Faure en Adenauer blijven de Saar-overeenkomst trouw Europese status voor het Saargebied dè oplossing Voetgangers moeten veilig kunnen oversteken Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Masjumi opgeklommen tot de tweede plaats achter de PNI Danny Kaye in Nederland Gezamenlijk communiqué uit Luxemburg Minister Donker sprak met Belgische collega Twee Franse forten in de Atlas geïsoleerd Vier grootste partijen bespreken reeds mogelijkheden van coalities UNO poogt de pil voor Parijs te vergulden Hilariteit op Schiphol Het woord is aan Advies voor wettelijke regeling van commissie „Veiligheid wegverkeer Vier Gaullisten uit de Franse regering Landbouwmoeilijkheden in Benelux geregeld Veertig percent NA VO •bijeenkomsten Prins Bernhard naar Genève Derde versterking wordt door de opstandige Berbers omsingeld Pessimistisch Debat begint met: „vreedzame toepassing van atoomenergie" Karamanlis formateur in Griekenland Anak Agung in Duitsland Vijfde Gaullist is aangebleven Weerrapport II zzo wzw wzw zw zzo zzo 70e JAARGANG No 76 DONDERDAG 6 OCTOBER 1955 2 9 9e JAARGANG No 227 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. /7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LUXEMBURG (Reuter/AFP) Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland en premier Faure van Frankrijk hebben na besprekingen van zes uur in Luxem burg een gezamenlijk communiqué uitgegeven, waarin zij verklaren dat de FraÉs-Duifte overeenkomst voor het Saargebied een onlosmakelijk deel is van de Europese politiek en de Frans-West-Duitse samenwerking. Zij zeiden, dat na de aanvaarding van het Saarstatuut, waarover op 23 October in het Saargebied een volksstemming zal worden gehouden, de stoffelijke en geestelijke belangen van de Saarlanders beschermd moeten worden. De twee staatslieden zijn overeengeko men dat in Februari economische bespre kingen zullen beginnen tussen West-Duits land, Frankrijk en het Saarland en ver klaren van plan te zijn de Frans-West- Duitse samenwerking binnen het Europese geheel voort te zetten. Ten aanzien van de komende vier-mo- gendhedenconferentie in Genève bestaat algehele overeenstemming tussen het Fran se en het West-Duitse standpunt. Beide staatslieden brachten een beleefd heidsbezoek aan de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Zij werden ontvangen door René Mayer, de Franse president van de Hoge autoriteit. De Franse minister van Buiten landse Zaken Pinay, verklaarde tegenover verslaggevers, dat de Franse regering nooit uit het oog verloren heeft, dat de defini tieve status van het Saargebied de instem ming moet hebben van de Saarlanders. De Franse regering acht het Europese statuut de beste oplossing van Europees standpunt bezien. Zij zal bij de toekomstige onder handelingen over een vredesverdrag met Duitsland pleiten voor handhaving van dit Europese statuut, als dit in die tussentijd zijn doelmatigheid heeft bewezen en de goedkeuirng heeft verworven van de Saar landers. In Franse kringen verwacht men dat on geveer veertig percent van de Saarlanders tegen het Europese statuut is en een even groot percentage ervoor. Veel kiezers van de resterende twintig percent „weifelaars" zouden mogelijk ten gunste van het Euro pese statuut beïnvloed kunnen worden door een gemeenschappelijke bevestiging van het Frans-Duitse streven naar een „ver enigd" Europa". De onderhandelingen in Februari zou den de economie van Saarland op gelijke voet moeten brengen met die van Duits land en Frankrijk. Na de conferentie vertrok premier Faure met een speciale trein naar Parijs. Aden auer, die met een auto naar Bonn zou te rugkeren, stelde zijn vertrek tot vandaag uit, omdat het mistig was. zal wel niet bereid zijn haar zone van Duitsland te verlaten met het oog op de mogelijke tex-ugslag op de communistische partijen in Frankrijk en Italië. De West-Duitse minister van Buitenland se Zaken Von Brentano, heeft voor zijn vertrek uit New York naar Duitsland, ver klaard, dat