven. De les sen, die dank zij de propaganda van me vrouw Gerda Markussen ook in deze om geving plaats vinden, worden georgani seerd door de Commissie van Huisvrouwen in Haarlem en staan onder leiding van de Vereniging van Leraren in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland. Het deel van de lessen is het geven van geestelijke en lichamelijke ontspanning en het verwerven van een goede lichaams houding, waax-door de bewegingen, die da gelijks in het huishouden geschieden, met vreugde gebeuren. De lessen zijn ook opge zet met het idee de huisvrouwen, dicht bij huis eens een uurdje iets volkomen andei-s te geven. Da^ de lessen in een behoefte voorzien blijkt wel uit het grote aantal deelneemsters en de enige wens van de or ganisatoren is, dat ook in Haai'lem Zuid west en in Heemstede spoedig een geschik te lokaliteit zal worden gevonden. ADVERTENTIE Bij besluit van de algemene leden- vergadei-ing van de afdeling Haarlem van de „International Friendship League" ge houden op 28 September is het bestuur van deze afdeling als volgt samengesteld: voor zitter: P. Bakker; secretaris: ir. W. J. Pol der, Spaarnriikstraat 47, Haarlem; penning meester: N. Koster; lidm. secr.: mej. M. Schraa; lid: mevrouw C. BakkerVan Daalen. ADVERTENTIE ZIJLSTRAAT HAARLEM HAARLEM. 30 September 1955 GEHUWD: 30 Sept., F. Groenendaal en W. C. Weterman; E. Rajaonah Rabezandrina en S. A. G. van Nüss. BEVALLEN van een zoon: 29 Sept., C. M. Nooijde Lange; M. Flipphivan der Veen. BEVALLEN van een dochter: 29 Sept., L. J. Lagerweij—Plukker; M. C. Th. Floris— van Egmond; 30 Sept., E. van Kampen Folkersma; C. van der RaadPijpstra. OVERLEDEN: 28 Sept., W. J. Lamoraal Wichers, 76 j., Eindenhoutstraat; J. J. Weijei's de Jong, 45 j., Graaf van Wiedstraat. ft Vanmorgen om tien minuten voor elf is op het emplacement van het goederen station aan de Westergracht te Haarlem een rangeerder, die op de treeplank van de tweede wagon van een treindeel stond, met zijn hoofd tegen een paal van de bovenleiding gebotst. Hij viel van de treeplank en kwam met zijn rechtervoet onder de wielen van de wagens. De voet werd afgereden en boven dien vreest men, dat de rangeerder een schedelbasisfractuur heeft opgelopen. Nog een rangeerder verongelukt Vrijdagmorgen om half acht werd de 34- jarige rangeerder bij de N.S., de heer V. O. Walburg uit de Sumatrastraat, onwel toen hij op de treeplank van een rijdende trein stond. Hij verloor het evenwicht en viel tussen de trein en het perron in Haarlem. Met een ernstige wond aan het linker on derbeen moest hij naar de Deo vervoerd worden. In Lieve Vrouwenparochie (Fr.) is de 41-jarige landbouwer T. Tytsma om het leven gekomen toen de door hem bestuurde tractor met aanhangwagen in een bocht van de weg in de zachte berm raakte en omsloeg. De heer T. kwam er onder en was op slag dood. Hij was voor de A.R.-partij lid van de gemeenteraad van de gemeente Het Bildt. Hij was gehuwd en had vijf kin deren. In het zaaltje van haar modern clubge bouw aan de Kamerlingh Onnesstraat opende Vrijdagavond de wijkvereniging „Haarlem-Zuid-West" haar winterpro- gramma met een lezing van de Nederland se x-eisjournaliste Mary Pos. Deze lezing getiteld „Mexico en Amerika, twee we relden" - men zou deze met meer recht een gesproken reisverslag kunnen noemen - werd geïllustreerd met een flink aantal, op de muur geprojecteerde, fraaie kleuren foto's. Bovendien werden enkele grammo foonplaten gedraaid met opnamen win een Mormonenkoor uit Californië en het ge zang van Indianen uit Mexico. Het leeuwendeel van de lezing was ge wijd aan Mexico, waar Mary Pos van Kerstmis 1954 tot dit jaar Pasen kris kras is rond gereisd. Het overige Amerika kwam ter sprake als achtergrond en contrast bij Mexico. Op boeiende wijze verhaalde Mary Pos over de rijkdom, hitte, luiheid, armoede en schoonheid van dit land, dat ongeveer 50 maal zo groot is als Nederland. In te genstelling met het jachtige en efficiënte nabuurland der Verenigde Staten vindt men, aldus de spreekster, in Mexico een belangrijk langzamer levenstempo, dat zich uit in de regel: „komen we er van daag niet, dan komen we er wel morgen". Mexico mag dan aardrijkskundig bij Noord-Amerika behoren, in zijn gehele wezen is het puur Zuid-Amerikaans en dat dikwijls nog meer dan de landen in Zuid-Amerika zelf. Mexico-City en andere grote steden hebben wolkenkrabbers die even hoog en imponerend naar boven wijzen als die van New York en Chicago, maar tevens leven talloze