f325 Stenotypiste of Secretaresse chauffeur Internationale Horecaf-tentoon- stelling in het RAI-gebouw N.Ph.O. opende nieuw seizoen van Heemsteedse Kunstkring Kaptein Mobylette NETTE VERKOPER DANSEN kantoorbedienden CORRESPONDENTE geroutineerde telefoniste-typiste vr. kantoorbediende Flinke meisjes gevr. Deventer tapijt WELK MEISJE l Van souvenirswijn-in-blik, telexen en billards, tot volledige restaurants Critiek op Nederlandse delegatie ongemotiveerd a. Een aank. vrouwelijke kantoorbediende b. Een meisje naaister en aankomend naaister administr. kracht (vr.) Hoofdagent F. P. v. Rumpt Zn ENIGE JONGSTE BEDIENDEN ENIGE SERVEERSTERS Glatz' FLINKE WERKSTER ervaren boekhouder electromonteur nette meisjes RUIM HERENHUIS koksmaat leerling-wasknecht liftjongen MAGAZIJNBEDIENDE een ervaren Rijke expositie van het wereldje dat hotel heet Congres in 1956 in Den Haag; prof. Oud als voorzitter herkozen B.B.C, begint met kleurentelevisie Ambassadeur Van Royen terug in Amerika Compromis in Australië over vrachttarieven Scheepvaart U KAN f 100.— VERDIENEN -SR ADVERTEERT IN DIT BlAD 1 beschaafde leerling verkoopster 1 seizoen verkoopster Gymnastiekleraar M.O. PERMANENT APOTHEKERS ASSISTENTE Leerling magazijn bediende gevraagd Depot van brood- en banketbakkerij le of 2e herenkapper gevr. ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 HAARLEMS DAGBLAD OPKEv.ilTE HAARLEMSCHE COURANT Amstel Hotel N.V., Amsterdam; J. v. d. Brink, La Bonne Auberge, Rotterdam; A. v. Muiijen, Grand Hötel Central, Den Haag; Joh. A. de Boer, KLM, Schiphol; J. Th. Heering, hötel Kurhaus, Scheveningen; S. E. Koenraads, N.V. Taveerne Hoornwijck, Rijswijk. De wedstrijd in het arrangeren van „De Decoratieve Tafel" werd gewon nen door Nicolaas Kroese, Amsterdam, die daarmee beslag legde op de Lucullusbokaal. Voorts werden toegekend 13 eerste prij zen, 21 tweede prijzen, 13 derde prijzen en 12 eervolle vermeldingen. In het RAI-gebouw te Amsterdam heeft de staatssecretaris van Economische Zaken dr. G. M. J. Veldkamp de Tweede Internationale Horecaftentoonstelling geopend. Met deze tot 9 October durende expositie viert de Horecaf tevens haar 65-jarig bestaan. De opening werd onder meer bijgewoond door de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland mr. M. J. Prinsen en de waarnemend burgemeester van Amsterdam wethouder mr. F. H. C. van Wjjck. De Staatssecretaris zei in zyn openingswoord onder andere dat de laatste eeuw een spectaculaire groei in de ont wikkeling van het tourisme en het vreemdelingenverkeer te zien heeft gegeven. Deze ontwikkeling bevat belangrijke sociale, culturele en economische aspecten en is een toenemende bron van welvaart en werkgelegenheid. De Horecaf, aldus de staatssecretaris, heeft tot deze ontwikkeling een belangrijke bijdrage geleverd. Sprekende over de recente hotel-nota, deelde dr. Veldkamp mede, dat de regering van plan is een nieuwe regeling voor de financiering van de hötelbouw in het leven te roepen. De behoefte aan hotelaccommodatie is nog niet bevredigd en de finan ciering voor deze uitbreiding vormt een probleem. Daarom wil de regering, zy het op beperkte schaal, via een regeling voor zakelijk verantwoorde credietgaranties de uitbreiding van de hotelaccommodatie in ons land mogelyk maken. De expositie is men hoort het alom in de RAI van een veel hoger gehalte dan die van vijf jaar geleden. Wie het gehele complex heeft bewandeld