Frankrijk roept delegatie uit de UNO-Assemblée terug Weerbericht Premier Faure en minister Pinay niet naar Moskou OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Overdracht van de Marokkaanse troon in strijd met afspraken Nasser zegt bewijzen te hebben van Israels oorlogszucht Marokkaanse nationalisten ontevreden Vijandelijkheden opnieuw uitgebroken Nationalisten leiden in Indonesië President Eisenhower is een weinig vermoeid Parijs reageert heftig op UNO-besluit Atlantische eenheid in geding gebracht Het woord is aan Sovjet-Unie erkent het recht van verdediging en wapenaankoop Perón naar Paraguay Masjumi gezakt tot de derde plaats vóór de communisten Patiënt voelt zich niet zo goed als gewoonlijk Eigenwaarde M eningeh Franse politie treedt op tegen Poujadebeweging Offensief in Marokko Oorlog Australië steunt Nederland in kwestie-Nieuw-Guinea Weerrapport 70e JAARGANG No 73 MAANDAG 3 OCTOBER 1955 299e JAARGANG No 224 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. ƒ7.-Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij een aanvaring met een Italiaanse tanker verspeelde het m.s. „Tabian" van de Maatschappij Nederland enige maanden geleden in de Perzische Golf zijn boeg. Het schip was nog onderweg naar Amsterdam toen men al bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij aan de hand van de bouwtekening met de bouw van een nieuwe boeg begon. Hier wordt het 75 ton metende gevaarte met een enorme drijvende bok op de „Tabian" aangebracht. PARIJS (United Press en Reuter) Een prominent nationalistisch leider heeft te Parijs verklaard dat het besluit van Sultan Ben Arafa om prins Moulay Abdallah Ben Moulay Hafid als „beheerder" van de Ma rokkaanse troon aan te wijzen „onaan vaardbaar" is. Deze leider, die een belang rijke rol heeft gespeeld bfj de onderhande lingen die hebben geleid tot het heengaan van Ben Arafa, zei dat deze ontwikkeling in strijd is met de Franse toezegging een uit drie personen bestaande troonraad te benoemen, als de huidige Sultan eenmaal vertrokken zou zijn. Volgens welingelichte zegslieden zal Frankrijk pogen twee andere leiders te vinden om met Moulay Abdallah een raad te vormen. Nieuwe gevechten In het Rifgebergte en in het hartje van de Midden-Atlas is het Zondag minder dan 24 uur na het vertrek van de sultan opnieuw tot gevechten gekomen. Twee Franse posten nabij de grens van Spaans-Marokko werden in de vroege ochtenduren aangevallen en overrompeld door goedbewapende opstandelingen. Vol gens een later uitgegeven Frans communi qué, hebben de aanvallers zich later in de richting van de Spaanse zóne terug getrokken. Ten Zuiden van Taza in het Midden- Atlasgebergte werden in de loop van de nacht van Zaterdag op Zondag twee posten aangevallen. In het gebied nabij de grens van Spaans- Marokko is in de loop van Zondag een zwaar bewapende gepantserde eenheid aangekomen. Ook naar het gebied van Taza zijn versterkingen onderweg. DJAKARTA (United Press) De natio nalistische partij (PNI) heeft haar voor sprong bij de Indonesische verkiezingen aanzienlijk vergroot volgens niet-officiële uitslagen. De telling in Djakarta levert voor de nationalisten 5.207.585 stemmen op, Een verschil van ruim 1.400.000 met hun naaste concurrenten, de Mohammedaanse intellectuelen. De Nahdatul Ulama heeft de andere Moslim-partij Masjumi achter zich gelaten als gevolg van haar overwin ning in Oost-Java, het dichtst bevolkte kiesdistrict van Indonesië. De telling le vert voor de Nahdatul Ulama een cijfer op van 3.856.424 en voor de Masjumi 3.578.440. de communisten staan op de vierde plaats met 3.218.185 stemmen. De andere partijen volgen met groot stemmenverschil. Deze uitslagen zijn binnengekomen van ongeveer 41.000 stembureaux, ongeveer vijftig percent van het totaal aantal bu reaux. De cijfers kunnen wijzigingen on dergaan bij de officiële