Indianen op het droge en ongenaak bare platteland in grote armoede. Deze tegenstelling van dit bonte en hete land wist Mary Pos op onderhoudende wijze met persoonlijke belevenissen als voor beelden te illustreren. Ook de geschiedenis van de oude Azteken-culturen in dit land en de verovering ervan door de Spaanse veroveraar Cortez werden door haar in herinnering gebracht. De lichtbeelden die vervolgens getoond werden vulden de vertellingen van Mary Pos op kleurrijke wijze aan. Overdracht. Met ingang van 1 October wordt het garnizoenscommando Haarlem overgedragen aan de commandant 127ste Afdeling Zware Luchtdoelartillerie Mobiel, de majoor F. van der Meij. ADVERTENTIE lampen; er zijn geen beterel Wijkcomité Oud-Schoten bijeen Er staan nog heel wat wensen op het verlanglijstje van de bewoners van Oud- Schoten. Dat bleek gisteravond toen het wijkcomité openbaar vergaderde in de Kleuterschool aan de Tesselschadestraat. Natuurlijk leeft nog steeds het oude ver langen naar een behoorlijk toegerust wijk- gebouw dat de vele ontspanningsvereni gingen aan een onderdak zal helpen en dan hoopt men op een badhuis en gestadige vooruitgang van de woningbouw. Maar uit de ingekomen stukken bleek dat men in het Noordelijk stadsdeel bus-wachthuisjes voor buspassagiers nodig oordeelt; men wacht evenwel nog op toestemming tot het plaatsen hiervan. Ook vond men dat de brievenbus aan de Muiderslotweg te weinig gelicht werd. Reeds 50 handtekeningen hebben bewoners van Constatijn Huygens- straat en Vollenhovenstraat weten te ver garen die het protest tegen een schuur in deze omgeving moeten bekrachtigen. Men trok de noodzaak van het bestaan van dat gebouwtje in twijfel. Ook in Oud-Schoten wil men een gemoe delijke traditie gaan vestigen: er komt voorjaar 1956 een markt, die waarschijnlijk elke week zal plaats hebben. Ook wil men nu eindelijk wel eens weten hoe laat het is en men verlangt daarom een klok in Oud-Schoten. Men sprak over het aanbrengen hiervan in de toren van de Sionskei'k; anderen dachten weer aan klok ken langs de weg. In de avond zal men daar echter niets aan hebben, want de ge meente vindt verlichting van de klokken te duur. Bij het onderwerp verlichting kwam een klacht binnen: het deel van de Rijnstraat dat tussen Waalstraat en Tessel- schadeplein ligt, is altijd in een half duister gehuld. Het verkeer leverde terecht in de con treien van de drukke Rijksstraatweg nog al wat stof tot praten op. De knipperlichten bij de Jan Gijzenbi'ug zijn volgens som migen waardeloos. Als men de brug echter van uit het Zuiden nadert, ligt er een ge vaar, dat moeilijk is te ondervangen: door de hoogte van de weg aan deze kant over ziet men het verkeer dat van de andere kant komt, niet snel genoeg.De heer Kamp man hoorde men daarom aandringen op verlaging van de brug. Rijkswaterstaat, aldus deze spi'eker, houdt nog te weinig rekening met de bebouwde kom. Veilig verkeer In aansluiting op de grieven die in de vergadering over het verkeer werden geuit hield de heer J. van Zijl, oud-adjudant der verkeerspolitie, een gemoedelijk praatje over veilig verkeer. Hij wees er op dat men al het mogelijke doet om het aantal onge lukken te reducei'en: de bromfietscursus is er een voorbeeld van. De meeste ongevallen gebeuren evenwel doordat men niet weet wat voorrang is. Aan de hand van ver- keei-sboi-den legde spreker zijn gehoor de regels nog eens uit en verzekerde dat de navolging van het eenvoudigste voorschrift van het grootste belang kan zijn: het klein ste verzuim heeft dikwijls een ernstig on geval tot gevolg. Verkort weergegeven) Protest. Even knippert men met de ogen, doch dan voelt men de verontwaar diging fel in zich opkomen. Een verzets strijder, die in de rampzalige bezettings tijd voor ons aller vrijheid iedere minuut in doodsgevaar heeft geleefd, wordt ge dagvaard door bunkerbouwers, die in die tijd voor de vijand werkten. Omdat hij, na 10 jaar, voor een deel van de door hem ontvangen bedragen, niet precies meer kan aantonen, aan wie deze toen zijn doorbe taald. Men vraagt zich af: is de wereld in die 10 jaar op z'n kop gezet? Vlak na de be vrijding bestond er onder ons nog zo'n warme genegenheid voor hen, die tegen over de vijand stelling hadden durven te nemen en van wie velen de dag der be vrijding daardoor niet hebben mogen zien. Bunkerbouwers stonden toen maar in een kwaad gerucht. Of is het Recht in onze wetboeken zo star omschreven dat men hiervan handig gebruik kan maken, omdat geen rekening is gehouden met toestanden, zoals deze in een totaal ontredderde maat schappij voorkomen? Het lijkt er op, want in eerste instantie werd de oud-verzets man reeds veroordeeld. Zullen wij nog ooit, als een dergelijke ramp ons weer mocht treffen, kunnen re kenen op vrijheidshelden wanneer deze we ten dat al hetgeen zij voor de goede zaak doen, na jaren tegen hen kan worden uit gemeten? Moeten wij hen thans niet reeds adviseren: leert boekhouden? Een fel pi-otest is hier ongetwijfeld op zijn plaat?. D. KRAAMWINKEL ZONDAG 2 OCTOBER 1955. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. E. Pot. 3.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de consisto riekamer van de Grote Kerk. 7: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort, Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velserstraat Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest. 7: Ds r! Bijl, Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. R. Bijl Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 8.45: Repeti tie Kinderkerkkoor. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Geen dienst. Zie Grote Kerk 7 u. Gebouw Vrijz. Hervorm den, Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. J. de Graaf van Arnhem. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kindei-kerk Dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. W. M. van Asperen. Diaconessenhuis, Haze paterslaan. 4.3Ö: Ds. Joh. Bronsgeest. Jans kapel, Jansstraat. 10.30: Ds. M. G. Blauw, van Overveen, Voorbereiding H. Av. Jeugd- kapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr F. H. Geursen, Oost, Zomerkade 10: Dhr. J. L Feijten, West, Leidsestraat 10: Dhr. J. de Smalen, Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Ser vice présidé par le Pasteur J. F. Baudraz, Sainte-Cêne. Deutsche Ev. Kirchengemein- de. 4 Oktober 20 Uhr, Spaarndamseweg 18 B: Bibelstunde. Church of England, Kinder huissingel. Harvest Thanksgivingservice 3 pm. Christian Science, First Church of Chi'ist, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ncd. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pente costal Philadelfia-Gemeente, Grote Houtstr. 176. 10: Dienst. Woensdag 7: Bidstond in de Tempeliersstraat 55 R. The Bethel Pente costal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. „Beth-El". 2.30: H. Avondmaal, Pastor G. J. H. Theys, Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. Ma- tray. Vrijdag 7.30: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst) Zr. L. J. Weber-Immink, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomsten met Ge- repati-ieei-den in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking, Broederkerk, Parklaan 34. Ned. Herv. Evangelisatie, Nassaulaan 8. 10 en 5: Hr. K. Asmus. Woensdag 7.30: Ds. Tukker, van Rotterdam. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Dhr. A. de Vi-ies, van den Helder. Dinsdag 8: Feestavond. Woens dag geen dienst. Zuiderkapel, Zuiderstraat, 15. 10: Pred. W. Dubbeldam, Rotterdam. 5: Dezelfde. H. Avondmaal; vrij voor alle ge lovigen. 8: .Teugdsamenkomst o.l.v. Jacques Teeuwen. Zaterdag 7.30: Openluchtsamen komst a. d. Dreef. Opwekkingssamenkom sten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. J. A. Bruijn, Wassenaar. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Litui-gische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. J. W. Jong bloed, beroepen predikant Ev. Broedergem. Suriname. 12: Zondagsschool en Jeugddienst. O. R. G., Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vrije Evang. Gemeente, gebouw Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Voorg. A. H. v. Gent. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Doop. Geref. Kerk. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid- Willielminakerk, Ged. Oude Gracht 5759 Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Lyceum-Aula ingang van Merlenstraat. 9: Dr. A. Dondorn 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Begijnhof kapel. 9: Ds. A. Bos. 4.30: Ds. Arnold, van IJmuiden. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29 10 en 5: Dhr. Wijting. Dondei'dag 7.30: Ds. Kieboom. Geref. Gemeente, L. Marearetha- straat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned.. Parklaan 21. 10 en 4.30: Lees dienst. Dinsdag 7.30: Dhr. Gebraad. Oud- Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoog mis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baotiste Gemeente, Begijnhofkapel, Begijn hof. 10.30: Ds. J. W. Weenink. 