Overwinning op VSV kan de Racing bovenaan in eerste klasse brengen Moeilijke thuiswedstrijden voor Stormvogels en EDO Stadion van buizen en hout Beter een B.B. zonder oorlog, dan een oorlog zonder B.B.! De zevende West Nederland-rit Sport tijdens het weekeinde De Harder terug naar Bordeaux Opstellingen De Vos speelt Zondag zijn driehonderdste Amsterdam heeft een nieuw kegelhuis Ajax kreeg een nieuw voetbalbestuur Zondag veel goeds voor de fijnproevers op Mereveld Wereld-tennisranglijst aller tijden Eerste klasse AMATEUR VOETBAL KORFBAL HOCKEY Het elftal van Fulham tegen voorlopig Oranje HANDBAL Internationaal schaak- tournooi in Zagreb Basketbalprogramma Britse jockeyclub houdt vast aan oude toestand Kosten: 300.000 gulden Oud-internationals tegen versterkt U.D. Donald Campbell weer op recordjacht Volleybal programma Judoërs uit Zuid-Korea naar Haarlem Schulte in de bloemen Nederlands kampioenschap voor tennisleraren ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 Het wordt morgen al weer de zesde competitie-voetbaldag voor de ver enigingen in de hoofdklassen van de K.N.V.B. En zo langzamerhand kan men al wel iets bespeuren van de krachtsverhoudingen, die voor dit sei zoen zullen gelden. Waarbij het eerste in het oog valt dat de twee hoofd klasse clubs uit deze omgeving er nog niet zo veel van terecht brengen. Het wedstrijdgemiddelde van Stormvogels is iets meer dan een hdlve punt en dat van EDO is nog nihil, aangezien de Haarlemmers totnutoe nog steeds geen punt kónden bemachtigen. Er zal heel wat moeten veranderen willen de beide clubs nog een woordje gaan meepraten in deze zo uiterst belangrijke wedstrijdenreeks, die een niet minder belangrijke beloning kar opleveren. Hoe dan ook, het herstel is er nog niet en het staat te bezien of er morgen al iets van te bespeuren zal zijn. De IJmuidenaren komen dan namelijk tegenover Rigtersbleek, dat in schutter Bleijenberg zo'n grote troef heeft, en de Haarlemmers ontmoeten - eveneens op eigen veld - MVV, dat een van de ernstige candidaten is voor de bovenste plaats, Nederlagen dus? Voor Stormvogels be hoeft dat nog geenszins het geval te zijn. Verleden week versloegen de Oostelijken HVC en daarbij speelde Bleijenberg een zeer grote rol. Slaagt men erin de vroegere aanvalsleider van het nationaal elftal uit te schakelen, dan zijn de kansen op een pun tenverdeling heus niet zo ongunstig. We houden het er maar op. De overige wedstrijden zijn: Roda Sport Limburgia, FortunaDOS, Eindhoven Amsterdam, ExcelsiorVVV, ADONAC, Ajax—Sparta, NO ADVitesse, HVC— EBOH. De ranglijst in de hoofdklasse A is: V. V. V. 5 8 Excelsior 5 5 Fortuna 5 7 N. O. A. D. 4 4 Eindhoven 5 7 Limburgia 5 4 D. O. S. 5 7 Rigtersbleek 4 3 N. A. C. 5 7 E. B. O. H. 5 3 A. D. O. 5 6 Stormvogels 5 3 Sparta 5 6 Amsterdam 5 3 Ajax 5 6 Roda Sport 5 2 H. V. C. 5 6 Vitesse 5 1 In de hoofdklasse B zien wy met de beste wil van de wereld geen lichtpuntje voor EDO tegen het aggressieve MVV, dat ge middeld ruim drie doelpunten per wedstryd scoort en er gemiddeld slechts ruim één weggeeft. EDO scoort gemiddeld nog geen doelpunt per match, maar krijgt er wel ruim drie tegen. Dat zegt dan wel nog niet alles, doch de vooruitzichten voor morgen bleven toch wel ongunstig. Nog een tip voor de kykers: let eens op baltovenaar Ummels het is de moeite waard. De andere wedstrijden zijn: Alkmaar Willem II, EnschedéEmma, Graafschap Volewijckers, FeijenoordBW, DFCSHS Elinkwijk—PSV, GVAV—Sittardia en SVV Rapid. De stand is hier: Willem II 5 10 G. V. A. V. 5 5 Rapid 5 8 Alkmaar .5 5 M. V. V. 5 8 P. S. V. 5 4 Enschedé 5 8 Feijenoord 5 3 B. V. V. 5 8 D. F. C. 5 2 S. V. V. 5 7 Volewijckers 5 2 Elinkwijk 5 7 Sch. H. Sp. 5 1 Sittardia 5 6 Emma 5 1 Graafschap 5 5 E. D. O. 5 0 By de betaalde voetballers in de eerste klasse A gaat alle aandacht uit naar