telling waarmee later in de week een begin zal worden ge maakt onder toezicht van de districts- verkiezingscommissies. De nationalisten namen Zondag de lei ding over van de Masjumi nadat zij op Midden-Java een grote overwinning had den behaald. De nationalisten brachten het tot een meerderheid van anderhalf mil- lioen stemmen op de Masjumi, die in dit gebied de vierde plaats bezetten achter de communisten en de Nahdatul Ulama. Met de uitslagen van Oost-Java hebben de na tionalisten hun positie versterkt, evenals de Nahdatul Ulama. De communisten zijn zowel op Midden- als op Oost-Java sterk voor de> dag gekomen. Natsir, voorzitter van de Masjumi, heeft in een onderhoud met AFP verklaard: „De eerste resultaten van de verkiezingen tonen, dat men de invloed van het commu nisme in Indonesië niet moet onderschat ten". DENVER (Reuter) Eisenhowers be handelende geneesheren hebben Zondag avond medegedeeld, dat de president zien niet zo goed gevoelde als gewoonlijk. In het doktersbulletin wordt gezegd dat de president „een weinig vermoeid" is, doch dat zijn toestand „overigens goed kan wor den genoemd". liet was ae eerste maal, sinas ae presi dent op 24 September een hartaanval kreeg, dat de geneesheren geen melding maakten van „bevredigende vooruitgang, zonder verwikkelingen". In het bulletin werd verder medegedeeld, dat tempera tuur, polsslag en bloeddruk van de patient normaal zijn. De perssecretaris van het Witte Huis Hagerty, verklaarde in ant woord op een vraag dat het woord „ver moeid" niet betekende, dat een wijziging in de toestand van de president was inge treden. Hij zei dat de geneesheren Eisen hower zouden onderzoeken, teneinde te pogen de oorzaak van de vermoeidheid te vinden, „aangenomen dat die er is". Hevige stormen in Japan Japan is Zondag geteisterd door zware stormen, die voorafgaan aan een nieuwe hevige orkaan. Bij het passeren van de vo rige orkaan zijn 31 personen om het leven gekomen; 31 mensen worden vermist en 321 hebben verwondingen opgelopen. Meer dan 24.000 personen zijn dakloos of hebben vrijwel alles verloren. Meer dan 240 schepen zijn door de storm gezonken en 551 schepen strandden of werden be schadigd. Honderden bruggen en secun daire wegen kunnen nog niet gebruikt worden. (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk heeft besloten dit jaar niet meer deel te nemen aan de zittingen van de UNO-assemblée in New York. Dat is het antwoord dat de Franse regering heeft gegeven op de beslissing van de Assemblée de kwestie Algerijë op de agenda te plaatsen. Bovendien is in de ministerraad uitvoerig gesproken over de toestand die in Marokko is ontstaan na het vertrek van sultan Ben Arafa naar Tanger. De minister van Buitenlandse Zaken Piany is in Parijs teruggekeerd, vergezeld door de voltallige Franse UNO-delegatie die voor- lopig uit New York is teruggetrokken. Tot een officiële stap om zich uit de UNO terug te trekken is het echter niet gekomen, daarvoor is trouwens ook een uitspraak van het parlement vereist. Frankrijk blijft lid van de Veilig heidsraad waarvan zijn permanente vertegenwoordiger Alphand deze maand het voorzitterschap zal bekleden. Maar ook Alphand is teruggekomen naar Parijs om aan te tonen hoe ernstig men de belediging opvat die de UNO Frankrijk heeft aangedaan. Men neemt het heel hoog: op dat landen als Costa Rica, Yemen of Liberia, waar nog slavernij heerst, zich het recht hebben aan gematigd Frankrijk in staat van beschuldi ging te stellen wegens de moeilijkheden in Algerije, dat door toedoen van Frankrijk, waarvan het deel uitmaakt, een peil van ontwikkeling en beschaving heeft bereikt dat die landen in geen tientallen jaren kun nen bereiken. Voorts wil Parijs, de houding van Grie kenland, dat tegen Frankrijk heeft gestemd, en van IJsland, dat zich van stemming heeft onthouden, voor