naar zijn gevoelen het enige belangrijke punt op de agenda van de mi nisterconferentie in Genève,het tot stand brengen van een goed veiligheidsstelsel is. Een dei-gelijk stelsel zou alls andere kwes ties, waaronder de hei*eniging van Duits land, en de ontwapening, die het resultaat van dit stelsel zou zijn, omvatten. Zijn besprekingen met de ministers van Bui tenlandse Zaken van Gx-oot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten in New York hadden „onze politiek van saamho righeid" bevestigd. De ministers van Buitenlandse Zaken van de landen der Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie komen op 25 October te Parijs bijeen om van gedachten te wisselen over de conferentie van Genève. Maandag beginnen de ministers van Defensie van de NAVO in Parijs een driedaagse conferen tie over de toestand van de Westelijke de fensie in het licht van de jongste mili taire ontwikkelingen. Van welingelichte zijde verluidt heeft de NAVO-raad de laatste tijd zoveel tijd besteed aan de be handeling van politieke, economische en culturele kwesties, dat het wenselijk wordt geacht, een bijeenkomst te beleggen waar op uitsluitend over militaire zaken wordt gesproken. De Belgische en Nederlandse ministers van Justitie hebben Woensdag een bespre king gehad over een aantal vraagstukken, hun departementen betreffende. Onder meer is gesproken over een aantal techni sche kwesties van vreemdelingenbeleid en grenscontrole, terwijl ook van gedachten is gewisseld over de perspectieven van de werkzaamheden op het gebied van de een making van het recht. Prins Bernhard is vanmorgen omstreeks 10 uur van het vliegveld Soesterberg per regerings-Dakota naar Genève vertrokken. Hij zal daar een bijeenkomst van de „Fon- dation Européenne de la Culture" (een stichting die zich ten doel stelt de culturele integratie van Europa te bevorderen) bij wonen. Morgen in de namiddag zal de prins in Nederland terug keren. FEZ (Reuter/A.F.P.) Tweeduizend man Franse troepen, waaronder een batal jon van het vreemdelingenlegioen, doen wanhopige pogingen, uit een omsingeling in het Rifgebergte te breken. Zij worden bestookt door scherpschutters van opstan dige stamleden. Twee Franse colonnes zijn er in geslaagd, zich te verenigen tussen Aknoul en Boured, dat is geïsoleerd door de opstandelingen. De colonne uit Boured, bestaande uit een bataljon met tanks, heeft bijna 24 uur in een bergengte vastgezeten door moordend vuur van de rebellen. De colonne uit Aknoul, bestaande uit pantser wagens van een Marokkaans Spahi-regi- ment, had te kampen met modderige wegen. Een der colonnes had tot taak Tizi-Ouzli te ontzetten. Berbers hebben zich in het gebergte bo ven Aknoul samengetx-okken. Men houdt rekening met een mogelijke aanval op het Franse fort. Slechts bij Aknoul kunnen nog versterkingen en voorraden voor de om singelden aangevoerd worden. Boured en Tizi-Ouzli zijn sinds Zondag ingesloten. Een kleine colonne uit Aknoul bereikte Tizi Ouzli Dinsdagnacht. Woensdag echter was het belegerde garnizoen van Marok kaanse soldaten weer volkomen ingesloten. De meeste burgers in Aknoul zijn geëva cueerd. Volgens een bericht uit Aknoul is het merendeel van de leden der Gheznaja- stam in opstand. Radio-Caïro heeft het eerste communiqué omgeroepen van het hoofdkwartier van „het bevrijdingsleger voor de Arabische Maghreb" (Atlasgebied) over de operaties in Marokko en Algerije tegen het Franse kolonialisme. DJAKARTA (United Press) De vier In donesische politieke partijen, die bij de al gemene verkiezingen het sterkst zijn ge bleken, zoeken contact met elkaar over de nieuwe regering van het land, hoewel de verkiezingen nog niet afgelopen zijn. In sommige gebieden is nog niet eens gestemd en de resultaten van de gebieden, waar wel is gestemd, zijn verre van volledig. Het kan vijf maanden duren eer het nieu we parlement zitting kan nemen. Dr. Adenauer heeft in een door de radio uitgezonden vraaggesprek verklaard, dat ex- geen einde aan