de wedstryd RCHVSV, die Zondagmiddag ln het Heemsteedse Sportpark wordt ge speeld. De Racing gaat het tot dusver op perbest nog maar één doelpunt tegen in twee wedstryden en VSV zou de twee punten voor de overwinning opperbest kunnen gebruiken om volledig by de kop groep te komen. Het kan een bijzonder aardige wedstryd worden, waarin wij de thuisclub de beste kansen geven zy het na een verwoede strijd. In deze afdeling van veertien clubs wordt overigens slechts een vijftal wedstrijden gespeeld.De overige zijn: NECEnschedese Boys, DWS—Veendam, HeerenveenPEC, RBCGo Ahead. De stand is: A. G. O. V. V. 4 6 Xerxes 3 3 R. C. H. 2 4 Go Aahead 3 3 Heerenveen 3 4 Veendam 2 2 Valk 3 4 D. W. S. 3 2 V. S. V. 3 4 P. E. C. 3 2 R. B. C. 3 4 Ensch. Boys 3 0 Velocitas 4 4 N. E. C. 3 0 In de eerste klasse B wordt het voor Haarlem hoog tijd dat de overwinningen reeks wordt ingezet. Morgen bestaat daar tegen Zwolse Boys, dat wel zes plaatsen hoger op de lijst staat, maar slechts één punt meer heeft, de kans toe. En dan het doelgemiddelde van de Zwollenaren: twee doelpunten vóór en drie tegen! Wageningen Leeuwarden Baronie Hermes D.V.S. Helmond Zwolse Boys Blauw Wit 't Gooi Longa O. N. A. Heracles Haarlem Be Quick Rheden Toch is voor de roodbroeken oppassen geboden, aangezien alle ruzie tussen het bestuur van Zwolse Boys en de vroegere spil Tardy is bijgelegd en hy morgen weer wordt opgesteld. Linksbinnen speelt Schrijver, een goalgetter uit een Zaterdagmiddag-club, die voor de eerste maal voor de Boys uitkomt. En dan het amateurvoetbal. Men behoeft er waarlijk niet by weg te blyven, omdat de clubs uit deze omgeving toch maar tweede klasse spelen. Menig maal staan de wedstryden op een peil dat het aanzien zeker waard is, waarbij dan nog de streek- rivaliteit een grotere rol speelt dan andere jaren. Kcnnemers de topploeg in 2 A gaat naar Helder, dat nog geen enkel punt heeft en zal dus wel twee punten behalen. HFC op de tweede plaats ontmoet DEM op eigen veld en zal een harde noot te kraken krijgen. De thuisclub heeft de beste kansen op de volle winst. Bij Zand- voortmeeuwenVVB zullen de krachten niet ver uiteen lopen, terwijl Schoten een kleine kans heeft op een gelijk spel op eigen veld tegen Zaandijk. Maar dan zal het hard moeten aanpakken. In de derde klasse worden gespeeld: ADO '20—Wijk aan Zee, Vitesse '22—CSV, KinheimRKAFC, VelsenAlkmaarse Boys, TOGAalsmeer, RipperdaRooden- burg, VVSB—TYBB en HPSV—Hillegom. In de vierde klasse zijn vastgesteld: NAS OG, Waterloo—APGS, SEMO-VVH, ETOBloemendaal, DCODIO en THB Halfweg. Veel belangstelling zal morgen ongetwy- feld bestaan voor de plaatselijke ontmoe ting AuroraAnimo Ready. De thuisclub heeft afgelopen Zondag bewezen dat er wat meer eenheid in de ploeg is gekomen. Totdusver zyn de prestaties van de gasten teleurstellend geweest. Daarom start Auro ra Zondag met de meeste kans op de over winning. Oosterkwartier krijgt wederom een las tige taak. Het gaat op bezoek bij Groen Geel in Wormerveer. Haarlem speelt thuis tegen Olympia. Winstkansen zijn er voor de derdeklas sers Watervliet, Sport Vereent en Nieuw- Flora. Eerstgenoemde speelt in Den Helder tegen KVH en zal zonder veel moeite de zege behalen. Sport Vereent krijgt de kans om de eerste zege te behalen, dat dan ten koste van Schermerhorn gaat. En Nieuw- Flora zal ongetwijfeld van De Zwaluwen kunnen winnen. Voor de reserve-klassen zijn vastgesteld: Haarlem 2—DED 2 (12 uur); Oosterkwartier 2Groen Geel 3 (2 uur) en Watervliet 2 ZKC 2, die hedenmiddag wordt gespeeld. Het competitieprogramma in de eerste klasse is Zondag beperkt, omdat het Neder lands elftal in Oostenrijk een interland wedstrijd gaat spelen. Na de successen, die ons nationaal team in de laatste wfken heeft behaald tegen India, mag worden verwacht dat de ontmoeting tegen Oosten rijk