komt met een welvaart-complex naar buiten; de bezoeker althans. Want de exposan ten zullen pas in die welvaart geloven als ze op 9 October hun materiaal in pakken en goede orders geboekt hebben. Tot veel orders is het de eerste dag echter niet gekomen. Het was niet het zakelijke maar het feest-element dat de expositie beheerste. De Nederlandse hótelwereld is een familie, waar ieder iedereen kent. En bijna „iedereen" was er de eerste dag. De verzamelde Neder landse gastheren betoonden elkaar nu gastvrijheid. Het hötel is een leefcentrum. Ieder moet er kunnen leven en „niets menselijks mag er vreemd aan zijn". Dat is de grondslag van verbijsterende veelheid en verschei denheid van het tentoongestelde. Maar tevens dient het hötel aan de spits van de tijd te staan. Het moet van de allermodern ste gemakken voorzien zijn. Nergens stelt de leus „de klant is koning" zulke hoge eisen. En dat is dan de grondslag van de bijna perfecte kwaliteit van het tentoon gestelde. Want niet alleen moet het hötel- materiaal modern zijn maar tevens duur zaam. Deze twee voor een hotelhouder moeilijk te combineren factoren zullen er wel de oorzaak van zijn dat menig hotel houder met zorg constateert, dat het duur zame materiaal in zijn zaak nu weer ver ouderd is. Dat de industrie met een niet bij te houden vaart perfectionneert. V ernieuwing Vernieuwing in de bedrijven is het hoofd accent der tentoonstelling: een vernieu wing die men op elk gebied kan consta teren; bijvoorbeeld in de blikjes-stands, waar men alles in blik kan bestellen, zelfs de kostbaarste gerechten, waar een kok anders veel tijd en kunde voor nodig heeft. Een te ver gevoerde fantasie kan de voor stelling opleveren van een keuken, waarin een boekhouder met een blikjesopener een heel bedrijf van de meest exquise menu's kan voorzien. Deze fantasie wordt echter onmogelijk als men in de werkelijk heid van de Salon Culinaire belandt, waar de voortreffelijkste koks van het land grote opgemaakte stukken hebben ingezonden, die van puur kunstenaarschap getuigen; en dat is in blikjes niet te krijgen. De Salon Culinaire, met een koelruimte van 60 m2, beziet men als een kunstexpositie. Er zijn beeldhouwwerken in chocolade, meester stukken van gesponnen suiker, en vooral: de koude schotels met schaaldieren of vis. Dagelijks wisselt deze tentoonstelling, zodat degeen die ook dagelijks de expositie zou bezoeken aan het eind daarvan een goed overzicht zou hebben van de Nederlandse bekwaamheid op het gebied van de culi- naria. Variatie Een opsomming van de goederen die de bijna 200 exposanten hebben staan is niet te geven. Zij variëren van gigantische keu kenbatterijen, volledig ingerichte hotelka mers, een volledig „Roadhouse" (de naam bedoelt weer te geven dat dit restaurant ten gerieve van automobilisten is), een zo- mertuin en Internationaal Restaurant, tot de kleinste geriefelijkheden van een hötel, zoals postpapier en souvenirs. Daartussen bevindt zich de wereld van het hötel; zelfs billards, telexapparaten en wijn-in-blik. De afdeling met gedekte tafels, de gezel lige huisjes der wijnfirma's en importeurs, de eindeloze reeks „proeverijtjes" van eten en drinken, het verbazingwekkende com fort der nieuwe meubelen, de perfectie der hötelapparatuur, zij alle maken deze ex positie tot 'n unieke ervaring, zowel voor de vakman als voor de leek die nu ook eens in de „keuken van het hötel" kan kijken. Uitslagen