de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie brengen. Men acht de Atlantische solidariteit door beide landen verbroken. Tenslotte zal de Russische ambassadeur medegedeeld worden dat premier Faure en Pinay voorlopig afzien van de reis naar Moskou die zij op 14 October op uitnodi ging van de Russische regering zouden on dernemen. Ook het Sovjet-blok in de UNO sprak zich tegen Frankrijk uit. Marokko stelt de regering voor nieuwe politieke en militaire problemen. Het is de vraag of de troonraad na het vertrek van Ben Arafa aanstonds kan worden ingesteld. De sultan heeft, in tegenstelling tot de plannen van Parijs, zijn troon niet onbe zet gelaten, doch zijn neef, Abdel Hafid, opgedragen zijn plaats in te nemen. In of ficiële kringen laat men er zich niet over uit of de resident-generaal De Latour door deze regeling te aanvaarden buiten zijn boekje is gegaan. Evenmin is nog bekend of Abdel Hafid's functie van tijdelijke duur is of dat hij wellicht later in de troon raad kan worden opgenomen. In ieder ge val staat men voor een verrassing, waar door de schikking tussen alle partijen, dat in Agustus te Aix les Bains werd bereikt op losse schroeven kan komen te staan. Aan de vooravond van het parlementaire jaar schijnen de gebeurtenissen in Marok ko bijna in het niet te vallen bij de crisis die is ontstaan in de betrekkingen van Frankrijk met de UNO. Het valt moeilijk te ontkennen dat in de uitspraak van de UNO ook het zwaar geslonken crediet tot uiting komt dat Frankrijk door eigen fou ten en aarzelingen nog geniet. Het grote gevaar is dat Frankrijk zich tengevolge van deze vernedering nog sterker op eigen stellingen zal terugtrekken en dat natio nalisme daardoor met nieuw élan zal wor den geladen. Dc miskenning waarvan men zich het slachtoffer gevoelt kan een nieuwe golf van chauvinisme over Frankrijk doen slaan. Hoe acuut en geducht dit gevaar is werd in Amiens bevestigd waar premier Faure over de Noord-Afrikaanse proble men en de houding van de UNO sprak. Toen Faure bekend maakte dat hij de vol ledige delegatie uit de UNO had terugge roepen, kreeg hij een ovatie alsof het een overwinning van het Franse leger op alle machten van de wereld had gegolden. Frankrijk moge zijn verzwakt zo riep Faure uit we zijn nog altijd sterk genoeg om geen afstand behoeven te doen van ons nationale zelfrespect. Het is zelfs niet uit gesloten dat Faure zijn benarde positie tegenover het parlement zal blijken te heb ben versterkt nu de Fransen hun nationaal gevoel van eigenwaarde door de UNO ach ten aangetast. (Reuter/A.F.P.) Frankrijk zal ook deel blijven uitmaken van de subcommis sies voor ontwapening van de UNO-Assem blée. Op voorstel van de Rooms-Katholieke minister van Overzeese Rijksdelen, Teitgen, heeft de regering besloten geen gegevens over de Franse overzeese gebieden aan de secretaris-generaal van de UNO meer te verstrekken. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, heeft te Parijs, waar hij op doorrreis naar Moskou uit New York aankwam, verklaard, dat de Sovjet-Unie voor opneming van de kwestie Algerije op de UNO-agenda had gestemd, omdat zijn land tegen een verergering van dat pro bleem is. „Maar wij zijn er van overtuigd, dat Frankrijk deze kwestie zelf zal regelen en dat die regeling een verbetering in de betrekkingen tussen alle landen, Frankrijk en de Sovjet-Unie inbegrepen, met zich zal brengen. De leider van de republikeinse fractie in de Amerikaanse Senaat, senator Know- land, acht het thans een geschikt ogenblik om het lot van de Baltische staten Letland, Estland en Littauen te bespreken. Hij hoopt, dat de Amerikaanse UNO-delegatie een voorstel tot het houden van een vol ledig debat over de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en deze staten zal indienen. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, verklaarde bij zijn aankomst in Brussel uit New York: „Frankrijk heeft er goed aangedaan.het is goed om zijn ontevredenheid te laten blijken.... wat gebeurt is gaat de perken te buiten". Een nauwere samenwerking tussen de Europese NAVO-landen, die in gevallen als de Al gerijnse kwestie een lijn moeten trekken, is kennelijk nodig, aldus Spaak. Huiszoekingen PARIJS (Reuter) In geheel Frankrijk heeft de politie huiszoekingen gedaan bij leiders van de anti-belastingbeweging van Pierre Poujade. De actie wordt onder nomen op bevel van de Parijse magistraat, die Poujade formeel in staat van beschul diging heeft gesteld wegens het aanzetten tot weigering van betaling van belasting gelden. Behalve het hoofdkwartier van Poujade in Saint-Cere (Zuid-Frankrijk), zijn ook de kantoren van de leiders van zijn beweging in andere delen van Frankrijk onderzocht. Ook de drukkerijen van het blad van de Poujade-beweging te Limoges en Cahors zijn doorzocht. Poujade moet Woensdag weer voor het gerecht ver schijnen., Franse functionarissen zeiden de inci denten in het Midden-Atlasgebergte als „veel ernstiger" te beschouwen dan de on geregeldheden bij de Spaanse grens, omdat de eerste het begin zouden kunnen be tekenen van een opstand van de stammen in protest tegen het vertrek van Sultan Ben Arafa. In de loop van Zondag zijn te Casablanca vijftien terroristische aanslagen gepleegd, waarbij negen personen om het leven zijn gekomen en zeven gewond, waaronder een Fransman. In Casablanca zijn door een bende van negen terroristen vier Marokkanen gedood en zes gewond. Oud-premier Pierre Mendès-France heeft in een Zaterdag uitgesproken rede de rege ring verweten dat zij met de afzetting van de Sultan van Marokko veel te lang ge talmd heeft. „Wat blijft er over van het gezag van een regering die, nadat zij zich gebonden heeft aan een definintieve politiek voor Marokko, de tijd laat verstrijken terwijl de crisis ernstiger wordt? Wat blijft er over van het gezag van een regering, wan neer haar hoge functionarissen en militaire leiders hun eigen weg volgen, ongeacht of dit al of niet de koers is van de regering?" aldus Mendès-France, kennelijk een toe speling makend op de houding van de mi nister van Defensie Pierre Koenig en maarschalk Alphonse Juin. „De crisis der Franse democratie moet niet in hoofdzaak geweten worden aan de grondwet, hoe slecht die ook moge zijn, maar bovenal aan een gebrek aan burger zin dat ons land te dikwijls geschaad heeft", zo verklaarde Mendès-France. Franse militairen met tanks en vlieg tuigen zijn een groot offensief begonnen tegen de verscheidene duizenden stam leden, die Zondag uit de bergen naar be neden kwamen en brand stichtten in Im- mouzer des Marmouchas, waar 58 Euro pese inwoners door een Franse officier en 120 inheemse militairen werden verdedigd. Verscheidene Franse colonnes, waar onder légionnaires met tanks, begeven zich naar verluidt naar Boured en Tizi Ouzli, bij de grens met Spaans Marokko. Volgens onofficiële berichten kwamen de goed be wapende opstandelingen, die de beide pos ten Zondag overrompelden, uit de Spaanse zóne. Men verwacht, dat premier Faure of de minister voor Marokkaanse Zaken, Pierre July, de Spaanse ambassadeur zul len ontbieden in verband met c' grens incidenten. De Fransen gebruiken de nieuwste wa pens tegen de Berber stammen in Noord- Marokko. Vliegtuigen en artillerie brengen de krijgshaftige nomaden-stammen zware verliezen toe. De oorlog is in volle gang. LONDEN (AFP) De Australische minister van Buitenlandse Zaken Casey heeft tijdens een persconferentie in Londen gezegd dat de Australische regering in de UNO het Nederlandse standpunt zal steu nen in de kwestie Nieuw-Guinea. Hij is van mening dat het mogelijk zou zijn geweest de kwestie Nieuw-Guinea op een andere manier te regelen. Op zijn terugreis naar Australië, over ongeveer een maand, zal minister Casey Djakarta aandoen. De leider van de Columbiaanse UNO- delegatie dr. Urrutia overweegt een motie in te dienen, waarbij hij zal vragen de be spreking van de kwestie-Nieuw Guinea uit te stellen tot November. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Anton van Duinkerken: In een goed gezin moet tenminste één mens zijn die goed kan koken, één die goed kan vertellen, één die speelgoed kan repareren en één die op tijd roept dat hij kien heeft. Het mag desnoods dezelfde zijn. CAIRO. (Reuter/AFP). Premier Nasser van Egypte heeft verklaard dat de Egyp tische inlichtingendienst een document heeft onderschept waaruit blijkt dat Israel op 28 Februari van plan was een groot scheepse aanval op Egypte te doen, doch hiervan afzag toen was gebleken, dat het Syrische leger opdracht had Israel aan te vallen als dat land een aanval op Egypte zou doen. De Egyptische inlichtingendienst heeft verder de hand gelegd op rapporten van de Britse en Franse inlichtingendien sten waaruit de grootte van de Westelijke militaire hulp aan Israel blijkt. In een Brits rapport wordt verklaard, dat een Egyptische aanval op Israel onwaarschijn lijk wordt geacht, doch dat een Israëlische aanval op Egypte denkbaar is. Nasser ver klaarde zich bereid het rapport te tonen aan de Britse ambassadeur in Cairo, in dien hij dat zou wensen. Hij zei de Ame rikaanse en Britse bezorgheid over het aanschaffen van Oost-Europese wapens niet te kunnen delen. „Ik ben van oordeel dat Groot-Brittannie en de Verenigde Staten geen enkel recht hebben zich te verzetten tegen het kopen van Russische wapens door Egypte", zo heeft de Russische ambassadeur te Cairo Solod, na een onderhoud met Nasser te genover een verslaggever van de Egypti sche radio verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat hij „zeer binnenkort" weer een bespreking met de premier zou hebben. Volgens radio-Praag heeft Nasser een uitnodiging aanvaard om een bezoek te brengen aan Tsjechoslowakije. De radio zeide dat verscheidene Egyptische delega ties in Tsjechoslowakije worden verwacht. Premier Said Ghazzi van Syrië heeft verklaard dat zijn regering de kwestie van wapenaankoop „nog steeds bestudeert". De premier ontving Zaterdag de Russische di plomatieke vertegenwoordiger, Sarge Nemtsjin. Volgens welingelichte kringen zullen de premiers en ministers van Bui tenlandse Zaken van Syrië, Jordanië en de Libanon de wapenaanbiedingen van com munistische landen aan de Arabische lan den bespreken. Volgens het Soedanesche blad „Al Rayi el Am" bevindt zich een Soedanese re geringsdelegatie, bestaande uit de minis ters van Verkeer, van Landbouw en van Bevloeiing en Electrificatie, in Praag. De delegatie zon zijn uitgenodigd voor het be zoeken van de jaarbeurs, doch de reis zou ook ten doel hebben Tsjechoslowaakse wa pens te kopen voor het nieuwe Soedane se leger. Het Russsische perbureau Tass heeft in een verklaring gezegd, dat de Sovjet-rege ring op het standpunt staat dat ieder land het recht heeft voor zijn verdediging te zorgen en daarvoor op de gebruikelijke handelsvoorwaarden wapens te kopen van andere landen en dat geen buitenlandse staat het recht heeft zich hierin te mengen en een eenzijdige eis te stellen, waardoor inbreuk op de rechten of belangen van andere staten zou worden gemaakt. Naar aanleiding van ongegronde klachten die tot de Sovjet-Unie zijn gericht, heeft de Sovjet-regering haar opvatting zowel aan de regeringen van Egypte en Tsjecho slowakije als ook aan die van de Verenig de Staten en Groot-Brittanië bekend ge maakt. BUENOS AIRES (A.F.P.) De ex-pre sident van Argentinië, Juan Perón, is Zon dag per vliegtuig naar Asuncion in Para guay vertrokken. Hij maakt de reis in een Paraguayse Catalina-vliegboot, geëscorteerd door twee vliegtuigen van de Argentijnse marine. Perón bevond zich aan boord van