een nieuwe zeege in de reeks overwin ningen van het Nederlands team zal be tekenen. In de Westelijke eerste klasse worden slechts twee wedstrijden gespeeeld. Op Klein Zwitserland in Den Haag spelen de buurclubs TOGO en HHIJC tegen elkaar. Verwacht mag worden dat deze altijd zo spannende strijd thans een gemakkelijke overwinning zal worden voor HHIJC. SCHC zal wel weinig moeite hebben bo venaan te blijven op eigen terrein tegen Groen Geel. In de eerste klasse dames wordt wél een volledig programma afgewerkt. BDHC gaat in Bussum op bezoek bij de Gooise Hockey club, waarvan het eerste dameselftal thans na twee wedstrijden bovenaan de ranglijst staat. BDHC zal nog heel wat beter moeten spelen dan de beide voorgaande keren om tot een overwinning te kunnen komen. Misschien geeft een verdeling der punten wel de juiste verhouding. Dezelfde situatie van BDHC en Gooi wordt Zondag ingepomen door TOGO, dat Be Fair op bezoek krijgt, en waarvan wc hetzelfde x-esultaat mogen verwachten. Overgangsklasse BMHC II ontvangt om half drie op eigen terrein aan de Brederodelaan achter Zo- merzorg in Bloemendaal het elftal van Pinoké, dat nog geen wedstrijd won. Voor de thuisclub zit hier zeker een gelijk spel en misschien een kleine zege in. Strawber ries is vrij, omdat de tegenspeler Amers foort een speler aan het Nederlands elftal afstaat en daardoor vrij van competitie is. Alliance gaat Zondag in Amstelveen op bezoek bij het reserveteam van Amster dam, dat evenals de gasten één punt uit twee wedstrijden heeft behaald. Waar schijnlijk wordt dit dus een ontmoeting van twee gelijkwaardige elftallen. Promotieklassen Kraaien uit Wormerveer heeft dit sei zoen niet zo'n sterk elftal en daarom zal de Zandvoortse Hockey Club op de nieu we terreinen binnen het circuit met wat fel en enthousiast spel Zondag de eerste over winning kunnen behalen. Eenzelfde resul taat durven we niet verwachten van Eech- trop, dat in Beverwijk Hurley op bezoek krijgt. Bcrtus de Harder is weer terug naar Bordeaux, waar hij Zondag al weer voor de club van die naam zal spelen. Dit is het gevolg van een bespreking van de heer Brunt, secretaris-penning meester van de K.N.V.B., en de manager van Bordeaux in Parijs. Gebleken is dat De Harder nog steeds contractueel aan de Franse eerste divisie-club is gebonden. Een transferbedrag is niet bedongen. De Engelse tweede divisieclub Fulham, die op Woensdag 5 Octdber in Rotterdam als tegenstander fungeert van het voorlopig Ne derlands elftal, zal zijn elftal vormen uit de volgende spelers: Doel: Ian Back. Achter: John Chenhall en Robin Lawer. Midden: Joe Stapleton, Ron Greenwood, Ed Lowe en Jimmy Hill. Voor: Arthur Stevens, Tony Barton, Bobby Robson, Beddy Jezzard, Johnny Hay ness en i Charlie Mitton. De opstellingen van de elftallen uit; Haarlem en omgeving, die in de hoofd- klasse en eerste klasse uitkomen luiden. E.D.O.: doel: Koelemij; achter: Boeke- laar en Bax; midden: Plaizier, Tol en Berends; voor: Peters, Spiers, Van Roodselaar, Doves en L. Kops. STORMVOGELS: doel: De Graaf; achter: Freriks en Post; midden: Venus, Snoeks g Sr. en Tol; voor: Jansen Jr., Luppens, p Jansen Sr., De Boer, Snoeks Jr. g R.C.H.: doel: Van der Voort; achter: Schonenberg en Van der Brink; mid- p den: De Jong, De Vos en Hoogendoorn; p voor: Koster, Kruyer, Van Braam, Bies- p brouck en Honout. g Q HAARLEM: diel: Snijders; achter: Jore p en Kors; midden: Barends, De Voogd en g Boeree; voor: Groeneveld, Kamper- 3 veen, Jacob, Flens en Van Osch. g V.S.V.: doel: Geerlofs; achter: Schoon en Kunst; midden: Tielrooy, Spaans en Van der Plas; voor: Belfroid. Haze- veld, Zwanenburg, Van der Heiden en De Graaf. >3C»OOOCXXXXXX>a>X>OOOCaX»30COOCOOCODCOOCOCCOOOCCCOOOOOa Voor de overige promotieklassers heren staan uitwedstrijden op het programma. HBS en het derde en