De uitslagen van de op de openingsdag gehouden wedstrijden voor de Salon Culi naire luiden: Ereprijzen: P. H. Veenboer, Internationale Ver. van Gemeenten: (A.F.P./Reuter) Het volgende congres van de Internationale Vereniging van Ge meenten zal in 1957 te 's-Gravenhage wor den gehouden, aldus heeft de algemene raad van de vereniging Vrijdag op het congres te Rome besloten. De oud-burge meester van Rotterdam prof. mr. P. J. Oud werd herkozen tot voorzitter van dé Inter nationale Vereniging van Gemeenten. De algemene raad sprak Vrijdag haar tevredenheid uit over de betrekkingen van de Internationale Vereniging met de Raad van Europa, de Sociale en Economische Raad van de Verenigde Naties en de UNESCO. Besloten werd de samenwerking met de Wereldgezondheidsraad en de in ternationale bond voor huisvesting en ste denbouwkunde te ontwikkelen. Een woordvoerder ter conferentie, die commentaar gaf op de omvang van de Ne derlandse afvaardiging, heeft medegedeeld dat tweederden van de afgevaardigden al hun eigen onkosten betalen. Hy zei dit naar aanleiding van critiek in Nederland op het aantal Nederlandse afgevaardigden. Ongeveer twintig Nederlanders, waarvan vijf vertegenwoordigers van de Nederland se Vereniging van Gemeenten, krijgen hun kosten vergoed. De woordvoerder vond het aantal Nederlanders niet onredelijk gezien het feit, dat Nederland een belangrijke rol in de organisatie speelt. Vrijdagavond concerteerde het Noord hollands Philharmonisch Orkest in het Minerva-Theater onder leiding van Mari- nus Adam en met medewerking van de sopraan Erna van Ulzen-Spoorenberg. Dit concert was georganiseerd door de Heemsteedse Kunstkring, die hiermede het nieuwe seizoen opende. Met een kort woord van welkom tot de aanwezigen, waaronder burgemeester en wethouders, leden van de gemeenteraad, deputaties van verenigingen en artistieke relaties, opende de voorzit ter, mr. dr. H. Kahrel de avond. Hij kon tevens met vreugde mededelen dat het le dental van de Heemsteedse Kunstkring stijgend en aardig op weg naar de duizend is. Marinus Adam, die voor de tweede keer deze week de taak van de ziek geworden dirigent Toon Verhey overnam, toonde zijn vakmanschap en zijn fameuze handigheid met de realisatie van een programma, die 'vooral in de tweede helft, met werk van Debussy, Duparc en Roussel, door verras send mooie uitkomsten gekenmerkt wordt. Het concert was begonnen met de Sym- phonie no. 3 van Schubert, een fris jeugd werk met een zeer belangrijke finale, die reeds vooruitwijst naar die van de vol- rijpe Symphonie in C uit zijn laatste le vensjaar. Hierna hoorden wij, helder en vlot gezongen door Erna Spoorenberg en klankschoon gesecondeerd door de klari nettist Jo Bas en het orkest, Schuberts „Der Hirt auf dem Felsen". Met de „Prélude h l'après-midi d'un faune" van Debussy voltrok zich het wonder van de klanksfeer, waarin dit stuk gedacht en geconcipieerd is. Het werd een zeldzaam suggestieve interpreta tie. In fraaie verhouding van het vocale en en het instrumentale element klonken ver volgens drie liederen van Henri Duparc. Het klare en zuivere sopraangeluid van Erna Spoorenberg kreeg vooral een warme innigheid in het melancholieke „Chanson triste", zodat de poëzie zich geheel in klank oploste. Opvallend was ook in „Phi- dylé" de lenigheid van het vocale timbre, ruimte latend aan een bescheiden inzet van de hobo. Tot slot werd van Albert Roussel het