7: Dezelfde. H. Avondmaal. 8.15: Jeugdsamenkomst. Dins dag 8: Gemeentevergadering. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. Zaterdag 7.30: Straatzang. Zondag 10: Altaardienst. 6.45: Openluchtsamenkomst (Ged. Oude Gracht) 7.30: Opwekkingssamenkomst. 12: Kindersa menkomst. Dinsdag 2.15: Vrouwenbond. Donderdag 7.30: Samenkomst. Samenkom sten staan o.l.v. Majoor en Mevrouw M. Souverein Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10: H. Avondmaal. 7.30: Samen komst. Maandag 8.15: Pinksteruitzending. Radio Tanger golflengte 19 en 25 m. Spre ker E. Schuurman, zang M. Schuurman- Karssen. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Brood- breken). Gemeente des Heeren, Lange Mo lenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Paul Kruger- straat 36. 10: J. Zeegers. 12-13: Zondagssch. o.l.v. zuster Baaij. 7: Opwekkingssamen komst. Versch. sprekers. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere Zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning. Soefi-Beweging, Aula Gymnasium, Prinsenhof. 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83 10.30: Wijdingsmorgen. Dhr. J. C. v. d. Hoe ven, Amsterdam. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch, H. Doop en voorber. H. Avondmaal. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d Loos. 7: Ds. G. Koch. Leger des Heils, Ce- ramstraat 4 Zaterdag 7: Straatzang Haar lem-Noord. Zondag 10: Heiligingssamen komst. 12: Zondagsschool. 4: Jeugdopenlucht samenkomst Javastraat. 6.45: Openluchtsa menkomst Javastraat. 7.30: Verlossingssa menkomst. Maandag 7: Straatzang Bloe mendaal Spoorweg. Dinsdag 2.15: Gezins bondsamenkomst. Woensdag 1.30, 3, en 4.30: Voor de jeugd. Leiders: Kapiteins en mevr. Joh. C. en A. van Huizen-van Ede. Leider voor de jeugd ,T. S. M. Br. M. Scheen. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5.15: Ds. J. C. Maris. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10 30: Dr. P. Jonges. Ver. Doonsgez. Gemeente, Noorderkaoel, 10.30: Ds. Hoekema. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastr.). Don derdag 8: Dhr. W. Dubbeldam, evangelist te Rotterdam. Geref. Kerk. Kloppersineelkerk Kloppersingel 55—57. 10: Ds. Rits Tadema 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstr. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. P. de Ruig Noord-Schoterkerk. Spaarnrijkstr. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. Rits Tadema. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl, H. Av. 19: Ds. Oskamp. H. Av. Kapel Nieuw Vre- denhof. 1030: Ds. Henkels. Aula Chr. Ly ceum 10.45: Ds. van Nieuwenhuiizen. Irene Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk. Ned. Prot Bond. Postlaan 16. 10 30: Mej. L. A. v. de Voort, Voorg v. d. Afdeling. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. L. Hoorweg Jr., 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorn. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Jac. v. Ruys- daellaan 7. Maandag 3: Samenkomst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Dx-ost. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in De Stal. 10.30: Zondagschool in het Tyo H. van Eeghen instituut, van Lennepweg. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg, N.H. H'lem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma, H. Avondmaal 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan én Jeugdhuis. 11.45: Zondagssch in Mai-anatha. Ned. Prot. Bond, Potgiêterweg 4. 10.30: Ds. W. Mackenzie. Rem., Amsterdam. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Dr. A. G. Honig van Amsterdam. 7.30: Ds. H. U. Buitink, van Amsterdam. Vrjj-Katholieke Kerk. Popel laan 1. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Ge sproken Reouiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. 10.15: Zondags school Julianakwartier. Kon. Wilhelminasch Dompvloedslaan. 12-13: Zondagssch. Ramp- laankwartier, Beatrixschool en Irene Ma rine Hospitaal, 10: Dienst SANTPOORT. Ncd. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, II. Doop. 7: Ds. S. de Roest, IJmuiden-O. „De Toorts" 9- Ds D. ter Steege. Jeugdhuis. 10.30: Jongejeugcï- Kerk. Dhr. D. Selling, Haariem. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. n f.r^erk' 10: Ds- Dönselman, Jeugddienst 7: Wika v. Gmkel en Kees Deenink Bijz dienst. West. Sionskerk. 10.30: Ds. .T. Kroén. H. Doop. 7: De Eerw. Heer de Vv'^c "uln- pred. Meer en Bosch.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 12