vierde elftal van BMHC gaan op bezoek bij respectievelijk Schaerweyde, Pinoké II en Hilversum II. Voor BMHC III verwachten we een over winning, voor de beide andere ploegen zal een gelijkspel de verhouding waarschijn lijk het best weergeven. Strawberries, Alliance en BDHC II bij de dames spelen hun derde wedstrijd in de promotieklasse A, alle op eigen terrein. In het Heemsteedse sportpark kan Alliance beide punten op Leonidas behalen. Straw berries heeft om 1 uür aan de Driehuizer- kerkweg in Velsen ook goede kans op een overwinning op Aeolus, en hetzelfde wordt verwacht van BDHC II, dat om 12 uur tegen Groen Geel speelt. By beschouwing van het programma voor Zondag komen we al gauw tot de conclusie, dat de districtsklassers van de afdeling Haarlem het by zonder zwaar zul len hebben. Zandvoortmeeuwen is eigenlijk de enige ploeg, waarvan we naar redelyk- heid een overwinning mogen verwachten en wel op Niloc 2. De Concordia-dames treden aan tegen het sterke Niloc, dat staat te dringen om weer de leidende positie als vorig jaar in te gaan nemen. Blauw Wit heeft al blijk gegeven het Foresters zeer lastig te kun nen maken, al hebben de Heiloose dames dan het voordeel van eigen veld. Eén van de hoofdwedstrijden is zonder twijfel Blauw WitConcordia, omdat van de Haarlemmers wordt verwacht nog iets te kunnen doen aan een opmars van Blauw Wit. De tweede eersteklasser, Rapiditas, ont vangt SSVU, de nieuweling, die het voor treffelijk doet en die de zwartbroeken han den vol werk zal geven. IJmond, dat Blauw Wit 2 ontvangt, zal ook al een zware dobber krijgen, gezien de versterking van het reserveteam van de Amsterdammers. In de afdeling lijken overwinningen van HOC en Rapiditas 2 op respectievelijk Con cordia 3 en IJmond 2 vrijwel zeker. Tussen het derde van IJmond en de Blinkert- reserves zal het echter spannen, net zoals tussen Concordia 2 en de Blinkert 1. Bij de dames belooft het duel tussen IJmond en de Zandvoortmeeuwen ook spannend te worden, al geven we de Velsense meisjes een wat beter kans. Rapiditas en HOC boe ken overwinningen op THB en HOC 2, maar alweer onzeker is de afloop van de strijd tussen Concordia 2 en de Blinkert. Voor de populaire spil van RCH, Puck de Vos is het Zondag een bijzondere dag. De wedstrijd van zijn club tegen VSV is voor hem namelijk de driehonderdste voor het eerste elftal van de Racing een aan tal dat alleen de constante, enthousiaste en capabele spelers kunnen halen. RCH zonder De Vos als spil is eigenlijk voor het geregelde publiek in het Heem steedse Sportpark haast ondenkbaar. Toch heeft De Vos ook ja ren lang linkshalf ge speeld. Toen hij in Maart 1939 lid werd en na zijn eerste wed strijd in het vierde elftal spoedig in het eerste werd gekozen, vond men dat hem een taak bijzonder goed lag: linkshalf. Zijn eerste wedstrijd in het keurteam was die teggen Stormvogels om het kampioen schap van Haarlem. Pas na de oorlog werd De Vos spil en bleef dat een enkele periode uitgezon derd. Een roemruchte dag beleefde De Vos nog in 1947 toen hij onverwacht als keeper moest fungeren tegen Quick (H.): hij stop te toen op die voor hem vreemde plaats niet minder dan twee strafschoppen! Dat de capaciteiten van De Vos ook in bredere kring werden gewaardeerd blijkt wel uit het feit dat hij bijna vijfentwintig maal werd gekozen in het Haarlems elftal, twee maal in het team van De Zwaluwen en een maal in het Bondselftal.. De Vos zal morgen niet op het veld, maar in meer besloten kring worden gehuldigd. Twintig van de beste schakers ter wereld zullen deelnemen aan een internationaal tournooi. dat op 1 November in Zagreb aan vangt. Deelnemers zijn de Russen Smyslov en Geiler, de Hongaar Szabo, de Argentijnen Pilnik en Panno. de Belg Okelly, de Tsjech Filip, de Amerikaan Bisguier, de Italiaan Porecca en de Oostenrijker