Concert voor klein orkest uitgevoerd. Dit stuk is alleen reeds merkwaardig, omdat het orchestraal zo licht en doorzichtig ge houden is, ondanks het vele dat er in ge beurt. Het zit vol fijne détails van instru mentaal wisselspel. De altviolen zetten het in, fluiten en hobo volgen en weldra mu siceert heel de muzikale volière, zonder dat het ene vogeltje het andere overstemt: het geheim van een klare contrapuntiek en een geraffineerde instrumentatie. Dit gaat op een ander plan door in een langzaam middendeel, waarin een impressionnistische sfeer gewekt wordt door de blazers, ieder LONDEN (U.P). De BBC heeft bekend gemaakt, dat met ingang van 10 October begonnen zal worden met experimentele kleurentelevisie-uitzendingen en dat wel licht binnen drie of vier jaar geregeld programma's in kleurentelevisie zullen kunnen worden uitgezonden. In de bekendmaking werd voorts ge zegd, dat op dit gebied reeds enkele jaren in de laboratoria van de BBC geëxperi menteerd is. naar zijn eigen karakteristiek aangewend en als het ware bordurend op een wazig stramien van gedempte strijkers. En dan gaat het er in een Presto lustig op los, niet met de geforceerde grappigheid van vele van Roussel's tijdgenoten de heren van „la musique a l'emporte-pièce" maar met de echt Franse spiritualiteit, die nooit nalaat er een gracieuze trek aan toe te voegen en die het lawaai overlaat aan „bruiteurs" en kermisklanten. Adam en het orkest leverden met dit mooie stuk iets zeer bijzonders: het was muziek maken op hoog niveau. JOS DE KLERK Gesprek met onder-minister Merchant De Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen heeft Vrijdag een onderhoud gehad met de Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken Livingston Mer chant tijdens hetwelk de toestand in Europa in het algemeen en het komende bezoek van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns aan Washington in het bijzonder besproken werden. De ambassadeur hervatte zijn contacten met Amerikaanse hooggeplaatste functio narissen na van een langdurig bezoek aan Nederland in de hoofdstad te zijn terugge keerd. (U.P.) MELBOURNE (Reuter). De Britse en Europese scheepvaartmaatschappijen der Conference Lines, een groep van grote scheepvaartmaatschappijen, hebben een compromis-voorstel van Australische ex porteurs voor een verhoging van de scheepsvrachttarieven met VI2 percent aanvaard. De reders verlangden aanvanke lijk een verhoging van tien percent. Alamak, 29 v. Port Said n. Genua. Alblasserdijk, 22 te New York. Aldéramin, 30 v. Aden n. Suez. Algenib, 29 te Rotterdam. Aagtekerk, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Alnati, 30 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amor, 30 Algiers. Almkerk, 30 te Yokohama. Amerskerk, 30 Hongkong. Abbekerk, pass. 30 Ouessant n. Genua. Agamemnon, 30 te Cp. Haitien. Alchiba, 29 v. Baltimore n. Hamburg. Banka, 30 Suez. Bloemfontein. 30 v. Durban n. East London. Beninkust, 30 te Amsterdam. Bacchus, 30 Amsterdam verwacht. Bontekoe, 30 v. Soerabaja te Tj. Priok. Bali, 30 Belawan. Blommersdijk, 1 Oct. v. Rotterdam te Antw. Caltex Leiden, 30 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex The Hague, 1 Oct. Sidon. Caltex Utrecht, 1 Oct. Sidon. Congostroom, 30 te Amsterdam. Cottica, 29 v. Funchal n. Barbados. Caltex Leiden, 30 Sidon verwacht. Ceronia, 30 te Balikpapan. Celebes, 30 Belawan. Cradle of Liberty, 29 290 m. W.NW. Flores. Cistula, 