de Pa raguayse kanonneerboot, die bij Buenos Aires lag. Na de val van zijn regiem had hij hier zijn toevlucht gezocht. Sindsdien hadden de Argentijnse en Paraguayse re geringen over zijn lot onderhandeld. De Argentijnse minister van Buitenland se Zaken Amadeo, die Perón uitgeleide deed, verklaarde later dat de afgetreden president in de Paraguayse hoofdstad Asuncion is aangekomen. Volgens een ooggetuige zag Perón er „vermoeid en verslagen" uit, toen hij aan boord van het toestel ging. De vlucht naar Asuncion werd meegemaakt door de Pa raguayse ambassadeur te Buenos Aires, Juan Chavez. Perón had slechts twee koffers bij zich. De rest van zijn bagage en zijn persoonlijke bezittingen zullen hem worden nagezonden. Na aankomst van Perón te Asuncion gaf de Argentijnse regering een verklaring uit, waarin de hoop werd uitgesproken dat de aanwezigheid van de afgetreden president in Paraguay „nimmer een beletsel zal vor men voor het handhaven van de meest vriendschappelijke betrekkingen tussen beide landen." Het is niet zeker of en hoe lang Perón in Paraguay zal blijven. De voormalige president van het hoog gerechtshof van Argentinië, Rodolfe Valen- zuela, en de gewezen minister van Vervoer Juan Maggi, die hun toevlucht hadden ge zocht in een ambassade te Buenos Aires, hebben president Lonardi medegedeeld, dat zij afzien van het asylrecht en zich ter be schikking van de Argentijnse autoriteiten stellen. Het boek van Eva Perón, dat als stan daardwerk bij het lager onderwijs is ge bruikt en getiteld is „De reden van mijn leven", is in werkelijkheid van de hand van een zekere Manuel Penella de Silva, zo meldt de pers te Buenos Aires. Er zou een chèque van 50.000 pesos op naam van deze schrijver gevonden zijn met de ver melding: „Wegens het schrijven van „De reden van mijn leven". Lucerno gepakt Peróns minister voor het Leger, generaal Franklin Lucerno, heeft de ambassade van Nicaragua te Buenos Aires, waar hij een toevlucht had gezocht, verlaten. Hij is on middellijk gearresteerd. Nieuwe regering in Cambodja Prins Norodom Sihanoek, wiens poli tieke beweging de algemene verkiezingen won, heeft een nieuwe regering gevormd, waarin hij zelf premiér en minister van Buitenlandse Zaken is. De dertigjarige voormalige koning deed in Maart van dit jaar afstand van de troon, ten behoeve van zijn vader, koning Norodom Soera- marit. (van hedenmorgen 7 uur) weers- ee c i2 ■ü- TJ o 2- toestand S3 2 sg GJ SC 5 x £2 - Z£ Stockholm regen ZZW 6 14 0,6 Oslo nevel windstil 12 0 Kopenhagen zwaar bew. Z 15 0 Amsterdam geheel bew. Z 2 16 0 Londen zwaar bew. windstil 17 0 Luxemburg mist windstil 17 0 Parijs nevel windstil 18 0 Bordeaux mist windstil 20 0 Nice mist windstil 20 0 Grenoble onbewolkt NNW 5 23 0 Genève mist windstil 14 0 Zürich mist Z 2 15 0 Locarno licht bew. windstil 20 0 Berlijn half bew. Z 3 16 0 Frankfort zwaar bew. N 3 17 0 München nevel windstil 15 0 Wenen nevel windstil 17 0 Innsbruck nevel windstil 15 0 Rome zwaar bew. N 2 25 0 Ajaccio geheel bew. N 3 21 0 Mallorca half bew. windstil 24 0 Neerslag laatste 24 uur. OCOOCCOOCOCCCC<XXX»COCXXX>XXXXOCCOOCCCOOCOOCCOCXDOCOCOCC( RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Vannacht en morgenochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewol king. Overdag opklaringen. Op de meeste plaatsen droog weer. Weinig wind en ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. 4 October Zon op 6.46 uur, onder 18.15 uur. Maan op 19.08 uur, onder 10.22 uur. Maanstanden 8 Oct. 15.04 uur: Laatste kwartier 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 3 October Hoog water: 4.19 en 16.39 uur. Laag water: 0.06 en 12.23 uur. Dinsdag 4 October Hoog water: 4.54 en 17.14 uur. Laag water: 0.47 en 13.02 uur. xx>ioaxoxx<»c>x)cocx>ooxoxx»cocx»ax>ocoooocoooococooco i'

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1