Duckstein. Voor Joegoslavië komen uil Gligoric, Mantanovic, Ikov, Trifunovic, Pirc. Kareklajic, Rabar, Fuderer, Udovcic en Bertok. Het basketbalprogramma voor morgen avond 8 uur luidt: Dames: Typhoons 2ZBVS 2; White Stars 2Antilopen 2; HOCTyphoons. Heren: ZBVS—While Stars 2; Aurora— HOC 2: The TyphoonsLDS (Den Haag). Junioren (jongens): Antilopen AThe Typhoons A. De Britse Jockeyclub heeft vandaag gewei gerd een nieuw reglement aan te nemen waarin zou worden vastgesteld dat de in schrijvingstermijn daags voor een wedstrijd zou sluiten. In Groot Brittannië kunnen de paarden namelijk te elfder ure worden in geschreven. Onlangs hebben verschillende paarden, die niet op de lijst van deelnemers voorkwamen die door de ochtendbladen werd gepubli ceerde prijzen gewonnen. Zo heeft „Hafiz H", het paard van de Aga Khan Zaterdag in Ascot de Queen Elizabeth Stakes" gewon nen. Het besluit om dit paard uit Frankrijk naar Engeland te zenden werd op het laat ste ogenblik genomen, omdat de toestand van de baan gunstig was voor het paard. Tengevolge van verschillende van derge lijke gevallen zijn de wedders gaan pro testeren. De Britse pers is een campagne begonnen om ingevoerd te krijgen dat de sluiting van de inschrijvingstermijn voor de wedstrijd daags te voren zou zijn, zoals dit ook in Frankrijk en de Verenigde Staten gebruikelijk is. Maar de Britse Jockeyclub heeft besloten de bestaande reglementen te handhaven. Wethouder F. H. C. van Wijck te Amster dam zal vanmiddag een nieuw kegelhuis op het terrein van de gemeentelijke markthal len overdragen aan het bestuur van de Amsterdamse Kegelbond. Dit door de gemeente gebouwde kegelhuis betekent een grote aanwinst voor de kegel- sport in Nederland en in Amsterdam in het bijzonder. Want het was de laatste t(jd nor maal, dat hoofdstedelijke kegelclubs naar Haarlem, Santpoort en Hoofddorp trokken, omdat er in Amsterdam niet voldoende ban nen beschikbaar waren. In de loop der tijden zyn tal van banen in Amsterdam verdwenen. Het nieuwe kegelhuis voorziet daarom met zijn tien banen in een grote behoefte. Reeds 40 van de bij de Amsterdamse bond aangesloten 70 verenigingen hebben zich aangemeld voor het bespelen van de banen. Het gebouw is 40 meter lang en 25 meter breed en is voorzien van moderne vindingen om een aangename sfeer te scheppen. Uniek is de electrische methode voor het aangeven van de stand, welke methode door het GÈB in samenwerking met de bond is ontwikkeld. Met behulp van schotten kan de grote zaal in afdelingen worden verdeeld, zodat de clubs toch een eigen „home" hebben. Voorts is het op deze wijze mogelijk een sociëteit af te schutten. De kosten van de bouw en de inrichting bedragen f300.000. Zondag al begint op de nieuwe banen een groot nationaal concours, dat tot en met 23 October zal duren. ADVERTENTIE Vrijdagavond zijn bij hotel Duinoord aan de Wassenaarse Slag van 8 uur af, en tel kens met een minuut tussenruimte, de deelnemers van start gegaan aan de West- Nederland-rit van de RAC-West, een nach telijke 12 uurs kaartleesrit die voor de ze vende maal werd gehouden. Zij hadden drie trajecten voor de boeg die elk een eigen karakter droegen en waarin de puzzles en de arglistig bedachte vallen niet ontbraken. De totale lengte van de tocht bedroeg voor de A-klasse, waarin de cracks uitkwa men, ongeveer 450 kilometer, en voor de B-klasse, bestemd voor automobilisten die aan een wat gemakkelijker opgave de voor keur gaven, ongeveer 420 kilometer. De trajecten 1 en 2 voerden voor beide klassen over dezelfde route met afstanden van ach tereenvolgens 150 en van 75 kilometer. De voorgeschreven gemiddelde snelheden wa ren voor beide klassen gelijk, n.l. 45 kilo meter voor het eerste en 50 kilometer voor het tweede traject. Het eerste traject leidde van hotel Duin oord in grote lijnen via