30 v. Avonmouth n. Stanlow. Camitia, 5 Oct. te Curagao verw. Coryda, 15 Oct. te Amsterdam. Crania, 1 v. Cristobal n. Curasao. Graveland, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam. Duivendrecht, 30 v. Liverpool n. Houston. Delft, 30 te St. Maria Cuba. Esso Rotterdam apss. 30 Lissabon n. Sidon. Ena, 30 Havanna verwacht. Fairsea, 30 te Port Said. Fairsea, 30 Suez. Falco, 2 Oct. Montreal verwacht. Felipes, 30 Priok. Gordias, 30 v. Amsterdam te Rotterdam. Guineekust, 2.9 v. Amsterdam n. Hamburg. Grootekerk, 30 v. Hongkong n. Singapore. Heelsum, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Hera, 29 te Antwerpen. Ivoorkust, 1 Oct. Dakar. Karimata, 30 v. Djeddah n. Djibouti. Kaloekoe, 30 Sorong. Kasimbar, 30 Dobo. Kellia, 30 te Montevideo. Kollia, 30 v. Montevideo n. Curasao. Lekhaven, 29 v. Buenos Aires n. Santos. Leto, 29 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Loosdrecht, 30 v. Narvik n. Antwerpen. Lombok, 1 Oct. te Balboa. Modjokerto, 29 te Rotterdam. Maasdam, 30 New York. Mariekerk, pass. 30 Finisterre n. Antwerpen. Mirza, 30 v. Abadan n. Port Soedan. Molenkerk, 30 570 m. ZW. Karachi. Moordrecht, 1 Oct. Suez. Myonia, 30 Port Said. Manoeran. 30 Donggala. Macoma, 2 Oct. Suez verwacht n. Bahrein. Marisa, 1 Oct. bij Gibraltar verw. Marpessa, 5 Oct. Dundee verw. Myonia. 30 Port Said verwacht. Mirza, 30 v. Abadan n. Port Said. Maureen, 29 v. Beira n. Calcutta. Nias, 30 Madras. Nieuw Holland, 30 v. Melbourne n. Sydney. Notos, 30 te Rotterdam. Nigerstroom, 30 v. Dakar n. Bordeaux. Oranjefontein, pass. 30 Dakar n. Kaapstad. Ouwerkerk, 30 v. Suez n. Djibouti. Omala, 30 Beyrouth. Ootmarsum, 2 Oct. Le Havre verwacht. Overijsel, 30 Newcastle (N.S.W.). Pendrecht, pass. 30 Finisterre n. Rotterdam. Polydorus, pass. 30 Minikoy n. Djibouti. Pieter S, 30 Rotterdam. Poelau Laut, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam. Polyphemus. 30 te Surabaja. Plancius, 30 Surabaja. Pygmalion, 30 New Orleans. Papara (KRL), pass. 30 Brunsbüttel n. Aarhus. Perna, 2 Oct. Curacao verw. Pieter S, 30 te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso. 30 v. Rotterdam te Antw. Rotti, 30 te Marseille. Reyniersz, 30 Inobonto. Rotti, 30 v. Marseille n. Amsterdam. Rotula, 30 te Curacao. Rijndam. 30 te Le Havre. Soestdijk, 30 te Suez Sunetta, 29 v. Bena el Ahmadi n. Kawasaki. Stad Arnhem, pass. 30 Lands End n. Sevenislands Stad Dordrecht, pass. 30 Gibraltar n. Dordrecht Siberoet, 30 v. Tamave n. Mauritius. Stanvac Benekat, 1 Oct Tj. Priok verw. Siberoet, 1 Oct. Mauritius verw. Sawega, 30 te Savona. Stentor, 30 te Trinidad. Salland, 30 v. St. Vincent n. Amsterdam. Singkep, 30 te New York. Tara, 30 te New Orleans. Talisse, 30 Surabaja. Tjisondari, 30 Singapore. Taria, 3 Oct. Stanlow verwacht. Tomocyclus begin Oct. v. Curacao n. R'dam. Teucer, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Van Noort, 30 te Brisbane. Van Riebeeck, 30 te Makassar. Van Riemsdijk, 30 Belawan. Waal, pass. 30 Gibraltar n. Hamburg. Willemstad. 