de koude oorlog in zicht is en dat er ook geen vermindering van de spamiing is geweest. Hij zei niet optimis tisch te zijn over de kans op een oplossing van het Duitse vraagstuk. De Sovjet-Unie NEW YORK (U.P./Reuter/A.F.P.) Op voorstel van de Columbiaan dr. Urrutia heeft de eerste politieke commissie van de UNO-Assemblée besloten voorrang te ver lenen aan het debat over de vreedzame toe passing van de atoomenergie. Over de volg orde van andere kwesties op de agenda zal later beslist worden. Dit betekent dat het tenminste twee we ken zal duren voor de kwestie Algerije ter sprake komt. Tegen die tijd zal misschien een oplossing gevonden zijn om Frankrijk in de Assemblée terug te brengen. Tot de andere kwesties behoren de ont wapening, de gevolgen van radio-actieve uitstralingen veroorzaakt door atoomproe- ven, Korea, Marokko, Nederlands Nieuw- Guinea an de Sovjet-Russische resolutie over vermindering van de internationale spanning. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Pinay heeft aan de Amerikaanse ambassadeur in Parijs Dillon medegedeeld dat een grotere Westerse solidariteit het weglopen van Frankrijk uit de Assemblée had kunnen voorkomen. Rassenkwestie De speciale politieke commissie heeft de Zuid-Afrikaanse rassenkwestie bovenaan op haar agenda geplaatst en vervolgens het rapport van het hulp-bureau over de Pa lestijnse vluchtelingen, de behandeling van personen van Indiase oorsprong in Zuid- Afrika en de toelating van nieuwe leden. V erzoekschriften De beheerschapscommissie heeft besloten vijf verzoekschriften van organisaties uit de niet-zelfbesturende gebieden van Ka meroen, Togo en Somaliland in behande ling te nemen, ondanks bezwaren van de Verenigde Staten, Canada, Australië en België. Vandaag wordt de première van het filmpje „Kindex-ogen glunderen weer", vervaax-digd door de Unicef, in een beslo ten voorstelling in het Metropole theater te Den Haag gegeven. Deze voorstelling zal worden bijgewoond door Koningin Juliana. Het ligt in de be doeling, dat onze vox-stin daax-bij Danny Kaye zal ontmoeten, die de première van het filmpje, waarin hij zelf de hoofdrol speelt, eveneeixs zal bijwonen. Op Schiphol, waar de filmster gisteren arriveerde, vertelde hij, dat hij reeds vroe ger aan onze landsvrouwe is voorgesteld en wel tijdens haar bezoek aan Hollywood enkele jax-en geleden. Danny Kaye verwekte tijdens de pers conferentie, die hij in het restaurant van Schiphol gaf, telkens daverende lachsalvo's onder de samengestroomde journalisten, fotografen en operateurs met de slagvaar dige geestigheden, waarmede hij telkens zijn vexTxalen doorspekte. „Iemand een echte Hollandse sigaret voor me?", zo opende hij het offensief. De sigaret werd hem onmiddellijk verstrekt. Na het eerste trekje verhelderde zijn ge zicht. „Dit is geweldig", riep hij uit. Leerlingen van een Amsterdamse school brachten Danny Kaye gisteren een zang- hulde toen hij op Schiphol arriveerde voor het bijwonen van de film „Kinderogen glunderen weer" ter propaganda van het kindernoodfonds der Verenigde Naties. „Iemand een Amerikaanse sigaret voor me?" „Bent u ook een verslaggeefster?", vroeg hij later plotseling aan een stewardess van de KLM, die belangstellend stond toe te luisteren. „Nee", antwoordde zij, „ik ben een hostess". „Hostess?" x-iep Danny verbaasd uit, „waar blijft dan mijn koffie?" Het meisje liet zich dit geen twee keer zeggen, haalde een kopje koffie, drong zich door de menigte heen en plaatste het op de tafel waarachter Danny Kaye zich op de leuningen van twee stoelen had neerge vleid, gemakshalve maar met zijn voeten op de zittingen. Bliksemsnel drukte Danny Kaye de stewardess als beloning een klap pende zoen op de wang, zeeg terug op de leuningen van de stoelen, richtte zijn ogen naar het plafond met een hemelse blik en vex-zuchtte: „Een geweldig land, Holland". Na de verslaggevers kregen de persfoto grafen gelegenheid Danny Kaye in diverse houdingen te vereeuwigen, daarna was de