Hillegom, Benne- broek, Driebruggen en Oudewater naar Schoonhoven. Het tweede traject eveneens met grote omwegen van Schoonhoven naar Rotterdam. Het parcours voor het derde traject lag op de Zuid-Hollandse eilanden met start en finish in Rotterdam. Aan het beginpunt van elk traject werden de spe ciale kaarten en opdrachten uitgereikt, waaraan de deelnemers zich moesten hou den. De West-Nederland-rit telt, althans voor wat de A-klasse betreft, met de reeds ge- Voor de voetbalwedstrijd versterkt UD Oud Internationals, die morgen ter ge legenheid van het 80-jarig bestaan van UD in Deventer wordt gespeeld, is het team van de „oud internationals" als volgt samengesteld: doel: Mul (HBS); achter: Van der Heyden (Feyenoord) en Albers (Vitesse); midden: Steenbergen (Feye noord), Stoffelen (Ajax) en Pellikaan (Lon ga); voor: Drager (DWS), Van Spaendonk (Neptunus), Van Reenen (Ajax), Stijger (Blauw Wit) en Linsen (Feyenoord). Bovenstaande joto toont een maquette van het te bouwen sneeuw stadion" in Cortina d'Ampezzo, waar in 1956 de Oympische Winterspelen zullen worden ge houden. Het uit buizen en hout opgetrokken stadion zal in totaal 12000 toeschouwers kunnen bevatten. De Brit Donald Campbell wil in de periode van 12 tot 18 October proberen zijn wereld- snelheidsrecord te water, dat op 325.6 km. per uur staat, op het Meadmeer in Amerika te verbeteren. Campbell is de engie, die ooit sneller dan 300 km. per uur heeft gevaren en.... die er nog iets over kon navertellen. De Engelsman John Cobb verongelukte bij een poging in Schotland in 1952 en de Italiaan Marie Verga onderging hetzelfde lot in 1954. Campbell, die zelf ook tal van teleurstel lingen meemaakte, heeft zich altijd kunnen redden. Zijn laatste record dateert van 23 Juli van dit jaar, gemaakt op het Ullswater- meer in Engeland. De raceboot met straal aandrijving. waarmee hij zijn nieuwe poging zal doen, de befaamde ..Blue Bird" een gevaarte van negen meter lengte en een gewicht van bijna 2j< ton is per vliegtuig van Engeland naar Amerika overgebracht. Maandag wordt in het Krelagehuis in Haarlem de volleybal-competitie voortgezet. Voor de eerste klasse staan op het pro gramma de wedstrijden Rap.CIOS 2 (heren) en PSVHMHBS (dames). De aanvankelijk vastgestelde wedstrijd voor de hoofdklasse heren CIOSHVS is verschoven naar Woensdag, aanvang 9 uur. Het volledige programma voor Maanlag luidt: (7.30—10.30 uur): Heren: Ran.—CIOS 2. Blinkert—Raeckse 4, HBC 2—Biinkert 2, BW—WIK 2. Rap. 3 Velox 3. Gios 2—WIK. OG—OVRA 3, PWN 2Santpoort 2. SpaamestadVVSH. Dames: OVRAHaarlem 2. HBC 2Velox 2. PSVH—MHBS. HBC 3—Haarlem 3, Gios 3SS O 2, OG 3—Velox 4. VVSH—Blinkert 2, Haarlem 4Gios 2; AW 2Velox 5. Vandaag zullen voor een verblijf van enkele dagen in ons land arriveren een aan tal ZuidKoreaanse judoërs. Deze groep, die onder leiding staat van de heer J. J. Bhang, hoofdcommissaris van Seoel, is door de 250.000 leden van de Zuid-Koreaanse Judo- bond naar Euroap afgevaardigd als good-will mission. De groep bestaat behalve uit de heer Bhang. 8ste dan, uit twee 7de dans. één 6de. één 5de en één 3de dan. Onder hen bevinden zich de kampioen en de jeugdkampioen van Zuid-Korea. In Haarlem zal dit team verblijven (van daag en 5 October) in de Dojo van de Ken- nemer Amateur Judoclub. Klein Heiligland 45 en Zaterdag 8 October in de H.K.B.. Tem peliersstraat, waar een grote demonstratie zal plaats vinden. Hierbij zal dit team in een wedstrijd uitkomen tegen het team van de Kermemer Amateur Judoclub. Donderdag en Vrijdagavond heeft de ledenvergadering van cïe A.F.C. „Ajax" be langrijke besluiten genomen. Nieuwe sta tuten en een nieuw huishoudelijk regle ment, waarin de posities van de sectie be taald en amateur voetbal zijn geregeld, werden aangenomen en naar aanleiding hiervan werd een nieuw bestuur gekozen. Aan