30 v. Dover n. Trinidad. Wonogiri, 30 280 m. ZO. Zuidp. Formosa. Willem Ruys, 30 te Southampton. Willemstad, 30 v. Amsterdam te Dover. Wonosari, 29 v. Manilla n. San Francisco. Zeeland (KRL), pass. 30 Ceylon n. Belawan. KLEINE VAART Appingedam, 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Arnoudspolder, 1 Oct. v. Guernsey te Antw. Audacia, verm. 3 v. Rotterdam n. Huil. Aardenburgh, pass. 30 Kiel Holtdnau n. Stock- Admiralengraclit, 30 v. Amsterdam te Londen. Algarve, 330 v. d. Washbaai te Sunderland verw. Aries, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Atlantis, 30 v. Skelleftea te Huil verw. Att S, 30 v. Rotterdam n. Swansea. Adriaantje Elizabeth, 30 v. Silloth te IJm. Algarve, 30 t.h.v. de Tees n. Sunderland. Boreas, 26 v. Amsterdam te Kopenhagen. Bergsingel, 1 Oct v. Cardiff te Rotterdam Bab T, 28 v. Ramvik n. Zaandam. Batavier III, pass. 30 Finisterre n. Rotterdam. Betty Anne S, verm. 1 Oct. v. Lissabon naar Jersey. Beekbergen, 30 v. Rotterdam te Plymouth. Cinderella, 30 v. Duinkerken te Rotterdam. Domburgh, 30 v. Londen te Rotterdam. Dido, pass. 30 Ouessant n. Bilbao. Driebergen, 30 v. Methil te Kopenhagen. Deni, 30 v. Poole te Teignmouth. Egbert Wagenborg, 30 v. Amsterdam n. Skutskar Emke, pass. 30 Dudgeon n. Middlesbro. Equator, 30 v. Raumo te Aberdeen verw. Eibergen, 30 v. Bilbao te Requijada. Eljo, 30 v. Kil Holtenau n. Sligo. Elsenburgh, pass. 30 Kp. Roca n. Londen. Erasmus, verm. 30 v. Herrang n. Kramfors. Export II, 30 v. Londen te Rotterdam. Flevo, 24 v. Gefle n. Dublin. Fram, 30 v. Karlshamn te Rotterdam. Fiducia, 30 v. Boston n. Maassluis. Gerry S, verm. 30 v. Amstredam n. Vlaardingen Goote verm. 30 v. Manchester n. Rotterdam. Haaksbergen, verm. 30 v. Randers n. Norrkoping Heemraadsingel, verm. 30 v. Bayonne 11. Wisbech Import, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Ida D, 2 Oct. v. Bastia te Lowestoft verw Joost, 28 v. Gent n. Stockholm. Julia Mary, pass. 29 Holtenau n. Sundsvall. Kemphaan, 30 v. Haugesund te Stavanger. Kaap Falga, 28 te Zaandam. Kaap St. Vincent, 29 v. Vastervik n. Rotterdam Leuvehaven, v. 1 Oct v. Karlshamn n Capelle. Larix, 28 te Otterbacken. Midas, 27 Famagusta te Tel Aviv. Marne, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Merwestad, verm. 30 v. Colijnsplaat n. Stock holm. Margaretha, pas. 30 Vlissingen n. Londen. Mulan, 30 v. IJmuiden te Londen verw. Myfem, 30 v. Nykoping n. Stockholm. Mypuck, 1 Oct. v. Sluiskil te Drogheda verw. Marwit, 30 ten ZW. v. Dungeness n. Duclair. Nassauhaven, 30 v. Gothenburg n. Rotterdam. Noorderlicht, verm. 1 Oct v. Fenit n. Swansea. Phidias, 29 v. Rotterdam n. Livorno. Pavo, 28 te Zaandam. Rijnhaven, 30 v. Duinkerken te Rotterdam. Ruby, 30 v. Middlesbro te Rotterdam Stella, Maris, 30 v. Stockholm n. Krimpen. Santa Margherita, pass. 30 Vlissingen 11. Gefle. Spoorhaven, 30 v. Liverpool te St. Malo verw Sonsbeek, 30 v. Leith te Rotterdam. Taormina, verm. 30 v. Skive n. Furr. Tilly, 29 Gothenburg gep. n. Zaandam. Texelstroom, 30 v. Amsterdam n. Liverpool. Thames, 30 v. Antwerpen te Vlissingen. Twee Gebroeders, 30 v. Rotterdam te A'dam. Paris, 30 ten Z.ZW. Dungeness. Tine, 30 Soderhamn ten anker. Urmajo, 30 v. Amsterdam n. Antwerpen. Vrijburgh, 30 v. Londen te Rotterdam. Volharding, 30 v. Rotterdam te Nemours. Wickenburgh, 30 180 m. N. ten O. Finisterre. Westereems, 1 Oct. v. Veitsiluoto te Antw. verw Westersingel, verm. I Oct. v. Tonnay Charente naar Plymouth. Westerdok, 29 v. Londen te Amsterdam. Zwaantiena, 30 v. Sonderborg te Gothenburg. SLEEPVAAK1 Goeree, 30 v. Rotterdam te Las Palmas met twee bakken. Oostzee, 29 30 m. Z. ten O. Daedalus met bagger molen en ponton. Poolzee, pass. 29 Burlings eil. n. Marseille met bak. Rode Zee, 30 v. Bizerta n. Lissabon. Tyne, 29 360 m. O.NO. Pararivier met twee hek- wielers. Zwarte Zee, pass. 