beurt aan de televisie en de film en tot slot sprak hij nog voor een microfoon van een radioreporter. Intussen bepalen de vier grote partijen de PNI (nationalisten), de Masjumi, de Nahdatul Ulama en de PKI (communis ten) hun positie. De voorzitter van de Masjumi, Natsir, heeft de Nahdatul Ulama geluk gewenst met haar successen in Oost- en midden- Java. Hij koppelde aan de felicitatie de herinnering dat de Nahdatul Ulama en de Masjumi gelijke doelen nastreven. De com munisten doen hun best om een coalitie tussen de PNI, de Nahdatul Ulama en hun eigen partij te bewex-kstelligen. Enige niet-communistische bladen, waaronder kranten die de PNI goedgezind zijn, dringen aan op een coalitie tussen de twee Mohammedaanse partijen en de nationalisten, waardoor de communisten er naast zouden komen te staan. Al deze veronderstellingen zijn gebaseerd op de voorlopige uitslagen, die aantonen dat deze vier partijen zich ieder van een groot aantal zetels zal verzekeren. De meeste waarnemers zijn van oordeel dat een hechte regei-ing slechts kan worden gevormd door drie of vier partijen en de vraag is welke drie partijen elkaar zullen kunnen vinden. De grootste hindernis voor een coalitie tussen PNI, Masjumi en Nah datul Ulama is de verbittering tussen de nationalisten en de Masjumi. De natio nalisten zijn in het bijzonder verontwaar digd over de anti-corruptie campagne van de huidige regering die onder Masjumi leiding staat omdat de indx-uk bestaat dat die in hoofdzaak tegen de nationalis ten is gericht. Uit de jongste telling van de onofficiële uitslagen blijkt dat de Masjumi van de vierde naar de tweede plaats is gestegen. De telling van United Press leverde de volgende stand op: PNI 7.228.000; Masjumi 6.193.00C; Nahdatul Ulama 6.173.000 PKI 5.699.000. Deze x-esultaten zijn gebaseerd op bijna 50.000 van de 80.000 stembureaux. De of ficiële telling kan uiteraard een wijziging in de stand brengen, vooral omdat de auto riteiten voor sommige gedeelten van Java een tweede stemming hebben bevolen. De I i leiders van de Masjumi koesteren de hoop dat de uitslagen van buiten Java een meerderheid voor de partij in het parle ment zullen oplevex-en. ATHENE (Reuter/U.P.) Koning Paul van Griekenland heeft minister Karaman lis (Verkeer) verzocht een nieuw kabinet te vormen, teneinde de regeringscrisis tot een einde te brengen. Karamanlis is een jurist, die zich steeds buiten politieke strubbelingen heeft gehouden. Hij is in politiek opzicht gema tigd, is voorstander van de na-oorlogse hulp van het Westen aan Griekenland en anti-communistisch. Naar men zegt leent hij niet ongaarne het oor aan buitenlandse raadgevingen. Karamanlis heeft reeds een ministerlijst samengesteld. De regering zou heden be ëdigd worden. Volgende week wil Kara manlis de vertrouwenskwestie stellen. Hij heeft ook nieuwe verkiezingen in het voor uitzicht gesteld. Boodschap Een der laatste dagen van de ovex-leden premier Papagos was het zenden van een boodschap aan zijn Turkse ambtgenoot Menderes, waarin hij uiting gaf aan zijn voldoening over de nota der Turkse rege ring, waax-in deze verklaarde de recente anti-Griekse relletjes in Turkijk diep te betreuren. „De Griekse regering zal elk optreden vermijden, waardoor bestaande bondgenootschappen zouden kunnen wor den verzwakt", aldus veldmaarschalk Pa pagos. Het stoffelijk overschot van Papagos is opgebaard in de kathedraal van Athene, tot dat het Vrijdag of Zaterdag ter aarde zal worden besteld. BONN (ANP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung, is in Bonn aangekomen. Hij zal vandaag en morgen een bijeenkomst leiden van de lei ders der diplomatieke posten van Indonesië in Europa te Königswinter. De minister zal een beleefdheidsbezoek brengen aan bondskanselier Adenauer. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S August Vermeijlen: Goede kunst is altijd modern. DE COMMISSIE „Veiligheid wegverkeer" heeft thans haar reeds aangekondigde rapport over de veiligheid van de voetgangers in het verkeer openbaar gemaakt. De commissie is van oordeel, dat invoering van een wettelijke regeling voor een voetgangersoversteekplaats op korte termijn noodzakelijk is. Bij de officiële over steekplaatsen zouden palen met oranje lampen geplaatst moeten worden zoals de Hoare Belisha-bollen bij voetgangersoversteekplaatsen in Engeland. Voorts is de commissie van oordeel dat de verkeerslichten voor het rij verkeer en de voet gangerslichten ook voor de overstekende voetganger een dwingende betekenis dienen te hebben. Op een door middel van lichtsignalen geregeld kruispunt moet de verlichting van de oranjebollen echter niet werken, zo zegt de commissie. Bij het buiten werking zijn van de ver keersregeling op een kruispunt kan de functie van de bollen niet worden over genomen door een geel knipperlicht. Het verbod van oversteken binnen 50 meter van een oversteekplaats moet niet gelden voor in- en uitstappende passagiers van openbare vervoermiddelen. Voor de tram moeten dezelfde bepalin gen gelden als voor het overige rijverkeer. Bij de aanleg van oversteekplaatsen moet matigheid betracht worden, vooral op tra verses en op voorrangswegen. De voetganger moet er toe opgevoed worden zoveel mogelijk in gesloten groepen over te steken. De voetganger moet op verharde, voor het verkeer met motorrijtuigen openstaan de wegen buiten de bebouwde kom, indien hij gedwongen is op de rijbaan te lopen, links houden. Verder is de commissie van oordeel dat voor de vooi-lichting van de gemeente besturen er geregeld contact moet bestaan tussen de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, rijk en provincies. De voorlichting van de weggebruikers PARIJS, (AFP/UP) Drie van de vier Gaullistische ministers in het kabinet Faure hebben ontslag gekregen. Het zijn de mi nister voor Defensie-coördinatie Gaston Pa- lewski, minister van Defensie Pierre Koe- nig en minister voor Oudstrijders Ray mond Triboulet. Tevens is afgetreden de staatssecretaris voor overzeese gebiedsde len Maurice Bayrou. De vijfde Gaullist in het kabinet, gene raal Edouard Corniglion-Molinier, minister van Verkeer en Openbare Wei-ken, is aan gebleven. Hij is het niet eens met de hou ding van zijn partijgenoten. Een officiële woordvoerder van de regering verklaarde dat de Gaullisten ontslagen zijn. De Gaul listen zelf bewei-en echter dat zij zelf ont slag hebben genomen. De reden van het ontslag is de oppositie die deze kabinets leden bleven voeren tegen het beleid van de premier in de Noord-Afrikaanse kwestie. Pierre July, de Franse minister voor Ma rokko en Tunesië, heeft voor de commissie van Buitenlandse Zaken van de Nationale Vergadering verklaard, dat hij voortgaat met de plannen tot vorming van een troon- raad en dat de instructies dienaangaande aan de resident-generaal nog steeds van kracht zijn. De Fi-anse afgezant, van Ben Arafa, De Panafieu, heeft te Tanger ver klaard, dat de sultan hem de verzekering heeft gegeven, dat de overdracht van be voegdheden aan px-ins Abdallah Ben Hafid, geenszins in strijd is met de instelling van een troonxaad. De lezing van de regering is dat, toen de vier Gaullisten zich met hun ontslagaan vragen bij het bureau van Faure vervoeg den, de premier hen ontsloeg, voordat zij hun aanvrage hadden kunnen indienen. Kort daarop reed Faure naar het Elysée om president Coty op de hoogte te bren gen. Coty had voor de komst van Faure een conferentie gehouden met de voorzitters van kamer en senaat en met een delegatie van Gaullisten. De Gaullistische delegatie drong er bij de president op aan een na tionaal kabinet te vormen. Nadat Faure Coty op de hoogte had gebracht van de gang van zaken, werd op het Elysée een kabinetsraad gehouden, die bijeengeroepen was om maatregelen te bespreken tot demping van de opstand in Marokko. De vier ontslagen kabinetsleden verlieten het presidentiële paleis met grimmige gezich ten. Zij gaven de pers inzage van de ont slagbrief, die zij aan Faure zouden