het slot van de vergadering deelde de secretaris, de heer J. Elzenga, op een vraag inzake het oprichten van een voet balpool in de vereniging mee, dat naar zijn mening zeer binnenkort een algemene voetbalpool in Nederland een feit zal zijn en dat men aan een pool in de vereniging beter niet kan beginnen. Volgens de nieuwe statuten heeft het be stuur van de sectie betaald voetbal het recht jaarlijks ten hoogste drie spelers te kopen voor een totaal maximum bedi-ag van f 20.000. Wil men meer spelers kopen of boven het bedrag gaan, dan is de toe stemming van het gehele bestuur nodig. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. H. Koolhaas tot algemeen voorzitter gekozen. Secretaris bleef de heer J. El zenga, penningmeester werd de heer F. Duklcer, commissarissen de heren G. I. Beumer, G. P. Keizer, R. P. J. Vunderink en A. de Wit. De heren Elzenga, Keizer en Vunderink vormen het bestuur van de sectie betaald voetbal. De honkballer Ruud Kok werd op de vergadering gehuldigd, omdat hij tot de beste slagman (percentage 0.34) van dit jaar is uitgeroepen en daarvoor de gouden médaille van de K.N.H.B. heeft gekregen. Op 15 October zal Gerrit Schulte, die dit jaar zijn 25-jarig jubileum als wielrenner viert, in Amsterdam worden gehuldigd. Het initiatief voor deze huldiging is geno men door de verenging „Ulysses", waar van Schulte zijn hele loopbaan lid is ge weest. In de rr.iddagiu-en wordt in Krasnapols- ky een receptie gehouden, waarvoor de toonaangevende figux-en uit de Nederland se wielersport en buitenlandse cracks als Coppi, Koblet, Ockers, Hansen, Bruneel en Van Steenbergen zijn uitgenodigd. Na de receptie zal de familie Schulte aanzitten aan een diner en tenslotte zal Gerrit tijdens een feestavond in hetzelfde gebouw nogmaals in het publiek gehuldigd worden. houden Brabant-grensrit en de Drie Pro vinciën-rit, en de nog op het programma staande Pijlenrit van de RAC-Oost, mee voor de individuele betx-ouwbaarheidskam- pioenschappen van de K.N.A.C. Voor de eindklassementen zullen echter maximaal de drie beste pi~estaties in deze vier ritten gelden. Na de Brabant-grensi-it en de Drie Provinciën-rit leidde in het klassement voor de bestuurders J. van Nieuwenhuizen uit Den Haag en in dat voor de kaartlezers C. Verlaan uit Den Haag, beiden met 50 punten. Het Zondagprogramma van Mereveld biedt de fijnproevers veel. De velden zijn niet al te groot, doch daar tegenover staat dat de grote klasse uit alle emtrainementen aanwezig is. Eén van de meëst felle en open nummers is de Sprinters-prijs voor 3-jarigen, waarin de crack Tira over 1600 m. een voorgift moet geven van 40 nx. tegen haar andere leeftijdsgenoten. Hoewel Tira voor een zware taak staat, mag worden ver ondersteld dat deze allround draver als eerste de finish zal passeren vóór Trabant en Toomel D. Niet minder interessant is de Grote Benelux-prijs, waarin Double Six M zijn engagement niet zal kunnen vervullen, daar hij met Mac Kin ley Zondag in Mün- chen in de met 30.000 D.M. gedoteerde Preis der Besten zal starten. Door zijn afwezig heid krijgt nu Nellie Gregor de eerste kans, gevolgd door Niekie B II en Carlos. In het stayersnummer over 3100 m. moet de Franse hengst Brin d' Amour IV niet minder dan 180 m. voorgift geven. Indien de baan droog is mag de hengst ondanks deze zware handicap als de vrij zekere winnaar worden aangeduid, daar hij zich met zijn enorme uithouding na 2500 m. pas goed gaat voelen. Bij een zware baan is zijn opgave veel moeilijker en zal President de hoogste ogen gooien, gevolgd door Padua en de veel verbeterde Roi de Clinq Mille, die zelfs een goede outsiderskans heeft. Our Volann, die in de courses voor ama- trices haar oude vorm demonstreerde, is de favoriet in de Ziindert-prijs, daar zowel Proximity als Romeo Spencer hebben be wezen nog