30 Kp. Townshend n. Rotter dam met twee zuigers. KANTOOR Het Algemeen Ziekenfonds „ZIEKENZORG" te Haarlem, Kenaupark 20, vraagt voor spoedige indiensttreding: leeftijd pl.m. 19 jaar, met Mulo-opleiding en typen. leeftijd 1516 jaar, voor eenvoudige administratie en loketbediening. Salaris zowel voor a als b volgens C.A.O. Br. met uitvoerige inlichtingen aan bovengenoemd adres. De N.V. Aannemersbedrijf voorheen Firma T. DEN BREE3EN VAN DEN BOUT te Aerdenhout vraagt voor haar correspondentie-afdeling een ervaren die na gebleken geschiktheid met de leiding van deze afde ling zal worden belast. Diploma's typen en steno-typen en perfecte beheersing van de Franse en Engelse taal zijn vereist. Leeftijd niet ouder dan 40 jaar. Brieven met volledige inlichtingen en opgave van verlangd ooïoi-io to rirhton aan da Directja. In le klas Modezaak te Haarlem wordt gevraagd voor zo spoedig mogelijk en Brieven onder no. 629 bur. van dit blad. GEVRAAGD Aanmelden dagelijks van 8—5 uur: Ruysdaelstraat 24. TECHNISCH BUREAU vraagt voor haar Bureau in Haarlem Salaris 2.500.tot 3.000. Brieven worden ingewacht onder no. 643 bureau v. d. blad. De Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Haarlem vraagt voor enige lesuren aan verschillende harer scholen. Soil, te zenden aan do secretaris Ds. M. G. BLAUW, Mauricialaan 20, Overvaen. Groothandel in Haarverzorgingsmiddelen vraagt voor eenv. admin. werk. Leeft. 16-18 jaar. Br. met opgaaf van verlangd salaris onder no. 642. uit voorraad leverbaar in luxe uitvoering, compleet met verlich ting vanaf Elk type Mobylette kost 100.— minder dan elk ander merk bromfiets. Betaling te regelen. Ik zoek per 1 November a.s. in Haarlem of dir. omg. pl. als Dipl. Steno Ned. en Eng. en Eng. Hand.corr., 22 jaar. Uitst. referenties. Mej. D. DE GROOT, Gregoriusl. 15, Bilthoven. Tel. 2613-K 3402. PAPIERWARENGROOTHANDEL vraagt kunnende typen. Enige kennis van vr. talen en van boek houden strekt tot aanbeveling. Brieven no. 648 bur. v. d. bl. Spasrnwoutierstraat 105 Haarlem Telefoon 15127 In een bestaande winkelwijk is plaats voor een leeftijd tot 30 jaar. Tevens kunnen wij plaatsen in onze filialen te Haarlem, Heemstede en Bloemendaal voor magazijn en winkelwerk. Het is een prettige werkkring met goede vooruit zichten. Persoonlijk aanmelden op Maandagmiddag 3 October tussen 3 en 5 uur op ons kantoor Barteljorisstraat 40 Haarlem (ingang winkel). HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt ten behoeve van haar afdeling Huishoudelijke Dienst (ongehuwd) voor het Restaurant. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 555. ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. in Zomerlust Zandvoort a/Zee Zondagavond 2 Oct. 's avonds 8 uur o.l.v. Notenkrakers met refreinzang. Sfeer en gezelligheid. Vrij entree. Uw er uit? Even een nieuwe laten zetten bij: Dameskapsalons OUDE GROENMARKT 24 t/o. Kosterij Grote Kerk. Tel. 10412. INKOOP Goud, zilver en juwelen tegen dagkoers H. W DAMES KRUISSTRAAT 19. b. d Ridderstraat Haarlem. Tel. 16910 Apotheek Ledeboer te IJmui den vraagt met enige routine, liefst voor hele dagen. Vergoeding van reiskosten. Kennemerlaan 80 Tel. K 2550—4229, IJmuiden. HUNKEMöLLER LEXIS, Grote Houtstr. 