hebben overhandigd als de premier hun niet voor was geweest. Gisteravond besloten de Gaullisten hun vertegenwoordigers uit het kabinet terug te trekken, tenzij de rege ring op bredere basis geplaatst kon wor den om een soort nationaal bewind „tot redding van Frankrijk" te worden. De Gaullistische kabinetsleden hebben zich met hand en tand verzet tegen Faure's plannen om sultan Ben Arafa te vervangen door een troonraad van drie leden. Koenig heeft de laatste kabinetszittingen gebcy- cott, hoewel hij tot vanda/tg weigerde af te treden, op grond van zijn overweging dat het leger hem in dit kritieke tijdsge wricht nodig zou hebben. De Gaullisten beschikken in de Nationale Vergadering over 76 van de 627 zetels. moet geschieden door een gecoördineerd optreden van het Verbond voor Veilig Ver keer en de overige lichamen tot wier doel stellingen dit behoort. De commissie Veiligheid Wegverkeer, die dit rapport heeft opgesteld, is ingesteld door de minister van Verkeer en Water staat en werd op 28 September 1954 ge ïnstalleerd. Voorzitter van de commissie is mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk. Aan het rapport der commissie is toegevoegd een ontwerp tot wijziging van het Wegenver keersreglement. (Van onze correspondent in Brussel) De landbouw-moeilijkheden in de Bene lux zijn gisteren tussen de drie ministers van Landbouw geregeld. Reeds vóór de conferentie werden moeilijkheden over de invoer van snijbloemen in België opgelost. De invoer van Nederlandse geconden seerde melk is in België opnieuw toege laten, maar de Nederlandse exporteurs moeten de minimumprijs in acht nemen. Op korte termijn zal gezocht worden naar een andere oplossing. Wanneer de prijs van tomaten op drie Belgische veilingen drie dagen lang onder het minimum daalt, zal de Nederlandse invoer stopgezet worden. Stijgen de prijzen drie dagen boven het minimum dan zal de grens automatisch open gaan voor Nederlandse tomaten. Het contingent snijbloemen werd vastgesteld tot 30 September 1956. Over de gemeenschappelijke handels politiek werden de ministers het niet hele maal eens, Nederland wil als landbouw- land geen maatregelen steunen die de vrije landbouwinvoer in Europa belemmeren. Er werd tenslotte een compromis bereikt. Zes vertegenwoordigers van de grote Belgische en Nederlandse landbouworgani saties krijgen zitting in de commissie van de harmonisering van de Benelux-land- bouwpolitiek. Als opvolger van dr. Jaspar werd onder meer de naam van de heer Van Oorschot, directeur-generaal van de buitenlandse economische betrekkingen in Den Haag genoemd. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 00 2 60 si •O-; •O'S X 2- toestand Hg 5 r a ES O Z S Stockholm mist O 3 11 13 Oslo geheel bew. NO 3 8 2,5 Kopenhagen half bew. 14 14 0,2 Amsterdam regenbui ZZW 10 15 18 Londen licht bew. W 11 14 15 Luxemburg zwaar bew. 6 14 14 Parijs onbewolkt 8 18 8 Bordeaux regen N 7 18 9 Grenoble nevel windstil 17 1 Nice half bew. NW 2 21 0 Genève regen ZW 7 18 0,7 Zürich geheel bew. 2 15 2 Locarno mist O 2 19 0 Berlijn zwaar bew. 4 16 0 Frankfort regen ZZW 9 16 7 München geheel bew. 3 14 3 Wenen nevel WNW 1 14 0 Innsbruck nevel windstil 14 2 Rome onweer O 2 24 7 Ajaccio onbewolkt ONO 3 23 0 Mallorca onbewolkt NO 3 22 0 Neerslag laatste 24 uui cooccoocccococccorr>^crcoccoccosococoo3cco!xxxx>cccconcco: BUIIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Nu en dan buien, afgewisseld door op klaringen. Aanvankelijk vooral aan de kust nog harde, later krachtige tot matige wind tussen Zuid-West en Noord-West. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 7 October Zon op 6.51 uur, onder 18.08 uur. Maan op 21.55 uur, onder 13.47 uur. Maanstanden 8 Oct. 15.04 uur: Laatste kwartier 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 6 October Hoog water: 6.21 en 18.42 uur. Laag water: 2.08 en 14.22 uur. Vrijdag 7 October Hoog water: 7.08 en 19.29 uur. Laag water: 2.51 en 15.07 uur.

Haarlem's Dagblad | 1955 | | pagina 1