geen grote vorm te hebben. Het openingsnummer, waarin vele debu tanten uitkomen, kan een verrassende over winning brengen van Swift Hanover, die bij zijn nieuwe trainer Geersen wel tot orde zal zijn gex-oepen. De onfortuinlijke Truusje L, die al enige weken achtereen bij de eerste drie eindigt, zal ook deze keer niet vei-der kunnen komen, daar de afstand juist te lang is. Strange Story kan de plaats be zetten. In de 2600 m. lange Langstraat-prijs ver dient Sammy Mars de voorkeur, daar geen van zijn tegenstanders zo sterk is. Indien de ruin niet start, zal Typhoon de ei-e-plaats kunnen bezetten, vóór Ritmeester en Syl vester Hanover. Met lege handen naar huis terugkei-en is niets voor Nottelman. Met zijn keuze uit Nooit Gedacht en Our Bonni zal hij Sir Messidor en Radbout kunnen kloppen, maar groot zal het verschil in deze spannende course niet zijn. De wedstrijden om de Nederlandse kam pioenschappen op open banen voor tennis leraren zijn op het tennispark „Nenijto" in Rotterdam voortgezet. De uitslagen luiden: Enkelspel: 1ste ronde: J. B. Mulder versl. M. J. van der Veer 61 60. 2e ronde: J. B. Mulder versl. Van Beem 64 64. Kwartfinales: J. de Mos versl. Sabbe 64 61 63. H. Hemmes versl. B. Balje 75 6—3 6—3. J. B. Mulder versl. D. de Mos 62 46 63 61. Buijtelaar versl. Schuu ring 36 60 60 26 63. Dubbelspel: 1ste ronde: H. Hemmes en J. B. Mulder versl. Van Vliet en J. Hem mes 60 62. Kwartfinales: J. en D. de Mos versl. Haazenbroek en G. W. Mulder 60 61 62, A. Dekkei-s en Bruin versl. J. Heems kerk en De Gunst 64 46 63 64. H. Hemmes en J. B. Mulder versl. K. en J. van der Torre 6—1 6—2 6—0. Buijtelaar en W. Hemmes versl. Van der Broek en G. Balje 6—3 6—2 6—4. De vereniging van Amerikaanse tennis- journalisten heeft onder haar leden een enquête gehouden in verband met het op stellen van een wereldtennisranglijst van alle tijden. Het resultaat van deze enquête was als volgt: Heren: 1. William Tilden (V.S.) 281 pnt.; 2. Donald Budge (V.S.) 251 pnt.; 3. Jack Kramer (V.S.) 222 pnt.; 4. Fred Perry (Enge land) 169 pnt.; 5. Elsworth Vines (V.S.) 147 pnt.; 6. René Lacoste (Frankrijk) 100 pnt.; 7. Henri Cochet (Frankrijk) 94 pnt.; 8. Bill Johnston (V.S.) 70 pnt.; 9. Von Cramm (Did.) 67 pnt.; 10 Gonzales (V.S.) 55 pnt. Het valt op, dat een speler als Jean Bo- rota op deze wereldranglijst niet voorkomt. Dames 1. Helen MoodyWills (VS) 264 pnt.; 2. Alice Marble (VS) 226 pnt.; 3. Maureen Conolly (VS) 216 pnt.; 4. Suzanne Lenglen (Frankrijk) 202 pnt.; 5. Pauline Betz (VS) 151 pnt.; 6. Helen Jacobs (VS) 140 pnt.: 7. Molly Mallory (VS) 66 pnt.; 8. Sarah Palfrey (VS) 59 pnt.; 9. Louise Brough (VS) 54 pnt.; 10. Mary Browne (VS) 34 pnt. Het aantal uitgebi-achte stemmen bedroeg 300 en 281 leden plaatsten Tilden op de eerste plaats, een zeer hoog percentage. Tussen 1920 en 1930 zegeviex-de Tilden in 70 internationale kampioenschappen en na dat hij professional was geworden bleef zijn spel op zeer hoog peil. Het vorig jaar is Tilden in de leeftijd van ruim 60 jaar overleden. In de damesranglijst is Suzanne Lenglen de enige niet-Amexakaanse speelster, die een plaats heeft vei*worven. De tennisjournalisten hebben zich ook nog uitgesproken over degenen, die de beste service, de beste backhandslag enz. hadden. Het resultaat luidde: Heren: iërvice: Tilden; voorhand: Els worth Vines; backhand Donald Budge; vol ley: Vincent Richard; defensief spel: René Lacoste; tactiek: Tilden; meest complete speler: William Tilden. Dames: sex-vice: Alice Marble; voorhand: Maureen Conolly; backhand: Helen Moo- dy-Wills; volley Alice Marble; defensief spel: Susanne Lenglen; tactiek Helen Moo- dy-Wills; meest complete speelster: Helen Moody-Wills; Aardigste verschijning: Alice Marble (met Gussie Moran op de tweede plaats).

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 7