71, Haarlem vraagt voor 2 dagen per week. Ongehuwd. Transportbedrijf zoekt voor direct een Aannemersbedrijf Brieven met uitvoerige omschrijving worden ingewacht onder no. 624 aan het bureau van dit blad. VOGELENZANG DE JONG, electriciteitswerken, Krimpen a. d. IJsel, vraagt voor groot bouwwerk te Zandvoort: Een geheel zelfstandige Aanmelden schriftel.: Parallelweg 13 of Tel. K 1895 - 446. Bij de RAAD VAN ARBEID te Haarlem kunnen geplaatst worden enkele Leeftijd 1626 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitanten moet Middelbare opleiding hebben genoten of in het bezit zijn van een M.U.L.O.-diploma. Type-diploma strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met volledige gegevens en referenties te rich ten aan de Voorzitter van de Raad van Arbeid te Haarlem. voor alle afdelingen. Aanm.: EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ N.V.. Kampersinge) 56. Haarlem. Wij hebben nog plaats voor op onze afd. BINDERIJ. Aanmelden BOOM-RUYGROK N.V., Ged. Oude Gracht 138. Haarlem; avonds na 7 uur: Dr. Schaepmanstraat 103, Hrl, WASSENAAR. TE KOOP: met garage, aan drie zij den tuinen, 6 kamers, badkamer, keuken en zol der. Verkeert in prima staat van onderhoud. Koopprijs f 29.000. Brie- %'an Dr. G. Dommisse, Hogerbeetsstraat 1, Was senaar. Leeg te aanvaarden. leeft, circa 17-20 jaar. Pret tige werkkring. Brieven no. 620. TE KOOP: 2.50 x 3.50 m. f 200. Wijde Geldelozepad 10 zwart, Hrl. Te huur aangeboden: in volkr. buurt. Vrije ruime bovenwoning. Inventaris ter overname. Huurprijs f 30 p. week. Brieven no. 650. of jonge vrouw is gene gen mijn huishouding goed en met plezier te behartigen? Mooie eigen kamer in rustige omge ving te Overveen. Goed salaris. Prettige werk kring. Werkster aanwezig. Militairenweg 2B, Over veen, tel. K 2500—22901. Haltestraat (aan Zee). 31. Zandvoort Kijk maar naar onze advertentiepagina's. MEUBELFABRIEK D. VAN PARREREN, M. v. Heems kerkstraat 25a. Haarlem, vraagt: ENIGE JONGENS voor de zagerij en de meubelmakerij. Het ST. ELISABETH'S of GROOTE GASTHUIS te Haarlem vraagt een en een plm. 18 jaar; tevens een plm. 14 jaar. Persoonlijke aanmelding op Maandag 3 October tussen 2 en 5 uur bij de Administrateur-Econoom, Gasthuisvest 47. Bij het PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF van NOORDHOLLAND te Bloemendaal kan op de revisie-teken kamer worden geplaatst EEN TEKENAAR Leeftijd tot 35 jaar. Vereist wordt tenminste een diploma ambachtsschool en/of avondvaktekenschool, alsmede ervaring op het gebied van kaarttekenen. Bekendheid met kadastraal tekenwerk strekt tot aanbeveling. Aanstelling zal naar gelang van bekwaamheid plaats vinden in de rang van a) Adjunct-tekenaar (Salarisgrenzen 2796—4056) b) Tekenaar (Salarisgrenzen 2875—4299) Eigenhandig geschreven sollicitaties met recente foto en vermelding van leeftijd, opleiding en vorige werkkring worden binnen een week na heden ingewacht bij de Di rectie, Essenlaan 10 te Bloemendaal. Persoonlijke aanmelding alleen na oproep. Bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kan te Zandvoort worden geplaatst een ter assistentie van de beheerder der magazijnen. Brutoloon: J 59.0470.08 p.w. Aanstelling boven minimum is mogelijk. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie, Ign. Bispincklaan 19, te Bloemendaal. Bij de landmeetkundige dienst van het ADMINISTRATIEF TECHNISCH BUREAU te Santpoort-St., Van Dalcnlaan 43 wordt voor direct gevraagd die tevens belast zal worden met eenv. veldwerkzaam- heden. Soli, met opgave van verlangd salaris aan bovenstaand adres.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 16